PL233816B1 - Listwa celna pojazdu - Google Patents

Listwa celna pojazdu Download PDF

Info

Publication number
PL233816B1
PL233816B1 PL420844A PL42084417A PL233816B1 PL 233816 B1 PL233816 B1 PL 233816B1 PL 420844 A PL420844 A PL 420844A PL 42084417 A PL42084417 A PL 42084417A PL 233816 B1 PL233816 B1 PL 233816B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
vehicle
customs
trailer
arm
semi
Prior art date
Application number
PL420844A
Other languages
English (en)
Other versions
PL420844A1 (pl
Inventor
Dariusz Szczepanski
Maciej Kaczor
Miroslaw Jens
Marcin Januszka
Grzegorz Opalka
Original Assignee
Wielton Spolka Akcyjna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wielton Spolka Akcyjna filed Critical Wielton Spolka Akcyjna
Priority to PL420844A priority Critical patent/PL233816B1/pl
Priority to PL17460048T priority patent/PL3398811T3/pl
Priority to EP17460048.6A priority patent/EP3398811B1/de
Publication of PL420844A1 publication Critical patent/PL420844A1/pl
Publication of PL233816B1 publication Critical patent/PL233816B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P7/00Securing or covering of load on vehicles
    • B60P7/06Securing of load
    • B60P7/08Securing to the vehicle floor or sides
    • B60P7/0807Attachment points
    • B60P7/0815Attachment rails or trellis
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60JWINDOWS, WINDSCREENS, NON-FIXED ROOFS, DOORS, OR SIMILAR DEVICES FOR VEHICLES; REMOVABLE EXTERNAL PROTECTIVE COVERINGS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES
    • B60J5/00Doors
    • B60J5/04Doors arranged at the vehicle sides
    • B60J5/06Doors arranged at the vehicle sides slidable; foldable
    • B60J5/062Doors arranged at the vehicle sides slidable; foldable for utility vehicles or public transport
    • B60J5/065Doors arranged at the vehicle sides slidable; foldable for utility vehicles or public transport with non-rigid elements, e.g. side curtains

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)
  • Package Frames And Binding Bands (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)

Abstract

Przedmiotem wynalazku jest listwa celna naczepy pojazdu, która jest podłużnym profilem kątowym (1), którego przekrój poprzeczny zbliżony jest kształtem do litery „L”, który ma ramię montażowe (2) i przylegające do niego wzdłużnie ramię funkcyjne (3). Profil kątowy (1) ma w swoim ramieniu montażowym (2) wykonane otwory mocujące (4), które są rozmieszczone w równych odstępach. Otwory mocujące umożliwiają mocowanie listwy celnej do obrzeża pojazdu ciężarowego, przy pomocy umieszczanych w nich śrub (5) lub wkrętów, które przeprowadzone są przez otwory mocujące i zagłębiają się w obrzeżu naczepy względnie przyczepy pojazdu. W ramieniu montażowym (2) profilu kątowego (1) wykonane są także „fasolowe” otwory (6), które rozmieszczone są na tym ramieniu montażowym (2) również w równych odstępach, podobnie jak okrągłe otwory mocujące. Przez pionowe, „fasolowe” otwory (6) wysunięte zostają - zamocowane w obrzeżu naczepy lub przyczepy - stalowe oka celne (7) obrzeża naczepy kurtynowej, umożliwiające przeprowadzone przez tak wyprowadzone oka celne (7) linki celnej lub linki mocującej kurtynę naczepy do dolnego obrzeża ramy naczepy. Zwykle ramię montażowe (2) ma również dolne języki przystosowane do zagnieżdżenia ich we wcześniej przygotowanej obrzeżu naczepy pojazdu ciężarowego. Rozmieszczone w jej górnej części listy celnej owalne wloty (9), służą do zaczepienia w nich haków (10), do których przytwierdzane są pasy transportowe (11), zabezpieczające towar przed wypadnięciem z naczepy. W ramieniu funkcyjnym (3) wykonane są wybrania (12), których obrys kształtem zbliżony jest do kształtu płasko ułożonej litery „Ω”.

Description

Przedmiotem wynalazku jest uniwersalna listwa celna pojazdu, która przeznaczona jest do montażu w pojazdach, a ściślej w naczepach kurtynowych względnie w przyczepach kurtynowych pojazdów ciężarowych. Umożliwia ona realizację wymogów celnych zabezpieczenia przewożonego ładunku. Opracowana listwa celna realizuje także dodatkowo funkcję stopera palet.
Istnieje wiele rozwiązań uchwytów listew, obrzeży i burt pojazdów ciężarowych.
I tak, znane jest rozwiązanie przedstawione w opisie niemieckiego patentu DE 101 07 598 B4 (zgł. 17.02.2001 r.), pt. „Profilowany wspornik ramy dla przyczepy Chassis” [„Profilrahmentrager fur ein Nutzfhrzeug-Chassis”]. Profilowany wspornik (1) ramy przyczepy Chassis, składa się z wygiętego profilu z powierzchnią wierzchnią (2), ułożoną równolegle do wierzchniej powierzchni Chassis, oraz strefy bocznej położonej po prawej stronie w zagięciu po zewnętrznej stronie Chassis. Opisany wspornik zaopatrzony jest w urządzenia przeznaczone do mocowania końcówek haków pasów mocujących. Opracowany wspornik charakteryzuje się tym, że urządzenia do mocowania końcówek haków (4, 5) stanowią usytuowane w rzędzie bezpośrednio w strefie bocznej (3) profilu nośnego profilowanego wspornika ramy podłużnie wiercone otwory (10), których widoczny przekrój poprzeczny umożliwia umieszczenie i zamocowanie obok siebie co najmniej dwóch końcówek haków o profilach końcówek z równoległymi osiami i takim samym przekroju „a”. Przy czym odstęp mierzony od linii środkowej do linii środkowej podłużnie wierconych otworów (10) odpowiada A=(b+c)/2. Natomiast odstęp minimalny „b” i odstęp maksymalny „c” pomiędzy hakami zwykle odpowiada podwójnej szerokości końcówek haków. Odchylenie szerokości tego odstępu „b” i „c” o średnią wartość „A” wynosi około + 2a.
Znane jest także rozwiązanie przedstawione w niemieckim opisie patentowym DE 10 2009 030 906AN (zgł. 26.06.2009 r.), w którym opisano wynalazek pt. „Pojazd transportowy z urządzeniem zamykającym z zabezpieczeniem celnym” [„Transportfahreug mit Zollverschluss-vorrichtung”]. Przedstawiono tu pojazd transportowy (2) z urządzeniem zamykającym z zabezpieczeniem celnym skrzyni ładunkowej, przy czym urządzenie zamykające z zabezpieczeniem celnym ma plombę celną (4) do zabezpieczenia skrzyni ładunkowej za pomocą zamykającej linki celnej. Urządzenie zamykające z zabezpieczeniem celnym składa się z kilku listew (6), na odcinkach pomiędzy którymi znajdują się w każdym przypadku plomby celne (4). Przy czym listwy (6) są zamocowane na boku ramy lub konstrukcji pojazdu transportowego i mają one uformowane elementy mocujące, które mogą łączyć listwy (6) poprzez uformowanie z ramą (8) i/lub z konstrukcją pojazdu transportowego (2). Rozwiązanie to charakteryzuje się tym, że ma boczny wspornik (12) lub inny element blokujący ruch poprzeczny listew (6), który połączony jest z pojazdem transportowym i osadzony jest pomiędzy dwoma listwami (6), blokując je. Przy czym listwy (5 lub 6) po usunięciu bocznego wspornika lub innego elementu blokującego zostają odblokowane.
Znane jest rozwiązanie przedstawione w opisie polskiego wzoru użytkowego o numerze zgłoszenia W-120566 (data publikacji BUP 2013-06-10) pt. „Profil burtowy, dla pojazdów i przyczep”. Opisano tu profil burtowy do pojazdów i przyczep, w którym krawędzie taśmy są równoległe do kierunku kształtowania. Krawędzie te - po ich ukształtowaniu - są łączone w sposób trwały z powierzchnią taśmy. Profil ten wykonany jest z blachy stalowej o grubości od 1,5 do 3,0 mm i charakteryzuje się on tym, że strefa trwałego i szczelnego połączenia krawędzi boku elementu zamkniętego z powierzchnią burty jest odsunięta od przetłoczenia.
Celem opracowanego wynalazku jest stworzenie takiej listwy celnej pojazdu, która będzie uniwersalna, czyli przystosowana do zamontowania w większości znanych naczep i przyczep kurtynowych pojazdów ciężarowych i która umożliwi równoczesną realizację dwóch funkcji, tj. zabe zpieczenia celnego i stopera palet.
Istota listwy celnej pojazdu, która ma dwa wzdłużne ramiona, z których jedno jest przymocowane do obrzeża bocznego pojazdu, natomiast drugie jest odgięte na zewnątrz w stosunku do pojazdu, polega na tym, że stanowi ją profil kątowy, w którego - przymocowanym do boku obrzeża pojazdu - ramieniu wykonane są otwory, przez które wysunięte zostają zamocowane w obrzeżu pojazdu oka celne. Dodatkowo w ramieniu tym - w jego górnej części - wykonane są wloty, służące do zaczepienia w nich haków, do których przytwierdzane są pasy transportowe. Natomiast w odchylonym ramieniu profilu kątowego wykonane są - rozmieszczone nad wlotami - wybrania.
PL 233 816 B1
Otwory lub wloty mogą być rozmieszczone w równych odstępach.
Ramię listwy celnej pojazdu, które przymocowane jest do obrzeża pojazdu może posiadać dolne języki, które są skierowane w dół i przystosowane do zagnieżdżenia ich w obrzeżu pojazdu ciężarowego które korzystnie rozmieszczone są w równych odstępach.
W szczególności, przylegające do obrzeża pojazdu ramię profilu kątowego może być jego ramieniem montażowym.
Opcjonalnie, otwory mogą posiadać „fasolowy” kształt i być usytuowane pionowo.
W szczególnie korzystnym wariancie przekrój poprzeczny listwy celnej pojazdu zbliżony jest do litery „L”, a kąt rozwarcia pomiędzy ramionami profilu kątowego wynosi 90°.
W przymocowanym do obrzeża pojazdu ramieniu profilu kątowego mogą być wykonane otwory mocujące, przez które przeprowadzane są śruby lub wkręty, zagłębione w obrzeżu bocznym pojazdu.
Najlepiej gdy co najmniej dwie śruby lub odpowiednio dwa wkręty - są przyspawane do obrzeża bocznego pojazdu.
Otwory mocujące mogą być okrągłe.
Opcjonalnie, obrys wybrań kształtem zbliżony jest do kształtu płasko ułożonej litery „Ω”.
W szczególnie korzystnym wariancie profil kątowy jest wykonany z metalu, korzystnie ze stali stopowej konstrukcyjnej, poddanej obróbce powierzchniowej, chemicznej lub ogniowej, galwanizacji, malowaniu kataforetycznemu, czy też pokryciu powłoką Al-Zn o różnych proporcjach użytych metali.
Górna część listwy celnej może wystawać ponad poziom podłogi pojazdu, tj. naczepy lub przyczepy, w której została zamontowana.
Rozwiązanie według wynalazku pozwala na łatwy i szybki montaż listwy celnej do obrzeży ram różnego rodzaju naczep ciężarowych, zwłaszcza w naczepach kurtynowych pojazdów ciężarowych. Opracowana listwa spełnia wymagania celne naczepy, względnie przyczepy kurtynowej. Umożliwia też ona łatwe i skuteczne zabezpieczenie przewożonego towaru umieszczonego na naczepie pojazdu ciężarowego, za pomocą napinanych pasów transportowych. Opracowana listwa celna jest zatem listwą uniwersalną.
Przedmiot wynalazku został bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 - przedstawia widok aksonometryczny części listwy celnej, przymocowanej do obrzeża ramy naczepy pojazdu ciężarowego, natomiast fig. 2 - przedstawia widok aksonometryczny części listwy celnej przeznaczonej do naczep pojazdów.
Jak pokazano na rysunku, listwa celna pojazdu jest zasadniczo podłużnym profilem kątowym 1, którego przekrój poprzeczny zbliżony jest kształtem do litery „L”. Profil kątowy 1 ma dwa ramiona 2 i 3, które mogą być równe, lub z których jedno może być szersze, a drugie węższe - i zawsze jedno z nich jest przymocowane do boku obrzeża pojazdu. Zwykle są to: pionowe i zazwyczaj szersze ramię montażowe i przylegające do niego wzdłużnie, zwykle poziome i węższe, zabezpieczające ramię funkcyjne 3. Usytuowanie tych ramion 2 i 3 i rozmieszczenie w nich poszczególnych elementów - może być różne.
Profil kątowy 1, będący zasadniczo „L-ownikiem” może być wykonany z różnych materiałów, najlepiej jednak z metalu, np. ze stali stopowej konstrukcyjnej. Może on także zostać dodatkowo zabezpieczony, np. poddany odpowiedniej obróbce powierzchniowej (chemicznej lub ogniowej), np. galwanizacji, malowaniu kataforetycznemu, czy też pokryciu powłoką Al-Zn o różnych proporcjach użytych metali.
Profil kątowy 1 jest przymocowany rozłącznie albo łącznie do obrzeża pojazdu. Profil kątowy 1 ma wykonane w swym ramieniu montażowym 2 - otwory mocujące 4, które są wykonane w odpowiednim szyku liniowym, tj. w równych odstępach. Otwory mocujące 4 pozwalają na przymocowanie listwy celnej do obrzeża bocznego naczepy pojazdu ciężarowego, przy pomocy umieszczanych w nich śrub 5 zablokowanych nakrętkami lub wkrętów, które przeprowadzane są przez otwory mocujące 4 i zagłębiają się w obrzeżu ramy naczepy, mocując i zabezpieczając listwę celną. Przy czym co najmniej dwie śruby 5 lub odpowiednio dwa wkręty - zostają zwykle przyspawane do profilu kątowego 1, aby nie można było zdemontować listwy i spełniała ona wymogi celne.
W zwykle pionowym ramieniu montażowym 2 profilu kątowego 1 wykonane są także pionowe, „fasolowe” otwory 6, które rozmieszczone są zwykle również w równych odstępach, podobnie jak okrągłe otwory mocujące 4. Kształt otworu 6 jest dostosowany do kształtu oka celnego 7, ponieważ przez pionowe, „fasolowe” otwory 6 wsunięte zostają - zamocowane w obrzeżu naczepy - stalowe oka celne 7 obrzeża naczepy kurtynowej, umożliwiające (po zamontowaniu plandeki) przeprowadzone przez tak wyprowadzone stalowe oka celne 7 linki celnej lub linki mocującej kurtynę naczepy do dolnej obrzeża naczepy. Oka celne 7 są swobodnie przełożone przez „fasolowe” otwory 6 i dzięki opisanej konstrukcji
PL 233 816 B1 listwy nie trzeba ich w ogóle w żaden sposób przykręcać do obrzeża bocznego naczepy, jak spotykane jest to w przypadku innych, znanych dotychczas rozwiązań.
Opracowana listwa celna, dzięki jej kolejnym elementom konstrukcyjnym spełnia także inne funkcje.
I tak, ramię montażowe 2 profilu kątowego 1 ma również dolne języki 8, które są lekko wpuszczone w rowek obrzeża bocznego naczepy i pozwalają zwiększyć pewność mocowania listwy celnej do tego obrzeża. Tym samym dolne języki 8, podobnie jak otwory mocujące 4 z umieszczonymi w nich śrubami 5 lub wkrętami - dodatkowo zabezpieczają listwę celną przed odpadnięciem od obrzeża naczepy. Dolne języki 8 wykonane w zwykle szerszym, pionowym ramieniu montażowym 2 profilu kątowego 1 rozmieszczone są w pewnym, określonym szyku. Są one skierowane w dół i przystosowane do zagnieżdżenia ich we wcześniej przygotowanym obrzeżu ramy naczepy, względnie przyczepy pojazdu ciężarowego. Przy czym niekoniecznie cały język 8 musi zostać wprowadzony w rowek w obrzeżu naczepy. Ważne jest tylko, aby koniec języka 8 osadzony był w tym rowku. Opisane języki, 8 poza tym, że wzmacniają mocowanie profilu kątowego 2 - dodatkowo przesłaniają także inne otwory, zapewniając tym samym bezpieczeństwo naczepy z punktu widzenia wymogów celnych.
Ramię montażowe 2 profilu kątowego 1 ma także rozmieszczone w jego górnej części i usytuowane poziomo owalne wloty 9, które służą do zaczepienia w nich haków 10, do których przytwierdzone są pasy transportowe 11, zabezpieczające towar przed wypadnięciem z naczepy. Wloty 9, podobnie jak otwory mocujące 4 i otwory 6, wykonane są w określonym szyku w ramieniu montażowym 2 profilu kątowego 1.
Natomiast zwykle poziome, zabezpieczające ramię funkcyjne 3 jest odgięte na zewnątrz w stosunku do wnętrza naczepy pojazdu ciężarowego i jest usytuowane w stosunku do zwykle pionowego ramienia montażowego 2 profilu kątowego 1 najlepiej pod kątem 90°. Co istotne, w ramieniu funkcyjnym 3 wykonane są wybrania 12, których obrys kształtem zbliżony jest do kształtu płasko ułożonej litery „Ω”. Są one rozmieszczone zwykle w równych odstępach, ale zawsze nad wlotami 9 i pełnią one bardzo ważną rolę, ponieważ umożliwiają zapięcie haków 10. Wybrania 12 stabilizują położenie haków 10, a tym samym położenie pasów transportowych 11.
Dzięki opisanej konstrukcji, opracowana listwa celna pełni zatem równocześnie funkcję stopera do palet, ponieważ górna część listwy celnej wystaje ponad poziom podłogi naczepy lub przyczepy i uniemożliwia swobodne przemieszczenie się palet z przewożonym ładunkiem w poprzek naczepy lub przyczepy.
Tak wykonana listwa pozwala na niezwykle proste, skuteczne, bezpieczne i szybkie zabezpieczenie towaru przewożonego naczepą, czy też przyczepą kurtynową.
Spis elementów:
1. profil kątowy;
2. ramię montażowe;
3. ramię funkcyjne (zabezpieczające);
4. otwory mocujące;
5. śruba (odpowiednio wkręt);
6. otwór („fasolowy”);
7. oko celne;
8. język (dolny);
9. wlot (owalny);
10. hak;
11. pas transportowy;
12. wybranie
Zastrzeżenia patentowe

Claims (12)

1. Listwa celna pojazdu, która ma dwa wzdłużne ramiona (2, 3), z których jedno jest przymocowane do obrzeża bocznego pojazdu, natomiast drugie jest odgięte na zewnątrz w stosunku do pojazdu, znamienna tym, że stanowi ją profil kątowy (1), w którego - przymocowanym do boku obrzeża pojazdu - ramieniu (2) wykonane są otwory (6), przez które wysunięte zostają zamocowane w obrzeżu pojazdu oka celne (7), a dodatkowo w ramieniu (2) - w jego górnej
PL 233 816 B1 części - wykonane są wloty (9), służące do zaczepienia w nich haków (10), do których przytwierdzane są pasy transportowe (11), natomiast w odchylonym ramieniu (3) profilu kątowego (1) wykonane są - rozmieszczone nad wlotami (9) - wybrania (12).
2. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że otwory (6) lub wloty (9) - rozmieszczone są w równych odstępach.
3. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że jej ramię (2) przymocowane do obrzeża pojazdu ma dolne języki (8), które są skierowane w dół i przystosowane do zagnieżdżenia ich w obrzeżu pojazdu ciężarowego i które korzystnie rozmieszczone są w równych odstępach.
4. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że przylegające do obrzeża pojazdu ramię (2) profilu kątowego (1) - jest jego ramieniem montażowym (2).
5. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że otwory (6) mają „fasolowy” kształt i są usytuowane pionowo.
6. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że jej przekrój poprzeczny zbliżony jest do litery „L”, a kąt rozwarcia pomiędzy ramionami (2, 3) profilu kątowego (1) wynosi 90°.
7. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że w przymocowanym do obrzeża pojazdu ramieniu (2) profilu kątowego (1) wykonane są otwory mocujące (4), przez które przeprowadzane są śruby (5) lub wkręty, zagłębione w obrzeżu bocznym pojazdu.
8. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 7, znamienna tym, że co najmniej dwie śruby lub odpowiednio dwa wkręty - są przyspawane do obrzeża bocznego pojazdu.
9. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 7, znamienna tym, że otwory mocujące (4) - są okrągłe.
10. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że obrys wybrań (12) kształtem zbliżony jest do kształtu płasko ułożonej litery „Ω”.
11. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że profil kątowy (1) jest wykonany z metalu, korzystnie ze stali stopowej konstrukcyjnej, poddanej obróbce powierzchniowej, chemicznej lub ogniowej, galwanizacji, malowaniu kataforetycznemu, czy też pokryciu powłoką Al-Zn o różnych proporcjach użytych metali.
12. Listwa celna pojazdu, według zastrz. 1, znamienna tym, że górna część listwy celnej wystaje ponad poziom podłogi pojazdu, tj. naczepy lub przyczepy, w której została zamontowana.
PL420844A 2017-03-14 2017-03-14 Listwa celna pojazdu PL233816B1 (pl)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL420844A PL233816B1 (pl) 2017-03-14 2017-03-14 Listwa celna pojazdu
PL17460048T PL3398811T3 (pl) 2017-03-14 2017-08-25 Listwa celna do pojazdu samochodowego
EP17460048.6A EP3398811B1 (de) 2017-03-14 2017-08-25 Funktionsprofil für ein kraftfahrzeug

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL420844A PL233816B1 (pl) 2017-03-14 2017-03-14 Listwa celna pojazdu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL420844A1 PL420844A1 (pl) 2018-09-24
PL233816B1 true PL233816B1 (pl) 2019-11-29

Family

ID=59829319

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL420844A PL233816B1 (pl) 2017-03-14 2017-03-14 Listwa celna pojazdu
PL17460048T PL3398811T3 (pl) 2017-03-14 2017-08-25 Listwa celna do pojazdu samochodowego

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL17460048T PL3398811T3 (pl) 2017-03-14 2017-08-25 Listwa celna do pojazdu samochodowego

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3398811B1 (pl)
PL (2) PL233816B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2613046B (en) * 2022-05-24 2023-12-06 Macs Truck Sales Ltd Side Rave

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10107598B4 (de) 2001-02-17 2004-11-11 Schmitz Cargobull Ag Profilrahmenträger für ein Nutzfahrzeug-Chassis
DE20110543U1 (de) * 2001-06-26 2001-10-25 Sommer Fahrzeugbau Gmbh & Co K Lastfahrzeug-Aufbau
DE102009030906B4 (de) 2009-06-26 2013-04-11 Fahrzeugwerk Bernard Krone Gmbh Transportfahrzeug mit Zollverschlussvorrichtung
DE102010045264B4 (de) * 2010-09-14 2012-04-26 Fahrzeugbau Karl Tang Gmbh Lochprofilschiene
DE102010045524A1 (de) * 2010-09-15 2012-03-15 Kögel Trailer GmbH & Co. KG Befestigungsvorrichtung für einen Planenaufbau eines Nutzfahrzeugs, Nutzfahrzeugaufbau und Nutzfahrzeug mit einer derartigen Befestigungsvorrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
PL420844A1 (pl) 2018-09-24
PL3398811T3 (pl) 2020-09-07
EP3398811B1 (de) 2020-06-24
EP3398811A1 (de) 2018-11-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US20090159592A1 (en) Removable roof for cargo container
US6783312B2 (en) Lashing system
US8393838B2 (en) Interconnecting trailer side rail and tie down plate
PL233816B1 (pl) Listwa celna pojazdu
US8104577B1 (en) Ladder stabilizer for flatbed truck
US5803295A (en) Cargo carrier system
US20190291673A1 (en) Modular grill guard
ES2715987T3 (es) Disposición de aseguramiento de cargas
US2762542A (en) Automobile carrier rack
DK2266825T3 (en) Transport vessel with customs locking device.
DE102008019162B4 (de) Fahrzeugaufbau
CN107207154B (zh) 货物集装箱封闭系统
PL73085Y1 (pl) System mocowania ładunku w zabudowach i przyczepach samochodów dostawczych i ciężarowych z plandekami kurtynowymi
WO2016053217A1 (en) Duty-paid bellow type tarp stretching system
EP2431205B1 (de) Befestigungsvorrichtung für einen Planenaufbau eines Nutzfahrzeugs, Nutzfahrzeugaufbau und Nutzfahrzeug mit einer derartigen Befestigungsvorrichtung
PL232908B1 (pl) Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku
EP3069929B1 (de) Verwendung eines Lochs in einem Querträger
DE202012005115U1 (de) Dachgepäckträger für Kraftfahrzeuge
EP3201020A1 (en) Duty-free bellow type tarp scretching system
EP3034356B1 (en) Load support structure for a loading vehicle
DE102017129531B4 (de) Nutzfahrzeugaufbau und Nutzfahrzeug mit einem solchen Nutzfahrzeugaufbau
AU2013100384A4 (en) Vehicle safety gate mounting bracket
US20100096885A1 (en) Tie down rail
EP2218657B1 (de) Planenaufbau eines Nutzfahrzeugs
US9776476B1 (en) Security device for commercial vehicles