PL63804Y1 - Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL - Google Patents

Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL

Info

Publication number
PL63804Y1
PL63804Y1 PL11592606U PL11592606U PL63804Y1 PL 63804 Y1 PL63804 Y1 PL 63804Y1 PL 11592606 U PL11592606 U PL 11592606U PL 11592606 U PL11592606 U PL 11592606U PL 63804 Y1 PL63804 Y1 PL 63804Y1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sleeve
central
drive
flange
outer sleeve
Prior art date
Application number
PL11592606U
Other languages
English (en)
Inventor
Stanislaw Tomkow
Original Assignee
Tomkow Bernadeta Przed Prod Ha
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tomkow Bernadeta Przed Prod Ha filed Critical Tomkow Bernadeta Przed Prod Ha
Priority to PL11592606U priority Critical patent/PL63804Y1/pl
Publication of PL63804Y1 publication Critical patent/PL63804Y1/pl

Links

Landscapes

  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)

Description

2 PL 63 804 Υ1
Opis wzoru
Znane są rozwiązania techniczne mechanizmów napędowych do podnoszenia i opuszczania żaluzji. Jednym ze znanych przykładów rozwiązań jest mechanizm napędowy do sterowania żaluzji według zgłoszenia wzoru użytkowego W- 108519. Żaluzja posiada zestaw złożonych listew zawieszonych na drabince, sterowanych mechanizmem napędowym. Mechanizm napędowy osadzony jest wewnątrz osłony żaluzji, wyposażonej w podstawę, w której osadzone na wale napędowym jest ułoży-skowane koło napędowe, przynajmniej częściowo opasane łańcuszkiem, ułożonym w prowadnicy podstawy. Podstawa, korpus oraz skrzynka napędowa, w której umieszczone jest koło napędowe stanowią jedną całość. Znany mechanizm napędowy umożliwia podnoszenie i opuszczanie listew żaluzji w położenie dolne i górne. Mechanizm napędowy posiada pręt nawojowy osadzony w podstawie mechanizmu napędowego żaluzji. Pręt nawojowy wprowadzany jest w ruch obrotowy poprzez przesuw łańcuszka zazębionego z kółkiem osadzonym na końcu tego pręta. Przedmiotowe rozwiązanie nie posiada funkcji blokowania żaluzji w określonej pozycji przez mechanizm napędowy. Stwarza to użytkownikowi pewne utrudnienia gdyż do zablokowania żaluzji na określonej wysokości wymaga wykonania dodatkowych czynności polegających na zablokowaniu żaluzji poprzez zespół linek i haczyków, stanowiących dodatkowe wyposażenie żaluzji. Do wyeliminowania tych niedogodności opracowano rozwiązanie, w którego w mechanizmie napędzającym zastosowano elementy umożliwiające blokowanie żaluzji w dowolnym położeniu poprzez łańcuszek napędowy.
Zespół napędowo - hamujący do żaluzji poziomych według wzoru użytkowego, posiada obudowę, mechanizm napędowo - hamujący i łącznik sprzęgłowy. Tulejka nieprzelotowa wyprowadzona ze środkowej części ścianki osadczej obudowy z naciętymi na zewnętrznej stronie rowkami, tworzącymi wielowypust, połączona jest z osłoną wieńca kółka zębatego korpusu mechanizmu napędowo - hamującego. Osłona wieńca od strony czołowej posiada otwór, na którego wewnętrznej powierzchni na całym obwodzie nacięte są podłużne rowki w formie wielowypustu i łączy się z obudową poprzez połączenie zatrzaskowe. Połączenie zatrzaskowe tworzy wyprowadzony ze środkowej części ścianki czołowej obudowy języczek sprężysty i wypust w kształcie klina, osadzony na zewnętrznej powierzchni osłony wieńca kółka zębatego. Na części ślizgowo - zaciskowej korpusu osadzone są sprężynki, jak też osadzona jest suwliwie tulejka środkowa, która posiada w części czołowej kółko zębate, z którym zazębiony jest łańcuszek napędowy przeprowadzony przez kanaliki obudowy. W części cylindrycznej tulejki środkowej wykonane jest wzdłużne wybranie biegnące od strony kołnierza do końca tulejki. Tulejka zewnętrzna osadzona jest na tulejce środkowej, przy czym wypust liniowy tulejki zewnętrznej umieszczony jest w wybraniu tulejki środkowej. Tulejka zewnętrzna zablokowana jest częścią sprężysto - zatrzaskową zakończenia korpusu oraz pierścieniem znajdującym się wewnątrz tulejki zewnętrznej. Sprężynki osadzone na części ślizgowo - zaciskowej korpusu, jednym końcem stykają się o krawędź wybrania tulejki środkowej, a drugim końcem sprężynki stykają się z wewnętrznym wypustem liniowym tulejki zewnętrznej. Łącznik sprzęgłowy połączony jest z mechanizmem napędowo - hamującym poprzez tulejkę łącznika z wielowypustem, znajdującą się w jego przedniej części, która osadzona jest w wielowypuście wykonanym wewnątrz tulejki zewnętrznej. Czołowa ścianka kołnierza cylindrycznego łącznika opiera się o czołową ściankę tulejki zewnętrznej, a część cylindryczna kołnierza usztywnia to połączenie. Łącznik sprzęgłowy z drugiego końca jest połączony z prętem nawojowym, który jest osadzony w otworze osadczym wewnątrz tulejki łącznika.
Obudowa posiada ściankę mocującą o kształcie zbliżonym do ceownika z ramionami skierowanymi do wewnątrz oraz płaską ściankę czołową w kształcie prostokąta usytuowaną po przeciwnej stronie ścianki mocującej. Ścianka mocująca i ścianka czołowa połączone są ściankami bocznymi łukowo wyprofilowanymi na zewnątrz. Część tylna obudowy zakończona jest ścianką osadczą, która posiada od strony ścianki mocującej na złączu ze ściankami bocznymi, dwa przelotowe kanaliki o przekroju zbliżonym do prostokąta. Pomiędzy kanalikami usytuowany jest wypust środkowy z otworem przelotowym. Przy kanalikach, w kierunku ścianki czołowej, wykonane są wypusty oporowe przechodzące w płaszczyźnie pionowej promieniem do płaszczyzny ścianki osadczej. Z środkowej części ścianki osadczej, od jej wewnętrznej strony prostopadle do niej wyprowadzona jest tulejka nieprzelotowa z naciętymi na zewnętrznej stronie rowkami, tworzącymi wielowypust. Z środkowej części ścianki czołowej wyprowadzony jest języczek sprężysty, usytuowany równolegle do tulejki nieprzelotowej, którego koniec jest zakończony ścięciem klinowym, a w środkowej części posiada przelotowy otwór prostokątny. 3 PL 63 804 Υ1
Tulejka zewnętrzna mechanizmu napędowo-hamującego ma stożkowe zwężenie na całej swej długości, a wewnątrz od strony mniejszej średnicy w niewielkiej odległości od czoła znajduje się pierścień. Na wewnętrznej powierzchni tulejki zewnętrznej, od pierścienia w kierunku końca o mniejszej średnicy nacięte są rowki tworzące wielowypust. Od pierścienia w stronę końca tulejki o większej średnicy, po ściance wewnętrznej przebiega wypust liniowy. Zakończenie tulejki zewnętrznej od strony o większej średnicy stanowi kołnierz. Na zewnętrznej powierzchni tulejki zewnętrznej wykonane są liniowe wypusty zewnętrzne stopniowo malejące, wyprowadzone od kołnierza w kierunku mniejszej średnicy. Tulejka środkowa mechanizmu napędowo - hamującego osadzona wewnątrz tulejki zewnętrznej, składa się z kółka zębatego, kołnierza i części cylindrycznej. W części czołowej środkowej tulejki wykonane jest kółko zębate, łączące się z kołnierzem usytuowanym między kółkiem zębatym, a częścią cylindryczną. W części cylindrycznej wykonane jest wybranie wzdłużne biegnące od strony kołnierza do końca tulejki środkowej. Korpus osadzony w tulejce środkowej mechanizmu napędowo -hamującego, posiada budowę kaskadową, gdzie średnice poszczególnych części korpusu ulegają zmniejszeniu. Największą średnicę od strony czołowej ma osłona wieńca kółka zębatego, która posiada na połowie swego obwodu wycinek kołnierza ze ścianką wywiniętą do wewnątrz, a na drugiej połowie obwodu ma rant wysunięty na zewnątrz i razem tworzą płaszczyznę czołową korpusu. Osłona wieńca kółka zębatego od strony czołowej korpusu posiada otwór, na którego wewnętrznej powierzchni na całym obwodzie nacięte są rowki w formie wielowypustu. Na swojej zewnętrznej powierzchni osłona wieńca kółka zębatego posiada wypust w kształcie klina. Tuż za osłoną znajduje się część ślizgowa - cylindryczna kółka napędowego, która łączy się z częścią tulejki ślizgowo-zaciskowej, na której osadzone są sprężynki. Drugi koniec korpusu zakończony jest sprężystą częścią zatrzaskową. Łącznik sprzęgłowy posiada kołnierz cylindryczny, z którego współosiowo wyprowadzona jest tulejka łącznika posiadająca na zewnętrznej powierzchni obwodowe nacięte rowki tworzące wielowypust łącznika. Po drugiej stronie kołnierza znajduje się tulejka łącznika z otworem osadczym o przekroju poprzecznym w kształcie każdorazowo kompatybilnym do profilu pręta nawojowego. Żaluzja zawierająca zespół napędowo - hamujący według wzoru użytkowego zapewnia blokowanie żaluzji w dowolnym położeniu posługując się łańcuszkiem napędowym.
Przedmiot wzoru użytkowego jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wycinek żaluzji z zespołem napędowo - hamującym w widoku z przodu; fig. 2 przedstawia zespół napędowo - hamujący w widoku z dołu; fig. 3 przedstawia obudowę od strony czołowej; fig. 4 przedstawia obudowę w widoku z góry; fig. 5 przedstawia obudowę w widoku z lewego boku; fig. 6 przedstawia obudowę w przekroju poprzecznym A-A pokazanym na fig. 3; fig. 7 przedstawia mechanizm napędowo - hamujący w widoku z dołu z częściowym wyrwaniem w środkowej części; fig. 8 przedstawia mechanizm napędowo - hamujący w rzucie bocznym A zaznaczonym na fig. 7; fig. 9 przedstawia mechanizm napędowo - hamujący w rzucie bocznym B zaznaczonym na fig. 7; fig. 10 przedstawia łącznik sprzęgłowy w widoku z boku, fig. 11 przedstawia łącznik sprzęgłowy w rzucie bocznym A zaznaczonym na fig. 10; fig. 12 przedstawia łącznik sprzęgłowy w rzucie bocznym B zaznaczonym na fig. 10; fig. 13 przedstawia łącznik sprzęgłowy w rzucie bocznym B zaznaczonym na fig. 10 przedstawiający alternatywny kształt otworu osadczego tulejki łącznika sprzęgłowego.
Obudowa 3 mechanizmu napędowo - hamującego 4 zamocowana jest do profilu osłonowego i poprzez wkładkę mocującą 2. Przez kanaliki 12 obudowy 3 przeprowadzony jest łańcuszek napędowy 6, który zazębiony jest z wieńcem kółka zębatego 27 mechanizmu napędowo - hamującego 4. Z tulejką nieprzelotową 15 z wielowypustem 16, znajdującą się wewnątrz obudowy 3, połączony jest mechanizm napędowo hamujący 4, poprzez wielowypust 35 znajdujący się w korpusie 31 oraz przez zatrzask, który tworzą języczek sprężysty 17 obudowy 3 oraz wypust 36 w kształcie klina umieszczony na bocznej ściance wycinka kołnierza 33 wieńca kółka zębatego 27 mechanizmu napędowo hamującego 4. Osłona wieńca 32 kółka zębatego 27 wraz z wypustami oporowymi 14 obudowy 3 tworzą wspólną, jednorodną płaszczyznę ślizgową łańcuszka napędowego 6. Łącznik sprzęgłowy 5 połączony jest z mechanizmem napędowo hamującym 4 poprzez tulejkę łącznika 41 z wielowypustem 42 osadzonym wewnątrz tulejki zewnętrznej 20 z wielowypustem 22 naciętym na wewnętrznej ściance tulejki zewnętrznej 20. Czołowa ścianka kołnierza cylindrycznego 40 łącznika sprzęgłowego 5 opiera się o czołową ściankę tulejki zewnętrznej 20, a część cylindryczna kołnierza 40 usztywnia to połączenie. Łącznik sprzęgłowy 5 z drugiego końca jest połączony z prętem nawojowym 7, który jest osadzony w tulejce łącznika 43 w otworze osadczym 44 w kształcie sześciokąta. W przypadku zastosowania pręta nawojowego o profilu krzyżowym, stosowana jest tulejka łącznika 43 z otworem osadczym 44.1 o profilu odpowiadającym kształtowi pręta nawojowego.

Claims (4)

  1. 4 PL 63 804 Υ1 Opuszczanie i podnoszenie żaluzji dokonuje się poprzez pociągnięcie łańcuszka napędowego 6 zazębionego z kółkiem zębatym 27 tulejki środkowej 26, co powoduje obrót tulejki środkowej 26. Tulejka środkowa 26 obracając się poprzez połączenie krawędzi wzdłużnego wybrania 30 tulejki środkowej 26 z wypustem liniowym 23 tulejki zewnętrznej 20, wprawia w ruch obrotowy tulejkę zewnętrzną 20, która poprzez łącznik sprzęgłowy 5 przenosi obroty na pręt nawojowy 7. Sprężynka 39 osadzona na części ślizgowo - zaciskowej 37 korpusu 31, jednym końcem styka się o krawędź wybrania wzdłużnego 30 tulejki środkowej 26, a drugim końcem sprężynka 39 styka się z wewnętrznym wypustem liniowym 23 tulejki zewnętrznej 20. Oddziaływując na końce sprężynek 39, w wyniku przesuwania łańcuszka napędowego 6 następuje zmniejszenie zacisku sprężynek 39 na części ślizgowo - zaciskowej 37 korpusu 31. Umożliwia to swobodny obrót tulejki środkowej 26, która poprzez połączenie wybrania wzdłużnego 30 z wewnętrznym wypustem liniowym 23 tulejki zewnętrznej 20 wprawiona w ruch obrotowy tą tulejkę wraz z łącznikiem sprzęgłowym 5 i prętem nawojowym 7. Obrót pręta nawojowego 7 następujący w wyniku przesuwu listew żaluzji, pod wpływem ich ciężaru, jest przenoszony na tulejkę zewnętrzna 20, która poprzez liniowy wypust 23 i wybranie wzdłużne 30 obraca tulejkę środkową 26, przez co następuje zaciśnięcie sprężynki 39 na części ślizgowo -zaciskowej 37 korpusu 31 i zablokowanie w tym położeniu listew żaluzji. Zastrzeżenia ochronne 1. Zespół napędowo - hamujący do żaluzji poziomych zawierający mechanizm napędowy, łańcuszek, osłonę żaluzji i pręt nawojowy, znamienny tym, że posiada obudowę (3) oraz mechanizm napędowo - hamujący (4) i łącznik sprzęgłowy (5), przy czym tulejka nieprzelotowa (15) wyprowadzona ze środkowej części ścianki osadczej (H) obudowy (3) z naciętymi na zewnętrznej stronie rowkami, tworzącymi wielowypust (16), połączona jest z osłoną wieńca (32) kółka zębatego (27) korpusu (31) mechanizmu napędowo - hamującego (4), która od strony czołowej posiada otwór, na którego wewnętrznej powierzchni na całym obwodzie nacięte są podłużne rowki w formie wielowypustu (35). ponadto łączy się z obudową (3) poprzez połączenie zatrzaskowe, które tworzy wyprowadzony ze środkowej części ścianki czołowej (9) obudowy (3) języczek sprężysty Q7) i wypust (36) w kształcie klina, osadzony na zewnętrznej powierzchni osłony wieńca (32) kółka zębatego (27), ponadto na części ślizgowo - zaciskowej (37) korpusu (31) osadzone są sprężynki (39), jak też osadzona jest suwli-wie tulejka środkowa (26), która posiada w części czołowej kółko zębate (27), z którym zazębiony jest łańcuszek napędowy (6), przeprowadzony przez kanaliki (12) obudowy (3), a w części cylindrycznej tulejki środkowej (26) wykonane jest wybranie wzdłużne (30) biegnące od strony kołnierza (28) do końca tulejki środkowej (26), natomiast tulejka zewnętrzna (20) osadzona jest na tulejce środkowej (26). przy czym wypust liniowy (231 tulejki zewnętrznej (20) umieszczony jest w wybraniu wzdłużnym (30) tulejki środkowej (26) i jest zablokowana częścią sprężysto - zatrzaskową (38) zakończenia korpusu (31) oraz pierścieniem (21) znajdującym się wewnątrz tulejki zewnętrznej (20), przy czym sprężynki (39) znajdujące się na części ślizgowo zaciskowej (37) korpusu (31), jednym końcem stykają się o krawędź wybrania wzdłużnego (30) tulejki środkowej (26). a drugim końcem sprężynki (39) stykają się z wewnętrznym wypustem (23) tulejki zewnętrznej (20), zaś łącznik sprzęgłowy (5) połączony jest z mechanizmem napędowo - hamującym (4) poprzez tulejkę łącznika (41) z wielowypustem (42) osadzonym wewnątrz tulejki zewnętrznej (20) z naciętym wielowypustem (22), a czołowa ścianka kołnierza cylindrycznego (40) łącznika sprzęgłowego (5) opiera się o czołową ściankę tulejki zewnętrznej (20), a część cylindryczna kołnierza (40) usztywnia to połączenie, ponadto łącznik sprzęgłowy (5) z drugiego końca jest połączony z prętem nawojowym £7), który jest osadzony wewnątrz tulejki łącznika (43) w otworze osadczym (44).
  2. 2. Zespół napędowo - hamujący do żaluzji poziomych według zastrz. 1, znamienny tym, że obudowa (3) posiada ściankę mocującą (8) o kształcie zbliżonym do ceownika z ramionami skierowanymi do wewnątrz oraz płaską ściankę czołową (9) w kształcie prostokąta usytuowaną po przeciwnej stronie ścianki mocującej (8), przy czym ścianka mocująca (8) i ścianka czołowa (9) połączone są ściankami bocznymi Q0) łukowo wyprofilowanymi na zewnątrz, a część tylna obudowy (3) zakończona jest ścianką osadczą Ql), która posiada od strony ścianki mocującej (8) na złączu ze ściankami bocznymi (10), dwa przelotowe kanaliki (12) o przekroju zbliżonym do prostokąta, przy czym pomiędzy kanalikami (12) usytuowany jest wypust środkowy (13) z przelotowym otworem, zaś przy kanalikach (12), w kierunku ścianki czołowej (9), wykonane są wypusty oporowe (14) przechodzące w płaszczyźnie 5 PL 63 804 Υ1 pionowej promieniem do płaszczyzny ścianki osadczej QD, a ze środkowej części ścianki osadczej (11). od jej wewnętrznej strony prostopadle do niej wyprowadzona jest tulejka nieprzelotowa Q5) z naciętymi na zewnętrznej stronie rowkami, tworzącymi wielowypust (161, ponadto ze środkowej części ścianki czołowej (9) wyprowadzony jest języczek sprężysty (17) usytuowany równolegle do tulejki nieprzelotowej (15), którego koniec jest zakończony ścięciem klinowym (18), zaś języczek sprężysty (17) w środkowej części posiada przelotowy prostokątny otwór (19).
  3. 3. Zespół napędowo - hamujący do żaluzji poziomych według zastrz. 1, znamienny tym, że tulejka zewnętrzna (20) mechanizmu napędowo - hamującego (4) ma stożkowe zwężenie na całej swej długości, a wewnątrz od strony mniejszej średnicy w niewielkiej odległości od czoła znajduje się pierścień (21), przy czym na wewnętrznej powierzchni tulejki zewnętrznej (20), od pierścienia (211w kierunku końca o mniejszej średnicy nacięte są rowki tworzące wielowypust (22), zaś od pierścienia (£1) w stronę końca tulejki o większej średnicy, po ściance wewnętrznej przebiega wypust liniowy (23). a zakończenie tulejki zewnętrznej (20) od strony o większej średnicy stanowi kołnierz (24), ponadto na zewnętrznej powierzchni tulejki zewnętrznej (20) wykonane są zewnętrzne wypusty liniowe (25), stopniowo malejące, wyprowadzone od kołnierza (24) w kierunku malejącej średnicy, natomiast tulejka środkowa (26), mechanizmu napędowo - hamującego (4) osadzona wewnątrz tulejki zewnętrznej (20), składa się z kółka zębatego (27), kołnierza (28) i części cylindrycznej (29), przy czym w części czołowej tulejki środkowej (26) wykonane jest kółko zębate (27), łączące się z kołnierzem (28) usytuowanym między kółkiem zębatym (27), a częścią cylindryczną (29), zaś w części cylindrycznej (29) wykonane jest wybranie wzdłużne (30) biegnące od strony kołnierza (28) do końca tulejki środkowej (26). natomiast korpus (31), osadzony w tulejce środkowej (26) mechanizmu napędowo - hamującego (4), posiada budowę kaskadową gdzie średnice poszczególnych części korpusu (31) ulegają zmniejszeniu, przy czym największą średnicę od strony czołowej ma osłona wieńca (32) kółka zębatego (27), która posiada na połowie swego obwodu wycinek kołnierza (33) ze ścianką wywiniętą do wewnątrz, a na drugiej połowie obwodu posiada rant (34), wysunięty na zewnątrz i razem tworzą płaszczyznę czołową korpusu (31), zaś osłona wieńca (32) kółka zębatego (27) od strony czołowej korpusu (31) posiada otwór, na którego wewnętrznej powierzchni na całym obwodzie nacięte są rowki w formie wielowypustu (35), natomiast, na swojej zewnętrznej powierzchni osłona wieńca kółka zębatego posiada wypust (36), w kształcie klina, przy czym za osłoną znajduje się cylindryczna część ślizgowo-zaciskowa (37), na której osadzone są sprężynki (39), a drugi koniec korpusu (31) zakończony jest częścią sprężystą zatrzaskową (38).
  4. 4. Zespół napędowo - hamujący do żaluzji poziomych według zastrz. 1, znamienny tym, że łącznik sprzęgłowy (5) posiada kołnierz cylindryczny (40), z którego współosiowo wyprowadzona jest tulejka łącznika (41), która posiada na zewnętrznej powierzchni obwodowo nacięte rowki tworzące wielowypust łącznika (42), zaś po drugiej stronie kołnierza znajduje się tulejka łącznika (43) z otworem osadczym (44) o przekroju poprzecznym w kształcie każdorazowo kompatybilnym do profilu pręta nawojowego (7).
PL11592606U 2006-02-07 2006-02-07 Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL PL63804Y1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL11592606U PL63804Y1 (pl) 2006-02-07 2006-02-07 Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL11592606U PL63804Y1 (pl) 2006-02-07 2006-02-07 Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL63804Y1 true PL63804Y1 (pl) 2008-06-30

Family

ID=39592863

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL11592606U PL63804Y1 (pl) 2006-02-07 2006-02-07 Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL63804Y1 (pl)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11519221B2 (en) Motor drive system for window covering system with continuous cord loop
EP2057342B1 (en) Operating and mounting system for a window covering
US5566738A (en) Louvered movable window shutter
US7886493B2 (en) Chain operator housing
EP2398993A2 (en) Louvered roller shutter
CA2612828A1 (en) Adjustable drive coupling for adjacent architectural coverings
AU2016201907A1 (en) Clutch type control device for a cordless blind
EP1728965B1 (en) Slatted shutter system comprising an improved self-locking device
US6805186B1 (en) Window blind assembly having a detachable control system
US20090283222A1 (en) Window shade
CN211201649U (zh) 一种百叶窗
PL63804Y1 (pl) Zespó l nap edowo-hamuj acy do zaluzji poziomych PL PL
EP1936107A2 (en) Adjustable drive coupling for adjacent architectural coverings
KR101901404B1 (ko) 창문용 자동 개폐장치
CN217206219U (zh) 一种能调节拉绳的天棚窗帘
JP5337596B2 (ja) ボールチェーン及び横型ブラインドのコード
EP2357312A1 (en) Self-locking coupling element between shutter slats
KR100904346B1 (ko) 버티컬 블라인드
JP2004143753A (ja) ブラインド内蔵複層ガラス
CN218293436U (zh) 一种窗帘用的制头和制尾
CN113738248B (zh) 一种可拆卸的百叶窗帘叶片结构
AU2001100082A4 (en) Shutter lock
GB2104949A (en) Shutter blind of the type having vertically arranged shutters
CZ9831U1 (en) Engine for shutter actuation
CZ7867U1 (cs) Uložení pohonného ústrojí pro ovládání žaluzií