PL203293B1 - Zapalnik elektro-pirotechniczny i sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego - Google Patents

Zapalnik elektro-pirotechniczny i sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego

Info

Publication number
PL203293B1
PL203293B1 PL371132A PL37113203A PL203293B1 PL 203293 B1 PL203293 B1 PL 203293B1 PL 371132 A PL371132 A PL 371132A PL 37113203 A PL37113203 A PL 37113203A PL 203293 B1 PL203293 B1 PL 203293B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
sub
assembly
plastic
fuse according
pyrotechnic
Prior art date
Application number
PL371132A
Other languages
English (en)
Other versions
PL371132A1 (pl
Inventor
Stéphane Phelep
Philippe Pinet
Original Assignee
Davey Bickford
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Davey Bickford filed Critical Davey Bickford
Publication of PL371132A1 publication Critical patent/PL371132A1/pl
Publication of PL203293B1 publication Critical patent/PL203293B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F42AMMUNITION; BLASTING
    • F42BEXPLOSIVE CHARGES, e.g. FOR BLASTING, FIREWORKS, AMMUNITION
    • F42B3/00Blasting cartridges, i.e. case and explosive
    • F42B3/10Initiators therefor
    • F42B3/195Manufacture

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Air Bags (AREA)
  • Connections Effected By Soldering, Adhesion, Or Permanent Deformation (AREA)
  • Conductive Materials (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)

Description

Opis wynalazku
Wynalazek dotyczy zapalnika elektro-pirotechnicznego i sposobu jego montażu.
Istnieją dwie szeroko rozumiane kategorie zapalników. W pierwszej kategorii zapalników wykorzystuje się gniazda typu „złącze szkło-metal”, natomiast w drugiej kategorii zapalniki z gniazdem lub uszczelką „plastikową”. Zapalniki należące do pierwszej kategorii częstą uważane są za synonim gwarantowanej szczelności i niezawodnej ochrony składników pirotechnicznych i/lub środków wybuchowych w warunkach ekstremalnych (między innymi warunkach wilgotnych). Jednakże wiadomo, że uszczelnienia szkło-metal są wrażliwe na naprężenia mechaniczne i termiczne, które mogą wystąpić na różnych etapach montażu (tłoczenie, spawanie ...) zapalników stosowanych w sprzęcie cywilnym (na przykład napinacze, poduszki powietrzne w zabezpieczeniach samochodowych), lub w dziedzinie wojskowości, ewentualnie sprzętu kosmicznego.
Poza tym, chociaż gniazdo „szkło-metal” gwarantuje na pierwszy rzut oka hermetyczną barierę gniazda wzdłuż styków doprowadzających prąd, nie dotyczy to zawsze połączenia między gniazdem a ładunkiem pirotechnicznym. Z kolei w przypadku zapalników z uszczelką plastikową istnieje problem ich hermetyczności związany z tworzywem sztucznym (na przykład wrażliwość poliamidu na wilgoć), stosowanym do ich wytworzenia, ewentualnie z ich nieszczelnymi złączami wewnętrznymi (na przykład zatrzask, spojenie).
W końcu, znane zapalniki, niezależnie od tego, do której z wymienionych kategorii należą, zawierają na ogół kilka podzespołów, które trzeba zmontować, co zwiększa koszt takiego urządzenia. Zapalniki należące do pierwszej kategorii są wyraźnie najdroższe z powodu koniecznej obróbki przygotowawczej (obróbka powierzchni) wspomnianej uszczelki „szkło-metal”.
Celem wynalazku jest opracowanie zapalnika elektro-pirotechnicznego typu plastikowego, prostego w budowie i sposobie obsługi, zwartego i taniego, który miałby doskonałe właściwości jeżeli chodzi o szczelność.
Zapalnik elektro-pirotechniczny według wynalazku zawiera obudowę z tworzywa sztucznego i ładunek pirotechniczny zawierający co najmniej jedną kompozycję, w którym obudowa zawiera dwa podzespoły, przy czym pierwszy podzespół ma postać jednej części, która zawiera ściankę z tworzywa sztucznego, integralną z dnem, również wykonanym z tworzywa sztucznego i która stanowi pojemnik, drugi podzespół ma oś główną, przeciętą przez co najmniej dwa styki wzdłuż osi, przy czym styki te są połączone ze sobą mostkiem elektrycznym na jednej ściance drugiego podzespołu, zaś ta ścianka jest symetrycznie wybrana do pewnej wysokości i szerokości, a drugi podzespół tworzy gniazdo, ponadto hermetyczne połączenie pierwszego podzespołu z drugim podzespołu wykonane jest przez zgrzewanie ultradźwiękowe.
Zapalnik elektro-pirotechniczny według wynalazku charakteryzuje się tym, że wewnętrzna średnica pierwszego podzespołu jest mniejsza, niż zewnętrzna średnica wybranej części drugiego podzespołu.
Korzystnie, wybrana ścianka drugiego podzespołu ma symetryczne wgłębienie o wysokości i szerokości, które tworzy wzniesienie mostka elektrycznego.
Tworzywo sztuczne zastosowane do wykonania pierwszego i drugiego podzespołu korzystnie jest materiałem o niskiej wodochłonności.
Tworzywem sztucznym może być poliketon, ewentualnie poli(tetreftalan butylenu) (PBT), poliamid, lub poliamid PA 6.12 .
Korzystnie, drugi podzespół jest uformowany na stykach.
Styki korzystnie zawierają elektrody, które mogą być nacinane.
Wysokość pustki, będąca różnicą wysokości między zewnętrzną warstwą ładunku pirotechnicznego po wstępnej kompresji składników a ścianką pojemnika, korzystnie jest mniejsza niż sumaryczna wysokość wzniesienia i garbu zgrzeiny.
Korzystnie, złącze zgrzewane ultradźwiękowo jest złączem ścinanym, ewentualnie jest złączem pół-ścinanym.
Sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego według wynalazku charakteryzuje się tym, że wykonuje się pierwszy podzespół i drugi podzespół według wynalazku, ładunek pirotechniczny umieszcza się w pierwszym podzespole w suchym procesie ładowania, oraz łączy się pierwszy podzespół i drugi podzespół przez zgrzewanie ultradźwiękowe.
Korzystnie, stosuje się ładunek pirotechniczny, który zawiera główną kompozycję i dodatkową kompozycję, przy czym każdą kompozycję poddaje się wstępnej kompresji.
PL 203 293 B1
Główną kompozycję korzystnie poddaje się wstępnej kompresji przy ciśnieniu poniżej 120 barów, a dodatkową kompozycję poddaje się wstępnej kompresji przy ciśnieniu powyżej 150 barów.
Przedmiot wynalazku zostanie przedstawiony bardziej szczegółowo w przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia schematycznie zapalnik według wynalazku; fig. 2 - pojemnik, czyli pierwszy podzespół zapalnika elektro-pirotechnicznego według wynalazku; fig. 3 - gniazdo, czyli drugi podzespół zapalnika elektro-pirotechnicznego według wynalazku; fig. 4 - schematycznie inny przykład realizacji złącza zgrzewanego ultradźwiękowo według wynalazku.
Zapalnik elektro-pirotechniczny według wynalazku zawiera obudowę 1. Obudowa 1 zawiera pierwszy podzespół 2 i drugi podzespół 3. Pierwszy podzespół 2 zawiera ściankę 4 z tworzywa sztucznego, która jest integralna z dnem 5 i również jest wykonana z tworzywa sztucznego, przy czym pierwszy podzespół 2 jest wykonany jako jedna część. Pierwszy podzespół 2 nazywany jest pojemnikiem. W zawartości tej umieszcza się w suchym procesie ładowania ładunek pirotechniczny 6. Ładunek 6 zawiera co najmniej jedną kompozycję. Każda kompozycja ładunku pirotechnicznego załadowywana jest luzem, a następnie wstępnie poddawana jest wstępnej kompresji. Korzystnie, wstępną kompresję przeprowadza się przy ciśnieniu poniżej 120 barów w przypadku głównej kompozycji 8 i przy ciśnieniu powyżej 150 barów w przypadku kompozycji dodatkowej. Ostateczna siła ściskająca powstaje podczas hermetycznego montowania pierwszego podzespołu 2 z drugim podzespołem 3, który zawiera elektryczną część zapalnika, przy czym drugi podzespół 3 nazywany jest również gniazdem. W celu zapewnienia najwyższej szczelności, montażu dokonuje się poprzez zgrzewanie ultradźwiękowe. Wysokość pustki h' oznacza różnicę wysokości między zewnętrzną warstwą 9 ładunku pirotechnicznego 6 po wstępnej kompresji składników a ścianką 15 pojemnika 2. Korzystnie, kompozycja pierwsza 7 i druga 8 nie zawierają metali ciężki ze względu na ochronę środowiska. Składniki te są również odporne na podwyższoną temperaturę występującą przy zgrzewaniu ultradźwiękowym, która wynosi około 260°C.
Według wynalazku wewnętrzna średnica D pierwszego podzespołu 2 jest mniejsza, niż 5, 6 mm. Wewnętrzne wymiary pojemnika 2 dostosowuje się do załadowania różnego rodzaju ładunków pirotechnicznych, które mogą również mieć cząsteczki różnych rozmiarów, poprzez dostosowanie wysokości pojemnika 2. Mała średnica wewnętrzna pierwszego podzespołu 2 umożliwia korzystne ograniczenie ładunku pirotechnicznego 6 bez stosowania jakiegokolwiek pośredniego elementu pirotechnicznego, np. pierścienia nakładanego na gniazdo 3. Takie ograniczenie ładunku pirotechnicznego 6 daje dodatkowo zwiększenie bezpieczeństwa bez szkody dla niezawodności pirotechnicznego efektu, pod warunkiem, że grubość załadowanej kompozycji jest dostateczna.
Drugi podzespół 3, gniazdo z tworzywa sztucznego, ma główną oś 10 i przechodzą przez nie w kierunku tej osi co najmniej dwa styki 11, 12. Styki 11, 12 połączone są ze sobą elektrycznym mostkiem 13 na ściance 14 podzespołu 3. Mostek 13 może być przykładowo typu oporowego. Korzystnie jest on włóknem lub warstwą metalową. W innym przykładzie mostek elektryczny 13 może być typu półprzewodnikowego. Ścianka 14 jest symetrycznie wybrana na wysokości H i głębokości L tak, że zewnętrzna średnica części drugiego podzespołu 3 w miejscu wybrania jest D2. Korzystnie, wysokość H jest od 2 do 3 mm. Wewnętrzna średnica D1 pierwszego podzespołu 2 jest mniejsza, niż zewnętrzna średnica D2. Opisane części podzespołów pierwszego 2 i drugiego 3 zostają umieszczone naprzeciw siebie podczas zgrzewania ultradźwiękowego, a różnica między średnicami D1 i D2 zapewnia maksymalną hermetyczność i dostateczną wytrzymałość dielektryczną dla izolacji wewnętrznych części przewodzących 11, 12 zapalnika. Korzystnie, złącze zgrzewane jest złączem ścinanym. Wybrana ścianka 14 drugiego podzespołu 3 również ma symetryczne wgłębienie 17 o wysokości h i szerokości l, tak że tworzy się wystający garb mostka elektrycznego, który zapewnia dobry styk między elektrycznym mostkiem 13 a głównym składnikiem 8. Korzystnie, h wynosi między 0,5 a 1,0 mm a szerokość l wynosi między 0,2 a 0,8 mm.
Drugi podzespół 3 jest wypełniony kompozycją na stykach 11, 12. Styk oznacza tu środki doprowadzające prąd do zapalnika. W pierwszym przykładzie realizacji wynalazku styki 11, 12 zawierają elektrody. Korzystnie, elektrody są nacinane. Nacięcia 18, poza tym, że stanowią hermetyczną barierę zapalnika wzdłuż styków 11, 12 ale także ułatwiają przymocowanie tworzywa sztucznego podczas formowania. W drugim przykładzie realizacji styki 11, 12 są przewodami.
Pierwszy i drugi podzespół 2 i 3 są wykonane z tego samego tworzywa sztucznego dla zapewnienia możliwości ich połączenia przez zgrzewanie ultradźwiękowe. Tworzywo sztuczne stosowane do wykonania pierwszego i drugiego podzespołu 2 i 3 jest materiałem o niskiej wodochłonności. W pierwszym przykładzie realizacji wynalazku tworzywo jest poliketonem. W innym przykładzie realizacji wy4
PL 203 293 B1 nalazku tworzywo jest poli(tetreftalanem butylenu). W najkorzystniejszym przykładzie tworzywo jest poliamidem. Jako nadające się do stosowania w wynalazku poliamidy można polecić poliamidy z niskiej wodochłonności, w szczególności poliamid o następującym wzorze:
—(NH — (CH2)6 — NH — CO — (CH2)10 — CO)n— oznaczony w tym zgłoszeniu jako PA 6.12.
Pierwszy i drugi podzespół 2 i 3 zapalnika według wynalazku nie są ograniczone do powyższego opisu i można je modyfikować w miarę rozwoju technologii. Specjalista z odpowiedniej dziedziny może dokonywać modyfikacji i stosować elementy zamienne w ogólnej konstrukcji w ramach wynalazku. Tak więc na przykład fig. 4 przedstawia złącze zgrzewane ultradźwiękowo 16, które nie zawiera złącza ścinanego, lecz złącze pół-ścinane.
Zapalnik pirotechniczny według wynalazku można stosować w urządzeniach cywilnych, wojskowych i kosmicznych. W przypadku, gdy zapalnik wykonany jest z poliketonu, można go kontaktować lub umieszczać w pobliżu oparów lub płynów chemicznych.

Claims (16)

1. Zapalnik elektro-pirotechniczny zawierający obudowę z tworzywa sztucznego i ładunek pirotechniczny zawierający co najmniej jedną kompozycję, w którym obudowa zawiera dwa podzespoły, przy czym pierwszy podzespół ma postać jednej części, która zawiera ściankę z tworzywa sztucznego, integralną z dnem, również wykonanym z tworzywa sztucznego i która stanowi pojemnik, drugi podzespół ma oś główną, przeciętą przez co najmniej dwa styki wzdłuż osi, przy czym styki te są połączone ze sobą mostkiem elektrycznym na jednej ściance drugiego podzespołu, zaś ta ścianka jest symetrycznie wybrana do pewnej wysokości i szerokości, a drugi podzespół tworzy gniazdo, ponadto hermetyczne połączenie pierwszego podzespołu z drugim podzespołu wykonane jest przez zgrzewanie ultradźwiękowe, znamienny tym, że wewnętrzna średnica (Di) pierwszego podzespołu (2) jest mniejsza, niż zewnętrzna średnica (D2) wybranej części drugiego podzespołu (3).
2. Zapalnik według zastrz. 1, znamienny tym, że wybrana ścianka (14) drugiego podzespołu (3) ma symetryczne wgłębienie (17) o wysokości (h) i szerokości (l), które tworzy wzniesienie mostka elektrycznego (13).
3. Zapalnik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że tworzywo sztuczne zastosowane do wykonania pierwszego i drugiego podzespołu jest materiałem o niskiej wodochłonności.
4. Zapalnik według zastrz. 3, znamienny tym, że tworzywem sztucznym jest poliketon.
5. Zapalnik według zastrz. 3, znamienny tym, że tworzywem sztucznym jest poli(tetreftalan butylenu) (PBT).
6. Zapalnik według zastrz. 3, znamienny tym, że tworzywem sztucznym jest poliamid.
7. Zapalnik według zastrz. 6, znamienny tym, że tworzywem sztucznym jest poliamid PA 6.12.
8. Zapalnik według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi podzespół (3) jest uformowany na stykach (H, 12).
9. Zapalnik według zastrz. 8, znamienny tym, że styki (11, 12) zawierają elektrody.
10. Zapalnik według zastrz. 9, znamienny tym, że elektrody są nacinane.
11. Zapalnik według zastrz. 1, albo 2, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, albo 9, albo 10, znamienny tym, że wysokość pustki (h') jest mniejsza niż sumaryczna wysokość (h) + (H), przy czym (H) jest wysokością garbu zgrzeiny, zaś (h) jest wysokością wzniesienia, a (h') jest różnicą wysokości między zewnętrzną warstwą (9) ładunku pirotechnicznego (6) po wstępnej kompresji składników a ścianką (15) pojemnika (2).
12. Zapalnik według zastrz. 1, znamienny tym, że złącze zgrzewane ultradźwiękowo jest złączem ścinanym.
13. Zapalnik według zastrz. 1 albo 11, znamienny tym, że złącze zgrzewane ultradźwiękowo jest złączem pół-ścinanym.
14. Sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego, znamienny tym, że wykonuje się pierwszy podzespół (2) i drugi podzespół (3) określone zastrzeżeniami od 1 do 10, ładunek pirotechniczny (6) umieszcza się w pierwszym podzespole (2) w suchym procesie ładowania, oraz łączy się pierwszy podzespół (2) i drugi podzespół (3) przez zgrzewanie ultradźwiękowe.
PL 203 293 B1
15. Sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego według zastrz. 14, znamienny tym, że stosuje się ładunek pirotechniczny (6), który zawiera główną kompozycję (8) i dodatkową kompozycję (7), przy czym każdą kompozycję (7, 8) poddaje się wstępnej kompresji.
16. Sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego według zastrz. 15, znamienny tym, że, główną kompozycję (8) poddaje się wstępnej kompresji przy ciśnieniu poniżej 120 barów, a dodatkową kompozycję (7) poddaje się wstępnej kompresji przy ciśnieniu powyżej 150 barów.
PL371132A 2002-01-10 2003-01-10 Zapalnik elektro-pirotechniczny i sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego PL203293B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP02290061A EP1327850B1 (fr) 2002-01-10 2002-01-10 Initiateur électropyrotechnique et procédé d'assemblage

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL371132A1 PL371132A1 (pl) 2005-06-13
PL203293B1 true PL203293B1 (pl) 2009-09-30

Family

ID=8185696

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL371132A PL203293B1 (pl) 2002-01-10 2003-01-10 Zapalnik elektro-pirotechniczny i sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego

Country Status (17)

Country Link
US (1) US7293504B2 (pl)
EP (1) EP1327850B1 (pl)
JP (1) JP4295115B2 (pl)
KR (1) KR100916824B1 (pl)
CN (1) CN100365374C (pl)
AT (1) ATE326679T1 (pl)
AU (1) AU2003214308A1 (pl)
CA (1) CA2472652A1 (pl)
CZ (1) CZ304930B6 (pl)
DE (1) DE60211462T2 (pl)
ES (1) ES2261605T3 (pl)
HU (1) HUP0500019A2 (pl)
MX (1) MXPA04006624A (pl)
PL (1) PL203293B1 (pl)
TW (1) TWI282403B (pl)
WO (1) WO2003058154A1 (pl)
ZA (1) ZA200405412B (pl)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EA008244B1 (ru) * 2002-05-03 2007-04-27 Янссен Фармацевтика Н.В. Полимерные микроэмульсии
FR2861389B1 (fr) * 2003-10-22 2006-03-10 Davey Bickford Composition pyrotechnique faiblement sensible a l'electricite statique et aux ultrasons.
DE602005018598D1 (de) * 2005-04-04 2010-02-11 Trw Airbag Sys Gmbh Modularer elektropyrotechnischer Zünder bestehend aus zwei aus Kunststoff hergestellten Halbteilen
FR2885684B1 (fr) * 2005-05-10 2012-04-27 Davey Bickford Initiateur electrique a structure plastique et fonctionnement rapide et generateur de gaz comportant un tel initiateur
DE102005058721A1 (de) * 2005-12-08 2007-06-14 Trw Airbag Systems Gmbh Pyrotechnische Aktuatoreinheit sowie Gassackmodul mit einer solchen Akruatoreinheit
EP3051248B1 (en) * 2008-10-24 2018-02-28 Battelle Memorial Institute Electronic detonator system
DE102012010608A1 (de) * 2012-05-16 2013-11-21 Trw Airbag Systems Gmbh Anzünder und Verfahren zur Herstellung eines Anzünders für einen Gasgenerator
DE102018218001B4 (de) 2018-10-22 2021-09-30 Schott Ag Verfahren zur Herstellung eines Anschlussstiftes für Durchführungen, sowie Anschlussstift
RU2723364C1 (ru) * 2019-10-31 2020-06-10 Российская Федерация, от имени которой выступает Государственная корпорация по атомной энергии "Росатом" (Госкорпорация "Росатом) Способ изготовления электродетонатора

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5235915A (en) * 1992-05-26 1993-08-17 Stevens Robert D Shotgun slug tracer round and improved shotgun slug
FR2698687B1 (fr) * 1992-12-01 1995-02-03 Giat Ind Sa Initiateur pyrotechnique.
US5648634A (en) * 1993-10-20 1997-07-15 Quantic Industries, Inc. Electrical initiator
US5711531A (en) * 1993-10-20 1998-01-27 Quantic Industries, Inc. Electrical initiator seal
US5479861A (en) * 1994-01-03 1996-01-02 Kinchin; Anthony E. Projectile with sabot
US5932832A (en) * 1996-04-15 1999-08-03 Autoliv Asp, Inc. High pressure resistant initiator with integral metal oxide varistor for electro-static discharge protection

Also Published As

Publication number Publication date
JP2005514578A (ja) 2005-05-19
US7293504B2 (en) 2007-11-13
EP1327850B1 (fr) 2006-05-17
CA2472652A1 (fr) 2003-07-17
US20050081731A1 (en) 2005-04-21
WO2003058154A1 (fr) 2003-07-17
ZA200405412B (en) 2005-10-11
DE60211462D1 (de) 2006-06-22
PL371132A1 (pl) 2005-06-13
KR100916824B1 (ko) 2009-09-14
EP1327850A1 (fr) 2003-07-16
HUP0500019A2 (hu) 2005-06-28
DE60211462T2 (de) 2007-04-26
CZ304930B6 (cs) 2015-01-28
CZ2004794A3 (cs) 2005-03-16
KR20040101203A (ko) 2004-12-02
TWI282403B (en) 2007-06-11
ATE326679T1 (de) 2006-06-15
TW200305708A (en) 2003-11-01
CN1615425A (zh) 2005-05-11
AU2003214308A1 (en) 2003-07-24
CN100365374C (zh) 2008-01-30
MXPA04006624A (es) 2005-03-31
ES2261605T3 (es) 2006-11-16
JP4295115B2 (ja) 2009-07-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6796245B2 (en) Unitary header/base/shorting bar holder for a micro gas generator, and micro gas generator using it
US5763814A (en) Electrical initiator
US5230287A (en) Low cost hermetically sealed squib
KR100260978B1 (ko) 정전 방전 차폐용의 일체적인 금속 산화물 배리스터를 구비한 내고압성 기폭장치 및 그 조립방법
US5576509A (en) Pyrotechnic detonator and method for manufacturing same
US5454320A (en) Air bag initiator
US5140906A (en) Airbag igniter having double glass seal
US5431101A (en) Low cost hermetically sealed squib
EP1038154B1 (en) Bridgewire initiator
PL203293B1 (pl) Zapalnik elektro-pirotechniczny i sposób montażu zapalnika elektro-pirotechnicznego
US6496098B1 (en) Pyrotechnic active element
JP4813642B2 (ja) 電気式イニシエータ及びそれを用いたイニシエータ組立体
US6941867B2 (en) Initiator with a slip plane between an ignition charge and an output charge
AU2012321405A1 (en) Signal transmission tube with inverse initiation retention seal
JP2001260815A (ja) ガス発生器
US20030221578A1 (en) Detonator with onboard electronics mechanically connected to ignition element
JP4731833B2 (ja) 推進薬を点火する電気点火ユニット
MXPA97002543A (en) High pressure resistant initiator, integrated with metallic oxide varistor for protection against download electrostat

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100110