PL198810B1 - Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanych instalacji - Google Patents

Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanych instalacji

Info

Publication number
PL198810B1
PL198810B1 PL362847A PL36284701A PL198810B1 PL 198810 B1 PL198810 B1 PL 198810B1 PL 362847 A PL362847 A PL 362847A PL 36284701 A PL36284701 A PL 36284701A PL 198810 B1 PL198810 B1 PL 198810B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
line
housing
deformable
conductive
conductor
Prior art date
Application number
PL362847A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362847A1 (pl
Inventor
Jean-Jacques Marsaud
Original Assignee
Plymouth Francaise Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plymouth Francaise Sa filed Critical Plymouth Francaise Sa
Publication of PL362847A1 publication Critical patent/PL362847A1/pl
Publication of PL198810B1 publication Critical patent/PL198810B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/66Structural association with built-in electrical component
    • H01R13/70Structural association with built-in electrical component with built-in switch
    • H01R13/703Structural association with built-in electrical component with built-in switch operated by engagement or disengagement of coupling parts, e.g. dual-continuity coupling part
    • H01R13/7031Shorting, shunting or bussing of different terminals interrupted or effected on engagement of coupling part, e.g. for ESD protection, line continuity
    • H01R13/7033Shorting, shunting or bussing of different terminals interrupted or effected on engagement of coupling part, e.g. for ESD protection, line continuity making use of elastic extensions of the terminals
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01VGEOPHYSICS; GRAVITATIONAL MEASUREMENTS; DETECTING MASSES OR OBJECTS; TAGS
    • G01V15/00Tags attached to, or associated with, an object, in order to enable detection of the object
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01VGEOPHYSICS; GRAVITATIONAL MEASUREMENTS; DETECTING MASSES OR OBJECTS; TAGS
    • G01V3/00Electric or magnetic prospecting or detecting; Measuring magnetic field characteristics of the earth, e.g. declination, deviation
    • G01V3/02Electric or magnetic prospecting or detecting; Measuring magnetic field characteristics of the earth, e.g. declination, deviation operating with propagation of electric current

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Geophysics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Remote Sensing (AREA)
  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)

Abstract

Urzadzenie zawieraj ace element przewodz acy li- niowy umieszczony w pobli zu instalacji, która ma by c wykrywana i dozorowana, powi azany z systemem po lacze n zawieraj acym obudowy, dla do laczenia wielu odcinków przewodnika i obudowy ko nca linii, z których co najmniej pewne zawieraj a punkt do la- czenie generatora sygna lu wykrywaj acego i co naj- mniej jeden wy lacznik umozliwiaj acy izolowanie odcinka przewodnika, w który sygna l ma by c wpro- wadzony. Obudowa (2) wyposa zona w punkt do la- czenia generatora sygna lu wykrywaj acego zawiera styk normalnie zamkni ety utworzony przez dwa ele- menty przewodz ace (8, 9), umieszczone na linii, której ci ag lo sc ma by c zapewniona, opieraj ace si e o siebie gdy zadne dzia lanie nie jest na nie wywiera- ne, punkt do laczenia zawieraj acy elementy wprowa- dzaj ace i prowadz ace wtyk, który po laczony z gene- ratorem sygna lu wykrywaj acego, jest przeznaczony, gdy jest wprowadzony w obudowie do opierania si e na elemencie (8) polaczonym z odcinkami linii, w który sygna l m by c wprowadzony, odsuwaj ac go przy tym od drugiego elementu (9). PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanej instalacji.
Znane jest obecnie układanie w ziemi ponad przewodami podziemnymi, takimi jak przewody rozprowadzające wodę lub gaz, lub kable elektryczne, urządzeń ostrzegających, które są zakopane ponad przewodami podczas ich układania. To umożliwia, przy pracach prowadzonych później, wykrywanie obecności przewodu przed jego dosięgnięciem. Urządzenia ostrzegające mają najczęściej postać elastycznych siatek wykonanych z materiału syntetycznego, zawierających na ogół elementy sygnalizacyjne, zauważalne podczas wykopów, na przykład podczas wykonywania rowu za pomocą czerpaka koparki, które mogą być oddzielone od pierwotnej struktury zespołu siatki, zachowując przy tym, co najmniej na pewnej długości, pierwotny kształt, co umożliwia tym elementom sygnalizacyjnym być doskonale widocznymi, tak w czerpaku koparki jak na ściankach drążonego wykopu. Jest to sygnalizacja, która jest wyłącznie wzrokowa.
W uzupełnieniu tej sygnalizacji wzrokowej, istnieją inne techniki ustalania położenia, które są coraz częściej stosowane na skalę przemysłową, wykorzystując zjawiska elektryczne lub elektromagnetyczne, opierając się zasadniczo na wykrywaniu elementów przewodzących liniowych (systemy ciągłe), albo układy rezonansowe (systemy nieciągłe).
W przypadku elementów przewodzących liniowych, są to wyroby utworzone z drutów lub taśm metalowych izolowanych lub nie, które są mocowane na nośnikach utworzonych przez same urządzenia ostrzegające, lub które są umieszczone w rurach, na przykład z materiału syntetycznego.
W tym przypadku, następuje uszkodzenie urządzenia wykrywającego pod działaniem, na przykład, czerpaka koparki, a jednocześnie siatka ostrzegająca jest uszkadzana realizując swoją funkcję ostrzeżenia wzrokowego.
Znane jest również z dokumentu EP 0 810 451 wykonanie urządzenia zawierającego element przewodzący liniowy przeznaczony do zakopania niezależnie od siatki ostrzegającej, w pobliżu zakopanej instalacji. Ten element przewodzący jest pokryty materiałem izolującym i może być wykryty. W tym celu, element przewodzący jest połączony na swoich końcach w obudowach końca linii, w pośrednich obudowach łączeniowych lub w obudowach końca linii odprowadzających zwanych także obudowami klientów, gdzie jest możliwe wprowadzenie sygnału, takiego jak prąd przemienny uzyskany za pomocą generatora napięcia, i który będzie wytwarzał pole elektromagnetyczne wzdłuż przewodu. Dla wprowadzenia sygnału w pożądany odcinek przewodu, jest konieczne izolowanie tego odcinka od reszty przewodu.
W tym celu, i jak opisano w dokumencie EP 0810 451, obudowy łączeniowe lub końca linii są wyposażone, z jednej strony, w punkt przyłączenia dla wprowadzania sygnału, z drugiej strony, w wyłącznik przeznaczony do izolowania odcinka przewodu, w który sygnał ma być wprowadzony. Stosowane wyłączniki są wyłącznikami ze sterowaniem ręcznym, których działanie jest wywoływane za pośrednictwem dźwigni lub przerzutnika. Pomimo obecności wskaźników wzrokowych na wyłącznikach pokazujących ich położenie otwarcia i zamknięcia, istnieje ryzyko poważnych błędów ustawienia wyłącznika, w wyniku którego może wystąpić ewentualny brak ciągłości elektrycznej sieci. To ryzyko jest tym bardziej istotne, że dostęp do określonej obudowy jest trudny.
Celem wynalazku jest dostarczenie urządzenia do wykrywania i dozoru zakopanej instalacji, w którym ciągłość sieci elektrycznej będzie całkowicie zapewniona.
Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanej instalacji, zawierające element przewodzący liniowy umieszczony w pobliżu instalacji, która ma być wykryta i dozorowana, połączony w system połączeń zawierający obudowy łączeniowe dla dołączenia wielu odcinków przewodu i obudowy końca linii, z których co najmniej niektóre zawierają punkt dołączenia generatora sygnału wykrywającego i co najmniej jeden wyłącznik umożliwiający izolowanie odcinka przewodu, w który sygnał ma być wprowadzony, według wynalazku charakteryzuje się tym, że obudowa wyposażona w punkt dołączenia generatora sygnału wykrywającego zawiera styk znajdujący się normalnie w położeniu zamkniętym, utworzony przez dwa, umieszczone na ciągłej w stanie spoczynku linii, elementy przewodzące, które w stanie spoczynku są oparte o siebie, zaś punkt dołączenia zawiera elementy wprowadzające i prowadzące wtyk, który połączony z generatorem sygnału wykrywającego, i w stanie pracy, gdy wtyk jest umieszczony w obudowie, wtyk jest oparty na elemencie przewodzącym połączonym z odcinkiem linii, w którą jest wprowadzony sygnał, zaś element przewodzący jest odsunięty od drugiego elementu przewodzącego.
PL 198 810 B1
Elementy przewodzące są utworzone przez płytki metalowe, z których co najmniej jedna, stanowiąca element przewodzący jest odkształcalna elastycznie, aby opierać się elastycznie o drugą płytkę, stanowiąca element przewodzący w położeniu normalnym, i być odsunięta od niej przez odkształcenie elastyczne pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnał wykrywający.
Element przewodzący, który nie jest uaktywniany przez wtyk doprowadzający sygnał wykrywający jest połączony z ziemią bezpośrednio.
Element przewodzący, który nie jest uaktywniany przez wtyk doprowadzający sygnał wykrywający jest połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy.
Urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę końca linii zawierającą element przewodzący połączony z ziemią i jeden element przewodzący odkształcalny pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnał wykrywający, połączony z odcinkiem przewodu, w który sygnał ma być wprowadzony.
Urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę łączeniową dwóch przewodów zawierającą dwa odkształcalne elementy przewodzące każdy połączony z przewodem i każdy stykający się z nie odkształcalnym elementem przewodzącym, przy czym dwa nie odkształcalne elementy przewodzące są połączone przez odcinek przewodu, który sam jest połączony z ziemią (10) poprzez element nadnapięciowy.
Urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę końca linii odgałęzienia zawierającą jeden element przewodzący połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy i element przewodzący odkształcalny pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnał wykrywania, połączony z odcinkiem przewodu linii odgałęzienia, do którego sygnał ma być wprowadzony, to znaczy odcinek przewodu połączony z podstawową linią urządzenia.
Urządzenie zawiera co najmniej jedną podwójną obudowę końca linii, zawierającą dwa odkształcalne elementy przewodzące, każdy połączony z przewodem i każdy stykający się z nie odkształcalnym elementem przewodzącym, połączonym bezpośrednio z ziemią.
Wynalazek umożliwia zapewnienie ciągłości elektrycznej sieci dozoru zakopanej instalacji ponieważ styki, które są stosowane dla izolowania odcinka linii dla jego sprawdzenia przez wprowadzenie sygnału, są umieszczane automatycznie w położeniu zamknięcia, gdy żaden sygnał nie jest wprowadzony. Podczas wprowadzania sygnału do odcinka linii, nie jest konieczne, jak w stanie techniki, uprzednie przełączenie wyłącznika dla wprowadzenie sygnału, wprowadzenie wtyku w miejsce obudowy przewidziane do tego celu zapewni automatyczne otwarcie styku uprzednio zamkniętego, w tym miejscu obudowy.
W prostym przykładzie wykonania tego urządzenia, elementy przewodzące są utworzone przez płytki metalowe, z których co najmniej jedna jest odkształcalna elastycznie, dla elastycznego oparcia się o drugą płytkę, w położeniu normalnym, i odsunięcia od niej przez odkształcenie elastyczne pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnału wykrywający.
Tak więc elastyczność jednego z elementów przewodzących, która zapewnia jednocześnie jego styk z drugim elementem, gdy żadne działanie nie jest na niego wywierane, i która umożliwia otwarcie styku poprzednio zamkniętego, i ponowne wykonanie styku z wtykiem należącym do generatora sygnału wykrywającego, gdy jest on wprowadzony na miejsce przewidziane do tego celu w obudowie.
Zgodnie z jedną cechą charakterystyczną wynalazku element przewodzący, który nie jest uruchamiany przez wtyk doprowadzenia sygnału wykrywającego jest połączony z ziemią bezpośrednio lub poprzez element przepięciowy.
Sieć wykrywająca i dozorująca zakopaną instalację zawiera wiele typów obudów, obudowy różnych typów są dostosowane do wprowadzenia sygnału wykrywającego.
W tym celu, to urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę koń ca linii zawierającą element przewodzący połączony z ziemią i element przewodzący odkształcalny pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnał wykrywania, połączony z odcinkiem przewodu, w który sygnał ma być wprowadzony.
Zależnie od konfiguracji sieci, to urządzenie może zawierać inne typy obudów.
W pierwszej odmianie, urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę łączeniową dwóch przewodów zawierającą dwa elementy przewodzące odkształcalne, każdy połączony z przewodem, i każ dy stykają cy się z elementem przewodzą cym nie odkształ calnym, dwa elementy przewodzą ce nie odkształcalne są połączone przez odcinek przewodu, który sam jest połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy.
W innej odmianie, urzą dzenie zawiera co najmniej jedn ą obudowę koń ca linii odgałęzienia zawierającą element przewodzący połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy i element przewodzący odkształcalny pod działaniem wtyku doprowadzającego sygnał wykrywający, połączony
PL 198 810 B1 z odcinkiem przewodu linii odgałęzienia, w który sygnał ma być wprowadzony, to znaczy odcinek przewodu połączony bezpośrednio, lub nie, z podstawową linią urządzenia.
W jeszcze innej odmianie, urządzenie zawiera co najmniej jedną obudowę podwójnego końca linii, zawierającą dwa elementy przewodzące odkształcalne, z których każdy jest połączony z przewodem i każdy styka się z elementem przewodzącym nie odkształcalnym, połączonym bezpośrednio z ziemią .
Wynalazek będzie bardziej zrozumiały, na podstawie lektury poniższego opisu przykładu wykonania wynalazku, przedstawionego w powiązaniu z załączonymi rysunkami, tytułem przykładu, nie ograniczającego.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, którego: fig. 1 przedstawia bardzo uproszczony widok sieci wykrywania i dozoru, fig. 2 i 3 przedstawiają dwa widoki obudowy końca linii odpowiednio w spoczynku i w okresie podawania sygnału, fig. 4 i 5 przedstawiają dwa widoki skrzynki łączeniowej dwóch przewodów odpowiednio w położeniu spoczynkowym i w położeniu podawania sygnału na jeden z dwóch przewodów, fig. 6 i 7 przedstawiają dwa widoki obudowy końca linii odgałęzienia odpowiednio w spoczynku i w okresie podawania sygnału, fig. 8 i 9 przedstawiają dwa widoki obudowy podwójnego końca linii odpowiednio w spoczynku i w okresie podawania sygnału na przewód jednej z dwóch linii, fig. 10 i 11 przedstawiają dwa przekroje wzdłużne styku znajdującego się w obudowie w dwóch fazach działania.
Sieć wykrywania i dozoru pokazana na rysunku, która może być powiązana z różnymi typami przewodów podziemnych, to jest przewodów prowadzących gazy lub ciecze lub kable elektryczne, zawiera dwie obudowy 2 końca linii. Z obudowy 2 końca linii pokazanej w części lewej, biegnie przewód 3 utworzony przez element przewodzący, ewentualnie osłonięty i ewentualnie umieszczony wewnątrz rury ochronnej, umieszczonej w pobliżu instalacji, która ma być wykrywana i dozorowana. Uwzględniając długość instalacji, która ma być dozorowana, ten przewód powinien być rozdzielony na kilka odcinków. W tym celu jest przewidziane kilka obudów łączeniowych, z których jedna obudowa łączeniowa 4 jest pokazana na fig. 1. Od linii głównej biegną linie odgałęzione 5, z których każda kończy się obudową 6 końca linii odgałęzionej. Zależnie od długości sieci, może być możliwe całkowite przerwanie przewodu, dla rozdzielenia go na nowy odrębny odcinek. W tym celu, mogą być przewidziane podwójne obudowy końca linii, z których jedna obudowa 7 jest pokazana na fig. 1.
Figury 2 i 3 pokazują bardziej szczegółowo obudowę 2 końca linii. Ta obudowa 2 jest zaznaczona schematycznie i nie jest pokazana w postaci materialnej.
Na fig. 2 i 3 jest pokazany przewód 3, który jest połączony z odkształcalną płytką stanowiącą element przewodzący 8, której elastyczność utrzymuje ją w stanie zetknięcia z płytką nie odkształcalną stanowiącą element przewodzący 9. Ta płytka 9 jest połączona z ziemią 10.
Płytki 8 i 9 są pokazane bardziej szczegółowo na fig. 10 i 11. Fig. 10 pokazuje dwie płytki, gdy żadne działanie nie jest na nie wywierane. Przewód 3 jest więc połączony poprzez płytki 8 i 9 z ziemią 10. Gdy wtyk 12 wprowadzający sygnał z generatora elektrycznego jest wprowadzony w wycięcie wykonane w tym celu w obudowie, ten wtyk tworzy styk elektryczny z płytką 8, i odkształca ją elastycznie dla otwarcia styku płytki 8 z płytką 9. Generator elektryczny wprowadza więc poprzez płytkę 8 sygnał elektryczny na przewód 3. Ten sygnał będzie przesłany do obudowy łączeniowej 4.
Jak pokazano na fig. 4 i 5, obudowa łączeniowa 4 zawiera dwie płytki przewodzące odkształcalne 8, z których każda jest połączona z przewodem 3. Zadaniem obudowy łączeniowej jest zapewnienie ciągłości dwóch odcinków przewodu 3. Każda odkształcalna płytka 8 jest normalnie połączona z nie odkształ calną pł ytką 9, a dwie pł ytki 9 są połączone przez odcinek przewodu 13, który moż e być połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy.
Figura 5 pokazuje przypadek wprowadzania sygnału na odcinek przewodu 3 umieszczony z prawej strony rysunku.
Figury 6 i 7 pokazują obudowę 6 końca linii odgałęzienia. Każda obudowa zawiera odkształcalną płytkę 8 połączoną z przewodem 5, zaś ta płytka 8 opiera się na płytce 9 połączonej z ziemią 10.
Figura 7 pokazuje że podczas wprowadzania sygnału, płytka 8 zawiera poprzednio utworzony styk z płytką 9, w taki sposób, że sygnał jest przenoszony przez przewód 5 do obudowy łączeniowej lub obudowy końca linii.
Figury 8 i 9 pokazują podwójną obudowę 7 końca linii. Ta obudowa 7 zawiera dwie płytki 8 stale stykające się z dwoma różnymi przewodami 3 i stykające się elastycznie z dwoma płytkami 9, gdzie każda jest połączona z ziemią 10. Fig. 9 pokazuje przełączenie płytki 8 z prawej strony dla wprowadzenia sygnału na odpowiedni przewód 3, za pomocą wtyku 12 opisanego w odniesieniu do fig. 11.
PL 198 810 B1
Jak wynika z tego co napisano, wynalazek stanowi wielkie ulepszenie istniejącej techniki, dostarczając urządzenie zapewniające ciągłość elektryczną obwodu w zespole sieci. Ta ciągłość może być przerwana tylko przez bezpośrednie dołączenie generatora częstotliwości, automatycznie przez wprowadzenie na poziomie obudowy zawierającej wybrany punkt podawania, wtyku połączonego z tym generatorem. Na koniec operacji łączenia operator wycią ga wtyk, co zapewnia automatycznie odzyskanie ciągłości sieci elektrycznej.
Co jest zrozumiałe wynalazek nie ogranicza się tylko do przykładów wykonania urządzenia opisanych w odniesieniu do załączonych uproszczonych rysunków w przypadku pewnej liczby obudów, obejmuje on wszystkie przykłady wykonania znajdujące się w zakresie chronionym zastrzeżeniami.

Claims (8)

1. Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanej instalacji, zawierające element przewodzący liniowy umieszczony w pobliżu instalacji, która ma być wykryta i dozorowana, połączony w system połączeń zawierający obudowy łączeniowe dla dołączenia wielu odcinków przewodu i obudowy końca linii, z których co najmniej niektóre zawierają punkt dołączenia generatora sygnału wykrywającego i co najmniej jeden wyłącznik umożliwiający izolowanie odcinka przewodu, w który sygnał ma być wprowadzony, znamienne tym, że obudowa (2, 4, 6, 7) wyposażona w punkt dołączenia generatora sygnału wykrywającego zawiera styk znajdujący się normalnie w położeniu zamkniętym, utworzony przez dwa, umieszczone na ciągłej w stanie spoczynku linii, elementy przewodzące (8, 9), które w stanie spoczynku są oparte o siebie, zaś punkt dołączenia zawiera elementy wprowadzające i prowadzące wtyk (12), który jest połączony z generatorem sygnału wykrywającego, i w stanie pracy, gdy wtyk (12) jest umieszczony w obudowie, wtyk (12) jest oparty na elemencie przewodzącym (8) połączonym z odcinkiem linii, w którą jest wprowadzony sygnał, zaś element przewodzący (8) jest odsunięty od drugiego elementu przewodzącego (9).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że elementy przewodzące (8, 9) są utworzone przez płytki metalowe, z których co najmniej jedna, stanowiąca element przewodzący (8) jest odkształcalna elastycznie, aby opierać się elastycznie o drugą płytkę, stanowiąca element przewodzący (9) w położeniu normalnym, i być odsunięta od niej przez odkształcenie elastyczne pod działaniem wtyku (12) doprowadzającego sygnał wykrywający.
3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element przewodzący (9), który nie jest uaktywniany przez wtyk (12) doprowadzający sygnał wykrywający jest połączony z ziemią bezpośrednio.
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że element przewodzący (9), który nie jest uaktywniany przez wtyk (12) doprowadzający sygnał wykrywający jest połączony z ziemią poprzez element nadnapięciowy.
5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera co najmniej jedną obudowę (2) końca linii zawierającą element przewodzący (9) połączony z ziemią i jeden element przewodzący (8) odkształcalny pod działaniem wtyku (12) doprowadzającego sygnał wykrywający, połączony z odcinkiem przewodu (3), w który sygnał ma być wprowadzony.
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera co najmniej jedną obudowę łączeniową (4) dwóch przewodów (3) zawierającą dwa odkształcalne elementy przewodzące (8) każdy połączony z przewodem (3) i każdy stykający się z nie odkształcalnym elementem przewodzącym (8), przy czym dwa nie odkształcalne elementy przewodzące (9) są połączone przez odcinek (13) przewodu, który sam jest połączony z ziemią (10) poprzez element nadnapięciowy (14).
7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera co najmniej jedną obudowę (6) końca linii odgałęzienia zawierającą jeden element przewodzący (9) połączony z ziemią (10) poprzez element nadnapięciowy (14) i element przewodzący (8) odkształcalny pod działaniem wtyku (12) doprowadzającego sygnał wykrywania, połączony z odcinkiem przewodu (5) linii odgałęzienia, do którego sygnał ma być wprowadzony, to znaczy odcinek przewodu połączony z podstawową linią urządzenia.
8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera co najmniej jedną podwójną obudowę (7) końca linii, zawierającą dwa odkształcalne elementy przewodzące (8), każdy połączony z przewodem (3) i każdy stykający się z nie odkształcalnym elementem przewodzą cym (9), połączonym bezpośrednio z ziemią (10).
PL362847A 2000-08-03 2001-08-03 Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanych instalacji PL198810B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0010280A FR2812727B1 (fr) 2000-08-03 2000-08-03 Dispositif de detection et de surveillance d'ouvrages enterres
PCT/FR2001/002549 WO2002012767A1 (fr) 2000-08-03 2001-08-03 Dispositif de detection et de surveillance d'ouvrages enterres

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362847A1 PL362847A1 (pl) 2004-11-02
PL198810B1 true PL198810B1 (pl) 2008-07-31

Family

ID=8853285

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL362847A PL198810B1 (pl) 2000-08-03 2001-08-03 Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanych instalacji

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP1305546B1 (pl)
AT (1) ATE312312T1 (pl)
AU (1) AU2001284109A1 (pl)
CA (1) CA2417841A1 (pl)
CZ (1) CZ2003302A3 (pl)
DE (1) DE60115659D1 (pl)
FR (1) FR2812727B1 (pl)
HU (1) HUP0301535A2 (pl)
NO (1) NO20030496D0 (pl)
PL (1) PL198810B1 (pl)
WO (1) WO2002012767A1 (pl)
YU (1) YU6403A (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2997195B1 (fr) 2012-10-19 2014-11-28 Plymouth Francaise Sa Borne de detection d’un reseau optiquement invisible, installation comprenant une telle borne de detection, et procede de detection d’un reseau optiquement invisible
FR3006061B1 (fr) 2013-05-22 2015-06-26 Plymouth Francaise Sa Borne de detection d’un reseau optiquement invisible, installation comprenant une telle borne de detection, et procede de detection d’un reseau optiquement invisible

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS56132586A (en) * 1980-03-19 1981-10-16 Osaka Gas Co Ltd Method of and conductor for long-sized material buried underground
JPS6315582U (pl) * 1986-07-15 1988-02-01
FR2749404B3 (fr) * 1996-05-29 1998-04-17 Plymouth Francaise Sa Dispositif de detection d'ouvrages enterres

Also Published As

Publication number Publication date
EP1305546B1 (fr) 2005-12-07
YU6403A (sh) 2004-12-31
WO2002012767A1 (fr) 2002-02-14
EP1305546A1 (fr) 2003-05-02
FR2812727A1 (fr) 2002-02-08
DE60115659D1 (de) 2006-01-12
AU2001284109A1 (en) 2002-02-18
ATE312312T1 (de) 2005-12-15
FR2812727B1 (fr) 2002-10-18
PL362847A1 (pl) 2004-11-02
HUP0301535A2 (en) 2003-08-28
NO20030496D0 (no) 2003-01-31
CA2417841A1 (fr) 2002-02-14
CZ2003302A3 (cs) 2003-10-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2600363B1 (en) Connection device for transformer substation modules
CN104254788B (zh) 埋地设施检测
US7791863B2 (en) Switchgear cabinet assembly or rack assembly
US9252503B2 (en) Grounding device having a grounding plate and an insulated connecting wire
EP2696460A1 (en) Switchgear including a circuit breaker having a trip unit with an interface to a number of arc fault sensors
PL198810B1 (pl) Urządzenie do wykrywania i dozoru zakopanych instalacji
US7140926B2 (en) Telecommunications terminal module
US7302752B2 (en) Method of manufacturing an extended test switch
US4134099A (en) System for land seismic cable fault location
KR101247364B1 (ko) 특고압 지중 송전 및 배전선용 배전반
KR20040003931A (ko) 단로기가 내장된 옥외용 케이블접속함 및 이를 이용한전력케이블의 고장 검출방법
KR100902181B1 (ko) 지중배전선 보호용 지지관
US5239441A (en) Underground power line fault locating system
JP2008130986A (ja) 電気施設の耐雷方法
EP0942292A2 (en) Method of and apparatus for detecting cable oversheath faults and installations in which they are used
KR200291146Y1 (ko) 단로기가 내장된 옥외용 케이블접속함
US20090084569A1 (en) Electrical systems, facilities, and methods with power pedestals having eufer grounding
CN110571698A (zh) 一种基于高压量测的环网柜
RU198719U1 (ru) Коробка соединительная для высоковольтного кабеля
KR200314282Y1 (ko) 지상설치용 케이블 접속함
CN213243449U (zh) 一种区间防雷分线柜
KR101132388B1 (ko) 지중배전 케이블의 절연형 접속커넥터
EP0810451B1 (fr) Dispositif de détection d'ouvrages enterrés
US3514694A (en) Means for ground fault detection,metering and control of alternating current electrical systems
KR200143440Y1 (ko) 지하매설물 경고 테이프