PL212184B1 - Prasa do bel - Google Patents

Prasa do bel

Info

Publication number
PL212184B1
PL212184B1 PL362783A PL36278303A PL212184B1 PL 212184 B1 PL212184 B1 PL 212184B1 PL 362783 A PL362783 A PL 362783A PL 36278303 A PL36278303 A PL 36278303A PL 212184 B1 PL212184 B1 PL 212184B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
section
conveyor
product
press according
cross conveyor
Prior art date
Application number
PL362783A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362783A1 (pl
Inventor
Jean Viaud
Original Assignee
Deere & Co
Deere & Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Deere & Co, Deere & Company filed Critical Deere & Co
Publication of PL362783A1 publication Critical patent/PL362783A1/pl
Publication of PL212184B1 publication Critical patent/PL212184B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01FPROCESSING OF HARVESTED PRODUCE; HAY OR STRAW PRESSES; DEVICES FOR STORING AGRICULTURAL OR HORTICULTURAL PRODUCE
    • A01F15/00Baling presses for straw, hay or the like
    • A01F15/08Details
    • A01F15/10Feeding devices for the crop material e.g. precompression devices
    • A01F15/106Feeding devices for the crop material e.g. precompression devices for round balers
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D90/00Vehicles for carrying harvested crops with means for selfloading or unloading
    • A01D90/02Loading means
    • A01D90/04Loading means with additional cutting means

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Description

Znana z opisu patentowego DE 198 06 630 prasa do bel o przekroju okrągłym i prasy do bel prostopadłościennych otrzymują produkt przeznaczony do prasowania z chwytaka o większej szerokości, który podaje produkt na przenośnik poprzeczny, na przykład w postaci ślimaka, który z kolei przekazuje produkt opcjonalnie do urządzenia tnącego, skąd przechodzi on do komory prasowania.
Znane jest z opisu patentowego DE-34 07 355 rozwiązanie, w którym chwytak, urządzenie tnące i przenośnik poprzeczny mają jednakową szerokość, jednak zastosowana jest tam do tego celu sieczkarnia polowa, w której prowadzony razem produkt jest pobierany i przekazywany dalej przez przenośnik łopatkowy. Aż do momentu sprasowania produktu w zasobniku lub wagonie potrzebne są zatem dodatkowe elementy, które pociągają za sobą dodatkowe koszty.
Celem wynalazku jest rozwiązanie problemu, polegającego na tym, że prowadzony razem i sprasowany produkt może powodować zatykanie urządzenia tnącego.
Prasa do bel, według wynalazku charakteryzuje się tym, że stanowi ją prasa do bel o przekroju okrągłym lub prasa do bel prostopadłościennych, z następującymi kolejno po sobie w kierunku transportu chwytakami, urządzeniem do obróbki produktu i przenośnikiem poprzecznym, które mają w zasadzie jednakową szerokość, większą od szerokości pośredniego lub bezpośredniego wlotu do komory prasowania.
Korzystnie, odcinek przenośnika poprzecznego rozciąga się na spodzie komory prasowania.
Korzystnie, pomiędzy urządzeniem do obróbki produktu i przenośnikiem poprzecznym znajduje się przygotowane mechaniczne miejsce cięcia.
Korzystnie, przenośnik poprzeczny w odcinku wystającym poza komorę prasowania ma postać ślimaka.
Korzystnie, wystający poza komorę prasowania odcinek przenośnika poprzecznego ma oś równoległą do osi odcinka, pokrywającego się z komorą prasowania.
Korzystnie, wystający poza komorę prasowania odcinek przenośnika poprzecznego i odcinek, pokrywający się z komorą prasowania, są różnie napędzane.
Korzystnie, urządzenie do obróbki produktu i/lub przenośnik poprzeczny są napędzane podsiębiernie lub nasiębiernie.
Korzystnie miejsce cięcia jest przed przenośnikiem poprzecznym uchylne w kierunku pionowym.
Korzystnie, przyporządkowany wlotowi odcinek przenośnika poprzecznego jest zaopatrzony na obwodzie w zabieraki.
Korzystnie, urządzenie do obróbki produktu ma postać urządzenia do cięcia, zgniatania, zwilżania lub analizy.
Korzystnie, urządzenie do cięcia jest zaopatrzone w noże, przestawne w położenie spoczynkowe.
W ten sposób strumień produktu, podawany obróbce za pomocą urządzenia do obróbki, jest pobierany przez chwytak równomiernie i w postaci stosunkowo cienkiej maty i może być bez przeszkód przekazywany dalej. Gdy produkt zostanie obrobiony, na przykład pocięty, zwilżony, przetworzony lub poddany innej obróbce i ujęty w postać maty, wówczas można go bez większych problemów przekazać na przenośnik poprzeczny, który kieruje produkt bezpośrednio do komory prasowania lub do komory prasowania wstępnego.
W prasie do bel o przekroju okrągłym przenośnik poprzeczny może mieć postać elementu obrotowego, który wspomaga ruch obrotowy bel na obwodzie komory prasowania, co jest korzystne zwłaszcza w przypadku prasy do bel o przekroju okrągłym, zaopatrzonej w komorę prasowania o zmiennej wielkości.
Ponieważ prasa do bel, niezależnie od tego, czy chodzi tutaj o prasę do bel prostopadłościennych, czy też o prasę do bel o przekroju okrągłym, w której szerokość chwytaka przewyższa szerokość komory prasowania, wymaga przenośnika poprzecznego, natomiast przenośnik pośredni nie jest już konieczny, przygotowane miejsce cięcia ma tę zaletę, że producent może oferować tylko jeden podstawowy model prasy, który zależnie od potrzeb wyposaża się w chwytak lub w chwytak z urządzeniem transportowym.
Wprawdzie przenośnik poprzeczny może mieć różnorodną konstrukcję, na przykład wirników obracających się wokół w przybliżeniu pionowej osi; jednak prościej i taniej jest zastosować ślimaki lub ich fragmenty, ustawione w kierunku transportu produktu. Ustawienie to odpowiada również ustawiePL 212 184 B1 niu chwytaka i urządzenia transportowego, w związku z czym napęd może się odbywać za pomocą umieszczonych w jednej płaszczyźnie kół zębatych, kół łańcuchowych, kół pasowych i innych.
Jeżeli wystająca poza komorę prasowania część przenośnika poprzecznego, na przykład ślimaki, nie są osadzone na tej samej osi, co pozostała część przenośnika poprzecznego, lecz na osi przesuniętej względem niej, wówczas doprowadzanie do komory prasowania można lepiej dostosować do istniejących parametrów technicznych i warunków przestrzennych.
Dzięki temu, że wystające odcinki lub - jeżeli wystawanie to ma miejsce tylko z jednej strony - wystający odcinek jest napędzany wolniej lub szybciej niż pozostała część przenośnika, można poprawić przepływ produktu do komory prasowania.
Nadsiębierny lub podsiębierny napęd przenośnika poprzecznego dobiera się w prasie do bel o przekroju okrągłym odpowiednio do kierunku obrotu beli w taki sposób, że doprowadzanie prasowanego produktu do komory prasowania odbywa się w miarę możliwości bez zakłóceń. Decyzja, czy ruch obrotowy ma być nasiębierny, czy też podsiębierny, zależy od tego, czy podczas transportu ma zachodzić prasowanie produktu.
Jeżeli miejsce cięcia pomiędzy chwytakiem względnie urządzeniem transportowym i przenośnikiem poprzecznym jest uchylne w kierunku pionowym, wówczas przenośnik poprzeczny może działać stale w tym samym miejscu, natomiast chwytak i ewentualnie urządzenie transportowe dopasowują się do nierówności podłoża. Dzięki temu parametry przenośnika poprzecznego w zakresie doprowadzania produktu do komory prasowania pozostają stałe i mogą być optymalizowane.
Zabieraki na zwróconym ku komorze prasowania odcinku przenośnika poprzecznego są o tyle korzystne, że wspomagają one czynnie transport prasowanego produktu do komory prasowania, ewentualnie także obrotowy ruch beli w prasie do bel o przekroju okrągłym. Zabieraki te mogą mieć postać listew, wczepów, palców, żeber i innych, zamocowanych sztywno na wirniku względnie osadzonych na nim z możliwością cofania i wysuwania.
Wykonanie urządzenia do obróbki produktu w szczególności, jako urządzenia do cięcia, zgniatania, zwilżania lub analizy ma istotne zalety, ponieważ utworzenie cienkiej równomiernej maty przyczynia się w znaczącym stopniu do uzyskania prawidłowego wyniku cięcia, nawilżania w przypadku suchej lucerny, zgniatania zamkniętych łodyg w celu przyspieszenia procesu suszenia lub pomiaru stanu względnie zawartości produktu.
Jeżeli urządzenie do obróbki produktu ma postać urządzenia do cięcia, którego noże są opcjonalnie przestawne w położenie spoczynkowe, wówczas prasowany produkt można doprowadzać do komory prasowania w stanie pociętym, nie pociętym lub częściowo pociętym.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia prasę do bel z działającym nasiębiernie przenośnikiem poprzecznym, w schematycznym widoku z boku, fig. 2 - prasę do bel z fig. 1 w widoku z góry, fig. 3 - prasę do bel w drugim przykładzie wykonania z działającym podsiębiernie przenośnikiem poprzecznym, w widoku z boku, fig. 4 - prasę do bel w trzecim przykładzie wykonania z transportującym nasiębiernie urządzeniem do obróbki produktu, w widoku z boku, fig. 5 - prasę do bel z fig. 4 w widoku z góry, oraz fig. 6 - prasę do bel w trzecim przykładzie wykonania z działającym nasiębiernie przenośnikiem poprzecznym i stosowanym opcjonalnie, transportującym podsiębiernie urządzeniem do obróbki produktu, w widoku z boku.
Na fig. 1 ukazana jest prasa 10 do bel z podwoziem 12 i zespołem doprowadzającym 14.
Przedstawiona na rysunku prasa 10 do bel stanowi prasę do bel o przekroju okrągłym, co jednak nie jest konieczne; może ona również stanowić prasę do bel prostopadłościennych o dużych wymiarach. Prasę 10 stosuje się w polu do podnoszenia z podłoża plonów ułożonych w postaci szerokich pokosów, aby poddać je procesowi prasowania. W przypadku prasy do bel o przekroju okrągłym w grę wchodzi komora prasowania zarówno o stałej, jak też o zmiennej wielkości.
Podwozie 12 zawiera ramę 16, oś 18 z kołami 20, dyszel 22, boczne ścianki 24 i urządzenie prasujące 26.
Rama 16 składa się z głównych części, skręconych ze sobą lub zespawanych, na których to częściach zamocowane są wymienione powyżej elementy.
Oś 18 łączy koła 20 z ramą 16 i może być osadzona sprężyście lub sztywno, względnie może mieć sprężystą lub sztywną konstrukcję.
Koła 20 stanowią ruchome oparcie ramy 16 na ziemi, w związku z czym po połączeniu za pomocą dyszla 22 z ciągnikiem można ją ciągnąć po polu.
Boczne ścianki 24 są odsunięte od siebie na szerokość utworzonej pomiędzy nimi komory prasowania 28 i stanowią jej boczne, czołowe ograniczenie.
PL 212 184 B1
Urządzenie prasujące 26 może się składać z pasów, rolek, łańcuchów prętowych lub temu podobnych i służy do pobierania i prasowania produktu kierowanego do komory prasowania 28. W przypadku prasy do bel prostopadłościennych urządzenie prasujące 26 stanowiłby tłok prowadzony w obudowie. W obszarze przedniego dolnego końca urządzenia prasującego 26 znajduje się wlot 30 do komory prasowania 28. W prasie do bel prostopadłościennych wlot 30 do komory prasowania 28 mógłby tworzyć umieszczony przed komorą mechanizm wstępnego prasowania.
Zespół doprowadzający 14 obejmuje elementy, które znajdują się przed wlotem 30, mianowicie chwytak 32, urządzenie 34 do obróbki produktu i przenośnik poprzeczny 36. Elementy te mają co najmniej w przybliżeniu jednakową szerokość i są znacznie szersze, niż komora prasowania 28.
Chwytak 32 jest zaopatrzony w palce lub temu podobne elementy, które podnoszą prasowany produkt i podają go do tyłu, do urządzenia 34 do obróbki produktu.
Urządzenie transportowe 34 ma wirnik 38 i może służyć zarówno wyłącznie do transportu, jak też do cięcia. W tym ostatnim przypadku zastosowane są noże 40 i zgarniacze 42, które wchodzą w kołowy zarys wirnika 38. Noże 40 można oddzielnie lub wspólnie ustawiać w różnych pozycjach cięcia i w pozycji spoczynkowej. Jeżeli zastosowane jest urządzenie transportowe 34, wówczas tworzy ono jeden zespół z chwytakiem 32 i może być wraz z nim, w sposób sterowany lub bez sterowania, przemieszczane w pionie. Napęd wirnika 38 może być zarówno podsiębierny, jak też nasiębierny, przy czym trzeba wówczas odpowiednio dopasować położenie noży 40 i zgarniaczy 42.
Z przodu chwytaka 32 lub urządzenia transportowego 34 znajduje się nie opisane bliżej miejsce cięcia, które może być zaopatrzone na przykład w kołnierze, haki, zamknięcia zatrzaskowe lub temu podobne.
Przenośnik poprzeczny 36 składa się, co najmniej strukturalnie, z przyporządkowanego komorze prasowania 28, zazwyczaj centralnego i działającego stycznie, pierwszego odcinka 44 i co najmniej jednego, umieszczonego z boku względem pierwszego, działającego osiowo, transportującego w kierunku poprzecznym, drugiego odcinka 46. Jeżeli chwytak 32 i urządzenie transportowe 34 wystaje z obu stron poza komorę prasowania 28 względnie boczne ścianki 24, wówczas istnieją dwa drugie odcinki 46.
Pierwszy odcinek 44 wchodzi w zarys komory prasowania 28 lub styka się z nim, działając w tym miejscu na prasowany produkt, na przykład poprzez wspomaganie ruchu obrotowego beli o przekroju okrągłym. W tym celu pierwszy odcinek 44 jest korzystnie zaopatrzony w zabieraki 48, których rodzaj i siła działania są dostosowane do prasowanego produktu i warunków prasowania; zazwyczaj chodzi o biegnące wzdłuż osi listwy lub żebra, przykręcone do powierzchni obwodu. Ten pierwszy odcinek odpowiada mniej więcej szerokości komory prasowania 28 i jest napędzany odpowiednio w odniesieniu do kierunku i liczby obrotów.
Jeden lub więcej drugich odcinków 46 może być umieszczonych na osi i połączonych bezobrotowo z pierwszym odcinkiem 44, jak również może być niezależnie przesuniętych względem niego i/lub oddzielnie napędzanych. Znakomitym rozwiązaniem okazał się kształt ślimaków. Jeden lub więcej drugich odcinków 46 może być również podsiębiernych lub nasiębiernych, co zależy od tego, czy prasowany produkt może być poddawany prasowaniu, czy też nie, i w którym kierunku obraca się bela o przekroju okrągłym. W przypadku prasy do bel prostopadłościennych przestrzenne przyporządkowanie kanałowi wstępnego prasowania może stanowić ograniczenie dla transportu nasiębiernego lub podsiębiernego.
Jak widać na fig. 6, przed przenośnikiem poprzecznym 36 można umieścić tylko chwytak 34 - patrz linie przerywane - lub chwytak 34 z urządzeniem transportowym 38, połączone ze sobą w miejscu cięcia, na przykład skręcone ze sobą, włożone jedno w drugie i temu podobne. W ten sposób prasę 10 można wykonać w wersji podstawowej, zaopatrzonej tylko w chwytak 34 do zastosowania w słomie i sianie oraz w chwytak 34 i urządzenie transportowe 36 do zastosowania w kieszonce. Przenośnik poprzeczny 36 pozostaje przy tym ciągle przy komorze prasowania 28, w związku z czym jego charakterystyka doprowadzania nie ulega zmianie.

Claims (11)

1. Prasa do bel, znamienna tym, że stanowi ją prasa do bel o przekroju okrągłym lub prasa do bel prostopadłościennych, z następującymi kolejno po sobie w kierunku transportu chwytakami (32), urządzeniem (34) do obróbki produktu i przenośnikiem poprzecznym (36), które mają w zasadzie
PL 212 184 B1 jednakową szerokość, większą od szerokości pośredniego lub bezpośredniego wlotu (30) do komory prasowania (28).
2. Prasa według zastrz. 1, znamienna tym, że odcinek (44) przenośnika poprzecznego (36) rozciąga się na spodzie komory prasowania (28).
3. Prasa według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że pomiędzy urządzeniem (34) do obróbki produktu i przenośnikiem poprzecznym (36) znajduje się przygotowane mechaniczne miejsce cięcia (50).
4. Prasa według zastrz. 1, albo 2, albo 3, znamienna tym, że przenośnik poprzeczny (36) w odcinku (46) wystającym poza komorę prasowania (28) ma postać ślimaka.
5. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienna tym, że wystający poza komorę prasowania (28) odcinek (46) przenośnika poprzecznego (36) ma oś równoległą do osi odcinka (44), pokrywającego się z komorą prasowania (28) .
6. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, znamienna tym, że wystający poza komorę prasowania (28) odcinek (46) przenośnika poprzecznego (36) i odcinek (44), pokrywający się z komorą prasowania (28), są różnie napędzane.
7. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, znamienna tym, że urządzenie (34) do obróbki produktu i/lub przenośnik poprzeczny (36) są napędzane podsiębiernie lub nasiębiernie.
8. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, znamienna tym, że miejsce cięcia (50) jest przed przenośnikiem poprzecznym (36) uchylne w kierunku pionowym.
9. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, znamienna tym, że przyporządkowany wlotowi (30) odcinek (44) przenośnika poprzecznego (36) jest zaopatrzony na obwodzie w zabieraki (48).
10. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, albo 9, znamienna tym, że urządzenie (34) do obróbki produktu ma postać urządzenia do cięcia, zgniatania, zwilżania lub analizy.
11. Prasa według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, albo 9, albo 10, znamienna tym, że urządzenie (34) do obróbki produktu w postaci urządzenia do cięcia jest zaopatrzone w noże (40) przestawne w położenie spoczynkowe.
PL362783A 2002-11-27 2003-10-10 Prasa do bel PL212184B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10255175A DE10255175A1 (de) 2002-11-27 2002-11-27 Ballenpresse

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362783A1 PL362783A1 (pl) 2004-05-31
PL212184B1 true PL212184B1 (pl) 2012-08-31

Family

ID=32240444

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362783A PL212184B1 (pl) 2002-11-27 2003-10-10 Prasa do bel

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6910325B2 (pl)
EP (1) EP1424001B1 (pl)
AT (1) ATE330460T1 (pl)
AU (1) AU2003262354A1 (pl)
CA (1) CA2451063C (pl)
DE (2) DE10255175A1 (pl)
PL (1) PL212184B1 (pl)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102005016306B4 (de) * 2005-04-09 2021-11-11 Deere & Company Rundballenpresse
DE102007053568A1 (de) 2007-11-09 2009-05-14 Alois Pöttinger Maschinenfabrik Gmbh Erntemaschine
DE102008019086A1 (de) * 2008-04-15 2009-10-29 Deere & Company, Moline Schneidwerk für halmförmiges landwirtschaftliches Erntegut mit einem Mechanismus zur Auswahl der Schnittlänge
US7694504B1 (en) * 2008-09-24 2010-04-13 Deere & Company Secondary feeder rotor behind undershot precutter
US8443580B2 (en) * 2009-07-31 2013-05-21 Agco Corporation Baler pickup for collecting biomass from a combine harvester
US20110023440A1 (en) * 2009-07-31 2011-02-03 Agco Corporation Method For Projecting Biomass From A Combine Harvester
US8291818B2 (en) * 2009-07-31 2012-10-23 Agco Corporation Baler density control mechanism and method
US8464508B2 (en) 2009-07-31 2013-06-18 Agco Corporation Biomass baler
US8490375B2 (en) 2009-07-31 2013-07-23 Agco Corporation Baler collector for collecting biomass from a combine harvester
US20110023439A1 (en) * 2009-07-31 2011-02-03 Agco Corporation Biomass Deflector
PL2387872T3 (pl) * 2010-05-20 2016-09-30 Jednostka tnąca
US8333059B2 (en) 2010-12-22 2012-12-18 Cnh America Llc Baler direct feed pickup
DE102011013243B4 (de) 2011-03-07 2023-01-05 Pöttinger Landtechnik Gmbh Erntemaschine
CN106508301A (zh) * 2016-12-22 2017-03-22 布库 一种开启锁闭机构及打捆机
RU2749739C1 (ru) * 2020-07-23 2021-06-16 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Брянский государственный аграрный университет" Подающий барабан молотильного устройства зерноуборочного комбайна

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3939631A (en) * 1974-06-03 1976-02-24 Sperry Rand Corporation Hay roll forming machine
US4205514A (en) * 1978-09-05 1980-06-03 Milo Wolrab Apparatus and process for sealing mechanically formed forage bales and stacks
DE3232746A1 (de) * 1982-09-03 1984-03-08 Gerhard Dipl.-Ing. 4930 Detmold Römer Fahrbare halmgut-erntemaschine, wie ballenpresse und ladewagen mit aufsammelvorrichtung (pickup) oder maehdrescher
FI68369C (fi) 1983-03-01 1985-09-10 Waertsilae Oy Ab Bestrykningsanordning
DE3407355A1 (de) * 1984-02-29 1985-08-29 Alfred Dr.-Ing. 7900 Ulm Eggenmüller Feldhaecksler mit aufnahme-, schneid- und foerdervorrichtungen
US5052170A (en) * 1990-06-14 1991-10-01 Trenkamp Michael J Shredder attachment for round hay baler
DE4025467A1 (de) * 1990-08-10 1992-02-13 Zweegers & Zonen P J Erntegutpresse
US5255501A (en) * 1992-02-28 1993-10-26 Mcwilliams Alexander Baler for forming cylindrical bales
DE4340639A1 (de) * 1993-11-29 1995-06-01 Kloeckner Humboldt Deutz Ag Landwirtschaftliche Maschine, insbesondere selbstfahrende Großballenpresse
US5661961A (en) * 1995-09-01 1997-09-02 Westhoff; Gerald F. Crop processor for round hay balers
DE19616999A1 (de) * 1996-04-27 1997-10-30 Deere & Co Aufnehmer
DE29611444U1 (de) * 1996-07-01 1996-09-05 Greenland Nieuw Vennep Bv Ballenpresse
DE19654313A1 (de) * 1996-12-24 1998-06-25 Juergen Elser Selbstfahrende Erntemaschine zum Schneiden und Fördern von Silagegras
DE19806630C2 (de) * 1998-02-18 2002-06-13 Claas Selbstfahr Erntemasch Ballenpresse für landwirtschaftliches Halmgut
US6279304B1 (en) * 1999-11-08 2001-08-28 Deere & Company Crop pick-up having crop lifters incorporated in centering auger
AT4989U1 (de) * 2000-07-31 2002-02-25 Wagenhofer August Fahrbare vorrichtung zum zerkleinern wie insbesondere musen von erntegut
US6385952B1 (en) * 2000-12-04 2002-05-14 Agco Corporation In-line rectangular baler having improved dual purpose stuffer
US6601375B1 (en) * 2001-08-10 2003-08-05 Gehl Company Wide pickup and feeding system for supplying crop material to the crop inlet of an agricultural implement
US6651416B2 (en) * 2002-02-28 2003-11-25 Deere & Company Large rectangular baler having hydraulically powered functions, and control system therefor
US6651418B1 (en) * 2002-07-19 2003-11-25 New Holland North America, Inc. Modular pickup, stuffer, and rotor
US6877303B2 (en) * 2002-07-19 2005-04-12 Cnh America Llc Stub auger support used in pickup

Also Published As

Publication number Publication date
ATE330460T1 (de) 2006-07-15
CA2451063A1 (en) 2004-05-27
CA2451063C (en) 2008-02-12
EP1424001A1 (de) 2004-06-02
EP1424001B1 (de) 2006-06-21
AU2003262354A1 (en) 2004-06-17
DE10255175A1 (de) 2004-06-09
US6910325B2 (en) 2005-06-28
DE50303928D1 (de) 2006-08-03
US20040128971A1 (en) 2004-07-08
PL362783A1 (pl) 2004-05-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL212184B1 (pl) Prasa do bel
EP1529434B1 (en) System for positively discharging crop residue from a combine
CA2149475C (en) Material disintegrating apparatus
US4352267A (en) Chemical dispenser for a round baler
US6651418B1 (en) Modular pickup, stuffer, and rotor
EP1982575B1 (de) Kontinuierlich arbeitende Ballenpresse
US9549506B2 (en) Harvester with rear active bottom floor
CN106105546B (zh) 一种自走式牧草圆捆打捆机
US20040083704A1 (en) Crop recovery machine
CA1116983A (en) Forage harvester
US4558559A (en) Apparatus for pelletizing and distributing lawn clippings
KR101220471B1 (ko) 절단이송장치를 가지는 조사료 압축 및 결속장치
NZ254680A (en) Round hay bale collecting and cutting machine: bale scooped up on curved conveyor and cut by rotary cutter
CA1046970A (en) Ball feeder device
CN207626138U (zh) 一种改进的饲料收获割台以及收获机
US20060243143A1 (en) Cylindrical baling press
CN110506511A (zh) 秸秆清洁收获装置
KR101168798B1 (ko) 조사료 압축 및 결속 장치
RU2075918C1 (ru) Зернокормоуборочный комбайн
KR101164341B1 (ko) 롤을 가지는 원형베일 성형장치
DE3232905A1 (de) Verfahren und vorrichtung zum aufladen, zerkleinern, transportieren und dosierten entladen landwirtschaftlicher massengueter
US5676598A (en) Beater for an agricultural machine
CN220140224U (zh) 一种用于玉米收获机的自动脱粒设备
KR101458765B1 (ko) 조사료 절단, 압축 및 결속장치의 절단 커터
RU2159534C2 (ru) Рулонный пресс-подборщик для зерновых культур

Legal Events

Date Code Title Description
RECP Rectifications of patent specification