PL227268B1 - Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów - Google Patents

Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów

Info

Publication number
PL227268B1
PL227268B1 PL412377A PL41237715A PL227268B1 PL 227268 B1 PL227268 B1 PL 227268B1 PL 412377 A PL412377 A PL 412377A PL 41237715 A PL41237715 A PL 41237715A PL 227268 B1 PL227268 B1 PL 227268B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
channel
profile
lighting
guide
bookcase
Prior art date
Application number
PL412377A
Other languages
English (en)
Other versions
PL412377A1 (pl
Inventor
Marcin Szczebak
Original Assignee
Perfecta Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Perfecta Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa filed Critical Perfecta Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa
Priority to PL412377A priority Critical patent/PL227268B1/pl
Publication of PL412377A1 publication Critical patent/PL412377A1/pl
Publication of PL227268B1 publication Critical patent/PL227268B1/pl

Links

Landscapes

  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Display Racks (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów, w szczególności papierosów.
Regał wystawowy znany z polskiego zgłoszenia patentowego nr P.352852, zawiera co najmniej jeden zestaw pionowych elementów dystansowych, które mają kształt profilu. Między elementami dystansowymi zamontowane są poziome elementy półkowe, przy czym element dystansowy opiera się na powierzchni elementu półkowego całym przekrojem poprzecznym, nie wystając poza jego krawędź zewnętrzną. Elementy dystansowe i elementy półkowe są zmontowane z wykorzystaniem elementów spinających. W każdym elemencie półkowym znajdują się obszary montażowe, które pasują do elementów dystansowych i mają co najmniej jeden otwór dopasowany do elementów spinających.
Regał ekspozycyjny rzędowy znany z polskiego zgłoszenia patentowego nr P. 375653, ma ramę nośną w której umieszczone są poziome elementy mocujące dla tablic ekspozycyjnych. Regał ma dodatkową ramę, która ma na pionowym boku wsporniki rolkowe.
Urządzenie do ekspozycji i rozmieszczania produktów znane z polskiego opisu patentowego nr PL 212455, zawiera mechanizm popychający o wysuwanej powierzchni czołowej. Mechanizm popychający przymocowany jest do toru na podstawie, która z kolei jest umieszczona na półce sklepowej. Popychająca powierzchnia czołowa jest poprzecznie wysuwana względem toru i jest wysuwana z cofniętej pozycji do jednej lub kilku wysuniętych pozycji. Wysunięta powierzchnia czołowa umiejscawia powierzchnię popychającą produkt mniej więcej za środkiem szerszego produktu, tym samym znacznie zwiększając siłę nacisku popychania na produkt.
Regał ekspozycyjno - magazynowy znany z polskiego zgłoszenia patentowego nr P. 404344, zawiera dwa wzdłużne wsporniki poziome, które mają zarys przekroju poprzecznego zbliżony do ceownika, we wnętrzu których sadzone są skraje wzdłużnych podpór półek z materiału drewnopodobnego o przekroju poprzecznym zbliżonym do prostokąta, łączących wsporniki poziome, na które nałożona jest płyta półki z materiału drewnopodobnego.
Prezenter wyrobów tytoniowych znany z polskiego zgłoszenia wzoru użytkowego nr W. 108882 , jest zestawiony z paneli w kształcie ceowników, jeden nad drugim przesuniętych względem osi pionowej pod kątem, których ścianki boczne są połączone płaskownikami w sposób trwały. Płaskowniki te wraz ze skrajnymi panelami stanowią ramę nośną. Podstawę prezentera stanowi dolny panel wsparty na ramie okiennej szyby wystawowej. W górnej części prezenter posiada zamocowane na płaskownikach dwa regulowane odciągi, zamocowane na uchwytach umieszczonych w górnej części ramy okiennej szyby wystawowej.
Prezenter, zwłaszcza do prezentacji paczek papierosów znany z polskiego zgłoszenia wzoru użytkowego nr W. 111653, ma wewnątrz prostopadłościennej obudowy bez dna, zamocowaną poprzez klejenie wkładkę, posiadającą na powierzchniach bocznych zatrzaski. Pomiędzy ramionami i występem zamocowana jest przezroczysta osłona. Na wewnętrznych zatrzaskach zamocowane są wkładki, zawierające paczki papierosów. Wkładki mają wymiary dostosowane do różnych wielkości paczek papierosów. Prezentery można łączyć w dowolną ilość kombinacji.
Istota regału, według wynalazku, polega na tym, że na każdym froncie ścianki bocznej regału zamocowany jest jeden profil. Wewnątrz każdego profilu w kanale prowadnicy osadzone są dwa magnesy górny i dolny oraz wzdłużnie jedno nad drugim dwa cięgna górne i dolne, korzystnie wykonane z płaskowników. Nad cięgnami osadzona jest sprężyna. W cięgnach wykonane są otwory montażowe, w których osadzone są bolce dolnych części klapek, natomiast bolce górnych części klapek osadzone są przesuwnie w prowadnicach usytuowanych na wewnętrznej powierzchni bocznej ścianki regału, korzystnie prostopadle do profilu, ponadto cięgna w górnej części wyposażone w magnesy.
Korzystnie, sprężyna zamocowana do cięgna górnego i do profilu.
Korzystnie, w cięgnie dolnym wykonane są podłużne otwory montażowe, w których osadzone są bolce dolnych części klapek.
Korzystnie, profil ma co najmniej dwa kanały, przy czym wzdłuż kanału prowadnicy osadzone są cięgna, sprężyna i magnesy, a w kanale montażowym zamocowany jest front ścianki bocznej regału.
Korzystnie, profil ma kanał oświetleniowy, w którym umieszczony jest układ oświetlający.
Korzystnie, profil ma trzy kanały prowadnicy, oświetleniowy i montażowy, które umieszczone są wzdłuż jednej linii i mają kształt prostokątów z wyjątkiem kanału oświetleniowego o kształcie prostokąta ze ściętym jednym narożem, przy czym kanał prowadnicy ma wzdłużny boczny otwór od strony
PL 227 268 B1 ściętego naroża kanału oświetleniowego i umieszczony jest pomiędzy kanałem oświetleniowym i kanałem montażowym.
Korzystnie, profil ma przekrój prostokąta, który podzielony jest na cztery kanały prowadnicy, oświetleniowy, montażowy i techniczny, przy czym kanały oświetleniowy, prowadnicy i montażowy rozmieszczone są w jednej linii, zaś kanał techniczny jest umieszczony równolegle do kanału prowadnicy i kanału montażowego oraz sięga do połowy kanału prowadnicy, zaś nad kanałem technicznym jest oświetleniowy.
Regał z systemem klapek stosowany jest głównie w sprzedaży wyrobów tytoniowych na rynkach z ograniczeniami prawnymi, odnoszącymi się do reklamowania oraz ekspozycji wyrobów tytoniowych w miejscu sprzedaży. Zastosowanie systemu w regałach ekspozycyjno-sprzedażowych pozwala osiągnąć przewagę marketingowo - sprzedażową przez wyroby eksponowane w strefie górnej regału. Dzięki zależności w funkcjonowaniu systemu klapek, produkty eksponowane w strefie górnej, są zawsze wystawiane na pokaz, niezależnie od tego, która strefa klapek zostaje otwarta. W przypadku branży tytoniowej, skutkuje to tym, że paczki z papierosami są częściej eksponowane konsumentom, co wpływa na ich decyzje zakupowe. Regały z wspomnianym systemem ekspozycyjnym, wykorzystywane są przez koncerny tytoniowe do sprzedaży swoich wyrobów. W górnej strefie lokowane są produkty, marki będące własnością właściciela regału, w dolnej zaś wyroby firm konkurencyjnych. Z racji permanentności otwierania obszaru górnego, w przeciwieństwie do dolnego, produkty umieszczone w tym obszarze, są zawsze prezentowane kupującemu. Niezależnie od tego, czy jest on zainteresowany ich zakupem, czy też nie. W przeciwieństwie do produktów, marek umieszczonych w strefie dolnej. Wyroby w niej umieszczone, nie są eksponowane, gdy sprzedaż dotyczy wyrobów z górnej strefy.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony jest na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia regał zamknięty klapkami, fig. 2 - regał z uniesionymi klapkami zamontowanymi w górnym cięgnie, fig. 3 - regał z uniesionymi klapkami zamontowanymi w cięgnach górnym i dolnym, fig. 4 - prowadnice usytuowane na wewnętrznej powierzchni bocznej ścianki regału, fig. 5 - profil z trzema kanałami, a fig. 6 - profil z czterema kanałami.
P r z y k ł a d 1
Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów zawierający ścianki boczne połączone ścianką tylną ma na każdym froncie ścianki bocznej regału zamocowany jest jeden profil 5. Wewnątrz każdego profilu 5 w kanale prowadnicy 8 osadzone są dwa magnesy 6 górny i dolny oraz wzdłużnie jedno nad drugim dwa cięgna 4 górne i dolne. Nad cięgnami 4 osadzona jest sprężyna 1, zamocowana do cięgna 4 i jednocześnie do profilu 5. W cięgnach 4 wykonane są otwory montażowe 7, w których osadzone są bolce dolnych części klapek 3 stanowiące trzpień lub nit zbijany, natomiast bolce górnych części klapek 3 ukształtowane na wzór śruby, wykonane są z tworzywa sztucznego i osadzone są przesuwnie w prowadnicach 2 usytuowanych na wewnętrznej powierzchni bocznej ścianki regału. Cięgna 4 w górnej części wyposażone w magnesy 6. Profil 5 ma trzy kanały prowadnicy 8, oświetleniowy 9 i montażowy 10, przy czym wzdłuż kanału prowadnicy 8 osadzone są cięgna 4, sprężyna 1 i magnesy 6, w kanale oświetleniowym 9 umieszczony jest układ oświetlający, a w kanale montażowym 10 zamocowany jest front ścianki bocznej regału. Kanały 8, 9, 10 w profilu 5 umieszczone są wzdłuż jednej linii i mają kształt prostokątów z wyjątkiem kanału oświetleniowego 9, który ma kształt prostokąta ze ściętym jednym narożem, przy czym kanał prowadnicy 8 ma wzdłużny boczny otwór od strony ściętego naroża kanału oświetleniowego 9 i umieszczony jest pomiędzy kanałem oświetleniowym 9 i kanałem montażowym 10.
System klapek podzielony jest na dwie strefy: strefę górną stanowią klapki 3 połączone są cięgnem 4 górnym, a strefę dolną klapki 3 połączone z cięgnem 4 dolnym, przy czym cięgna 4 poszczególnych stref nie są ze sobą połączone. System działa na zasadzie manualnego podnoszenia klapek 3 ku górze. Podniesienie jednej klapki 3 strefy górnej powoduje, że pozostałe klapki 3 połączone z cięgnem 4 górnym również zostają uniesione. Uniesione klapki 3 pozostają otwarte i nie zamykają się samoistnie, dzięki zamontowanym na cięgnach 4 oraz w profilu 5 magnesom 6. W momencie, kiedy magnesy 6 cięgna 4 przesuną się w górę wraz z cięgnem 4 górnym do poziomu magnesów 6 umieszczonych w profilach 5, następuje ich złączenie i klapki 3 pozostają w pozycji otwartej. Zamknięcie jednej z klapek 3 strefy górnej powoduje, że pozostałe klapki 3 połączone z górnym cięgnem 4 zostają również zamknięte. Uniesienie dowolnej klapki 3 strefy dolnej, powoduje, że wszystkie klapki 3 strefy dolnej i wszystkie klapki 3 strefy górnej zostaną otwarte. Cięgno 4 strefy dolnej porusza się w profilu 5 do góry, i po zetknięciu się z górnym cięgnem 4, powoduje jego ruch ku górze, przez co
PL 227 268 B1 otwiera wszystkie klapki 3 strefy górnej. Zaniknięcie klapek 3 strefy dolnej nie zamyka klapek 3 strefy górnej. Przez zamknięcie jednej z klapek 4 strefy górnej zamka wszystkie klapki tej strefy.
P r z y k ł a d 2
Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów wykonany jak w przykładzie pierwszym z tą różnicą, że prowadnice 2 usytuowane na wewnętrznej powierzchni bocznej ścianki regału są prostopadłe do profilu 5, cięgna 4 wykonane są z płaskowników, a profil 5 ma przekrój prostokąta, który podzielony jest na cztery kanały prowadnicy 8, oświetleniowy 9, montażowy 10 i techniczny 11. Kanały prowadnicy 8, oświetleniowy 9 i montażowy 10 rozmieszczone są w jednej linii, zaś kanał techniczny 11 jest umieszczony równolegle do kanału prowadnicy 8 i kanału montażowego 10, przy czym kanał techniczny 11 sięga do połowy kanału prowadnicy 8, zaś nad kanałem technicznym 11 jest oświetleniowy 9. Ponadto w cięgnie 4 dolnym wykonane są podłużne otwory montażowe 7, w których osadzone są bolce dolnych części klapek 3.
W systemie tym uniesienie dowolnej klapki 3 strefy dolnej, powoduje, że tylko ta klapka 3 strefy dolnej oraz wszystkie klapki 3 strefy górnej zostaną otwarte. Cięgno 4 strefy dolnej porusza się w profilu 5 do góry, i po zetknięciu się z górnym cięgnem 4, powoduje jego ruch ku górze, przez co otwiera klapki 3 strefy górnej.
Wykaz oznaczeń na rysunku:
- sprężyna,
- prowadnica,
- klapka,
- cięgno,
- profil,
- magnes,
- otwór montażowy,
- kanał prowadnicy,
- kanał oświetleniowy,
- kanał montażowy,
- kanał techniczny.

Claims (8)

1. Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów zawierający ścianki boczne połączone ścianką tylną, znamienny tym, że na każdym froncie ścianki bocznej regału zamocowany jest jeden profil (5), a wewnątrz każdego profilu (5) w kanale prowadnicy (8) osadzone są dwa magnesy (6) górny i dolny oraz wzdłużnie jedno nad drugim dwa cięgna (4) górne i dolne, zaś nad cięgnami osadzona jest sprężyna (1), przy czym w cięgnach (4) wykonane są otwory montażowe (7), w których osadzone są bolce dolnych części klapek (3), natomiast bolce górnych części klapek (3) osadzone są przesuwnie w prowadnicach (2) usytuowanych na wewnętrznej powierzchni bocznej ścianki regału, korzystnie prostopadle do profilu (5), ponadto cięgna (4) w górnej części wyposażone w magnesy (6).
2. Regał, według zastrz. 1, znamienny tym, że cięgna (4) wykonane są z płaskowników.
3. Regał, według zastrz. 1, znamienny tym, że sprężyna (1) zamocowana do cięgna (4) górnego i do profilu (5).
4. Regał, według zastrz. 1, znamienny tym, że w cięgnie (4) dolnym wykonane są podłużne otwory montażowe (7), w których osadzone są bolce dolnych części klapek (3).
5. Regał, według zastrz. 1, znamienny tym, że profil (5) ma co najmniej dwa kanały (8, 9, 10), przy czym wzdłuż kanału prowadnicy (8) osadzone są cięgna (4), sprężyna (1) i magnesy (6), a w kanale montażowym (10) zamocowany jest front ścianki bocznej regału.
6. Regał, według zastrz. 3, znamienny tym, że profil (5) ma kanał oświetleniowy (9), w którym umieszczony jest układ oświetlający.
7. Regał, według zastrz. 3, znamienny tym, że profil (5) ma trzy kanały prowadnicy (8), oświetleniowy (9) i montażowy (10), które umieszczone są wzdłuż jednej linii i mają kształt prostokątów z wyjątkiem kanału oświetleniowego (9) o kształcie prostokąta ze ściętym jednym narożem, przy czym kanał prowadnicy (8) ma wzdłużny boczny otwór od strony ściętego naroża
PL 227 268 B1 kanału oświetleniowego (9) i umieszczony jest pomiędzy kanałem oświetleniowym (9) i kanałem montażowym (10).
8. Regał, według zastrz. 3, znamienny tym, że profil (5) ma przekrój prostokąta, który podzielony jest na cztery kanały prowadnicy (8), oświetleniowy (9), montażowy (10) i techniczny (11), przy czym kanały oświetleniowy (9), prowadnicy (8) i montażowy (10) rozmieszczone są w jednej linii, zaś kanał techniczny (11) jest umieszczony równolegle do kanału prowadnicy (8) i kanału montażowego (10) i sięga do połowy kanału prowadnicy (8), zaś nad kanałem technicznym (11) jest oświetleniowy (9).
PL412377A 2015-05-18 2015-05-18 Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów PL227268B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL412377A PL227268B1 (pl) 2015-05-18 2015-05-18 Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL412377A PL227268B1 (pl) 2015-05-18 2015-05-18 Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL412377A1 PL412377A1 (pl) 2016-11-21
PL227268B1 true PL227268B1 (pl) 2017-11-30

Family

ID=57287909

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL412377A PL227268B1 (pl) 2015-05-18 2015-05-18 Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL227268B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL412377A1 (pl) 2016-11-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9217273B2 (en) Apparatus for restricting access to a retail store aisle
US8752718B2 (en) End frame for display structure
US20130192153A1 (en) Retail marketing environment
CA2611355A1 (en) Merchandise display with drawers supporting a sample product for grasping
CN101886489A (zh) 组合式骨灰盒存放架
EP2878234A2 (de) Warenpräsentationsmöbel
US2108516A (en) Merchandise display unit
US9943177B1 (en) Display and storage cabinet and related methods
JP6875072B2 (ja) 間仕切ユニット
PL227268B1 (pl) Regał z systemem klapek, zwłaszcza do ekspozycji produktów
KR101797237B1 (ko) 욕실용 수납장
CN103781983B (zh) 用于展示柜的门单元和展示柜
NL2006242C2 (nl) Samenstel voor het flexibel en losneembaar vormen van een meubelstuk, eerste koppelelement en staander als onderdeel van het samenstel.
ITMC20070004U1 (it) Bancone frigorifero corredato di vaschette per gelato realizzate in materiale trasparente.
JP7542301B2 (ja) オープンショーケース
KR200454116Y1 (ko) 진열대 가변 확장식 진열장
CA3015101A1 (en) Panel door system
KR20180057252A (ko) 폴딩도어 디스플레이 시스템
RU67830U1 (ru) Витрина
US1674002A (en) Show case
EP2499938A1 (de) Standbauelement
RU151334U1 (ru) Рекламно-информационный стенд
KR20230119407A (ko) 철제 신발장 및 그 조립방법
RU85080U1 (ru) Витрина (варианты)
US1739830A (en) Interior partition