PL210299B1 - Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem - Google Patents
Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiemInfo
- Publication number
- PL210299B1 PL210299B1 PL383355A PL38335507A PL210299B1 PL 210299 B1 PL210299 B1 PL 210299B1 PL 383355 A PL383355 A PL 383355A PL 38335507 A PL38335507 A PL 38335507A PL 210299 B1 PL210299 B1 PL 210299B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- container
- sand
- rotation
- column
- head
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65B—MACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
- B65B1/00—Packaging fluent solid material, e.g. powders, granular or loose fibrous material, loose masses of small articles, in individual containers or receptacles, e.g. bags, sacks, boxes, cartons, cans, or jars
- B65B1/04—Methods of, or means for, filling the material into the containers or receptacles
- B65B1/06—Methods of, or means for, filling the material into the containers or receptacles by gravity flow
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E02—HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
- E02B—HYDRAULIC ENGINEERING
- E02B3/00—Engineering works in connection with control or use of streams, rivers, coasts, or other marine sites; Sealings or joints for engineering works in general
- E02B3/04—Structures or apparatus for, or methods of, protecting banks, coasts, or harbours
- E02B3/12—Revetment of banks, dams, watercourses, or the like, e.g. the sea-floor
- E02B3/122—Flexible prefabricated covering elements, e.g. mats, strips
- E02B3/127—Flexible prefabricated covering elements, e.g. mats, strips bags filled at the side
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Environmental & Geological Engineering (AREA)
- Ocean & Marine Engineering (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Revetment (AREA)
- Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)
- Supply Of Fluid Materials To The Packaging Location (AREA)
- Underground Or Underwater Handling Of Building Materials (AREA)
Description
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do napełniania worków przeciwpowodziowych.
Znane są urządzenia do napełniania worków piaskiem, posiadające pionowy zbiornik piasku zakończony rynną zasypową, wyposażone w mechanizm blokujący wysyp piasku, w których rynna zasypowa nie jest połączona z workiem co powoduje rozsypywanie ładowanego piasku.
Z ameryka ń skiego opisu patentowego US 5 425 403 znane jest urzą dzenie dla napeł niania worków materiałem sypkim lub ziarnistym, zwłaszcza piaskiem, które wyposażone jest w pionowy zbiornik z którego poprzez poziomy przenośnik ślimakowy napędzany silnikiem, zasypywany jest materiał do worków, które zakładane są wokół otworu wyładowczego a od dołu podtrzymywane przez regulowaną poziomą półkę. Urządzenie wyposażone jest w system regulacji ilości wsypywanego materiału do worka. Rama urządzenia wyposażona jest w koła oraz regulowaną podporę pozwalającą ustawić urządzenie na nierównym gruncie.
Znane jest także z europejskiego opisu patentowego EP 1338510 urządzenie do napełniania materiałem sypkim pojemników a zwłaszcza worków, które posiada lej wsypowy z dołączoną u dołu rurą napełniającą, w której umieszczony jest współosiowo, materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem, przeznaczonych do celów przesuwny osiowo i obrotowo element przenośnikowy, którego dolny koniec połączony jest trwale z osiowo przesuwnym i obrotowym elementem zamykającym na dolnym końcu rury napełniającej. Celem wynalazku jest rozwiązanie prostej i rozbieralnej oraz łatwej w obsłudze i instalacji w dowolnym miejscu, konstrukcji urządzenia do napełniania worków piaskiem w dużej ilości w krótkim czasie, zwł aszcza w czasie akcji przeciwpowodziowej. Urz ą dzenie do napeł niania worków materiałem sypkim zwłaszcza piaskiem, według wynalazku charakteryzuje się tym, że posiada ramiona robocze, z których każde na jednym końcu ma zamontowany obrotowo pojemnik, wyposażony w zaczep worka i do każdego ramienia roboczego zamontowany jest mechanizm blokująco-zwalniający obrót pojemnika, zaś drugi koniec ramienia połączony jest z głowicą zaopatrzoną w napęd i osadzoną obrotowo na kolumnie posadowionej na łapach.
Mechanizm blokująco-zwalniający obrót pojemnika stanowi pręt zamontowany na ramieniu roboczym przesuwnie w prowadnicach, podlegający działaniu sprężyny, którego jeden koniec współpracuje z wybraniem wykonanym w elemencie oporowym przytwierdzonym do pojemnika a drugi koniec współpracuje z elementem odciągającym połączonym z nieruchomą częścią urządzenia. Oś obrotu pojemnika usytuowana jest pomiędzy jego ścianą tylną a płaszczyzną prostopadłą do krawędzi ścian bocznych tego pojemnika i przebiegającą przez jego środek ciężkości. Napęd głowicy stanowi zamontowana do kolumny przekładnia zespolona z silnikiem, z której wyprowadzona jest oś bezpośrednio połączona z głowicą.
W celu ułatwienia transportu, ramiona robocze połączone są rozłącznie z łącznikami, zamontowanymi do głowicy. Oś kolumny jest nachylona względem poziomej płaszczyzny przekroju łapy pod katem α / 90°. Dodatkowo łapy na wolnym końcu posiadają stopę. Do tylnej ściany pojemnika, dodatkowo zamontowany jest obciążnik. Zastosowanie rozwiązania według wynalazku zapewnia uzyskanie łatwego i bezpiecznego napełniania worków materiałem sypkim. Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie w widoku z góry, fig. 2 - urządzenie w widoku z boku, fig. 3 - pojemnik w widoku z boku, fig. 4 ramię robocze w widoku z boku. Urządzenie posiada trzy ramiona robocze 1. Każde ramię na jednym końcu ma zamontowany obrotowo pojemnik 2 wyposażony w zaczep worka 3 stanowiący napinającą fiszbinę. Oś obrotu 14 pojemnika 2 usytuowana jest pomiędzy jego ścianą tylną 15 a płaszczyzną prostopadłą do krawędzi ścian bocznych tego pojemnika 2 i przebiegającą przez jego środek ciężkości, co powoduje jego samoczynny obrót do pozycji wyjściowej po wysypaniu piasku do worka. Dodatkowo pojemniki 2 na tylnej ścianie 15 mają zamontowany obciążnik 18. Pojemniki 2 wyposażone są w mechanizm blokująco-zwalniający jego obrót, który stanowi pręt 8 zamontowany na ramieniu roboczym 1 przesuwnie w prowadnicach 9. Pręt 8 podlega działaniu sprężyny 10, którego jeden koniec współpracuje z wybraniem 11 wykonanym w elemencie oporowym 12 przytwierdzonym do pojemnika 2, a drugi koniec współpracuje z elementem odciągającym 13 połączonym z nieruchomą częścią urządzenia. Na kolumnie 6, posadowionej na czterech łapach 7, osadzona jest obrotowo głowica 4, zaopatrzona w napęd 5, który stanowi zamontowana do kolumny 6 przekładnia zespolona z silnikiem, z której wyprowadzona jest oś bezpośrednio połączona z głowicą 4. Ramiona 1 połączone są nierozłącznie lub rozłącznie za pomocą łączników 16 z głowicą 4. Łapy 7 korzystnie zakończone są stopami 17. Oś kolumny 6 pochylona jest względem poziomej płaszczyzny przekroju łap 7 pod kątem α / 90°, dobranym
PL 210 299 B1 w ten sposób, aby jeden z pojemników 2 znalazł się w najniższej pozycji niemalże, dotykał ziemi a po półobrocie zajął najwyższą pozycję ok. 1 m.
Urządzenie montuje się i obsługuje w następujący sposób. Dowozi się je na wybrane miejsce na przyczepce lub przenosi ręcznie przez 3-4 osoby, w najbliższej odległości od pryzmy piasku. Po ustawieniu na gruncie kolumny 6 montuje się ramiona robocze 1. Końcówka pręta 8 znajduje się w wybraniu 11 elementu oporowego 12 blokując ruch pojemnika 2. Urządzenie wprowadza się w ruch. Od strony najniższego ustawienia pojemnika 2, dwóch ładowaczy zaopatrzonych w średniej wielkości łopaty piaskowe wrzuca ok. 25 kg piasku. Po dokonaniu 1/3 obrotu kolejna osoba zakłada na zaczep 3 worek, tak by był nałożony do poziomej osi obrotu 14 i przylegał do spodniej powierzchni zasobnika oraz do górnych jego krawędzi. Po pokonaniu kolejnej 1/3 obrotu końcówka pręta 8 najeżdża na element odciągający 13 i pręt 8 zostaje wyciągnięty z wybrania 11 zwalniając blokadę pojemnika 2 wskutek czego pojemnik 2 obraca się pod ciężarem piasku. Piasek samoczynnie zsypuje się do worka, który pod ciężarem piasku spada na ziemię i jest gotowy do odbioru. Pusty pojemnik 2 obraca się samoczynnie do pozycji wyjściowej. Końcówka pręta 8 zjeżdża z elementu odciągającego 13 i sprężyna 10 rozprężając się przesuwa pręt 8 do wybrania 11, blokując ruch pojemnika 2. Proces powtarzany jest przez kolejne ramiona robocze 1 urządzenia. Przy zastosowaniu trzech ramion roboczych angażuje się dwóch ładowaczy piasku, jedną osobę do podczepiania worków i jedna osobę do zdejmowania worków.
Napełnione worki transportowane są do miejsca przeznaczenia.
Claims (9)
1. Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem, znamienne tym, że posiada ramiona robocze (1), z których każde na jednym końcu ma zamontowany obrotowo pojemnik (2) i do każdego ramienia roboczego (1) zamontowany jest mechanizm blokująco-zwalniający obrót pojemnika (2) zaś drugi koniec ramienia (1) połączony jest z głowicą (4) zaopatrzoną w napęd (5) i osadzoną obrotowo na kolumnie (6) posadowionej na ł apach (7).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że, pojemnik (2) wyposażony jest w zaczep worka (3).
3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że mechanizm blokująco-zwlaniający obrót pojemnika (2) stanowi pręt (8) zamontowany na ramieniu roboczym (1) przesuwnie w prowadnicach (9), podlegający działaniu sprężyny (10), którego jeden koniec współpracuje z wybraniem (11) wykonanym w elemencie oporowym (12) przytwierdzonym do pojemnika (2) a drugi koniec współpracuje z elementem odciągającym (13) połączonym z nieruchomą częścią urządzenia.
4. Urządzenie według zastrz. 1 do 3, znamienne tym, że oś obrotu (14) pojemnika (2) usytuowana jest pomiędzy jego ścianą tylną (15) a płaszczyzną prostopadłą do krawędzi ścian bocznych tego pojemnika (2) i przebiegającą przez jego środek ciężkości.
5. Urządzenie według zastrz. 1 do 4, znamienne tym, że napęd (5) stanowi zamontowana do kolumny (6) przekładnia zespolona z silnikiem, z której wyprowadzona jest oś bezpośrednio połączona z głowicą (4).
6. Urządzenie według zastrz. 1 do 5, znamienne tym, że ramiona robocze (1) połączone są rozłącznie z łącznikami (16) zamontowanymi do głowicy (4).
7. Urządzenie według zastrz. 1 do 6, znamienne tym, że oś kolumny (6) jest nachylona względem poziomej płaszczyzny przekroju łapy (7) pod katem α ϊ 90°.
8. Urządzenie według zastrz. 1 do 7, znamienne tym, że łapy (7) na wolnym końcu posiadają stopę (17).
9. Urządzenie według zastrz. 1 do 8, znamienne tym, że do tylnej ściany (15) pojemnika (2) zamontowany jest obciążnik (18).
Priority Applications (5)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL383355A PL210299B1 (pl) | 2007-09-14 | 2007-09-14 | Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem |
DE602008006598T DE602008006598D1 (de) | 2007-09-14 | 2008-09-10 | Vorrichtung zur befüllung von säcken mit losen materialien, insbesondere mit sand |
PCT/PL2008/000065 WO2009035355A1 (en) | 2007-09-14 | 2008-09-10 | A device for filling sacks with loose materials, especially with sand |
AT08831039T ATE507147T1 (de) | 2007-09-14 | 2008-09-10 | Vorrichtung zur befüllung von säcken mit losen materialien, insbesondere mit sand |
EP08831039A EP2219952B1 (en) | 2007-09-14 | 2008-09-10 | A device for filling sacks with loose materials, especially with sand |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL383355A PL210299B1 (pl) | 2007-09-14 | 2007-09-14 | Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL383355A1 PL383355A1 (pl) | 2009-03-16 |
PL210299B1 true PL210299B1 (pl) | 2011-12-30 |
Family
ID=40239598
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL383355A PL210299B1 (pl) | 2007-09-14 | 2007-09-14 | Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP2219952B1 (pl) |
AT (1) | ATE507147T1 (pl) |
DE (1) | DE602008006598D1 (pl) |
PL (1) | PL210299B1 (pl) |
WO (1) | WO2009035355A1 (pl) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE102016003227B3 (de) | 2016-03-10 | 2017-03-30 | Guido Becker | Sandsackabfüllvorrichtung |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE900795C (de) * | 1949-10-25 | 1954-01-04 | Jagenberg Werke Ag | Abfuellmaschine fuer pulverfoermiges oder koerniges Gut |
US2789591A (en) * | 1953-07-13 | 1957-04-23 | Benz Angust | Appliance for filling granular bulk material into sacks |
US5425403A (en) * | 1993-09-24 | 1995-06-20 | Herrmann; Otto | Device for filling bags with a powder-like or granular flowable material, especially sand |
US6374874B1 (en) * | 2001-06-22 | 2002-04-23 | Robert W. Payne | Sand bag loading system |
ATE303946T1 (de) * | 2002-02-20 | 2005-09-15 | Bmh Chronos Richardson Gmbh | Verfahren und vorrichtung zum dosieren von schüttgut |
IES20030308A2 (en) * | 2003-04-23 | 2004-04-07 | Iaws Res Ltd | A packing system and method |
-
2007
- 2007-09-14 PL PL383355A patent/PL210299B1/pl unknown
-
2008
- 2008-09-10 EP EP08831039A patent/EP2219952B1/en not_active Not-in-force
- 2008-09-10 AT AT08831039T patent/ATE507147T1/de not_active IP Right Cessation
- 2008-09-10 DE DE602008006598T patent/DE602008006598D1/de active Active
- 2008-09-10 WO PCT/PL2008/000065 patent/WO2009035355A1/en active Application Filing
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DE602008006598D1 (de) | 2011-06-09 |
EP2219952A1 (en) | 2010-08-25 |
WO2009035355A1 (en) | 2009-03-19 |
PL383355A1 (pl) | 2009-03-16 |
ATE507147T1 (de) | 2011-05-15 |
EP2219952B1 (en) | 2011-04-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6269849B1 (en) | Filling machine for sandbags and other containers | |
FI84845C (fi) | Borstanordning och -foerfarande. | |
US6120233A (en) | Bulk seed carrier | |
CA2767690C (en) | Device & method for filling multiple sandbags at a time | |
US8714211B1 (en) | Sand bag filler with multiple fill stations | |
ES2768284T3 (es) | Máquina para ensacar arena, grava, barro, tierra y granulados húmedos tal como mortero y compost orgánico, y método de uso de esta máquina | |
PL210299B1 (pl) | Urządzenie do napełniania worków materiałem sypkim, zwłaszcza piaskiem | |
CN208542367U (zh) | 安全送料的破碎机 | |
CN207725654U (zh) | 一种连续下料包装装置 | |
US10582694B2 (en) | Combination feed and hay feeder | |
US6267535B1 (en) | Depositing particulate material or soil onto plastic film extending over a face of a landfill or other location | |
CN212738549U (zh) | 一种混料出料一体化的包装设备 | |
US9937637B1 (en) | Mobile mixing apparatus with adjustable mixing paddles | |
JP2006217920A (ja) | 田植機 | |
JP3892176B2 (ja) | 田植機 | |
DE102010031769B4 (de) | Dosiervorrichtung für den Schüttgut-Inhalt von Großtaschen | |
JP5230228B2 (ja) | 肥料散布機における肥料袋の支持台 | |
CN109081127A (zh) | 一种稻谷晾晒用快速装袋装置 | |
AU724792B2 (en) | Apparatus for laying film | |
PL68971Y1 (pl) | Przystawka do napełniania worków przeciwpowodziowych piaskiem | |
RU2272144C1 (ru) | Комплекс для погрузки автосамосвалов | |
JP2011045385A (ja) | 粉粒状物散布作業機 | |
PL153483B2 (pl) | Zespół dozujący ładowarki materiałów sypkich | |
JP4562796B2 (ja) | 田植機 | |
JPH078401Y2 (ja) | 砂などの袋詰機 |