PL235569B1 - Sposób wytwarzania grzejników płytowych - Google Patents

Sposób wytwarzania grzejników płytowych Download PDF

Info

Publication number
PL235569B1
PL235569B1 PL424936A PL42493618A PL235569B1 PL 235569 B1 PL235569 B1 PL 235569B1 PL 424936 A PL424936 A PL 424936A PL 42493618 A PL42493618 A PL 42493618A PL 235569 B1 PL235569 B1 PL 235569B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
elements
glued
adhesive
powder
temperature
Prior art date
Application number
PL424936A
Other languages
English (en)
Other versions
PL424936A1 (pl
Inventor
Przemysław Piernikowski
Przemysła W Piernikowski
Karolina Gazda
Bartłomiej Rudziński
Tomasz Tomczak
Original Assignee
Instal Projekt Gawlowscy Scierzynscy Spolka Jawna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Instal Projekt Gawlowscy Scierzynscy Spolka Jawna filed Critical Instal Projekt Gawlowscy Scierzynscy Spolka Jawna
Priority to PL424936A priority Critical patent/PL235569B1/pl
Publication of PL424936A1 publication Critical patent/PL424936A1/pl
Publication of PL235569B1 publication Critical patent/PL235569B1/pl

Links

Landscapes

  • Resistance Heating (AREA)
  • Central Heating Systems (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania grzejnika płytowego o zwiększonej efektywności, zawierającego płytę kwarcową lub szklaną łączoną z ekranem stalowym albo płytę aluminiową łączoną z płytą aluminiową lub wymiennikiem w postaci rury miedzianej.
Znane są sposoby wytwarzania grzejników płytowych obejmujące etap łączenia dwóch elementów przez np. lutowanie. Jednakże metoda ta nie pozwala na łączenie niektórych materiałów.
Celem wynalazku jest zatem dostarczenie nowego sposobu wytwarzania grzejników płytowych, który zapewni bezpieczeństwo końcowego produktu i pozwoli na łączenie elementów grzejnika płytowego zawierającego płytę kwarcową lub szklaną łączoną z ekranem stalowym albo płytę aluminiową łączoną z płytą aluminiową lub wymiennikiem w postaci rury miedzianej.
Przedmiotem wynalazku jest sposób wytwarzania grzejnika płytowego zawierającego płytę aluminiową łączoną z płytą aluminiową lub wymiennikiem w postaci rury miedzianej, znamienny tym, że obejmuje:
• etap łączenia, polegający na klejeniu elementów metalowych za pomocą kleju poliuretanowego lub epoksydowego w atmosferze o wilgotności od 40% do 60% i temperaturze od 18 do 27°C, przy czym utwardzanie kleju odbywa się w czasie od 65 h do 72 h w atmosferze o temperaturze od 16°C do 35°C i wilgotności w zakresie od 40 do 60%, oraz następujący po nim • etap lakierowania proszkowego sklejonych korpusów grzejników.
Korzystnie temperatura klejonych elementów mieści się w zakresie od 15°C do 30°C, a dopuszczalna różnica temperatur między elementami klejonymi i składnikami klejenia nie może być większa niż 3°C.
Korzystnie oba klejone elementy są pokrywane warstwą środka zwiększającego przyczepność na bazie poliizocyjanianów o czasie odparowania od 2 do 15 min i o czasie klejenia do 8 h.
Korzystnie klej poliuretanowy lub epoksydowy jest dozowany ciągła ścieżką o jednolitej gęstości mieszaniny kleju wynoszącej od 0,4 do 0,52 grama na centymetr ścieżki kleju w czasie do 38 min, przy czym dozowanie kleju jest precyzyjne w granicach ±3%.
Korzystnie sklejone metalowe korpusy grzejników lakieruje się w kabinie, z elektrostatycznym automatycznym system aplikacji farb proszkowych poliestrowo - epoksydowych lub farb proszkowych poliestrowych o koncentracji proszku od 15,5 do 16,4 g/m3 i wydatku proszku od 55 do 290 g/min, pokrywając powierzchnie sklejonych metalowych korpusów grzejników powłoką od 82 do 163 μm.
Korzystnie podczas procesu lakierowania przepływ powietrza w otoczeniu kabiny utrzymywany jest na poziomie poniżej 0,2 m/s, prędkość przepływu powietrza w kabinie wynosi od 0,5 do 0,7 m/s.
Korzystnie odległość pomiędzy lakierowanymi elementami zawieszonymi w pozycji pionowej wynosi od 250 do 300 mm.
Korzystnie że po lakierowaniu proszkowym następuje utwardzanie powłoki lakierniczej w komorze pieca tunelowego, korzystnie ogrzewanego gazem ziemnym poprzez wymienniki ciepła, w temperaturze od 185°C do 200°C o prędkości przenośnika transportującego od 1,45 m/min do 1,84 m/min.
Przedmiotem wynalazku jest także sposób wytwarzania grzejnika płytowego zawierającego płytę kwarcową lub szklaną łączoną z polakierowanym ekranem stalowym, znamienny tym, że obejmuje:
• etap lakierowania proszkowego elementów metalowych, a następnie • etap łączenia polegający na klejeniu elementów za pomocą kleju poliuretanowego lub epoksydowego w atmosferze o wilgotności od 40% do 60% i temperaturze od 18 do 27°C, przy czym utwardzanie kleju odbywa się w czasie od 65 h do 72 h w atmosferze o temperaturze od 16°C do 35°C i wilgotności w zakresie od 40 do 60%.
Korzystnie temperatura klejonych elementów mieści się w zakresie od 15°C do 30°C, a dopuszczalna różnica temperatur między elementami klejonymi i składnikami klejenia nie może być większa niż 3°C.
Korzystnie oba klejone elementy są pokrywane warstwą środka zwiększającego przyczepność na bazie poliizocyjanianów o czasie odparowania od 2 do 15 min i o czasie klejenia do 8 h.
Korzystnie klej poliuretanowy lub epoksydowy jest dozowany ciągła ścieżką o jednolitej gęstości mieszaniny kleju wynoszącej od 0,4 do 0,52 grama na centymetr ścieżki kleju w czasie do 38 min, przy czym dozowanie kleju jest precyzyjne w granicach ±3%.
PL 235 569 B1
Korzystnie elementy metalowe lakieruje się w kabinie, z elektrostatycznym automatycznym system aplikacji farb proszkowych poliestrowo - epoksydowych lub farb proszkowych poliestrowych o koncentracji proszku od 15,5 do 16,4 g/m3 i wydatku proszku od 55 do 290 g/min, pokrywając powierzchnie elementów powłoką od 82 do 163 μm.
Korzystnie podczas procesu lakierowania przepływ powietrza w otoczeniu kabiny utrzymywany jest na poziomie poniżej 0,2 m/s, prędkość przepływu powietrza w kabinie wynosi od 0,5 do 0,7 m/s.
Korzystnie odległość pomiędzy lakierowanymi elementami zawieszonymi w pozycji pionowej wynosi od 250 do 300 mm.
Korzystnie po lakierowaniu proszkowym następuje utwardzanie powłoki lakierniczej w komorze pieca tunelowego, korzystnie ogrzewanego gazem ziemnym poprzez wymienniki ciepła, w temperaturze od 185°C do 200°C o prędkości przenośnika transportującego od 1,45 m/min do 1,84 m/min.
Jeśli wytwarzany grzejnik zawiera płytę aluminiową łączoną z płytą aluminiową lub wymiennikiem w postaci rury miedzianej, lakierowanie proszkowe odbywa się po etapie klejenia.
Natomiast jeśli wytwarzany grzejnik zawiera płytę kwarcową lub szklaną łączoną z ekranem stalowym, lakierowanie proszkowe odbywa się przed etapem klejenia.
Proces klejenia elementów pozwala na łączenie materiałów, których połączenie nie byłoby możliwe przy użyciu technologii lutowania, gwarantuje bezpieczeństwo produktu końcowego oraz efektywne przekazywanie ciepła. Przez zastosowanie zrobotyzowanego stanowiska klejenia możliwe jest uzyskanie precyzyjnego dozowania i dużej powtarzalności.
Prawidłowe przygotowanie powierzchni pozwala na lepszą jakość i trwałość lakierowanej powierzchni. Dzięki metodzie wykorzystującej nanotechnologię w postaci procesu konwersji cyrkonowej, na powierzchni materiału rodzimego tworzy się powłokę nanoceramiczną o grubości 0,2-2 μm. Bardzo dobrze zakotwiczona w materiał podstawowy jakim może być czysta stal, aluminium, czy stal ocynkowana stanowi mocne związanie podłoża z lakierem. Dzięki swej nanostrukturze zapewnia doskonałą plastyczność powłoki. Jej szczelność gwarantuje wysoką ochronę antykorozyjną, ma wpływ na uzyskanie równomiernego pokrycia warstwy wierzchniej. Proces jest bezpieczny dla środowiska poprzez niskoemisyjną technologię o zredukowanej ilości szlamów i brak substancji niebezpiecznych. Dzięki pracy w niskich temperaturach (do 45°C) redukuje się koszty związane podgrzewaniem kąpieli.
Stosowane parametry zapewniają najlepszą przyczepność farb proszkowych do stali, aluminium i miedzi, równomierny rozkład powłoki lakierniczej oraz możliwość projektowania jej grubości poprzez zastosowanie automatycznej elektrostatyki oraz efektywny przekaz ciepła (spadek temperatury po lakierowaniu nie jest wyższy niż 15%). Kontrola przepływu powietrza zapobiega występowaniu wtrąceń na powierzchni lakierowanej. Etap lakierowania według wynalazku pozwala na uzyskanie prawidłowego podłoża do klejenia płyt kwarcowych i szklanych. Ponadto sposób zapewnia pełny odzysk proszku i jest bezpieczny dla środowiska poprzez znikomą ilość odpadów.
Przykład wykonania - wytwarzanie grzejnika aluminiowego
Przed etapem klejenia przygotowuje się elementy grzejnika poprzez laserowe cięcie płyt aluminiowych, gięcie rury miedzianej oraz lutowanie przyłączy, a także frezowanie płyt aluminiowych pod kanały grzewcze (rurę miedzianą).
Etap klejenia obejmuje klejenie wężownicy z rury miedzianej do płyty aluminiowej oraz klejenie dwóch płyt aluminiowych ze sobą na zrobotyzowanym stanowisku. Klejenie odbywa się w atmosferze o wilgotności od 40% do 60% o temperaturze od 18°C do 27°C. Ważne, aby temperatura klejonych elementów mieściła się w zakresie od 15 do 30°C, a dopuszczalna różnica temperatur między elementami klejonymi i składnikami klejenia jest nie większa niż 3°C. Oba klejone elementy są pokrywane warstwą środka zwiększającego przyczepność na bazie poliizocyjanianów o czasie odparowania od 2 do 15 min i o czasie klejenia do 8 h. Klej poliuretanowy lub epoksydowy jest dozowany ciągła ścieżką o jednolitej gęstości mieszaniny kleju wynoszącej od 0,4 do 0,52 grama na centymetr ścieżki kleju w czasie do 38 min. Dozowanie kleju jest precyzyjne w granicach ±3%. Dwie klejone warstwy są dociskane równomiernie z siłą od 50 do 100 Pa w czasie od 1 do 5 s, natomiast utwardzanie kleju odbywa się w czasie od 65 h do 72 h w atmosferze o temperaturze od 16 do 35°C, w której wilgotności powinna być w zakresie od 40 do 60%.
Parametry procesu klejenia przedstawiono w tabeli poniżej.
PL 235 569 Β1
Tabela: Parametry procesu klejenia
Elementy klejone Temp, aplikacji [C] Wilgotność względna [%] Czas aplikacji [min] Wstępny docisk [Pa] Czas utwardzania [h] Temp, utwardź. [C] Wytrzymałość połączenia klejowego [MPa]
Płyta Aluminiowa Płyta Aluminiowa 18 - 25 41 -58 max 35 90-100 65 16-33 14-20
Płyta Aluminiowa Wymiennik Miedziany 18-27 42-59 max 38 80-100 68 16-34 16-18
Po etapie klejenia następuje etap śrutowania kulkami szklanymi, próby ciśnieniowe, gratowanie, a następnie lakierowanie proszkowe.
Proces lakierowania proszkowego składnia z poniższych etapów:
1. Przygotowanie chemiczne powierzchni do lakierowania proszkowego wraz z osuszaniem
2. Aplikacja farb proszkowych
3. Utwardzanie powłoki lakierniczej
Oczyszczanie elementów planowanych do pokrycia farbą proszkową odbywa się następującej kolejności:
• kąpiel natryskowa z alkalicznym preparatem odtłuszczającym o stężeniu od 16 do 18 g/dm3 o wartości od 8,6 do 10,3 pH i temperaturze od 36° do 40°C w czasie od 2 do 4 minut • płukanie w wodzie technologicznej • płukanie kaskadowe z zasilaniem świeżą wodą w ilości od 45 do 50 l/h o przewodności w zakresie od 26 do 30 μ8/0Γη • kąpiel natryskowa o pasywacji nanomolekularnej opartej na cyrkonie o stężeniu od 17 do 18,5 g/dm3 o wartości od 8,6 do 10,3 pH i temperaturze od 21 do 30°C w czasie od 2 do 4 minut • płukanie w wannie zasilanej świeżą wodą demineralizowaną o przewodności w zakresie od 26 do 30 pS/crn • suszenie elementów w temperaturze od 138 do 146°C w czasie od 11 do 19 s.
Poszczególne parametry procesu oczyszczania przedstawiono w tabeli.
PL 235 569 Β1
Tabela: Parametry technologiczne kąpieli
Strefa Nazwa operacji Produkt Stężenie składników kąpieli [g/dmA3] Temp. TC] Czas operacji (sekundy) Uwagi
1 Odtłuszczanie podtrawienie Preparat czyszczący 16-18 36-40 120-240 Max. zawartość aluminium do 10g/dmA3
2 Płukanie woda technologiczna - otoczenia 90-120 ociek 60 Zasilanie wodą technologiczną przepływ 20-50Ι/Π
3 Płukanie woda demineraliz. - otoczenia 90-120 ociek 60 Płukanie kaskadowe z zasilaniem świeżą wodą w ilości ok. 20-50 l/h Przewodność:26 uS/cm -30pS/cm
4 Pasywacja Preparat pasywujący 17-18,5 21-30 30-90 Kąpiel sporządzona na bazie wody demineralizowanej o przewodności od 26 do 30pS/cm, pH kąpieli nie powinno przekraczać 5,2
5 Płukanie woda demineraliz. - otoczenia 30-60 Wanna zasilana świeżą wodą demineralizowaną o przewodność od 26 do 30pS/cm
6 Suszenie - 100-150 10-20
Po odpowiednio przeprowadzonym chemicznym przygotowaniu powierzchni następuje rozpoczęcie aplikacji farby proszkowej. Proces lakierowania wymaga przepływu powietrza w otoczeniu kabiny na poziomie poniżej 0,2 m/s. Prędkość przepływu powietrza w kabinie powinna wynosić od 0,5 do 0,7 m/s. Odległość pomiędzy lakierowanymi elementami zawieszonymi w pozycji pionowej powinna wynosić od 250 do 300 mm. Lakierowanie proszkowe odbywa się w kabinie z elektrostatycznym automatycznym systemem aplikacji z użyciem farb proszkowych poliestrowo - epoksydowych lub farb proszkowych poliestrowych o koncentracji proszku od 15,5 do 16,4 g/m3 i wydatku proszku od 55 do 290 g/min pokrywając powierzchnie elementów powłoką od 82 do 163 μΠΊ.
Po aplikacji farby proszkowej na powierzchnię grzejnika następuje etap utwardzania powłoki lakierniczej. W przypadku termoutwardzalnych farb proszkowych, konieczna do utworzenia powłoki reakcja chemiczna wymaga dostarczenia w określonym czasie określonej ilości energii cieplnej. Utwardzanie powłoki lakierniczej odbywa się w komorze pieca tunelowego ogrzewanego gazem ziemnym poprzez wymienniki ciepła, w temperaturze od 185°C do 200°C o prędkości przenośnika transportującego od 1,45 m/min do 1,84 m/min.
Przykład wykonania - wytwarzanie grzejnika z ekranem stalowym
Przed etapem lakierowania przygotowuje się elementy grzejnika poprzez laserowe cięcie płyt na obudowę oraz formowanie obudowy na prasie krawędziowej.
Elementy te następnie poddaje się lakierowaniu proszkowemu jak w przykładzie powyżej.
Na ploterze frezującym CNC poddaje się fazowaniu płytę kwarcową o grubości 3,5-6,5 mm z siatką z włókna szklanego na głębokość 2-3 mm za pomocą odpowiedniego narzędzia.
PL 235 569 Β1
Następnie na zrobotyzowanym stanowisku następuje klejenie (jak w przykładzie powyżej) ekranu stalowego polakierowanego z panelem ze spieku kwarcowego (lub szklanym), przy czym korzystne parametry procesu przedstawia tabela.
Tabela: Parametry procesu klejenia
Elementy klejone Temp, aplikacji [C] Wilgotność względna [%] Czas aplikacji [min] Wstępny docisk [Pa] Czas utwardzania [h] Temp, utwardź. [C] Wytrzymałość połączenia klejowego [MPa]
Pomalowany ekran stalowy Ekran kwarcowy 18-26 40-60 max 19 45-50 71 16-33 3-4,5
Pomalowany ekran stalowy Ekran szklany 18-27 41 -59 max 17 45-55 72 18-35 2,8-4,3
Po etapie klejenia następuje montaż ekranu na wymiennik grzejnika.

Claims (16)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób wytwarzania grzejnika płytowego zawierającego płytę aluminiową łączoną z płytą aluminiową lub wymiennikiem w postaci rury miedzianej, znamienny tym, że obejmuje:
    • etap łączenia, polegający na klejeniu elementów metalowych za pomocą kleju poliuretanowego lub epoksydowego w atmosferze o wilgotności od 40% do 60% i temperaturze od 18 do 27°C, przy czym utwardzanie kleju odbywa się w czasie od 65 h do 72 h w atmosferze o temperaturze od 16°C do 35°C i wilgotności w zakresie od 40 do 60%, oraz następujący po nim • etap lakierowania proszkowego sklejonych korpusów grzejników.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że temperatura klejonych elementów mieści się w zakresie od 15°C do 30°C, a dopuszczalna różnica temperatur między elementami klejonymi i składnikami klejenia nie może być większa niż 3°C.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że oba klejone elementy są pokrywane warstwą środka zwiększającego przyczepność na bazie poliizocyjanianów o czasie odparowania od 2 do 15 min i o czasie klejenia do 8 h.
  4. 4. Sposób według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że klej poliuretanowy lub epoksydowy jest dozowany ciągła ścieżką o jednolitej gęstości mieszaniny kleju wynoszącej od 0,4 do 0,52 grama na centymetr ścieżki kleju w czasie do 38 min, przy czym dozowanie kleju jest precyzyjne w granicach ±3%.
  5. 5. Sposób według dowolnego z zastrz. od 1 do 4, znamienny tym, że sklejone metalowe korpusy grzejników lakieruje się w kabinie, z elektrostatycznym automatycznym system aplikacji farb proszkowych poliestrowo - epoksydowych lub farb proszkowych poliestrowych o koncentracji proszku od 15,5 do 16,4 g/m3 i wydatku proszku od 55 do 290 g/min, pokrywając powierzchnie sklejonych metalowych korpusów grzejników powłoką od 82 do 163 gm.
  6. 6. Sposób według dowolnego z zastrz. od 1 do 5, znamienny tym, że podczas procesu lakierowania przepływ powietrza w otoczeniu kabiny utrzymywany jest na poziomie poniżej 0,2m/s, prędkość przepływu powietrza w kabinie wynosi od 0,5 do 0,7m/s.
  7. 7. Sposób według dowolnego z zastrz. od 1 do 6, znamienny tym, że odległość pomiędzy lakierowanymi elementami zawieszonymi w pozycji pionowej wynosi od 250 do 300 mm.
    PL 235 569 B1
  8. 8. Sposób według dowolnego z zastrz. od 1 do 7, znamienny tym, że po lakierowaniu proszkowym następuje utwardzanie powłoki lakierniczej w komorze pieca tunelowego, korzystnie ogrzewanego gazem ziemnym poprzez wymienniki ciepła, w temperaturze od 185°C do 200°C o prędkości przenośnika transportującego od 1,45 m/min do 1,84 m/min.
  9. 9. Sposób wytwarzania grzejnika płytowego zawierającego płytę kwarcową lub szklaną łączoną z polakierowanym ekranem stalowym, znamienny tym, że obejmuje:
    • etap lakierowania proszkowego elementów metalowych, a następnie • etap łączenia polegający na klejeniu elementów za pomocą kleju poliuretanowego lub epoksydowego w atmosferze o wilgotności od 40% do 60% i temperaturze od 18 do 27°C, przy czym utwardzanie kleju odbywa się w czasie od 65 h do 72 h w atmosferze o temperaturze od 16°C do 35°C i wilgotności w zakresie od 40 do 60%.
  10. 10. Sposób według zastrz. 9, znamienny tym, że temperatura klejonych elementów mieści się w zakresie od 15°C do 30°C, a dopuszczalna różnica temperatur między elementami klejonymi i składnikami klejenia nie może być większa niż 3°C.
  11. 11. Sposób według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że oba klejone elementy są pokrywane warstwą środka zwiększającego przyczepność na bazie poliizocyjanianów o czasie odparowania od 2 do 15 min i o czasie klejenia do 8 h.
  12. 12. Sposób według zastrz. 9 albo 10 albo 11, znamienny tym, że klej poliuretanowy lub epoksydowy jest dozowany ciągła ścieżką o jednolitej gęstości mieszaniny kleju wynoszącej od 0,4 do 0,52 grama na centymetr ścieżki kleju w czasie do 38 min, przy czym dozowanie kleju jest precyzyjne w granicach ±3%.
  13. 13. Sposób według dowolnego z zastrz. od 9 do 12, znamienny tym, że elementy metalowe lakieruje się w kabinie, z elektrostatycznym automatycznym system aplikacji farb proszkowych poliestrowo - epoksydowych lub farb proszkowych poliestrowych o koncentracji proszku od 15,5 do 16,4 g/m3 i wydatku proszku od 55 do 290 g/min, pokrywając powierzchnie elementów powłoką od 82 do 163 gm.
  14. 14. Sposób według dowolnego z zastrz. od 9 do 13, znamienny tym że podczas procesu lakierowania przepływ powietrza w otoczeniu kabiny utrzymywany jest na poziomie poniżej 0,2 m/s, prędkość przepływu powietrza w kabinie wynosi od 0,5 do 0,7 m/s.
  15. 15. Sposób według dowolnego z zastrz. od 9 do 14, znamienny tym, że odległość pomiędzy lakierowanymi elementami zawieszonymi w pozycji pionowej wynosi od 250 do 300 mm.
  16. 16. Sposób według dowolnego z zastrz. od 9 do 15, znamienny tym, że po lakierowaniu proszkowym następuje utwardzanie powłoki lakierniczej w komorze pieca tunelowego, korzystnie ogrzewanego gazem ziemnym poprzez wymienniki ciepła, w temperaturze od 185°C do 200°C o prędkości przenośnika transportującego od 1,45 m/min do 1,84 m/min.
PL424936A 2018-03-19 2018-03-19 Sposób wytwarzania grzejników płytowych PL235569B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424936A PL235569B1 (pl) 2018-03-19 2018-03-19 Sposób wytwarzania grzejników płytowych

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL424936A PL235569B1 (pl) 2018-03-19 2018-03-19 Sposób wytwarzania grzejników płytowych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL424936A1 PL424936A1 (pl) 2019-09-23
PL235569B1 true PL235569B1 (pl) 2020-09-07

Family

ID=67979718

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL424936A PL235569B1 (pl) 2018-03-19 2018-03-19 Sposób wytwarzania grzejników płytowych

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL235569B1 (pl)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS57127190U (pl) * 1981-01-28 1982-08-07
DE8715122U1 (pl) * 1987-11-13 1987-12-23 Odenthal Gmbh + Co Kg, 5227 Windeck, De
DE8809545U1 (pl) * 1988-07-22 1988-09-29 Kermi Gmbh, 8350 Plattling, De

Also Published As

Publication number Publication date
PL424936A1 (pl) 2019-09-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1251972B1 (en) Process for coating metallic substrate surfaces and coated surface
US8420180B2 (en) Electrostatic spray for coating aircraft engine components
US8993070B2 (en) Dual powder coating method for aluminum substrates
CN102202867A (zh) 铝管及其制造方法
CN109174593A (zh) 一种提高涂塑钢管防腐性能的喷涂方法
WO2017138621A1 (ja) コイルばね製造方法及びコイルばね製造装置
CN103521953B (zh) 一种预成型焊片助焊剂的涂覆工艺
US20040253373A1 (en) Method of powder coating
PL235569B1 (pl) Sposób wytwarzania grzejników płytowych
CN202290476U (zh) 熔结环氧粉末钢管内外壁喷涂系统
EP2153911A1 (en) Painting/coating process using a powder primer with high reactivity, polymerisable in a single step with the finishing coat
CN103721912A (zh) 同时处理基体并在其上粘结或者涂覆粘结剂的方法、系统、组件和组合物
CN105694704A (zh) 不锈钢表面尼龙涂覆方法
EP2450109A1 (en) Powder coating
JP5664953B2 (ja) 鋳鉄管の複層塗膜の形成方法
JP4935086B2 (ja) 回転霧化式塗装装置を用いた塗装方法
JP2018176112A (ja) アルミダイカスト品の絶縁塗装方法
CN100509178C (zh) 一种采用流化床涂布的无铬酸盐管材涂布的方法
JP2003220361A (ja) 被覆鋼板の製造方法
JP4517646B2 (ja) 自動車ボディの塗装方法
CN105149176A (zh) 一种聚氨酯筛网骨架涂覆粘合剂工艺
JP4734919B2 (ja) 塗装方法及び塗装装置
AU2012200526A1 (en) Coated ferrous substrates
JP5205188B2 (ja) 多層樹脂溶射方法および多層樹脂溶射金属構造物
JPS61291079A (ja) 圧延鋼材のオンライン塗装システム