PL65336Y1 - Zawias, zwłaszcza do drzwi - Google Patents

Zawias, zwłaszcza do drzwi

Info

Publication number
PL65336Y1
PL65336Y1 PL118687U PL11868709U PL65336Y1 PL 65336 Y1 PL65336 Y1 PL 65336Y1 PL 118687 U PL118687 U PL 118687U PL 11868709 U PL11868709 U PL 11868709U PL 65336 Y1 PL65336 Y1 PL 65336Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sleeve
hinge
washer
housing
groove
Prior art date
Application number
PL118687U
Other languages
English (en)
Other versions
PL118687U1 (pl
Inventor
Ireneusz Wala
Adrian Jędrusik
Original Assignee
Wala Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wala Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością filed Critical Wala Społka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Priority to PL118687U priority Critical patent/PL65336Y1/pl
Publication of PL118687U1 publication Critical patent/PL118687U1/pl
Priority to SK50095-2010U priority patent/SK5920Y1/sk
Priority to DE202010016815U priority patent/DE202010016815U1/de
Priority to ITRM20100207 priority patent/ITRM20100207U1/it
Publication of PL65336Y1 publication Critical patent/PL65336Y1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05DHINGES OR SUSPENSION DEVICES FOR DOORS, WINDOWS OR WINGS
    • E05D7/00Hinges or pivots of special construction
    • E05D7/0009Adjustable hinges
    • E05D7/0018Adjustable hinges at the hinge axis
    • E05D7/0045Adjustable hinges at the hinge axis in a radial direction
    • E05D7/0054Adjustable hinges at the hinge axis in a radial direction by means of eccentric parts
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05DHINGES OR SUSPENSION DEVICES FOR DOORS, WINDOWS OR WINGS
    • E05D5/00Construction of single parts, e.g. the parts for attachment
    • E05D5/10Pins, sockets or sleeves; Removable pins
    • E05D5/14Construction of sockets or sleeves
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05YINDEXING SCHEME ASSOCIATED WITH SUBCLASSES E05D AND E05F, RELATING TO CONSTRUCTION ELEMENTS, ELECTRIC CONTROL, POWER SUPPLY, POWER SIGNAL OR TRANSMISSION, USER INTERFACES, MOUNTING OR COUPLING, DETAILS, ACCESSORIES, AUXILIARY OPERATIONS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR, APPLICATION THEREOF
    • E05Y2900/00Application of doors, windows, wings or fittings thereof
    • E05Y2900/10Application of doors, windows, wings or fittings thereof for buildings or parts thereof
    • E05Y2900/13Type of wing
    • E05Y2900/132Doors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Hinges (AREA)

Description

2 PL 65 336 Υ1
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru użytkowego jest zawias, zwłaszcza do drzwi, przeznaczony do przegubowego łączenia części ramowej drzwi z częścią skrzydłową.
Znane są konstrukcje zawiasów z dolną i górną częścią zawiasową posiadające część tulejową jednolitą ze skrzydełkiem, przy czym każda część tulejową ma wybranie dla walcowego trzpienia prowadzonego w nich za pośrednictwem tulei lub innych konstrukcji pokrewnych w rodzaju sprężystych pasków lub szczęk, natomiast skrzydełko jest wyposażone w elementy śrubowe umożliwiające zamocowanie zawiasu, a po stronie zewnętrznej posiada osłonę maskującą śruby. Tuleje trzpieniowe w zawiasie, wykonane z materiałów o małym współczynniku tarcia, są ukształtowane mimośrodowo lub zespolone ruchomo jedna z drugą w celu umożliwienia ustawienia skrzydła wobec ramy przez zmianę i stabilizowanie ich położenia wokół osi. Dolna część zawiasowa jest dodatkowo wyposażona w nagwintowaną nakrętkę lub inne układy elementów, które przez obrót przesuwają w pionie tuleję lub zestaw tulei z walcowym trzpieniem. Po zamontowaniu końce obydwu części tulejowych są zamknięte za-ślepkami ochronnymi. Z opisu opatentowanego wynalazku EP0157233 (B1) (DE3412830 (C2)) znane jest rozwiązanie zawiasu z tulejami dwumimośrodowymi. W rozwiązaniu skrzydło dolne posiada wzdłużny otwór, w którym jest osadzona mimośrodowa zewnętrzna tuleja, wewnątrz której jest z kolei osadzona niewspółśrod-kowo tuleja wewnętrzna z trzpieniem, połączona wpustowo z tuleją zewnętrzną. Tuleja wewnętrzna posiada kołnierz, ponad którym pionowe siły tarcia są przenoszone na drugą stronę, natomiast w dnie ma wykonany otwór a poniżej jest utworzony kanał, w którym jest osadzona podkładka z powierzchnią odpowiadającą ukształtowaniem otworowi w dnie tulei. Podkładka, po stronie przeciwnej ma wgłębienie i krzyżowo ukształtowaną szczelinę do regulacji docisku, dostępne dla narzędzia od strony zewnętrznej zawiasu. Znany jest również z opisu patentu EP1624146 (B1) zawias z dolną i górną częścią zawiasową, z których każda posiada jednolitą ze skrzydełkiem część tulejową z osadzonym trzpieniem i osłoniętą pokrywą. Pokrywa posiada uformowaną jako całość część do przykrywania części tulejowych i część do osłaniania skrzydełka.
Zawias, zwłaszcza do drzwi zawierający dwie nakładane części zawiasowe z osłoniętymi pokrywami i zaślepkami pierwszą i drugą częścią tulejową jednolitymi ze skrzydełkami mocującymi części zawiasowe na nieruchomej futrynie i ruchomym skrzydle ramy drzwi połączone walcowym sworzniem przechodzącym przez wybrania wykonane w częściach tulejowych, przy czym w pierwszej części tulejowej są osadzone połączone teleskopowo mimośrodowa tulejka wewnętrzna i tulejka zewnętrzna stabilizowana w położeniach kątowych wokół osi a w drugiej części tulejowej znajdują się połączone z nią wpustowo elementy szczękowe pozycjonujące sworzeń, ponadto odpowiednio pierwsza i druga część tulejową są wyposażone w śrubowe mechanizmy do regulacji pionowej i poziomej położenia sworznia przemieszczające się w wybraniach tych części tulejowych, charakteryzuje się tym, że w gnieździe zewnętrznej tulejki jest osadzona centryczna wewnętrzna tulejka z połączoną z nią, po zewnętrznej stronie dna, ażurową podkładką wyposażoną w zaczep i wypust, a zewnętrzna tulejka ma wewnątrz w ścianie bocznej odpowiadający temu wypustowi wzdłużny rowek i przelotową szczelinę, przez którą przechodzi zaczep przestawnie osadzony, po złożeniu, w odpowiednim rowku pierwszej części tulejowej.
Wewnętrzna tulejka po stronie zewnętrznej dna ma dwa wypukłe wyprofilowania a podkładka ma odpowiadające w części konturowi tych wyprofilować półowalne przelotowe otwory.
Wypust oraz zaczep mają każdy kształt zbliżony do prostopadłościanu i są usytuowane naprzeciwległe po spodniej stronie podkładki.
Pole przekroju poprzecznego wypustu oraz pole przekroju poprzecznego zaczepu ma kształt zbliżony do prostokąta.
Walcowy sworzeń ma w górnej części obwodowe wycięcie, w którym jest osadzona wypustka dolnej krawędzi nieciągłego wielosegmentowego kołnierza górnej zaślepki, którego ścianka wewnętrzna ma kształt łukowy odpowiadający stykającej się powierzchni sworznia a ścianka zewnętrzna ma kształt odpowiadający konturowi wgłębienia w drugiej części tulejowej przed linią rowków.
Wielosegmentowy kołnierz składa się z czterech segmentów, przy czym leżące naprzeciw segmenty są symetryczne.
Zewnętrzna tulejka ma na zewnętrznej ścianie bocznej wzdłużny wypust, a powyżej przelotowej szczeliny, po stronie wewnętrznej, posiada prowadzący rowek, któremu w wewnętrznej tulei odpowiada wzdłużny wypust. 3 PL 65 336 Υ1
Zewnętrzna średnica „d” śruby jest nie większa od odległości „c” między wypustem i zaczepem podkładki.
Walcowy sworzeń ma zaokrąglony koniec, a wewnętrzna tulejka ma odpowiadające kształtem sferyczne dno.
Pokrywa dolnej części zawiasowej ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem zazębiającym się po złożeniu z rowkiem wykonanym w pierwszej części tulejowej i skrzydełku, a pokrywa górnej części zawiasowej ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem zazębiającym się po złożeniu z rowkiem wykonanym w drugiej części tulejowej i skrzydełku.
Zawias według wzoru użytkowego ma prostą konstrukcję, co ułatwia jego montaż. Sferyczne ukształtowanie dna tulejki wewnętrznej wspomaga przenoszenie sił tarcia z górnej części zawiasowej na część dolną przez podkładkę umieszczoną między częściami zawiasowymi, co wpływa na zmniejszenie stopnia ich zużycia, a połączenie zaślepki górnej bezpośrednio ze sworzniem ułatwia jej montaż oraz zapewnia lepsze trzymanie w skrzydełku. Natomiast zastosowanie podkładki wyposażonej w wypust i zaczep, połączonej ponadto z dnem tulejki wewnętrznej i poprzez tulejkę zewnętrzną z pierwszą częścią tulejową pozwala na połączenie elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz regulację, w trakcie której ustawiane są jednocześnie wszystkie podlegające połączeniu podkładką elementy zawiasu.
Zawias posiada prostą i łatwo dostępną regulację poziomą pionową oraz docisku uszczelki, a także zabezpieczenia w postaci jednoczęściowych pokryw z dodatkowymi wzdłużnymi zaczepami zazębiającymi się w rowkach części tulejowych i skrzydełek każdej części zawiasowej dolnej i górnej, kołnierzy oraz śrub mocujących, które chronią go przed demontażem po zmontowaniu, ponieważ przy drzwiach zamkniętych, nie ma dostępu do śrub mocujących.
Zawias według wzoru użytkowego jest pokazany na rysunkach, na których fig. 1 przedstawia zawias w uproszczonym przekroju wzdłużnym, fig. 2 przedstawia elementy składowe zawiasu, fig. 3 przedstawia dolną część zawiasową w uproszczonym przekroju przez otwory mocujące skrzydełka, fig. 4 przedstawia górną część zawiasową w uproszczonym przekroju przez otwory mocujące skrzydełka, fig. 5 i fig. 6 przedstawiają widok perspektywiczny zewnętrznej tulejki, fig. 7 przedstawia widok perspektywiczny podkładki.
Zawias według wzoru użytkowego posiada górną część zawiasową 1 nałożoną na dolną część zawiasową 2. Dolna część zawiasowa 2 posiada pierwszą część tulejową 3 jednolitą ze skrzydełkiem 4 mocującym części zawiasowe na nieruchomej futrynie drzwi za pomocą śrub (niepokazanych na rysunku) i otworów 51 z tulejką ustalającą. Górna część zawiasowa 1 posiada drugą część tulejową 5 ze skrzydełkiem 6, mocującym części zawiasowe na ruchomym skrzydle ramy drzwi. Pierwsza część tulejową 3 i druga część tulejową 5 są rozdzielone podkładką7. W mimośrodowo ukształtowanych częściach tulejowych pierwszej 3 i drugiej 5 jest wykonane wybranie 8, w którym jest osadzony walcowy sworzeń 9, przy czym we wgłębieniu 8 w drugiej części tulejowej 5 znajdują się, mające postać zbliżoną do części cylindra z kołnierzem 10, symetryczne dwa elementy szczękowe 12| i 12", które są połączone wpustowo z drugą częścią tulejową 5 i z walcowym sworzniem 9. Część tulejową 5 ma w tym celu, usytuowane naprzeciwległe na ściance wgłębienia 8 wzdłużne rowki 13 a każdy z elementów szczękowych IZ i 12" ma odpowiadające im wypusty 14, natomiast sworzeń 9 na wysokości kołnierza 10, ma obwodowy rowek 15, w którym jest osadzona po złożeniu wewnętrzna część 11_ kołnierza 10. W sworzniu 9 jest wykonany poziomy przelotowy otwór 16, w którym jest osadzona śruba 1_7 przemieszczająca się między ściankami wgłębienia 8 i przeznaczona do regulacji w poziomie jego położenia, dostępna od zewnątrz przez regulacyjny otwór 18, a w górnej części sworznia 9 znajduje się obwodowe wycięcie 19 do zatrzaskowego połączenia z górną ochronną zaślepką 20. Górna zaślepka 20 ma zasadniczo kształt owalny, a po stronie spodniej posiada uformowany nieciągły wielosegmentowy kołnierz 21_, którego ścianka wewnętrzna ma kształt łukowy odpowiadający stykającej się powierzchni sworznia 9 zakończony wypustką 21' zatrzaskującą się w jego wycięciu 19, natomiast kształt ścianki zewnętrznej odpowiada konturowi wgłębienia 8 przed linią rowków 13. Wielosegmentowy kołnierz £1 składa się z czterech segmentów 21 a. 21'a, 21 b, 21'b, a leżące naprzeciw segmenty 21a, 21'a i 21b, 21'b są symetryczne parami, przy czym po stronie zewnętrznej para segmentów 21 a. 21'a ma ścianki proste a para segmentów 21 b. 21'b ma ścianki łukowe. W pierwszej części tulejowej 3 na ściankach wgłębienia 8 są wykonane podłużne rowki 22 a leżąca naprzeciw powierzchnia ścianki jest sfazowana na grubości i tworzy wybranie 23. We wgłębieniu 8 są osadzone teleskopowo dwie tulejki, jako współpracujący zespół, przy czym zewnętrzna tulejka 24

Claims (10)

  1. 4 PL 65 336 Υ1 jest mimośrodowa a wewnętrzna tulejka 25 jest ukształtowana centrycznie natomiast jej kołnierz 26 jest ukształtowany mimośrodowo i po złożeniu opasuje od góry zewnętrzną tulejkę 24. Zewnętrzna tulejka 24 w części dolnej ma nagwintowany otwór 27 dla śruby 28 z gniazdem im-busowym a w obrzeżu są wykonane promieniowe rowki 29 dla narzędzia nastawczego, zaś w części górnej znajduje się gniazdo 30 do osadzenia wewnętrznej tulejki 25 z podkładka 31.. Ponadto zewnętrzna tulejka 24 ma w ścianie bocznej na części wysokości przelotową szczelinę 32, powyżej której, po stronie wewnętrznej, jest wykonany prowadzący rowek 33, a naprzeciw szczeliny 32 tulejka posiada po stronie wewnętrznej wzdłużny rowek 34, a po zewnętrznej wzdłużny wypust 35 przemieszczający się w granicach wybrania 23 pierwszej części tulejowej 3. Wewnętrzna tulejka 25 jest osadzona w zewnętrznej tulei 24 wraz z walcowym sworzniem 9 oraz podkładką 31_, a na powierzchni zewnętrznej ma wzdłużny wypust 36 tworzący po zmontowaniu połączenie wpustowe z prowadzącym rowkiem 33 zewnętrznej tulei 24, przeciwdziałające obrotowi tulejek względem siebie. Wewnętrzna tulejka 25 jest połączona z podkładką 31.. po stronie zewnętrznej dna, w którym ma dwa wypukłe wyprofilowania 37 w części dopełniające się z ażurowo ukształtowaną podkładka 31. w powierzchni której są wykonane zbliżone do półowalu przelotowe otwory 38, i której owalny kształt jest dopasowany do zewnętrznego konturu tulejki. Po stronie spodniej podkładki 31 znajdują się, prostopadłe do niej i obydwa ukształtowane w postaci zbliżonej do prostopadłościanu o przekroju zbliżonym do prostokąta, wypust 39 oraz zaczep 40, przy czym pole przekroju poprzecznego zaczepu 40 jest większe od pola przekroju poprzecznego wypustu 39. Zaczep 40 wystaje poza powierzchnię podkładki 31, a po złożeniu przechodzi przez szczelinę 32 tulejki zewnętrznej 24 i przyjmuje położenie w jednym z rowków 22 pierwszej części tulejowej 3, ustawiając położenie tulei względem dolnego skrzydła, natomiast wypust 39 wchodzi w wzdłużny rowek 34 zewnętrznej tulejki 24. Osadzony w wewnętrznej tulejce 25 walcowy sworzeń 9 ma zaokrąglony koniec 41, a powierzchnia dna 42 odpowiada mu sferycznym ukształtowaniem. Regulacja zawiasu w kierunku pionowym polega na przemieszczaniu śruby 28 z gniazdem im-busowym w górę i w dół w gwincie zewnętrznej tulejki 24, która jest przy tym zabierana w kierunku pionowym, zaś rama skrzydła jest odpowiednio podnoszona lub opuszczana. Natomiast przez wkręcanie śruby 28, której średnica „d” jest nie większa od odległości „c” między wypustem 39 i zaczepem 40 podkładki 31, korzystnie równa z małym luzem technologicznym, wewnętrzna tulejka 25 i podkładka 31 są podnoszone w pionie względem zewnętrznej tulejki 24 w ramach szczeliny 32. Docisk uszczelki regulujący wzajemne położenie podstaw skrzydełek zawiasów względem siebie, odbywa się przez obrót w odpowiednim kierunku narzędzia nastawczego, osadzonego w promieniowych rowkach 29 w dnie zewnętrznej tulejki 24. Do regulacji położenia zawiasu w poziomie wykorzystuje się śrubę 17 przemieszczającą się między płaskimi ściankami wgłębienia 8, dostępną od zewnątrz przez regulacyjny otwór 18. Po zamontowaniu i wyregulowaniu zawiasu dolny koniec części zawiasowej jest osłonięty ochronną zaślepką 43, która jest osadzona w obwodowym rowku 44 zewnętrznej tulejki 24, natomiast każda z części zawiasowej górnej 1 i dolnej 2 jest osłonięta jednoczęściową pokrywą 45 i 46, obejmującą odpowiednio część tulejową 5 z mocującym skrzydełkiem 6 i część tulejową 3 z mocującym skrzydełkiem 4 Pokrywa 46 dolnej części zawiasowej 2 ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem 47 zazębiającym się po złożeniu z rowkiem 48 wykonanym w pierwszej części tulejowej 3 i skrzydełku 4, a pokrywa 45 górnej części zawiasowej 1 ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem 49 zazębiającym się, po złożeniu, z rowkiem 50 wykonanym w drugiej części tulejowej 5 i skrzydełku 6. Zastrzeżenia ochronne 1. Zawias, zwłaszcza do drzwi zawierający dwie nakładane części zawiasowe z osłoniętymi pokrywami i zaślepkami pierwszą i drugą częścią tulejową jednolitymi ze skrzydełkami mocującymi części zawiasowe na nieruchomej futrynie i ruchomym skrzydle ramy drzwi, połączone walcowym sworzniem przechodzącym przez wybranie wykonane w częściach tulejowych, przy czym w pierwszej części tulejowej są osadzone połączone teleskopowo mimośrodowa tulejka wewnętrzna i tulejka zewnętrzna stabilizowana w położeniach kątowych wokół osi a w drugiej części tulejowej znajdują się połączone z nią wpustowo elementy szczękowe pozycjonujące sworzeń, ponadto odpowiednio pierw- 5 PL 65 336 Υ1 sza i druga część tulejową są wyposażone w śrubowe mechanizmy do regulacji pionowej i poziomej położenia sworznia przemieszczające się w wybraniach tych części tulejowych, znamienny tym, że w gnieździe (30) zewnętrznej tulejki (24) jest osadzona centryczna wewnętrzna tulejka (25) z połączoną z nią po zewnętrznej stronie dna ażurową podkładką (31) wyposażoną w zaczep (40) i wypust (39), a zewnętrzna tulejka (24) ma wewnątrz w ścianie bocznej odpowiadający temu wypustowi (39) wzdłużny rowek (34) i przelotową szczelinę (32) przez którą przechodzi zaczep (40) przestawnie osadzony po złożeniu w odpowiednim rowku (22) pierwszej części tulejowej (3).
  2. 2. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że wewnętrzna tulejka (25) po stronie zewnętrznej dna ma dwa wypukłe wyprofilowania (37) a podkładka (31) ma odpowiadające w części konturowi tych wyprofilowań (37) półowalne przelotowe otwory (38).
  3. 3. Zawias według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że wypust (39) oraz zaczep (40) mają każdy kształt zbliżony do prostopadłościanu i są usytuowane naprzeciwległe po spodniej stronie podkładki (31).
  4. 4. Zawias według zastrz. 3, znamienny tym, że pole przekroju poprzecznego wypustu (39) oraz pole przekroju poprzecznego zaczepu (40) ma kształt zbliżony do prostokąta.
  5. 5. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że walcowy sworzeń (9) ma w górnej części obwodowe wycięcie (19), w którym jest osadzona wypustka (21") dolnej krawędzi nieciągłego wielosegmentowego kołnierza (£1) górnej zaślepki (20), którego ścianka wewnętrzna ma kształt łukowy odpowiadający stykającej się powierzchni sworznia (9) a ścianka zewnętrzna ma kształt odpowiadający konturowi wgłębienia (8) w drugiej części tulejowej (5) przed linią rowków (13).
  6. 6. Zawias według zastrz. 5, znamienny tym, że wielosegmentowy kołnierz (21) składa się z czterech segmentów (21 a, 21'a, 21 b, 21’b). przy czym leżące naprzeciw segmenty (21 a, 21'a i 21 b. 21’b) są symetryczne.
  7. 7. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzna tulejka (24) ma na zewnętrznej ścianie bocznej wzdłużny wypust (35), a powyżej przelotowej szczeliny (32), po stronie wewnętrznej, posiada prowadzący rowek (33), któremu w wewnętrznej tulei (25) odpowiada wzdłużny wypust (36).
  8. 8. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzna średnica „d” śruby (28) jest nie większa od odległości „c” między wypustem (39) i zaczepem (40) podkładki (31).
  9. 9. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że walcowy sworzeń (9) ma zaokrąglony koniec, a wewnętrzna tulejka (25) ma odpowiadające kształtem sferyczne dno.
  10. 10. Zawias według zastrz. 1, znamienny tym, że pokrywa (46) dolnej części zawiasowej (2) ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem (47) zazębiającym się po złożeniu z rowkiem (48) wykonanym w pierwszej części tulejowej (3) i skrzydełku (4), a pokrywa (45) górnej części zawiasowej (1) ma obydwie pionowe krawędzie zakończone wzdłużnym zaczepem (49) zazębiającym się po złożeniu z rowkiem (50) wykonanym w drugiej części tulejowej (5) i skrzydełku (6).
PL118687U 2009-12-28 2009-12-28 Zawias, zwłaszcza do drzwi PL65336Y1 (pl)

Priority Applications (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL118687U PL65336Y1 (pl) 2009-12-28 2009-12-28 Zawias, zwłaszcza do drzwi
SK50095-2010U SK5920Y1 (sk) 2009-12-28 2010-12-15 Hinge, especially for doors
DE202010016815U DE202010016815U1 (de) 2009-12-28 2010-12-21 Ein Band, vorzugsweise für Türen
ITRM20100207 ITRM20100207U1 (it) 2009-12-28 2010-12-24 Cerniera, specialmente per porta

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL118687U PL65336Y1 (pl) 2009-12-28 2009-12-28 Zawias, zwłaszcza do drzwi

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL118687U1 PL118687U1 (pl) 2010-06-21
PL65336Y1 true PL65336Y1 (pl) 2011-03-31

Family

ID=42990690

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL118687U PL65336Y1 (pl) 2009-12-28 2009-12-28 Zawias, zwłaszcza do drzwi

Country Status (4)

Country Link
DE (1) DE202010016815U1 (pl)
IT (1) ITRM20100207U1 (pl)
PL (1) PL65336Y1 (pl)
SK (1) SK5920Y1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103225459B (zh) * 2013-04-02 2015-09-30 希美克(广州)实业有限公司 具有偏心套调整锁紧装置的合页
DE202013103109U1 (de) * 2013-07-12 2014-10-13 Dr. Hahn Gmbh & Co. Kg Bandlappen eines Bandes
CN103397824B (zh) * 2013-08-14 2016-03-30 希美克(广州)实业有限公司 具有调整和锁紧装置的合页
DE102018100774B3 (de) * 2018-01-15 2018-09-27 Dr. Hahn Gmbh & Co. Kg Bandlappen eines Bandes

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3412830A1 (de) 1984-04-05 1985-10-24 Dr. Hahn GmbH & Co KG, 4050 Mönchengladbach Bandzapfenbuechse fuer die baender von tueren, fenstern und dergleichen
ITBO20040500A1 (it) 2004-08-03 2004-11-03 Gsg Internat Spa Cerniera per infissi

Also Published As

Publication number Publication date
PL118687U1 (pl) 2010-06-21
SK5920Y1 (sk) 2011-11-04
DE202010016815U1 (de) 2011-02-24
SK500952010U1 (sk) 2011-05-06
ITRM20100207U1 (it) 2011-06-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8720008B2 (en) Horizontally adjustable hinge for use with heavy insulated doors
US20080307606A1 (en) Hinge
RU2519999C2 (ru) Регулируемая петля
CA2310314C (en) Hinge for an opening door or window frame
PL65336Y1 (pl) Zawias, zwłaszcza do drzwi
US20080104799A1 (en) Non-Handed Adjustable Hinge Set
IE86863B1 (en) Hinges
BR102014016957A2 (pt) método, e, conjunto de porta
CN109496248A (zh) 家具铰链
IE86891B1 (en) Hinge for a door or the like
CN104895431A (zh) 智能可调节隐形铰链及门
KR102177949B1 (ko) 구조가 개선된 도어 클로저 장치
US20190383082A1 (en) Door closers
GB2383081A (en) Hinge providing height, lateral and compression adjustment
RU2503790C2 (ru) Регулируемая петля для оконной или дверной коробки
KR200413272Y1 (ko) 싱크대용 경첩
KR102517192B1 (ko) 여닫이도어의 틈새 조절구조
RU224037U1 (ru) Петля дверная
RU2367757C2 (ru) Регулируемая дверная петля
EP2639390A1 (en) A hinge element and a hinge containing the hinge element
RU2774267C1 (ru) Крыло петли и петля для шарнирно подвижного вокруг шарнирной оси соединения створки с рамой
PL204667B1 (pl) Urządzenie do regulacji zawiasu obrotowego
KR20140013651A (ko) 힌지조립체와 이를 포함하는 도어조립체, 그리고 이의 설치방법
RU91095U1 (ru) Петля для дверной рамы
KR200391505Y1 (ko) 도어용 경첩