PL67597Y1 - Składany regał ekspozycyjny - Google Patents

Składany regał ekspozycyjny

Info

Publication number
PL67597Y1
PL67597Y1 PL121544U PL12154412U PL67597Y1 PL 67597 Y1 PL67597 Y1 PL 67597Y1 PL 121544 U PL121544 U PL 121544U PL 12154412 U PL12154412 U PL 12154412U PL 67597 Y1 PL67597 Y1 PL 67597Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelves
side walls
rear wall
folds
mounting holes
Prior art date
Application number
PL121544U
Other languages
English (en)
Other versions
PL121544U1 (pl
Inventor
Magdalena Lis
Adam Szafirowicz
Dawid Hetmanowicz
Original Assignee
Happen House Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Happen House Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Happen House Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL121544U priority Critical patent/PL67597Y1/pl
Publication of PL121544U1 publication Critical patent/PL121544U1/pl
Publication of PL67597Y1 publication Critical patent/PL67597Y1/pl

Links

Landscapes

  • Display Racks (AREA)
  • Cartons (AREA)

Abstract

Składany regał ekspozycyjny, zawierający ściankę tylną, ścianki boczne i półki, charakteryzuje się tym, że ścianka tylna (1) jest połączona nierozłącznie ze ścianami bocznymi (2), z których każda jest oklejona od zewnętrznej strony dodatkowym arkuszem, tworzącym warstwę zewnętrzną, którego krawędzie są wywinięte na wewnętrzną stronę ścianek bocznych (2) tworząc wywinięcia (4), w których, w pobliżu frontowych obrzeży ścianek bocznych (2), są wycięte otwory mocujące, częściowo zasłonięte klapkami (6), wyciętymi w wywinięciach (4), zaś na obrzeżach wywinięć (4), w okolicach otworów mocujących, znajdują się wycięcia wsporcze, przy czym czworokątne półki (8) są przymocowane poprzez zagięcia do ścianki tylnej (1), a na przeciwnej części półek (8), od frontu regału, są wywinięte prostopadle do ich płaszczyzny ranty (10) zakończone po bokach wycięciami, tworzącymi zaczepy w kształcie litery L osadzane w otworach mocujących.

Description

Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest składany regał ekspozycyjny przeznaczony zwłaszcza do reklamowej prezentacji towarów wewnątrz pomieszczeń.
Znane są składane regały ekspozycyjne wykonane z tektury, jak na przykład ten z opisu wzoru użytkowego zgłoszonego pod numerem W. 119898. Ich konstrukcja nośna składająca się ze ścianek bocznych i tylnej jest wykonana najczęściej z jednego odpowiednio zagiętego wykroju tektury, zaś tekturowe półki umieszczone są pomiędzy bocznymi ściankami z wykorzystaniem wsporników i innych plastikowych elementów łączących, takich jak zaczepy osadzane w prowadnicach oporowych. Tego rodzaju łączniki zwiększają koszty produkcji regałów a ich wpływ na środowisko może w dzisiejszych czasach budzić wątpliwości co do zgodności z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju.
Celem wzoru użytkowego jest opracowanie możliwie prostego regału eliminującego zastosowanie elementów plastikowych do łączenia półek z korpusem przy jednoczesnym zachowaniu jego nośności.
Regał według wzoru użytkowego zawiera ściankę tylną, ścianki boczne oraz półki i charakteryzuje się tym, że boczne zagięcia ścianki tylnej są przyklejone do wewnętrznych części ścianek bocznych, z których każda jest oklejona od zewnętrznej strony dodatkowym arkuszem tworzącym warstwę zewnętrzną. Krawędzie tych dodatkowych arkuszy są wywinięte na wewnętrzną stronę ścianek bocznych tworząc wywinięcia. W wywinięciach, w pobliżu frontowych obrzeży ścianek bocznych są wycięte otwory mocujące częściowo zasłonięte klapkami wyciętymi w wywinięciach. Na obrzeżach wywinięć w okolicach otworów mocujących znajdują się wycięcia wsporcze. Zagięcia czworokątnych półek są przyklejone do ściany tylnej a na przeciwnej części półek, od frontu regału są wywinięte prostopadle do płaszczyzny półek ranty. Są one zakończone po bokach wycięciami tworzącymi zaczepy w kształcie litery L osadzane w otworach mocujących. Szerokość ścianki tylnej jest większa niż szerokość ścianek bocznych. Regał jest wykonany w całości z tektury i kartonu. Półki są wykonane z tektury falistej wywiniętej w częściach tylnych i frontowych półek tworząc od ich spodu drugą warstwę. Pomiędzy tymi dwiema warstwami są osadzone wzmacniające wkładki tekturowe. Ranty wraz z zaczepami są wzmocnione od wewnątrz wkładkami z tektury litej. Do spodu najniżej umieszczonej półki w okolicach jej rantu i do wywinięć jest przymocowany za pomocą samoprzylepnej taśmy dwustronnie klejącej czworokątny cokół.
Mniejsza szerokość ścianek bocznych w stosunku do ścianki tylnej umożliwia po złożeniu półek odgięcie ścianek bocznych o kąt 270 stopni i ich zawinięcie na tylną część ścianki tylnej, co pozwala na zmniejszenie gabarytów regału według wzoru użytkowego podczas jego transportu lub magazynowania. Ponadto, dzięki wyeliminowaniu wypukłych plastikowych prowadnic i zaczepów, złożone i zapakowane regały składowane jeden na drugim zajmują znacznie mniej miejsca i lepiej do siebie przylegają. Zastosowanie cokołu zwiększa nośność dolnej półki i stabilizuje całą konstrukcję.
Zaletą regału według wzoru użytkowego są małe gabaryty w stanie złożonym, jak też lekka i wytrzymała konstrukcja. Przeprowadzone badania wytrzymałościowe regału dały porównywalne efekty z regałami, w których zastosowano do łączenia elementy plastikowe. Prosta konstrukcja umożliwia szybki i łatwy montaż i demontaż na miejscu ekspozycyjnym.
Przedmiot wzoru użytkowego przedstawiono bliżej na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia regał w stanie rozłożonym, gotowym do użytku w widoku perspektywicznym, fig. 2 - wycinek bocznej ścianki regału od strony wewnętrznej, fig. 3 - przekrój ścianki bocznej w widoku od frontu z półką w trakcie osadzania, fig. 4 - półkę w widoku od góry, zaś fig. 5 - przekrój półki w linii A-A.
Regał według wzoru użytkowego zawiera ściankę tylną (1) połączoną poprzez przyklejenie jej bocznych zagięć (12) do wewnętrznych części ścianek bocznych (2), z których każda jest oklejona od zewnętrznej strony dodatkowym arkuszem tektury tworzącym warstwę zewnętrzną (3). Krawędzie tego arkusza są wywinięte na wewnętrzną stronę ścianek bocznych (2) tworząc wywinięcia (4), w których, w pobliżu frontowych obrzeży ścianek bocznych (2) są wycięte otwory mocujące (5), o głębokości sięgającej warstwy zewnętrznej (3). Otwory mocujące (5) są częściowo zasłonięte klapkami (6) wyciętymi w wywinięciach (4). Na obrzeżach wywinięć (4) w okolicach otworów mocujących (5) znajdują się wycięcia wsporcze (7). Cztery prostokątne półki (8) są połączone ze ścianką tylną (1) poprzez przyklejenie zagięć (9). Na przeciwnej części półek (8) od frontu regału są wywinięte prostopadle do ich płaszczyzny ranty (10) zakończone po bokach wycięciami tworzącymi zaczepy (11) w kształcie litery L, osadzane w otworach mocujących (5). Szerokość zaczepów (11) jest równa grubości ścianek bocznych (2) mierzonej bez warstwy zewnętrznej (3) i wywinięć (4). Szerokość półek (8),

Claims (8)

  1. odpowiadająca szerokości ścianki tylnej (1) jest o 20% wyższa, niż ich głębokość, odpowiadająca szerokości ścianek bocznych (2). Półki (8) są wykonane z tektury falistej wywiniętej w częściach tylnych i frontowych półek (8) tworząc drugą warstwę od ich spodu. Pomiędzy tymi dwiema warstwami są osadzone wzmacniające wkładki tekturowe (13) na całej powierzchni półek. Ranty (10) wraz z zaczepami (11) są wzmocnione od wewnątrz wkładkami z tektury litej (14). Do spodu najniżej umieszczonej półki (8) w okolicach jej rantu (10) i do wywinięć (4) jest przymocowany za pomocą samoprzylepnej taśmy dwustronnie klejącej prostokątny cokół (15). Półki (8) łączy się ze ściankami bocznymi (2) poprzez wprowadzenie zaczepów (11) do otworów mocujących (5) przy jednoczesnym wciśnięciu klapek (6) i chwilowym ich zagięciu do wewnątrz otworów mocujących (5), które to klapki (6) samoistnie odginają się do pierwotnej pozycji blokując zaczepy (11) od góry po ich osadzeniu. W celu rozłączenia półek (8) od ścianek bocznych (2) konieczne jest wciśnięcie klapek (6) do wewnątrz otworów mocujących (5) przed wysunięciem zaczepów (11) z otworów mocujących (5). Zastrzeżenia ochronne 1. Składany regał ekspozycyjny zawierający ściankę tylną, ścianki boczne i półki, znamienny tym, że ścianka tylna (1) jest połączona nierozłącznie ze ścianami bocznymi (2), z których każda jest oklejona od zewnętrznej strony dodatkowym arkuszem tworzącym warstwę zewnętrzną (3), którego krawędzie są wywinięte na wewnętrzną stronę ścianek bocznych (2) tworząc wywinięcia (4), w których, w pobliżu frontowych obrzeży ścianek bocznych (2) są wycięte otwory mocujące (5) częściowo zasłonięte klapkami (6) wyciętymi w wywinięciach (4), zaś na obrzeżach wywinięć (4) w okolicach otworów mocujących (5) znajdują się wycięcia wsporcze (7), przy czym czworokątne półki (8) są przymocowane poprzez zagięcia (9) do ścianki tylnej (1) a na przeciwnej części półek (8) od frontu regału są wywinięte prostopadle do ich płaszczyzny ranty (10) zakończone po bokach wycięciami tworzącymi zaczepy (11) w kształcie litery L osadzane w otworach mocujących (5).
  2. 2. Regał według zastrz. 1, znamienny tym, że jest wykonany w całości z tektury i kartonu.
  3. 3. Regał według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że ścianka tylna (1) jest połączona poprzez przyklejenie jej bocznych zagięć (12) do wewnętrznych części ścianek bocznych (2).
  4. 4. Regał według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że półki (8) są połączone ze ścianką tylną (1) poprzez przyklejenie zagięć (9).
  5. 5. Regał według zastrz. 1 albo 4, znamienny tym, że szerokość ścianki tylnej (1) jest większa, niż szerokość ścianek bocznych (2).
  6. 6. Regał według zastrz. 1 albo 5, znamienny tym, że półki (8) są wykonane z tektury falistej wywiniętej w częściach tylnych i frontowych półek (8) tworząc drugą warstwę od ich spodu, przy czym pomiędzy tymi dwiema warstwami są osadzone wzmacniające wkładki tekturowe (13), zaś ranty (10) wraz z zaczepami (11) są wzmocnione od wewnątrz wkładkami z tektury litej (14).
  7. 7. Regał według zastrz. 1 albo 6, znamienny tym, że do spodu najniżej umieszczonej półki (8) w okolicach jej rantu (10) i do wywinięć (4) jest przymocowany czworokątny cokół (15).
  8. 8. Regał według zastrz. 7, znamienny tym, że cokół (15) jest przymocowany za pomocą samoprzylepnej taśmy dwustronnie klejącej.
PL121544U 2012-11-30 2012-11-30 Składany regał ekspozycyjny PL67597Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL121544U PL67597Y1 (pl) 2012-11-30 2012-11-30 Składany regał ekspozycyjny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL121544U PL67597Y1 (pl) 2012-11-30 2012-11-30 Składany regał ekspozycyjny

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL121544U1 PL121544U1 (pl) 2013-12-09
PL67597Y1 true PL67597Y1 (pl) 2015-01-30

Family

ID=49684297

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL121544U PL67597Y1 (pl) 2012-11-30 2012-11-30 Składany regał ekspozycyjny

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL67597Y1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL121544U1 (pl) 2013-12-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10024495B2 (en) Folded sheets of material for use as a structural member and assembly thereof
RU2682814C1 (ru) Оптимизированный складной стенд
US9345345B2 (en) Corrugated display rack with cantilevered shelves
GB2461310A (en) Shelf made from a folded sheet
US20100276378A1 (en) Exhibition apparatus
PL389047A1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
JP2012012025A (ja) 包装部材
PL67597Y1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
WO2007101086A2 (en) Quick-assembly shelf mechanism for optical media
CN201509984U (zh) 纸制商品展示架
PL119898U1 (pl) Skladany regal ekspozycyjny
JP3251931B2 (ja) 折り畳み可能な商品陳列棚
EP2559360A1 (en) A foldable cardboard stand with shelves
ES1110005U (es) Estantería desplegable obtenida a partir de una lámina troquelada y doblada
PL67369Y1 (pl) Składany regał ekspozycyjny
RU121710U1 (ru) Дисплей для выкладки товаров
EP1918900A2 (en) Display units
GB2384234A (en) Unit for keeping shopping tidy in a car boot
RU209837U1 (ru) Стойка из гофрокартона
RU209489U1 (ru) Дисплей для выкладки товаров
PL71183Y1 (pl) Regał ekspozycyjny
JP3198335U (ja) 組立式載置台
JP4871964B2 (ja) 段ボール製受け台
RU208364U1 (ru) Дисплей для выкладки товаров
RU122643U1 (ru) Тара для транспортировки, хранения и демонстрации товара