PL211505B1 - Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze - Google Patents
Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawczeInfo
- Publication number
- PL211505B1 PL211505B1 PL382496A PL38249607A PL211505B1 PL 211505 B1 PL211505 B1 PL 211505B1 PL 382496 A PL382496 A PL 382496A PL 38249607 A PL38249607 A PL 38249607A PL 211505 B1 PL211505 B1 PL 211505B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- layer
- flame
- retardant
- substrate
- density
- Prior art date
Links
Landscapes
- Laminated Bodies (AREA)
Description
(12) OPIS PATENTOWY (19) PL (11) 211505 (13) B1 (21) Numer zgłoszenia: 382496 (51) Int.Cl.
B32B 17/02 (2006.01) B32B 5/14 (2006.01) (22) Data zgłoszenia: 24.05.2007 (54) Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze
(73) Uprawniony z patentu: | |
HEKSELMAN MIECZYSŁAW TYSZKA JANUSZ | |
(43) Zgłoszenie ogłoszono: | LUCIDUS SPÓŁKA CYWILNA, Warszawa, PL |
08.12.2008 BUP 25/08 | (72) Twórca(y) wynalazku: |
MIECZYSŁAW HEKSELMAN, Milanówek, PL | |
(45) O udzieleniu patentu ogłoszono: | JANUSZ TYSZKA, Warszawa, PL |
31.05.2012 WUP 05/12 | (74) Pełnomocnik: |
rzecz. pat. Zofia Zatorska |
PL 211 505 B1
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, stosowany zwłaszcza jako półfabrykat na odzież ochronną oraz wyroby narażone na podwyższoną temperaturę i zagrożenie pożarowe.
W literaturze patentowej nie znaleziono rozwią zań dotyczących trudnopalnych materiałów warstwowych na taśmy i oznakowania ostrzegawcze. Niektóre firmy stosują materiały warstwowe o niewystarczającej trudnopalności w zakresie wymagań norm krajowych i unijnych, w których podłoże stanowi tkanina poliestrowa pokryta od góry warstwą odblaskową, a od dołu warstwą utrudniającą palenie.
Zgodnie z wynalazkiem trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawiera warstwę podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego pokrytej z obu stron elastyczną warstwą silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilanu. Najczęściej stosuje się rozwiązanie, w którym gęstość pokrycia warstwy silikonowej zawarta jest w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2. Do elastycznej warstwy po obu stronach podłoża przylega biała warstwa trudnopalna o gęstości pokrycia w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2, korzystnie 103 g/m2 Warstwa trudnopalna składa się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Na jednej warstwie trudnopalnej znajduje się warstwa odblaskowa, pokryta filmem ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
Zgodnie z odmianą wynalazku trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawiera warstwę podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego pokrytej, z obu stron elastyczną warstwą silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilanu. Gęstość pokrycia warstwy silikonowej zawarta jest w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2. Do elastycznej warstwy z jednej strony podłoża przylega biała warstwa trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy przylega warstwa trudnopalna składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie. Gęstość pokrycia warstwy trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2, korzystnie 103 g/m2 Na warstwie trudnopalnej z dodatkiem pigmentu barwiącego znajduje się warstwa odblaskowa w postaci paska i/lub napisu i/lub znaku graficznego. Powierzchnia warstwy trudnopalnej wraz z powierzchnią warstwy odblaskowej jest pokryta filmem ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
Zgodnie z inną odmianą wynalazku trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawiera warstwę podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego pokrytej z obu stron elastyczną warstwą silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan. Gęstość pokrycia warstwy silikonowej zawarta jest w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2. Do elastycznej warstwy z jednej strony podłoża przylega biała warstwa trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy przylega warstwa trudnopalna, składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego i luminoforu o długim czasie poświaty, nadając tej warstwie fluorescencyjną barwę i fosforyzacyjne właściwości. Gęstość pokrycia warstwy trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2, korzystnie 103 g/m2. Na warstwie trudnopalnej z dodatkiem pigmentu i luminoforu znajduje się warstwa odblaskowa w postaci paska i/lub napisu i/lub znaku graficznego. Powierzchnia warstwy trudnopalnej wraz z powierzchnią warstwy odblaskowej jest pokryta filmem ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
Zgodnie z kolejną odmianą wynalazku trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawiera warstwę podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego pokrytej z obu stron elastyczną warstwą silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilanu. Gęstość pokrycia warstwy silikonowej zawarta jest w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2. Do elastycznej warstwy z jednej strony podłoża przylega biała warstwa trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążąPL 211 505 B1 cym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy przylega warstwa trudnopalna składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie. Gęstość pokrycia warstwy trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2, korzystnie 103 g/m2. Warstwa trudnopalna z dodatkiem pigmentu barwiącego jest pokryta filmem ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
Trudnopalny materiał odblaskowy według wynalazku charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami spełniającymi wymagania norm polskich i unijnych, obejmujących materiały i układy materiałów o ograniczonym rozprzestrzenianiu płomienia. Bardzo dobre właściwości trudnopalne dla materiału według wynalazku uzyskuje się dzięki zastosowaniu podłoża z tkaniny z włókna szklanego oraz warstwy trudnopalnej z mieszaniny żywic i związków chlorowcowych. Pokrycie tkaniny szklanej z obu stron elastyczną warstwą silikonową pozwala na uzyskanie zwiększonej przyczepności warstwy trudnopalnej oraz modyfikację powierzchni zabezpieczającą przed łamliwością i kruchością podłoża oraz strzępieniem po pocięciu. Ponadto silikonowa warstwa elastyczna wraz z warstwą trudnopalną zapewniają odpowiednią wytrzymałość mechaniczną materiału. Wyroby ostrzegawcze wykonane z materiału według wynalazku są dobrze widoczne zarówno w świetle dziennym, jak i w ciemności, dzięki zawartości w górnej warstwie pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę lub pigmentu barwiącego i luminoforu o długim czasie poświaty tworzącego warstwę o fluorescencyjnej barwie i fosforyzacyjnych wł a ś ciwoś ciach. Z kolei naniesienie paska, znaku lub napisu z warstwy odblaskowej zapewnia dobrą widoczność wyrobu ostrzegawczego w świetle reflektorów, a zastosowanie filmu ochronnego zabezpiecza wyrób przed osadzaniem się brudu, kurzu, wody i oleju.
Przedmiot wynalazku jest bliżej wyjaśniony w czterech przykładach wykonania i na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia trudnopalny materiał warstwowy z warstwą odblaskową, w przekroju poprzecznym; fig. 2 - wycinek trudnopalnego materiału warstwowego z górną warstwą zawierającą dodatek pigmentu barwiącego, na której znajduje się pasek odblaskowy, w widoku aksonometrycznym; fig. 3 - wycinek trudnopalnego materiału warstwowego z górną warstwą zawierającą dodatek pigmentu barwiącego i luminoforu, na której znajduje się znak odblaskowy, w widoku aksonometrycznym.
P r z y k ł a d 1
Trudnopalny materiał warstwowy zgodnie z fig. 1 zawiera warstwę 1 podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego, pokrytej z obu stron elastyczną warstwą 2 silikonow ą zawierają c ą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan o gęstości pokrycia 15 g/m2. Do elastycznej warstwy 2 po obu stronach podłoża przylega biała warstwa 3 trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Gęstość pokrycia warstwy 3 trudnopalnej wynosi 103 g/m2. Na jednej warstwie 3 trudnopalnej znajduje się warstwa 4 odblaskowa, pokryta filmem 5 ochronnym, zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór o gęstości pokrycia wynoszącej 2 g/m.
P r z y k ł a d 2
Trudnopalny materiał warstwowy zgodnie z fig. 2 zawiera warstwę 1 podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego, pokrytej z obu stron elastyczną warstwą 2 silikonow ą zawierają c ą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan o gęstości pokrycia 15 g/m2 Do elastycznej warstwy 2 z jednej strony podłoża przylega biała warstwa 3 trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy 2 przylega warstwa 3' trudnopalna składają ca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie 3'. Gęstość pokrycia warstwy 3 i 3' trudnopalnej wynosi 103 g/m2 Na warstwie 3' z dodatkiem pigmentu barwiącego znajduje się warstwa 4' odblaskowa w postaci paska. Powierzchnia warstwy trudnopalnej 3' wraz z powierzchnią warstwy 4' odblaskowej jest pokryta filmem, 5' ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilanu i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu 5' ochronnego wynosi 2 g/m2.
P r z y k ł a d 3
Trudnopalny materiał warstwowy zgodnie z fig. 3 zawiera warstwę 1 podłoża w postaci tkaniny z wł ókna szklanego, pokrytej z obu stron elastyczną warstwą 2 silikonow ą , identyczną jak w przykł adzie 2. Do jednej warstwy 2 elastycznej przylega biała warstwa 3 trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy 2 przylega war4
PL 211 505 B1 stwa 3 trudnopalna składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego i luminoforu o długim czasie poświaty, nadając tej warstwie 3 fluorescencyjną barwę i fosforyzacyjne właściwości. Gęstość pokrycia warstwy 3 i 3 trudnopalnej wynosi 103 g/m2. Na warstwie 3 z dodatkiem pigmentu barwiącego i luminoforu znajduje się warstwa 4 odblaskowa w postaci znaku o kształcie strzałki. Powierzchnia warstwy trudnopalnej 3 wraz z powierzchnią warstwy 4 odblaskową jest pokryta, filmem 5 ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu 5 ochronnego wynosi 2 g/m2.
P r z y k ł a d 4
Trudnopalny materiał warstwowy zawierający warstwę 1 podłoża w postaci tkaniny z włókna szklanego, pokrytej z obu stron elastyczną warstwą 2 silikonową zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan. Gęstość pokrycia warstwy 2 elastycznej wynosi 15 g/m2. Do elastycznej warstwy 2 z jednej strony podłoża przylega biała warstwa 3 trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu. Natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy 2 przylega warstwa 3' trudnopalna składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie 3'. Gęstość pokrycia warstwy 3 i 3' trudnopalnej wynosi 103 g/m2. Warstwa 3' trudnopalna z dodatkiem pigmentu barwiącego jest pokryta filmem 5 ochronnym, zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór. Gęstość pokrycia filmu 5 ochronnego wynosi 2 g/m2.
Claims (8)
- Zastrzeżenia patentowe1. Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawierający warstwę podłoża oraz warstwę odblaskową, znamienny tym, że warstwę (1) podłoża stanowi tkanina z włókna szklanego pokryta z obu stron elastyczną warstwą (2) silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan, a do elastycznej warstwy (2) po obu stronach podłoża przylega biała warstwa (3) trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu, z kolei warstwa (4) odblaskowa znajduje się na jednej warstwie (3) trudnopalnej i jest pokryta filmem (5) ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór.
- 2. Trudnopalny materiał według zastrz. 1, znamienny tym, że elastyczna warstwa (2) silikonowa ma gęstość pokrycia zawartą w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2 a gęstość pokrycia warstwy (3) trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2 korzystnie 103 g/m2, z kolei gęstość pokrycia filmu (5) ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
- 3. Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawierający warstwę podłoża oraz warstwę odblaskową, znamienny tym, że warstwę (1) podłoża stanowi tkanina z włókna szklanego pokryta z obu stron elastyczną warstwą, (2) silikonową, korzystnie zawierającą 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan, a do elastycznej warstwy (2) z jednej strony podłoża przylega biała warstwa (3) trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu, natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy (2) przylega warstwa (3') trudnopalna, składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie (3'), a warstwa (4') odblaskowa w postaci paska i/lub napisu i/lub znaku graficznego znajduje się na warstwie (3') trudnopalnej z dodatkiem pigmentu, przy czym powierzchnia warstwy (3') trudnopalnej wraz z powierzchnią warstwy (4') odblaskowej jest pokryta filmem, ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór.
- 4. Trudnopalny materiał według zastrz. 3, znamienny tym, że elastyczna warstwa (2) silikonowa ma gęstość pokrycia zawartą w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2, a gęstość pokrycia warstwy (3) i (3') trudnopalnej jest zawarta w przedziale' od 30 g/m2 do 200 g/m2 korzystnie 103 g/m2, z kolei gęstość pokrycia filmu (5') ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2 korzystnie 2 g/m2.
- 5. Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawierający warstwę podłoża oraz warstwę odblaskową, znamienny tym, że warstwę (1) podłoża stanowi tkanina z włókna szklanego pokryta z obu stron, elastyczną warstwą (2) silikonową, korzystnie zawierającąPL 211 505 B13-glicydoksypropylotrimetoksysilan, a do elastycznej warstwy (2) z jednej strony podłoża przylega biała warstwa (3) trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu, natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy (2) przylega warstwa (3) trudnopalna, składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego i luminoforu o długim czasie poświaty, nadając tej warstwie (3) fluorescencyjną barwę i fosforyzacyjne właściwości, a warstwa (4) odblaskowa w postaci paska i/lub napisu i/lub znaku graficznego znajduje się na warstwie (3) trudnopalnej z dodatkiem pigmentu i luminoforu, przy czym powierzchnia warstwy (3) trudnopalnej wraz z powierzchnią warstwy (4) odblaskowej jest pokryta filmem ochronnym zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór.
- 6. Trudnopalny materiał według zastrz. 5, znamienny tym, że elastyczna warstwa (2) silikonowa ma gęstość pokrycia zawartą w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2 korzystnie 15 g/m2, a gęstość pokrycia warstwy (3) i (3) trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2 korzystnie 103 g/m2, z kolei gęstość pokrycia filmu (5) ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2 korzystnie 2 g/m2.
- 7. Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze, zawierający warstwę podłoża, znamienny tym, że warstwę (1) podłoża stanowi tkanina z włókna szklanego pokryta z jednej strony podłoża przylega biała warstwa (3) trudnopalna, składająca się z mieszaniny żywicy poliuretanowej i żywicy akrylowej oraz związków chlorowcowych ze środkiem wiążącym na bazie poliakrylanu, natomiast z drugiej strony podłoża do elastycznej warstwy (2) przylega warstwa (3') trudnopalna składająca się ze wspomnianej mieszaniny z dodatkiem pigmentu barwiącego, nadającego fluorescencyjną barwę tej warstwie (3'), przy czym warstwa (3') trudnopalna z dodatkiem pigmentu jest pokryta filmem ochronnym, zawierającym 3-glicydoksypropylotrimetoksysilan i fluorowęglowodór.
- 8. Trudnopalny materiał według zastrz. 8, znamienny tym, że elastyczna warstwa (2) silikonowa ma gęstość pokrycia zawartą w przedziale od 5 g/m2 do 50 g/m2, korzystnie 15 g/m2 a gęstość pokrycia warstwy (3) i (3') trudnopalnej jest zawarta w przedziale od 30 g/m2 do 200 g/m2 korzystnie 103 g/m2, z kolei gęstość pokrycia filmu (5) ochronnego jest zawarta w przedziale od 0,5 g/m2 do 5 g/m2, korzystnie 2 g/m2.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL382496A PL211505B1 (pl) | 2007-05-24 | 2007-05-24 | Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL382496A PL211505B1 (pl) | 2007-05-24 | 2007-05-24 | Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL382496A1 PL382496A1 (pl) | 2008-12-08 |
PL211505B1 true PL211505B1 (pl) | 2012-05-31 |
Family
ID=43036696
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL382496A PL211505B1 (pl) | 2007-05-24 | 2007-05-24 | Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL211505B1 (pl) |
-
2007
- 2007-05-24 PL PL382496A patent/PL211505B1/pl not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL382496A1 (pl) | 2008-12-08 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6159878A (en) | Layered reflecting and photoluminous fire resistant material | |
US20070056077A1 (en) | Vapor permeable retroreflective garment | |
CN101646556A (zh) | 一种在清晰可见基布上设置有护板的防护材料 | |
WO2000041879A9 (en) | Layered reflecting and photoluminous fire resistant material | |
JP5824494B2 (ja) | 反射製品用プロセス | |
KR20110117223A (ko) | 카펫 이면 조명 시스템 | |
CN102317529A (zh) | 包括光学传感器的毯单元 | |
JP2013139106A (ja) | 白色蓄光発光膜材 | |
KR20110114722A (ko) | 미끄럼-방지 코팅을 구비한 카펫 이면 조명 시스템 | |
US8393676B2 (en) | Decorative bench or seat assembly having a photoluminescent work bonded thereto | |
JP2009151210A (ja) | 消防・防災・安全用標識プレートおよび消防・防災・安全用標識プレート作成キット | |
RU164561U1 (ru) | Прозрачная фотолюминесцентная пленка | |
JP2009263606A (ja) | 光天井用膜材 | |
ES2401098T3 (es) | Señalizador de ruta, en especial un señalizador de salida de incendios en un suelo o una pared | |
WO2003097343A1 (en) | Photoluminescent floor tile | |
PL211505B1 (pl) | Trudnopalny materiał warstwowy na taśmy i oznakowania ostrzegawcze | |
US8877326B1 (en) | Enhanced material adhesive composites | |
JP2009037080A (ja) | 屋外用内照式膜材及びそれを用いた施工物 | |
US20230210200A1 (en) | A combined phosphorescent, retroreflective and fluorescent article | |
JP5365501B2 (ja) | 不燃性内照式電飾看板 | |
JP6171153B2 (ja) | 透視性蓄光表示体 | |
JP2003053868A (ja) | 不燃性壁装材 | |
KR0170089B1 (ko) | 축광도료 조성물 및 그의 제조 방법 | |
JP3546320B2 (ja) | 発光性床材 | |
JP5365500B2 (ja) | 不燃性内照式電飾看板 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20140524 |