PL232497B1 - Panel termoizolacyjny - Google Patents
Panel termoizolacyjnyInfo
- Publication number
- PL232497B1 PL232497B1 PL415961A PL41596116A PL232497B1 PL 232497 B1 PL232497 B1 PL 232497B1 PL 415961 A PL415961 A PL 415961A PL 41596116 A PL41596116 A PL 41596116A PL 232497 B1 PL232497 B1 PL 232497B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- plate
- panel
- panel according
- air
- heat
- Prior art date
Links
Landscapes
- Building Environments (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest wielowarstwowy panel termoizolacyjny stosowany w budownictwie w celu ocieplenia budynku.
Znane jest rozwiązanie przedstawione w polskim opisie patentowym o numerze zgłoszenia P.298792. Przedmiotem opisu jest elewacyjna płytka termoizolacyjna składająca się z warstwy termoizolacyjnej i warstwy fakturowej połączonych trwale przed ułożeniem jej na ocieplanej ścianie budynku. Warstwa izolacyjna posiada wycięte kanały wentylacyjne pionowe, a w przypadku dużego zawilgocenia ściany również kanały poziome zwiększające intensywność wentylacji. Kanały wentylacyjne mogą znajdować się od strony ocieplanej ściany jak również od strony warstwy fakturowej. Krawędzie boczne płytki wyprofilowane są w sposób umożliwiający zakład z sąsiednimi płytkami zapewniający ciągłość termoizolacyjną.
Kolejne rozwiązanie przedstawiono w opisie patentowym polskiego wynalazku o numerze PL 350763. Rozwiązanie według tego wynalazku dotyczy próżniowych paneli izolacyjnych składających się z mikroporowatej płyty jako warstwy rdzeniowej i powłoki z folii z tworzywa sztucznego z szeregiem warstw o kolejności warstw: poliolefinowa warstwa termozgrzewalna, warstwa klejowa lub łącząca, warstwa barierowa wobec gazu, warstwa klejowa lub łącząca, warstwa poliolefinowa, warstwa klejowa lub łącząca, warstwa zasadniczo z poliestru i/lub poliamidu i/lub polipropylenu naparowana aluminium lub SiOx lub tlenkiem metalu należącego do 2 lub 3 grupy głównej układu okresowego pierwiastków.
Inne znane rozwiązanie przedstawia opis patentowy o numerze zgłoszenia P.39823. Przedmiotem wynalazku jest izolacyjna płyta wentylowana, szczególnie do termoizolacji budynków, zapewniająca skuteczne wentylowanie ścian, odprowadzanie wilgoci, a nawet osuszanie zawilgoconych murów starych budynków. Płyta izolacyjna stanowi korzystnie płytę styropianową, fazowaną na krawędziach, przy czym jej płaska strona tworzy powierzchnię pod wyprawy elewacyjne, natomiast po drugiej stronie znajdują się żebra dystansowe. Po zamocowaniu do ściany, pomiędzy żebrami powstają kanały wentylujące, a układ wpust-występ ułatwia liniowe ustawienie kanałów. Dla zapewnienia cyrkulacji powietrza kanały muszą mieć przebieg pionowy i powinny być otwarte.
Europejskie zgłoszenie wynalazku o numerze EP 1566264 przedstawia inne znane rozwiązanie dotyczące modułu izolacyjnego, w szczególności płyty izolacji cieplnej składającej się z co najmniej jednej termicznej płyty izolacyjnej mikroporowatej w szczelnej obudowie. Ponadto przedmiot wynalazku zawiera zewnętrzną termiczną warstwę obudowy izolacyjnej otaczającą korzystnie całą kształtkę.
Kolejne rozwiązanie przedstawiono w opisie zgłoszenia międzynarodowego wynalazku WO 2012/001672. Prefabrykowana płyta izolacyjna posiada okładzinę z elastycznego materiału arkuszowego i wiele paneli izolacji próżniowej (VIP). Izolacyjna pianka jest nałożona na próżniowe panele izolacyjne i element nośny. Między sąsiednimi płytami izolacyjnymi próżniowymi występują szczeliny. Te szczeliny, mogą służyć jako obszary, w których panel można ciąć na żądaną długość. W celu wytworzenia kompozytowej płyty izolacyjnej według wynalazku w ciągłej linii produkcyjnej, arkusz okładziny, na który wstępnie nałożono klej jest umieszczony na rolce zasilającej. Klej może być aktywowany na ciepło.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie nowej konstrukcji okładzinowego panelu termoizolacyjnego dla budownictwa, o wysokich właściwościach w zakresie izolacji cieplnej, zawierającego co najmniej jedną pustkę powietrzną w postaci warstwy powietrza wewnątrz panelu, oraz zawierającego wielowarstwową folię refleksyjną, oddzielającą płytę zewnętrzną z pustką powietrzną lub bez takiej pustki, od płyty wewnętrznej z pustką powietrzną, wraz z funkcją wentylacji pustek powietrznych w płycie zewnętrznej. Zadanie to rozwiązano zgodnie z zastrzeżeniem pierwszym i kolejnymi zastrzeżeniami patentowymi.
Według wynalazku, panel termoizolacyjny stanowi wielowarstwowy panel z materiałów o właściwościach termoizolacyjnych i zestawiony jest z zewnętrznej płyty oraz z wewnętrznej płyty. Wewnątrz co najmniej jednej z płyt występuje co najmniej jedna pustka powietrzna.
Według wynalazku, panel termoizolacyjny charakteryzuje się tym, że pomiędzy zewnętrzną płytą i wewnętrzną płytą znajduje się łącząca płyta pośrednia, przy czym pustka powietrzna ograniczona jest obrzeżami na krawędziach płyty wewnętrznej i/lub na krawędziach płyty zewnętrznej.
Płyta zewnętrzna oraz płyta wewnętrzna korzystnie wykonana jest z tworzywa termoizolacyjnego.
Według wynalazku, pustki powietrzne mogą znajdować się w obu płytach, po obu stronach łączącej płyty pośredniej.
PL 232 497 B1
W korzystnej wersji rozwiązania według wynalazku, na obrzeżach płyty zewnętrznej, zamykających pustkę powietrzną w tej płycie mogą znajdować się kanały wentylacyjne.
W obrębie pustek powietrznych w obu płytach mogą znajdować się elementy dystansowe z materiału spienionego o wysokości odpowiadającej grubości pustki powietrznej.
Łącząca płyta pośrednia może składać się z co najmniej jednej warstwy materiału termoizolacyjnego umieszczonej pomiędzy co najmniej dwoma warstwami folii refleksyjnej.
W innej korzystnej postaci rozwiązania według wynalazku, materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej może mieć postać wielowarstwowej aluminiowej folii refleksyjnej.
Według wynalazku materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej może mieć postać maty aerożelowej.
Materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej w kolejnej korzystnej wersji rozwiązania według wynalazku może mieć postać paneli próżniowych VIP.
Łącząca płyta pośrednia korzystnie ma rozmiar odpowiadający rozmiarowi płyty wewnętrznej.
W dalszej korzystnej wersji rozwiązania według wynalazku, zewnętrzna płyta w kompletnym panelu jest przesunięta w jedną stronę, zaś wewnętrzna płyta z pustką powietrzną w tym panelu jest przesunięta w drugą stronę względem zewnętrznej płyty. Opisane wzajemne przesunięcie płyt jest nie większe niż połowa szerokości obrzeża płyty wewnętrznej. W tym rozwiązaniu sąsiadujące panele zachodzą na siebie wzajemnie, górna płyta jednego panelu zachodzi na dolną płytę drugiego panelu, co przyczynia się do likwidacji mostków termicznych i poprawia izolacyjność całego zestawu paneli.
W rozwiązaniu według wynalazku zaproponowano wykorzystanie do wytworzenia zewnętrznej warstwy ocieplającej budynków, zestawu paneli z których każdy ma postać układu płyt z których co najmniej jedna zawiera wewnętrzną pustkę powietrzną. Płyta zewnętrzna połączona jest z płytą wewnętrzną poprzez pośrednią płytę łączącą. Pośrednia płyta łącząca stanowi kombinację warstw materiałów termoizolacyjnych z głównym udziałem refleksyjnej folii aluminiowej. Równocześnie zaproponowano wewnątrz panelu, na styku z warstwą aluminiowej folii refleksyjnej, co najmniej z jednej strony pustkę powietrzną. Dzięki temu w rozwiązaniu według wynalazku stworzono warunki do poprawnego wykorzystania własności folii refleksyjnej.
Zaproponowano także przesunięcie w kompletnym panelu zewnętrznej płyty 2 względem pośredniej płyty łączącej 5 i płyty wewnętrznej 3, co pozwoliło uzyskać połączenie na nakładkę i likwidację mostków termicznych na styku sąsiednich paneli, co prowadzi do znacznego wzrostu izolacyjności całego zestawu paneli termoizolacyjnych 1 zamocowanych na ścianie obiektu budowlanego.
Przedmiot wynalazku przedstawiony został w przykładach wykonania na załączonym rysunku, na którym poszczególne figury rysunku ilustrują:
Fig. 1 - przekrój płyty termoizolacyjnej z pustką powietrzną po jednej stronie łączącej płyty pośredniej.
Fig. 2 - przekrój płyty termoizolacyjnej z pustkami powietrznymi po obu stronach łączącej płyty pośredniej.
Fig. 3 - szczegół z rysunku fig. 2.
Fig. 4 - widok boczny płyty termoizolacyjnej w innym przykładzie wykonania.
Fig. 5 - widok płyty według fig. 4 z drugiego boku.
Fig. 6 - widok wnętrza górnej płyty według fig. 4 i fig. 5.
Fig. 7 - widok wnętrza dolnej płyty według fig. 4 i fig. 5.
Fig. 8 - widok rozstrzelony innego przykładu płyty termoizolacyjnej.
Fig. 9 - widok rozstrzelony kolejnego przykładu płyty termoizolacyjnej.
Na rysunku fig. 1 oraz fig. 2 pokazano w przykładach wykonania dwie podstawowe wersje panelu termoizolacyjnego według wynalazku. Jak pokazano na tych rysunkach w przykładach wykonania, panel 1 ma postać płyt z materiałów o właściwościach termoizolacyjnych, w tym przykładzie wykonania z tworzyw spienionych. W innych przykładach wykonania mogą być użyte do wytworzenia płyt inne materiały. Panel 1 zestawiony jest z zewnętrznej płyty 2 z materiału spienionego oraz z wewnętrznej płyty 3 z materiału spienionego. Na rysunku fig. 1 pokazano że we wnętrzu płyty wewnętrznej 3 z materiału spienionego znajduje się pustka powietrzna 4. Używane w tym opisie patentowym określenie płyta wewnętrzna 3 należy rozumieć tak, że panel 1 zestawiony jest z co najmniej dwóch płyt 2, 3 połączonych pośrednią płytą łączącą 5. Płyta wewnętrzna 3 to jest ta z obu płyt 2, 3 która jest przylega do nie pokazanej na rysunku ściany budynku. Natomiast pod określeniem płyta zewnętrzna 2 rozumie się tę z dwóch płyt 2, 3 panelu 1, która znajduje się na zewnątrz od ściany budynku.
PL 232 497 B1
Na rysunku fig. 1 oraz fig. 2 pokazano, że pomiędzy zewnętrzną płytą 2 z materiału spienionego i wewnętrzną płytą 3 z materiału spienionego znajduje się łącząca płyta pośrednia 5. Na rysunku fig. 1 pokazano że pustka powietrzna 4 w płycie 3 ograniczona jest obrzeżami 6.
W innym przykładzie wykonania płyty 1 z materiału spienionego według wynalazku, pokazanym na rysunku fig. 2, pokazano że pustka powietrzna 4 znajduje się w obu płytach 2, 3, po obu stronach łączącej płyty pośredniej 5. Na tym rysunku fig. 2 zaznaczono szczegół łączącej płyty pośredniej pokazany bliżej na rysunku fig. 3.
Na rysunku fig. 3 pokazano przykładową konstrukcję pośredniej płyty łączącej 5. Pośrednia płyta łącząca 5 łączy obie płyty 2, 3, które stanowią w tym komplecie przykład wykonania panelu 1 z materiału spienionego. Pośrednia płyta łącząca 5, jak to pokazano na rysunku fig. 3 zawiera dwie warstwy aluminiowej folii refleksyjnej 7, pomiędzy którymi znajduje się wklejona warstwa materiału izolacyjnego 8. W tym przykładzie wykonania jest to warstwa tworzywa polietylenowego spienionego. Wszystkie trzy warstwy 7, 8 w tym przykładzie wykonania połączone są znanymi warstwami adhezyjnymi. W innych przykładach wykonania łączącej płyty pośredniej 5 nie wyklucza się większej ilości warstw tworzących tę płytę. Przykładowo wielowarstwowa pośrednia płyta łącząca 5 może zawierać kolejno warstwy: folię aluminiową, folię bąbelkową, drugą warstwę folii aluminiowej, piankę polietylenową, trzecią warstwę folii aluminiowej, drugą warstwę folii bąbelkowej i czwartą warstwę folii aluminiowej.
Na rysunkach fig. 4, fig. 5, fig. 6 oraz fig. 7 pokazano inny przykład wykonania panelu 1. W tym przykładzie wykonania panel 1 składa się z płyty wewnętrznej 3, płyty zewnętrznej 2 oraz pośredniej płyty łączącej 5. Podobnie jak na rysunkach fig. 1 oraz fig. 2 pokazano tu, że płyta wewnętrzna 3 jest przesunięta względem pośredniej płyty łączącej 5 wraz z płytą wewnętrzną 2 tak, że zewnętrzne krawędzie płyty 2, oraz zewnętrzne krawędzie płyt 3, 5 nie pokrywają się, co pozwala zestawić sąsiadujące panele 1 na nakładkę. Szczeliny łączenia tych zestawionych ze sobą paneli w postaci płyt 1 nie pokrywają się, co eliminuje mostki cieplne przyczyniając się do wzrostu izolacyjności całej powierzchni pokrytej zespołem paneli 1 według wynalazku.
Pokazana na rysunku fig. 6 płyta wewnętrzna 3 nałożona na płytę 2 zawiera pustkę powietrzną 4 ograniczoną obrzeżami 6. Pomiędzy tymi obrzeżami 6 w tym przykładzie wykonania, w strefie pustki powietrznej 4, znajdują się dwa elementy dystansowe 10 o wysokości odpowiadającej wysokości pustki powietrznej 4. Pod pojęciem wysokości pustki powietrznej 4 należy rozumieć w tym opisie patentowym wysokość obrzeży 6. Wysokość elementów dystansowych 10 jest więc w tym przykładzie wykonania równa wysokości obrzeży 6. W innych przykładach wykonania nie wyklucza się że te wysokości mogą być różne.
Na rysunku fig. 7 pokazano że płyta zewnętrzna 2 zawiera także elementy dystansowe 10, podobnie rozstawione jak rozstawione są elementy dystansowe 10 w płycie wewnętrznej 3. Wokół płyty zewnętrznej 2 znajdują się tu obrzeża 9. Jednakże w płycie zewnętrznej 2 wymienione obrzeża 9 zawierają kanały 11. Te kanały 11 pokazano także na rysunkach fig. 4 oraz fig. 5 w widoku z boku na panel 1. Dzięki zaproponowanej konstrukcji panelu 1, pustki powietrzne 4 w sąsiadujących panelach 1 są połączone kanałami 11 w sąsiadujących płytach zewnętrznych 2 i ich przestrzeń wewnętrzna na powierzchni całej ściany obiektu budowlanego jest dzięki temu wentylowana.
Jednocześnie w obrębie pustek powietrznych 4 w obu płytach 2, 3 z materiału spienionego znajdują się elementy dystansowe 10 z materiału spienionego o wysokości odpowiadającej grubości pustki powietrznej 4 w każdej z płyt 2, 3. Elementy dystansowe 10 w obu płytach 2, 3 składających się na panel 1 są rozstawione w tych samych miejscach. Dlatego, po złożeniu i sklejeniu tych płyt 2, 3 z pośrednią płytą łączącą 5 elementy dystansowe 10 płyty zewnętrznej 2 opierają się na elementach dystansowych 10 płyty wewnętrznej 3. Pozwala to przeprowadzić w tych miejscach styku elementów dystansowych 10 operację kołkowania panelu do ściany budynku, bez ryzyka zmiażdżenia panelu 1 w obrębie pustki powietrznej 4.
Pośrednia płyta łącząca 5 składa się w tym przykładzie wykonania z jednej warstwy materiału termoizolacyjnego 8 umieszczonego pomiędzy dwoma warstwami 7 aluminiowej folii refleksyjnej. W innych przykładach wykonania rozwiązania według wynalazku, materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej 5 może mieć postać wielowarstwowej aluminiowej folii refleksyjnej. W innym przykładzie wykonania, materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej 5 może mieć postać maty aerożelowej. Materiał termoizolacyjny łączącej płyty pośredniej 5 w kolejnym przykładzie wykonania może mieć postać paneli próżniowych VIP. Użyty tu skrót VIP oznacza rodzaj warstw próżniowych określanych w technice jako Vacuum Insulated Panel.
PL 232 497 B1
Jak to pokazano na rysunkach od fig. 1 do fig. 9 pośrednia płyta łącząca 5 w tych przykładach wykonania, ma rozmiar odpowiadający rozmiarowi wewnętrznej płyty 3 z materiału spienionego.
Na rysunkach fig. 1, fig. 2, fig. 4, fig. 5 oraz fig. 6 szczególnie wyraźnie pokazano, że w tych przykładach wykonania wewnętrzna płyta 3 z materiału spienionego w kompletnym panelu 1 jest połączona z poprzez pośrednią płytę łączącą 5 z zewnętrzną płytą 2 w ten sposób, że płyta 2 oraz płyty 5, 3 są względem siebie przesunięte. Wyraźnie to widać na rysunkach fig. 1 oraz fig. 2, ale także na rysunkach fig. 4 oraz fig. 5. Sąsiadujące, trójwarstwowe w tych przykładach wykonania, panele 1 według wynalazku, zachodzą na siebie wzajemnie tak, że zewnętrzna płyta 2 jednego panelu 1 na zachodzi na pośrednią płytę łączącą 5 z wewnętrzną płytą 3 sąsiadującego panelu 1, tworząc styk sąsiadujących paneli 1 na nakładkę, co przyczynia się do likwidacji mostków termicznych i poprawia izolacyjność całego zestawu paneli 1.
Na rysunku fig. 8 pokazano inny przykład wykonania płyty termoizolacyjnej 1. Poszczególne płyty i warstwy pokazano w układzie rozstrzelonym. W tym przykładzie wykonania płyta wewnętrzna 3 zawiera płytę górną obrzeże 6 oraz dwa elementy dystansowe 10. Całość tak zestawionej płyty wewnętrznej 3 jest zamknięta pośrednią płytą łączącą 5, która połączona jest poprzez klejenie z płytą zewnętrzną 2. W tym przykładzie wykonania pustka powietrzna znajduje się w zmontowanym panelu 1 w obrębie przestrzeni zamkniętej obrzeżem 6 oraz płytą górną. Płyta zewnętrzna 2 w tym przykładzie wykonania nie zwiera pustki powietrznej.
Na kolejnym rysunku fig. 9 pokazano w układzie rozstrzelonym kolejny przykład wykonania panelu 1 według wynalazku. W przykładzie wykonania według fig. 8 zamiast jednolitej płyty zewnętrznej 2 zastosowano w panelu 1, płytę zewnętrzną 2 z pustką powietrzną i kanałami wentylacyjnymi 11 w obrzeżach 9 tej płyty 2. Płyta zewnętrzna 2 zawiera więc płytę dolną, obrzeże 9 płyty dolnej z kanałami 11 oraz elementy dystansowe 10. W tym przykładzie wykonania pustki powietrzne znajdują się w kompletnym panelu 1 zarówno w wewnętrznej płycie 3 jak i w zewnętrznej płycie 2, przy czym w obrzeżu 9 płyty 2 znajdują się kanały 11 zapewniające wymianę powietrza w pustce powietrznej tej płyty zewnętrznej 2.
Claims (11)
- Zastrzeżenia patentowe1. Panel termoizolacyjny w postaci wielowarstwowego panelu z materiałów o właściwościach termoizolacyjnych, zestawiony z płyty zewnętrznej oraz z płyty wewnętrznej, gdzie wewnątrz co najmniej jednej płyty występuje co najmniej jedna pustka powietrzna, znamienny tym, że pomiędzy zewnętrzną płytą (2) i wewnętrzną płytą (3) znajduje się łącząca płyta pośrednia (5) przy czym pustka powietrzna (4) ograniczona jest obrzeżem (6, 9) płyty (2, 3) na krawędziach tej płyty (2, 3).
- 2. Panel według zastrz. 1, znamienny tym, że płyta zewnętrzna (2) oraz płyta wewnętrzna (3) wykonana jest z tworzywa termoizolacyjnego.
- 3. Panel według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pustki powietrzne (4) znajdują się w obu płytach (2, 3) po obu stronach pośredniej płyty łączącej (5).
- 4. Panel według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że w obrzeżach (9) płyty zewnętrznej (2) zamykających pustkę powietrzną (4) w tej płycie (2) znajdują się kanały wentylacyjne (11).
- 5. Panel według zastrz. 3, znamienny tym, że w obrębie pustek powietrznych (4) w obu płytach (2, 3) znajdują się elementy dystansowe (10) z o wysokości odpowiadającej grubości pustki powietrznej (4).
- 6. Panel według zastrz. 1, znamienny tym, że pośrednia płyta łącząca (5) składa się z co najmniej jednej warstwy materiału termoizolacyjnego (8) umieszczonej pomiędzy co najmniej dwoma warstwami (7) folii refleksyjnej.
- 7. Panel według zastrz. 6, znamienny tym, że materiał termoizolacyjny (8) pośredniej płyty łączącej (5) ma postać wielowarstwowej aluminiowej folii refleksyjnej (7).
- 8. Panel według zastrz. 6, znamienny tym, że materiał termoizolacyjny izolacyjny (8) pośredniej płyty łączącej (5) ma postać maty aerożelowej.
- 9. Panel według zastrz. 1, znamienny tym, że materiał termoizolacyjny pośredniej płyty łączącej (5) ma postać paneli próżniowych VIP.
- 10. Panel według zastrz. 1 albo 6, znamienny tym, że pośrednia płyta łącząca (5) ma rozmiar odpowiadający rozmiarowi płyty wewnętrznej (3).PL 232 497 Β1
- 11. Panel według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzna płyta (2) jest przesunięta w jedną stronę, zaś wewnętrzna płyta (3) z pustką powietrzną (4) wraz z pośrednią płytą łączącą (5) jest przesunięta w drugą stronę względem zewnętrznej płyty (2) nie więcej niż o połowę szerokości obrzeża (6) płyty wewnętrznej (3).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL415961A PL232497B1 (pl) | 2016-01-28 | 2016-01-28 | Panel termoizolacyjny |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL415961A PL232497B1 (pl) | 2016-01-28 | 2016-01-28 | Panel termoizolacyjny |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL415961A1 PL415961A1 (pl) | 2017-07-31 |
PL232497B1 true PL232497B1 (pl) | 2019-06-28 |
Family
ID=59383783
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL415961A PL232497B1 (pl) | 2016-01-28 | 2016-01-28 | Panel termoizolacyjny |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL232497B1 (pl) |
-
2016
- 2016-01-28 PL PL415961A patent/PL232497B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL415961A1 (pl) | 2017-07-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CA2865118C (en) | Foam wall structure | |
US8621804B2 (en) | Insulating wall panel assembly and method for manufacturing same | |
CA2868983C (en) | Integrated fiber cement and foam as insulated cladding with enhancements | |
US6006481A (en) | Insulation sheet having an integral tape strip and method of using same | |
CA2585352C (en) | Construction material and building | |
US20080295450A1 (en) | Prefabricated wall panels and a method for manufacturing the same | |
EP1987208B1 (en) | Thermal insulation plate comprising an insulating core and an elevated surface portion, thermally insulated structure of such plates and method for constructing such structure | |
GB2481693A (en) | Composite insulation board | |
US10365005B2 (en) | Stainless steel foil laminated plastic HVAC duct and method of making same | |
JP2017186900A5 (ja) | 内張断熱パネル、内張断熱壁および内張断熱パネルの施工法、内張断熱壁の施工法 | |
DK2734680T3 (en) | Insulation plate | |
PL232497B1 (pl) | Panel termoizolacyjny | |
JP3992520B2 (ja) | 成形紙管構造体とその製造方法 | |
EP2547836A1 (en) | A construction system for walls above ground level | |
RU2431724C2 (ru) | Кровля и способ ее изготовления | |
JPH0361820B2 (pl) | ||
EP2789757A1 (en) | Insulation assembly for floor joists | |
US9217246B2 (en) | Surface covering foundation | |
FI127719B (fi) | Elementti ja menetelmä elementin valmistamiseksi | |
AU2013100157A4 (en) | Insulation system for a building | |
PL233878B1 (pl) | Konstrukcja modułowa izolacji termicznej, zwłaszcza rurociągów ciepłowniczych i chłodniczych | |
BG63646B1 (bg) | Сглобяема хладилна камера | |
KR20150117990A (ko) | 건축용 이방향 절단이 가능한 진공단열 조립체 | |
CZ4377U1 (cs) | Stěna budovy s vrstvenou konstrukcí | |
ITPD20120104A1 (it) | Pannello termoisolante per coperture ventilate |