PL190373B1 - Zamek wpuszczany - Google Patents

Zamek wpuszczany

Info

Publication number
PL190373B1
PL190373B1 PL99331555A PL33155599A PL190373B1 PL 190373 B1 PL190373 B1 PL 190373B1 PL 99331555 A PL99331555 A PL 99331555A PL 33155599 A PL33155599 A PL 33155599A PL 190373 B1 PL190373 B1 PL 190373B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lock
pocket
side wall
support
height
Prior art date
Application number
PL99331555A
Other languages
English (en)
Other versions
PL331555A1 (en
Inventor
Michael Dorn
Original Assignee
Sächsische Schloßfabrik GmbH
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sächsische Schloßfabrik GmbH filed Critical Sächsische Schloßfabrik GmbH
Publication of PL331555A1 publication Critical patent/PL331555A1/xx
Publication of PL190373B1 publication Critical patent/PL190373B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B63/00Locks or fastenings with special structural characteristics
    • E05B63/08Mortise locks
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B9/00Lock casings or latch-mechanism casings ; Fastening locks or fasteners or parts thereof to the wing
    • E05B9/02Casings of latch-bolt or deadbolt locks

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)
  • Fluid-Damping Devices (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Casings For Electric Apparatus (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Patch Boards (AREA)
  • Window Of Vehicle (AREA)
  • Seal Device For Vehicle (AREA)
  • Hinges (AREA)
  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)

Abstract

1 Zamek wpuszczany umieszczany w kieszeni zamkowej plyty drzwiowej, w szczególnosci z oku­ ciami rozetowymi majacy co najmniej jedna, utrzy­ mujaca odstep miedzy plytka spodnia 1 pokrywa zamka czesc wsporcza, która ma czesc srodkowa wyznaczajaca odleglosc miedzy plytka spodnia 1 pokrywa zamka oraz zakonczenia, które przecho­ dza przez wyciecia uksztaltowane w plytce spodniej i pokrywie i których wysokosc wraz z wysokoscia czesci srodkowej stanowi wysokosc calkowita od­ powiadajaca w przyblizeniu szerokosci kieszeni zamkowej, znamienny tym, ze co najmniej jedna pod­ pórka (30) kieszeni zamkowej majaca wysokosc (HS) odpowiadajaca w przyblizeniu szerokosci kieszeni zamkowej, jest umocowana na zewnatrz na sciance bocznej (34) skrzynki zamkowej (3), która to scian­ ka znajduje sie w poblizu strefy zamkniecia, przy czym linia wymiarowa wysokosci podpórki (30) kieszeni zamkowej przebiega równolegle do linii wymiarowej wysokosci co najmniej jednej czesci wspierajacej (1) Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest zamek wpuszczany, w szczególności do drzwi wewnętrznych i wejściowych drzwi do mieszkań
Znane są ogólnie takie zamki wpuszczane. Mają one mocną obudowę, składającą się ze skrzynki, pokrywy i mankietu, w której są osadzone luźno pasowane, ruchome części zamka, jak np zasuwka, zapadka, orzech itd. Podczas mocowania zamków w kieszeniach zamkowych drzwi działają na skrzynkę i pokrywę zamka siły zewnętrzne, przede wszystkim siły poprzeczne, które mogą te części nieco zdeformować, co wpływa niekorzystnie na pasowanie poszczególnych elementów i może zakłócić lub uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie zamka
Problem ten szczególnie ostro występuje w przypadku zamków wpuszczanych w drzwiach wyposażonych w okucia rozetowe, ponieważ ścianki kieszeni zamkowych w drzwiach wewnętrznych i wejściowych drzwiach do mieszkań są stosunkowo cienkie i rozety wykorzystywane jako okucia podczas przykręcania naciskają na stosunkowo małą powierzchnię Wskutek odkształcenia tych ścianek występuje nacisk na skrzynkę i pokrywę zamkową, a więc może dojść do zdeformowania tych elementów, co spowoduje zacięcie lub zablokowanie zamka Jeżeli zastosuje się między powierzchniami zewnętrznymi skrzynki i pokrywy zamkowej oraz powierzchniami wewnętrznymi ścianek kieszeni zamka większy luz, co jest pożądane w celu ułatwienia montażu i demontażu zamków, to wystąpi dodatkowe niebezpieczeństwo złamania ścianek kieszeni podczas przykręcania rozet, zwłaszcza w przypadku zastosowania wkrętarek nastawionych na zbyt duzy moment obrotowy albo przy zbyt mocnym ręcznym dokręcaniu śrub za pomocą wkrętaka
W znanych zamkach z przykręcana pokrywą przewiduje się słupki albo tulejki wspornikowe między powierzchniami wewnętrznymi pokrywy i skrzynki zamkowej, a na powierzchniach tych elementów wytłacza się karby i użebrowania usztywniające dla wyeliminowania odkształcenia pokrywy względem skrzynki zamkowej, a więc dla zapewnienia utrzymania tolerancji pasowania luźnego ruchomych części osadzonych między pokrywą i płytką spodnią zamka.
Ponadto w DE-U 29 509 864.3 ujawniono rozwiązanie, w którym umieszcza się co najmniej jeden dodatkowy wspornik utrzymujący odstęp płytki spodniej zamka od jego pokrywy, który to wspornik może też wystawać na zewnątrz ze skrzynki i pokrywy zamkowej dla podparcia ścianki kieszeni zamkowej tak, aby nie dopuścić do jej zgniecenia lub załamania. Tulejki i słupki wspornikowe oraz dodatkowe podpórki według DE-U 29 509 864.3 umieszczane w miejscach, w których nie utrudniają one działania ruchomych części, stanowią dobre zabezpieczenie przed odkształceniem pokrywy względem płytki spodniej zamka, a dodatkowe podpórki wystające na zewnątrz mogą w zasadzie wyeliminować niebezpieczeństwo zgniecenia kieszeni zamkowej Tym niemniej w niektórych strefach zamka nie ma dostatecznej przestrzeni do umieszczenia tych elementów wspornikowych. Taką strefą jest np. obszar zamknięcia zamka, w którym należy pozostawić wystarczającą wolną przestrzeń na przekręcenie bródki klucza albo bródki zamykającej cylindra profilowego.
Właśnie ta strefa jest szczególnie narażona na odkształcenia, ponieważ także tu wykorzystuje się często rozety jako okucia drzwiowe, które mocuje się dociskając przednią i tyh^^ą rozetę do powierzchni zewnętrznych płyty drzwi. Podczas mocowania, wskutek nastawienia zbyt dużego momentu obrotowego wkrętarki albo zbyt mocnego dokręcania wkrętakiem, może wystąpić stosunkowo wysokie naprężenie między rozetami, które działa na płytę drzwi. Jak wspomniano, w strefie tej nie można zastosować znanych dodatkowych podpórek, a więc duzy nacisk występujący między rozetami może spowodować wzajemne odkształcenie pokrywy i skrzynki zamkowej. Mozę to utrudniać lub zablokować działanie zamka, ale może też dojść do takiej deformacji kieszeni zamkowej, ze nastąpi załamanie połaci płyty drzwiowej w strefie zamykama i uszkodzenie całych drzwi. To ostatnie zagrozenie nasila się wówczas, gdy kieszenie zamkowe w stosunku do grubości zamka mają dodatni zakres tolerancji, co ułatwia wsuwanie zamka do jego kieszeni. Między powierzchniami wewnętrznymi kieszeni zamkowej i powierzchniami zewnętrznymi zamka istnieje większy lub mniejszy odstęp, który w przypadku niefachowego mocowania rozet ulega najpierw likwidacji, po czym występuje nacisk na skrzynkę i pokrywę zamkową. Dlatego powierzchnie płyty drzwiowej są szczególnie narażone
190 373 na zgniecenie właśnie w strefie zamknięcia, ponieważ nie można tu zastosować dodatkowych podpórek, takich jak zastosowano w rozwiązaniu ujawnionym w DE-U 29 509 864 3
Celem wynalazku było opracowanie konstrukcji zamka wpuszczanego, dzięki której zminimalizuje się niebezpieczeństwo załamania wierzchnich warstw płyty drzwiowej podczas dokręcania rozet i znacznie ograniczy możliwość odkształcenia skrzynki zamkowej względem pokrywy zamkowej także w strefie zamknięcia.
Cel wynalazku osiągnięto dzięki temu, ze co najmniej jedna podpórka kieszeni zamkowej mająca wysokość odpowiadającą w przybliżeniu szerokości kieszeni zamkowej, jest umocowana na zewnątrz na ściance bocznej skrzynki zamkowej, która to ścianka znajduje się w pobliżu strefy zamknięcia, przy czym lima wymiarowa wysokości podpórki kieszeni zamkowej przebiega równolegle do linii wymiarowej wysokości co najmniej jednej części wspierającej.
Korzystnie ścianka boczna skrzynki zamkowej znajdująca się w pobliżu strefy zamknięcia ma co najmniej otwór mocujący, w który wchodzi co najmniej jeden element mocujący wystający z korpusu podpórki kieszeni zamkowej w kierunku ścianki bocznej skrzynki zamkowej .
Korzystnie dwa otwory mocujące w ściance bocznej skrzynki zamkowej ukształtowane są w postaci otwartych ku górze szczelin, przy czym dwa elementy mocujące wystające do skrzynki zamkowej z korpusu podpórki kieszeni zamkowej swoimi nóżkami mającymi szerokość odpowiadającą w przybhzemu szerokości szczeliny i długość odpowiadającą w przybliżeniu grubości blachy ścianki bocznej skrzynki zamkowej, są osadzone w otwartych ku górze szczelinach i za pomocą ich zagiętych albo pogrubionych główek i załozonej pokrywy zamkowej są utrzymywane w szczelinach stanowiących otwory mocujące.
Korzystnie otwarte ku górze szczeliny w ściance bocznej skrzynki zamkowej stanowiące otwory mocujące, są dłuzsze mz wysokość nóżek oraz większe niz szerokość i mniejsze mz w przybliżeniu połowa całkowitej wysokości ścianki bocznej, a nóżki podpórki kieszeni zamkowej są przesuwne w szczelinach ścianki bocznej skrzynki zamkowej.
Korzystnie korpus podpórki kieszeni zamkowej ma w zasadzie kształt prostopadłościanu, a krawędzie wzdłuzne i poprzeczne wystające na zewnątrz ze ścianki bocznej są sfazowane albo zaokrąglone.
Korzystnie podpórka kieszeni zamkowej jest ukształtowana w postaci jednej części z tworzywa sztucznego.
Korzystnie podpórka kieszeni zamkowej jest wykonana z poliamidu z domieszką włókien szklanych.
Korzystnie poliamid zawiera około 20% włókien szklanych.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig 1 przedstawia zamek wpuszczany w widoku perspektywicznym, fig. 2 - zamek wpuszczany w widoku z góry, z boku oraz w przekroju wzdłuz linii A-A, fig. 3 - część wsporczą w strefie klamki, a fig. 4 - podpórkę kieszeni zamkowej w strefie zamknięcia, w powiększeniu
Na fig. 1 przedstawiono zamek wpuszczany według wynalazku w widoku perspektywicznym Zamek ma skrzynkę 3 i pokrywę 4, między którymi znajdują się osadzone obrotowo lub przesuwnie ruchome elementy konstrukcyjne, np. zapadka 6 i zasuwka 8. Zamek ma część wsporczą 1 utrzymującą odstęp między płytą spodnią i pokrywą zamkową. Część wsporcza 1 ma zakończenia 17, 18, które przechodzą przez wycięcia w płytce spodniej i w pokrywie zamka i podpierają powierzchnie wewnętrzne ścianek kieszeni zamkowej utrzymując odstęp między nimi. Część wsporcza 1, pokazana na fig. 3, jest ukształtowana tak, ze służy również jako daszek chroniący układ ryglujący przed spadającymi ewentualnie z góry wiórami.
Mianowicie podczas montażu zamków przed wierceniem potrzebnych na okucia wycięć w ściankach kieszeni zamkowej bardzo rzadko wymontowuje się zamek. Podczas wiercenia takich wycięć w strefie orzecha zamkowego mogą dostawać się wióry do układu ryglującego zamka, co może utrudniać jego działanie Dzięki specjalnemu ukształtowaniu części wsporczej 1 w postaci osłony daszkowej, jak to pokazano na fig. 3, można powstrzymać wnikanie wiórów do układu ryglującego podczas wiercema wycięć na okucia.
190 373
Zamek ma ponadto podpórkę 30 kieszeni zamkowej, która jest zamocowana zewnętrznie na znajdującej się w pobliżu strefy zamknięcia zamka ściance bocznej 31 skrzynki zamkowej 3 Podpórka 30 kieszeni zamkowej jest przy tym umieszczona tak, ze linia wymiarowa jej wysokości HS (patrz fig 2) przebiega równolegle do linii wymiarowej wysokości H części wsporczej 1.
Na fig. 1 zaznaczono również, ze rozety 40 są przykręcane za pomocą (nie pokazanych na rysunku) śrub przechodzących przez wycięcia 41 w pokrywie zamkowej i płytce spodniej zamka do (nie pokazanych na rysunku) przeciwrozet wyposażonych w odpowiednie gwinty wewnętrzne Dotychczas kieszenie zamkowe i zamki były chronione przed odkształceniem w strefie orzecha przez część wsporczą 1 z jej zakończeniami 11, 18 przechodzącymi przez wycięcia płytki spodniej i pokrywy zamka, ale w strefie zamknięcia skuteczną pomoc stanowi dopiero podpórka 30 kieszeni zamkowej według wynalazku.
Na fig. 2 przedstawiono zamek wpuszczany według wynalazku, w widoku z góry (z usuniętą pokrywa zamkową) oraz w widoku z boku i w przekroju wzdłuz linii A-A
W przekroju wzdłuz linii A-A pominięto wszystkie części zamka nie mające znaczenia dla zrozumienia istoty wynalazku.
W widoku z góry na fig. 2 pokazano przesuwne zamocowanie dwóch elementów mocujących 33 podpórki 30 kieszeni zamkowej na ściance bocznej 34 skrzynki zamkowej 3. Elementy mocujące 33 składają się z nakładkowych nóżek 35, których długość odpowiada grubości blachy ścianki bocznej 34 skrzynki zamkowej 3, oraz z główek 36 wygiętych na górnym końcu nóżek 35 Nóżki 35 podpórki 30 kieszeni zamkowej przed załozeniem pokrywy zamkowej wsuwa się w otwarte ku górze szczeliny 37 znajdujące się w ściance bocznej skrzynki zamkowej 3. Zagięte w bok główki 36 uniemożliwiają, boczne wysunięcie się nóżek 35 ze szczelin 37. Po załozeniu pokrywy zamkowej 4 nie jest tez możliwe wysunięcie się podpórki 30 kieszeni zamkowej z otwartych ku górze szczelin 37. Zamiast widocznych na fig. 2 i 4 zagiętych główek 36, element mocujący może mieć także wystające obustronnie albo inaczej pogrubione główki 36, które również utrzymują przesuwnie nóżki w szczelinach. Dzięki przesuwnemu umieszczeniu podpórki 30 kieszeni zamkowej unika się przewymiarowania położenia zamka względem pozycji kieszeni zamkowej. Podpórka 30 kieszeni zamkowej chroni skutecznie przed zgnieceniem kieszeni zamkowej przy dokręcaniu śrub mocujących rozety. Prawidłowe położenie zamka w kieszeni płyty drzwiowej zapewnia jednak wyłącznie część wsporcza 1 z przechodzącymi przez płytkę spodnią i pokrywę zamka zakończeniami 17, 18, które utrzymują strony zewnętrzne płytki spodniej i pokrywy zamka w określonym odstępie od ścianek wewnętrznych kieszeni zamkowej, a także zamocowanie mankietu Podpórka 30 kieszeni zamkowej wskutek jej możliwości przesuwu utrzymuje tylko odstęp ścianek kieszeni zamkowej, natomiast w przeciwieństwie do części wsporczej 1 nie wyznacza określonego odstępu stron zewnętrznych płytki spodniej i pokrywy zamka względem ścianek wewnętrznych kieszeni zamkowej. Dzięki temu unika się momentów zginających działających na skrzynkę i pokrywę zamkową, które mogłyby wystąpić wskutek przewymiarowania przy ustalaniu położenia zamka w jego kieszeni i które mogłyby tez doprowadzić do zakłóceń w działaniu ruchomych części osadzonych między pokrywą zamka i jego płytką spodnią
Na fig 4 pokazano w powiększeniu w czterech widokach podpórkę 30 kieszeni zamkowej. Na zasadniczo prostopadłościennym korpusie 31 podpórki 30 kieszeni zamkowej umieszczono nóżki 35, które mają długość 1 odpowiadającą w przybliżeniu grubości blachy ścianki bocznej 34 skrzynki zamkowej 3. Na końcu nóżki 35 mają zagięte lub pogrubione główki 36 utrzymujące te nóżki w otworach mocujących 37 ukształtowanych w postaci szczelin w ściance bocznej 34 skrzynki 3 Nóżki 35 mają wysokość h większą od ich szerokości b, ale mniejszą niz w przyblizemu połowa całkowitej wysokości śc-ianki 34 skrzynki zamkowej 3. Dzięki temu nóżki 35 mogą przesuwać się w szczelinowych otworach 37 i utrzymują w odstępie tylko strony wewnętrzne ścianek kieszeni zamkowej, ale nie wyznaczają odstępu między stronami zewnętrznymi płytki spodniej i pokrywy zamka oraz stronami wewnętrznymi ścianek kieszeni zamkowej
Krawędzie wzdłuzne i poprzeczne 51, 52 korpusu 31 są sfazowane albo zaokrąglone, zeby ułatwić przesuwanie się podpórki 30 kieszeni zamkowej przy wsuwaniu zamka do jego kieszeni.
190 373
Podpórkę 30 kieszeni zamkowej wytwarza się korzystnie jako jedną część z tworzywa sztucznego, przy czym preferuje się poliamid, który można tez wzmocnić domieszką np. włókien szklanych Korzystnie dodaje się do tworzywa sztucznego około 20% włókien szklanych.
Oczywiście podpórkę 30 kieszeni zamkowej można tez wykonać z innego materiału, może ona mieć inny kształt zewnętrzny a także może być połączona inaczej niż opisano wyżej ze znajdującą się w pobliżu strefy zamknięcia ścianką boczną skrzynki zamkowej
Fig. 2
190 373
Fig. 4
190 373
Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 50 egz Cena 2,00 zł

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zamek wpuszczany umieszczany w kieszeni zamkowej płyty drzwiowej, w szczególności z okuciami rozetowymi mający co najmniej jedną, utrzymującą odstęp między płytką spodnią i pokrywą zamka część wsporczą, która ma część środkową, wyznaczającą odległość między płytką spodnią i pokrywą zamka oraz zakończenia, które przechodzą przez wycięcia ukształtowane w płytce spodniej i pokrywie i których wysokość wraz z wysokością części środkowej stanowi wysokość całkowitą odpowiadającą w przybliżeniu szerokości kieszeni zamkowej, znamienny tym, ze co najmniej jedna podpórka (30) kieszeni zamkowej mająca wysokość (HS) odpowiadającą w przybliżeniu szerokości kieszeni zamkowej, jest umocowana na zewnątrz na ściance bocznej (34) skrzynki zamkowej (3), która to ścianka znajduje się w pobliżu strefy zamknięcia, przy czym lima wymiarowa wysokości podpórki (30) kieszeni zamkowej przebiega równolegle do linii wymiarowej wysokości co najmniej jednej części wspierającej (1).
  2. 2. Zamek wpuszczany według zastrz. 1, znamienny tym, ze ścianka boczna (34) skrzynki zamkowej (3) znajdująca się w pobliżu strefy zamknięcia ma co najmniej otwór mocujący (37), w który wchodzi co najmniej jeden element mocujący (33) wystający z korpusu (31) podpórki (30) kieszeni zamkowej w kierunku ścianki bocznej (34) skrzynki zamkowej (3).
  3. 3. Zamek wpuszczany według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, ze dwa otwory mocujące (37) w ściance bocznej (34) skrzynki zamkowej (3) ukształtowane są w postaci otwartych ku górze szczelin, przy czym dwa elementy mocujące (33) wystające do skrzynki zamkowej (3) z korpusu (31) podpórki (30) kieszeni zamkowej swoimi nóżkami (35) mającymi szerokość (b) odpowiadającą w przybliżeniu szerokości szczeliny i długość (1) odpowiadającą w przybliżeniu grubości blachy ścianki bocznej (34) skrzynki zamkowej (3), są osadzone w otwartych ku górze szczelinach i za pomocą ich zagiętych albo pogrubionych główek (36) i załozonej pokrywy zamkowej (4) są utrzymywane w szczelinach stanowiących otwory mocujące (37).
  4. 4 Zamek wpuszczany według zastrz. 3, znamienny tym, ze otwarte ku górze szczeliny w ściance bocznej (34) skrzynki zamkowej (3) stanowiące otwory mocujące (37), są dłuzsze niz wysokość (h) nóżek (35) oraz większe mz szerokość (b) i mniejsze niz w przyblizeniu połowa całkowitej wysokości ścianki bocznej (34), a nóżki (35) podpórki (30) kieszeni zamkowej są przesuwne w szczelinach ścianki bocznej (34) skrzynki zamkowej.
  5. 5. Zamek wpuszczany według zastrz. 1 albo 2, albo 4, znamienny tym, ze korpus (31) podpórki (30) kieszeni zamkowej ma w zasadzie kształt prostopadłościanu, a krawędzie wzdłuzne i poprzeczne (51, 52) wystające na zewnątrz ze ścianki bocznej (34) są sfazowane albo zaokrąglone.
  6. 6. Zamek wpuszczany według zastrz 3, znamienny tym, ze korpus (31) podpórki (30) kieszeni zamkowej ma w zasadzie kształt prostopadłościanu, a krawędzie wzdłuzne i poprzeczne (51, 52) wystające na zewnątrz ze ścianki bocznej (34) są sfazowane albo zaokrąglone.
  7. 7. Zamek wpuszczany według zastrz. 1 albo 2, albo 4, albo 6, znamienny tym, ze podpórka (30) kieszeni zamkowej jest ukształtowana w postaci jednej części z tworzywa sztucznego
  8. 8. Zamek wpuszczany według zastrz. 3, znamienny tym, ze podpórka (30) kieszeni zamkowej jest ukształtowana w postaci jednej części z tworzywa sztucznego.
  9. 9. Zamek wpuszczany według zastrz. 7, znamienny tym, ze podpórka (30) kieszeni zamkowej jest wykonana z poliamidu z domieszką włókien szklanych
  10. 10 Zamek wpuszczany według zastrz. 9, znamienny tym, ze poliamid zawiera około 20% włókien szklanych
    190 373
PL99331555A 1998-02-19 1999-02-19 Zamek wpuszczany PL190373B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29802906U DE29802906U1 (de) 1998-02-19 1998-02-19 Einsteckschloß

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL331555A1 PL331555A1 (en) 1999-08-30
PL190373B1 true PL190373B1 (pl) 2005-12-30

Family

ID=8052921

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL99331555A PL190373B1 (pl) 1998-02-19 1999-02-19 Zamek wpuszczany

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0937846B1 (pl)
AT (1) ATE265598T1 (pl)
CZ (1) CZ8519U1 (pl)
DE (2) DE29802906U1 (pl)
DK (1) DK0937846T3 (pl)
NO (1) NO990494L (pl)
PL (1) PL190373B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006044961A1 (de) * 2006-09-22 2008-04-03 Sächsische Schlossfabrik GmbH Einsteckschloss für eine Tür
DE102015102321B4 (de) 2015-02-18 2016-12-01 Hörmann KG Freisen Türblatt mit Schlosstasche sowie Verfahren zur Herstellung
CN107288418B (zh) * 2017-07-19 2023-10-03 陈斌 一种免接线安装方便的智能锁
CH716610A1 (de) * 2019-09-17 2021-03-31 Sts Systemtechnik Schaenis Gmbh Türschloss mit radialer Bewegbarkeit der Drückernuss.

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3728071A1 (de) * 1987-08-22 1989-03-02 Schulte Schlagbaum Ag Einsteckschloss
DE8808429U1 (de) 1988-07-01 1988-08-25 Carl Wittkopp-GmbH & Co KG, 5620 Velbert Kasten mit Schloßdecke für Kastenschlösser an Tresoren oder Mietfächern
DE29509864U1 (de) * 1995-06-17 1995-08-24 Sächsische Schloßfabrik Pegau GmbH, 04523 Pegau Einsteckschloß

Also Published As

Publication number Publication date
DE59909274D1 (de) 2004-06-03
EP0937846B1 (de) 2004-04-28
EP0937846A2 (de) 1999-08-25
PL331555A1 (en) 1999-08-30
EP0937846A3 (de) 2001-04-04
DE29802906U1 (de) 1998-04-02
NO990494L (no) 1999-08-20
CZ8519U1 (cs) 1999-04-12
NO990494D0 (no) 1999-02-03
DK0937846T3 (da) 2004-07-26
ATE265598T1 (de) 2004-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4696174A (en) Reversible mortise lockset
US3673605A (en) Door-lock cover guard
EP0281333A2 (en) Locking system
US6351975B1 (en) Bolt lock with protective cover
CA2131511C (en) Door security system
WO2008003977A1 (en) Door latch face plate assembly
PL190373B1 (pl) Zamek wpuszczany
US4629231A (en) Security plate for a door
US4237712A (en) Latch and cylinder guard
IE863039L (en) Reinforcing device for a door
US4720129A (en) Improved two piece security plate for a door
US7165793B2 (en) Door jamb security plate
CA2122293A1 (en) Latch guard for outwardly opening doors
US20110198866A1 (en) Security bolt
US7210320B1 (en) Lock guard system
US6363759B1 (en) Rotatable door lock with integrated security feature
US20230212895A1 (en) Tamper resistant hasp
PL167133B1 (pl) Kluba ryglowa do zamków ryglowych PL
CA1248994A (en) Door lock guard
EP2778320B1 (en) Reinforcement part for lock case
GB2265938A (en) Striking plate assembly
JP3446868B2 (ja) 自動販売機の扉ロック装置
KR20090004785U (ko) 도어록의 스트라이크
JP4349867B2 (ja) 自動販売機の開扉防止装置
US20090250951A1 (en) Strike plate, kit and method of securing a door against forced entry

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080219