PL193693B1 - Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów - Google Patents

Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów

Info

Publication number
PL193693B1
PL193693B1 PL00362609A PL36260900A PL193693B1 PL 193693 B1 PL193693 B1 PL 193693B1 PL 00362609 A PL00362609 A PL 00362609A PL 36260900 A PL36260900 A PL 36260900A PL 193693 B1 PL193693 B1 PL 193693B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cover
base
tobacco
cigarette
chamber
Prior art date
Application number
PL00362609A
Other languages
English (en)
Other versions
PL362609A1 (pl
Inventor
Arnold Kastner
Original Assignee
Nelle Canada Ltd Van
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nelle Canada Ltd Van filed Critical Nelle Canada Ltd Van
Publication of PL362609A1 publication Critical patent/PL362609A1/pl
Publication of PL193693B1 publication Critical patent/PL193693B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/40Hand-driven apparatus for making cigarettes
    • A24C5/42Pocket cigarette-fillers

Landscapes

  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do recznego wytwarzania papierosów, przeznaczone do ubijania i wkladania pewnej ilosci tytoniu do wstepnie uformowanej tutki papierosowej, w sklad któ- rego to urzadzenia wchodzi podstawa, w ksztalcie otwarte- go kanalu, z osadzona, w zadanym z góry uniesionym i stacjonarnym wzgledem niej polozeniu, podluzna lyzeczka do wciskania tytoniu ze swobodnym koncem, w formie otwartej wzdluznie rynny, komora na tyton osadzona w podstawie z mozliwoscia wzdluznego w niej przesuwu do polozenia tylnego lub przedniego, majaca demontowalna, poprzeczna przegrode z tulejowa koncówka, do zakladania wstepnie uformowanej tutki papierosowej oraz majaca podluzny otwór zasypowy porcji tytoniu, pokrywa oslaniaja- ca komore, osadzona przegubowo w tylnej sciance komory i majaca dolny, wzdluzny wystep z dolna scianka w formie otwartej wzdluznie rynny, zamykajaca górna czesc wspo- mnianego podluznego otworu zasypowego, a pokrywa ma przed wspomnianym wystepem wystajacy uchwyt tutki papierosowej, znamienne tym, ze pokrywa (6) ma taka sama szerokosc jak podstawa (2) i ma pare przeciwleglych bocznych, zewnetrznych zeber (30) do suwliwej wspólpracy z para odpowiadajacych im wzdluznych kolnierzy (32') wysta- jacych wewnatrz podstawy (2) z jej przeciwleglych scian bocznych (41). PL PL PL PL PL PL PL

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów z tytoniu wprowadzanego do tutki papierosowej.
Znane jest z opisu patentowego USA nr 4 771 793 urządzenie do wytwarzania papierosów, w którym określona ilość tytoniu jest formowana w podłużny kształt i jest wprowadzana do przygotowanej rurki papierosowej. Urządzenie zawiera podstawę o kształcie otwartego od góry kanału, mającą przednią i tylną część oraz podłużną łyżeczkę wprowadzającą tytoń, mającą kształt odciętej wzdłużnie rynny i wolny koniec, osadzoną wewnątrz podstawy nieruchomo względem niej z możliwością szybkiego demontażu. W podstawie umieszczona jest część, w postaci komory do której wprowadzany jest tytoń. Komora umieszczona wewnątrz podstawy ma możliwość wzdłużnego przesuwu do przedniej i tylnej pozycji względem niej. W przedniej części komory jest usuwalna ścianka, podtrzymująca tulejową złączkę, służącą do umieszczania na niej otwartego końca przygotowanej rurki papierosowej, przy czym wolny koniec łyżeczki wprowadzającej przechodzi przez tulejową złączkę podczas ruchu do tyłu komory względem podstawy. Komora ma wzdłużny otwór zasypowy do którego wprowadzany jest tytoń. Urządzenie zawiera także i pokrywę, przymocowaną zawiasowo do tylnego końca komory i przesuwaną z nią względem podstawy, przy czym osłona może być zawiasowo obracana od pozycji otwartej do pozycji zamkniętej nad komorą. Pokrywa ma wzdłużny, dolny występ dociskający tytoń dolną ścianką, która ma kształt wklęsły w postaci odciętej wzdłużnie rynny. Pokrywa zamyka górną krawędź wzdłużnego otworu zasypowego, kiedy pokrywa jest w pozycji zamkniętej. Pokrywa ma uchwyt tutki papierosowej, mający kołową, wklęsłą dolną ściankę, usytuowany na przed występem dociskającym tytoń, przy czym wklęsła ścianka uchwytu opiera się o rurkę papierosową umieszczoną na tulejowej złączce, w celu unieruchomienia rurki podczas wprowadzania tytoniu. Komora ma prostopadłościenny kształt zewnętrzny i wsunięta jest wzdłużnie w otwarty kanał podstawy, dostosowany wymiarowo do zewnętrznego kształtu komory. Komora jest blokowana od góry wzdłużnymi, wąskimi ściankami wystającymi z górnej krawędzi bocznych ścianek podstawy. Blokowanie pokrywy w stanie zamkniętym jest zapewnione w ten sposób, że pokrywa ma w przedniej części wystające w dół do wewnątrz stopki, które wchodzą pod zewnętrzny kołnierz wystający z górnej krawędzi bocznych ścianek podstawy.
Rozwiązanie to ma tę niedogodność, że pokrywa w przedniej części wystaje na szerokości poza szerokość podstawy i urządzenie jest kanciaste, a przez to niewygodna do ręcznej obsługi. Inną wadą tego rozwiązania jest to, że ścianki boczne przedniej części pokrywy i podstawy są gładkie i palce mogą się ześlizgiwać w trakcie ręcznego przesuwania komory wraz z pokrywą, co wyraźnie utrudnia obsługę urządzenia.
Celem wynalazku jest uniknięcie wymienionych niedogodności, co uzyskano poprzez nasypujące rozwiązanie.
Urządzenie ma pokrywę o takiej samej szerokości jak podstawa i ma parę przeciwległych bocznych, zewnętrznych żeber do suwliwej współpracy z parą odpowiadających im wzdłużnych kołnierzy wystających wewnątrz podstawy z jej przeciwległych ścian bocznych.
Boczne żebra pokrywy są krótkimi wypustami umieszczonymi na przednim końcu poniżej dolnej ścianki pokrywy. Wzdłużny kołnierz ma przedni koniec umieszczony z tyłu żeber, kiedy pokrywa wraz z komorą znajdują się w stanie zamkniętym w przednim położeniu. Pokrywa ma powiększoną prostokątną przednią część z uchwytowym użebrowaniem na swoich bocznych ściankach. Uchwytowe użebrowanie jest umieszczone wzdłuż ścianek bocznych podstawy. Ścianki boczne pokrywy oraz ścianki boczne podstawy leżą w przybliżeniu we wspólnej płaszczyźnie.
Urządzenie do wytwarzania papierosów jest typu wsypowego, w którym porcja tytoniu jest ubijana do postaci cylindrycznej i wciskana we wstępnie uformowaną tutkę umieszczoną na urządzeniu. Urządzenie to jest wysmukłym, wydłużonym prostokątnym obiektem, z łatwością pasującym do ręki użytkownika i w razie potrzeby można je obsługiwać jedną ręką. Nie ma w nim wystających na boki części wychodzących z prostokątnego gładkiego korpusu. Wynalazek sprawia, że urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów można z łatwością nosić w kieszeni lub w torebce użytkownika, co umożliwia wytwarzanie papierosów każdej chwili.
Wynalazek w przykładzie wykonania pokazano na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do wytwarzania papierosów według wynalazku w stanie zamkniętym w położeniu przednim komory, w widoku perspektywicznym od czoła, fig. 2 - urządzenie do wytwarzania papierosów w położeniu załadowczym z odchyloną zawiasowo pokrywą, w widoku perspektywicznym od czoła i od góry,
PL 193 693 B1 fig. 3 - urządzenie do wytwarzania papierosów według wynalazku, z widoczną komorą na tytoń w stanie zamkniętym, częściowo wysuniętą z podstawy, w widoku perspektywicznym, fig. 4 - sposób obsługi przez użytkownika urządzenia do wytwarzania papierosów za pomocą jednej ręki, we fragmencie, w widoku perspektywicznym, fig. 5 - podstawę z widoczną łyżeczką i komorą w stanie otwartym w położeniu tylnym, we fragmencie, w widoku perspektywicznym i fig. 6 - zespół komory na tytoń z osadzoną zawiasowo pokrywą w stanie otwartym, przed osadzeniem w podstawie.
Jak pokazano na rysunku w skład urządzenia 1 według wynalazku wchodzą trzy główne części, do których należą wydrążona, kanałowa podstawa 2, komora 4 na tytoń, która może się przesuwać wzdłużnie w podstawie 2 od położenia przedniego, widocznego na fig. 2, do położenia tylnego. Część pokrywowa 6 jest osadzona obrotowo w tylnej części komory 4 na tytoń za pomocą odpowiednich środków takich jak obrotowy trzpień 8.
Te trzy części składowe, 2, 4 i 6 można wygodnie wykonywać z odpowiedniego materiału takiego jak tworzywa sztuczne, ze względu na ekonomiczność procesu produkcji, chociaż, w razie potrzeby, można zastosować również inne materiały, takie jak metale. Jednakże zalecanym materiałem jest tworzywo sztuczne.
W podstawie 2 jest osadzona stacjonarnie łyżeczka 10 do wciskania tytoniu w formie otwartej wzdłużnie rynny (patrz fig. 2 i 5). Łyżeczka ta może być metalowa lub z tworzywa sztucznego i może być osadzona, w sposób umożliwiający jej demontaż, w podstawie w celu ułatwienia jej czyszczenia i/lub wymiany, w razie takiej potrzeby. Łyżeczka 10 jest w położeniu uniesionym nad ścianką dolną 16 podstawy, jak widać na fig. 5.
Na przednim końcu komory 4 na tytoń znajduje się zdejmowana, poprzeczna przegroda 18 (patrz fig. 2 i 6), która wchodzi w szczeliny 20 znajdujące się na obu stronach przedniego końca 41' komory 4 na tytoń. Do przegrody 18 jest przymocowana okrągła wydrążona tulejowa końcówka 22, która jest przystosowana do zakładania wstępnie uformowanej tutki papierosowej 50, pokazanej liniami przerywanymi i dobrze znanej w tej dziedzinie. Zewnętrzna średnica tulejowej końcówki 22 ma taki wymiar, że wchodzi w nią suwliwie otwarty koniec tutki papierosowej 50.
Ponieważ przegroda 18 i końcówka 22 mogą być z tworzywa sztucznego albo z metalu, w zależności od potrzeby, więc można je z łatwością zdemontować z urządzenia, co ułatwia ich czyszczenie i/lub wymianę.
Ze względu na to, że łyżeczka 10 do wciskania tytoniu jest sztywno osadzona w podstawie 2 a przegroda 18 i końcówka 22 przemieszczają się wraz z komorą 4 na tytoń, więc ruch komory 4 ku tyłowi względem podstawy 2 powoduje przejście wolnego końca 24 łyżeczki 10 przez tulejową końcówkę 22 oraz wejście w tutkę papierosową 50.
W centralnej części komory 4 znajduje się wzdłużny, szczelinowy otwór zasypowy 26 ze zwróconymi do góry odchylonymi na zewnątrz ściankami zasypowymi 28. Kiedy komora 4 znajduje się w przednim położeniu względem podstawy 2, jak widać na fig. 2, zwrócona ku górze łyżeczka 10 znajduje się bezpośrednio pod otworem zasypowym 26, w której umieszcza się porcję tytoniu, wystarczającą na jednego papierosa, po czym wpycha się ją w dół do zetknięcia się z łyżeczką 10 do wciskania tytoniu. Umieszczanie tytoniu w otworze zsypowym jest ułatwione przez zwrócone do wewnątrz pochylone ścianki zasypowe 28, a także przez stosowanie elementu ubijającego (niepokazanego na rysunku).
Jak już wspomniano wcześniej, pokrywa 6 jest osadzona obrotowo w komorze 4 i komora 4 może znajdować się w przednim położeniu zamkniętym, widocznego na fig. 1 albo otwartym, widocznego na fig. 2. Na dolnej ściance pokrywy 6 znajduje się wzdłużny występ 32 do ubijania tytoniu, z dolną ścianką 34, która jest w formie otwartej wzdłużnie rynny i która ma takie wymiary, że może wchodzić w otwór zasypowy 26 w komorze 4 po opuszczeniu pokrywy 6 do położenia pokazanego na fig. 1. Oczywiście, w położeniu tym, tytoń, który ma być wciśnięty we wstępnie uformowaną tutkę papierosową, jest ubijany i mniej lub bardziej kształtowany wskutek ograniczenia swobody w strefie utworzonej przez górną powierzchnię łyżeczki 10, boczne ściany otworu zsypowego 26 oraz dolną ściankę 34 występu 32 do ubijania tytoniu, który znajduje się na pokrywie 6.
Pokrywa 6 ma taka samą szerokość jak podstawa 2 i razem tworzą zwarte, podłużne, prostokątne urządzenie bez wystających na zewnątrz występów, wskutek czego jest wygodne do chwytania ręką, jak widać na fig. 4 i, w razie potrzeby, można je obsługiwać jedną ręką. Jest ono również łatwe w noszeniu przy sobie przez użytkownika.
Jak widać na fig. 1 do 3, w podstawie 2 są uformowane przeciwległe półki prowadzące 31, które podtrzymują od spodu, w kanale 34' powstałym między żebrami 31 a dolną ścianką 16 podstawy 2,
PL 193 693 B1 odpowiednią jedną parę wystających stopek 35 stanowiących integralną część z dennymi narożnikami komory 4. Na przednim końcu pokrywy 6 znajduje się powiększona przednia część 6', zaopatrzona w uchwytowe użebrowanie 7 na swojej przeciwległej ściance bocznej 7' do chwytania palcami. Spod przedniej części pokrywy 6 wystaje para przeciwległych bocznych zewnętrznych żeber 30, które mogą wchodzić pod wzdłużny kołnierz 32' uformowany w pobliżu górnej krawędzi 40 ścianek bocznych 41 podstawy 2, jak wyraźnie widać na fig. 5. Dolne, wzdłużne żebro 33 znajdujące się w pewnej odległości od podłużnego kołnierza 32' tworzy kanał prowadzący 33' dla żeber 30 pokrywy 6. Kiedy pokrywa 6 wraz z komorą 4 znajdują się w przednim położeniu, jak pokazano na fig. 1, żebra 30 znajdują się w przedniej części kanału 33' i dlatego umożliwiają pokrywie 6 zawiasowe odchylanie się na zewnątrz do jej położenia załadowczego, jak widać na fig. 2 i 6. Na ściankach bocznych 41 podstawy 2 mogą również znajdować się użebrowanie uchwytowe 42 ułatwiające chwytanie.
Jak widać na fig. 3, na górnej ściance 37 pokrywy 2 może znajdować się materiał reklamowy 38, który jest albo wytłoczony w niej albo przymocowany do niej w celach reklamowych albo promujących sprzedaż urządzenia.
Nawiązując dalej do fig. 5 i 6, należy podkreślić, że w celu zmontowania urządzenia do wytwarzania papierosów, trzeba po prostu wsunąć komorę 4 na tytoń w podstawę 2 od jej przedniego końca w taki sposób, żeby łyżeczka 10 do tutek papierosowych 50 biegła pod spodem komory 4 i w pewnej odległości od dolnej ścianki 16 podstawy 2. Następnie można zmontować pokrywę 6 z komorą 4 na tytoń w taki sposób, żeby jej tylny koniec z krawędzią oporową 8 oparł się o górną krawędź tylną 8' podstawy 2 celem zapobieżenia wysunięciu się komory 4 z podstawy 2.
W trakcie ruchu pokrywy 6 i komory 4 do tyłu względem podstawy 2, jak pokazano na fig. 4, do wstępnie uformowanej tutki papierosowej 50, znajdującej się na końcówce 22, jest wciskana porcja ubitego tytoniu patrz fig. 3. Jak widać na fig. 5, na łyżeczce 10 znajduje się poprzeczna ścianka oporowa 46, która zapewnia, że znajdujący się na łyżeczce tytoń jest przenoszony do tutki papierosowej.
Tutka papierosowa 50 jest trzymana w odpowiednim położeniu na tulejowej końcówce 22 za pomocą uchwytu 48 do tutek papierosowych, znajdującego się pod pokrywą 6 i z przodu wzdłużnego występu 32 pokrywy 6, jak pokazano na fig. 1 do 3. Po umieszczeniu tutki papierosowej 50 na tulejowej końcówce 22 i po opuszczeniu pokrywy 6, uchwyt 48 styka się z końcem tutki papierosowej 50 i utrzymuje ją w odpowiednim położeniu podczas procesu wciskania. Na wklęsłej dolnej ściance uchwytu 48 może znajdować się cienka miękka warstwa ze ściśliwego materiału (niepokazana na rysunku), takiego jak guma gąbczasta albo spienione tworzywo sztuczne, w celu ścisłego osadzenia tutki 50 na końcówce bez możliwości rozdarcia się papierowej tutki papierosowej.
W celu użycia urządzenia, najpierw otwiera się pokrywę 6 do położenia pokazanego na fig. 2, a następnie otwarty koniec wstępnie uformowanej tutki papierosowej 50 umieszcza się na tulejowej końcówce 22. Następnie, w komorze 4 na tytoń umieszczonej całkowicie wewnątrz podstawy 2, jak pokazano na fig. 1, umieszcza się w otworze zasypowym 26 pewną porcję tytoniu wystarczającą na jeden papieros, po czym wciska się ją w otwór zasypowy 26 palcami albo za pomocą stempla. Następnie zamyka się pokrywę 6 do położenia widocznego na fig. 1, w którym uchwyt 48 do tutek papierosowych styka się i częściowo obejmuje koniec tutki papierosowej 50 na tulejowej końcówce 22, jak widać na fig. 2. Następnie, trzymając podstawę 2 jedną ręką, przesuwamy drugą ręką pokrywę 6 wraz z komorą 4 na tytoń do tyłu względem podstawy 2, do położenia tylnego. Jak już wspomniano wcześniej, i ponieważ łyżeczka 10 do wciskania tytoniu jest stacjonarna względem podstawy 2 oraz ponieważ tutka papierosowa 50 jest przesuwana do tyłu przez tulejową końcówkę 22, przednia część łyżeczki 10 oraz ubita porcja tytoniu (niepokazana na rysunku) wchodzą w cylindryczną komorę tutki papierosowej 50.
Następnie pokrywę 6 wraz z komorą 4 przesuwamy do przodu względem podstawy 2, do położenia przedniego widocznego na fig. 1, powodując tym samym wyciągnięcie łyżeczki 10 z tutki papierosowej 50, podnosimy pokrywę 6 (patrz fig. 2) w celu zwolnienia uchwytu 48 z tutki papierosowej 50 celem zdjęcia pełnego papierosa z końcówki.
Jak już wspomniano wcześniej, ze względu na zwartą konstrukcję, istnieje możliwość uformowania papierosa tylko jedną ręką, jak widać na fig. 4. Umieszczamy palec wskazujący 54 nad powiększonym przednią częścią 6' pokrywy 6, a kciuk 55 pod podstawą 2. Pokrywę 6 pociągamy do tyłu w kierunku strzałki 56, popychając równocześnie podstawę 2 do przodu w kierunku strzałki 57.

Claims (5)

1. Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów, przeznaczone do ubijania i wkładania pewnej ilości tytoniu do wstępnie uformowanej tutki papierosowej, w skład którego to urządzenia wchodzi podstawa, w kształcie otwartego kanału, z osadzoną, w zadanym z góry uniesionym i stacjonarnym względem niej położeniu, podłużną łyżeczką do wciskania tytoniu ze swobodnym końcem, w formie otwartej wzdłużnie rynny, komora na tytoń osadzona w podstawie z możliwością wzdłużnego w niej przesuwu do położenia tylnego lub przedniego, mającą demontowalną, poprzeczną przegrodę z tulejową końcówką, do zakładania wstępnie uformowanej tutki papierosowej oraz mająca podłużny otwór zasypowy porcji tytoniu, pokrywa osłaniająca komorę, osadzona przegubowo w tylnej ściance komory i mająca dolny, wzdłużny występ z dolną ścianką w formie otwartej wzdłużnie rynny, zamykającą górną część wspomnianego podłużnego otworu zasypowego, a pokrywa ma przed wspomnianym występem wystający uchwyt tutki papierosowej, znamienne tym, że pokrywa (6) ma taką samą szerokość jak podstawa (2) i ma parę przeciwległych bocznych, zewnętrznych żeber (30) do suwliwej współpracy z parą odpowiadających im wzdłużnych kołnierzy (32') wystających wewnątrz podstawy (2) z jej przeciwległych ścian bocznych (41).
2. Urządzenie do \w/twarzania papierosów według zasfrz. 1, znamienne tym, że boczne żebra (30) pokrywy (6) są krótkimi wypustami umieszczonymi na przednim końcu poniżej dolnej ścianki pokrywą (6), przy czym podłużny kołnierz (32') ma przedni koniec umieszczony z tyłu żeber (30), kiedy pokrywa (6) wraz z komorą (4) znajdują , się w stanie zamkniętym w przednim położeniu.
3. Urządzenie do wytwarzania papierosów według zastrz. 2, znamienne tym, że pokrywa (6) ma powiększoną prostokątną przednią część (6') z uchwytowym użebrowaniem (7) na swoich bocznych ściankach (7').
4. Urządzenie do wytwarzania papierosów według zastrz. 3, znamienne tym, że uchwytowe użebrowanie (42) jest umieszczone wzdłuż ścianek bocznych (41) podstawy (2).
5. Urządzenie do wytwarzania p^i^i^i^c^^i^w według zastrz. 4, znamienne tym, że ścianki boczne (7') pokrywy (6) oraz ścianki boczne (41) podstawy (2) leżą . w przybliżeniu we wspólnej płaszczyźnie.
PL00362609A 2000-01-03 2000-12-22 Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów PL193693B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/476,345 US6345624B1 (en) 2000-01-03 2000-01-03 Compact cigarette making machine
PCT/CA2000/001569 WO2001049137A1 (en) 2000-01-03 2000-12-22 Compact cigarette making machine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL362609A1 PL362609A1 (pl) 2004-11-02
PL193693B1 true PL193693B1 (pl) 2007-03-30

Family

ID=23891477

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL00362609A PL193693B1 (pl) 2000-01-03 2000-12-22 Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6345624B1 (pl)
EP (1) EP1246544B1 (pl)
AU (1) AU780868B2 (pl)
CA (1) CA2395139C (pl)
DE (1) DE10085398T1 (pl)
HK (1) HK1051785A1 (pl)
HU (1) HU230182B1 (pl)
PL (1) PL193693B1 (pl)
WO (1) WO2001049137A1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE20204447U1 (de) * 2002-03-20 2002-05-29 Yu, Chin-Tung, Hou Li, Taichung Zigarettenfüllvorrichtung
CA2424881A1 (en) * 2003-04-08 2004-10-08 Ctc Canada Inc. Convertible compact cigarette making machine
US7537013B2 (en) * 2005-06-01 2009-05-26 R.J. Reynolds Tobacco Company Apparatus for manufacturing cigarettes
US20060272653A1 (en) * 2005-06-01 2006-12-07 Thomas Timothy F Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
WO2006130367A2 (en) * 2005-06-01 2006-12-07 R. J. Reynolds Tobacco Company Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
US7597105B2 (en) * 2005-06-01 2009-10-06 R.J. Reynolds Tobacco Co. Apparatus for manufacturing cigarettes
US20070107738A1 (en) * 2005-11-17 2007-05-17 Barnes Vernon B Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
WO2007125425A2 (en) * 2006-04-28 2007-11-08 Philip Morris Products S.A. Tabletop cigarette maker
US20070295343A1 (en) * 2006-06-27 2007-12-27 Yopie Susanto Cigarette-making machine and method
US7677251B2 (en) * 2006-07-07 2010-03-16 R.J. Reynolds Tobacco Company Apparatus and methods for manufacturing cigarettes
DE102007023776A1 (de) 2007-05-22 2008-12-11 Schönhoff, Boris Zigarettenstopfmaschine
CA2647771A1 (en) * 2008-12-23 2010-06-23 Philippe Thiry Cigarette making method and apparatus
US20110011877A1 (en) * 2009-07-15 2011-01-20 Jacques Laplante Cigarette blank dispensing apparatus
US20110011411A1 (en) * 2009-07-15 2011-01-20 Accordino Phillip F Cigarette blank loading apparatus
US20110056504A1 (en) * 2009-09-04 2011-03-10 Jacques Laplante Cigarette blank filling tube apparatus
USD665529S1 (en) * 2011-06-10 2012-08-14 Republic Tobacco L.P. Handheld cigarette making machine
US9232818B1 (en) 2012-07-03 2016-01-12 Mr. Sajid Munawar User friendly cigarette manufacturing machine
EP2976952B1 (en) * 2014-07-21 2019-04-17 JT International SA Machine for making a smoking article
US11576425B2 (en) 2020-07-06 2023-02-14 Sajid Munawar Self-cleaning cigarette manufacturing machine
USD952938S1 (en) 2020-08-18 2022-05-24 Republic Brands L.P. Cigarette-making machine

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE755536A (fr) * 1969-09-09 1971-02-01 Gizeh Werk Gmbh Appareil pour confectionner les cigarettes
US3741220A (en) * 1970-03-02 1973-06-26 Gizeh Werk Gmbh Cigarette making appliance
US3903902A (en) * 1970-12-31 1975-09-09 Brinkmann Ag M Device for filling cigarette tubes
CA1265720A (en) * 1987-03-20 1990-02-13 Arnold Kastner Compact cigarette making machine

Also Published As

Publication number Publication date
DE10085398T1 (de) 2002-12-05
HUP0204212A3 (en) 2005-11-28
AU2337001A (en) 2001-07-16
CA2395139A1 (en) 2001-07-12
HUP0204212A2 (hu) 2003-04-28
WO2001049137A1 (en) 2001-07-12
HU230182B1 (hu) 2015-09-28
EP1246544B1 (en) 2003-11-26
CA2395139C (en) 2009-02-10
PL362609A1 (pl) 2004-11-02
HK1051785A1 (en) 2003-08-22
EP1246544A1 (en) 2002-10-09
US6345624B1 (en) 2002-02-12
AU780868B2 (en) 2005-04-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL193693B1 (pl) Urządzenie do ręcznego wytwarzania papierosów
EP0283394B1 (en) Compact cigarette making machine
US7905235B2 (en) Cigarette rolling machine
US4381845A (en) Dispenser for shotgun shells
EP0491426B1 (en) A device for use with the inhalation of powdered materials contained in rod-shaped capsules
CA2978911C (en) Handheld cigarette-making machine
US3798682A (en) Portable hand-operated cuspidor
US6978789B2 (en) Convertible compact cigarette making machine
US8991407B2 (en) Actuatable cosmetic device
CA2237227A1 (en) Apparatus for storage and use of rolled tobacco products
WO2010086074A1 (en) Smoking article dispenser
US20030159751A1 (en) Granular material dispenser
WO2005010281A1 (en) Device and method for picking up and removing pet refuse
US7661555B1 (en) Single dispensing film strip container
JP3898295B2 (ja) 棒状化粧品繰出し容器
US1835595A (en) Cigarette magazine
US4192437A (en) Pin-hook dispensing and inserting or setting tool
KR200284183Y1 (ko) 차량 장착용 재떨이
US2706484A (en) Cigarette holder and ash receptacle
CN114532592A (zh) 一种过滤烟嘴香珠的快捷添加器
JPS6326081Y2 (pl)
JPS5846699Y2 (ja) ようじ用ケ−ス