PL198029B1 - Łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego - Google Patents

Łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego

Info

Publication number
PL198029B1
PL198029B1 PL354473A PL35447302A PL198029B1 PL 198029 B1 PL198029 B1 PL 198029B1 PL 354473 A PL354473 A PL 354473A PL 35447302 A PL35447302 A PL 35447302A PL 198029 B1 PL198029 B1 PL 198029B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
nail
clamp
guides
buckle
arms
Prior art date
Application number
PL354473A
Other languages
English (en)
Other versions
PL354473A1 (en
Inventor
Roland Almeras
Original Assignee
Prospection & Inventions
Societe De Prospection Et D'inventions Techniquesspit
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Prospection & Inventions, Societe De Prospection Et D'inventions Techniquesspit filed Critical Prospection & Inventions
Publication of PL354473A1 publication Critical patent/PL354473A1/xx
Publication of PL198029B1 publication Critical patent/PL198029B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16BDEVICES FOR FASTENING OR SECURING CONSTRUCTIONAL ELEMENTS OR MACHINE PARTS TOGETHER, e.g. NAILS, BOLTS, CIRCLIPS, CLAMPS, CLIPS OR WEDGES; JOINTS OR JOINTING
    • F16B15/00Nails; Staples
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25CHAND-HELD NAILING OR STAPLING TOOLS; MANUALLY OPERATED PORTABLE STAPLING TOOLS
    • B25C5/00Manually operated portable stapling tools; Hand-held power-operated stapling tools; Staple feeding devices therefor
    • B25C5/02Manually operated portable stapling tools; Hand-held power-operated stapling tools; Staple feeding devices therefor with provision for bending the ends of the staples on to the work
    • B25C5/0221Stapling tools of the table model type, i.e. tools supported by a table or the work during operation
    • B25C5/0257Stapling tools of the table model type, i.e. tools supported by a table or the work during operation without an anvil, e.g. using staples of particular shape bent during the stapling operation without the use of external clinching means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Polishing Bodies And Polishing Tools (AREA)
  • Installation Of Indoor Wiring (AREA)
  • Supports Or Holders For Household Use (AREA)
  • Details Of Spanners, Wrenches, And Screw Drivers And Accessories (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Snaps, Bayonet Connections, Set Pins, And Snap Rings (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)
  • Standing Axle, Rod, Or Tube Structures Coupled By Welding, Adhesion, Or Deposition (AREA)

Abstract

1. Lacznik mocuj acy osprz et do pod lo za za pomoc a klamry maj acej dwa ramiona, zawiera- j acy dwie prowadnice ramion klamry, zna- mienny tym, ze miedzy prowadnicami znajduje sie odkszta lcalny element (18), który stanowi amortyzuj acy stoper dla wspomnianej klamry. PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocązestawu mocującego.
W szczególności, łącznik jest przeznaczony do mocowania na lekkim podłożu o niewielkiej wytrzymałości mechanicznej typu okładzina gipsowa obłożona dwoma arkuszami papieru, lecz także do mocowania na zwartych, bardzo twardych podłożach takich jak beton.
Ze stanu techniki znane są sposoby mocowania osprzętu, na przykład kanałów, w których umieszczone są przewody elektryczne, na podłożu wykonanym z gipsu. W tym celu stosuje się łącznik chwytający element umożliwiający jego unieruchomienie względem podłoża. Łącznik mocuje się do podłoża za pomocą klamry. Można w tym celu zastosować automatyczne narzędzie wbijające klamrę za pomocą tłoka napędzanego sprężonym gazem.
Klamra odpowiednia do takiego zastosowania została ujawniona w zgłoszeniu patentowym FR 9 915 964 złożonym przez Zgłaszającego niniejsze zgłoszenie. Klamra zawiera poprzecznie łączącą główkę oraz dwa sprężyste ramiona prostopadłe do główki. Ramiona klamry są tak wygięte, że tworzą wspólnie kształt litery X z częścią zbieżną i krańcem rozbieżnym. Ten kształt powoduje powiększanie się kąta rozbieżności w miarę wbijania klamry. Takie rozwiązanie daje w efekcie lepsze zakotwienie klamry.
Znany jest także zacisk służący do mocowania przewodów lub rur na podłożu wykonanym z płyt gipsowych. Tworzy on łącznik posiadający dwie prowadnice klamry. Rozwiązanie to zostało ujawnione w publikacji międzynarodowej WO 8503560. Prowadnice łącznika są rozbieżne.
Zauważono jednakże, że łącznik ulega czasami uszkodzeniu w wyniku uderzenia przy wbijaniu automatycznym urządzeniem wbijającym. Tak więc potrzebne jest opracowanie środków zapobiegających powstawaniu tego rodzaju osłabienia łącznika.
Celem wynalazku jest wprowadzenie klamry zawierającej środki prowadzące klamrę oraz pochłaniające nadmiar energii.
Celem prezentowanego wynalazku jest także poprawienie zakotwienia łącznika w podłożu w przypadku zastosowania klamry, a zwłaszcza klamry takiej jak ta ujawniona we francuskim zgłoszeniu patentowym FR 9 915 964.
Łącznik według wynalazku, mocujący osprzęt do podłoża za pomocą klamry mającej dwa ramiona, zawierający dwie prowadnice ramion klamry, charakteryzuje się tym, że między prowadnicami znajduje się odkształcalny element, który stanowi amortyzujący stoper dla wspomnianej klamry.
Korzystnie, wewnątrz elementu odkształcalnego znajduje się kanał prowadzący na gwóźdź.
Element odkształcalny korzystnie ma na zewnątrz kształt cylindryczny.
Łącznik korzystnie zawiera gniazdo na główkę gwoździa lub główkę łączącą klamry.
Element odkształcalny może wystawać z dna gniazda.
Łącznik korzystnie zawiera środki prowadzące dla krańca prowadnicy gwoździa lub prowadnicy klamry.
Wspomniane środki prowadzące korzystnie stanowi kołnierz.
Element odkształcalny korzystnie wystaje we wnętrzu kołnierza.
Łącznik korzystnie zawiera zgrubienie centrujące go w otworze wykonanym w mocowanym osprzęcie.
Łącznik korzystnie ma kształt dostosowany do klamry mającej dwa wygięte ramiona, przy czym zewnętrzna średnica krańcu elementu jest większa, niż najkrótsza odległość pomiędzy ramionami klamry.
Zestaw według wynalazku, mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, przy czym łącznik zawiera dwie prowadnice ramion klamry, charakteryzuje się tym, że między prowadnicami łącznika znajduje się odkształcalny element, który stanowi amortyzujący stoper dla wspomnianej klamry, zaś ramiona klamry są wygięte, a jej krańce są umieszczone w otworach wejściowych wspomnianych dwóch prowadnic.
Zestaw według wynalazku, mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź, przy czym łącznik zawiera kanał na gwóźdź, charakteryzuje się tym, że kanał na gwóźdź znajduje się w odkształcalnym elemencie, który stanowi amortyzujący stoper dla gwoździa umieszczonego we wspomnianym kanale.
PL 198 029 B1
Sposób według wynalazku, mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego i automatycznego narzędzia wbijającego, wyposażonego w prowadnicę prowadzącą klamry lub gwoździe, w którym łącznik umieszcza się w otworze osprzętu znajdującego się na podłożu, charakteryzuje się tym, że do prowadnicy, która zawiera centralny kanał prowadzący gwóźdź i dwa wewnętrzne rowki umieszczone wzdłuż kanału i prowadzące klamrę, wkłada się klamrę lub gwóźdź, które wbija się dociskając je do elementu, który odkształca się amortyzując docisk klamry lub gwoździa.
Powodem dla którego zastosowano takie rozwiązanie, jest fakt, iż znaną techniką jest także mocowanie osprzętu na betonie. W tym celu zwykle stosuje się łączniki z odpowiednimi kołkami lub gwoździami, ponieważ standardowa klamra uległaby odkształceniu nie wchodząc w beton.
Łącznik wykorzystywany do mocowania osprzętu w podłożu typu betonowego jest ujawniony w zgłoszeniu patentowym o numerze FR 9 914 131 złożonym w imieniu Zgłaszającego. Łącznik ten zawiera w szczególności kanał na kołek mocujący tworzący komin prowadzący i amortyzujący uderzenia.
Na miejscu budowy, podczas mocowania kanału na przewody elektryczne, często spotyka się podłoże wykonane z gipsu lub innych podobnych materiałów, jak również podłoża twarde typu betonowego. Sytuacja taka zmusza pracownika do posiadania pod ręką różnego rodzaju urządzeń mocujących wykorzystywanych do mocowania danego przewodu. Urządzenie mocujące według wynalazku można zastosować do obu rodzajów podłoża, w zależności od potrzeb, przy minimalnej ilości czynności dostosowawczych.
Oznacza to również, że na miejscu budowy należy zgromadzić niewiele różnych części, co daje oczywiste korzyści w odniesieniu do wydajności pracy i kosztów.
Wynalazek daje użytkownikowi także korzyści wynikające z faktu posiadania pojedynczego łącznika odpowiedniego dla wszystkich typów podłoża, co ułatwia wytwarzanie urządzeń mocujących oraz czyni je tańszymi w produkcji. Upraszczają także pracę pracowników na miejscu budowy, co zawsze jest cechą pożądaną.
Zaletą sposobu według wynalazku jest redukcja liczby wymaganych czynności dostosowanych, jakie musi wykonywać pracownik na miejscu budowy.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku na którym: fig. 1 przedstawia łącznik według wynalazku w przekroju poprzecznym wzdłuż linii I-I z fig. 2; fig. 2 przedstawia łącznik z fig. 1 w widoku z góry; fig. 3 przedstawia urządzenie zawierające łącznik oraz umieszczoną w nim klamrę przed użyciem; fig. 4 przedstawia urządzenie zakotwione w podłożu; fig. 5 przedstawia schematycznie w przekroju prowadnicę zdolną do przyjęcia gwoździa lub klamry.
Łącznik 1, przedstawiony na fig. 1 i 2 jest wykonany z tworzywa sztucznego takiego jak polipropylen. Zawiera platformę 2 o kształcie odpowiednim do planowanego zastosowania. W przedstawionym przykładzie, ma ona kształt zasadniczo prostokątny o dwóch bokach w postaci łuków okręgu. Platforma jest grubsza w części centralnej, w której zawiera dwa przelotowe kanały lub prowadnice 4 i 6, których kierunki są wzajemnie rozbieżne, patrząc od góry. Przedstawiony łącznik może być wykorzystywany równie dobrze z centralnym gwoździem jak i klamrą. Należy zauważyć, że platforma zawiera także centralny kanał 8 przechodzący na wylot przez platformę, pod kątem prostym do jej płaszczyzny. Kanał 8 otoczony jest okrągłym gniazdem 10. Gniazdo przecina obie prowadnice 4 i 6, a jego dno znajduje się na poziomie płaszczyzny platformy 2. Ściana 12 gniazda 10 jest podwyższona przez pierścieniowy kołnierz 14 tworzący przestrzeń, której dno 16 leży w płaszczyźnie prostopadłej do osi kanału 8, prowadnice 4 i 6 dochodzą do dna 16.
Kanał 8 jest przedłużony przez element 18, który wystaje z dna 11 gniazda. W przedstawionym przykładzie wykonania element 18 posiada kształt komina. Szczyt 181 komina 18 znajduje się nieznacznie poniżej wolnej krawędzi 141 kołnierza, jednakże powyżej płaszczyzny 16. Płaszczyzna 181 leży pomiędzy płaszczyzną 16, a płaszczyzną 141. Element 18 jest cylindryczny, a jego ściana posiada stosunkowo niewielką grubość.
Zewnętrzna średnica d jest mniejsza niż odległość pomiędzy osiami dwóch prowadnic w miejscu, w którym przecinają one zarówno płaszczyznę 16 jak i płaszczyznę 11.
Od spodu, od strony z której wystaje klamra bądź gwóźdź, łącznik zawiera zgrubienie 22 wystające z płaszczyzny 21, które opiera się o mocowany osprzęt. Zgrubienie 22 musi być osadzone w otworze wykonanym w mocowanym elemencie. Służy ono zarówno do wyśrodkowania łącznika względem osprzętu przed jego zamocowaniem na właściwym miejscu, jak do utrzymania go i unieruchomienia podczas montażu.
PL 198 029 B1
Figura 3 przedstawia łącznik 1 wyposażony w klamrę 30. Klamra została ujawniona we francuskim zgłoszeniu patentowym FR 9 915 964 złożonym przez Zgłaszającego. Posiada ona poprzeczną główkę łączącą 32 oraz dwa ramiona 34 i 36 prostopadłe do główki. Ramiona tworzą kształt litery X: zawierają one dwie części odpowiednio 341, 342 oraz 361, 362. Części 341 i 361 są zbieżne. Natomiast części 342 i 362 są rozbieżne. Tak więc pomiędzy ramionami powstaje przewężenie. Gdy klamra znajduje się w położeniu przedstawionym na fig. 3, najkrótsza odległość (a) pomiędzy ramionami jest mniejsza, niż zewnętrzna średnica (d) przy wejściu do komina 18. Krańce 342 i 362 ramion są częściowo osadzone w prowadnicach 4 i 6. Klamra jest ściśnięta i podlega wewnętrznym naprężeniom usiłującym odchylić ramiona na zewnątrz. W rezultacie, wstępnie osadzone krańce naciskają na części ścian prowadnic 4 i 6, które znajdują się najdalej od osi łącznika. W rezultacie na szczycie 181, ramiona nie dotykają komina 18.
Na rysunku nie przedstawiono urządzenia mocującego, w którym osadzony byłby gwóźdź, niemniej jednak wynalazek obejmuje także takie urządzenie. W takim przypadku, w kanale 8 znajduje się częściowo osadzony gwóźdź.
Figura 4 przedstawia klamrę osadzaną w podłożu (S). Dociska ona łącznik do osprzętu (P), który jest unieruchomiony względem podłoża (S). Jak można zauważyć, zgrubienie 22 jest osadzone w otworze w elemencie (P), tak, że go obejmuje. Główka 32 klamry ściska komin 18, który odkształcając się spełnił swoją rolę amortyzującego stopera.
Figura 5 przedstawia schematycznie kraniec prowadnicy 40 na gwóźdź lub klamrę. Prowadnicę tę mocuje się do automatycznego narzędzia wbijającego, które nie jest przedstawione ale jest znane ze stanu techniki. Prowadnica 40 posiada centralny otwór 42, w którym może być umieszczony przeznaczony do osadzenia gwóźdź. Wzdłuż tego otworu, mogą być wycięte dwa proste rowki, te dwa rowki 44 i 45 pełnią rolę gniazda klamry.
Sposób mocowania osprzętu (P) do podłoża obejmuje wybranie zmontowanego wcześniej urządzenia mocującego - łącznik z klamrą lub łącznik z gwoździem - w zależności od rodzaju podłoża. Przy założeniu, że podłożem jest gips, wybrane zostanie urządzenie przedstawione na fig. 3. Klamrę wkłada się w rowki 44-45 prowadnicy aż do położenia, w którym nie oprze się ona o kołnierz, a następnie zatrzyma na płaszczyźnie 16 łącznika. Łącznik jest umieszczony wraz ze zgrubieniem 22 w otworze osprzętu (P) i wszystkie części są dociskane do podłoża (S). Gdy klamra zostanie dobita do podłoża przez tłok narzędzia wbijającego, jej ramiona rozchylają się w prowadnicach 4 i 6. Wysokość komina jest tak dobrana, że gdy klamra przesuwa się, jej ramiona stykają się z jego zewnętrzną krawędzią. Szerokość komina jest większa niż wolna przestrzeń pomiędzy ramionami, komin będzie więc wyginającą przyłożoną do ramion, które rozszerzą się nawet dalej, zapewniając w ten sposób lepsze zakotwienie łącznika w podłożu.
Po wbiciu klamry, główka jest dociśnięta do komina, który ugina się i jeśli energia klamry jest wystarczająco duża, odkształca się trwale. Odkształcając się, element przyjmuje energię i spowalnia ruch klamry. Jak można zauważyć na fig. 4, komin został odkształcony i pochłonął energię uderzenia.
Jeśli pracownik zdecyduje, iż korzystniejsze jest zastosowanie narzędzia wbijającego gwoździe, po prostu umieszcza takie narzędzie z gwoździem w prowadnicy, główka gwoździa uderza o komin, który się odkształca pochłaniając energię w taki sam sposób, jak poprzednio.
Wynalazek obejmuje także przykład wykonania w którym platforma może być stosowana wyłącznie z klamrą. W tym przypadku nie ma kanału prowadzącego na gwóźdź, a więc element 18 nie jest wydrążony. Może on być przynajmniej częściowo pełny. Ten przykład wykonania nie został przedstawiony.

Claims (9)

1. Łącznik mocujący osprzęt do podłoża za pomocą klamry mającej dwa ramiona, zawierający dwie prowadnice ramion klamry, znamienny tym, że między prowadnicami znajduje się odkształcalny element (18), który stanowi amortyzujący stoper dla wspomnianej klamry.
2. Łącznik według zastrz. 1, znamienny tym, że wewnątrz elementu (18) znajduje się kanał prowadzący na gwóźdź.
3. Łącznik według zas^z. 1 I ub 2, znamienny tym, że el^rr^nt ((8) ma na zewnątrz kształt cylindryczny.
PL 198 029 B1
4. Łącznikwedług zastrz. 1albo 2, z namiennytym. że zawieragniazdo ( 10)nagłówkęgwoździa lub nłwoęę łączącą klamry.
5. Łącznik według zastrz. 0, nnaminnny tym, żr element (0 8) oystajd a daa (0 0) gniazda (00).
6. Łącznik według zastrz. 0, nnaminnny tym, że zawiera środki prowadzące dla krańca prowadnicy noźździa (40) lub prowadnicy klamry.
7. Łąccnikwoeługznstrz.6, znnmiennytym. że wospmniasa śroźOiprowoaonccstasawi kkłnierz (04).
8. Łącznik według zastrz. 7, nnaminnny tym, że element (08) wystaje we wnętrzu kołnierza (04).
9. Łącznik według zastrz. 0, nnaminnny tym, że zawiera zgrubienie (22) centrujące go w otworze wykonanym w mocowanym osprzęcie.
00. Łąccnikwoeług znstrz. 1,znymiennytym, żż ma kkzZaa doźtoźowosadoklamry(30)mając cej dwa wygięte ramiona, przy czym zewnętrzna średnica krańcu elementu (08) jest większa, niż najkrótsza odległość pomiędzy ramionami klamry.
0 0. Zedtaw maozjącc Dos^zę do ppołoóż, zawierającc i klamrę, przz cczm zza wiera dwie prowadnice ramion klamry, nnaminnny tym, że między prowadnicami łącznika (0) znajduje się odkształcalny element (08), który stanowi amortyzujący stoper dla wspomnianej klamry, zaś ramiona klamry (30) są wygięte, a jej krańce są umieszczone w otworach wejściowych wspomnianych dwóch prowadnic (4, 6).
02. Zedtaw maozjącc oźzrznt do ppołoóż, zawierzjącc i gwówźd, prez cczm cza wiera kanał na gwóźdź, nnaminnny tym, że kanał (8) na gwóźdź znajduje się w odkształcalnym elemencie (08), który stanowi amortyzujący stoper dla gwoździa umieszczonego we wspomnianym kanale.
03. Sp^post) maocwosia dźzrzntu dd ppodłoż cz dpmaoz dadtawo maozjącceg i csgomaSyycnago narzędzia wbijającego, wyposażonego w prowadnicę prowadzącą klamry lub gwoździe, w którym łącznik umieszcza się w otworze osprzętu znajdującego się na podłożu, nnaminnny tym, że do prowadnicy (40), która zawiera centralny kanał (42) prowadzący gwóźdź i dwa wewnętrzne rowki (44, 45) umieszczone wzdłuż kanału i prowadzące klamrę, wkłada się klamrę lub gwóźdź, które wbija się dociskając je do elementu (0 8), który odkształca się amortyzując docisk klamry lub gwoździa.
PL354473A 2001-06-14 2002-06-13 Łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego PL198029B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0107792A FR2826071B1 (fr) 2001-06-14 2001-06-14 Embase de fixation d'une piece a un support, dispositif l'incorporant et methode de fixation

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL354473A1 PL354473A1 (en) 2002-12-16
PL198029B1 true PL198029B1 (pl) 2008-05-30

Family

ID=8864306

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL354473A PL198029B1 (pl) 2001-06-14 2002-06-13 Łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP1267087B1 (pl)
AT (1) ATE307983T1 (pl)
AU (1) AU765818B2 (pl)
CA (1) CA2388989C (pl)
DE (1) DE60206839T2 (pl)
ES (1) ES2249545T3 (pl)
FR (1) FR2826071B1 (pl)
NZ (1) NZ519396A (pl)
PL (1) PL198029B1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP5372192B2 (ja) * 2011-06-18 2013-12-18 須藤 二三男 板状ピンを用いた壁装着具
FR3047049B1 (fr) 2016-01-26 2018-06-29 Norail Piece d'assemblage a clous inclines de fixation, accesoire installe au moyen d'une telle piece d'assemblage, et outil de fixation d'une telle piece d'assemblage
CN108468693A (zh) * 2018-06-04 2018-08-31 江苏嘉斯康医疗科技有限公司 一种便于定位且嵌入的u型钉

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1930490A1 (de) * 1969-06-16 1970-12-23 Hilti Ag Verfahren zum Eintreiben von Drahthalteklammern in Holzpfloecke
JPS521363A (en) * 1975-06-24 1977-01-07 Michiharu Nakayama Forked nail
US4299021A (en) * 1979-11-19 1981-11-10 Williams Luther M Axial impact tool
SE8400674D0 (sv) 1984-02-09 1984-02-09 Christer Forsgren Clips, feste for ror, kablar etc i porosa material som t ex gipsplattor
DE4327436C1 (de) * 1993-08-14 1994-12-15 Wilhelm Kimmel & Co Kg Halteelement
DE4432783A1 (de) * 1994-09-15 1996-03-21 Hilti Ag Befestigungselement mit Nagel und Vorspannelement
FR2800813B1 (fr) * 1999-11-10 2002-02-15 Prospection & Inventions Embase de fixation d'une piece perforee a un support

Also Published As

Publication number Publication date
AU765818B2 (en) 2003-10-02
EP1267087B1 (fr) 2005-10-26
ATE307983T1 (de) 2005-11-15
EP1267087A1 (fr) 2002-12-18
ES2249545T3 (es) 2006-04-01
FR2826071B1 (fr) 2004-05-28
PL354473A1 (en) 2002-12-16
DE60206839D1 (de) 2005-12-01
FR2826071A1 (fr) 2002-12-20
NZ519396A (en) 2003-06-30
AU4447702A (en) 2002-12-19
CA2388989C (en) 2007-08-28
DE60206839T2 (de) 2006-04-27
CA2388989A1 (en) 2002-12-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7874539B2 (en) Integral nail bar hanger for recessed luminaire
US4620403A (en) Nailing anchor and method of use
US6658806B1 (en) Support for a strap holdown
US5727646A (en) Retractable fall restraint device
EP2697537B1 (en) Ground stabilising device
CA2790173C (en) Hurricane tie fastener and method of use
US6174119B1 (en) Connector with integral nail holder
US20110318134A1 (en) Anchor
EP1426509A3 (en) Corner connector for wooden elements
PL198029B1 (pl) Łącznik mocujący osprzęt do podłoża, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i klamrę, zestaw mocujący osprzęt do podłoża, zawierający łącznik i gwóźdź oraz sposób mocowania osprzętu do podłoża za pomocą zestawu mocującego
US6334287B1 (en) Wall hinge
US6334749B1 (en) Locking nail holder to be used with connector elements
GB2032486A (en) Anchoring Posts
US6488438B1 (en) Board leveling apparatus and method
KR20200029859A (ko) 제거식 앵커
JPH058328Y2 (pl)
JPS6029564Y2 (ja) 根太支持金具
GB2253875A (en) Method and device for mounting a window frame to an opening
KR200247052Y1 (ko) 조립형 앵커펀치
AU742278B2 (en) A stump
RU2187610C2 (ru) Средство для крепления сетевых элементов к несущей поверхности
KR200172545Y1 (ko) 건축용 높이조절부재
CN111032290A (zh) 屋架框架用紧固件安装工具的齐平位置指示器及施工系统
CA2379794A1 (en) Locking nail holder to be used with connector elements
KR20200144233A (ko) 시스템 비계의 수평재