PL224468B1 - Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej - Google Patents

Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej

Info

Publication number
PL224468B1
PL224468B1 PL402832A PL40283213A PL224468B1 PL 224468 B1 PL224468 B1 PL 224468B1 PL 402832 A PL402832 A PL 402832A PL 40283213 A PL40283213 A PL 40283213A PL 224468 B1 PL224468 B1 PL 224468B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container according
plate
roof
container
side walls
Prior art date
Application number
PL402832A
Other languages
English (en)
Other versions
PL402832A1 (pl
Inventor
Marcin Witczak
Original Assignee
Ats Spółka Akcyjna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ats Spółka Akcyjna filed Critical Ats Spółka Akcyjna
Priority to PL402832A priority Critical patent/PL224468B1/pl
Publication of PL402832A1 publication Critical patent/PL402832A1/pl
Publication of PL224468B1 publication Critical patent/PL224468B1/pl

Links

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej, przeznaczony do przenoszenia za pomocą dźwigów, wózków widłowych, suwnic lub nośników kontenerowych. Kontener przeznaczony jest także do szybkiego opróżniania poprzez odchylenie w pionie wzdłuż dłuższej osi.
Z niemieckiego zgłoszenia patentowego DE102004002285 znany jest kontener do przewozu produktów spożywczych, przerobiony ze standardowego kontenera transportowego. Kontener składa się z podłogi, ścian bocznych, ściany przedniej, dachu oraz ściany tylnej w postaci odchylanej w pionie klapy. Klapa tworząca tylną ścianę stanowi pojedynczy element odchylany do góry za pomocą siłowników. Dodatkowo klapa jest wyposażona w zestaw uchwytów, za pomocą których jest dociąg ana do krawędzi ścian bocznych w celu uszczelnienia wnętrza kontenera. Ponadto w dachu kontenera znajduje się kolejna klapa odchylana za pomocą siłowników.
W kolejnym niemieckim opisie patentowym DE4005535 przedstawiono kontener transportowy składający się z podłogi, ścian bocznych, ściany przedniej, dachu oraz ściany tylnej. W tym rozwiązaniu ścianę tylną stanowi odchylana w pionie klapa. Klapa składa się z pojedynczego elementu połączonego wahliwie z kontenerem za pomocą dwóch zawiasów, zamocowanych do belki znajdującej się na styku dachu i ściany tylnej. Ponadto kontener według rozwiązania posiada sztywny ruchomy dach, który uchyla się na bok, umożliwiając dostęp do wnętrza kontenera z góry. Uchylenie dachu jest możliwe z poziomu gruntu dzięki systemowi otwierania znajdującemu się na jednej ze ścian bocznych. Kontener wyposażony jest także w zestaw rolek, dzięki czemu może być transportowany za pomocą samochodów ciężarowych wyposażonych w hak kontenerowy.
W przedstawionych rozwiązaniach tylną ścianę kontenera stanowi klapa odchylana do góry. W przypadku przewozu produktów znajdujących się na paletach korzystanie z kontenerów z tego typu rozwiązaniem jest mało wygodne. W transporcie tak zapakowanych produktów korzystniejsze jest stosowanie kontenerów wyposażonych w parę odchylanych na bok drzwi, które tworzą tylną ścianę.
W polskim zgłoszeniu patentowym P.399872 ujawniono kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej, zawierający podłogę, dwie ściany boczne, ścianę przednią, ścianę tylną w postaci odchylanej w pionie klapy oraz ruchomy sztywny dach. Klapa składa się z ramy wykonanej z dwóch belek bocznych oraz łączącej je trwale belki dolnej, przy czym każda z belek bocznych p osiada umieszczone na swoich górnych końcach zawiasy wahliwie łączące ramę ze ścianami bocznymi. Ponadto zawiasy połączone są ze sobą rozłącznie belką górną. Wypełnienie ramy stanowi para uchylnych drzwi zamontowana do belek bocznych.
Celem wynalazku jest uzyskanie kontenera, który może być wypełniany i opróżniany zarówno poprzez odchyloną do góry klapę, jak i odchylone na boki drzwi. Jednocześnie kontener ma charakteryzować się zwiększoną kubaturą przy zachowaniu standardowych wymiarów podstawy i dachu, o dpowiadających naczepom i wagonom transportowym.
Istotą rozwiązania według wynalazku jest kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej, zawierający podłogę, sztywny dach, dwie ściany boczne, ścianę przednią, odchylaną w pionie do góry klapę stanowiącą ścianę tylną składającą się z poszycia osadzonego na ramie wykonanej z dwóch belek pionowych oraz poziomej belki górnej i poziomej belki dolnej, przy czym rama połączona jest wahliwie z resztą kontenera za pomocą zawiasów umieszczonych na krawędzi styku klapy z dachem. Rozwiązanie charakteryzuje się tym, że każda ze ścian bocznych posiada wypukłe rozszerzenie utworzone z połączonych ze sobą dłuższymi krawędziami i ustawionych pod różnym kątem płyty dolnej, płyty środkowej i płyty górnej, przy czym kąt a zawarty między płytą dolną a środkową oraz kąt β zawarty między płytą środkową a górną są większe niż 90° i mniejsze niż 180°.
Korzystnie, kąt a między płytą dolną a środkową wynosi 120°, zaś kąt β między płytą środkową a górną wynosi 132°. Pozioma belka górna wchodząca w skład ramy korzystnie połączona jest z belkami pionowymi nierozłącznie. Na belce znajdują się co najmniej dwa zawiasy łączące ramę z nadprożem umieszczonym między górnymi rogami ścian bocznych. Pozioma belka górna wchodząca w skład ramy korzystnie połączona jest z belkami pionowymi rozłącznie. Na każdym z górnych końców belek pionowych znajduje się zawias łączący ramę z górnymi rogami ścian bocznych. Poszycie ramy stanowi płyta. Korzystnie, poszycie ramy stanowi para uchylnych drzwi. Płyta może być wyposażona w znajdujący się w jej dolnej części właz. Każde ze skrzydeł drzwi może być wyposażone w znajdujący się w ich dolnej części właz. Właz składa się z prostokątnego otworu, zasłaniającej go ruchomej płyty zawierającej co najmniej jeden zawias znajdujący się na jej górnej krawędzi, oraz
PL 224 468 B1 z zamka z uchwytem umieszczonym przy dolnej krawędzi płyty. Dach może być połączony nierozłącznie ze ścianami bocznymi oraz ze ścianą przednią. Dach korzystnie połączony jest rozłącznie ze ścianami bocznymi oraz ze ścianą przednią. Rozłączne połączenie dachu ze ścianami bocznymi stanowi system mocujący, który składa się z dwóch zamknięć ryglowych umieszonych prostopadle do dłuższych krawędzi dachu oraz zamknięć burtowych dachu, umieszczonych na ścianach bocznych, łączących się z uchwytami znajdującymi się na krawędziach dachu. Klapa posiada zamknięcie, które zmocowane jest w podłodze. Korzystnie, zamknięcie klapy składa się z pręta biegnącego równolegle do belki dolnej, na którym zamocowane są cztery zaczepy oraz rączka znajdująca się na styku podłogi i jednej ze ścian bocznych. Każde skrzydło drzwi wyposażone jest w dwa zamki ryglowe. Korzystnie, każde skrzydło drzwi posiada zaczep trzymaczowy, zaś każda ze ścian bocznych posiada trzymacz drzwi kompatybilny z zaczepem trzymaczowym. Na krawędziach dachu, drzwi, ramy oraz płyty włazu może znajdować się uszczelka. Uszczelka korzystnie jest wykonana z gumy. Podłoga posiada umieszczone pod jej warstwą użytkową prostokątne przelotowe kanały.
Dach korzystnie zawiera co najmniej jedną klapę zasypową. Warstwa użytkowa podłogi wykonana jest z blachy płaskiej. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej ściany przedniej wykonane jest z blachy trapezowej. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej dachu wykonane jest z blachy z przetłoczeniami. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej drzwi wykonane jest z blachy z przetłoczeniami. Płyta klapy korzystnie jest dwuwarstwowa, przy czym warstwę zewnętrzną stanowi blacha z przetłoczeniami, zaś warstwę wewnętrzną stanowi blacha płaska. Płyta środkowa wykonana jest z blachy z przetłoczeniami, zaś płyta dolna oraz płyta górna wykonane są z blachy płaskiej. Ściany boczne są wzmo cnione pionowym użebrowaniem. Korzystnie, w narożnikach kontenera znajdują się kostki kontenerowe.
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest uzyskanie kontenera, który przystosowany jest zarówno do przewozu materiałów sypkich, jak i umieszczonych na paletach. Zastosowanie rozszerzeń w ścianach bocznych zwiększa znacznie kubaturę kontenera przy jednoczesnym zachowaniu wymiarów zewnętrznych podłogi i dachu, zgodnych z powszechnie obowiązującymi standardami szerokości i długości w naczepach i wagonach transportowych. Konstrukcja ściany tylnej kontenera umożliwia korzystanie z niej jako klapy odchylanej w pionie do góry lub też, jak powszechnie jest stosowane w kontenerach morskich, drzwi odchylanych na boki. Kolejną zaletą rozwiązania według wynalazku jest zastosowanie włazu. W przypadku wyładunku materiałów sypkich można, zamiast otwierania całej klapy, uchylić właz. Dzięki temu możliwa jest kontrola ilości wysypywanego materiału. Ponadto, umieszczenie klap zasypowych w dachu umożliwia napełnienia kontenera z góry bez otwierania klapy lub zdejmowania całego dachu.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w widoku z perspektywy kontener z odchyloną klapą składającą się z pary drzwi, fig. 2 ilustruje widok z perspektywy kontenera z odchylonymi drzwiami i odczepionym dachem wyposażonym w klapy zasypowe, fig. 3 przedstawia w widoku z perspektywy kontener z odchyloną klapą składającą się z płyty, fig. 4 ukazuje przekrój pionowy podłużny kontenera, fig. 5 przedstawia ramę bez górnej belki, fig. 6 pokazuje ramę z górną belką bez zawiasów, fig. 7 ilustruje dach z klapami zasypowymi w widoku z góry, fig. 8 przedstawia fragment klapy zawierający właz, fig. 9 przedstawia zamknięcie klapy, fig. 10 - zamknięcie burtowe dachu, fig. 11 przedstawia zamknięcie ryglowe dachu, zaś fig. 12 - przekrój pionowy poprzeczny kontenera.
W przykładzie wykonania kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej, składa się z podłogi 1, sztywnego dachu 2, dwóch ścian bocznych 3, ściany przedniej 4 oraz odchylanej w pionie klapy 5 stanowiącej ścianę tylną kontenera. Klapa 5 składa się z poszycia osadzonego na ramie 6, która z kolei wykonana jest z dwóch pionowych belek bocznych 7 oraz połączonych z nimi trwale poziomej belki dolnej 8 i poziomej belki górnej 9. Górne końce belek bocznych 6 wyposażone są w zawiasy 10. Zawiasy 10 połączone są wahliwie z krawędziami ścian bocznych 3. Dzięki zawiasom 10 rama 6 może poruszać się w płaszczyźnie pionowej, na jednej osi obrotu. Każda ze ścian bocznych 3 posiada wypukłe rozszerzenie 11 utworzone z połączonych ze sobą dłuższymi krawędziami i ustawionych pod różnym kątem płyt dolnej 12, płyty środkowej 13 i płyty górnej 14. W przykładzie wykonania kąt a zawarty między płytą dolną 12 a płytą środkową 13 wynosi 120°, zaś kąt β zawarty między płytą środkową 13 a płytą górną 14 wynosi 132°. W ten sposób uzyskuje się wypukłe rozszerzenie w przekroju pionowym poprzecznym przyjmujące kształt trapezu, w którym ramiona fig ury mają różną długość. Poszycie klapy 5 osadzone na ramie 6 w przykładzie wykonania stanowi para uchylnych drzwi 16. Drzwi 16 składają się z dwóch jednakowych skrzydeł, z których każde zamocowane jest na czterech zawiasach do belek bocznych 7. Każde skrzydło drzwi 16 wyposażone jest
PL 224 468 B1 w znajdujący się w ich dolnej części właz 17, który składa się z prostokątnego otworu 18 oraz zasłaniającej go ruchomej płyty 19 zawierającej dwa zawiasy 20, łączące ją wahliwie z poszyciem drzwi. Zawiasy 20 znajdują się na górnej krawędzi płyty 19· Przy dolnej krawędzi płyty 19 znajduje się zamek z uchwytem 21· W przykładzie wykonania ruchomy dach 2 połączony jest rozłącznie ze ścianami bocznymi 3 za pomocą systemu zamykająco-mocującego, który składa się z dwóch zamknięć ryglowych 22 oraz zamknięć burtowych dachu 23. Zamknięcia ryglowe 22 umieszczone są prostopadle do dłuższych krawędzi dachu 2 i znajdują się na jego spodniej stronie. Zamknięcia ryglowe 22 stanowią zamek zabezpieczający dach 2 przed niepożądanym otwarciem. Zamknięcia burtowe dachu 23 umieszczone są na ścianach bocznych 3. Rozłączenie zamknięć burtowych dachu 23 i uchwytów 24 znajdujących się na dachu 2 oraz otwarcie zamknięć ryglowych 22 umożliwia odłączenie dachu 2 od reszty kontenera. Klapa 5 tworząca ścianę tylną kontenera jest przytrzymywana w pozycji zamkniętej przez zamknięcie klapy 25, które zamocowane jest w podłodze 1. Zamknięcie klapy 25 składa się z pręta 26 biegnącego równolegle do belki dolnej 8, na którym zamocowane są cztery zaczepy 27 oraz rączka 28 znajdująca się na styku podłogi 1 i jednej ze ścian bocznych 3· W przykładzie wykonania, w którym klapa 5 zawiera parę drzwi 16, każde ze skrzydeł tych drzwi 16 jest wyposażone w dwa zamki ryglowe 29 oraz posiada zaczep trzymaczowy 30, zaś każda ze ścian bocznych 3 posiada trzymacz drzwi 31 kompatybilny z zaczepem trzymaczowym 30. Na krawędziach zdejmowanego dachu 2, ramy 6, drzwi 16 oraz płyty 19 znajdują się gumowe uszczelki 32. Uszczelki 32 uszczelniają szczeliny w kontenerze, chroniąc przewożone produkty przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Podłoga 1 posiada umieszczone pod jej warstwą użytkową dwa prostokątne przelotowe kanały 33. Kanały 33 biegną przez całą szerokość podłogi 1 równolegle do jej krótszej krawędzi. Rozstaw kanałów 33 umożliwia przenoszenie kontenera za pomocą wózka widłowego. Dach 2 zawiera trzy okrągłe klapy zasypowe 34 rozmieszczone w równych odstępach wzdłuż osi symetrii kontenera. Konstrukcja szkieletowa kontenera wykonana jest ze spawanych stalowych profili. Warstwa użytkowa podłogi 1 wykonana jest ze stalowej blachy płaskiej 35. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej ściany przedniej 4 wykonane jest z blachy trapezowej 36. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej dachu 2, a także drzwi 16, wykonane jest z blachy z przetłoczeniami 37. Również każda z płyt środkowych 13 tworzących ściany boczne 3 wykonana jest z blachy z przetłoczeniami 37. Natomiast każda z płyt dolnych 12 oraz płyt górnych 14 wykonana jest z blachy płaskiej. Ponadto, ściany boczne 3 są wyposażone w pionowe użebrowanie 38, wzmacniające płyty wykonane z blachy z przetłoczeniami 37. W każdym narożniku kontenera znajdują się kostki kontenerowe 39, które umożliwiają przenoszenie kontenera za pomocą nośników kontenerowych i suwnic.
W innym przykładzie wykonania poszycie klapy 5 tworzącej ścianę tylną składa się z osadzonej na ramie 6 płyty 15. Płyta 15 jest dwuwarstwowa, przy czym warstwę zewnętrzną stanowi blacha z przetłoczeniami, zaś warstwę wewnętrzną stanowi blacha płaska. Jest ona wyposażona w znajdujący się w jej dolnej części właz 17, który, podobnie jak w przykładzie z drzwiami 16, składa się z prostokątnego otworu 18 oraz zasłaniającej go ruchomej płyty 19 zawierającej dwa zawiasy 20, łączące ją wahliwie z poszyciem płyty 15. Zawiasy 20 znajdują się na górnej krawędzi płyty 19. Przy dolnej krawędzi płyty 19 znajduje się zamek z uchwytem 21. Na krawędziach płyty 19 znajdują się gumowe uszczelki. W pozostałych elementach kontener jest identyczny z przykładem wykonania opisanym powyżej.

Claims (30)

1. Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej, zawierający podłogę, sztywny dach, dwie ściany boczne, ścianę przednią, odchylaną w pionie do góry klapę stanowiącą ścianę tylną składającą się z poszycia osadzonego na ramie wykonanej z dwóch belek pionowych oraz poziomej belki górnej i poziomej belki dolnej, przy czym rama połączona jest wahliwie z resztą kontenera za pomocą zawiasów umieszczonych na krawędzi styku klapy z dachem, znamienny tym, że każda ze ścian bocznych (3) posiada wypukłe rozszerzenie (11) utworzone z połączonych ze sobą dłuższymi krawędziami i ustawionych pod różnym kątem płyty dolnej (12), płyty środkowej (13) i płyty górnej (14), przy czym kąt α zawarty między płytą dolną (12) a płytą środkową (13) oraz kąt β zawarty między płytą środkową (13) a płytą górną (14) są większe niż 90° i mniejsze niż 180°.
2. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że kąt α między płytą dolną (12) a płytą środkową (13) wynosi 120°, zaś kąt β między płytą środkową (13) a płytą górną (14) wynosi 132°.
PL 224 468 B1
3. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że pozioma belka górna (9) wchodząca w skład ramy (6) połączona jest z belkami pionowymi (7) nierozłącznie.
4. Kontener według zastrz. 3, znamienny tym, że na belce (9) znajdują się co najmniej dwa zawiasy (10) łączące ramę (6) z nadprożem umieszczonym między górnymi rogami ścian bocznych (3).
5. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że pozioma belka górna (9) wchodząca w skład ramy (6) połączona jest z belkami pionowymi (7) rozłącznie.
6. Kontener według zastrz. 5, znamienny tym, że na każdym z górnych końców belek pionowych (7) znajduje się zawias (10) łączący ramę (6) z górnymi rogami ścian bocznych (3).
7. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że poszycie ramy (6) stanowi płyta (15).
8. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że poszycie ramy (6) stanowi para uchylnych drzwi (16).
9. Kontener według zastrz. 7, znamienny tym, że płyta (15) wyposażona jest w znajdujący się w jej dolnej części właz (17).
10. Kontener według zastrz. 8, znamienny tym, że każde ze skrzydeł drzwi (16) wyposażone jest w znajdujący się w ich dolnej części właz (17).
11. Kontener według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że właz (17) składa się z prostokątnego otworu (18), zasłaniającej go ruchomej płyty (19) zawierającej co najmniej jeden zawias (20) znajdujący się na jej górnej krawędzi, oraz z zamka z uchwytem (21) umieszczonym przy dolnej krawędzi płyty (19).
12. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że dach (2) połączony jest nierozłącznie ze ścianami bocznymi (3) oraz ze ścianą przednią (4).
13. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że dach (2) połączony jest rozłącznie ze ścianami bocznymi (3) oraz ze ścianą przednią (4).
14. Kontener według zastrz. 13, znamienny tym, że rozłączne połączenie dachu (2) ze ścianami bocznymi (3) stanowi system mocujący, który składa się z dwóch zamknięć ryglowych (22) umieszonych prostopadle do dłuższych krawędzi dachu (2) oraz zamknięć burtowych dachu (23), umieszczonych na ścianach bocznych (3), łączących się z uchwytami (24) znajdującymi się na krawędziach dachu (2).
15. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że klapa (5) posiada zamknięcie (25), które zamocowane jest w podłodze (1).
16. Kontener według zastrz. 15, znamienny tym, że zamknięcie klapy (25) składa się z pręta (26) biegnącego równolegle do belki dolnej (8), na którym zamocowane są cztery zaczepy (27) oraz rączka (28) znajdująca się na styku podłogi (1) i jednej ze ścian bocznych (3).
17. Kontener według zastrz. 8, znamienny tym, że każde skrzydło drzwi (25) wyposażone jest w dwa zamki ryglowe (29).
18. Kontener według zastrz. 8, znamienny tym, że każde skrzydło drzwi (16) posiada zaczep trzymaczowy (30), zaś każda ze ścian bocznych (3) posiada trzymacz drzwi (31) kompatybilny z zaczepem trzymaczowym (30).
19. Kontener według zastrz. 1, albo 8, albo 10, albo 11, albo 13, znamienny tym, że na krawędziach dachu (2), drzwi (16), ramy (6) oraz płyty (19) znajduje się uszczelka (32).
20. Kontener według zastrz. 19, znamienny tym, że uszczelka (32) jest wykonana z gumy.
21. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że podłoga (1) posiada umieszczone pod jej warstwą użytkową prostokątne przelotowe kanały (33).
22. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że dach (2) zawiera co najmniej jedną klapę zasypową (34).
23. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że warstwa użytkowa podłogi (1) wykonana jest z blachy płaskiej (35).
24. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że wypełnienie konstrukcji szkieletowej ściany przedniej (4) wykonane jest z blachy trapezowej (36).
25. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że wypełnienie konstrukcji szkieletowej dachu (2) wykonane jest z blachy z przetłoczeniami (37).
26. Kontener według zastrz. 8, znamienny tym, że wypełnienie konstrukcji szkieletowej drzwi (16) wykonane jest z blachy z przetłoczeniami.
27. Kontener według zastrz. 7, znamienny tym, że płyta (15) jest dwuwarstwowa, przy czym warstwę zewnętrzną stanowi blacha z przetłoczeniami, zaś warstwę wewnętrzną stanowi blacha płaska.
PL 224 468 B1
28. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że płyta środkowa (13) wykonana jest z blachy z przetłoczeniami (37), zaś płyta dolna (12) oraz płyta górna (14) wykonane są z blachy płaskiej.
29. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że ściany boczne (3) są wzmocnione pionowym użebrowaniem (38).
30. Kontener według zastrz. 1, znamienny tym, że w narożnikach kontenera znajdują się kostki kontenerowe (39).
PL402832A 2013-02-19 2013-02-19 Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej PL224468B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL402832A PL224468B1 (pl) 2013-02-19 2013-02-19 Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL402832A PL224468B1 (pl) 2013-02-19 2013-02-19 Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL402832A1 PL402832A1 (pl) 2014-09-01
PL224468B1 true PL224468B1 (pl) 2016-12-30

Family

ID=51417714

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL402832A PL224468B1 (pl) 2013-02-19 2013-02-19 Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL224468B1 (pl)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL421974A1 (pl) * 2017-06-21 2019-01-02 Kobzarenko Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zbiornik podający do składowania i wydawania materiałów sypkich, zwłaszcza biomasy

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL421974A1 (pl) * 2017-06-21 2019-01-02 Kobzarenko Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zbiornik podający do składowania i wydawania materiałów sypkich, zwłaszcza biomasy

Also Published As

Publication number Publication date
PL402832A1 (pl) 2014-09-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101375806B1 (ko) 슬라이딩 도어 방식의 접이식 컨테이너
US11235921B2 (en) Collapsible intermodal container
PL220963B1 (pl) Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w kształcie zwojów
US8876217B1 (en) Cover assembly for open top container
US3478919A (en) Cover fastener means for a cargo container
PL224468B1 (pl) Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej
RU193026U1 (ru) Кузов съемного модуля
US4627549A (en) Bulk cargo containers
EP2686252B1 (en) Freight container
US11161686B2 (en) Collapsible intermodal container and a collapsible intermodal container assembly
PL225223B1 (pl) Kontener do przewozu produktów, zwłaszcza w formie sypkiej
KR101151455B1 (ko) 다목적 슬라이딩 도어 컨테이너
RU172923U1 (ru) Полувагон с разгрузочными люками
RU2661838C1 (ru) Контейнер
RU2271974C1 (ru) Контейнер для перевозки, хранения и выгрузки опрокидыванием сыпучих грузов
US20020084270A1 (en) Folding wall container
EP3305709B1 (en) A system for transporting and unloading containers for goods, in particular for bulk material, a container and a container spreader
JP6643959B2 (ja) コンテナ
RU210357U1 (ru) Транспортное средство для перевозки сыпучего или штучного груза
KR101900336B1 (ko) 중앙 모서리쇠를 갖는 컨테이너
RU2544983C2 (ru) Контейнер для сыпучих грузов
RU75182U1 (ru) Крупнотоннажный контейнер
JPH0624342Y2 (ja) パレツトコンテナ
RU59027U1 (ru) Контейнер транспортировочный складывающийся
UA119914C2 (uk) Контейнер для сипких вантажів