SI23560A - Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin - Google Patents

Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin Download PDF

Info

Publication number
SI23560A
SI23560A SI201000402A SI201000402A SI23560A SI 23560 A SI23560 A SI 23560A SI 201000402 A SI201000402 A SI 201000402A SI 201000402 A SI201000402 A SI 201000402A SI 23560 A SI23560 A SI 23560A
Authority
SI
Slovenia
Prior art keywords
advertisement
content
advertiser
access
advertising
Prior art date
Application number
SI201000402A
Other languages
English (en)
Inventor
FARAZIN@Robert
GREGORIÄŚ@Rok
KRULEC@Rok
REBERNIK@Miha
Original Assignee
FARAZIN@Robert
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by FARAZIN@Robert filed Critical FARAZIN@Robert
Priority to SI201000402A priority Critical patent/SI23560A/sl
Priority to PCT/SI2011/000066 priority patent/WO2012071018A2/en
Publication of SI23560A publication Critical patent/SI23560A/sl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q30/00Commerce
    • G06Q30/02Marketing; Price estimation or determination; Fundraising

Abstract

Predmet izuma sta metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin Metoda in postopek po izumu rešujeta tehnične probleme povečanja priklica oglasnega sporočila posredovanja oglasnih sporočil ustrezni ciljni skupini in monetiziranja dostopa doelektronskih vsebin na spletu mobilnih ali tabličnih aplikacijah V pričujoči rešitvi se elektronskemu uporabniku ko najde elektronsko gradivo prikaže oglaševalsko okence ki ga uporabnik mora prebrati izpolniti inpotrditi v kolikor želi dostopiti do želene vsebine v elektronski obliki V oglaševalskem oknu je kratko reklamno sporočilo oglaševalca Ob prepisu vizualno odstopaj očega kratkega teksta in potrditve namena dostopa do elektronske vsebine uporabnik pridobi dostop do želene avtorske vsebineElektronski uporabnik na naveden način pridobi brezplačen dostop do vsebine za kar pa je prebralreklamno sporočilo naročnika oglasa Lastnik dela zaračuna dostop do vsebine oglaševalcu naročnik oglasa pa je s temdosegel daje oglas prebral elektronski uporabnik ki ga zanima vsebina dela tematsko vezana na vsebino oglasa Oglaševalec in ali naročnik oglasa sledita številu uporabnikov ki so oglas prebraliin analizirata učinkovitost oglaševanja

Description

METODA IN POSTOPEK ZA POVEČANJE PRIKLICA OGLASNEGA SPOROČILA IN MONETIZIRANJE AVTORSKIH VSEBIN
OPIS IZUMA
Področje tehnike
Oglaševanje; nudenje dostopa do plačljivih spletnih vsebin; povečanje priklica oglasnega sporočila; monetiziranje avtorskih vsebin; posredovanje oglasnih sporočil ciljni skupini
Prikaz problema
Zaradi oglaševalske spletne prenasičenosti je težko zagotoviti zadostno razpoznavnost predmeta reklamiranja. Uporabnik običajno ne opazi klasičnih oglasov v obliki oglasnih pasic ali videov na spletnem mestu. To se kaže s tem, da je prikazov videov in oglasnih pasic na spletnih mestih zelo veliko, a samih odzivov uporabnikov na samo oglaševalsko akcijo je zelo malo ali pa jih ni. Slabost tega je, da oglaševalci ne dobijo pričakovanega priklica blagovne znamke ali oglasnega sporočila. S tem se cena oglasov zniža, lastniki spletnih mest pa so prisiljeni, da povečajo količino oglasov, da dosego enakega zaslužka.
Navedena nerazpoznavnost povzroča težave tako posameznikom kot družbam, ki bi želeli oglaševati svoj proizvod ali storitve, kakor tudi ponudnikom oglaševanja. Prav tako je velik problem pri oglaševanju zajeti pravo ciljno skupino oziroma potencialne stranke, ki jim je oglaševanje namenjeno.
Drug problem je trženje vsebine, ki je lahko v obliki člankov, grafičnih in video vsebin ali kakršnikoli drugi obliki dostopni preko spleta, mobilnih ali tabličnih aplikacij. Založniki spletnih strani in mobilnih ali tabličnih aplikacij imajo težave kako monetizirati vsebine uporabnikom. Uporabniki namreč niso pripravljeni plačevati dodatnih zneskov za posamezne vsebine dosegljive preko spletnih strani, mobilnih ali tabličnih aplikacijah. Ko uporabnik
spleta, mobilnih ali tabličnih aplikacij najde želeno vsebino, kjer je za dostop potrebno plačati, običajno zapusti najdeno vsebino in poizkuša najti rešitev drugje.
Stanje tehnike
Večinoma ponudniki oglaševanja preko spleta, mobilnih ali tabličnih aplikacij ponujajo rešitve oglaševanja z oglasnimi pasicami in video vsebinami. Najbližje v izumu prikazani rešitvi po tehnični strani so tako-imenovani sistemi Captch, kjer mora uporabnik prepisati v okence tekst sestavljen običajno iz črk in/ali številk. Tekst je prikazan v grafični obliki tako, da ga sam računalnik ne more prebrati s čimer je zagotovljeno, da do vsebine dostopa oseba in ne kakršnakoli naprava oziroma računalniški program.
Monetiziranje storitev, ki se izvajajo na spletu, mobilnih ali tabličnih aplikacijah poteka preko klasičnih oglasov kot so oglasne pasice in video oglasi. Velikokrat se monetiziranje dostopa do želene vsebine vrši s plačevanjem preko telefonije ali mobilne telefonije. S poravnavo stroška uporabnik pridobi geslo za dostop do vsebine, strošek pa se uporabniku zaračuna ob telefonskem računu. Določene vsebine se zaračunavajo tudi z mesečnimi naročninami.
Opis nove rešitve
Predmet izuma sta metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin.
Metoda in postopek po izumu rešujeta tehnične probleme: povečanja priklica oglasnega sporočila
- posredovanja oglasnih sporočil ustrezni ciljni skupini oziroma potencialnim strankam
- monetiziranje dostopa do vsebin na spletu, mobilnih ali tabličnih aplikacijah
Večinoma ponudnikov trenutno ponuja rešitve oglaševanja po spletu, mobilnih ali tabličnih aplikacijah z oglasnimi pasicami in video vsebinami. Najbližje v izumu prikazani rešitvi po tehnični strani so tako-imenovani sistemi Captch, kjer mora uporabnik spleta, mobilnih ali • · · · · · tabličnih aplikacij prepisati v okence tekst prikazan v grafični obliki sestavljen običajno iz črk in/ali številk.
V pričujoči prijavi je za potrebe prijave za uporabnike spleta, mobilnih ali tabličnih aplikacij oziroma kakršnekoli druge uporabnike, ki dostopajo do elektronskih vsebin uveden izraz elektronski uporabniki. Ko najde elektronski uporabnik vsebino v elektronski obliki, se prikaže oglaševalsko okno, ki ga uporabnik mora opaziti, prebrati, izpolniti in potrditi v kolikor želi dostopiti do želene vsebine v elektronski obliki. V oglaševalskem oknu je kratko reklamno sporočilo oglaševalca.
Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin rešujeta zgoraj prikazani problem tako, da se oglaševalsko okno prikaže v vhodnoizhodnem elementu naprave za nadzor in krmiljenje centralne procesorske enote (prednostno računalnika), pri čemer naprava vsebuje centralno procesorsko enoto, prikazovalno enoto (prednostno zaslon), spomin, vhodno izhodno napravo (prednostno tipkovnico ali drugo vrsto naprave za vnos podatkov) in opcijsko še vhodno napravo (prednostno miško ali drugo vrsto digitalizatorja položaja).
Oglaševalci se sami odločijo na katero vsebino naj bo vezan njihov oglas s čimer vplivajo na izbiro ciljne skupine morebitnih strank. Na oglaševalskem oknu je grafično okence namenjeno za vstavitev slike, reklamnega obvestila ali logotipa naročnika oglasa. Grafično okence je v oglaševalskem oknu poljubno postavljeno in je lahko poljubne oblike in velikosti. S pritiskom na grafično okence se vzpostavi povezava z internetno stranjo naročnika oglasa, kjer lahko zainteresirani elektronski uporabnik dobi kontaktne podatke naročnika oglasa. Kratko reklamno sporočilo oglaševalca je omejeno z vnaprej določenim številom znakov ali besed.
V kolikor elektronski uporabnik želi do najdene vsebine dostopati, prepiše vizualno odstopajoč tekst, ki je del kratkega reklamnega sporočila oglaševalca v za to namenjeno polje za vnos vizualno odstopajočega teksta. Vsebino teksta, ki ga je potrebno prepisati izbere naročnik oglasa, ki lahko ob spretnem izboru besed še dodatno poveže najdeno elektronsko vsebino z vsebino svojega oglasa. Del vsebine, ki jo je v okence potrebno prepisati vizualno • · · odstopa od ostalega teksta in je lahko napisana z debelejšim tiskom, utripa, je obarvana, podčrtana ali se kakorkoli drugače razlikuje od ostalega teksta.
Ob prepisu vizualno odstopajočega kratkega teksta in potrditve namena dostopa do elektronske vsebine, kot na primer preko spletne vsebine, mobilnih ali tabličnih aplikacij, IP televizije, elektronski uporabnik pridobi dostop do želene avtorske vsebine. Elektronski uporabnik na naveden način dobi brezplačen dostop do vsebine, za kar pa je prebral reklamno sporočilo naročnika oglasa.
Lastnik plačljive vsebine zaračuna dostop do elektronske vsebine oglaševalcu, naročnik oglasa pa je s tem dosegel, da je oglas prebral uporabnik, ki ga zanima vsebina. Vsebina oglasa je oziroma je lahko tematsko vezana na plačljivo elektronsko vsebino. Oglaševalec in/ali naročnik oglasa lahko sledita številu elektronskih uporabnikov, ki so oglas prebrali in analizirata učinkovitost oglaševanja. Z opisanim načinom je tudi možno zaračunavanje naročniku oglasa na osnovi števila izpolnjenih oglasnih okenc.
Izum lahko dodatno uporabljata lastnik elektronske vsebine in naročnik oglasa na način, da lastnik elektronske vsebine, ki izdaja svoje delo še v drugačni obliki (npr. tiskani) dodatno nudi storitve oglaševanja preko spleta, mobilnih ali tabličnih aplikacijah.
Elektronski uporabnik ima tudi možnost poslati oglaševalsko okno ali kratko reklamno sporočilo oglaševalca izbranim prijateljem, ki bi jih vsebina dela ali oglasno sporočilo lahko zanimala ali pa omogočiti dostop do oglaševalskega okna želeni ciljni skupini ljudi preko elektronskih socialnih omrežij.
Na oglaševalskem okencu je tudi gumb za dostop do več informacij o vsebini oglaševanja. To okno se odpre kot dodatno (pop-up) okno in omogoča oglaševalcu vnos dodatnih vsebin, izvajalcu pa omogoča večje analiziranje dejavnosti uporabnika v tem oknu. Prav tako se uporabnik s tem oknom ne preusmeri iz strani založnika.
V oglaševalskem oknu je nameščen tudi gumb, za nudenje pomoči elektronskim uporabnikom.
• · ·
Podrobneje je bistvo izuma pojasnjeno v nadaljevanju z opisom izvedbenega primera in priložene skice, pri čemer je skica del pričujoče patentne prijave in je na skici prikazano:
Skica 1 prikazuje oglaševalsko okno 1, grafično okence 2, kratko reklamno sporočilo oglaševalca 3, vizualno odstopajoč tekst 4, gumb za dostop do več informacij vsebine oglaševanja 5, gumb za posredovanje oglaševalskega okna 6, gumb za pomoč uporabnikom 7, polje za vnos vizualno odstopajočega teksta 8, gumb za potrditev dostopa do spletne vsebine 9.
Izvedbeni primer:
V izvedbenem primeru se uporabniku, ko najde na spletu, mobilnih ali tabličnih aplikacijah vsebino prikaže oglaševalsko okno 1 shematsko prikazano na skici 1. Elektronski uporabnik mora kratko reklamno sporočilo oglaševalca 3 prebrati, prepisati vizualno odstopajoč tekst 4 v zato namenjeno polje za vnos vizualno odstopajočega teksta 8 in pritisniti gumb za potrditev dostopa do elektronske vsebine 9 v kolikor želi dostopiti do želene elektronske vsebine. V oglaševalskem oknu je kratko reklamno sporočilo oglaševalca. V izvedbenem primeru je za kratko reklamno sporočilo oglaševalca 3 na voljo 140 znakov.
Elektronski uporabnik ne more dostopiti do elektronske vsebine ne da bi pri tem zaznal kratko reklamno sporočilo oglaševalca 3 in grafično okence 2 v katerega se vstavi slika in/ali logotip in/ali kratko sporočilo oglaševalca. S pritiskom na grafično okence se vzpostavi povezava z internetno stranjo naročnika oglasa, kjer lahko zainteresirani elektronski uporabnik pridobi kontaktne podatke naročnika oglasa. V izvedbenem primeru je vizualno odstopajoč tekst 4 označen z odebeljenim tekstom, pri čemer je v polje za vnos vizualno odstopajočega teksta 8 potrebno vnesti dve besedi po izboru naročnika oglasa ali oglaševalca.
Ob prepisu odebeljenega teksta in pritiska na gumb za potrditev dostopa do elektronske vsebine 9, elektronski uporabnik pridobi dostop do želene avtorske vsebine. Elektronski uporabnik na naveden način dobi brezplačen dostop do elektronske vsebine, za kar pa je prebral reklamno sporočilo naročnika oglasa.
• · ·
Elektronski uporabnik ima možnost poslati oglaševalsko okno ali kratko reklamno sporočilo oglaševalca izbranim prijateljem, ki bi jih vsebina dela ali oglasno sporočilo lahko zanimala ali pa omogočiti dostop do oglaševalskega okna želeni ciljni skupini ljudi preko socialnih omrežij s pritiskom na gumb za posredovanje oglaševalskega okna 6.
Na oglaševalskem oknu 1 je tudi gumb za dostop do več informacij o vsebini oglaševanja 5.
Prav tako je v oglaševalskem okencu nameščen tudi gumb za pomoč uporabnikom 7 s pritiskom na katerega dobi elektronski uporabnik dostop do navodil ali vzpostavi povezavo s servisom za pomoč elektronskim uporabnikom.
Razumljivo je, daje mogoče opisano rešitev izvesti tudi v drugačni oblikovni izvedenki, ki ne spreminja bistva izuma.

Claims (18)

1. Postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin označena s tem, da se elektronskemu uporabniku, ko najde vsebino v elektronski obliki prikaže oglaševalsko okno v katerem je kratko reklamno sporočilo oglaševalca, ki ga uporabnik mora opaziti, izpolniti in potrditi v kolikor želi dostopiti do želene vsebine v elektronski obliki.
2. Postopek po zahtevku 1, označen s tem, da del kratkega reklamnega sporočila oglaševalca vizualno odstopa od ostalega dela teksta.
3. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 2, označen s tem, da elektronski uporabnik izpolni oglaševalsko okno tako, da prepiše vizualno odstopajoč tekst v polje namenjeno za vnos vizualno odstopajočega teksta.
4. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 3, označen s tem, da vsebino teksta, ki ga je potrebno prepisati izbere naročnik oglasa.
5. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 4, označen s tem, da je vizualno odstopajoč tekst označen z debelejšim tiskom.
6. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 5, označen s tem, da elektronski uporabnik prebere reklamno sporočilo naročnika oglasa in prepiše označen del reklamnega sporočila, da pridobi brezplačen dostop do elektronske vsebine.
7. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 6, označen s tem, daje vsebina kratkega reklamnega sporočila oglaševalca tematsko vezana na plačljivo elektronsko vsebino.
8. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 7, označen s tem, da oglaševalec in/ali naročnik oglasa sledita številu elektronskih uporabnikov, ki so oglas prebrali in analizirata učinkovitost oglaševanja.
9. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 8, označen s tem, daje v oglaševalskem oknu grafično okence namenjeno za vstavitev slike, reklamnega obvestila ali logotipa naročnika oglasa.
10. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 9, označen s tem, da se s pritiskom na grafično okence vzpostavi povezava z internetno stranjo naročnika oglasa, kjer lahko zainteresirani elektronski uporabnik dobi kontaktne podatke naročnika oglasa.
11. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 10, označen s tem, daje dolžina kratkega reklamnega sporočila oglaševalca omejena z vnaprej določenim številom znakov ali besed.
12. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 11, označen s tem, da ima elektronski uporabnik možnost poslati oglaševalsko okno ali kratko reklamno sporočilo oglaševalca izbranim prijateljem ali pa omogočiti dostop do oglaševalskega okna preko socialnih omrežij s pritiskom na gumb za posredovanje oglaševalskega okna.
13. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 11, označen s tem, da se s pritiskom na gumb za dostop do več informacij o vsebini oglaševanja odpre dodatno okno ki omogoči oglaševalcu vnos dodatnih vsebin, izvajalcu pa omogoča večje analiziranje dejavnosti uporabnika v tem oknu.
14. Postopek po kateremkoli od zahtevkov 1 do 11, označen s tem, daje v oglaševalskem oknu gumb, za nudenje pomoči spletnim uporabnikom.
15. Metoda za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin označena s tem, da mora elektronski uporabnik v kolikor želi dostopiti do želene elektronske vsebine opaziti, izpolniti in potrditi oglaševalsko okno, ki se mu prikaže in v katerem je kratko reklamno sporočilo oglaševalca.
16. Metoda po zahtevku 15, označena s tem, daje del kratkega reklamnega sporočila oglaševalca označen tako, da vizualno odstopa od ostalega dela teksta.
17. Metoda po kateremkoli od zahtevkov 15 do 16, označena s tem, da se vizualno odstopajoč tekst prepiše v polje namenjeno za vnos vizualno odstopajočega teksta.
18. Metoda po kateremkoli od zahtevkov 15 do 17, označena s tem, da se preko grafičnega okenca vzpostavi povezava z internetno stranjo naročnika oglasa, kjer lahko zainteresirani elektronski uporabnik dobi kontaktne podatke naročnika oglasa.
SI201000402A 2010-11-25 2010-11-25 Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin SI23560A (sl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201000402A SI23560A (sl) 2010-11-25 2010-11-25 Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin
PCT/SI2011/000066 WO2012071018A2 (en) 2010-11-25 2011-11-25 Method and process for increasing recall of advertisement message and a monetization solution for on-line content

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SI201000402A SI23560A (sl) 2010-11-25 2010-11-25 Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SI23560A true SI23560A (sl) 2012-05-31

Family

ID=45563488

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SI201000402A SI23560A (sl) 2010-11-25 2010-11-25 Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin

Country Status (2)

Country Link
SI (1) SI23560A (sl)
WO (1) WO2012071018A2 (sl)

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20080133348A1 (en) * 2006-12-01 2008-06-05 Yahoo! Inc. System and method for delivering online advertisements using captchas
US20080133321A1 (en) * 2006-12-01 2008-06-05 Yahoo! Inc. System and method for measuring awareness of online advertising using captchas
US20080133347A1 (en) * 2006-12-01 2008-06-05 Yahoo! Inc. System and method for providing semantic captchas for online advertising
US20090012855A1 (en) * 2007-07-06 2009-01-08 Yahoo! Inc. System and method of using captchas as ads
US20090210937A1 (en) * 2008-02-15 2009-08-20 Alexander Kraft Captcha advertising

Also Published As

Publication number Publication date
WO2012071018A2 (en) 2012-05-31
WO2012071018A3 (en) 2012-07-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Stubb et al. “This is not sponsored content”–The effects of impartiality disclosure and e-commerce landing pages on consumer responses to social media influencer posts
Liu et al. An exploratory study of product placement in social media
Nel Where else is the money? A study of innovation in online business models at newspapers in Britain’s 66 cities
Cocker et al. Social media influencers and transgressive celebrity endorsement in consumption community contexts
JP2013507686A (ja) 電子リーダデバイス内に広告を配置するシステムおよび方法
KR20130123636A (ko) 메신저 상에서 스폰서 방식의 이미지를 이용하여 광고를 제공하는 시스템 및 그 방법
US20140278942A1 (en) Social network based monetized content system
JP2008287721A (ja) ブログのレビューログを用いたppp方法及びpppシステム
US20220261855A1 (en) License-based advertising service system
Macon User-Generated Content: An Examination of Usersand the Commodification of Instagram Posts
KR101360873B1 (ko) 광고의 설명과 적립조건을 동기화하는 광고 제공 시스템 및 방법
Chitra et al. A study on customer satisfaction on online marketing in India
SI23560A (sl) Metoda in postopek za povečanje priklica oglasnega sporočila in monetiziranje avtorskih vsebin
Mishra Integrated Marketing Communication: A Systematic Study from Media Channels to Digital Connectivity of New Age Consumers
Maheshwari Advertising's Moral Struggle: Is Online Reach Worth the Hurt?
JP2005258841A (ja) ワンネットワークによる個人電子書籍ウェブ出版システム並びに電子書籍配信方法
US20240020729A1 (en) System of capturing online advertisements for later viewing and interaction and method of using the same
KR101656254B1 (ko) Url 기반의 광고 플랫폼 시스템 및 그 제공방법
JP7377424B2 (ja) 端末装置、電子チラシ管理方法
KR20090012989A (ko) RIA(Rich InternetApplication) 혹은 X-인터넷 기반의 광고 및상거래 모듈을 내장한 멀티미디어 콘텐츠 서비스 플랫폼
KR102099892B1 (ko) 딱지 기반의 광고 서비스 제공 시스템 및 그 방법
KR20120079774A (ko) 간단한 절차를 통한 온라인 광고 제공 방법 및 시스템
Kalla et al. Determinants of Online AdvertisingEffectiveness in Service Industry: A Research Gap Analysis
An et al. Social transmission of social media native advertising
Competition et al. Digital platform services inquiry: interim report no. 6–report on social media services

Legal Events

Date Code Title Description
OO00 Grant of patent

Effective date: 20120622

KO00 Lapse of patent

Effective date: 20140712