PL216078B1 - Hamulec tarczowy ze zwalniakiem - Google Patents

Hamulec tarczowy ze zwalniakiem

Info

Publication number
PL216078B1
PL216078B1 PL390418A PL39041810A PL216078B1 PL 216078 B1 PL216078 B1 PL 216078B1 PL 390418 A PL390418 A PL 390418A PL 39041810 A PL39041810 A PL 39041810A PL 216078 B1 PL216078 B1 PL 216078B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
brake
lever
disc
cylinder
spherical
Prior art date
Application number
PL390418A
Other languages
English (en)
Other versions
PL390418A1 (pl
Inventor
Zbyszek Marciniak
Original Assignee
Linter Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Linter Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Linter Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL390418A priority Critical patent/PL216078B1/pl
Priority to EP11151062A priority patent/EP2363613A1/en
Publication of PL390418A1 publication Critical patent/PL390418A1/pl
Publication of PL216078B1 publication Critical patent/PL216078B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16DCOUPLINGS FOR TRANSMITTING ROTATION; CLUTCHES; BRAKES
    • F16D55/00Brakes with substantially-radial braking surfaces pressed together in axial direction, e.g. disc brakes
    • F16D55/02Brakes with substantially-radial braking surfaces pressed together in axial direction, e.g. disc brakes with axially-movable discs or pads pressed against axially-located rotating members
    • F16D55/22Brakes with substantially-radial braking surfaces pressed together in axial direction, e.g. disc brakes with axially-movable discs or pads pressed against axially-located rotating members by clamping an axially-located rotating disc between movable braking members, e.g. movable brake discs or brake pads
    • F16D55/224Brakes with substantially-radial braking surfaces pressed together in axial direction, e.g. disc brakes with axially-movable discs or pads pressed against axially-located rotating members by clamping an axially-located rotating disc between movable braking members, e.g. movable brake discs or brake pads with a common actuating member for the braking members
    • F16D55/2245Brakes with substantially-radial braking surfaces pressed together in axial direction, e.g. disc brakes with axially-movable discs or pads pressed against axially-located rotating members by clamping an axially-located rotating disc between movable braking members, e.g. movable brake discs or brake pads with a common actuating member for the braking members in which the common actuating member acts on two levers carrying the braking members, e.g. tong-type brakes

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Braking Arrangements (AREA)

Abstract

Hamulec tarczowy ze zwalniakiem, zawierający podstawę hamulca, do której są przymocowane dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna ze szczękami hamulcowymi z klockami hamulcowymi, pomiędzy którymi jest usytuowana tarcza, do której są dociskane klocki hamulcowe siłą wywołaną sprężyną, umieszczoną w cylindrze siłownika hamulcowego z przemieszczanym prowadnikiem, połączonym z tłoczyskiem zakończonym uchem na jego wolnym końcu, charakteryzuje się tym, że do wolnego końca dźwigni jednostronnej zewnętrznej (20) jest przymocowane przegubowo ucho tłoczyska siłownika hamulcowego (50), posiadającego sferyczne elementy, które kształtem odpowiadają kulistej przestrzeni utworzonej w zestawie mocującym (40), przymocowanym do wolnego końca dźwigni jednostronnej wewnętrznej (30).

Description

Przedmiotem wynalazku jest hamulec tarczowy ze zwalniakiem, zastosowany w szczególności w napędach urządzeń transportu ciągłego.
Zasadniczo, układ hamulcowy składa się z dwóch głównych mechanizmów, a mianowicie z mechanizmu hamulcowego, który oddziałuje bezpośrednio na elementy ruchome przeciwstawiając się ich obrotowi oraz mechanizmu lub układu uruchamiającego hamulce, który można podzielić na mechaniczny, hydrauliczny, powietrzny, elektryczny i kombinowany, będący dowolną konfiguracją wymienionych układów. Elementem ruchomym, na który oddziałuje mechanizm hamulcowy, jest zazwyczaj bęben lub tarcza. Ze względu na niewielką ściśliwość płynów, hydrauliczny układ hamulcowy wyposażony w hydrauliczny mechanizm hamulcowy charakteryzuje się krótkim czasem zadziałania i ma stosunkowo prostą konstrukcję.
Znane jest rozwiązanie hamulca tarczowego przedstawione w opisie zgłoszenia wynalazku pt. „Hamulec tarczowy dla samochodowego układu hamulcowego, P-369787, z co najmniej jednym zaciskiem do obejmowania połączonej sztywno z kołem samochodowym tarczy hamulcowej. Zacisk z tego rozwiązania ma obudowę z co najmniej jednym otworem do umieszczania układu tłoków, które dociskają do tarczy okładziny hamulcowe, umieszczone w zacisku z obu stron tarczy.
W technice napędów urządzeń transportu ciągłego, przykładowo w przenośnikach, znane jest rozwiązanie hamulca tarczowego ze zwalniakiem, przedstawione na stronie internetowej www.fena.pl firmy Fena Sp. z o.o., które zawiera podstawę hamulca, do której są przymocowane dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna ze szczękami hamulcowymi z klockami hamulcowymi. Pomiędzy szczękami hamulcowymi jest usytuowana tarcza, do której są dociskane klocki hamulcowe siłą wywołaną sprężyną umieszczoną w cylindrze siłownika hamulcowego z przemieszczalnym prowadnikiem połączonym z tłoczyskiem. Dźwigni jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna są połączone z zespołem wielu dźwigni. Na końcu ostatniej z nich uchwycony jest zwalniak lub cylinder hydrauliczny, przymocowany swoim drugim końcem, najczęściej w postaci ucha, do konstrukcji wsporczej. W związku z tym, że dźwignie są połączone wieloma przegubami, czas zadziałania takiego hamulca wydłuża się o czas kasowania luzów pomiędzy dźwigniami.
Zgodnie z wynalazkiem, hamulec tarczowy ze zwalniakiem zawierający podstawę hamulca, do której są przymocowane dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna ze szczękami hamulcowymi z klockami hamulcowymi, pomiędzy którymi jest usytuowana tarcza, do której są dociskane klocki hamulcowe siłą wywołaną sprężyną umieszczoną w cylindrze siłownika hamulcowego z przemieszczalnym prowadnikiem połączonym z tłoczyskiem zakończonym uchem na jego wolnym końcu, charakteryzuje się tym, że do wolnego końca dźwigni jednostronnej zewnętrznej jest przymocowane przegubowo ucho tłoczyska siłownika hamulcowego, a siłownik hamulcowy posiada sferyczne elementy, które kształtem odpowiadają kulistej przestrzeni utworzonej w zestawie mocującym przymocowanym do wolnego końca dźwigni jednostronnej wewnętrznej.
Korzystnie, sferyczne elementy są ukształtowane na czołowej części pokrywy przedniej i na pierścieniu cylindra siłownika hydraulicznego, a kulista przestrzeń utworzona w zestawie mocującym jest obejmowana przez sferyczne wgłębienie o promieniu krzywizny R1 walcowatego gniazda połączonego z tuleją i sferyczne wgłębienie o promieniu krzywizny R1 pierścieniowej wkładki osadzonej w tulei od strony jej wolnego końca.
Korzystnie, sferyczne elementy ukształtowane na czołowej części pokrywy przedniej i na pierścieniu cylindra siłownika hydraulicznego oraz kulista przestrzeń utworzona w zestawie mocującym tworzą przegub kulisty za pomocą którego siłownik hydrauliczny jest mocowany do dźwigni wewnętrznej.
Korzystnie, dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna jest wykonana z dwóch płaskowników połączonych kątownikami, przy czym każda z dźwigni obejmuje dolnymi końcami swoich płaskowników wspornik zewnętrzny podstawy w miejscu jej mocowania do podstawy hamulca.
Korzystnie, dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna jest wyposażona w układ regulacji pozycji szczęki względem tarczy i względem dźwigni jednostronnej, na której jest zamocowana.
Korzystnie, dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna jest wyposażona w układ regulacji pozycji dźwigni względem tarczy i względem podstawy hamulca.
PL 216 078 B1
Korzystnie, dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna jest wyposażona w co najmniej jedną szczękę wykonaną z prostopadłościennego gniazda z płytą, do której za pomocą śrub są przymocowane klocki hamulcowe.
Wynalazek zostanie przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym Fig. 1 przedstawia widok z przodu hamulca tarczowego ze zwalniakiem, Fig. 2 przedstawia widok z boku hamulca tarczowego ze zwalniakiem, a Fig. 3 przedstawia przekrój siłownika hamulcowego z systemem jego mocowania.
Hamulec tarczowy 1 ze zwalniakiem, przedstawiony na Fig. 1, 2 i 3, posiada hydrauliczny mechanizm hamulcowy, który współpracuje z częścią hamującą, działającą, za pomocą dociskanych klocków hamulcowych, na element ruchomy, którym jest tarcza hamulcowa. Hamulec tarczowy 1 zawiera zasadniczo podstawę 10 hamulca, do której, jednym swoim końcem, są przymocowane przegubowo dźwignia zewnętrzna 20 i dźwignia wewnętrzna 30, która na swoim drugim końcu, który jest swobodny, posiada zestaw mocujący 40, w którym jest osadzony siłownik hamulcowy 50. Dźwignia zewnętrzna 20 na swoim drugim końcu posiada stożkowate wzmocnienia 21 z otworem 22, w którym jest osadzony sworzeń 23 przechodzący przez ucho 60 zamocowane na tłoczysku 51 siłownika hamulcowego 50. Na każdej z dźwigni zewnętrznej 20 i dźwigni wewnętrznej 30, na sworzniu 75, jest osadzona szczęka hamulcowa 70 zakończona od strony tarczy 80 klockiem hamulcowymi 76.
Podstawa 10 hamulca zawiera wspornik zewnętrzny 11 z otworem 12, w którym osadzony jest sworzeń 13 z łbem. Ponadto, podstawa 10 hamulca posiada wspornik wewnętrzny 14 z otworem 15, w którym osadzony jest sworzeń 16 z łbem. Wspornik zewnętrzny 11 i wspornik wewnętrzny 14 są połączone ze sobą za pomocą profilu łączącego 17.
Dźwignia zewnętrzna 20, która jest dźwignią jednostronną jest wykonana z dwóch płaskowników 24, 25 połączonych górnym kątownikiem 26 i dolnym kątownikiem 27 z układem 28 regulacji pozycji szczęki hamulcowej 70 względem dźwigni zewnętrznej 20, który składa się z zestawu śrub i nakrętek kontrujących. Ponadto płaskowniki 24, 25 są połączone łącznikami z układem 29 regulacji pozycji dźwigni zewnętrznej 20 względem podstawy 10 hamulca, który składa się ze śruby i nakrętek kontrujących. Dźwignia zewnętrzna 20 obejmuje dolnymi końcami swoich płaskowników 24, 25 wspornik zewnętrzny 11 z otworem 12 podstawy 10 w miejscu jej mocowania do podstawy 10 hamulca. Dźwignia zewnętrzna 20 jest przymocowana do podstawy 10 hamulca wahliwie za pomocą sworznia 13 z łbem, który przechodzi przez otwory w płaskownikach 24, 25 i otwór 12 wspornika zewnętrznego 11 podstawy 10 hamulca. Do każdego z płaskowników 24, 25, centrycznie do otworu 22, jest przymocowane stożkowate wzmocnienie 21 z otworem 22, przez który przechodzi sworzeń 23 przechodzący również przez ucho 60 z nagwintowanym trzpieniem 61 połączonym za pomocą nagwintowanej tulei 62 z tłoczyskiem 51 siłownika hamulcowego 50.
Dźwignia wewnętrzna 30, podobnie jak dźwignia zewnętrzna 20, jest dźwignią jednostronną i jest wykonana z dwóch płaskowników 34, 35 połączonych górnym kątownikiem 36 i dolnym kątownikiem 37 z układem 38 regulacji pozycji szczęki 70, który składa się z zestawu śruby i nakrętek kontrujących. Ponadto płaskowniki 34, 35 są połączone łącznikami z układem 39 regulacji pozycji dźwigni 30 względem podstawy 10 hamulca, który składa się ze śruby i nakrętek kontrujących. Dźwignia wewnętrzna 30 obejmuje dolnymi końcami swoich płaskowników 34, 35 wspornik zewnętrzny 14 z otworem 16 podstawy 10 hamulca w miejscu jej mocowania do podstawy 10 hamulca, która jest nieruchoma. Dźwignia wewnętrzna 30 jest przymocowana do podstawy 10 hamulca wahliwie za pomocą sworznia 16 z łbem, który przechodzi przez otwory w płaskownikach 34, 35 i otwór 15 wspornika zewnętrznego 14 podstawy 10 hamulca.
Do płaskowników 34, 35 jest przymocowany zestaw mocujący 40 posiadający przestrzeń 45 w kształcie kuli, której środek jest usytuowany na osi symetrii siłownika hydraulicznego 50. Zestaw mocujący 40, który został szczegółowo przedstawiony na Fig. 3, posiada walcowate gniazdo 41 ze sferycznym wgłębieniem o promieniu krzywizny R1, które jest połączone z tuleją 42 zakończoną pierścieniową wkładką 43 ze sferycznym wgłębieniem o promieniu krzywizny R1 mocowaną w tulei 42 za pomocą pierścienia 44 z gwintem zewnętrznym. Środek krzywizny R1 sferycznego wgłębienia walcowatego gniazda 41 i wgłębienia wkładki 43 znajduje się na osi symetrii siłownika hamulcowego 50, który jest zamontowany w kulistej przestrzeni 45 w kształcie kuli, której dwie naprzeciwległe czasze są ukształtowane ze sferycznego wgłębienia walcowatego gniazda 41 i sferycznego wgłębienia wkładki 43. Sferyczne elementy ukształtowane na czołowej części pokrywy przedniej 54 i na pierścieniu 57 cylindra 52 siłownika hydraulicznego 50 oraz kulista przestrzeń 45 utworzona w zestawie mocującym 40 tworzą przegub kulisty, za pomocą którego siłownik
PL 216 078 B1 hydrauliczny 50 jest mocowany do dźwigni wewnętrznej 30. Dzięki przegubowi kulistemu, którego jedna część jest przymocowana do dźwigni jednostronnej wewnętrznej, a druga część jest przymocowana do siłownika hydraulicznego, otrzymuje się bardzo zwartą konstrukcję hamulca, w której przegub mocujący siłownika znajduje się w jego obrysie.
Siłownik hydrauliczny 50 posiada, oprócz tłoczyska 51, cylinder 52, w którym przesuwnie jest umieszczony prowadnik 53 złączony z tłoczyskiem 51. Ponadto, siłownik hydrauliczny 50 posiada pokrywę przednią 54 z otworem i pokrywę tylną 55 z przyłączem 56. Pomiędzy pokrywą przednią 54 a prowadnikiem 53 znajduje się sprężyna talerzowa 58, która wywołuje siłę powodującą dociskanie klocków do tarczy hamulca. Czołowa część pokrywy przedniej 54, od strony wystającej części tłoczyska 51, ma formę sferycznego elementu lub czaszy, której kształt odpowiada kształtowi sferycznego wgłębienia walcowatego gniazda 41. Ponadto, do cylindra 52 jest przymocowany pierścień 57 posiadający zewnętrzną powierzchnię w formie sferycznego elementu lub wycinka czaszy, której kształt odpowiada kształtowi sferycznego wgłębienia wkładki 43.
Szczęka 70 jest wykonana z prostopadłościennego gniazda 73 z otworem 74, w którym jest osadzony sworzeń 75 szczęki 70. Do boków gniazda 73 są przymocowane żebra 72 połączone z płytą 71, do której za pomocą śrub 77 są przymocowane klocki hamulcowe 76. Środek symetrii klocków hamulcowych 76 leży na prostej prostopadłej do tarczy 80 i przechodzącej przez jej oś symetrii. Co najmniej jedna szczęka 70 jest osadzona wahliwie na sworzniach 75, które są osadzone między płaskownikami tak dźwigni jednostronnej zewnętrznej 20 jak i dźwigni jednostronnej wewnętrznej 30. Tak osie sworzni 13, 16 z łbem osadzone w podstawie 10 jak i osie sworzni 75, na których są osadzone szczęki hamulcowe 70, są usytuowane równolegle do płaszczyzny tarczy hamulcowej 80, co zapewnia przyleganie klocków hamulcowych 76 całą swoją powierzchnią do tarczy hamulcowej 80.

Claims (7)

1. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem zawierający podstawę hamulca, do której są przymocowane dźwignia jednostronna zewnętrzna i dźwignia jednostronna wewnętrzna ze szczękami hamulcowymi z klockami hamulcowymi, pomiędzy którymi jest usytuowana tarcza, do której są dociskane klocki hamulcowe siłą wywołaną sprężyną umieszczoną w cylindrze siłownika hamulcowego z przemieszczalnym prowadnikiem połączonym z tłoczyskiem zakończonym uchem na jego wolnym końcu, znamienny tym, że do wolnego końca dźwigni jednostronnej zewnętrznej (20) jest przymocowane przegubowo ucho tłoczyska siłownika hamulcowego (50), a siłownik hamulcowy (50) posiada sferyczne elementy, które kształtem odpowiadają kulistej przestrzeni (45) utworzonej w zestawie mocującym (40) przymocowanym do wolnego końca dźwigni jednostronnej wewnętrznej (30).
2. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że sferyczne elementy są ukształtowane na czołowej części pokrywy przedniej (54) i na pierścieniu (57) cylindra (52) siłownika hydraulicznego (50), a kulista przestrzeń utworzona w zestawie mocującym (40) jest obejmowana przez sferyczne wgłębienie o promieniu krzywizny R1 walcowatego gniazda (41) połączonego z tuleją (42) i sferyczne wgłębienie o promieniu krzywizny R1 pierścieniowej wkładki (43) osadzonej w tulei (42) od strony jej wolnego końca.
3. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że sferyczne elementy ukształtowane na czołowej części pokrywy przedniej (54) i na pierścieniu (57) cylindra (52) siłownika hydraulicznego (50) oraz kulista przestrzeń utworzona w zestawie mocującym (40) tworzą przegub kulisty za pomocą którego siłownik hydrauliczny (50) jest mocowany do dźwigni wewnętrznej (30).
4. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia jednostronna zewnętrzna (20) i dźwignia jednostronna wewnętrzna (30) jest wykonana z dwóch płaskowników (24 i 25), (34 i 35) połączonych kątownikami (26 i 27), (36 i 37), przy czym każda z dźwigni obejmuje dolnymi końcami swoich płaskowników (24 i 25), (34 i 35) wspornik zewnętrzny (11), (14) podstawy (10) w miejscu jej mocowania do podstawy 10 hamulca.
5. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia jednostronna zewnętrzna (20) i dźwignia jednostronna wewnętrzna (30) jest wyposażona w układ (38) regulacji pozycji szczęki (70) względem tarczy i dźwigni jednostronnej na której jest zamocowany.
6. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia jednostronna zewnętrzna (20) i dźwignia jednostronna wewnętrzna (30) jest wyposażona w układ (39) regulacji pozycji dźwigni względem tarczy i podstawy (10) hamulca.
PL 216 078 B1
7. Hamulec tarczowy ze zwalniakiem według zastrz. 1, znamienny tym, że dźwignia jednostronna zewnętrzna (20) i dźwignia jednostronna wewnętrzna (30) jest wyposażona w co najmniej jedną szczękę (70) wykonaną z prostopadłościennego gniazda (73) z płytą (71), do której za pomocą śrub (77) są przymocowane klocki hamulcowe (76).
PL390418A 2010-02-11 2010-02-11 Hamulec tarczowy ze zwalniakiem PL216078B1 (pl)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390418A PL216078B1 (pl) 2010-02-11 2010-02-11 Hamulec tarczowy ze zwalniakiem
EP11151062A EP2363613A1 (en) 2010-02-11 2011-01-17 Disk brake with brake release

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL390418A PL216078B1 (pl) 2010-02-11 2010-02-11 Hamulec tarczowy ze zwalniakiem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL390418A1 PL390418A1 (pl) 2011-08-16
PL216078B1 true PL216078B1 (pl) 2014-02-28

Family

ID=44259883

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL390418A PL216078B1 (pl) 2010-02-11 2010-02-11 Hamulec tarczowy ze zwalniakiem

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP2363613A1 (pl)
PL (1) PL216078B1 (pl)

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE509604A (pl) * 1951-08-08
DE1284193B (de) * 1963-05-04 1968-11-28 Scholten Geb Federdruck-Teilbelagscheibenbremse
GB1371853A (en) * 1972-02-01 1974-10-30 Caterpillar Tractor Co Disc brakes
DE10204852A1 (de) 2002-02-06 2003-08-07 Evalor Anstalt Vaduz Scheibenbremse für eine Fahrzeugbremsanlage

Also Published As

Publication number Publication date
PL390418A1 (pl) 2011-08-16
EP2363613A1 (en) 2011-09-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN106104060B (zh) 制动装置
ES2656196T3 (es) Freno de zapatas para instalaciones de ascensor
JP2018530718A (ja) 商用車用のディスクブレーキおよびブレーキパッドセット
BRPI0606449B1 (pt) Freio a disco do tipo pontual
CN105909698B (zh) 盘式制动卡钳、制动片组件和偏置构件组件
BRPI0610541A2 (pt) freio de roda
TW201604069A (zh) 自行車輪緣制動器
US20150184708A1 (en) Disc Brake for a Commercial Vehicle
CN105431650A (zh) 车辆的,尤其是商用车辆的钳盘式制动器以及这种制动器的压紧弹簧
PL216078B1 (pl) Hamulec tarczowy ze zwalniakiem
PL216079B1 (pl) Hamulec tarczowy
JP2010084823A5 (pl)
CS199678B2 (en) Disc brakes with sliding stirrup
US7896141B2 (en) Disc brake with electrically operated adjustment device
RU2537008C2 (ru) Дисковый тормоз железнодорожного транспортного средства
WO2006032056A1 (en) Ball ramp caliper brake
GB712534A (en) Improved disc brake for vehicles
US20090294598A1 (en) Coupling assembly for lighting fixtures
EP3184386A1 (en) Disc brake and method for manufacturing the same
RU2008143043A (ru) Педальный механизм для рабочего тормоза и способ его сборки
EP1988301A2 (en) Coupling assembly for lighting fixtures
JP2008151167A (ja) ディスクブレーキ装置
JP2005029371A (ja) 巻上機用制動装置
RU2005110667A (ru) Уравновешенная опора для тормозных колодок
TW202112502A (zh) 用於拆卸及安裝碟煞卡鉗彈簧之工具