PL238390B1 - Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką - Google Patents

Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką Download PDF

Info

Publication number
PL238390B1
PL238390B1 PL428034A PL42803418A PL238390B1 PL 238390 B1 PL238390 B1 PL 238390B1 PL 428034 A PL428034 A PL 428034A PL 42803418 A PL42803418 A PL 42803418A PL 238390 B1 PL238390 B1 PL 238390B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
nut
closure
dispenser
main
Prior art date
Application number
PL428034A
Other languages
English (en)
Other versions
PL428034A1 (pl
Inventor
Aleksander Ohla
Jarosław Królicki
Original Assignee
Akson Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Akson Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Akson Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL428034A priority Critical patent/PL238390B1/pl
Publication of PL428034A1 publication Critical patent/PL428034A1/pl
Publication of PL238390B1 publication Critical patent/PL238390B1/pl

Links

Landscapes

  • Closures For Containers (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku.
Znane są zamknięcia pojemników w formie nakrętek, w których umieszczone są substancje płynne lub sypkie, które po uwolnieniu łączą się z płynem znajdującym się w pojemniku, tworząc substancję o nowych walorach smakowych albo właściwościach chemicznych. Znane nakrętki najczęściej mają wewnątrz membranę, która po przekręceniu nakrętki lub wciśnięciu nasadki jest przebijana lub usuwana za pomocą trzpienia uwalniając zamkniętą w dozowniku substancję. Niedogodnością tych rozwiązań jest brak zabezpieczenia w postaci plomby świadczącej o otwarciu opakowania oraz brak zabezpieczenia przed przypadkowym zadozowaniem. Ponadto opakowania nie dają całkowitej pewności odnośnie szczelności, tj. odizolowania substancji czynnej od środowiska zewnętrznego, ponieważ w znanych opakowaniach występuje uszczelnienie suwliwe, będące uszczelnieniem na styku dwóch elementów. Znane opakowania nie zapewniają również całkowitego braku możliwości ingerencji z zewnętrz po napełnieniu dozownika.
Znana jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 362809 nakrętka do zamykania pojemników z dozownikiem, która charakteryzuje się tym, że składa się z zasadniczej nakrętki oraz gwintowanego kołpaka z dozownikiem. Zasadnicza nakrętka składa się z cylindrycznej części zaopatrzonej w wewnętrzny gwint oraz z cylindrycznej części zaopatrzonej w zewnętrzny gwint, przy czym zasadnicza nakrętka ma od strony wewnętrznej pierścień i zderzakowy kołnierz. Gwintowany kołpak ma wewnętrzną część cylindryczną, wewnętrzny pierścień usytuowany współśrodkowo oraz wewnętrzny gwint. Dozownik stanowi wewnętrzna część cylindryczna w której umieszczona jest wciskowo cylindryczna wkładka z płaskim denkiem z zewnętrznym kołnierzem.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P.413227 dozownik z osłonową nakrętką, który rozwiązuje problem uzyskania optymalnych parametrów połączenia dozownika z elastyczną powierzchnią pojemnika oraz zachowania odpowiedniego dystansu przed nadmiernym przekręceniem, które prowadziłoby do uszkodzenia osłonowej nekrętki. Dozownik z osłonową nakrętką charakteryzuje się tym, że korpus dozownika ma na górnej półeczce zespół elementów oporowo-dystansowych wyprofilowany odpowiednio do kształtu członu zaczepowo-blokującego osłonowej nakrętki tworzących wspólnie zrywalny segment, przy czym zespół elementów oporowo-dystansowych ma oporowe żebra, a w obszarze obrzeża górnej półeczki ma zespół ostrych występów, natomiast człony zaczepowo-blokujące usytuowane są na przeciwstawnych ramionach osłonowej nakrętki, która ma na górnej części obrzeża czaszy wyprofilowania o zarysie stylizowanej litery „M”.
Znana jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 417433 nakrętka dozownik, która ma korpus w kształcie walca z przewężeniem, które od wewnątrz ma pierścień uszczelniający, a poniżej przewężenia ma postać nakrętki na butelkę z wewnętrznym gwintem prawoskrętnym i pierścienie uszczelniające, obejmujące od wewnątrz i zewnątrz górną część szyjki butelki, natomiast na zewnętrznej powierzchni korpusu nad przewężeniem wyprofilowany jest gwint lewoskrętny, a powyżej, w górnej części nakrętki gwint prawoskrętny, przy czym na korpus nałożona jest nakrętka zewnętrzna, która ma w dolnej części spełniający funkcję plomby dodatkowy pierścień, połączony z nakrętką i osadzony na kołnierzu oporowym, natomiast utworzona w nakrętce zewnętrznej przestrzeń pomiędzy cylindryczną ścianą i umieszczonym centralnie trzpieniem jest przeznaczona do przechowywania materiału sypkiego albo płynnego, który po częściowym wykręceniu nakrętki, dzięki uniesieniu trzpienia, przedostaje się do głównej komory pojemnika.
Znany jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 416042 dozownik z osłonową nakrętką. Wynalazek rozwiązuje problem uzyskania optymalnych parametrów połączenia dozownika z elastyczną powierzchnią pojemnika oraz zachowania odpowiedniego dystansu przed nadmiernym przekręceniem, które prowadziłoby do uszkodzeń osłonowej nakrętki. Dozownik z osłonową nakrętką charakteryzuje się tym, że korpus dozownika ma na górnej półeczce zespół elementów oporowo-dystansowych wyprofilowany odpowiednio do kształtu członu zaczepowo-blokującego osłonowej nakrętki tworzących wspólnie zrywalny segment, przy czym zespół elementów oporowo - dystansowych ma oporowe żebra, a w obszarze obrzeża górnej półeczki ma zespół ostrych występów, natomiast człony zaczepowo-blokujące usytuowane są na przeciwstawnych ramionach osłonowej nakrętki, która ma na górnej części obrzeża czaszy wyprofilowania o zarysie stylizowanej litery „M”.
Istotą wynalazku jest zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku charakteryzujące się tym, że nakrętka
PL 238 390 B1 główna w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika. Wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik substancji stałej lub ciekłej, który w części gór nej ma kołnierz osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika i ma cylindryczny otwór, w który wprowadzony jest rozrywający trzpień. W części dolnej pojemnościowy dozownik, zamknięty jest rozrywaną folią, przy czym w części górnej nakrętka główna ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz z zewnętrznym gwintem, na który nakręcana jest nakrętka górna, która od górnej części czołowej, korzystnie ma cylindryczne wywinięcie do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ współpracujący z zabierakowym występem umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia.
Korzystnie wewnątrz nakrętki głównej w miejscu wewnętrznego połączenia z nakrętką górną ma obwodowy wewnętrzny występ, zaś nakrętka górna na zewnętrz cylindrycznego wywinięcia w pobliżu utworzonej części czołowej ma obwodowy zewnętrzny występ.
Korzystnie pomiędzy nakrętką główną a nakrętką górną ma plombę zewnętrzną.
Korzystnie rozrywający trzpień ma kształt cylindryczny, który na krawędzi czołowej ma nożyk.
Korzystnie rozrywający trzpień ma kształt skrzyżowanych łopatek.
Korzystnie pomiędzy nakrętką główną a pojemnikiem ma uszczelkę.
Korzystnie nakrętka główna w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint, który nakręc any jest na szyjkę pojemnika wraz z plombą.
Korzystnie trzpień stanowi monolityczne połączenie z korpusem nakrętki głównej.
Zamknięcie z dozownikiem według wynalazku składa się z dwóch elementów w postaci nakrętki głównej oraz nakrętki zewnętrznej. Ma korpus w kształcie walca z gwintem zewnętrznym prawoskrętnym w części górnej poniżej gwintu zewnętrznego ma kształt nakrętki z plombą z wewnętrznym gwintem prawoskrętnym na pojemnik, przy czym na korpus nałożona jest nakrętka zewnętrzna, która ma w dolnej części dodatkowy pierścień połączony z nakrętką, spełniający funkcję plomby, a utworzona w środkowej części dozownika przestrzeń pomiędzy cylindryczną ścianą i umieszczonym centralnie trzpieniem jest przeznaczona do przechowywania materiału sypkiego albo płynnego, który po częściowym wkręceniu nakrętki, dzięki obniżeniu trzpienia i rozerwaniu folii znajdującej się w dolnej części dozownika, przedostaje się do głównej komory pojemnika.
Pojemnik z dozownikiem według wynalazku w odmianie wykonania ma zamiast trzpienia w kształcie dwóch przecinających się pod kątem prostym ścianek trzpień w kształcie cylindra ze znajdującym się u jego dołu nożykiem stanowiącym z trzpieniem całość, służącym rozerwaniu folii znajdującej się w dolnej części dozownika.
Pojemnik z dozownikiem według wynalazku jest nakręcany na szyjkę butelki, przy czym kręcenie w prawo chwytając część zewnętrzną dozownika powoduje doszczelnienie dolnej części dozownika na szyjce dzięki umieszczonej pomiędzy butelką a częścią wewnętrzną uszczelki, natomiast po wcześniejszym nakręceniu dozownika na butelkę, kręcenie za zewnętrzną część nakrętki zewnętrznej i dzięki gwintowi prawoskrętnemu powoduje obniżanie się nakrętki, następnie dzięki zabierakom znajdującym się wewnątrz zamknięcia zarówno jak i w nakrętce tak i na trzpieniu znajdującym się wewnątrz dozownika następuje zazębianie wspomnianych elementów, które podczas obrotu nakrętki powoduje jednocześnie obrót trzpienia, który w zależności od odmiany występowania o kształcie dwóch przecinających się pod kątem prostym ścianek lub o kształcie cylindra ze znajdującym się u jego dołu nożykiem stanowiącym z trzpieniem całość, powoduje rozcięcie folii zabezpieczającej uprzednio połączonej z dozownikiem metodą zgrzewania, a po całkowitym wkręceniu nakrętki następuje wsypanie zawartości dozownika do pojemnika i wymieszanie substancji dozowanej i zawartości butelki, jednocześnie podczas nakręcania następuje odchylanie się plomby stanowiącej z nakrętką jedną część oraz jej rozerwanie dzięki umieszczonym symetrycznie na jej obwodzie rozcięciom. Materiałem sypkim lub płynnym może być dowolna substancja spożywcza albo substancja chemiczna, która po uwolnieniu wchodzi w reakcję z płynem w pojemniku.
Nakrętka z dozownikiem, według wynalazku gwarantuje łatwe konfekcjonowanie, łatwą i pewną aplikację substancji do głównego pojemnika. Zabezpieczenie przed niekontrolowanym zadozowaniem. Gwarantuje pewne odizolowanie obu składników od środowiska zewnętrznego, zajście reakcji poza dozownikiem w całej objętości głównego pojemnika.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony został na rysunku, gdzie Fig. 1 przedstawia widok nakrętki z pojemnikiem, Fig. 2 przedstawia przekrój wzdłużny nakrętki z pojemnikiem z wskazanymi elementami, Fig. 3 przedstawia przekrój wzdłużny nakrętki z pojemnikiem z wskazanymi elementami i występami zabierakowymi, Fig. 4 przedstawia przekrój wzdłużny nakrętki z pojemnikiem z wskazanymi elementami
PL 238 390 B1 i nożyka, Fig. 5 przedstawia przekrój wzdłużny nakrętki z pojemnikiem z wskazanymi elementami i obwodowymi występami.
P r z y k ł a d wykonania I
W przykładzie wykonania zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku, składa się z nakrętki głównej 1 okolonej korpusem 7 w kształcie walca z gwintem wewnętrznym prawoskrętnym z umieszczonym wewnątrz dozownikiem 10 substancji ciekłej oraz posadowioną na niej górną nakrętką 2, pomiędzy którymi ma plombę gwarancyjną 9. Nakrętka główna 1 w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint 8, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika 3. Wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik 10 substancji stałej lub ciekłej, który w części górnej ma kołnierz 4 osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika 3 i ma cylindryczny otwór 6, w który wprowadzony jest rozrywający trzpień 5. W części dolnej pojemnościowy dozownik 10, zamknięty jest rozrywaną folią 14. W części górnej nakrętka główna 1 ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz 11 z zewnętrznym gwintem 12, na który nakręcana jest nakrętka górna 2, która od górnej części czołowej ma cylindryczne wywinięcie 15 do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ 16 współpracujący z zabierakowym występem 17 umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia 5.
P r z y k ł a d wykonania II
W przykładzie wykonania zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku, składa się z nakrętki głównej 1 okolonej korpusem 7 w kształcie walca z gwintem wewnętrznym prawoskrętnym z umieszczonym wewnątrz dozownikiem 10 substancji ciekłej oraz posadowioną na niej górną nakrętką 2, pomiędzy którymi ma plombę gwarancyjną 9. Nakrętka główna 1 w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint 8, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika 3. Wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik 10 substancji stałej lub ciekłej, który w części górnej ma kołnierz 4 osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika 3 i ma cylindryczny otwór 6, w który wprowadzony jest rozrywający trzpień 5. W części dolnej pojemnościowy dozownik 10, zamknięty jest rozrywaną folią 14. W części górnej nakrętka główna 1 ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz 11 z zewnętrznym gwintem 12, na który nakręcana jest nakrętka górna 2, która od górnej części czołowej ma cylindryczne wywinięcie 15 do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ 16 współpracujący z zabierakowym występem 17 umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia 5. Wewnątrz nakrętki głównej 1 w miejscu wewnętrznego połączenia z nakrętką górną 2 ma obwodowy wewnętrzny występ 21, zaś nakrętka górna 2 na zewnątrz cylindrycznego wywinięcia 15 w pobliżu utworzonej części czołowej ma obwodowy zewnętrzny występ 22. Pomiędzy nakrętką główną 1 a nakrętka górna 2 ma plombę zewnętrzną 18.
P r z y k ł a d wykonania III
W przykładzie wykonania zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku, składa się z nakrętki głównej 1 okolonej korpusem 7 w kształcie walca z gwintem wewnętrznym prawoskrętnym z umieszczonym wewnątrz dozownikiem 10 substancji stałej lub ciekłej oraz posadowioną na niej górną nakrętką 2, pomiędzy którymi ma plombę gwarancyjną 9. Nakrętka główna 1 w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint 8, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika 3. Wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik 10 substancji stałej lub ciekłej, który w części górnej ma kołnierz 4 osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika 3 i ma cylindryczny otwór 6, w który wprowadzony jest rozrywający trzpień 5. Trzpień 5 stanowi monolityczne połączenie z korpusem 7 nakrętki głównej 1. W części dolnej pojemnościowy dozownik 10, zamknięty jest rozrywaną folią 14. W części górnej nakrętka główna 1 ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz 11 z zewnętrznym gwintem 12, na który nakręcana jest nakrętka górna 2, która od górnej części czołowej ma cylindryczne wywinięcie 15 do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ 16 współpracujący z zabierakowym występem 17 umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia 5. Wewnątrz nakrętki głównej 1 w miejscu wewnętrznego połączenia z nakrętką górną 2 ma obwodowy wewnętrzny występ 21, zaś nakrętka górna 2 na zewnątrz cylindrycznego wywinięcia 15 w pobliżu utworzonej części czołowej ma obwodowy zewnętrzny występ 22. Pomiędzy nakrętką główną 1 a nakrętką górną 2 ma plombę zewnętrzną 18. Rozrywający trzpień 5 ma kształt cylindryczny, który na krawędzi czołowej ma nożyk 13.
PL 238 390 B1
P r z y k ł a d wykonania IV
W przykładzie wykonania zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku, składa się z nakrętki głównej 1 okolonej korpusem 7 w kształcie walca z gwintem wewnętrznym prawoskrętnym z umieszczonym wewnątrz dozownikiem 10 substancji stałej lub ciekłej oraz posadowioną na niej górną nakrętką 2, pomiędzy którymi ma plombę gwarancyjną 9. Nakrętka główna 1 w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint 8, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika 3. Wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik 10 substancji stałej lub ciekłej, który w części górnej ma kołnierz 4 osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika 3 i ma cylindryczny otwór 6, w który wprowadzony jest rozrywający trzpień 5. Trzpień 5 stanowi monolityczne połączenie z korpusem 7 nakrętki głównej 1. W części dolnej pojemnościowy dozownik 10, zamknięty jest rozrywaną folią 14. W części górnej nakrętka główna 1 ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz 11 z zewnętrznym gwintem 12, na który nakręcana jest nakrętka górna 2, która od górnej części czołowej ma cylindryczne wywinięcie 15 do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ 16 współpracujący z zabierakowym występem 17 umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia 5. Wewnątrz nakrętki głównej 1 w miejscu wewnętrznego połączenia z nakrętką górną 2 ma obwodowy wewnętrzny występ 21, zaś nakrętka górna 2 na zewnętrz cylindrycznego wywinięcia 15 w pobliżu utworzonej części czołowej ma obwodowy zewnętrzny występ 22. Pomiędzy nakrętką główną 1 a nakrętką górną 2 ma plombę zewnętrzną 18. Rozrywający trzpień 5 ma kształt skrzyżowanych łopatek 19. Pomiędzy nakrętką główną 1 a pojemnikiem 3 ma uszczelkę 20. Nakrętka główna 1 w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint 8, który nakręcany jest na szyjkę pojemnika 3 wraz z plombą 9.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką, która po uwolnieniu łączy się z płynem znajdującym się w pojemniku, składa się z nakrętki głównej okolonej korpusem w kształcie walca z gwintem wewnętrznym prawoskrętnym z umieszczonym wewnątrz dozownikiem substancji stałej lub ciekłej oraz posadowioną na niej górną nakrętką, pomiędzy którymi ma plombę gwarancyjną, znamienne tym, że nakrętka główna (1) w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint (8), który nakręcany jest na szyjkę pojemnika (3), przy czym wewnątrz ma umieszczony pojemnościowy dozownik (10) substancji stałej lub ciekłej, który w części górnej ma kołnierz (4) osadzony na powierzchni czołowej wlewu pojemnika (3) i ma cylindryczny otwór (6), w który wprowadzony jest rozrywający trzpień (5), zaś w części dolnej pojemnościowy dozownik (10), zamknięty jest rozrywaną folią (14), przy czym w części górnej nakrętka główna (1) ma wyprowadzony cylindryczny kołnierz (11) z zewnętrznym gwintem (12), na który nakręcana jest nakrętka górna (2), która od górnej części czołowej, korzystnie ma cylindryczne wywinięcie (15) do wewnątrz, które na utworzonej części czołowej od strony zewnętrznej ma zabierakowy występ (16) współpracujący z zabierakowym występem (17) umieszczonym na zewnętrznej płaszczyźnie czołowej górnego zamknięcia rozrywającego trzpienia (5).
  2. 2. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że wewnątrz nakrętki głównej (1) w miejscu wewnętrznego połączenia z nakrętką górną (2) ma obwodowy wewnętrzny występ (21), zaś nakrętka górna (2) na zewnętrz cylindrycznego wywinięcia (15) w pobliżu utworzonej części czołowej ma obwodowy zewnętrzny występ (22).
  3. 3. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że pomiędzy nakrętką główną (1) a nakrętką górną (2) ma plombę zewnętrzną (18).
  4. 4. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że rozrywający trzpień (5) ma kształt cylindryczny, który na krawędzi czołowej ma nożyk (13).
  5. 5. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że rozrywający trzpień (5) ma kształt skrzyżowanych łopatek (19).
  6. 6. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że pomiędzy nakrętką główną (1) a pojemnikiem (3) ma uszczelkę (20).
  7. 7. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że nakrętka główna (1) w cylindrycznej części dolnej ma wewnętrzny gwint (8), który nakręcany jest na szyjkę pojemnika (3) wraz z plombą (9).
  8. 8. Zamknięcie według zastrz. 1, znamienne tym, że trzpień (5) stanowi monolityczne połączenie z korpusem (7) nakrętki głównej (1).
PL428034A 2018-12-03 2018-12-03 Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką PL238390B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428034A PL238390B1 (pl) 2018-12-03 2018-12-03 Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL428034A PL238390B1 (pl) 2018-12-03 2018-12-03 Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL428034A1 PL428034A1 (pl) 2020-06-15
PL238390B1 true PL238390B1 (pl) 2021-08-16

Family

ID=71086875

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL428034A PL238390B1 (pl) 2018-12-03 2018-12-03 Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL238390B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL428034A1 (pl) 2020-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6061921B2 (ja) 容器の内容物に添加物を導入するための手段を有する容器閉鎖具
ES2641285T3 (es) Capuchón con cámara de aditivo y unidad de embalaje asociada
US9193517B2 (en) Bottle for extemporaneous preparation products, particularly medical, pharmaceutical, cosmetic products
US8646634B2 (en) Screw cap and a sport closure cap with integral inner seal opening means
US20180154645A1 (en) Printing fluid container
BRPI0608517A2 (pt) acondicionamento para produtos extemporáneos
PT1819603E (pt) Fecho de cápsula
CN108357778B (zh) 将产品分配在容器中的盒
EP3157834B1 (en) Closure with storage chamber
JP2007204105A (ja) 二剤混合容器
BR112016024461B1 (pt) Montagem para um recipiente flexível
MX2014006263A (es) Adaptador para recipientes.
EP2674371A1 (en) Bottle cap for the conservation of substances to be kept separate until their use
JP2011207489A (ja) 詰替え容器用スパウト及びこれを備えた詰替え容器
US20150314930A1 (en) Dispensing cap
PL238390B1 (pl) Zamknięcie pojemnika z dozownikiem na substancję płynną lub sypką
KR20120028218A (ko) 개봉수단이 딸린 용기
JP4451278B2 (ja) 二剤混合容器
ES2198318T3 (es) Tapa roscada con vertedor para cerrar el cuello de un recipiente.
PL242723B1 (pl) Nakrętka z ustnikiem i kapsułą spożywczą
JP7386709B2 (ja) 食品パッケージ用のスパウト
RU2777382C1 (ru) Цельное укупорочное средство для контейнера
PL231723B1 (pl) Nakrętka dozownik
IT201800003313A1 (it) Dispositivo di tappatura di un falcone atto alla conservazione di sostanze da mantenersi separate fino alla loro applicazione ed atto al prelievo della miscela ottenuta tramite siringa.
EP3904230A1 (en) Portion container, container mixing system and method of use therefor