PL204271B1 - Przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się - Google Patents

Przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się

Info

Publication number
PL204271B1
PL204271B1 PL360816A PL36081603A PL204271B1 PL 204271 B1 PL204271 B1 PL 204271B1 PL 360816 A PL360816 A PL 360816A PL 36081603 A PL36081603 A PL 36081603A PL 204271 B1 PL204271 B1 PL 204271B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
magazine
guide
spring
housing
spring element
Prior art date
Application number
PL360816A
Other languages
English (en)
Other versions
PL360816A1 (pl
Inventor
Michael Weibel
Stefan Bönig
Original Assignee
Hilti Ag
Hilti Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hilti Ag, Hilti Aktiengesellschaft filed Critical Hilti Ag
Publication of PL360816A1 publication Critical patent/PL360816A1/pl
Publication of PL204271B1 publication Critical patent/PL204271B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C1/00Hand-held nailing tools; Nail feeding devices
    • B25C1/08Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure
    • B25C1/10Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge
    • B25C1/18Details and accessories, e.g. splinter guards, spall minimisers
    • B25C1/188Arrangements at the forward end of the barrel, e.g. splinter guards, spall minimisers, safety arrangements, silencers, bolt retainers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C1/00Hand-held nailing tools; Nail feeding devices
    • B25C1/08Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure
    • B25C1/10Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge
    • B25C1/18Details and accessories, e.g. splinter guards, spall minimisers
    • B25C1/182Feeding devices
    • B25C1/184Feeding devices for nails

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Details Of Spanners, Wrenches, And Screw Drivers And Accessories (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się.
Tego rodzaju przyrządy osadcze mogą być napędzane za pomocą paliwa lub też pneumatycznych, mechanicznych albo elektropneumatycznych układów napędowych.
Z opisu EPO 743 141 B1 jest znany przyrząd osadczy, napędzany gazami prochowymi, który posiada obudowę, w której jest ułożyskowana osiowo przesuwnie prowadnica trzpienia, wystająca ponad powierzchnię czołową obudowy od strony kierunku wbijania. Na prowadnicy trzpieni jest umieszczony magazynek dla przedmiotów mocujących, wystający z boku, przestawiony względem prowadnicy trzpieni w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania, wbrew działaniu siły sprężyny. Magazynek, umieszczony na prowadnicy trzpieni, umożliwia ustalenie i automatyczne doprowadzanie wielu przedmiotów mocujących, umieszczonych jeden za drugim, przykładowo gwoździ lub trzpieni, które są zamocowane w tulejach prowadzących, połączonych ze sobą w rodzaju pasa. Przy tym do przesuwania do przodu przedmiotów mocujących w kierunku prowadnicy trzpieni wewnątrz magazynku służy suwak, obciążony sprężyną. Na magazynku jest umieszczony pojedynczy kołek, który za pomocą elementu sprężynowego opiera się na magazynku i który podczas procesu dociskania przyrządu osadczego do podłoża jest przyciskany do obudowy. Przy tym prowadnica trzpieni jest przemieszczana względem magazynku w ten sposób, że zablokowany jest transport przedmiotów mocujących. Maksymalne napięcie sprężyny, oddziałujące w kierunku osadzania, i odpowiednie ugięcie sprężyny elementu sprężynowego, oddziałującego na kołek, są większe od napięcia sprężyny i ugięcia sprężyny między prowadnicą trzpieni a magazynkiem, w celu uzyskania opóźnienia posuwu przedmiotów mocujących, znajdujących się w magazynku.
W celu uruchomienia przyrządu osadczego, obudowa musi być przestawiona względem prowadnicy trzpieni o tak zwaną „drogę docisku. W tym celu w pierwszej fazie drogi docisku, powierzchnia dociskania prowadnicy trzpieni od strony kierunku osadzania jest osadzana na podłożu i obudowa jest naciskana w kierunku podłoża. Podczas procesu dociskania następuje przesunięcie magazynku względem prowadnicy trzpieni, w kierunku osadzania, do momentu, aż magazynek przylgnie do podłoża. Przy tym element sprężynowy, umieszczony między magazynkiem a obudową, podczas pierwszej fazy dociskania styka się z powierzchnią czołową obudowy od strony kierunku osadzania i wskutek większego ugięcia sprężyny i większej siły przemieszcza magazynek względem prowadnicy trzpieni w kierunku osadzania, do momentu, aż przylega on do podłoża. Przy tym jednocześnie następuje wstępne naprężenie sprężyny, umieszczonej między magazynkiem a prowadnicą trzpieni, która posiada mniejsze ugięcie niż element sprężynowy oraz mniejsze napięcie. W tym położeniu magazynku względem prowadnicy trzpieni, transport przyrządów mocujących z magazynku do prowadnicy trzpieni jest utrudniony. Po przeprowadzeniu procesu osadzania, gdy przyrząd osadczy jest uniesiony znad podłoża, najpierw następuje przemieszczenie magazynku i prowadnicy trzpieni, wraz z prowadnicą tłoka, względem obudowy. Dopiero wówczas, gdy magazynek i prowadnica trzpieni są przesunięte względem obudowy na tyle, że element sprężynowy lub kołek nie stykają się już z obudową, następuje przemieszczenie magazynku względem prowadnicy trzpieni pod wpływem naprężenia sprężyny, umieszczonej między magazynkiem a prowadnicą trzpieni, aż do momentu, gdy magazynek ponownie przyjmie swoje położenie wyjściowe.
Tak więc blokada transportu zostanie zniesiona z opóźnieniem czasowym. Wadą tego znanego przyrządu osadczego jest to, że kołek, który jest nie jest ułożyskowany współosiowo wobec kierunku dociskania, powoduje oddziaływanie momentu siły na przesuwające się części, zwłaszcza na magazynek, wskutek czego może to doprowadzić do niesymetrycznego obciążenia, a tym samym do skośnego ustawienia lub zakleszczenia części ruchomych.
Przedmiotem wynalazku jest przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się charakteryzujący się tym, że magazynek jego posiada co najmniej jedną powierzchnię roboczą, obejmującą przynajmniej częściowo w postaci pierścienia prowadnicę trzpieni. Przenoszenie siły z elementu sprężynowego lub elementów sprężynowych na co najmniej jedną powierzchnię roboczą podczas dociskania przyrządu osadczego na podłoże realizuje się za pomocą elementu pierścieniowego, który jest umieszczony na obwodzie wokół prowadnicy tłoka 13 w komorze ustalającej na obudowie.
Zgodnie z tym rozwiązaniem wystarczające jest, jeśli element sprężynowy lub elementy sprężynowe, umieszczone między magazynkiem a obudową, oddziałują na element pierścieniowy, ułożyPL 204 271 B1 skowany w komorze ustalającej na obudowie, który podczas dociskania przyrządu osadczego do podłoża przenosi naprężenie sprężyny na powierzchnię roboczą, znajdującą się na magazynku i zwróconą do obudowy. Przy tym sprężysty element pierścieniowy jest usytuowany współosiowo względem osi osadzania wokół prowadnicy tłoka.
Dzięki tej cesze wynalazku możliwe jest umieszczenie magazynku w sposób obrotowy o 360° wokół prowadnicy trzpieni, ponieważ możliwe jest współdziałanie z elementem pierścieniowym, a tym samym przeniesienie opóźnienia posuwu w danym położeniu obrotu magazynku. Ponadto, podczas dociskania przyrządu następuje symetryczne przenoszenie siły na ruchome części, dzięki czemu wykluczone jest skośne ustawienie tych części. Tak więc nie zmniejsza się siła dociskania, spowodowana skośnym ustawieniem.
Element pierścieniowy, który jest prowadzony w przedniej obudowie od strony kierunku osadzania, jest obciążony przykładowo za pomocą również współosiowej sprężyny naciskowej, do przodu w kierunku osadzania. Sama sprężyna naciskowa swoim zakończeniem od strony obudowy podpiera się w obudowie lub na tulejach, zamocowanych w obudowie.
Korzystne jest, jeśli komora ustalająca jest ukształtowana w postaci tulei cylindrycznej, w której jest umieszczony element sprężynowy w postaci sprężyny śrubowej, jak również element pierścieniowy, umieszczony w kierunku osadzania przed elementem sprężynowym.
Ogranicznik ruchu w obudowie może uniemożliwić wypadanie elementu pierścieniowego z obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu według wynalazku uzyskuje się bardziej zwartą konstrukcję przyrządu, nadającą się do łatwego montażu.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie przyrząd osadczy według wynalazku, w częściowym przekroju i widoku z boku, w położeniu spoczynku, fig. 2 - schematycznie, przyrząd osadczy według fig. 1, w częściowym przekroju, w widoku od dołu, fig. 3 - schematycznie, przyrząd osadczy, w częściowym przekroju i widoku z boku, w pierwszym położeniu, z częściowym dociskiem, fig. 4 - schematycznie, przyrząd osadczy, w częściowym przekroju i widoku z boku, w drugim położeniu, z częściowym dociskiem, fig. 5 schematycznie, przyrząd osadczy, w częściowym przekroju i widoku od dołu, w drugim położeniu, z częściowym dociskiem, a fig. 6 - schematycznie, przyrzą d osadczy, w częściowym przekroju i widoku od dołu, w położeniu z całkowitym dociskiem.
Przyrząd osadczy 10, przedstawiony w położeniu spoczynku na fig. 1 i 2 posiada obudowę 11, z której wystaje prowadnica trzpieni 12 w kierunku osadzania 40 i od której odstaje do dołu uchwyt ręczny 31. Na uchwycie ręcznym 31 jest umieszczony włącznik uruchamiający 32 lub język spustowy, w celu wyzwolenia procesu osadzania. Przedstawiony przyrząd osadczy może być eksploatowany przykładowo przy użyciu ładunków miotających, umieszczonych na przenoszonym paśmie nośnym, które nie są przedstawione na rysunku. Przykładowo, w przypadku przyrządów osadczych, usytuowanych na łożu, obudowa 11 może również posiadać dwie części, ruchome względem siebie.
Na prowadnicy trzpieni 12 jest umieszczony magazynek 15 dla przedmiotów mocujących 18, przestawny w kierunku osiowym względem prowadnicy trzpieni 18. Przedmioty mocujące 18 są zgromadzone w magazynku 15, tworząc pasmo magazynku 16 w rodzaju pasa, przy czym poszczególne przedmioty mocujące 18 są umieszczone w elemencie prowadzącym 17. Przedmioty mocujące 18 są doprowadzane w kierunku prowadnicy trzpieni 12 wewnątrz magazynku w sposób automatyczny, za pomocą nie przedstawionych na rysunku sań transportowych, obciążonych sprężyną, które są przestawne w magazynku 15 wzdłuż prowadnicy. Przedmioty mocujące 18 docierają wówczas z magazynku 15 poprzez boczny otwór przelotowy 14 do prowadnicy trzpieni 12. Ponadto w obudowie 11 jest ułożyskowana przesuwnie prowadnica tłoka 1, przy czym prowadnica tłoka 1 opiera się za pośrednictwem elementu sprężynowego 27 na obudowie 11. W prowadnicy tłoka 13 jest ułożyskowany przesuwnie tłok napędowy, nie przedstawiony na rysunku, za pośrednictwem którego element mocujący 18 może być wtłoczony w podłoże, po wyzwoleniu procesu osadzania za pomocą włącznika uruchamiającego 32 i zapłonie ładunku miotającego.
Magazynek 15 jest ukształtowany w ten sposób, że przynajmniej w pewnych obszarach otacza on pierścieniowo prowadnicę trzpień. Na końcu pierścieniowej części magazynku 15, zwróconym do obudowy 11, jest umieszczona powierzchnia robocza 19, która przynajmniej w pewnych obszarach, jest ukształtowana pierścieniowo i która otacza koniec prowadnicy tłoka 13 od strony kierunku osadzania. Pierścieniowa powierzchnia robocza 19 może być ukształtowana w sposób ciągły, jednak w pewnych obszarach może być przerwana. Funkcja powierzchni roboczej 19 będzie jeszcze opisana poniżej.
PL 204 271 B1
W wybraniu magazynku 15, które graniczy z prowadnicą trzpieni 12, jest umieszczony pierwszy element sprężynowy 22, który z jednej strony opiera się na magazynku 15, a z drugiej strony na występie 25, który jest umieszczony na prowadnicy trzpieni 12. Na prowadnicy trzpieni 12 jest umieszczony dalszy występ 26, który w położeniu spoczynku przyrządu osadczego 10 według fig. 1 opiera się na powierzchni zderzakowej 30 magazynku 15. Występy 25, 26 są dociskane pod wpływem naprężenia elementu sprężynowego 22 do powierzchni zderzakowych 30, 30' magazynku 15.
Ponadto na przednim końcu prowadnicy trzpieni 12, usytuowanym w kierunku osadzania 40, jest umieszczona powierzchnia dociskowa 28, za pomocą której przyrząd osadczy 10 może być przyłożony do podłoża U i do niego dociskany. Poza tym na końcu otworu przelotowego 14 od strony kierunku osadzania, przy prowadnicy trzpieni 12 jest jeszcze umieszczona krawędź zaporowa 29. W stanie całkowitego dociśnięcia przyrządu osadczego 10, krawędź zaporowa 29 może uniemożliwić dalszy transport przedmiotów mocujących 18 i pasma magazynkowego 16, co będzie jeszcze dokładnie opisane poniżej. Magazynek 15 może być połączony z prowadnicą trzpieni 12 również w sposób nieobrotowy, a zespół, składający się z magazynku 15 i prowadnicy trzpieni 12, może być obracany względem prowadnicy tłoka 13.
W takim przypadku możliwe byłoby przemieszczenie magazynku, przykładowo o 180°, w kierunku uchwytu ręcznego 31 przyrządu osadczego.
Na końcu obudowy 11 od strony kierunku osadzania jest umieszczona cylindryczna komora ustalająca 20 lub tuleja, na której końcu, znajdującym się w obudowie 11, jest umieszczona powierzchnia podporowa 24. Na powierzchni podporowej 24 opiera się drugi element sprężynowy 2, który otacza pierścieniowo prowadnicę tłoka 13 i element sprężynowy 27, otaczający również pierścieniowo element sprężynowy 27. Przedni koniec elementu sprężynowego 2 jest otoczony za pomocą elementu pierścieniowego 23, który jest umieszczony przesuwnie, lecz nieruchomo w obudowie, w komorze ustalającej 20. Element pierścieniowy 2 może być wciśnięty, do komory ustalającej 20 wbrew naprężeniu sprężyny elementu sprężystego 21.
W celu umożliwienia uruchomienia przyrządu osadczego 10, prowadnica trzpieni 12 i prowadnica tłoka 13, przylegająca do prowadnicy trzpieni 12, jest przestawiona wobec obudowy 11 o wielkość drogi docisku A1-A3 po to, aby mogło zadziałać nie przedstawione na rysunku urządzenie zapłonowe w tylnym obszarze obudowy 11 i aby nastąpiło uruchomienie włącznika lub włączników uruchamiających. W tym celu, jak jest to przedstawione na fig. 3, powierzchnia dociskowa 28 prowadnicy trzpieni 12, jest przykładana do podłoża U i obudowa 11 jest dociskana do podłoża U w kierunku osadzania 40. Na fig. 3, przyrząd osadczy 10 został już przesunięty o wielkość drogi docisku A1 (fig. 1 i 2) w kierunku do podłoża U (zderzak 19/33). Na pierwszym odcinku drogi docisku A1 jedynie prowadnica tłoka 13 jest wsuwana do obudowy 11 wbrew naprężeniu elementu sprężynowego 27, przy czym element sprężynowy 27 został ściśnięty o wielkość, odpowiadającą odcinkowi drogi docisku. Po przejściu drogi docisku położenie prowadnicy sworzni 12 względem magazynku 15 pozostało niezmienione. Pod wpływem naprężenia elementu sprężynowego 21, element pierścieniowy 23 przylega swoim końcem 33 od strony kierunku osadzania 33 do powierzchni roboczej 19 magazynku 15.
Zgodnie ze stanem, przedstawionym na fig. 4 i 5, przyrząd osadczy 10 według wynalazku jest dociśnięty do podłoża o dalszy odcinek drogi docisku A2 w kierunku osadzania 40. Przy tym prowadnica trzpieni 12 jest przestawiona względem magazynku 15 wbrew naprężeniu elementu sprężynowego 22, dzięki czemu krawędź zaporowa 29, co jest widoczne na fig. 5, jest przestawiona w ten sposób, że zablokowany jest dalszy transport pasma magazynkowego 16 lub elementów prowadzących 17, ponieważ koniec 34 elementów prowadzących 17, usytuowanych w kierunku osadzania, jest przykryty za pomocą krawędzi zaporowej 29. Natomiast element sprężynowy 21, którego naprężenie jest większe od naprężenia elementu sprężynowego 22, nie został jeszcze ściśnięty podczas pokonywania odcinka drogi docisku A2.
Zgodnie z fig. 6, przyrząd osadczy 10 jest dociskany do podłoża U o dalszy odcinek drogi docisku A3 w kierunku osadzania 40. Przy tym podczas procesu dociskania, element pierścieniowy 23 jest dociskany wbrew naprężeniu sprężyny 21 do powierzchni roboczej 19 magazynku 15 i wciskany w tuleję lub komorę ustalającą 20 obudowy 11. W położeniu przyrządu osadczego 10, widocznym na fig. 6, proces osadzania byłby możliwy jedynie w przypadku uruchomienia wyłącznika uruchamiającego 32 przyrządu osadczego 10. Podczas unoszenia przyrządu osadczego 10 znad podłożą U, elementy sprężynowe 21, 22 i 27 zostałyby rozdzielone w dokładnie odwrotnej kolejności postępowania, niż miało to miejsce podczas procesu dociskania i odpowiednie elementy konstrukcyjne przyrządu osadczego 10 zostałyby przesunięte w kierunku osadzania 40.
PL 204 271 B1
Podczas unoszenia przyrządu osadczego 10 o odcinek drogi docisku A3, zostałby najpierw odsunięty od obudowy 11 magazynek 15 za pomocą elementu pierścieniowego 23 i element sprężynowy 2, działający na element pierścieniowy 23, w położenie przedstawione na fig. 4 i 5. Transport taśmy magazynkowej 16 w tym nieznacznie uniesionym położeniu byłby jeszcze utrudniony, ponieważ krawędź zaporowa 12 leży przy prowadnicy trzpieni 12 między dwoma elementami prowadzącymi 17, a tym samym byłby zablokowany transport pasma magazynkowego 16, wskutek czego powstaje opóźnienie posuwu taśmy magazynkowej 16 podczas procesu unoszenia przyrządu osadczego. Jeśli magazynek 15 i prowadnica 12 są ułożyskowane obrotowo względem prowadnicy tłoka 13, wówczas efekt ten występowałby również wówczas, gdyby magazynek 15 z prowadnicą trzpieni 12 przechylił się przykładowo o 180°, ponieważ ciągle jeszcze jest zapewniony styk między elementem pierścieniowym 23 a powierzchnią roboczą 19 magazynku 15, z powodu pierścieniowego ukształtowania, przynajmniej w pewnych obszarach, zarówno powierzchni roboczej jak również elementu pierścieniowego 2.
Dopiero podczas dalszego unoszenia przyrządu o drogę przesuwania, który odpowiada odcinkowi drogi docisku A2, za pomocą którego przyrząd osadczy 10 przyjąłby położenie, przedstawione na fig. 3, krawędź zaporowa zostanie usunięta z drogi transportowej taśmy magazynkowej 16. Wówczas prowadnica trzpieni 12 zostanie przestawiona wobec magazynku 15 z powodu działania naprężenia elementu sprężystego 22, przy czym występy 25 i 26 ponownie przylegają do powierzchni przylegania 30 i 30' w magazynku.
Podczas dalszego unoszenia przyrządu osadczego 10 znad podłoża U, odpowiednio do drogi docisku A1, przyrząd osadczy 10 uzyskuje w pełni swoje położenie wyjściowe lub położenie spoczynku, jakie jest uwidocznione na fig. 1 i 2.

Claims (3)

1. Przyrząd osadczy z magazynkiem, napędzany za pomocą gazów rozprężających się, do wbijania przedmiotów mocujących, korzystnie gwoździ, trzpieni, kołków lub tym podobnych przedmiotów, w podłoże, z obudową, w której jest ułożyskowana osiowo przesuwnie prowadnica trzpieni, od której odchodzi z boku magazynek dla przedmiotów mocujących, który jest przestawiony względem prowadnicy trzpieni w kierunku przeciwnym do kierunku osadzania, wbrew działaniu siły pierwszego elementu sprężynowego, przy czym między obudową a magazynkiem jest umieszczony co najmniej jeden dalszy element sprężynowy, którego maksymalne napięcie, oddziałujące w kierunku osadzania, i odpowiednie ugięcie sprężyny są większe od napięcia i ugięcia sprężyny pierwszego elementu sprężynowego, oraz z prowadnicą tłoka, w której umieszczony jest osiowo przesuwnie tłok napędowy, znamienny tym, że magazynek (15) posiada co najmniej jedną powierzchnię roboczą (19), obejmującą przynajmniej częściowo w postaci pierścienia prowadnicę trzpieni (1), przy czym przenoszenie siły z elementu sprężynowego lub elementów sprężynowych (21) na co najmniej jedną powierzchnię roboczą (19) podczas dociskania przyrządu osadczego (10) na podłoże (U) realizuje się za pomocą elementu pierścieniowego (23), który jest umieszczony na obwodzie wokół prowadnicy tłoka (13) w komorze ustalającej (20) na obudowie (11).
2. Przyrząd według zastrz. 1, znamienny tym, że komora ustalająca (20) jest ukształtowana w postaci tulei cylindrycznej, w której jest umieszczony element sprężynowy (21) w postaci sprężyny śrubowej, jak również element pierścieniowy (23), umieszczony w kierunku osadzania przed elementem sprężynowym (40).
3. Przyrząd według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że powierzchnia robocza (19) magazynku ma kształt pierścienia, przy czym pierścień przynajmniej w jednym miejscu posiada przerwanie.
PL360816A 2002-06-24 2003-06-23 Przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się PL204271B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10228036.3A DE10228036B4 (de) 2002-06-24 2002-06-24 Über expandierende Gase angetriebbares Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL360816A1 PL360816A1 (pl) 2003-12-29
PL204271B1 true PL204271B1 (pl) 2009-12-31

Family

ID=29719395

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL360816A PL204271B1 (pl) 2002-06-24 2003-06-23 Przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się

Country Status (7)

Country Link
US (1) US6722551B2 (pl)
AU (1) AU2003204637B2 (pl)
CA (1) CA2430521C (pl)
DE (1) DE10228036B4 (pl)
FR (1) FR2841169B1 (pl)
PL (1) PL204271B1 (pl)
TW (1) TWI249457B (pl)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2865427B1 (fr) * 2004-01-23 2006-04-28 Prospection & Inventions Appareil a tir indirect de scellement d'elements de fixation dans un materiau support
US7971768B2 (en) * 2004-05-04 2011-07-05 Illinois Tool Works Inc. Guidance system for fasteners
DE102006000025A1 (de) * 2006-01-25 2007-07-26 Hilti Ag Setzgerät
CN105275917B (zh) * 2014-07-24 2017-10-03 台州市大江实业有限公司 一种用于活塞机构的弹簧复位装置
CN105196252A (zh) * 2015-09-24 2015-12-30 宜宾市南溪区科诚机电厂 轴向击发射钉器
CN111730551A (zh) * 2020-07-06 2020-10-02 炬岱企业有限公司 胶条安装电动工具

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3920169A (en) * 1973-09-17 1975-11-18 Textron Inc Driving tool mechanism
US3863824A (en) * 1973-10-23 1975-02-04 Olin Corp Automatic fastener feed magazine and feed belt
US4858811A (en) * 1985-11-21 1989-08-22 Eldorado Cartridge Corporation Power actuated tool with magazine feed
DE3806626C2 (de) * 1988-03-02 1997-04-24 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät
DE19517230A1 (de) * 1995-05-15 1996-11-21 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente
US5799855A (en) * 1996-02-09 1998-09-01 Illinois Tool Works Inc. Velocity control and nosepiece stabilizer system for combustion powered tools
DE19642295A1 (de) * 1996-10-14 1998-04-16 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät mit Magazin für Befestigungselemente
US6158643A (en) * 1997-12-31 2000-12-12 Porter-Cable Corporation Internal combustion fastener driving tool piston and piston ring
FR2774017B1 (fr) * 1998-01-27 2000-03-17 Spit Soc Prospect Inv Techn Appareil de fixation a piston propulse par gaz comprime
FR2774934B1 (fr) * 1998-02-13 2000-03-31 Spit Soc Prospect Inv Techn Appareil de fixation a gaz comprime
US6378752B1 (en) * 1999-05-28 2002-04-30 Paul Gaudron Automatically resetting combustion tool with device for advancing charges therein

Also Published As

Publication number Publication date
DE10228036B4 (de) 2014-05-28
PL360816A1 (pl) 2003-12-29
CA2430521A1 (en) 2003-12-24
DE10228036A1 (de) 2004-01-22
FR2841169A1 (fr) 2003-12-26
US20030234270A1 (en) 2003-12-25
TWI249457B (en) 2006-02-21
AU2003204637A1 (en) 2004-01-22
FR2841169B1 (fr) 2005-09-09
AU2003204637B2 (en) 2009-05-14
CA2430521C (en) 2006-01-10
TW200403134A (en) 2004-03-01
US6722551B2 (en) 2004-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4112051B2 (ja) 固定素子マガジンを有する火薬力作動型打込み装置
US8141761B2 (en) Setting device, method and apparatuses for feeding fastening elements
US4930673A (en) Powder charge operated setting device
US4932580A (en) Explosive powder charge operated setting device
US6994240B2 (en) Setting device
KR20000076467A (ko) 화약 구동 세팅 장치
PL204271B1 (pl) Przyrząd osadczy z magazynkiem dla przedmiotów mocujących, napędzany za pomocą gazów rozprężających się
PL166319B1 (pl) Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL PL PL
US4070755A (en) Impact extraction tool
GB2331945A (en) Spindle brake
US6053388A (en) Setting tool
US5310010A (en) Automatic overload release and power stoppage device
KR100403650B1 (ko) 화약점화작동식세팅장치
US7416100B2 (en) Setting tool
JPH08318474A (ja) ファスナー用マガジンを具える火薬力作動型打ち込み装置
PL166606B1 (pl) Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL
AU2007249120A1 (en) Hand-held drive-in tool
EP0284682A3 (en) Punch gun
GB1517848A (en) Cartridge-powered fastener-driving tool
US6212746B1 (en) Retaining ring installation apparatus
US6029878A (en) Setting tool
US5860341A (en) Self-centering steady with retractable gripping arms
IE51207B1 (en) A magazine for caseless propellant charges
US6619670B2 (en) Chuck unit for automatic machine tools, designed to perform both power tasks and finishing work
NZ232251A (en) Explosive actuated fastener driving tool; rotary sear releases firing pin

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140623