PL66594Y1 - Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna - Google Patents

Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna

Info

Publication number
PL66594Y1
PL66594Y1 PL119897U PL11989711U PL66594Y1 PL 66594 Y1 PL66594 Y1 PL 66594Y1 PL 119897 U PL119897 U PL 119897U PL 11989711 U PL11989711 U PL 11989711U PL 66594 Y1 PL66594 Y1 PL 66594Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
projection
bend
deflection
thermal insert
double
Prior art date
Application number
PL119897U
Other languages
English (en)
Other versions
PL119897U1 (pl
Inventor
Robert Skoblik
Original Assignee
Landsberg Tomasz Landsberg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Landsberg Tomasz Landsberg filed Critical Landsberg Tomasz Landsberg
Priority to PL119897U priority Critical patent/PL66594Y1/pl
Publication of PL119897U1 publication Critical patent/PL119897U1/pl
Publication of PL66594Y1 publication Critical patent/PL66594Y1/pl

Links

Landscapes

  • Securing Of Glass Panes Or The Like (AREA)

Description

2 PL 66 594 Υ1
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV.
Znany jest z opisu patentowego nr 184 029 termoizolacyjny profil komorowy, który ma ulepszony profil termoizolacyjny, zwłaszcza okienny i drzwiowy o niskim współczynniku przewodzenia ciepła K< 1,3. W celu ułatwienia procesu odzyskiwania materiału z profili przeznaczonych do złomowania, pokryta warstwą odbijająca ciepło listwa jest umocowana rozłącznie we wnętrzu profilu przy pomocy rowków.
Znany jest z opisu zgłoszonego wynalazku nr P. 342 960 profil okienny lub drzwiowy, system profilowy do wytwarzania okien i drzwi oraz sposób wytwarzania profilu na okna i/lub drzwi. Profil okienny albo drzwiowy z kilkoma komorami wewnętrznymi, uformowanymi przez poprzeczne przegrody, w którym ścianki, tworzące zarys zewnętrzny i poprzeczne przegrody, ograniczające komory wewnętrzne, mają każdorazowo grubość mniejszą niż 4 mm, charakteryzuje się tym, że ścianki i/albo poprzeczne przegrody profilu są wykonane co najmniej częściowo z porowatego, twardego PCV 0 stopniu porowatości od 1,05 do 1,2. Zaproponowano w szczególności system profilowy, składający się z profilu litego i z profilu porowatego o stopniu porowatości od 1,05 do 1,2, przy czym profil lity 1 profil porowaty mają jednakowe wymiary. Obydwa profile są wytwarzane w tych samych urządzeniach tym samym sposobem.
Znany jest z opisu zgłoszonego wynalazku nr P. 383 438 profil okienny lub drzwiowy oraz tężnik do systemów okiennych lub drzwiowych. Profil okienny lub drzwiowy, wykonany na bazie PVC, zbudowany ze ścianek tworzących w przekroju poprzecznym strukturę skrzynkową z wewnętrznymi komorami, przy czym w co najmniej jednej komorze zlokalizowany jest wzdłużny tężnik wzmacniający przebiegający wzdłuż profilu, charakteryzuje się tym, że tężnik wykonany jest z materiału kompozytowego na bazie PVC i rozdrobnionego materiału lig noce lu łozowego, korzystnie proszku drewnianego. W korzystnym wykonaniu tężnik ma wzdłużne wydrążenie, korzystnie o przekroju poprzecznym zbliżonym do prostokąta i ma na swych zewnętrznych powierzchniach wypusty. Zgłoszenie dotyczy również tężnika, który może być stosowany jako dodatkowy element wzmacniający ościeżnic.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 58 800 profil skrzydła drzwi. Zgodnie z wzorem użytkowym ścianki stanowiące dwustronne przedłużenie boku kształtki usytuowanej do zewnętrznej strony budynku, mają zgięty do wewnątrz koniec w postaci litery „L”, zaś na wewnętrznej powierzchni teowe żebro. Jedna ze ścianek posiada wypust, naprzeciwko którego jest swobodny koniec kątowego zaczepu, stanowiącego przedłużenie równoległego boku. Bok kształtki tworzącej element ramy skrzydła od wewnętrznej strony budynku ma przedłużenie w postaci kątowego zaczepu, który znajduje się na wprost kątowego zaczepu umieszczonego na prostopadłym boku. Na boku przeciwległym do boku z kątowym zaczepem jest półka.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 59 030 profil ramy okna. Zgodnie z wzorem użytkowym kształtka stanowiąca zewnętrzny element ramy okna ma przedłużenie boku ze skośnymi występami w postaci kątowego zaczepu, natomiast ścianka stanowiąca przedłużenie zewnętrznego boku tej kształtki, ma zagięty koniec w postaci litery „L” oraz wyposażona jest na wewnętrznej powierzchni w teowe żebro i prosty występ. Na prostopadłym boku, znajdującym się po przeciwnej stronie niż ścianka, jest trapezowa półka. Ścianka stanowiąca przedłużenie boku drugiej kształtki ma wygięty łukowo koniec i zagiętą do wewnątrz końcówkę, a poza tym na powierzchni wewnętrznej posiada teowe żebro. Prostopadły bok ma kątowy zaczep i odsądzenie, którego przedłużeniem w kierunku i na wprost kątowego zaczepu jest wypust. Przeciwległy bok ma rowek z półkami umieszczonymi na bocznych ściankach rowka.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 58 802 profil ościeżnicy, który zestawiony jest z dwóch kształtek, połączonych przekładkami i wyróżnia się tym, że na przedłużeniach boków ma kątowe zaczepy, natomiast na ich wewnętrznych powierzchniach są trapezowe wypusty. Bok ma półkę, zaś ścianka, stanowiąca przedłużenie boku ma koniec zagięty w postaci litery „L” oraz teowe żebro.
Znany jest z opisu ochronnego wzoru użytkowego nr 59 299 profil słupka podporowego stanowiącego zestaw zamkniętego czworokątnego jednokomorowego metalowego profilu i zamkniętego czworokątnego dwukomorowego metalowego profilu połączonych ze sobą kształtowo i nierozłącznie poprzez dystansowe termiczne niemetalowe płaskie wkładki osadzone w gniazdach ukształtowanych na bocznych zewnętrznych przeciwległych ściankach zamkniętego czworokątnego jednokomorowego metalowego profilu i zamkniętego czworokątnego dwukomorowego metalowego profilu. 3 PL 66 594 Υ1
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku nr P. 386 873 profil futryny lub skrzydła drzwi w systemie ciepłym. Profil posiada kształtownik zewnętrzny i kształtownik wewnętrzny, które połączone są ze sobą przekładką termiczną. Kształtowniki od zewnętrznej strony części czołowej mają wybranie. Stosunek szerokości komory pomniejszonej o szerokość wybrania i grubość przylegającej do niej ścianki do szerokości komory, wynosi od 0,25 do 0,53. Komory kształtownika zewnętrznego i kształtownika wewnętrznego stanowią względem siebie lustrzane odbicie względem osi profilu.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku nr P. 387 026 profil skrzydła drzwi w systemie ciepłym, zwłaszcza do mocowania zawiasów wrębowych. Profil skrzydła drzwi posiada kształtownik zewnętrzny i kształtownik wewnętrzny, które połączone są ze sobą przekładką termiczną. Od strony czołowej ma dwa wypusty, zaś od strony przeciwległej gniazdo pod mocowanie listwy przyszybowej, przy czym gniazdo zakończone jest występami. Stosunek odległości pomiędzy występami gniazda do wysokości gniazda pod występem jest większy niż 2,5, zaś stosunek szerokości systemowej profilu do odległości pomiędzy występami gniazda wynosi od 3,7 do 6,0, natomiast stosunek odległości pomiędzy wypustami do szerokości systemowej profilu wynosi od 0,2 do 0,9.
Istotą wzoru użytkowego jest profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowiący stalowy element górny i boczny, przedzielone zawalcowa-ną wkładką termiczną charakteryzujący się tym, że element górny ma zagięcie stanowiące występ oraz gniazdo utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu i pojedynczym przegięciem występu, w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną umieszczoną drugim końcem w gnieździe elementu bocznego utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu i pojedynczym przegięciem występu, przy czym pionowe ramię elementu bocznego ma wygięcie. Element górny ma pionowe zagięcie stanowiące występ, zaś podwójne przegięcie występu ma od strony wewnętrznej elementu górnego. Pionowe ramię elementu bocznego ma prostopadłe wygięcie, zaś podwójne przegięcie występu ma od strony wewnętrznej elementu bocznego i dalej zachodzi wzdłuż podstawy gniazda. Pojedyncze przegięcie występu elementu górnego oraz pojedyncze przegięcie występu elementu bocznego stanowią płaszczyzny punktowego dociskania wkładki termicznej z poliamidu.
Zastosowanie konstrukcji profilu według wzoru użytkowego poprawia sztywność profili wzmacniających zastosowanych w oknach i drzwiach wytwarzanych z PCV. Wprowadzenie podłużnych za-walcowań kształtowników górnego i bocznego zwiększył wskaźnik na skręcanie. Przedzielenie kształtowników wkładką termiczną pozwala na wyeliminowanie mostka termicznego. Jak wykazały obliczenia izolacyjności okna z zastosowaniem kształtownika z wkładką izolacyjną wykonaną z poliamidu, poprawia współczynnik przenikania ciepła przez okno o ok. 0,09 W/(m2 °K).
Przykład wykonania I W przykładzie wykonania profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowi stalowy element górny 1 i boczny 7, które są przedzielone zawal-cowaną wkładką termiczną 4. Element górny 1 ma zagięcie stanowiące występ V\_ oraz gniazdo 2 utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu 1_0 i pojedynczym przegięciem występu 3, w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną 4 umieszczoną drugim końcem w gnieździe 6 elementu bocznego 7 utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu 9 i pojedynczym przegięciem występu 5, przy czym pionowe ramię elementu bocznego 7 ma wygięcie 8.
Przykład wykonania II W przykładzie wykonania profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowi stalowy element górny 1. i boczny 7, które są przedzielone zawal-cowaną wkładką termiczną 4. Element górny 1 ma zagięcie stanowiące występ V\_ oraz gniazdo 2 utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu 1_0 i pojedynczym przegięciem występu 3, w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną 4 umieszczoną drugim końcem w gnieździe 6 elementu bocznego 7 utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu 9 i pojedynczym przegięciem występu 5, przy czym pionowe ramię elementu bocznego 7 ma wygięcie 8. Element górny 1. ma pionowe zagięcie stanowiące występ 1_1_, zaś podwójne przegięcie występu |0 ma od strony wewnętrznej elementu górnego 1.
Przykład wykonania III W przykładzie wykonania profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowi stalowy element górny 1. i boczny 7, które są przedzielone zawal-cowaną wkładką termiczną 4. Element górny 1 ma zagięcie stanowiące występ V\_ oraz gniazdo 2 utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu 10 i pojedynczym przegięciem występu 3,

Claims (4)

  1. 4 PL 66 594 Υ1 w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną 4 umieszczoną drugim końcem w gnieź-dzie 6 elementu bocznego 7 utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu 9 i pojedynczym przegięciem występu 5, przy czym pionowe ramię elementu bocznego 7 ma wygięcie 8. Element górny 1. ma pionowe zagięcie stanowiące występ V\_, zaś podwójne przegięcie występu 10 ma od strony wewnętrznej elementu górnego 1_. Pionowe ramię elementu bocznego 7 ma prostopadłe wygięcie 8, zaś podwójne przegięcie występu 9 ma od strony wewnętrznej elementu bocznego 7 i dalej zachodzi wzdłuż podstawy gniazda 5. Przykład wykonania IV W przykładzie wykonania profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowi stalowy element górny 1 i boczny 7, które są przedzielone zawal-cowaną wkładką termiczną 4. Element górny 1 ma zagięcie stanowiące występ H oraz gniazdo 2 utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu 10 i pojedynczym przegięciem występu 3, w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną 4 umieszczoną drugim końcem w gnieź-dzie 6 elementu bocznego 7 utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu 9 i pojedynczym przegięciem występu 5, przy czym pionowe ramie elementu bocznego 7 ma wygięcie 8. Element górny 1. ma pionowe zagięcie stanowiące występ V\_, zaś podwójne przegięcie występu 10 ma od strony wewnętrznej elementu górnego 1 Pionowe ramię elementu bocznego 7 ma prostopadłe wygięcie 8, zaś podwójne przegięcie występu 9 ma od strony wewnętrznej elementu bocznego 7 i dalej zachodzi wzdłuż podstawy gniazda 5. Pojedyncze przegięcie występu 3 elementu górnego 1. oraz pojedyncze przegięcie występu 5 elementu bocznego 7 stanowią płaszczyzny punktowego dociskania wkładki termicznej 4 z poliamidu. Zastrzeżenia ochronne 1. Profil stalowy wzmacniający z wkładką termiczną do wytwarzanych okien i drzwi z profili PCV stanowiący stalowy element górny i boczny, przedzielone zawalcowaną wkładką termiczną znamienny tym, że element górny (1) ma zagięcie stanowiące występ (11) oraz gniazdo (2) utworzone pomiędzy podwójnym przegięciem występu (10) i pojedynczym przegięciem występu (3), w którym ma osadzoną jednym końcem wkładkę termiczną (4) umieszczoną drugim końcem w gnieździe (6) elementu bocznego (7) utworzonego pomiędzy podwójnym przegięciem występu (9) i pojedynczym przegięciem występu (5), przy czym pionowe ramię elementu bocznego (7) ma wygięcie (8).
  2. 2. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że element górny (i) ma pionowe zagięcie stanowiące występ (H), zaś podwójne przegięcie występu (10) ma od strony wewnętrznej elementu górnego (1).
  3. 3. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że pionowe ramie elementu bocznego (7) ma prostopadłe wygięcie (8), zaś podwójne przegięcie występu (9) ma od strony wewnętrznej elementu bocznego (7) i dalej zachodzi wzdłuż podstawy gniazda (5).
  4. 4. Profil według zastrz. 1, znamienny tym, że pojedyncze przegięcie występu (3) elementu górnego (1) oraz pojedyncze przegięcie występu (5) elementu bocznego (7) stanowią płaszczyzny punktowego dociskania wkładki termicznej (4) z poliamidu.
PL119897U 2011-04-05 2011-04-05 Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna PL66594Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL119897U PL66594Y1 (pl) 2011-04-05 2011-04-05 Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL119897U PL66594Y1 (pl) 2011-04-05 2011-04-05 Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL119897U1 PL119897U1 (pl) 2012-10-08
PL66594Y1 true PL66594Y1 (pl) 2013-06-28

Family

ID=47076557

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL119897U PL66594Y1 (pl) 2011-04-05 2011-04-05 Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL66594Y1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2018117877A1 (en) 2016-12-24 2018-06-28 Ergo Plus Polska Window, door or facade jamb beam and the method of producing the window, door and facade jamb beam

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL235307B1 (pl) 2015-09-17 2020-06-29 Ergo Plus Polska Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Profil systemu mocowania i izolacji termicznej okien, fasad i drzwi

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2018117877A1 (en) 2016-12-24 2018-06-28 Ergo Plus Polska Window, door or facade jamb beam and the method of producing the window, door and facade jamb beam

Also Published As

Publication number Publication date
PL119897U1 (pl) 2012-10-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR102190913B1 (ko) 기밀 및 단열성능이 향상된 알루미늄 슬라이딩 창호
WO2017191048A1 (en) Sash for a sliding window or a sliding door and method for providing an untreated metal surface in such a sash
RU179800U1 (ru) Светопрозрачный модуль заводской сборки для остекленения строительных конструкций
PL232782B1 (pl) Zestaw profili ościeżnicy i skrzydła okna dachowego
PT1953326E (pt) Estrutura de porta ou janela com abertura de deslize comportando um montante oculto vertical de abertura
PL66594Y1 (pl) Profil stalowy wzmacniajacy okna i drzwi z wkladka termiczna
KR101595219B1 (ko) 단열성 및 구조강도가 향상된 창호용 단열프레임
PL66697Y1 (pl) Profil oscieznicy drzwiowej i okiennej
PL66696Y1 (pl) Profil skrzydla okiennego
PL67013Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
RU166999U1 (ru) Комбинированный профиль для оконных, дверных и витражных конструкций
KR102189261B1 (ko) 수직 단열라인이 일치되는 알루미늄 슬라이딩 창호
BE1021516B1 (nl) Aluminium profiel voor een raam of deur
PL67012Y1 (pl) Profil ramy okiennej
PL67014Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
PL66695Y1 (pl) Profil skrzydla drzwiowego
CN202170717U (zh) 一种90°转角铝型材
PL66692Y1 (pl) Profil izolacyjny zespolony do drzwi i okien drewnianych o zwiekszonej termoizolacyjnosci
EP2975206B1 (en) Reinforced profile for sash frames and set of profiles for window frames and sash frames
RU17792U1 (ru) Система комбинированных профилей
PL70915Y1 (pl) Profil wzmacniający do okien i drzwi
PL67047Y1 (pl) Profil zespolony drewnianych drzwi przesuwnych z nakładaną zewnętrzną aluminiową obudową
CN206035273U (zh) 铝合金推拉门下滑轨型材组件
CN102979417B (zh) 铝-木-聚氨酯-木复合的内开保温窗
CN206035274U (zh) 铝合金推拉门上滑轨型材组件