PL203770B1 - Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego - Google Patents
Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującegoInfo
- Publication number
- PL203770B1 PL203770B1 PL375030A PL37503003A PL203770B1 PL 203770 B1 PL203770 B1 PL 203770B1 PL 375030 A PL375030 A PL 375030A PL 37503003 A PL37503003 A PL 37503003A PL 203770 B1 PL203770 B1 PL 203770B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- mesh
- paint
- roller
- scraper
- scraping
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B44—DECORATIVE ARTS
- B44D—PAINTING OR ARTISTIC DRAWING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; PRESERVING PAINTINGS; SURFACE TREATMENT TO OBTAIN SPECIAL ARTISTIC SURFACE EFFECTS OR FINISHES
- B44D3/00—Accessories or implements for use in connection with painting or artistic drawing, not otherwise provided for; Methods or devices for colour determination, selection, or synthesis, e.g. use of colour tables
- B44D3/12—Paint cans; Brush holders; Containers for storing residual paint
- B44D3/128—Wiping bars; Rim protectors; Drip trays; Spill catchers
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B44—DECORATIVE ARTS
- B44D—PAINTING OR ARTISTIC DRAWING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; PRESERVING PAINTINGS; SURFACE TREATMENT TO OBTAIN SPECIAL ARTISTIC SURFACE EFFECTS OR FINISHES
- B44D3/00—Accessories or implements for use in connection with painting or artistic drawing, not otherwise provided for; Methods or devices for colour determination, selection, or synthesis, e.g. use of colour tables
- B44D3/006—Devices for cleaning paint-applying hand tools after use
Landscapes
- Details Or Accessories Of Spraying Plant Or Apparatus (AREA)
- Coating Apparatus (AREA)
- Cleaning Implements For Floors, Carpets, Furniture, Walls, And The Like (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego.
Wałek malujący wałkowego urządzenia malującego składa się zwykle z włókien, które podczas przebiegu malowania względnie toczenia nasycone są całkowicie farbą. Również po zakończeniu toczenia urządzenia wałkowego po malowanej powierzchni pozostaje jeszcze bardzo dużo farby na wałku malującym. Dlatego też, po zakończeniu używania, wałek malujący musi zostać gruntownie oczyszczony. Dokonuje się tego zwykle ręcznie pod bieżącą wodą. Taki przebieg oczyszczania jest bardzo czasochłonny i zwykle trwa wiele minut, aż resztki farby zostaną całkowicie wypłukane z wałkowego urządzenia malującego. Ponadto wypłukiwane resztki farby zanieczyszczają wodę użytą do czyszczenia. W ten sposób znaczne ilości substancji chemicznych przedostaje się do układu ściekowego. Wypłukana farba jest tracona i nie może już być ponownie użyta.
Znane są zgarniaki wałkowych urządzeń malujących, na przykład z niemieckiego opisu DE 298 19 719 U1. Znane jest także z opisu DE 42 35 120 C2 wyposażenie siatki zgarniakowej w dodatkowe urzą dzenia, na przykład do trzymania.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie siatki zgarniakowej do wałkowego urządzenia malującego, która umożliwia szybkie oczyszczenie wałkowego urządzenia malującego, a zwłaszcza opracowanie siatki zgarniakowej ze zintegrowanym z nią urządzeniem czyszczącym.
Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego z elementem siatkowym do zgarniania nadmiaru farby, według wynalazku charakteryzuje się tym, że ma zintegrowane wgłębienie zgarniające do oczyszczania wałkowego urządzenia malującego.
Korzystnie, wgłębienie zgarniające umieszczone jest powyżej elementu siatkowego, przy części czołowej siatki zgarniakowej.
Wgłębienie zgarniające zawiera cienką krawędź zgarniającą.
Korzystnie, część czołowa siatki zgarniakowej zawiera uchwyt.
Część czołowa zawiera element mocujący dla wałkowego urządzenia malującego, przy czym element mocujący jest tak usytuowany, że przy umieszczeniu siatki zgarniakowej w pojemniku z farbą, wałek malujący zamocowanego przy niej wałkowego urządzenia malującego, znajduje się powyżej farby w pojemniku z farbą.
W siatce według wynalazku, element mocujący ma postać żebra ustalającego do zawieszania uchwytu wałkowego urządzenia malującego.
Element siatkowy posiada pofalowaną powierzchnię zgarniającą.
Korzystnie, pręty siatki elementu siatkowego tworzące powierzchnię zgarniającą są rowkowane.
Pręty siatki zawierają liczne powierzchniowe przelotowe nacięcia.
Korzystnie, w siatce według wynalazku przynajmniej element siatkowy, korzystnie cała siatka zgarniakowa, jest siatką z tworzywa sztucznego.
Urządzenie czyszczące według wynalazku wykonane jest więc w postaci wgłębienia. Urządzenie czyszczące zawiera wklęsłe uwypuklone ukształtowanie. W celu oczyszczenia wałkowe urządzenie malujące przeciąga się wprost poprzez wgłębienie czyszczące, przy czym promień wgłębienia jest tak dobrany, że zarówno duże wałki do malowania fasad, jak również wszelkie wałkowe urządzenia malujące o mniejszych średnicach mogą być czyszczone w ten sposób.
Za pomocą wgłębienia zgarniającego według wynalazku, czas przeznaczony na oczyszczanie zmniejsza się więcej niż o połowę. Ponieważ dodatkowe płukanie wałkowego urządzenia malującego skraca się znacznie względnie może być w ogóle pominięte, redukuje się także znacznie zużycie wody. Przy tym jednocześnie ścieki są mniej zanieczyszczone.
Według szczególnie korzystnej postaci wykonania wynalazku, wgłębienie zgarniające umieszczone jest przy części czołowej siatki zgarniakowej, to znaczy powyżej elementu siatkowego. Ponieważ zwykle siatka zgarniakowa umieszczona jest w pojemniku z farbą w pozycji stojącej, więc przez umieszczenie wgłębienia zgarniającego zapewnione jest, że zasadnicza część zgarniętej z wałka malującego, a dotychczas ze ściekami wypłukiwanej farby, zawracana jest całkowicie do pojemnika z farbą i może być ponownie użyta. Przez zintegrowany układ wgłębienia zgarniającego z siatką zgarniakową, możliwe jest ponadto oczyszczanie wałkowego urządzenia malującego bez dodatkowych pomocniczych narzędzi czyszczących.
Cienka krawędź zgarniająca wgłębienia zgarniającego może mieć na przykład szerokość kilku milimetrów. Za pomocą takiego elementu zgarniającego z ostrą krawędzią, która daje się szczególnie dobrze wcisnąć we włókna walca malującego, można bardzo skutecznie usunąć resztki farby z wałkowego urząPL 203 770 B1 dzenia malującego. Krawędź zgarniająca przebiega przy tym korzystnie w tej samej płaszczyźnie, w której znajduje się element siatkowy. Wskutek tego oczyszczane wałkowe urządzenie malujące można przeciągać poprzez wgłębienie zgarniające prostopadle do płaszczyzny elementu siatkowego. Kierunek zgarniania z wałka przez wgłębienie czyszczące nie ma żadnego wpływu na stopień oczyszczenia.
Część czołowa siatki zgarniakowej oprócz uchwytu do czystego i pewnego manipulowania siatką zgarniakową, zawiera korzystnie także element mocujący do ustalania wałkowego urządzenia malującego przy siatce zgarniakowej. Element mocujący służy przy tym do chwilowego ustalenia wałkowego urządzenia malującego, gdy praca zostaje przerwana na krótki okres czasu.
Znane elementy mocujące mają tę wadę, że umocowany do nich wałek mocujący, przy całkowicie napełnionym pojemniku z farbą zanurza się całkowicie lub częściowo w farbie. Ma to tę wadę, że wałek malujący zanurzony tylko częściowo w farbie jednostronnie nasyca się całkowicie farbą, a następnie, ze względu na niejednakowy rozkład ciężaru, toczy się w sposób niewyważony. Równomierne toczenie jest wskutek tego niemożliwe, co powoduje wadliwe nanoszenie farby. Jeżeli walec malujący zanurzony jest w farbie całkowicie, to wałkowe urządzenie malujące jest za ciężkie. Farba nanoszona na malowaną powierzchnię rozmazuje się, co również jest wadliwe. Usytuowanie wałka malującego powyżej poziomu farby w pojemniku z farbą zapobiega zanurzeniu w farbę walca malującego umieszczonego przy elemencie mocującym tak, że usunięte zostają wspomniane wady. Przy tym element mocujący umieszczony jest przynajmniej w takiej odległości powyżej elementu siatkowego, że walec malujący wałkowego urządzenia malującego znajduje się powyżej farby, gdy już pobrano z pojemnika z farbą trochę farby. Korzystnie, ukł ad elementu mocują cego powoduje, ż e wał kowe urzą dzenie malujące nawet przy całkowicie napełnionym pojemniku z farbą, nie zanurza się w farbie. Zaletą jest to, że wałkowe urządzenie malujące podczas przerwy w pracy nie musi być już odkładane obok pojemnika z farbą, na przykład na podłogę, co może powodować zaplamienia. Wałkowe urządzenie malujące utrzymywane jest bezpośrednio przy siatce zgarniakowej. Element mocujący korzystnie wykonany jest jako żebro ustalające do zawieszania uchwytu wałkowego urządzenia malującego. Żebro ustalające znajduje się przy tym korzystnie w płaszczyźnie elementu siatkowego tak, że wałkowe urządzenie malujące w stanie zamocowanym swą wzdłużną stroną wałka malującego przylega pewnie do elementu siatkowego. Żebro ustalające na swych obu końcach ma korzystnie występy ustalające, które zapewniają, że zawieszony uchwyt wałkowego urządzenia malującego zamocowany jest pewnie na żebrze trzymającym i nie może zsunąć się na bok.
Jeżeli element mocujący umieszczony jest pośrodku na siatce zgarniakowej, to umocowane przy nim wałkowe urządzenie malujące przylega do elementu siatkowego całą szerokością wałka malującego. Uchwyt może być wtedy umieszczony na lewo lub prawo obok usytuowanego pośrodku elementu mocującego. Korzystnie, wgłębienie zgarniające umieszczone jest wtedy po przeciwległej w stosunku do uchwytu stronie elementu mocującego. Przez tak wykonaną zintegrowaną część czołową istnieje znacznie lepsza możliwość wykorzystania siatki zgarniakowej. Funkcjonowanie umieszczonego pośrodku elementu mocującego nie jest zakłócana przez umieszczony z boku uchwyt. Siatka może być trzymana ręcznie za uchwyt, natomiast uchwyt wałkowego urządzenia malującego zawieszony jest na żebrze trzymającym. Wskutek oddzielnego układu elementu mocującego i uchwytu, siatka zgarniakowa w każdej chwili, również przy zawieszonym wałkowym urządzeniu malującym może być chwytana za uchwyt.
Według innej korzystnej postaci wykonania wynalazku, element siatkowy zawiera pofalowaną powierzchnię zgarniającą i/lub rowkowanie. Ukształtowanie faliste względnie rowkowanie powierzchni zgarniającej przebiega przy tym korzystnie w kierunku wzdłużnym elementu siatkowego, a więc w kierunku zgarniania, z góry do doł u. W innej postaci wykonania wynalazku, prę ty siatki zawierają dużą liczbę przelotowych nacięć powierzchniowych.
Zarówno pofalowany kształt powierzchni jak i rowkowanie oraz przelotowe nacięcia powierzchniowe zapobiegają zsuwaniu się wałka malującego przy toczeniu go po siatce zgarniakowej. Falista i/lub porowkowana powierzchnia zgarniakowa, przez większy docisk, umożliwia intensywniejsze wnikanie w pokrycie wałka malującego, co zapobiega zsuwaniu się wałkowego urządzenia malującego po siatce zgarniakowej. Istniejące dawniej problemy przy toczeniu wałka malującego po siatce zgarniakowej powstawały przez to, że wałek malujący przy toczeniu go po siatce nie miał dostatecznego trzymania i obracał się niewystarczająco. Obecnie te problemy zostały usunięte. Wałek malujący po trzech lub czterech przebiegach toczenia po siatce zgarniakowej zostaje dookoła nasycony farbą. Grubość naniesionej warstwy farby, a tym samym naniesienie farby przy malowaniu jest równomierne
PL 203 770 B1 tak, że jedno i to samo miejsce malowanej powierzchni przejeżdża się wałkiem tylko raz, a nie jak dotychczas, wielokrotnie. Powoduje to znaczne oszczędności czasu.
Przynajmniej element siatkowy, korzystnie jednak całe wałkowe urządzenie malujące, wykonane jest z tworzywa sztucznego. Wskutek tego możliwe jest wykonywanie siatki zgarniakowej tanim sposobem formowania wtryskowego. Korzystnie, płaska część czołowa z tworzywa sztucznego siatki zgarniakowej, może być przy tym wykorzystana, jako powierzchnia etykiety do informacji produkcyjnych. Oczywiste jest również zastosowanie innych materiałów względnie kombinacji materiałów. Jeżeli na przykład zamiast tworzywa sztucznego do wytworzenia siatki zgarniakowej użyty zostanie metalowy drut, to wgłębienie zgarniające, uchwyt i/lub element mocujący mogą być wykonane z odpowiednio przebiegających metalowych drutów.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z góry siatki zgarniakowej według wynalazku, fig. 2 - widok z boku siatki zgarniakowej według wynalazku, a fig. 3 - przedstawia schematycznie widok powierzchni zgarniającej.
Siatka zgarniakowa 1 przedstawiona na fig. 1 składa się zasadniczo z prostokątnego elementu siatkowego 2, do którego jednej ze stron czołowych 3 przylega skierowana do góry część czołowa 4. Element siatkowy 2 zawiera ramę 5, która ogranicza powierzchnię zgarniającą 7 utworzoną przez dużą liczbę krzyżujących się skośnie prętów 6. Krzyżujące się skośnie pręty 6 mają dużą liczbę powierzchniowych nacięć przelotowych 8. Powierzchnia zgarniająca 7, we wzdłużnym kierunku 9 elementu siatkowego jest rowkowana. Na obu bocznych stronach wzdłużnych 10, 11 rama 5 posiada hak ustalający 12. Za pomocą tych dwóch haków ustalających 12 siatkę zgarniakową 1 można umieścić na brzegu otworu pojemnika z farbą (niepokazany) i ją zamocować, przy czym rama 5 przylega wtedy przynajmniej częściowo do ścianki pojemnika z farbą.
Umieszczona jednolicie przy elemencie siatkowym 2 część czołowa 4 wystaje na zewnątrz z pojemnika z farbą i zawiera umieszczony prawie pośrodku element mocujący 13 w postaci żebra ustalającego służący do zawieszania uchwytu wałkowego urządzenia malującego (nieprzedstawione). Element mocujący 13 w postaci żebra ustalającego jedną krawędzią przylegania 14, oskrzydloną obustronnie występami ustalającymi 15, posiada dodatkowo otwór do zawieszania 16, za pomocą którego siatka zgarniakowa 1 w stanie nieużywania, może być zamocowana i przechowywana. Krawędź przylegania 14 elementu mocującego 13 jest przy tym oddalona od elementu siatkowego 2 tak daleko, że walec malujący zawieszonego urządzenia malującego nie zanurza się w farbie znajdującej się w pojemniku z farbą. Mimo nieróżniącego się od znanych siatek zgarniakowych umieszczenia haków ustalających 12 przy ramie 5 siatki zgarniakowej 1 i określonego przez to niezmiennego położenia siatki zgarniakowej 1 względem pojemnika z farbą, to jednak przez powiększenie odstępu pomiędzy krawędzią przylegania 14 elementu mocującego 13 i pojemnikiem z farbą, zapewnione jest odkładanie wałkowego urządzenia malującego w stanie czystym.
Lewa krawędź boczna 17 elementu mocującego 13, przebiegająca we wzdłużnym kierunku elementu siatkowego 9, przechodzi w cienką krawędź zgarniającą 18, która wychodząc z elementu mocującego 13, przebiega prawie do lewej strony wzdłużnej 10 siatki zgarniakowej 1. Krawędź zgarniająca 18 tworzy przy tym zaokrąglenie tak, że powstaje wgłębienie zgarniające 19. Wgłębienie zgarniające 19 przebiega przy tym od elementu mocującego 13 i zakreśla łuk koła o kącie 90°, aż do najniższego punktu wgłębienia 20, skąd zaczynając, zakreśla dalszy łuk koła o kącie około 75° i przechodzi w element boczny 21 części czołowej 4, który kończy się lewą stroną wzdłużną 10 siatki zgarniakowej 1. Jeżeli przeciąga się wałek malujący, walcowego urządzenia do malowania poprzez wgłębienie zgarniające 19, to wyciśnięta farba z powrotem spływa z krawędzi zgarniającej 18 po elemencie siatkowym 2, do pojemnika z farbą. Po stronie elementu mocującego 13 przeciwległego do wgłębienia zgarniającego 19, uformowany jest uchwyt 22, który przebiega aż do prawej strony wzdłużnej 11, siatki zgarniakowej 1. Lita, płaska część czołowa 4 zawiera otwór uchwytowy 23 w celu ukształtowania uchwytu 22.
Na fig. 2 przedstawiona jest siatka zgarniakowa 1 w widoku bocznym. Widać wyraźnie, że część czołowa 4 z wgłębieniem zgarniającym i żebro ustalające, przebiegają w płaszczyźnie 24 elementu siatkowego, zaznaczonej przerywaną linią. Zamocowanie urządzenia do malowania przy siatce zgarniakowej 1, jak też czyszczenie wałka malującego we wgłębieniu zgarniającym, jest wskutek tego szczególnie łatwe do przeprowadzenia.
Na fig. 3 przedstawiony jest wycinek powierzchni zgarniającej 7. Pręty siatki 6 nie są proste lecz przebiegają faliście tak, że powstaje powierzchnia zgarniająca 7 mająca kształt falisty, ze wzniesieniami i dolinami. Pomiędzy górną stroną czołową 3 i dolną stroną czołową 25 elementu siatkowego znajduje się więc wiele falistości zgarniających 26. Przy toczeniu walca malującego po elemencie siatkowym, części 27 prętów siatki 6 tworzące wzniesienia faliste, wnikają przy tym we włókna walca malującego i umożliwiają szczególnie skuteczne wyciśnięcie resztek farby.
Claims (11)
1. Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego z elementem siatkowym do zgarniania nadmiaru farby, znamienna tym, że ma zintegrowane wgłębienie zgarniające (19) do oczyszczania wałkowego urządzenia malującego.
2. Siatka według zastrz. 1, znamienna tym, że wgłębienie zgarniające (19) umieszczone jest powyżej elementu siatkowego (2), przy części czołowej (4) siatki zgarniakowej (1).
3. Siatka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wgłębienie zgarniające (19) zawiera cienką krawędź zgarniającą (18).
4. Siatka według zastrz. 2, znamienna tym, że część czołowa (4) siatki zgarniakowej (1 zawiera uchwyt (22).
5. Siatka według zastrz. 2 albo 4, znamienna tym, że część czołowa (4) zawiera element mocujący (13) dla wałkowego urządzenia malującego.
6. Siatka według zastrz. 5, znamienna tym, że element mocujący (13) jest tak usytuowany, że przy umieszczeniu siatki zgarniakowej (1) w pojemniku z farbą, wałek malujący zamocowanego przy niej wałkowego urządzenia malującego, znajduje się powyżej farby w pojemniku z farbą.
7. Siatka według zastrz. 6, znamienna tym, że element mocujący (13) ma postać żebra ustalającego do zawieszania uchwytu wałkowego urządzenia malującego.
8. Siatka według zastrz. 2, znamienna tym, że element siatkowy (2) posiada pofalowaną powierzchnię zgarniającą (7).
9. Siatka według zastrz. 2 albo 8, znamienna tym, że pręty siatki (6) elementu siatkowego (2) tworzące powierzchnię zgarniającą (7) są rowkowane.
10. Siatka według zastrz. 9, znamienna tym, że pręty siatki (6) zawierają liczne powierzchniowe przelotowe nacięcia (8).
11. Siatka według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że przynajmniej element siatkowy (2), korzystnie cała siatka zgarniakowa (1), jest siatką z tworzywa sztucznego.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE10245190A DE10245190B3 (de) | 2002-09-26 | 2002-09-26 | Abstreifgitter |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL375030A1 PL375030A1 (pl) | 2005-11-14 |
PL203770B1 true PL203770B1 (pl) | 2009-11-30 |
Family
ID=30469819
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL375030A PL203770B1 (pl) | 2002-09-26 | 2003-09-24 | Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego |
Country Status (6)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US20050235449A1 (pl) |
EP (1) | EP1556231A2 (pl) |
AU (1) | AU2003267405A1 (pl) |
DE (1) | DE10245190B3 (pl) |
PL (1) | PL203770B1 (pl) |
WO (1) | WO2004030937A2 (pl) |
Families Citing this family (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO2005118311A2 (en) | 2004-05-21 | 2005-12-15 | The Sherwin-Williams Company | Paint container including a lid and a paint applicator shelf |
GB2460127A (en) * | 2008-05-24 | 2009-11-25 | John Maxwell Mullin | Paint tray |
MX2009005500A (es) | 2009-05-25 | 2010-11-24 | Alberto Velazquez Arvizu | Accesorio para suministrar liquidos a un aplicador como rodillo y brocha. |
DE102009051394B4 (de) * | 2009-10-30 | 2012-03-15 | Gabriele Dahm-Heuckmann | Vorrichtung zum Abstreifen |
EP2643166B1 (en) | 2010-11-24 | 2015-05-06 | Jan Henrik Petersen | Paint distributing plate system |
US20140097192A1 (en) * | 2012-10-09 | 2014-04-10 | Steven Edward Enguita | Insert for a paint bucket |
CA2875519A1 (en) * | 2014-11-03 | 2016-05-03 | Bercom International, Llc | Paint roller grid |
DE102015009527B4 (de) | 2015-07-27 | 2023-05-04 | Ronald Horz | Abstreifgitter für einen Farbroller |
US20190315154A1 (en) * | 2018-04-13 | 2019-10-17 | Angela Terry | Paint Roller Cleaning Tool |
Family Cites Families (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2932838A (en) * | 1957-09-24 | 1960-04-19 | Roger B Rudder | Painter's pail |
US3394425A (en) * | 1966-09-12 | 1968-07-30 | David I. Welt | Paint distributor for use with a paint roller |
US4660245A (en) * | 1985-05-06 | 1987-04-28 | Anderson Paul D | Paint brush cleaning stand |
GB8913811D0 (en) * | 1989-06-15 | 1989-08-02 | Gabbott Clive | Paint brush cleaner |
DE8914013U1 (de) * | 1989-11-28 | 1990-01-18 | Müller, Jürgen, 8620 Lichtenfels | Reinigungsgerät für Pinsel und Kleinteile |
US5184637A (en) * | 1990-08-27 | 1993-02-09 | Kowis Kenneth L | Paint brush and roller cleaner |
DE4235120C2 (de) * | 1992-10-17 | 1994-10-06 | Plastolen Gmbh Kunststofftechn | Abstreifgitter für Farbroller |
US5283928A (en) * | 1992-11-04 | 1994-02-08 | Padco, Inc. | Universal paint grid |
DE29819719U1 (de) * | 1998-11-04 | 1999-02-11 | Fitterer, Christian, 76287 Rheinstetten | Lackrollenabstreifer |
US6119303A (en) * | 1998-11-25 | 2000-09-19 | Passafiume; Frank | Paint draining grid including squeegees |
FR2804066B1 (fr) * | 2000-01-25 | 2002-05-31 | Franpin | Bac a peinture a moyens de maintien de rouleau |
-
2002
- 2002-09-26 DE DE10245190A patent/DE10245190B3/de not_active Expired - Fee Related
-
2003
- 2003-09-24 EP EP03748083A patent/EP1556231A2/de not_active Withdrawn
- 2003-09-24 PL PL375030A patent/PL203770B1/pl not_active IP Right Cessation
- 2003-09-24 WO PCT/EP2003/010629 patent/WO2004030937A2/de not_active Application Discontinuation
- 2003-09-24 AU AU2003267405A patent/AU2003267405A1/en not_active Abandoned
-
2005
- 2005-03-28 US US11/091,679 patent/US20050235449A1/en not_active Abandoned
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
AU2003267405A1 (en) | 2004-04-23 |
PL375030A1 (pl) | 2005-11-14 |
US20050235449A1 (en) | 2005-10-27 |
WO2004030937A3 (de) | 2004-11-25 |
DE10245190B3 (de) | 2004-02-19 |
AU2003267405A8 (en) | 2004-04-23 |
WO2004030937A2 (de) | 2004-04-15 |
EP1556231A2 (de) | 2005-07-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4865282A (en) | Paint roller wiper with paintbrush holder | |
US3275187A (en) | Painter's utility implement | |
US2659917A (en) | Paint tray | |
PL203770B1 (pl) | Siatka zgarniakowa do wałkowego urządzenia malującego | |
KR20140040682A (ko) | 칩 여과 컨베이어 | |
US20160206172A1 (en) | Cleaning device | |
US20100252077A1 (en) | Drill-mounted paint roller cleaner | |
KR100816845B1 (ko) | 와이어 연신설비의 와이어 세정장치 | |
US9352610B2 (en) | Paint tool cleaning apparatus | |
DE59912029D1 (de) | Fahrzeug mit einer Vorrichtung zum Verhindern eines Kontaktes von Schmutzwasser mit einem Seitenfenster des Fahrzeuges | |
JP2010037886A (ja) | 防水床パン | |
US2819483A (en) | Paint roller cleaner | |
US9302297B2 (en) | Rain gutter cleaning device | |
JP2010155004A (ja) | ブラシ毛先端部分にエッジ加工が施された洗浄用ブラシ | |
US20110214243A1 (en) | Grid Paint Dipper | |
US11945489B2 (en) | Concrete tool support shelf or rack for a concrete wheelbarrow or similar device and a method of using a concrete tool support shelf or rack to clean concrete materials from concrete tools | |
CN206166844U (zh) | 一种除油污装置 | |
CN217963948U (zh) | 一种用于金属工件电镀加工的电镀池废料打捞装置 | |
NZ214395A (en) | Cleaning silver by contacting it with perforated aluminum sheet in sodium carbonate solution | |
CN212576695U (zh) | 一种汽车门板饰条阻镀工装 | |
CN213447353U (zh) | 一种通信电子箱体零部件加工用电镀装置 | |
JP3028555U (ja) | 水彩画用バケツ及びその取付部材 | |
KR200325666Y1 (ko) | 도금 치공구 | |
DK9200310U3 (da) | Spand til brug ved maling | |
US8539633B1 (en) | Gutter applicator |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20130924 |