PL198932B1 - System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania - Google Patents

System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania

Info

Publication number
PL198932B1
PL198932B1 PL358485A PL35848500A PL198932B1 PL 198932 B1 PL198932 B1 PL 198932B1 PL 358485 A PL358485 A PL 358485A PL 35848500 A PL35848500 A PL 35848500A PL 198932 B1 PL198932 B1 PL 198932B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
personal
alarm
fixed unit
fixed
person
Prior art date
Application number
PL358485A
Other languages
English (en)
Other versions
PL358485A1 (pl
Inventor
Roberto Boccacci
Original Assignee
Italdata Ingegneria Dell Idea
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Italdata Ingegneria Dell Idea filed Critical Italdata Ingegneria Dell Idea
Publication of PL358485A1 publication Critical patent/PL358485A1/pl
Publication of PL198932B1 publication Critical patent/PL198932B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • H04M11/04Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems with alarm systems, e.g. fire, police or burglar alarm systems
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01VGEOPHYSICS; GRAVITATIONAL MEASUREMENTS; DETECTING MASSES OR OBJECTS; TAGS
    • G01V15/00Tags attached to, or associated with, an object, in order to enable detection of the object
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C9/00Individual registration on entry or exit
    • G07C9/20Individual registration on entry or exit involving the use of a pass
    • G07C9/28Individual registration on entry or exit involving the use of a pass the pass enabling tracking or indicating presence
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07CTIME OR ATTENDANCE REGISTERS; REGISTERING OR INDICATING THE WORKING OF MACHINES; GENERATING RANDOM NUMBERS; VOTING OR LOTTERY APPARATUS; ARRANGEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS FOR CHECKING NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE
    • G07C9/00Individual registration on entry or exit
    • G07C9/30Individual registration on entry or exit not involving the use of a pass
    • G07C9/32Individual registration on entry or exit not involving the use of a pass in combination with an identity check
    • G07C9/37Individual registration on entry or exit not involving the use of a pass in combination with an identity check using biometric data, e.g. fingerprints, iris scans or voice recognition

Landscapes

  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Geophysics (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Human Computer Interaction (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Alarm Systems (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Telephonic Communication Services (AREA)
  • Emergency Alarm Devices (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)

Abstract

System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób pod- legaj acych ograniczeniom swobody poruszania, zawieraj acy zespó l sta ly umieszczony w obszarze, w którym osoba mo ze porusza c si e i osobist a bran- soletk e b ed ac a elementem zwi azanym z osob a pod- legaj ac a ograniczeniom swobody poruszania. Zespó l sta ly jest przystosowany do ustalania po laczenia elektromagnetycznego z elementem osobistym i po laczenia przez lini e telefoniczn a z centrum ope- racyjnym. Zespó l sta ly jest wyposa zony w jednostk e CPU (7) po laczon a z cyfrowym czytnikiem (10) odci- sków palca i odbiornikiem, radiowym (9) przystoso- wanym do wspó lpracy z podobnym nadajnikiem radiowym (4) zawartym w elemencie osobistym wraz z jednostk a CPU (3), która steruje jego prac a. Wpro- wadzone s a elementy dzia laj ace pod kontrol a jed- nostki CPU dla wykrywania przerwy i/lub anomalii w polaczeniu pomi edzy zespo lem sta lym i elemen- tem osobistym i wysy lania alarmów do centrum ope- racyjnego s a tak ze wprowadzone sposoby (5) wy- krywania nieuprawnionego dzia lania lub sabota zu. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest system nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania.
Znane są urządzenia elektromagnetyczne stosowane do lokalizacji osób, w tym przetrzymywanych w areszcie domowym.
Odnotowuje się głosy protestu spowodowane przez omawiane w mediach przypadki, w których ludzie są utrzymywani w areszcie domowym pod specjalnym nadzorem i utrzymywani na zwolnieniu lub pół-wolności. Spowodowało to skupianie uwagi opinii publicznej na urządzeniach elekromagnetycznych stosowanych do lokalizacji takich osób oraz nasiloną dyskusję, w której argumenty sceptyków tracą podstawy i przyjęcie takiego systemu wydaje się być przesądzone.
Z licznych materiał ów publikowanych w mediach wiadomo, ż e jest już dostę pnych wiele produktów tego rodzaju, bazujących na różnych technologiach i spełniających wiele różnych wymagań.
Wybór technologii przyjętych przez obecnych producentów jest bardzo zróżnicowany, a część z nich moż e zapewne być poddawana krytyce, albo z technicznego punktu widzenia, albo z racji ich logiki funkcjonalnej.
Znane urządzenia, najczęściej znane jako bransoletki, można podzielić na dwie grupy.
Systemy lokalizacji geograficznej, zaprojektowane dla określenia położenia aresztowanego gdziekolwiek by nie był.
Systemy lokalizacji obszarowej, ujawniające obecność aresztowanego na wstępnie określonym obszarze.
Systemy lokalizacji geograficznej są oparte na różnych zasadach, spośród których najnowocześniejszy i skuteczny polega na połączeniu GPS (satelitarny system lokalizacji) i GSM (cyfrowa telefonia komórkowa), które umożliwiają dokładne określenie współrzędnych geograficznych aresztowanego, które to współrzędne są następnie transmitowane do centrum operacyjnego, gdzie współrzędne mogą być przeniesione na mapę elektroniczną dla natychmiastowego wyświetlenia.
Takie systemy, które po pierwszej analizie mogą się wydawać ostatecznym rozwiązaniem problemu, są w rzeczywistości bardzo podatne na utratę sprawności działania, ze względu na pokrycie satelitarne, które może być łatwo ekranowane na zewnątrz i nie występuje wewnątrz budynków. Także łącza GSM są zawodne, co jest dobrze znane użytkownikom. Dlatego pokładanie całkowitej wiary w skuteczne działanie tak wrażliwych urządzeń , jak proponowane przez obecnie znane technologie jest, przy dalszej analizie, nieostrożnością.
Ponadto, chociaż można wykonać bardzo mocne bransoletki, zawsze będzie można się ich pozbyć, czyniąc informację o ich położeniu bezużyteczną.
Dodatkowo, ze ściśle funkcjonalnego punktu widzenia, nie jest konieczna geograficzna lokalizacja osoby, która automatycznie staje się zbiegiem, jeżeli nie jest w obszarze ustalonym jako jej areszt domowy. Należy zauważyć, że aresztowani którzy są zdolni do wytrzymywania długiego odosobnienia, nie są normalnie skazywani na areszt domowy ale są to raczej osoby, którym należy uniemożliwić okazjonalne ucieczki, podczas których mogłyby popełnić przestępstwo.
Systemy lokalizacji obszarowej mogą być oparte na rozmaitych zasadach, z których wszystkie wykorzystują bransoletkę noszoną przez aresztowanego, która może być wykryta przez stałą bazę mającą z kolei połączenie z centrum operacyjnym, którego działania są koordynowane w oparciu o sygnał y odbierane ze sprzę tu stał ego.
Technologie, na których oparte są systemy obszarowe są na ogół proste, niezawodne i wprowadzone na rynku, ze względu na ich szerokie zastosowanie w systemach zabezpieczeń i zdalnych alarmach, stosowanych w muzeach, bankach, lokalach mieszkalnych, itd.
Koszty zarówno instalacji jak i eksploatacji tych systemów są znacznie mniejsze i zapewne łatwiejsze do przyjęcia ze względu na przewidywany znaczny rozmiar produkcji.
Systemy te kwalifikują się do przystosowania do rozmaitych scenariuszy działań, zależnie od tego, czy zespół sterowania miejscowego ma być czynny lub bierny i czy ma być okresowo wywoływany przez centrum operacyjne lub wywoływany tylko w razie konieczności, co znacznie ogranicza koszty połączenia.
Przeprowadzona analiza doprowadziła do wniosku, że przystosowanie systemu obszarowego jest korzystniejsze zarówno ze względu na jego charakterystyki techniczne jak i koszty oraz pozwoliła na szczegółowe określenie wszystkich wymagań dotyczących działania i zabezpieczenia, w konfiguracji, która może być zgodna z aktualnie obowiązującymi przepisami.
PL 198 932 B1
Lokalizacja za pomocą GPS mogłaby być wprowadzona jako opcja i mogłaby wykorzystywać technologię GSM, dla transmisji danych dotyczących położenia.
W stanie techniki, w szczególności w opisach patentowych nr WO 99 08183 A i US-A-5 396 227 ujawniono już system nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania, gdzie zespół stały jest umieszczony w obszarze, w którym osoba może się poruszać. Osobista bransoletka jest elementem przymocowanym do takiej osoby i wyposażonym tak, aby ustaliła połączenie elekromagnetyczne z zespołem stałym i połączenie przez linię telefoniczną zespołu stałego z centrum operacyjnym. Zespół stały jest ponadto wyposażony w jednostkę sterującą CPU dla współpracy z nadajnikiem radiowym, który jest zintegrowanym z osobistą bransoletką. Ponadto, w zespole stałym są wprowadzone elementy dla wykrycia przerwania połączenia pomiędzy zespołem stałym i elementem osobistym i które umożliwiają wysłanie alarmu do centrum operacyjnego.
Według wynalazku system nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania, zawierający zespół stały umieszczony w obszarze, w którym osoba może się poruszać i element osobisty, korzystnie, osobistą bransoletkę związaną z osobą podlegającą ograniczeniom swobody poruszania, który to zespół stały jest przystosowany do ustalania elekromagnetycznego połączenia z elementem osobistym i połączenia przez linię telefoniczną z centrum operacyjnym, przy czym połączenie elekromagnetyczne jest szyfrowane i/lub kodowane i jest ustalane we wstępnie określonych przedziałach czasu, a ponadto zespół stały jest wyposażony w pierwszą jednostkę CPU i odbiornik radiowy, przystosowany do współpracy z podobnym nadajnikiem radiowym zawartym w elemencie osobistym i drugą jednostkę CPU należącą do niego, poza tym wprowadzone są elementy działające pod kontrolą jednostki CPU dla wykrywania przerwy i/lub anomalii w połączeniu pomiędzy zespołem stałym i elementem osobistym oraz wysyłania alarmów do centrum operacyjnego, elementy do wykrywania nieuprawnionego działania lub sabotażu i w konsekwencji wysyłania alarmu do centrum operacyjnego, a także elementy do ustalania jakości połączenia elekromagnetycznego i wysyłające alarm w przypadku znacznego pogorszenia jakości, przy czym element osobisty zawiera system przeciwdziałający nieuprawnionemu działaniu (przecięcie), wprowadzający światłowody do rzeczywistego materiału samego paska, w którym stosowane są kanały optyczne, które są testowane w wybranych losowo okresach czasu dla sprawdzenia spójnoś ci pomię dzy sygnał ami wysył anymi (położenie i wartość) i sygnałami odbieranymi, charakteryzuje się tym, że zespół stały jest ponadto wyposażony w cyfrowy czytnik odcisków palców rozpoznający odcisk palca osoby podlegającej ograniczeniom swobody poruszania i system ponownego ustawiania dla alarmu.
Korzystne skutki rozwiązania według wynalazku polegają na zapewnieniu spełnienia podanych niżej wymagań, a system lokalizacji został zaprojektowany tak, aby wykazywał następujące cechy: zdolność do ujawniania obecności aresztowanego w domu, zdolność do wykonania w czasie rzeczywistym alarmu w przypadku ucieczki, zdolność do wykonania w czasie rzeczywistym alarmu w przypadku próby uszkodzenia urządzenia, mały pobór mocy części noszonej przez aresztowanego, mały koszt instalacji i eksploatacji oraz dostosowanie do obowiązujących przepisów technicznych.
Charakterystyczne cechy systemu lokalizacji według wynalazku są objaśnione szczegółowo w dalszej treści opisu.
Należy zauważyć, że w dalszej treści opisu będzie używany termin system lokalizacji w znaczeniu poprzednio wyjaśnionym. Ponadto, w zespole, który jest przedmiotem wynalazku część ruchoma, fizycznie związana z osobą, która ma być monitorowana, nazywana bransoletką, zakładając, że jest to termin, który ma określone znaczenie w urządzeniach tego typu, to jest w przenośnych zespołach wskazujących obecność na danym obszarze, ale powinno być zrozumiałe, że w praktyce obejmuje on bransoletki, opaski na kostce, paski i podobne, przymocowane w mechanicznie trwały sposób do ciała osoby podczas okresu swojego działania, który jest ograniczony.
System, który jest przedmiotem wynalazku będzie dalej opisany w odniesieniu do korzystnego przykładu wykonania przedstawionego w celu nie ograniczającej ilustracji, przy czym jest zrozumiałe, że mogą być również wprowadzane różne odmiany i modyfikacje.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 (A) i (B) przedstawia odpowiednio ogólny schemat blokowy bransoletki lub ruchomego urządzenia nadawczego i stałego urządzenia nadawczego, fig. 2 i 3 bransoletkę lub ruchome urządzenie nadawcze, odpowiednio, w dwóch przekrojach przesuniętych względem siebie o 90°, zaś fig. 4, 5 i 6 stałe urządzenie odbiorcze w różnych widokach z boku i z przodu.
W zalecanym przykł adzie wykonania system nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegają cych ograniczeniom swobody poruszania przedstawiono w szczególności na fig. 1, na której część A
PL 198 932 B1 przedstawia ruchome urządzenie nadawcze zawierające obudowę 1, wewnątrz której znajduje się zasilanie bateryjne 2, związane z czujnikiem naładowania baterii, dla zasilania układów elektronicznych i wysyłania sygnału alarmu do odpowiednio zaprogramowanego mikroprocesora 3. Mikroprocesor 3 komunikuje się z nadajnikiem 4 o częstotliwości radiowej.
Mikroprocesor także komunikuje się z czujnikiem 6 wykrywającym nieuprawnione manipulowanie paskiem mocującym ruchomego urządzenia nadawczego i z zegarem cyklicznym 6.
Część B fig. 1 przedstawia stałe urządzenie odbiorcze, które zawiera mikroprocesor 7 skonfigurowany do sterowania lokalnym zespołem alarmu optycznego/akustycznego 8, odbiornikiem o częstotliwości radiowej 9, cyfrowym czytnikiem odcisków palców 10, czujnikiem zasilania 11 pracujący przy zasilaniu sieciowym i połączonym z rezerwową baterią, nie pokazaną szczegółowo, system zabezpieczenia pojemnika 12 i wskaźnik stanu 13 połączony linią telefoniczną lub równoważną z centralną stacją nadzorującą, i syntezator 14 dla odtwarzania komunikatów głosowych.
Przedstawione na fig. 2 i 3, ruchome urządzenie nadawcze zawiera obudowę zamykającą 20, zawierającą układ elektroniczny 21, zamkniecie paska 23 i optyczne urządzenie 22 zabezpieczające ciągłość, wiele różnych optycznych elementów nadających/odbierających 24 i kanały światłowodowe 25 wewnątrz paska 23.
Stała stacja odbiorcza przedstawiona przykładowo na fig. 4, 5 i 6, zawiera obudowę zamykającą 30 z otworem 31 przez który wprowadzany jest palec dla identyfikacji, antenę 32, złącze komunikacyjne 33 serii ISDN, gniazdko dołączanej linii telefonicznej (opcjonalnie), połączenie 34 z wejściem sieci elektrycznej i głośnik 35 do odtwarzania syntetyzowanych komunikatów głosowych.
Działanie systemu według wynalazku polega na tym, że ruchome urządzenie nadawcze pokazane na fig. 1 (A) jest zaprojektowane do okresowego transmitowania zakodowanego komunikatu, innego przy każdej okazji, do stałego urządzenia odbiorczego pokazanego na fig. 1 (B).
Oprócz danych dotyczących utrzymania linii, komunikat musi zawierać stany binarne (w postaci bitów) odpowiadające stanowi zasilania i stanowi co najmniej jednego dodatkowego sygnału wejściowego.
Komunikat, rozumiany jako seria bitów, musi być transmitowany za pomocą nadajnika o częstotliwości radiowej (częstotliwość radiowa 433.92 MHz).
Przedział czasu pomiędzy jednym komunikatem i następnym musi być zmienny w zakresie od 3 do 60 sekund. W każdym przypadku przy zmianie warunków zasilania i/lub wejścia monitorującego niedozwoloną manipulację bransoletką, ruchome urządzenie nadawcze musi natychmiast generować nowy komunikat.
Należy zauważyć, że sygnał wejściowy monitorujący niedozwoloną manipulację bransoletką musi być rozumiany jako logiczny wynik porównania pomiędzy przypadkowym stanem logicznym (0/1) wymuszonym na (co najmniej) 3 optycznych diodach WYJŚCIOWYCH i zmierzonym na tej samej liczbie fototranzystorów WEJŚCIOWYCH.
Przedział czasu pomiędzy jednym porównaniem i następnym może być losowy i/lub zdefiniowanym podczas pisania programu.
Stałe urządzenie odbiorcze pokazane na fig. 1 (B) jest przeznaczone zasadniczo do analizy okresowych komunikatów transmitowanych przez ruchome urządzenie nadawcze.
Przez analizowanie komunikatu, stałe urządzenie nadawcze musi być zdolne do określenia stanu łącza i identyfikacji każdego przerwania.
W przypadku pozytywnym (przerwanie łącza) stał e urzą dzenie odbiorcze musi ustalić poziom ryzyka uwzględniając zarówno liczbę utraconych komunikatów w ostatniej przerwie (np. od minimum 1 do maksimum n komunikatów) i poprzednie przerwy, które miały miejsce w określonym okresie czasu (np. od minimum 1 do maksimum 24 godzin).
W zakresie monitorowania samej linii, aktualnie 2 poziomy ryzyka są uwzględniane poziom alarmu wstępnego i poziom alarmu.
Poziom alarmu wstępnego jest osiągnięty, gdy występuje co najmniej jeden z następujących warunków: zachodzi zbyt wiele przerwań łącza, nawet jeżeli mają one krótki czas trwania, w określonym okresie czasu, zachodzą przedłużone przerwy łącza przekraczające dozwolone granice, łącze RF funkcjonuje, ale dane transmitowane z ruchomego urządzenia nadawczego nie są koherentne w zakresie poziomu kodowania i/lub zawartych danych.
Gdy jest osiągnięty poziom alarmu wstępnego, stałe urządzenie odbiorcze zainicjuje procedury sprawdzania dla alarmu wstępnego.
Te procedury składają się z wszystkich następujących działań podjętych przez stałe urządzenie odbiorcze: przyciągnięcie uwagi noszącego ruchome urządzenie nadawcze, albo akustycznie za poPL 198 932 B1 mocą syntetyzowanego komunikatu głosowego lub optycznie tak, aby się on zbliżył, zażądanie i cyfrowe sprawdzenie odcisku palca aresztowanego i przetworzenie wyniku sprawdzenia, dla przygotowania skasowania alarmu wstępnego, jeżeli wynik jest pozytywny lub zainicjowanie procedury alarmu w przypadku przecią gają cego się nie rozpoznania, zapisanie w wewnę trznym pliku rejestratorze wszystkich znaczących danych powiązanych z odnośnikami czasowymi, opcjonalnie, zawiadomienie koncentratora zdalnego o wystąpieniu alarmu wstępnego.
W przypadku skasowania alarmu wstę pnego, stał e urzą dzenie odbiorcze ponownie nastawia warunki pracy, jakie były przed alarmem wstępnym, ale pamięta w pamięci znaczące dane dotyczące zdarzenia. Te dane będą uwzględnione przez stałe urządzenie odbiorcze przy następnym wystąpieniu podobnych sytuacji.
Procedura alarmu zasadniczo zawiadamia zdalny koncentrator o wydarzeniu wykrytym przez stałe urządzenie odbiorcze.
Przedmiotem zawiadamiania zdalnego są dane dotyczące unikalnych szczegółów identyfikacyjnych stałego urządzenia odbiorczego plus całkowita lub częściowa zawartość wewnętrznego pliku rejestratora.
Sprawdzanie nieuprawnionej manipulacji i diagnostyka muszą zawierać zarówno sprawdzenie ruchomego urządzenia nadawczego jak i sprawdzenie stałego urządzenia odbiorczego. W każdym przypadku, stałe urządzenie odbiorcze jest stosowane do zawiadamiania o tych wydarzeniach zdalnego koncentratora.
Wydarzenia dotyczące tego sprawdzania będą przesyłane do zdalnego koncentratora, odpowiednio zakodowane, aby je odróżnić od alarmów wstępnych i alarmów.
Sprawdzenia wykonywane na ruchomym urządzeniu nadawczym korzystnie zawierają kontrolę przecięcia paska i kontrolę poziomu naładowania baterii zasilania.
Sprawdzenia wykonywane dla stałego urządzenia odbiorczego korzystnie zawierają kontrolę przesunięcia i/lub zdjęcia ze ściany nośnej stałego urządzenia odbiorczego, kontrolę próby włamania do obudowy stałego urządzenia odbiorczego, kontrolę konwencjonalnej próby otwarcia obudowy, za pomocą elementów zamykających takich jak śruby, rygle itd., kontrolę poziomu naładowania baterii rezerwowego zasilania, sprawdzenia obecności sieciowego napięcia zasilającego 220 VAC.
Wynalazek został opisany w odniesieniu do aktualnie korzystnych przykładów wykonania, ale jest zrozumiałe, że w praktyce, może być wprowadzonych wiele zmian i modyfikacji, jednakże bez wychodzenia z zakresu wynalazku.

Claims (1)

  1. System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania, zawierający zespół stały umieszczony w obszarze, w którym osoba może się poruszać i element osobisty, korzystnie, osobistą bransoletkę związaną z osobą podlegającą ograniczeniom swobody poruszania, który to zespół stały jest przystosowany do ustalania elekromagnetycznego połączenia z elementem osobistym i połączenia przez linię telefoniczną z centrum operacyjnym, przy czym połączenie elekromagnetyczne jest szyfrowane i/lub kodowane i jest ustalane we wstępnie określonych przedziałach czasu, a ponadto zespół stały jest wyposażony w pierwszą jednostkę CPU i odbiornik radiowy, przystosowany do współpracy z podobnym nadajnikiem radiowym zawartym w elemencie osobistym i drugą jednostkę CPU należącą do niego, poza tym wprowadzone są elementy działające pod kontrolą jednostki CPU dla wykrywania przerwy i/lub anomalii w połączeniu pomiędzy zespołem stałym i elementem osobistym oraz wysyłania alarmów do centrum operacyjnego, elementy do wykrywania nieuprawnionego działania lub sabotażu i w konsekwencji wysyłania alarmu do centrum operacyjnego, a także elementy do ustalania jakości połączenia elekromagnetycznego i wysyłające alarm w przypadku znacznego pogorszenia jakości, przy czym element osobisty zawiera system przeciwdziałający nieuprawnionemu działaniu (przecięcie), wprowadzający światłowody do rzeczywistego materiału samego paska, w którym stosowane są kanały optyczne, które są testowane w wybranych losowo okresach czasu dla sprawdzenia spójności pomiędzy sygnałami wysyłanymi (położenie i wartość) i sygnałami odbieranymi, znamienny tym, że zespół stały (B) jest ponadto wyposażony w cyfrowy czytnik odcisków palców (10) rozpoznający odcisk palca osoby podlegającej ograniczeniom swobody poruszania i system ponownego ustawiania dla alarmu.
PL358485A 1999-12-17 2000-12-13 System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania PL198932B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT1999RM000761A IT1308914B1 (it) 1999-12-17 1999-12-17 Sistema di sorveglianza e teleallarme per persone sottoposte alimitazione di liberta' e movimento.
PCT/IT2000/000514 WO2001044836A1 (en) 1999-12-17 2000-12-13 Surveillance and remote alarm system for persons subject to limitation of freedom of movement

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL358485A1 PL358485A1 (pl) 2004-08-09
PL198932B1 true PL198932B1 (pl) 2008-08-29

Family

ID=11407095

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL358485A PL198932B1 (pl) 1999-12-17 2000-12-13 System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania

Country Status (30)

Country Link
US (1) US6975234B2 (pl)
EP (1) EP1242835B1 (pl)
CN (1) CN1253726C (pl)
AT (1) ATE425471T1 (pl)
AU (1) AU775345B2 (pl)
BG (1) BG65436B1 (pl)
BR (1) BR0016436B1 (pl)
CA (1) CA2397667A1 (pl)
CY (1) CY1109132T1 (pl)
CZ (1) CZ20021988A3 (pl)
DE (1) DE60041780D1 (pl)
DK (1) DK1242835T3 (pl)
DZ (1) DZ3232A1 (pl)
EE (1) EE04650B1 (pl)
ES (1) ES2324516T3 (pl)
HK (1) HK1053512A1 (pl)
HR (1) HRP20020523B1 (pl)
HU (1) HUP0203788A2 (pl)
IL (2) IL150238A0 (pl)
IT (1) IT1308914B1 (pl)
MA (1) MA27588A1 (pl)
PL (1) PL198932B1 (pl)
PT (1) PT1242835E (pl)
RU (1) RU2248596C2 (pl)
SI (1) SI1242835T1 (pl)
SK (1) SK287297B6 (pl)
UA (1) UA73544C2 (pl)
WO (1) WO2001044836A1 (pl)
YU (1) YU43602A (pl)
ZA (1) ZA200205658B (pl)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITPI20020012A1 (it) * 2002-03-05 2003-09-05 Eros Masi Metodo di rilevamento posizione e conferma di identita' di un individuo
FR2842692A1 (fr) * 2002-07-17 2004-01-23 Hanaya Saliha Ben Dispositif de surveillance et d'identification destine a la collecte, au traitement et a l'echange de donnees physiologiques, personnelles et relationnelles
FR2862794A1 (fr) * 2003-11-25 2005-05-27 Sarl Alliance Man Et Dev Systeme automatise permettant la tracabilite, la localisation, l'identification et l'authentification des personnes
EP2175434A1 (en) * 2005-04-06 2010-04-14 Omnilink Systems, Inc. System and method for tracking monitoring, collecting, reporting and communicating with the movement of individuals
ATE515760T1 (de) 2005-05-06 2011-07-15 Omnilink Systems Inc System und verfahren zur verfolgung der bewegungen von personen und anlagen
US7612678B1 (en) 2005-08-01 2009-11-03 Guidance Monitoring Limited Monitoring tags
WO2007062244A2 (en) * 2005-11-28 2007-05-31 White Bear Technologies Position monitoring system
US7382268B2 (en) * 2006-06-13 2008-06-03 Hartman Kevin L Device and method for tethering a person wirelessly with a cellular telephone
EP1936572A1 (de) * 2006-12-22 2008-06-25 Armatix GmbH Identifikationseinrichtung und Verfahren für den logischen und/oder physikalischen Zugang bzw. Zugriff auf eine Zieleinrichtung
ES2327582T3 (es) * 2007-02-22 2009-10-30 Actaris Sas Metodo de ligacion para lectura por control remoto.
US8115621B2 (en) 2007-05-01 2012-02-14 Yoganand Rajala Device for tracking the movement of individuals or objects
NO20075437A (no) * 2007-10-26 2009-02-16 Evacuaid As Nødsignalarmbånd
US8489113B2 (en) 2010-02-09 2013-07-16 Omnilink Systems, Inc. Method and system for tracking, monitoring and/or charging tracking devices including wireless energy transfer features
CN101866446B (zh) * 2010-03-08 2014-08-06 李爱国 社区矫正工作的方法及矫正装置
CN102467810B (zh) * 2010-11-04 2014-07-09 北京天一众合科技股份有限公司 定位报警方法与定位报警系统
CN102956091B (zh) * 2011-08-31 2015-12-16 北京天一众合科技股份有限公司 移动监控终端及其业务处理方法与业务处理系统
RU2488855C2 (ru) * 2011-09-21 2013-07-27 Закрытое акционерное общество "ДеТеВе-Сервис" Датчик определения местоположения объекта
US9215578B2 (en) 2012-01-27 2015-12-15 Omnilink Systems, Inc. Monitoring systems and methods
RU2558330C2 (ru) * 2012-10-18 2015-07-27 Общество с ограниченной ответственностью "СЭЙФКЛАСС-РУС" Система радиосвязи с контролируемыми объектами
CN103533128A (zh) * 2013-10-03 2014-01-22 郑恒强 基于智能手机、手机定位的弱势人群监护系统
ES2531730B1 (es) * 2014-12-02 2015-12-22 Juan Ignacio PRAT PAYERAS Pulsera identificativa destinada a albergar un dispositivo electrónico de identificación a distancia
BR102015008709A2 (pt) * 2015-04-17 2016-12-06 Spacecomm Monitoramento S A sistema de acoplamento óptico com lacre mecânico
CH711245A2 (fr) * 2015-06-25 2016-12-30 Geosatis Sa Système et procédé de surveillance électronique.
ITUB20153548A1 (it) * 2015-09-11 2017-03-11 Massimo Nais Dispositivo antifurto particolarmente, ma non esclusivamente, per veicoli a due ruote
US11315404B1 (en) * 2018-12-27 2022-04-26 Brian A. Greer Wearable proximity alert system

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4885571A (en) * 1986-04-15 1989-12-05 B. I. Incorperated Tag for use with personnel monitoring system
US4999613A (en) * 1987-04-21 1991-03-12 Guardian Technologies, Inc. Remote confinement system
US4837568A (en) * 1987-07-08 1989-06-06 Snaper Alvin A Remote access personnel identification and tracking system
US4924211A (en) * 1988-10-28 1990-05-08 Digital Products Corporation Personnel monitoring system
US5255306A (en) * 1991-01-10 1993-10-19 Bi Inc. Cellular interface unit for use with an electronic house arrest monitoring system
US5266944A (en) * 1991-06-26 1993-11-30 Bodyguard Technologies, Inc. Electronic system and method for monitoring abusers for compliance with a protective order
CA2055266C (en) * 1991-11-12 2000-03-14 Brian Wayne Martin Fibre optic security and communications link
US5471197A (en) * 1993-02-19 1995-11-28 Cincinnati Microwave, Inc. Tamper-proof bracelet for home arrest system
US5448221A (en) * 1993-07-29 1995-09-05 Weller; Robert N. Dual alarm apparatus for monitoring of persons under house arrest
DE4417048C2 (de) 1994-05-14 1996-03-28 Fraba Technology And Trading G Einrichtung zur Überwachung
HU213128B (en) 1995-02-07 1997-02-28 Meleg Portable personal alarm
US6130620A (en) * 1997-08-11 2000-10-10 Electronic Monitoring Systems, Inc. Remote monitoring system
US5912623A (en) 1997-11-28 1999-06-15 Alert Systems Corporation House arrest monitoring system with improved tamper detection
HU218130B (hu) 1997-12-17 2000-06-28 RECOWARE Számítástechnikai Kutató Fejlesztő Kft. Eljárás dermatoglífiai rajzolatok, különösen ujjlenyomatok és tenyérnyomatok összehasonlításának meggyorsítására
US6844816B1 (en) * 1999-10-05 2005-01-18 Bi Incorporated Authentication techniques in a monitoring system

Also Published As

Publication number Publication date
ATE425471T1 (de) 2009-03-15
CZ20021988A3 (cs) 2002-11-13
PT1242835E (pt) 2009-06-12
UA73544C2 (en) 2005-08-15
CN1253726C (zh) 2006-04-26
BR0016436A (pt) 2002-10-01
IL150238A (en) 2006-08-20
EE04650B1 (et) 2006-06-15
CA2397667A1 (en) 2001-06-21
YU43602A (sh) 2003-07-07
ITRM990761A1 (it) 2001-06-17
AU2220501A (en) 2001-06-25
SI1242835T1 (sl) 2009-08-31
SK287297B6 (sk) 2010-06-07
EP1242835A1 (en) 2002-09-25
RU2002119008A (ru) 2004-03-20
ZA200205658B (en) 2004-03-05
CY1109132T1 (el) 2014-07-02
RU2248596C2 (ru) 2005-03-20
HUP0203788A2 (en) 2003-03-28
DZ3232A1 (fr) 2001-06-21
HRP20020523A2 (en) 2003-08-31
ITRM990761A0 (it) 1999-12-17
AU775345B2 (en) 2004-07-29
BR0016436B1 (pt) 2012-03-20
HRP20020523B1 (en) 2009-10-31
US20020190864A1 (en) 2002-12-19
DE60041780D1 (de) 2009-04-23
WO2001044836A1 (en) 2001-06-21
DK1242835T3 (da) 2009-06-29
HK1053512A1 (en) 2003-10-24
SK8742002A3 (en) 2002-11-06
PL358485A1 (pl) 2004-08-09
CN1411559A (zh) 2003-04-16
MA27588A1 (fr) 2005-11-01
BG106797A (en) 2003-05-30
EP1242835B1 (en) 2009-03-11
EE200200313A (et) 2003-06-16
IT1308914B1 (it) 2002-01-15
US6975234B2 (en) 2005-12-13
ES2324516T3 (es) 2009-08-10
IL150238A0 (en) 2002-12-01
BG65436B1 (bg) 2008-07-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL198932B1 (pl) System nadzoru i zdalnego alarmu dla osób podlegających ograniczeniom swobody poruszania
US4980671A (en) Remote confinement system with timed tamper signal reset
US4952913A (en) Tag for use with personnel monitoring system
US5448221A (en) Dual alarm apparatus for monitoring of persons under house arrest
US4918432A (en) House arrest monitoring system
US6236319B1 (en) Personal monitoring system
US5189395A (en) Electronic house arrest system having officer safety reporting feature
US6275159B1 (en) Remote monitoring system
EP0905656B1 (en) Electronic monitoring device and monitoring system including same
US8981925B2 (en) System, method, and apparatus for detecting wireless devices
WO1994022118A1 (en) Security systems
US11979815B2 (en) System, method, and apparatus for detecting and preventing wireless connections
US9882674B1 (en) System, method, and apparatus for detecting and jamming wireless devices
WO2022146135A1 (ru) Система мониторинга обьектов и устройства
CA1299660C (en) Tag for use with personnel monitoring system
IES60831B2 (en) Security systems

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20121213