PL66692Y1 - Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci - Google Patents

Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci

Info

Publication number
PL66692Y1
PL66692Y1 PL120102U PL12010211U PL66692Y1 PL 66692 Y1 PL66692 Y1 PL 66692Y1 PL 120102 U PL120102 U PL 120102U PL 12010211 U PL12010211 U PL 12010211U PL 66692 Y1 PL66692 Y1 PL 66692Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
profile
width
frame
projection
recess
Prior art date
Application number
PL120102U
Other languages
English (en)
Other versions
PL120102U1 (pl
Inventor
Robert Skoblik
Original Assignee
Przed Zagraniczne Beverlo Polska Ltd Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Przed Zagraniczne Beverlo Polska Ltd Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Przed Zagraniczne Beverlo Polska Ltd Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL120102U priority Critical patent/PL66692Y1/pl
Publication of PL120102U1 publication Critical patent/PL120102U1/pl
Publication of PL66692Y1 publication Critical patent/PL66692Y1/pl

Links

Landscapes

  • Wing Frames And Configurations (AREA)

Description

2 PL 66 692 Υ1
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych 0 zwiększonej termoizolacyjności.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 59304 profil ościeżnicy, który zgodnie ze wzorem użytkowym ma dłuższy bok kształtki stanowiącej element ościeżnicy od zewnętrznej strony budynku, oraz równoległy do niego bok drugiej kształtki, które są przedłużone dwustronnie kątowymi zaczepami. Pozostałe równoległe boki obu kształtek mają tylko z jednej strony przedłużenia w postaci kątowych zaczepów. Ścianka stanowiąca przedłużenie boku znajdującego się od zewnętrznej strony budynku, posiada teowe żebro i wypust, umieszczone na wewnętrznej powierzchni ścianki. Na boku kształtki od wewnętrznej strony budynku, prostopadłym do boku z przedłużeniami, jest również kątowy zaczep. Swobodne końce zaczepów, skierowane parami ku sobie, są usytuowane po obu stronach kształtek wzdłuż linii prostych. Kątowe zaczepy od strony ramy okna mają mniejszą grubość niż pozostałe elementy kształtek.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 58799 profil słupka okiennego, który na ściankach stanowiących dwustronne przedłużenie boku kształtki umieszczonej od zewnętrznej strony budynku ma żebro. Bok stanowiący wewnętrzny element słupka, oraz równoległy do niego bok drugiej kształtki, mają dwustronne przedłużenia w postaci kątowych zaczepów, których swobodne końce są skierowane na wprost żeber. Na prostopadłych bokach kształtki, będącej częścią słupka od wewnętrznej strony budynku ma kątowy zaczep, natomiast na wewnętrznych powierzchniach tych boków ma wypusty w kształcie niepełnych pierścieni. Taki sam wypust jest na wewnętrznej powierzchni boku ze skośnymi występami drugiej kształtki. Na wewnętrznej powierzchni boku, stanowiącego element słupka umieszczony po wewnętrznej stronie budynku ma zgrubienie. W osi symetrii dwóch leżących na wprost siebie wypustów, w kształcie niepełnych pierścieni ma rowki.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 58800 profil skrzydła drzwi, który ma ścianki stanowiące dwustronne przedłużenie boku kształtki usytuowanej do zewnętrznej strony budynku i mają zgięty do wewnątrz koniec w postaci litery „L”, zaś na wewnętrznej powierzchni teowe żebro. Jedna ze ścianek ma wypust, naprzeciwko którego ma swobodny koniec kątowego zaczepu, stanowiącego przedłużenie równoległego boku. Bok kształtki tworzącej element ramy skrzydła od wewnętrznej strony budynku ma przedłużenie w postaci kątowego zaczepu, który znajduje się na wprost kątowego zaczepu umieszczonego na prostopadłym boku. Na boku przeciwległym do boku z kątowym zaczepem ma półkę.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 59030 profil ramy okna, którego kształtka stanowiąca zewnętrzny element ramy okna, ma przedłużenie boku ze skośnymi występami w postaci kątowego zaczepu, natomiast ścianka stanowiąca przedłużenie zewnętrznego boku tej kształtki, ma zagięty koniec w postaci litery „L”, oraz wyposażona jest na wewnętrznej powierzchni w teowe żebro 1 prosty występ. Na prostopadłym boku, znajdującym się po przeciwnej stronie niż ścianka, jest trapezowa półka. Ścianka stanowiąca przedłużenie boku drugiej kształtki, ma wygięty łukowo koniec i zagiętą do wewnątrz końcówkę, a poza tym na powierzchni wewnętrznej posiada teowe żebro Prostopadły bok ma kątowy zaczep i odsądzenie, którego przedłużeniem w kierunku i na wprost kątowego zaczepu jest wypust. Przeciwległy bok ma rowek z półkami umieszczonymi na bocznych ściankach rowka.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 58802 profil ościeżnicy, który zestawiony jest z dwóch kształtek, połączonych przekładkami i wyróżnia się tym, że na przedłużeniach boków ma kątowe zaczepy, natomiast na ich wewnętrznych powierzchniach ma trapezowe wypusty. Bok ma półkę, zaś ścianka, stanowiąca przedłużenie boku, ma koniec zagięty w postaci litery „L” oraz teowe żebro.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 59299 profil słupka podporowego stanowiącego zestaw zamkniętego czworokątnego jednokomorowego metalowego profilu i zamkniętego czworokątnego dwukomorowego metalowego profilu połączonych ze sobą kształtowo i nierozłącznie poprzez dystansowe termiczne niemetalowe płaskie wkładki osadzone w gniazdach ukształtowanych na bocznych zewnętrznych przeciwległych ściankach zamkniętego czworokątnego jednokomorowego metalowego profilu i zamkniętego czworokątnego dwukomorowego metalowego profilu.
Znany jest z opisu zgłoszenia wzoru użytkowego W. 109282 profil zespolony okienny skrzydła, który zbudowany jest z elementu zewnętrznego i elementu wewnętrznego połączonych na „jaskółczy ogon” wkładkami łączącymi termoizolacyjnymi. Komora główna elementu zewnętrznego wykonana 3 PL 66 692 Υ1 jest w kształcie litery L. Pod ścianką środkową poziomą ukształtowana jest wnęka sięgająca ścianek pionowych dolnych, na których ukształtowane są występy. Wysięgnik górny elementu wewnętrznego przechodzi w górnej części w promień tworząc wnękę termoizolacyjną. Profil zespolony charakteryzuje się tym, że w komorze głównej wykonane jest żebro podziałowo usztywniające, natomiast prowadnica zewnętrzna szyny ustalającej zawiera ściankę zewnętrzną przechodzącą w ściankę dolną pod kątem wynoszącym 40° do 50° połączoną z "łysinką" pochyloną pod kątem wynoszącym 8° do 12°. Pod powierzchnią wewnętrzną elementu wewnętrznego wykonana jest przegroda tworząca komorę dodatkową.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 386872 profil futryny lub skrzydła drzwi w systemie zimnym lub ciepłym. Profil ma ścianę czołową profilu pogrubioną względem zewnętrznych nośnych ścian profilu.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 386873 profil futryny lub skrzydła drzwi w systemie ciepłym. Profil posiada kształtownik zewnętrzny i kształtownik wewnętrzny, które połączone są ze sobą przekładką termiczną. Kształtowniki od zewnętrznej strony części czołowej mają wybranie. Stosunek szerokości komory pomniejszonej o szerokość wybrania i grubość przylegającej do niej ścianki do szerokości komory, wynosi od 0,25 do 0,53. Komory kształtownika zewnętrznego i kształtownika wewnętrznego stanowią względem siebie lustrzane odbicie względem osi profilu.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 387026 profil skrzydła drzwi w systemie ciepłym zwłaszcza do mocowania zawiasów wrębowych. Profil skrzydła drzwi posiada kształtownik zewnętrzny i kształtownik wewnętrzny, które połączone są ze sobą przekładką termiczną. Od strony czołowej ma dwa wypusty, zaś od strony przeciwległej gniazdo pod mocowanie listwy przyszybowej, przy czym gniazdo zakończone jest występami. Stosunek odległości pomiędzy występami gniazda do wysokości gniazda pod występem jest większy niż 2,5. Zaś stosunek szerokości systemowej profilu do odległości pomiędzy występami gniazda wynosi od 3,7 do 6,0. Natomiast stosunek odległości pomiędzy wypustami do szerokości systemowej profilu wynosi od 0,2 do 0,9.
Istotą wzoru użytkowego jest profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiększonej termoizolacyjności stanowiący profil boczny, górny i dolny ościeżnicy oraz profil boczny, górny i dolny ramy skrzydła z pakietem szybowym składający się z łączonych elementów drewnianych, charakteryzujący się tym, że stosunek szerokości ościeżnicy do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 4,1, przy czym ramę skrzydła stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna stanowiąca szerokość od 0,25 do 0,30 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał, część środkowa o szerokości od 0,17 do 0,22 szerokości profilu oraz część wewnętrzna o szerokości 0,48 do 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ oraz poprzeczny kanałek, zaś w części dolnej ma rowek oraz dolny występ, zaś ościeżnicę stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna stanowiąca szerokość 0,20 do 0,25 szerokości profilu, która ma górny występ oraz poziomy kanałek, część środkowa stanowi 0,25 do 0,30 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie oraz część wewnętrzna o szerokości 0,45 do 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie oraz w górnej części kaskadowy występ górny i dolny, pomiędzy którymi ma poziomy kanałek. Stosunek szerokości ościeżnicy do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 4,1, przy czym ramę skrzydła stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna stanowiąca szerokość od 0,25 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał, część środkowa o szerokości od 0,17 szerokości profilu oraz część wewnętrzna o szerokości 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ, zaś w części dolnej ma rowek oraz dolny występ, zaś ościeżnicę stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna stanowiąca szerokość 0,20 szerokości profilu, która ma górny występ oraz poziomy kanałek, część środkowa stanowi 0,25 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie oraz część wewnętrzna o szerokości 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie oraz w górnej części kaskadowy występ górny i dolny, pomiędzy którymi ma poziomy kanałek. Dolny profil ościeżnicy ma poziomą górną płaszczyznę, połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną, część środkową oraz część wewnętrzną. Dolny profil ościeżnicy ma skośną górną płaszczyznę, połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną, część środkową oraz część wewnętrzną. Dolna rama skrzydła w nierozłącznej części zewnętrznej ma w połączeniu z częścią środkową u góry owalną nieckę, zaś u dołu pionowy kanałek oraz kątowe ścięcie.
Wzór użytkowy pozwala na uzyskanie poprawy termicznej okna umożliwiając zastosowanie pakietu szybowego o korzystniejszym współczynniku przenikalności cieplnej. Zastosowany profil zespolony składający się z trzech warstw zdecydowanie usztywnia konstrukcję okna. Warstwy są tak 4 PL 66 692 Υ1 łączone, że znoszą wewnętrzne naprężenia, zaś ramy nie pacząsię i nie skręcają. Wykonane z profilu zespolonego okna i drzwi według wzoru użytkowego charakteryzują się dużą sztywnością, łatwą obróbką oraz możliwością dowolnego zabarwienia na dowolne kolory oraz dowolną ich zmianę, według zmiennych gustów użytkownika w czasie ich użytkowania, nie wykazują również zmian wymiarów pod wpływem temperatury. Mają naturalny wygląd, zwłaszcza te z widocznym rysunkiem drewna. Są przyjazne środowisku i wprowadzają uczucie łagodności i ciepła. Elementy składowe profilu zespolonego połączone są trwale poprzez ich sklejenie. Element zewnętrzny stanowi drewno bez sęków z wyselekcjonowanej części jaką jest twardziel. Ta część jest nasycona żywicą, zaś twardziel występuje korzystnie w drewnie stuletnim. Część wewnętrzna od strony wnętrza budynku również jest bez sęków i z wyselekcjonowanego drewna o możliwie jednolitej strukturze słoi. Część środkowa składa się z odcinków klejonych czołowo, które występują w procesie wycinania sęków.
Wzór użytkowy uwidoczniono na rysunku, na którym Fig. 1 przedstawia przekrój połączonych profili ościeżnicy i ramy okiennej z boku, Fig. 2 przedstawia przekrój połączonych profili ościeżnicy i ramy okiennej w części dolnej.
Przykład wykonania I
Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiększonej termoizolacyjności stanowiący profil boczny, górny i dolny ościeżnicy oraz profil boczny, górny i dolny ramy skrzydła z pakietem szybowym 1. składający się z łączonych elementów drewnianych. Stosunek szerokości ościeżnicy 16 do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła 4 do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 4,1. Ramę skrzydła 4 stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna 20 stanowiąca szerokość 0,25 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał 19, część środkowa £1 o szerokości 0,17 szerokości profilu oraz część wewnętrzna 5 o szerokości 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ 3 oraz poprzeczny kanałek 2, zaś w części dolnej ma rowek 6 oraz dolny występ 7. Ościeżnicę 16 stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna 1_5 stanowiąca szerokość 0,20 szerokości profilu, która ma górny występ 18 oraz poziomy kanałek 1_7, część środkowa 13 stanowi 0,25 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie 1_2 oraz część wewnętrzna 9 o szerokości 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie 8 oraz w górnej części kaskadowy występ górny 14 i dolny 10, pomiędzy którymi ma poziomy kanałek 1J..
Przykład wykonania II
Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiększonej termoizolacyjności stanowiący profil boczny, górny i dolny ościeżnicy oraz profil boczny, górny i dolny ramy skrzydła z pakietem szybowym 1 składający się z łączonych elementów drewnianych. Stosunek szerokości ościeżnicy 16 do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła 4 do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 4,1. Ramę skrzydła 4 stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna 20 stanowiąca szerokość 0,25 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał 19, część środkowa £1 o szerokości 0,17 szerokości profilu oraz część wewnętrzna 5 o szerokości 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ 3 oraz poprzeczny kanałek 2, zaś w części dolnej ma rowek 6 oraz dolny występ 7. Ościeżnicę 16 stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna 15 stanowiąca szerokość 0,20 szerokości profilu, która ma górny występ 18 oraz poziomy kanałek 17, część środkowa 13 stanowi 0,25 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie 12 oraz część wewnętrzna 9 o szerokości 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie 8 oraz w górnej części kaskadowy występ górny 14 i dolny 1_0, pomiędzy którymi ma poziomy kanałek V\_. Dolny profil ościeżnicy 16 ma poziomą górną płaszczyznę 22, połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną 15, część środkową 13 oraz część wewnętrzną 9. Dolny profil ościeżnicy 16 ma skośną górną płaszczyznę 23, połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną 15, część środkową 13 oraz część wewnętrzną 9. Dolna rama skrzydła 4 w nierozłącznej części zewnętrznej 20 ma w połączeniu z częścią środkową £1 u góry owalną nieckę £4, zaś u dołu pionowy kanałek £5 oraz kątowe ścięcie £6.

Claims (5)

  1. 5 PL 66 692 Υ1 Zastrzeżenia ochronne 1. Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiększonej termoizolacyjności stanowiący profil boczny, górny i dolny ościeżnicy oraz profil boczny, górny i dolny ramy skrzydła z pakietem szybowym składający się z łączonych elementów drewnianych, znamienny tym, że stosunek szerokości ościeżnicy /16/ do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła /4/ do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi około 4,1, przy czym ramę skrzydła /4/ stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna /20/ stanowiąca szerokość od 0,25 do 0,30 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał /19/. część środkowa /21/ o szerokości od 0,17 do 0,22 szerokości profilu oraz część wewnętrzna /5/ o szerokości 0,48 do 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ /3/ oraz poprzeczny kanałek /2/, zaś w części dolnej ma rowek /6/ oraz dolny występ /7/, zaś ościeżnicę /16/ stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna /15/ stanowiąca szerokość 0,20 do 0,25 szerokości profilu, która ma górny występ /18/ oraz poziomy kanałek /17/, część środkowa /13/ stanowi 0,25 do 0,30 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie /12/ oraz część wewnętrzna /9/ o szerokości 0,45 do 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie /8/ oraz w górnej części kaskadowy występ górny /14/ i dolny/10/, pomiędzy którymi ma poziomy kanałek /11/.
  2. 2. Profil, według zastrz. 1, znamienny tym, że stosunek szerokości ościeżnicy /16/ do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 3,5, zaś stosunek szerokości ramy skrzydła /4/ do jej grubości w najcieńszym przekroju wynosi 4,1, przy czym ramę skrzydła /4/ stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna /20/ stanowiąca szerokość 0,25 szerokości profilu, która w dolnej części ma wzdłużny kanał /19/, część środkowa /21/ o szerokości 0,17 szerokości profilu oraz część wewnętrzna /5/ o szerokości 0,58 szerokości profilu, która w części górnej ma występ /3/, zaś w części dolnej ma rowek /6/ oraz dolny występ /7/, zaś ościeżnicę /16/ stanowią połączone nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzna /15/ stanowiąca szerokość 0,20 szerokości profilu, która ma górny występ /18/ oraz poziomy kanałek /17/. część środkowa /13/ stanowi 0,25 szerokości profilu, która ma w dolnej części wybranie /12/ oraz część wewnętrzna /9/ o szerokości 0,55 szerokości profilu, która ma z boku wybranie /8/ oraz w górnej części kaskadowy występ górny /14/ i dolny /10/. pomiędzy którymi ma poziomy kanałek /11/.
  3. 3. Profil, według zastrz. 1, znamienny tym, że dolny profil ościeżnicy /16/ ma poziomą górną płaszczyznę /22/. połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną /15/. część środkową /13/ oraz część wewnętrzną/9/.
  4. 4. Profil, według zastrz. 1, znamienny tym, że dolny profil ościeżnicy /16/ ma skośną górną płaszczyznę /23/, połączonych nierozłącznie ze sobą: część zewnętrzną /15/, część środkową /13/ oraz część wewnętrzną/9/.
  5. 5. Profil, według zastrz. 1, znamienny tym, że dolna rama skrzydła /4/ w nierozłącznej części zewnętrznej /20/ ma w połączeniu z częścią środkową /21/ u góry owalną nieckę /24/, zaś u dołu pionowy kanałek /25/ oraz kątowe ścięcie /26/.
PL120102U 2011-06-08 2011-06-08 Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci PL66692Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL120102U PL66692Y1 (pl) 2011-06-08 2011-06-08 Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL120102U PL66692Y1 (pl) 2011-06-08 2011-06-08 Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL120102U1 PL120102U1 (pl) 2012-12-17
PL66692Y1 true PL66692Y1 (pl) 2013-08-30

Family

ID=47392415

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL120102U PL66692Y1 (pl) 2011-06-08 2011-06-08 Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL66692Y1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL120102U1 (pl) 2012-12-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2426303A2 (en) Metal reinforced plastic window frame
US8997412B1 (en) Combination marine and stop frame glazed panel
PT1953326E (pt) Estrutura de porta ou janela com abertura de deslize comportando um montante oculto vertical de abertura
PL66692Y1 (pl) Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci
PL67047Y1 (pl) Profil zespolony drewnianych drzwi przesuwnych z nakładaną zewnętrzną aluminiową obudową
PL66594Y1 (pl) Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna
PL66696Y1 (pl) Profil skrzydla okiennego
CN206468204U (zh) 一种断桥平开窗
PL67013Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
US20180195337A1 (en) Frames, wings and pillars of wood for heat-insulating windows for passive buildings
EP3135847A1 (en) The design of frames, wings and pillars of wood for heat-insulating windows for passive buildings
PL66695Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
PL67014Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
US9464474B2 (en) Door buck
PL427378A1 (pl) Zestaw profili ościeżnicy i skrzydła okiennego
PL67012Y1 (pl) Profil ramy okiennej
WO2010111756A1 (en) Wooden member for a frame of a window, door or the like, corner joint or t-joint formed by such wooden members and method for forming a corner joint or t-joint by means of such members
PL70106Y1 (pl) Profil ościeżnicy i skrzydła o odporności ogniowej
PL70915Y1 (pl) Profil wzmacniający do okien i drzwi
PL70528Y1 (pl) Drzwi zewnętrzne kompozytowe
WO2015097721A4 (en) A frame for doora with a convex profile cut at 45°, in kit form, characterized by a crossbeam and two preformed side jambs on which to install special removable and reversible strips between them that allow for reversibility
PL233482B1 (pl) Drzwi wewnątrzlokalowe
CN104533264A (zh) 一种遮阳保温一体化窗
PL70033Y1 (pl) Okno drewniane fasadowe
PL213362B1 (pl) Metalowo-drewniane skrzydło bramy lub drzwi