PL208997B1 - Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej - Google Patents

Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Info

Publication number
PL208997B1
PL208997B1 PL369983A PL36998304A PL208997B1 PL 208997 B1 PL208997 B1 PL 208997B1 PL 369983 A PL369983 A PL 369983A PL 36998304 A PL36998304 A PL 36998304A PL 208997 B1 PL208997 B1 PL 208997B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
pipe
valves
pipes
shut
assembly according
Prior art date
Application number
PL369983A
Other languages
English (en)
Other versions
PL369983A1 (pl
Inventor
Krzysztof Karkoszka
Antoni Askaldowicz
Original Assignee
Askaldowicz
Krzysztof Karkoszka
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Askaldowicz, Krzysztof Karkoszka filed Critical Askaldowicz
Priority to PL369983A priority Critical patent/PL208997B1/pl
Publication of PL369983A1 publication Critical patent/PL369983A1/pl
Publication of PL208997B1 publication Critical patent/PL208997B1/pl

Links

Landscapes

  • Steam Or Hot-Water Central Heating Systems (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do użytku domowego.
Do podłączenia mieszkaniowych stacji ciepła z instalacjami wewnętrznymi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w budownictwie wielorodzinnym stosuje się konsole z w postaci kątownika z zamocowanym zespołem zaworów odcinających, składającym się z czterech zaworów, najczęściej zaworów kulowych, do których podłączane są z jednej strony rury wymiennika ciepła, a z drugiej strony rury przyłączeniowe łączące wymiennik ciepła z instalacją grzewczą mieszkaniową. Instalacja grzewcza mieszkaniowa zawiera cztery rury wyprowadzone z posadzki mieszkania, dwie rury centralnego ogrzewania, wody zasilającej i wody powrotnej oraz dwie rury wody użytkowej, wody ciepłej i wody zimnej. Wymienniki ciepła wraz z orurowaniem umieszczone są w szybie instalacyjnym i zamocowane na ścianie szybu. Na każde mieszkanie przypada jeden wymiennik ciepła, cztery zawory i cztery rury, stąd przy kilku podłączanych mieszkaniach w szybie instalacyjnym znajduje się gmatwanina rur, co sprawia trudności w obsłudze technicznej zarówno na etapie wykonawstwa budowy jak i podczas bieżącej eksploatacji obiektu. Tego rodzaju konstrukcja sprawia trudnoś ci z zapewnieniem kompensacji wydłużeń cieplnych oraz odpowiednich promieni gięcia rur, a także utrudniona jest przy tym izolacja termiczna i konserwacja. Na etapie inwestycji, w okresie wykonywania instalacji jest konieczne zainstalowanie stacji ciepła, w celu sprawdzenia jej działania i szczelności. Natomiast w przypadku awarii i konieczności wymiany lub naprawy instalacji zachodzi konieczność odcięcia instalacji całego mieszkania i spuszczenia wody.
Istota rozwiązania według wynalazku polega na tym, że zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej ma sztywną ramę, na której jest zamocowany, odpowiednio do liczby mieszkań, jeden zespół rurowy lub więcej zespołów rurowych, z których każdy jest połączony z przyporządkowanym mu zespołem zaworów odcinających zamocowanych na konsoli połączonej z ramą. Każdy zespól rurowy składa się z dwóch par rur, pierwszej pary zawierającej rury instalacji centralnego ogrzewania, rurę wody zasilającej i rurę wody powrotnej oraz drugiej pary rur zawierającej rurę wody użytkowej zimnej i rurę wody użytkowej ciepłej. Przeciwległe do zaworów końce rur wszystkich zespołów rurowych mają wyloty zasadniczo na jednym poziomie, znajdującym się na poziomie wyprowadzeń mieszkaniowych instalacji podposadzkowych. Na ramie są zamocowane pierwsze poprzeczki instalacyjne do mocowania rur zespołów rurowych oraz drugie poprzeczki instalacyjne do mocowania mieszkaniowych stacji ciepła. Począwszy od drugiego zespołu rurowego, rury tych zespołów mają położone ukośnie odcinki, przy czym w sąsiadujących ze sobą zespołach rurowych te ukośne odcinki są skierowane w przeciwnych kierunkach, co umożliwia racjonalne wykorzystanie przestrzeni ramy. Korzystnie, zawory odcinające są osadzone na nagwintowanych złączkach osadzonych w otworach konsoli, które to złączki są zamocowane nakrętkami. Korzystnie, rury zespołów rurowych są zamocowane do pierwszych poprzeczek montażowych obejmami, przy czym w obejmach są wkładki elastyczne, umożliwiające zmianę położenia kątowego rury podczas pracy instalacji. Zespoły przyłączeniowe o konstrukcji ramowej stanowią samodzielne jednostki montażowe, do których podłączane są stacje mieszkaniowe ciepła w budowanym obiekcie lub mogą występować w obrocie w postaci kompletnych jednostek zespolonych z mieszkaniowymi stacjami ciepł a montowanych u producenta zespołów przyłączeniowych. Korzystnie, mieszkaniowe stacje ciepła są zamocowane wewnątrz ramy na drugich poprzeczkach montażowych i połączone są poprzez zawory odcinające z rurami odpowiednich zespołów rurowych. Zespół przyłączeniowy do podłączenia jednego mieszkania ma jeden zespół rurowy i jedną konsolę z zaworami odcinającymi i współpracuje z jedną stacją ciepła. Zespół przyłączeniowy do podłączenia dwóch mieszkań ma w jednej ramie dwa zespoły rurowe i dwie konsole z zaworami odcinającymi i odpowiednio dwie stacje ciepła. Zespół przyłączeniowy do podłączenia trzech mieszkań ma w jednej ramie trzy zespoły rurowe i trzy konsole z zaworami odcinającymi i odpowiednio trzy stacje ciepła.
Zespół przyłączeniowy do podłączenia czterech mieszkań ma w jednej ramie cztery zespoły rurowe i cztery konsole z zaworami odcinającymi i odpowiednio cztery stacje ciepła. Na każdej konsoli są zamocowane dwa zawory odcinające instalacji mieszkaniowych centralnego ogrzewania i dwa zawory wody użytkowej oraz dwa zawory, zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego oraz zawór odcinający zasilania wodą wodociągową. Po wykonaniu prostych podłączeń instalacja jest przygotowana do pracy.
PL 208 997 B1
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia wykonywanie zespołów przyłączeniowych w postaci gotowych modułów jeszcze na etapie przed wykonywaniem rozprowadzeń na budowie, niezależnie od tego czy jest to układ z rur pex czy miedzianych. Rozwiązanie umożliwia wykonanie prób i płukanie instalacji na etapie budowy bez konieczności montażu mieszkaniowych stacji ciepła, ponadto już na etapie projektowania budowy możliwe jest dokładne rozplanowanie gabarytów szybów instalacyjnych. Zaletą rozwiązania według wynalazku jest jego prostota oraz łatwość i szybkość montażu, a także obniżenie kosztów. W przypadku prowadzenia prac konserwacyjnych jest łatwy dostęp do poszczególnych elementów instalacji w szybie instalacyjnym. Rozwiązanie umożliwia wymianę mieszkaniowej stacji ciepła w bardzo krótkim czasie bez konieczności spuszczania wody w instalacji. Do zalet rozwiązania należy zaliczyć prostotę oznaczeń układu instalacji mieszkaniowych oraz stabilną konstrukcję ramową. Zespół dostarczony na budowę może mieć założoną wcześniej izolację termiczną. W przypadku prowadzenia prac konserwacyjnych jest ułatwiony dostęp do poszczególnych elementów instalacji w szybie.
Rozwiązanie według wynalazku jest bliżej objaśnione w przykładzie realizacji i na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia zespół przyłączeniowy dla jednego mieszkania, w widoku z frontu, fig. 2 przedstawia zespół przyłączeniowy z fig. 1, w widoku z boku, fig. 3 przedstawia zespół przyłączeniowy z fig. 1 w widoku z góry, fig. 4 przedstawia szczegół konstrukcyjny zespoł u przyłączeniowego z fig. 1, fig. 5 przedstawia zespół przyłączeniowy dla dwóch mieszkań, w widoku z frontu, fig. 6 przedstawia zespół przyłączeniowy z fig. 5 w widoku z boku, fig. 7 przedstawia zespół przyłączeniowy dla trzech mieszkań, w widoku z frontu, fig. 8 przedstawia zespół przyłączeniowy z fig. 7 w widoku z boku, fig. 9 przedstawia zespół przyłączeniowy dla czterech mieszkań, w widoku z frontu, fig. 10 przestawia zespół przyłączeniowy z fig. 9 w widoku z boku.
P r z y k ł a d I
Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej ma sztywną ramę 1 wykonaną z blachy wygiętej w kształt ceownika. Szerokość i wysokość ramy zależy od liczby podłączanych mieszkaniowych stacji ciepła i jest dostosowana do gabarytów szybu instalacyjnego. Zespół przyłączeniowy mieszkaniowej stacji ciepła ma przymocowaną trwale do wzdłużnie ramy 1 konsolę 2, na której jest zamocowany zespół zaworów odcinających 4, składający się z dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej centralnego ogrzewania Z1, dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej wody użytkowej Z2, dwóch zaworów zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego Z3 i zaworu zasilania wodą wodociągową Z4. Ten zespół zaworów odcinających z konsolą 2 jest przyporządkowany jednemu, pierwszemu zespołowi rurowemu R1 Pierwszy zespół rurowy R1 zawiera dwie pary rur. Pierwszą parę stanowią rury instalacji centralnego ogrzewania składające się z rury wody zasilającej 5 i rury wody powrotnej 6. Rury te są połączone z zaworami Z1. Drugą parę rur stanowią rury instalacji wody użytkowej, składające się z rury wody zimnej 7 i rury wody ciepłej 8. Rury te są połączone z zaworami odcinającymi wody użytkowej Z2. Końcówki zaworów odcinających 4 z gwintem wewnętrznym są osadzone na nagwintowanych złączkach rurowych osadzonych w przelotowych otworach wykonanych w konsolach 2 i zamocowanych nakrętkami 9. Dolne końce rur 5, 6, 7, 8 są przymocowane do pierwszej poprzeczki montażowej 3, przymocowanej trwale do ramy 1. Rury są przymocowane do dolnej poprzeczki montażowej 3 obejmami 10. Obejmy 10 mają wkładki elastyczne 11 z gumy lub tworzywa sztucznego, umożliwiające zmianę położenia kątowego rury podczas pracy instalacji. Na ramie 1 jest zamocowana trwale druga poprzeczka montażowa 3', do której mocuje się mieszkaniową stację ciepła W. Konsola 2 oraz pierwsza poprzeczka montażowa 3 i druga poprzeczka montażowa 3' mają kształt kątownika i są przymocowane trwale do ramy 1. Dolne końce rur 5, 6, 7, 8 wyprowadzone są na zewnątrz i podłączane są do rur mieszkaniowych instalacji podposadzkowych.
P r z y k ł a d II
Rozwiązanie analogiczne jak w przykładzie I, przy czym zespół przyłączeniowy oprócz pierwszego zespołu rurowego R1 ma drugi zespół rurowy R2, który ma dwie pary rur. Pierwszą parę stanowią rura wody zasilającej 5 i rura wody powrotnej 6. Drugą parę rur stanowią rury instalacji wody użytkowej, rura wody zimnej 7 i rura wody ciepłej 8. Obydwie pary rur drugiego zespołu rurowego R2 są połączone z zespołem zaworów odcinających 4 zamocowanych na przyporządkowanej temu zespołowi konsoli 2, umieszczonej na wyższym poziomie niż konsola pierwszego zespołu rurowego. Zespół zaworów na konsoli 2 składa się z dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej centralnego ogrzewania Z4, dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej wody użytkowej Z2, dwóch zaworów zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego Z3 i zaworu zasilania wodą
PL 208 997 B1 wodociągową Z4. Końcówki zaworów odcinających 4 z gwintem wewnętrznym są osadzone na nagwintowanych złączkach rurowych osadzonych w przelotowych otworach wykonanych w konsolach 2 i zamocowanych nakrętkami 9. Rury drugiego zespołu rurowego R2 są zamocowane obejmami 10, na pierwszej poprzeczce montażowej 3 usytuowanej nad pierwszym zespołem rurowym R1, a ich dolne końce są zamocowane na dolnej pierwszej poprzeczce montażowej 3, i wyprowadzone obok rur pierwszego zespołu rurowego R1, do podłączenia z rurami instalacji podposadzkowych pierwszego i drugiego mieszkania. Obejmy 10 mają wkładki elastyczne 11 z gumy lub tworzywa sztucznego, umożliwiające zmianę położenia kątowego rury podczas pracy instalacji. Ten zespół przyłączeniowy służy do podłączenia dwóch mieszkań do instalacji grzewczej oraz instalacji ciepłej wody użytkowej. Drugi zespół rurowy R2 ma ukośne odcinki rur S położone pod kątem względem osi pionowej ramy 1, przy czym dolne końce rur obydwóch zespołów rurowych są zasadniczo na jednym poziomie i mieszczą się w szerokości ramy 1. Do ramy 1 zamocowane są dwie drugie poprzeczki montażowe 3], służące do zamocowania dwóch mieszkaniowych stacji ciepła W.
P r z y k ł a d III
Rozwiązanie analogiczne jak w przykładzie II, przy czym zespół przyłączeniowy oprócz pierwszego zespołu rurowego R1 i drugiego zespołu rurowego R2, ma trzeci zespół rurowy R3, który ma dwie pary rur. Pierwszą parę stanowią rura wody zasilającej 5 i rura wody powrotnej 6· Drugą parę rur stanowią rury instalacji wody użytkowej, rura wody zimnej 7 i rura wody ciepłej 8. Obydwie pary rur trzeciego zespołu rurowego R3 są połączone z zespołem zaworów odcinających 4 zamocowanych na konsoli 2 przyporządkowanej temu zespołowi. Zespół zaworów na konsoli 2 składa się z dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej centralnego ogrzewania Z1, dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej wody użytkowej Z2, dwóch zaworów zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego Z3 i zaworu zasilania wodą wodociągową Z4. Końcówki zaworów odcinających 4 z gwintem wewnętrznym są osadzone na nagwintowanych złączkach rurowych osadzonych w przelotowych otworach wykonanych w konsolach 2 i zamocowanych nakrętkami 9. Rury trzeciego zespołu rurowego R3 są zamocowane obejmami 10, na pierwszej poprzeczce montażowej 3 usytuowanej nad drugim zespołem rurowym R2, a ich dolne końce są zamocowane na dolnej pierwszej poprzeczce montażowej 3 i wyprowadzone obok rur pierwszego zespołu rurowego R1 i drugiego zespołu rurowego R2 na poziomie wyprowadzeń rur instalacji podposadzkowych mieszkaniowych. Obejmy 10 mają wkładki elastyczne 11 z gumy lub tworzywa sztucznego, umożliwiające zmianę położenia kątowego rury podczas pracy instalacji. Ten zespół przyłączeniowy służy do podłączenia trzech mieszkań do instalacji grzewczej oraz instalacji ciepłej wody użytkowej. Trzeci zespół rurowy R3 ma ukośne odcinki rur S położone pod kątem względem osi pionowej ramy 1, przy czym odcinki ukośne drugiego i trzeciego zespołu rurowego są skierowane w przeciwnych kierunkach. Końce rur wszystkich trzech zespołów rurowych R1, R2, R3 mieszczą się w szerokości ramy 1. Do ramy 1 zamocowane są trzy drugie poprzeczki montażowe 3 służące do zamocowania trzech mieszkaniowych stacji ciepła W.
P r z y k ł a d IV
Rozwiązanie analogiczne jak w przykładzie III, przy czym zespół przyłączeniowy oprócz pierwszego zespołu rurowego R1, drugiego zespołu rurowego R2 i trzeciego zespołu rurowego R3, ma czwarty zespół rurowy R4, który ma dwie pary rur. Pierwszą parę stanowią rura wody zasilającej 5 i rura wody powrotnej 6. Drugą parę rur stanowią rury instalacji wody użytkowej, rura wody zimnej 7 i rura wody ciepłej 8. Obydwie pary rur czwartego zespołu rurowego R4 są połączone z zespołem zaworów odcinających 4 zamocowanych na przyporządkowanej temu zespołowi konsoli 2. Zespół zaworów na konsoli 2 składa się z dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej centralnego ogrzewania Z1, dwóch zaworów odcinających instalacji mieszkaniowej wody użytkowej Z2, dwóch zaworów zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego Z3 i zaworu zasilania wodą wodociągową Z4. Końcówki zaworów odcinających 4 z gwintem wewnętrznym są osadzone na nagwintowanych złączkach rurowych osadzonych w przelotowych otworach wykonanych w konsoli 2 i zamocowanych nakrętkami 9. Rury czwartego zespołu rurowego R4 są zamocowane obejmami 10, na pierwszej poprzeczce montażowej 3 usytuowanej nad trzecim zespołem rurowym R3, a ich dolne końce są zamocowane na dolnej pierwszej poprzeczce montażowej 3 i wyprowadzone obok rur pierwszego zespołu rurowego R1, drugiego zespołu rurowego R2 i trzeciego zespołu rurowego R3, na poziomie wyprowadzeń rur instalacji podposadzkowych mieszkaniowych. Obejmy 10 mają wkładki elastyczne 11 z gumy lub tworzywa sztucznego, umożliwiające zmianę położenia kątowego rury podczas pracy instalacji. Ten zespół przyłączeniowy służy do podłączenia czterech mieszkań do instalacji
PL 208 997 B1 grzewczej oraz instalacji ciepłej wody użytkowej. Czwarty zespół rurowy R4 ma ukośne odcinki rur S położone pod kątem względem osi pionowej ramy 1, przy czym odcinki ukośne trzeciego i czwartego zespołu rurowego są skierowane w przeciwnych kierunkach. Końce rur wszystkich czterech zespołów rurowych R1, R2, R3, R4 mieszczą się w szerokości ramy 1. Do ramy 1 zamocowane są cztery drugie poprzeczki montażowe 3', służące do zamocowania czterech mieszkaniowych stacji ciepła W·
P r z y k ł a d V
Rozwiązanie analogiczne do przykładu I, przykładu II, przykładu III, przykładu IV, przy czym każdy zespół rurowy R1, R2, R3, R4 zamocowany na ramie 1 połączony jest poprzez zawory odcinające 4 na konsoli 2 z przyporządkowaną mu mieszkaniową stacją ciepła W zainstalowaną wewnątrz ramy 1, na drugich poprzeczkach montażowych 3].
Zespół przyłączeniowy instaluje się w szybie instalacyjnym. W celu podłączenia mieszkaniowej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej do sieci łączy się zawory Z3 na konsoli 2 z pionem zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego (z węzła cieplnego lub z kotłowni lokalnej), a zawór Z4 łączy się z pionem wody zasilającej wodociągowej. Nagwintowane złączki konsoli 2 łączy się z mieszkaniową stacją ciepła W za pomocą złączek, które są na jej wyposażeniu. Dolne końcówki rur 5, 6, 7, 8 zespołu rurowego łączy się z końcówkami rur podposadzkowych instalacji mieszkaniowych, za pomocą złączy systemowych pex lub miedzianych (pojedynczymi kształtkami).

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zawierający konsole z zaworami odcinającymi instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, znamienny tym, że ma sztywną ramę (1), na której jest zamocowany, odpowiednio do liczby mieszkań w pionie jeden zespół rurowy (R1) lub więcej zespołów rurowych (R1, R2, R3, R4), z których każdy jest połączony z zaworami odcinającymi (4), przyporządkowanej mu konsoli (2) połączonej z ramą (1), przy czym każdy zespół rurowy (R1, R2, R3, R4) składa się z dwóch par rur, pierwszej pary zawierającej rury instalacji centralnego ogrzewania, rurę wody zasilającej (5) i rurę wody powrotnej (6), oraz drugiej pary rur zawierającej rurę wody użytkowej zimnej (7) i rurę wody użytkowej ciepłej (8), przy czym przeciwległe do zaworów (4) końce rur każdego zespołu rurowego (R1, R2, R3, R4) mają wyloty zasadniczo na jednym poziomie, przy czym na ramie (1) są zamocowane pierwsze poprzeczki instalacyjne (3) do mocowania rur zespołów rurowych i drugie poprzeczki instalacyjne (3D do mocowania mieszkaniowych stacji ciepła (W).
  2. 2. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że począwszy od drugiego zespołu rurowego (R2) rury (5, 6, 7, 8) mają położone ukośnie odcinki S, przy czym w sąsiadujących ze sobą zespołach rurowych (R2, R3), (R3, R4) te ukośne odcinki S są skierowane w przeciwnych kierunkach.
  3. 3. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że ma mieszkaniowe stacje ciepła (W1, W2, W3, W4) zamocowane wewnątrz ramy (1), na drugich poprzeczkach montażowych (3), połączone poprzez zawory odcinające (4) z rurami odpowiednich zespołów rurowych (R1, R2, R3, R4).
  4. 4. Zespół według zastrz. 1 albo 3, znamienny tym, że zawory odcinające (4) są osadzone na nagwintowanych złączkach osadzonych w otworach konsoli (2), zamocowanych nakrętkami (9).
  5. 5. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że rury (5, 6, 7, 8) zespołów rurowych (R1, R2, R3, R4) są zamocowane do pierwszych poprzeczek montażowych (3) obejmami (10).
  6. 6. Zespół według zastrz. 5, znamienny tym, że w obejmach (10) są wkładki elastyczne (11).
  7. 7. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że ma jeden zespół rurowy (R1) i jedną konsolę (2) z zaworami odcinającymi (4).
  8. 8. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że ma dwa zespoły rurowe (R1, R2) i dwie konsole (2) z zaworami odcinającymi (4).
  9. 9. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że ma trzy zespoły rurowe (R1, R2, R3) i trzy konsole (2) z zaworami odcinającymi (4).
  10. 10. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że ma cztery zespoły rurowe (R1, R2, R3, R4) i cztery konsole (2) z zaworami odcinającymi (4).
  11. 11. Zespół według zastrz. 1, znamienny tym, że na każdej konsoli (2) są zamocowane zawory odcinające (4) instalacji mieszkaniowych centralnego ogrzewania (Z1) i wody użytkowej (Z2) oraz zawory zasilania i wody powrotnej centralnego ogrzewania sieciowego (Z3) i zawór zasilania wodą wodociągową (Z4).
PL369983A 2004-09-09 2004-09-09 Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej PL208997B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL369983A PL208997B1 (pl) 2004-09-09 2004-09-09 Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL369983A PL208997B1 (pl) 2004-09-09 2004-09-09 Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL369983A1 PL369983A1 (pl) 2006-03-20
PL208997B1 true PL208997B1 (pl) 2011-07-29

Family

ID=38317453

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL369983A PL208997B1 (pl) 2004-09-09 2004-09-09 Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL208997B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL369983A1 (pl) 2006-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6345770B1 (en) Modular manifold
US3670764A (en) Building utility and service system
CN115523524A (zh) 模块化供暖站
PL208997B1 (pl) Zespół przyłączeniowy mieszkaniowych stacji ciepła centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
EP2863132A2 (en) System of boiler equipment and the components and structural elements of such a system
CN115523531A (zh) 带旁路的单件式供暖站
PL231153B1 (pl) Węzeł kondygnacyjny wielolokalowy
DE4216633C2 (de) Warmwasserspeicher
CN115811862A (zh) 数据中心空调冷冻水集中分配模块
RU2438072C1 (ru) Система отопления и горячего водоснабжения квартир многоэтажных зданий
EP1462734A1 (de) Haustechnikzentrale
KR200495781Y1 (ko) 난방수, 온수 및 수도용 분배관 거치대
CN215001874U (zh) 一种分水器
CN217737675U (zh) 一种基于非循环水源的开式冷却水系统
JP2002070093A (ja) 給水・排水・給湯一体型配管工法
EP4108997A1 (en) Interconnection device for heat station
CZ281254B6 (cs) Uspořádání s instalačními elementy
FI91791B (fi) Menetelmä käyttövesi- ja/tai vesilämmitysputkistojen asentamiseksi rakennukseen sekä kytkentä- ja jakoyksikkö menetelmän toteuttamiseksi
CN209819651U (zh) 热力入口设备安装结构
CN100432577C (zh) 组合式水源热泵中央空调
DE102008019614A1 (de) Stromerzeugende Heizung
DK200100322Y6 (da) Indretning til etablering af forgrenings- og/eller samlingspunkt for slanger og /eller rör, modulsystem samt anvendelser heraf
ES2644162A1 (es) Sistema híbrido con bomba de calor colectiva y calderas individuales de gas
WO2024188425A1 (en) Hybrid heat pump frame kit with a receiving portion
EP1378712A1 (en) Thermal fluid distribution assembly for one or more thermal circuits

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20120909