PL166606B1 - Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL - Google Patents

Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL

Info

Publication number
PL166606B1
PL166606B1 PL91291094A PL29109491A PL166606B1 PL 166606 B1 PL166606 B1 PL 166606B1 PL 91291094 A PL91291094 A PL 91291094A PL 29109491 A PL29109491 A PL 29109491A PL 166606 B1 PL166606 B1 PL 166606B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lock
housing
lever
barrel
ignition
Prior art date
Application number
PL91291094A
Other languages
English (en)
Other versions
PL291094A1 (en
Inventor
Peter Jochum
Martin Mueller
Original Assignee
Hilti Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hilti Ag filed Critical Hilti Ag
Publication of PL291094A1 publication Critical patent/PL291094A1/xx
Publication of PL166606B1 publication Critical patent/PL166606B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C1/00Hand-held nailing tools; Nail feeding devices
    • B25C1/08Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure
    • B25C1/10Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge
    • B25C1/14Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge acting on an intermediate plunger or anvil
    • B25C1/143Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge acting on an intermediate plunger or anvil trigger operated
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C1/00Hand-held nailing tools; Nail feeding devices
    • B25C1/08Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure
    • B25C1/10Hand-held nailing tools; Nail feeding devices operated by combustion pressure generated by detonation of a cartridge

Abstract

1. Osadzarka napedzana ladunkiem pro- chowym z obudowa, w której osiowo, prze- suwnie umieszczona jest lufa i zamek, przy czym lufa posiada wybranie dla ladunku wybu- chowego, a zamek posiadajacy trzpien zaplo- nowy wspiera sie o obudowe poprzez sprezyne dzialajaca w kierunku osadzania, znamienna tym, ze pomiedzy obudowa (1) i zamkiem (8) ma dzwignie zaczepowa (12), która jest rucho- ma pomiedzy polozeniem normalnie zabloko- wanym, a polozeniem roboczym odblokowa- nym po zadzialaniu cisnienia gazu powstajacego przy zaplonie ladunku wybuchowego (19). PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy osadzarki napędzanej ładunkiem prochowym, zawierającej obudowę, w której osiowo przesuwnie umieszczona jest lufa i zamek, przy czym lufa posiada wybranie dla ładunku wybuchowego, a zamek posiadający trzpień zapłonowy, wspiera się o obudowę poprzez sprężynę działającą w kierunku osadzania. Z opisu patentowego RFN nr 1 603 843 znana jest osadzarka napędzana ładunkiem prochowym, w której, dla zredukowania szkodliwych dla obciążania materiału i dla obsługi, sił odrzutu, w obudowie ułożyskowane są przesuwnie lufa i zamek. Dzięki takiemu przesuwnemu umieszczeniu w obudowie lufy i zamka osiągnięto postawiony sobie cel odnośnie uniknięcia szkodliwego oddziaływania sił odrzutu jednakże kosztem powstania innych wad. Mają one źródło przede wszystkim w rozwiązaniu konstrukcyjnym, gdyż niemożliwe jest wtedy aby trzpień zapłonowy ułożyskowany w zamku napinać w stosowany zwykle sposób, gdyż następuje to przez dociskanie osadzarki do podłoża. Prowadzi to do tego, że w znanych rozwiązaniach w osi odbiegającej od trzpienia zapłonowego zmieszczony jest młotek działający na trzpień zapłonowy, co wymaga umieszczenia między młotkiem i trzpieniem zapłonowym dźwigni odchylającej.
Na skutek tych dodatkowych wad rozwiązanie według opisu patentowego RFN nr 1 603 843 nie znalazło szerszego zastosowania, pomimo tego, że w zakresie eliminowania sił odrzutu jest ono korzystne, a ponadto otwiera możliwości aby uruchomione, powstającym ciśnieniem gazów przesunięcie zamka, wykorzystać dla innych działań, przykładowo dla doprowadzenia ładunków wybuchowych.
Celem wynalazku jest opracowanie osadzarki napędzanej ładunkiem prochowym, wspomnianego wyżej rodzaju, która posiada konstrukcję zmniejszającą siły odrzutu, a przy tym umożliwia proste napinanie trzpienia zapłonowego w zwykły sposób.
Według wynalazku cel ten został osiągnięty przez osadzarkę napędzaną ładunkiem prochowym z obudową, w której osiowo, przesuwnie umieszczona jest lufa i zamek, przy czym lufa posiada wybranie dla ładunku wybudowego a zamek posiadający trzpień zapłonowy wspiera się o obudowę poprzez sprężynę działającą w kierunku osadzania, która charakteryzuje się tym, że
166 606 pomiędzy obudową i zamkiem ma dźwignię zaczepową, która jest ruchoma pomiędzy położeniem normalnie zablokowanym, a położeniem roboczym odblokowanym po zadziałaniu ciśnienia gazu powstającego przy zapłonie ładunku wybuchowego.
Korzystne jest, gdy dźwignia zaczepowa umieszczona jest przy zamku, a w obudowie znajduje się zwrócone w kierunku osadzania, ramię oporowe dla dźwigni zaczepowej.
Korzystne jest również, gdy dźwignia zaczepowa wykonana jest jako jednoramienna dźwignia wahliwa, która posiada krzywkę sterującą służącą do wyłączania i współpracującą z kułakiem sterującym.
Według wynalazku celowe jest, gdy dźwignia zaczepowa wyłączana jest przy przeciwdziałaniu sprężyny powrotnej. Dźwignia zaczepowa przez wspieranie się o obudowę w położeniu włączonym, przy przesuwaniu się lufy powodowanym dociskaniem jej wylotu do podłoża, zapobiega przesuwaniu się zamka tak, że przez dociskanie sprężyny napinającej wspierającej się w zamku, trzpień zapłonowy może zostać napięty. Sprężyna oddziaływująca na zamek w kierunku osadzania może posiadać małe rozmiary, gdyż ma ona pełnić tylko funkcję przesunięcia zamka w położenie wyjściowe w kierunku osadzania.
Siła wytwarzana przez ciśnienie gazu, powodująca wyłączenie dźwigni zaczepowej, może być znacznie większa od siły sprężyny napinającej. Po wyłączeniu dźwigni zaczepowej, lufa i zamek przesuwane są razem przez ciśnienie gazu, przeciwnie do kierunku osadzania. Po dokonaniu osadzenia sprężyna popycha zamek ponownie w kierunku osadzania, wskutek czego dźwignia zaczepowa ponownie włącza się przez zaczepienie.
Umieszczenie dźwigni zaczepowej przy zamku pozwala na umieszczenie jej wewnątrz obudowy co chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami z zewnątrz.
Ramię oporowe może być utworzone przykładowo przez ścianę ograniczającą wycięcia lub przecięcia w obudowie. .
W przypadku wykonania dźwigni zaczepowej wykonanej jako jednoramienna dźwignia wahliwa, jeden koniec dźwigni wahliwej służy jako łożysko obrotowe wspierające się w zamku, natomiast drugi koniec posiada nosek zapadkowy wchodzący w kontakt z ramieniem oporowym od strony obudowy. Zamek posiada wybranie, w które wchodzi dźwignia wahliwa, przy czym wybranie korzystnie ma takie wymiary, że dźwignia wahliwa dla jej wyłączenia może się w nim zagłębić.
Kułak sterujący współpracujący z krzywką sterującą osadzony jest w zamku i porusza się, po zapłonie i wytworzonym ciśnieniu gazu, wraz z zamkiem, przeciwnie do kierunku osadzania. Dźwignia wahliwa nieprzesuwalna do tyłu na skutek wsparcia o ramię oporowe w obudowie, po przebyciu określonej drogi przesunięcia przez zamek zostaje wyłączona przez kułak sterujący poruszający się po krzywce sterującej i zostaje zabrana przez zamek poruszający się przeciwnie do kierunku osadzania.
Jako sprężyna powrotna zapewniająca pewne połączenie pomiędzy obudową i zamkiem nadaje się na przykład pakiet sprężyn talerzowych, który może przenosić siłę do cofania dźwigni zaczepowej, a jednocześnie może służyć jako elastyczny zderzak dla zamka.
Przedmiot wynalazku został uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia w przekroju tylną część osadzarki, w położeniu gotowym do zapłonu, a fig. 2 przedstawia tylną część osadzarki według fig. 1, po dokonanym zapłonie.
Osadzarka posiada obudowę 1 z wystającym z boku uchwytem la. W uchwycie la znajduje się spust 2 do wyzwalania, przebiegu zapłonu. W kierunku osadzania, z obudowy 1 wystaje z przodu nie pokazana część wylotowa, dociskana do podłoża. Przy dociskaniu do podłoża część wylotowa przesuwa w obudowie do tyłu lufę 5 w położenie przedstawione na fig. 1. W lufie 5 osadzony jest wystający z niej do tyłu trzpień zabierakowy 6, zabezpieczony przed przesunięciem poprzecznym kołkiem 7.
Za lufą 5 ułożyskowany jest przesuwnie w rurowym korpusie prowadzącym 9 obudowy 1, zamek 8. Korpus prowadzący 9 obejmowany jest przez powłokę 11 z tworzywa sztucznego obudowy 1. W zamku 8 ułożyskowana jest dźwignia zaczepowa 12 w postaci jednoramiennej wahliwej dźwigni. Dźwignia zaczepowa 12 sięga swym przednim końcem 12a w otwór łożyskujący 8a zamka 8. Drugi koniec dźwigni 12 posiada wystający w bok nosek zapadkowy 12b, który w gotowości do zapłonu (fig. 1) wciskany jest w okienkowe wycięcie 9a obudowy 1 względnie korpusu
166 606 prowadzącego 9 i wspiera się od tyłu na ramieniu oporowym 9b utworzonym przez wycięcie 9a. Sprężyna powrotna 13 utworzona z nałożonych jedna na drugą sprężyn talerzowych, utrzymuje dźwignię 12 w położeniu włączonym. Sprężyna powrotna 13 wspiera się przy tym poprzez tarcze 14,15, od tyłu na ramieniu 12c dźwigni zaczepowej 12, a od przodu na ramieniu 8b zamka 8. Sprężyna powrotna 13 napięta jest wstępnie na dźwigni 12, przy czym dla utrzymania tego napięcia wstępnego, jako element oporowy dla tarczy 15, w dźwigni 12 znajduje się kołek zderzakowy 16.
W zamku 8 ułożyskowany jest również przesuwnie trzpień zapłonowy 17. Z przedniej strony posiada on wystający na bok kułak zabierający 17a. Kułak zabierający 17a sięga w rzut osiowy trzpienia zabierakowego 6 wchodzącego w zamek 8. Przy przesuwaniu lufy 5 do tyłu trzpień zabierakowy 6 przy napieraniu na kułak zabierający 17a, zabiera trzpień zapłonowy 17 w pokazane położenie gotowości zapłonu przeciwdziałając sile sprężyny napinającej 18, wspieranej od tyłu w zamku 8. Przy tym włączona dźwignia 12, wspierająca się na ramieniu oporowym 9b, zapobiega jednoczesnemu przesunięciu się zamka 8, do tyłu. Do zapłonu ładunku wybuchowego 19 osadzonego w wybraniu 5a w lufie 5, trzpień zapłonowy 17 posiada wystające do przodu ostrze 17b. Może ono przy przejściu przez przelotowy otwór 8c w zamku 8, dotrzeć do ładunku wybuchowego 19. Wybranie 5a, poprzez kanał 5b, łączy się z otworem 5c lufy, w której w znany sposób ułożyskowany jest przesuwnie tłok napędowy 21. Od tylnej strony na trzpieniu zapłonowym 17 osadzona jest sprężyna odciągająca 22, która od przodu wspiera się na trzpieniu 17 poprzez tarczę 23, a od tyłu wspiera się na nim poprzez tarczę 24. Zamek 8 napędzany jest do przodu, to znaczy w kierunku osadzania, za pomocą sprężyny 25 wspierającej się o obudowę 1 względnie korpus prowadzący 9. Napięcie sprężyny 25 nie ulega zmianie przy przesuwaniu trzpienia zapłonowego 17 w położenie gotowości do zapłonu, gdyż siły napinające z zamka poprzez włączoną dźwignię zaczepową 12, przenoszone są na obudowę 1. Sprężyna 25 może więc być o niewielkich rozmiarach, gdyż ma do spełnienia tylko funkcję przesunięcia zamka 8 w położenie przedstawione na fig. 1.
Zapoczątkowanie zapłonu dokonuje się przez uruchomienie spustu 2, przez co, poprzez znane i nie przedstawione bliżej środki, trzpień zapłonowy 17 zostaje obrócony, a przez to kułak zabierający 17a wychodzi z obszaru oddziaływania na niego trzpienia zabierakowego 6. Trzpień zapłonowy 17 zostaje następnie popchnięty przez napiętą sprężynę napinającą 18 w kierunku ładunku wybuchowego 19, który zostaje odpalony przez ostrze zapłonowe 17b. Następnie przez sprężynę odciągającą 22 trzpień zapłonowy 17 zostaje ponownie tak daleko cofnięty, że ostrze 17b znajduje się w pewnej odległości od ładunku wybuchowego 19.
Ciśnienie gazu powstające na skutek zapłonu ładunku wybuchowego 19 oddziaływuje na tłok napędowy 21. Zostaje on przyspieszony w otworze lufy5c w kierunku osadzania, dla wbicia elementu mocującego w podłoże. Ciśnienie gazu wytwarza jednak siły działające na lufę 5 i dźwignię 8 przeciwnie do kierunku osadzania. Siły te przewyższają siłę napięcia sprężyny powrotnej 13 tak, że następuje względne przesunięcie zamka 8 w stosunku do dźwigni 12. Przez współdziałanie kułaka sterującego 8d przy zamku 8, z krzywką sterującą 12d przy dźwigni 12, to względne przesunięcie prowadzi do wyjścia dźwigni zaczepowej 12 z wycięcia 9a. Następuje to w przeciwdziałaniu sile sprężyny powrotnej 13 przy wychyleniu dźwigni 12 w otworze 8a wokół przedniego końca 12a, służącego jako miejsce przegubu. Przy dalszym przesuwaniu zamka 8 i lufy 5 przeciwnie do kierunku osadzania dźwignia zaczepowa 12 ślizga się noskiem zapadkowym 12b wzdłuż wewnętrznego konturu korpusu prowadzącego 9 tak, jak to pokazano na fig. 2. Dźwignia zaczepowa 12 wspiera się przy tym przeciwnie do kierunku osadzania, na ramieniu 8e zamka 8. Po zakończeniu przebiegu osadzania, zamek 8, przez działanie siły sprężyny 25 przesunięty zostaje ponownie w położenie widoczne na fig. 1 tzn. położenie gotowości do zapłonu. Poruszająca się wspólnie dźwignia zaczepowa 12 przechodzi swym noskiem zapadkowym 12b ponownie w obszar wycięcia 9a i przez wychylenie powodowane sprężyną powrotną 13 zostaje ponownie załączona.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Osadzarka napędzana ładunkiem prochowym z obudową, w której osiowo, przesuwnie umieszczona jest lufa i zamek, przy czym lufa posiada wybranie dla ładunku wybuchowego, a zamek posiadający trzpień zapłonowy wspiera się o obudowę poprzez sprężynę działającą w kierunku osadzania, znamienna tym, że pomiędzy obudową (1) i zamkiem (8) ma dźwignię zaczepową (12), która jest ruchoma pomiędzy położeniem normalnie zablokowanym, a położeniem roboczym odblokowanym po zadziałaniu ciśnienia gazu powstającego przy zapłonie ładunku wybuchowego (19).
  2. 2. Osadzarka według zastrz. 1, znamienna tym, że dźwignia zaczepowa (12) umieszczona jest przy zamku (8).
  3. 3. Osadzarka według zastrz. 2, znamienna tym, że w obudowie (1) znajduje się zwrócone w kierunku osadzania, ramię oporowe (9b) dla dźwigni zaczepowej (12).
  4. 4. Osadzarka według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że dźwignia zaczepowa (12) wykonana jest jako jednoramienna dźwignia wahliwa.
  5. 5. Osadzarka według zastrz. 4, znamienna tym, że dźwignia wahliwa posiada krzywkę sterującą (12d) służącą do wyłączania i współpracującą z kułakiem sterującym (8d).
  6. 6. Osadzarka według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że dźwignia zaczepowa (12) wyłączana jest przy przeciwdziałaniu sprężyny powrotnej (13).
PL91291094A 1990-07-17 1991-07-16 Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL PL166606B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4022673A DE4022673A1 (de) 1990-07-17 1990-07-17 Pulverkraftbetriebenes setzgeraet

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL291094A1 PL291094A1 (en) 1992-01-27
PL166606B1 true PL166606B1 (pl) 1995-06-30

Family

ID=6410430

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL91291094A PL166606B1 (pl) 1990-07-17 1991-07-16 Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5114064A (pl)
EP (1) EP0467834B1 (pl)
JP (1) JP2756380B2 (pl)
KR (1) KR0181505B1 (pl)
AT (1) ATE102533T1 (pl)
AU (1) AU640802B2 (pl)
CA (1) CA2047106C (pl)
CZ (1) CZ279462B6 (pl)
DE (2) DE4022673A1 (pl)
DK (1) DK0467834T3 (pl)
ES (1) ES2050046T3 (pl)
FI (1) FI99093C (pl)
HU (1) HU209677B (pl)
PL (1) PL166606B1 (pl)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5269450A (en) * 1993-02-10 1993-12-14 Illinois Tool Works, Inc. Hammer-strikable, powder-actuated, fastener-driving tool
US5337566A (en) * 1993-03-18 1994-08-16 Burndy Corporation Powder actuated compression tool
US5425488A (en) * 1993-11-05 1995-06-20 Thompson William J Impact actuated tool for driving fasteners
DE19532411A1 (de) * 1995-09-01 1997-03-06 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät
US5715983A (en) * 1996-10-10 1998-02-10 Lee; Cheng-Ho Firing mechanism for a staple gun
DE19831053A1 (de) * 1998-07-13 2000-01-20 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes Setzgerät
US6059162A (en) * 1998-10-16 2000-05-09 Illinois Tool Works Inc. Exhaust baffle and spring assisted reset and dampener for powder actuated tool
DE10105196B4 (de) * 2001-02-06 2013-09-26 Hilti Aktiengesellschaft Setzgerät
DE10107979B4 (de) * 2001-02-19 2012-12-13 Hilti Aktiengesellschaft Setzgerät
DE10251307B4 (de) * 2002-11-04 2014-04-10 Hilti Aktiengesellschaft Brennkraftbetriebenes Setzgerät
US7237705B2 (en) * 2004-08-09 2007-07-03 Powers Products Iii, Llc Firing pin actuation and reset mechanism for a powder actuated setting tool and method
DE102005006167B4 (de) * 2005-02-10 2017-01-12 Hilti Aktiengesellschaft 10.02.2005Brenngasbetriebenes Setzgerät
DE102005006168B4 (de) * 2005-02-10 2017-01-12 Hilti Aktiengesellschaft Brenngasbetriebenes Setzgerät
DE102007000226A1 (de) * 2007-04-13 2008-10-16 Hilti Aktiengesellschaft Handgeführtes Eintreibgerät
US20120000960A1 (en) * 2010-02-12 2012-01-05 Fernando Masas Apparatus for installing explosively driven fasteners and fasteners for use therewith
CN105269528B (zh) * 2015-11-16 2018-03-27 宜宾伊力科技股份有限公司 一种射钉器
EP3184256A1 (de) * 2015-12-23 2017-06-28 HILTI Aktiengesellschaft Pyrotechnisches eintreibgerät

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE521711A (pl) * 1953-01-24
DE1224218B (de) * 1964-09-17 1966-09-01 Tornado Gmbh Bolzensetzgeraet
DE1603843C3 (de) * 1967-10-02 1981-04-30 Hilti AG, 9494 Schaan Pulverkraftbetriebenes Bolzensetzgerät der Treibkolbenbauart
US4015512A (en) * 1974-10-29 1977-04-05 Feerick Jay J Gas-operated firearm
GB2045673B (en) * 1979-04-10 1983-03-23 Prospection & Inventions Powder actuated piston tool with power adjustment
US4389920A (en) * 1981-02-20 1983-06-28 Dufour Sr Joseph H Semiautomatic firearm
US4493376A (en) * 1982-07-02 1985-01-15 Uniset Corporation Fastener driving tool
US4655380A (en) * 1983-05-24 1987-04-07 Pneutek, Inc. Powder-actuated fastener-driving tool
DE3606514A1 (de) * 1986-02-28 1987-09-03 Hilti Ag Pulverkraftbetriebenes bolzensetzgeraet
US4804127A (en) * 1987-09-21 1989-02-14 Master Machine Corporation Fastener driving gun
US4821938A (en) * 1987-11-25 1989-04-18 Haytayan Harry M Powder-actuated fastener driving tool
US4945730A (en) * 1989-05-11 1990-08-07 Burndy Corporation Power activated tool with safety power cell

Also Published As

Publication number Publication date
EP0467834B1 (de) 1994-03-09
JP2756380B2 (ja) 1998-05-25
US5114064A (en) 1992-05-19
HU209677B (en) 1994-10-28
CS219691A3 (en) 1992-02-19
HUT58583A (en) 1992-03-30
CA2047106A1 (en) 1992-01-18
HU912378D0 (en) 1991-12-30
DE59101146D1 (de) 1994-04-14
KR920002276A (ko) 1992-02-28
CA2047106C (en) 1998-03-31
FI99093B (fi) 1997-06-30
KR0181505B1 (ko) 1999-05-01
FI913340A0 (fi) 1991-07-10
EP0467834A3 (en) 1992-06-03
EP0467834A2 (de) 1992-01-22
FI99093C (fi) 1997-10-10
JPH04226873A (ja) 1992-08-17
CZ279462B6 (cs) 1995-05-17
PL291094A1 (en) 1992-01-27
ATE102533T1 (de) 1994-03-15
AU640802B2 (en) 1993-09-02
FI913340A (fi) 1992-01-18
DE4022673A1 (de) 1992-01-23
ES2050046T3 (es) 1994-05-01
DK0467834T3 (da) 1994-07-11
AU8111691A (en) 1992-01-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL166606B1 (pl) Osadzarka napedzana ladunkiem prochowym PL PL PL
JP2895990B2 (ja) 火薬力作動型の固定具打込み装置
US5829661A (en) Explosive powder charge operating setting tool
KR920001598B1 (ko) 화약력 작동부착기
US7963062B1 (en) Insertion magazine for a small arm
US7140141B2 (en) Apparatus and method for removing the slide of a semi-automatic pistol
FI105663B (fi) Ruutikäyttöinen iskulaite, jossa on makasiini kiinnityselementtejä varten
ES8305918A1 (es) Perfeccionamientos introducidos en un arma de fuego tipo pistola.
US6994240B2 (en) Setting device
KR20040025585A (ko) 화약 작동 공구의 잠금 메카니즘
US5493806A (en) Striker retaining system for a firearm
US4420899A (en) Automatic pistol with combined magazine control safety and magazine ejection mechanism
US4883042A (en) Air guns
US4074843A (en) Fastening element feeding device for an explosive powder driven setting gun
US4185537A (en) Trigger device for automatic gun
US7048166B2 (en) Combustion power-operated setting tool
US3556379A (en) Device for driving anchoring members
US7028876B2 (en) Setting tool
US4313274A (en) Firing pin safety device for hand firearms
EP0396544A1 (en) Fastener setting tools
KR840002420B1 (ko) 화학작동식 공구용의 탄창 색인화기구
US4843748A (en) Firearm
US5135151A (en) Power actuated fastener tool
US6722551B2 (en) Setting tool
US5692664A (en) Anchor fixing apparatus