PL187495B1 - Kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej - Google Patents

Kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej

Info

Publication number
PL187495B1
PL187495B1 PL97318631A PL31863197A PL187495B1 PL 187495 B1 PL187495 B1 PL 187495B1 PL 97318631 A PL97318631 A PL 97318631A PL 31863197 A PL31863197 A PL 31863197A PL 187495 B1 PL187495 B1 PL 187495B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
anvil
anvils
walls
cylindrical surface
wheel
Prior art date
Application number
PL97318631A
Other languages
English (en)
Other versions
PL318631A1 (en
Inventor
Jean Vis
Original Assignee
Magotteaux Int
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Magotteaux Int filed Critical Magotteaux Int
Publication of PL318631A1 publication Critical patent/PL318631A1/xx
Publication of PL187495B1 publication Critical patent/PL187495B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C13/00Disintegrating by mills having rotary beater elements ; Hammer mills
    • B02C13/14Disintegrating by mills having rotary beater elements ; Hammer mills with vertical rotor shaft, e.g. combined with sifting devices
    • B02C13/18Disintegrating by mills having rotary beater elements ; Hammer mills with vertical rotor shaft, e.g. combined with sifting devices with beaters rigidly connected to the rotor
    • B02C13/1807Disintegrating by mills having rotary beater elements ; Hammer mills with vertical rotor shaft, e.g. combined with sifting devices with beaters rigidly connected to the rotor the material to be crushed being thrown against an anvil or impact plate
    • B02C13/185Construction or shape of anvil or impact plate
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C13/00Disintegrating by mills having rotary beater elements ; Hammer mills
    • B02C13/26Details
    • B02C13/28Shape or construction of beater elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Disintegrating Or Milling (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)
  • Toys (AREA)

Abstract

1. Kowadlo odsrodkowej kruszarki udarowej, które ma ksztalt graniastoslupa posiadajacego dwie podstawy i po- wierzchnie boczne, z których jedna po- wierzchnia boczna jest powierzchnia wal- cowa o danym promieniu krzywizny i z których dwie inne powierzchnie boczne maja scianki odpowiednio sasiadujace z powierzchnia walcowa, przy czym te scianki sa skierowane w kierunku osi po- wierzchni walcowej, znamienne tym, ze dwie scianki (26, 28), (44, 46), (54, 56) sa nachylone wzgledem srodkowej plaszczy- zny prostopadlej do podstawy (22) kowa- dla (10), (40), (50) przechodzacej przez os krzywizny tylnej powierzchni walcowej (16), (42), (52), przy czym nachylenia obu scianek (26, 28), (44, 46), (54, 56) sa iden- tyczne i w przeciwnych kierunkach. FIG. 3 PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej, którą stosuje się do kruszenia materiałów w górnictwie, hutnictwie i budownictwie.
187 495
Kruszarka z kołem kowadeł jest znana z opisu patentowego USA nr 5,184,784. W znanej kruszarce kowadła są umieszczone swobodnie wewnątrz pierścienia kowadeł i są utrzymywane w nim dzięki efektowi sklepienia bez stosowania jakichkolwiek urządzeń mocujących, w odróżnieniu od innych znanych układów stosujących urządzenia mocujące, które to urządzenia mocujące są narażone na silne uderzenia, co powoduje ich szybkie zużycie. Znane są koła kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej obejmujące walcowy pierścień kowadeł z wewnętrznym i dolnym promieniowym kołnierzem dla pionowego podpierania kowadeł, które mają kształt graniastosłupa o dwóch podstawach i powierzchniach bocznych. Jedna powierzchnia kowadła jest powierzchnią walcową o danym promieniu krzywizny takim samym jak pierścień kowadeł, a dwie inne powierzchnie boczne mają ścianki odpowiednio sąsiadujące z powierzchnią walcową i skierowane są w kierunku osi powierzchni walcowej. Kowadła przy tym są zaklinowane wewnątrz pierścienia kowadeł efektem sklepienia.
Utrzymywanie kowadeł za pomocą efektu sklepienia umożliwia lepsze rozkładanie się uderzeń i naprężeń na pierścień kowadeł i zapewnia większą żywotność całego zestawu. Ponadto, z powodu niestosowania wewnętrznych urządzeń mocujących, kowadła mogą być ścierane aż do płyty pierścienia.
Taki układ montażu kowadeł ma jednak taką wadę, że trudno jest montować nowe kowadła, ponieważ przy wstawianiu pojedynczych kowadeł jednego po drugim często jest trudno wstawić ostatnie kowadło w pozostające miejsce. Jeszcze trudniejsza jest wymiana zużytych kowadeł, ponieważ są one zanieczyszczone mielonym materiałem.
Ponadto, nie jest możliwa wymiana pojedynczych kowadeł w kruszarce bez demontażu całego koła kowadeł, ponieważ pod nieobecność urządzeń mocujących wyjęcie jednego kowadła spowodowałoby zapadnięcie się innych kowadeł.
Przedmiotem wynalazku jest nowe kowadło, a także koło kowadeł wyposażone w takie kowadła, które są także mocowane za pomocą efektu sklepienia, ale które umożliwiają łatwiejszy montaż i wymianę poszczególnych kowadeł.
Kowadło odśrodkowej kruszarki udarowej, które ma kształt graniastosłupa posiadającego dwie podstawy i powierzchnie boczne, w których jedna powierzchnia boczna jest powierzchnią walcową o danym promieniu krzywizny i w których dwie inne powierzchnie boczne mają ścianki odpowiednio sąsiadujące z powierzchnią walcową, przy czym te ścianki są skierowane w kierunku osi powierzchni walcowej, charakteryzuje się tym, że dwie ścianki są nachylone względem środkowej płaszczyzny prostopadłej do podstawy kowadła przechodzącej przez oś krzywizny powierzchni walcowej. Nachylenia obu ścianek są identyczne i w przeciwnych kierunkach. Korzystnie ścianki są nachylone pod kątem od 3° do 15°, a podstawa ma dwa wystające wypusty. Korzystniej wypusty są umieszczone na podstawie, w kierunku której ścianki są rozbieżne.
Koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej obejmujące walcowy pierścień kowadeł z wewnętrznym i dolnym promieniowym kołnierzem dla pionowego podpierania kowadeł, które mają kształt graniastosłupa posiadającego dwie podstawy i powierzchnie boczne, z których jedna powierzchnia boczna jest walcową powierzchnią o takim samym promieniu krzywizny jak pierścień kowadeł i którego dwie inne powierzchnie boczne mają ścianki stykające się odpowiednio z walcową powierzchnią i są skierowane w kierunku środka pierścienia kowadeł, przy czym kowadła są zaklinowane wewnątrz pierścienia kowadeł efektem sklepienia, charakteryzuje się tym, że ścianki powierzchni bocznych są nachylone względem środkowej płaszczyzny kowadła przechodzącej przez środkową oś pierścienia kowadeł. Nachylenia obu ścianek są identyczne i w przeciwnych kierunkach. Korzystnie wszystkie kowadła są identyczne i skierowane pionowo w jednym kierunku, przy czym co drugie kowadło skierowane jest w przeciwnym kierunku.
Korzystnie koło kowadeł zawiera dwie grupy kowadeł o różnych wymiarach, przy czym każde kowadło z jednej grupy jest zawarte pomiędzy dwoma kowadłami z drugiej grupy i na odwrót oraz że ścianki nachylone są pod kątem od 3° do 15°. Korzystniej kowadła mają na podstawie dwa wypusty, a wewnętrzny kołnierz pierścienia ma odpowiednie otwory do umieszczenia wypustów
187 495
Korzystniej kowadła jednej z grup mają wypusty na ich podstawie, a wewnętrzny kołnierz pierścienia kowadeł ma odpowiednie otwory do umieszczania wypustów.
Montaż nowych kowadeł obejmuje najpierw jedynie umieszczenie połowy kowadeł wypustami skierowanymi ku dołowi i zakotwiczenie ich w otworach umieszczonych w tym celu w kołnierzu pierścienia kowadeł, a następnie wsunięcie w miejsca pozostające pomiędzy tymi zamontowanymi kowadłami, kowadeł skierowanych wypustami ku górze lub kowadeł, które nie mają wypustów. Montaż tych ostatnich kowadeł jest ułatwiany przez nachylenie bocznych ścianek, co powoduje samorzutne wprowadzanie kowadeł w ich gniazda.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 schematycznie przedstawia widok z góry pierwszej odmiany koła kowadeł według wynalazku, fig. 2 - schematycznie rzut perspektywiczny pierścienia kowadeł, fig. 3 - rzut perspektywiczny pierwszej odmiany kowadła z wypustami skierowanymi ku górze, fig. 4 - kowadło w rzucie perspektywicznym, z wypustami skierowanymi ku dołowi, fig. 5 - rzut pionowy kowadła, fig. 6 - rzut perspektywiczny pokazujący schematycznie montaż kowadeł, fig. 7 i 8 - schematycznie rzuty perspektywiczne dwóch rodzajów kowadła według drugiej odmiany wynalazku, fig. 9 - rzut perspektywiczny pokazujący schematycznie montaż kowadeł według drugiej odmiany wynalazku.
Figura 1 przedstawia koło kowadeł wyposażone w 18 pojedynczych kowadeł 10 według niniejszego wynalazku. Te kowadła przykrywają wewnętrzną powierzchnię pierścienia kowadeł 12 przedstawionego na fig. 2. Pierścień kowadeł 12 obejmuje przy swojej podstawie wewnętrzny promieniowy kołnierz 14, który podpiera kowadła 10.
Kowadło 10 według wynalazku jest przedstawione na fig. 3 do 5. Takie kowadło 10 odlane ze stopu o dużej udarności ma kształt graniastosłupa, korzystnie o trójkątnym przekroju, z tylną powierzchnią walcową 16 dopasowaną do krzywizny pierścienia kowadeł 12, z dwiema powierzchniami bocznymi 18 i 20 i z dwiema podstawami 22 i 24.
Zgodnie z wynalazkiem obie boczne powierzchnie 18 i 20 obejmują, gdy dochodzą do tylnej powierzchni walcowej 16, dwie ścianki 26 i 28 tworzące podcięcia o nachyleniu 10° względem pionu, nadając w ten sposób kowadłu 10 kształt ściętego ostrosłupa, jak to pokazano na fig. 5.
Same powierzchnie boczne 18, 20 mogą być pionowe lub nachylone, tak jak ich ścianki 26 i 28. Płaszczyzna ścianek 26 i 28 jest ponadto prostopadła do tylnej powierzchni walcowej 16, to znaczy jest skierowana w kierunku osi krzywizny tylnej powierzchni walcowej 16, aby w ten sposób zapewnić utrzymywanie na miejscu kowadeł 10 za pomocą efektu sklepienia.
Najszersza podstawa kowadła, to znaczy podstawa, w kierunku której odchylają się ścianki 26 i 28, ma dwa wypusty 30, podczas gdy kołnierz 14 pierścienia kowadeł 12 ma otwory 32 tworzące obsadę tych wypustów 30.
Figura 6 przedstawia schematycznie montaż kowadeł w pierścieniu kowadeł 12 w celu utworzenia koła kowadeł przedstawionego na fig. 1. Najpierw umieszcza się 9 kowadeł 10 wypustami 30 skierowanymi ku dołowi, przy czym te wypusty 30 są wpuszczone w odpowiednie otwory 32 w kołnierzu 14 pierścienia kowadeł 12. Następnie wsuwa się pozostałe 9 kowadeł 10a z wypustami 30 skierowanymi ku górze w miejsca pozostające pomiędzy uprzednio zamontowanymi kowadłami 10. W wyniku obecności podcięć bocznych ścianek 26 i 28, kowadła 10a i ich obudowy pomiędzy uprzednio zamontowanymi kowadłami 10 mają uzupełniające się zbieżności, dzięki czemu montaż kowadeł jest bardzo łatwy, ponieważ zostają one samorzutnie wprowadzane na właściwe miejsce. Po rozmieszczeniu w taki sposób wszystkich kowadeł 10 i 10a są one utrzymywane na miejscu promieniowo na skutek efektu sklepienia, ponieważ ich ścianki 26 i 28, niezależnie od ich podcięć, są zbieżne w kierunku osi pierścienia kowadeł 12.
Wymiana poszczególnych kowadeł jest tak samo łatwa jak ich montaż. Kowadła 10a skierowane wypustami 30 ku górze mogą być podnoszone pojedynczo z ich otworów 32, przy czym pozostałe kowadła 10 i 10a pozostają na swoim miejscu, ponieważ są one zaklinowane promieniowo na skutek efektu sklepienia i nie mogą przesuwać się na bok z powodu kowadeł, które są zaklinowane swymi wypustami 30 w otworach 32 pierścienia kowadeł 12. Umożliwia to wymianę pojedynczych kowadeł w kruszarce bez konieczności demontażu koła kowadeł.
187 495
Kowadła 10, które są zakotwiczone swymi wypustami 30 w kołnierzu 14, mogą być także wymontowywane pojedynczo, lecz z powodu podcięć ścianek 26 i 28 trzeba najpierw wymontować dwa sąsiednie kowadła 10a.
W celu ułatwienia posługiwania się kowadłami, a zwłaszcza ich montażu i wyjmowania przy użyciu odpowiedniego narzędzia, każde kowadło może być wyposażone w odpowiedni uchwyt, taki jak podany przykładowo nawiercony otwór 34 przechodzący pionowo poprzez każde kowadło.
Funkcje wypustów kowadeł i obudów mogą być także zamienione w ten sposób, że otwory 32 pierścienia kowadeł 12 mogą być zastąpione przez wypusty, a wypusty 30 kowadeł mogą być zastąpione przez otwory przyjmujące wypusty pierścienia kowadeł 12.
Figury 7 i 8 przedstawiają dwa kowadła według tej odmiany wynalazku, w której stosuje się dwa różne rodzaje kowadła, takie jak kowadła połączone w kole kowadeł przedstawionym na fig. 9. Kowadła 40 z fig. 7 są właściwymi kowadłami i odpowiadają kowadłom 10 przedstawionym na poprzednich figurach. Te kowadła 40 także mają tylną powierzchnię walcową 42 i dwie ścianki 44 i 46 skierowane w kierunku osi krzywizny tylnej powierzchni walcowej 42 w taki sposób, że są zaklinowane w wyniku efektu sklepienia i nachylone pod kątem 10° względem pionu. Jednakże, w odróżnieniu od kowadeł 10, kowadła 40 nie mają wypustów.
Kowadła 50 według fig. 8 są w rzeczywistości mini kowadłami, które, jakkolwiek także otrzymują materiał do kruszenia, działają raczej jako wkładki zastosowane do zaklinowania właściwych kowadeł 40. Kowadła 50 mają także tylną powierzchnię walcową 52 i boczne ścianki 54 i 56 skierowane w kierunku osi krzywizny tylnej powierzchni i podcięcie względem pionu identyczne z kowadłami 40, lecz w przeciwnych kierunkach. Każde z kowadeł 50 ma także wypust w dolnej podstawie jak pokazano na fig. 8, w kierunku której są zbieżne ścianki 54, 56.
Kowadła 40 i 50 są montowane w taki sam sposób, jak w poprzedniej odmianie wynalazku, przy czym, jak już wiadomo, każde kowadło 40 musi być otoczone przez dwa kowadła 50, i na odwrót. Najpierw montuje się wszystkie kowadła 50 tak, aby ich wypust 58 został zakotwiczony w odpowiednich otworach pierścienia kowadeł 60. Następnie trzeba jedynie wsunąć kowadła 40 pomiędzy wcześniej umieszczone kowadła 50, przy czym nachylenia ich ścianek 44 i 46 i ścianek 54 i 56 kowadeł 50 powodują ich samorzutne wprowadzenie we właściwe położenie.
Celem odmiany wynalazku według fig. 9 jest zasadniczo zastąpienie odmiany według poprzednich figur tak, aby w ten sposób zmniejszyć liczbę kowadeł, gdy wymaga tego rodzaj materiału poddawanego kruszeniu.
187 495
FIG. 3 FIG.4
FIG. 5
FIG. 6
187 495
FIG. 8 FIG. 7
FIG. 9
187 495
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.
FIG. 2

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Kowadło odśrodkowej kruszarki udarowej, które ma kształt graniastosłupa posiadającego dwie podstawy i powierzchnie boczne, z których jedna powierzchnia boczna jest powierzchnią walcową o danym promieniu krzywizny i z których dwie inne powierzchnie boczne mają ścianki odpowiednio sąsiadujące z powierzchnią walcową, przy czym te ścianki są skierowane w kierunku osi powierzchni walcowej, znamienne tym, że dwie ścianki (26, 28), (44, 46), (54, 56) są nachylone względem środkowej płaszczyzny prostopadłej do podstawy (22) kowadła (10), (40), (50) przechodzącej przez oś krzywizny tylnej powierzchni walcowej (16), (42), (52), przy czym nachylenia obu ścianek (26, 28), (44, 46), (54, 56) są identyczne i w przeciwnych kierunkach.
  2. 2. Kowadło według zastrz. 1, znamienne tym, że ścianki (26,28), (44, 46), (54, 56) są nachylone pod kątem od 3° do 15°.
  3. 3. Kowadło według zastrz. 1, znamienne tym, że podstawa (22) ma dwa wystające wypusty (30).
  4. 4. Kowadło według zastrz. 1, znamienne tym, że podstawa (22) ma wystający wypust (58).
  5. 5. Kowadło według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że wypusty (30), (58) są umieszczone na podstawie, w kierunku której ścianki (26, 28), (54, 56) są rozbieżne.
  6. 6. Koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej obejmujące walcowy pierścień kowadeł z wewnętrznym i dolnym promieniowym kołnierzem dla pionowego podpierania kowadeł, które mają kształt graniastosłupa zawierającego dwie podstawy i powierzchnie boczne, z których jedna powierzchnia boczna jest walcową powierzchnią o takim samym promieniu krzywizny jak pierścień kowadeł i którego dwie inne powierzchnie boczne mają ścianki stykające się odpowiednio z walcową powierzchnią i są skierowane w kierunku środka pierścienia kowadeł, przy czym kowadła są zaklinowane wewnątrz koła kowadeł efektem sklepienia, znamienne tym, że ścianki (26, 28), (44, 46), (54, 56) powierzchni bocznych (18, 20) są nachylone względem środkowej płaszczyzny (22) kowadła (10), (40), (50) przechodzącej przez środkową oś koła kowadeł (12), (60), przy czym nachylenia obu ścianek (26, 28), (44, 46), (54, 56) są identyczne i w przeciwnych kierunkach.
  7. 7. Koło kowadeł według zastrz. 6, znamienne tym, że wszystkie kowadła (10) są identyczne i skierowane pionowo, przy czym co drugie kowadło skierowane jest w przeciwnym kierunku.
  8. 8. Koło kowadeł według zastrz. 6, znamienne tym, że zawiera dwie grupy kowadeł (40), (50) o różnych wymiarach, przy czym każde kowadło z jednej grupy jest pomiędzy dwoma kowadłami z drugiej grupy.
  9. 9. Koło kowadeł według zastrz. 6, znamienne tym, że ścianki (26, 28), (44, 46), (54, 56) nachylone są pod kątem od 3° do 15°.
  10. 10. Koło kowadeł według zastrz. 7, znamienne tym, że kowadła (10) mają na podstawie (22), (24) dwa wypusty (30), a wewnętrzny kołnierz (14) koła kowadeł (12) ma odpowiednie otwory (32) opowiadające wypustom (30).
  11. 11. Koło kowadeł według zastrz. 8, znamienne tym, że kowadła (50) jednej z grup mają wypusty (58) na ich podstawie, a wewnętrzny kołnierz koła kowadeł (60) ma odpowiednie otwory opowiadające wypustom (58).
PL97318631A 1996-02-27 1997-02-24 Kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej PL187495B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BE9600168A BE1010037A3 (fr) 1996-02-27 1996-02-27 Enclume pour concasseur a impact centrifuge et cercle d'enclumes equipe de telles enclumes.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL318631A1 PL318631A1 (en) 1997-09-01
PL187495B1 true PL187495B1 (pl) 2004-07-30

Family

ID=3889569

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97318631A PL187495B1 (pl) 1996-02-27 1997-02-24 Kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5806774A (pl)
EP (1) EP0792690B1 (pl)
JP (1) JPH09225328A (pl)
KR (1) KR970061364A (pl)
AT (1) ATE201614T1 (pl)
AU (1) AU703900B2 (pl)
BE (1) BE1010037A3 (pl)
BR (1) BR9700317A (pl)
CA (1) CA2198170A1 (pl)
CZ (1) CZ287004B6 (pl)
DE (1) DE69704970T2 (pl)
ES (1) ES2157046T3 (pl)
MX (1) MX9701422A (pl)
PL (1) PL187495B1 (pl)
PT (1) PT792690E (pl)
SK (1) SK281962B6 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0898067B1 (en) 1997-08-21 2004-03-17 Nissan Motor Co., Ltd. Exhaust gas purifying system of internal combustion engine
US6916976B1 (en) 1997-09-12 2005-07-12 Commonwealth Scientific & Industrial Research Organisation Regulation of gene expression in plants
US6227472B1 (en) * 1999-11-20 2001-05-08 Robert Ryan Stonecrusher with externally adjustable anvil ring
AUPR858301A0 (en) * 2001-10-30 2001-11-29 Crushing & Mining Equipment Pty Ltd An impactor anvil
US7090159B2 (en) 2004-03-23 2006-08-15 Kennametal Inc. Invertible center feed disk for a vertical shaft impact crusher
WO2013127507A1 (en) 2012-02-29 2013-09-06 DICHTER, Ingrid Impact member for vertical shaft impact crusher
US10668478B2 (en) 2013-09-11 2020-06-02 Distron Manufacturing Co. Multi directional rifling and multi flow variable speed rifling for liner segments for crushers, reclaimers, separators and cleaners for products
US9757731B2 (en) 2013-09-11 2017-09-12 Didion Manufacturing Company Interlocking liner segments for a tumbling unit
KR101476958B1 (ko) 2014-06-11 2014-12-24 하용간 수직축 충격 파쇄기 및 그 회전자
CA3029673A1 (en) 2016-06-29 2018-01-04 Superior Industries, Inc. Vertical shaft impact crusher

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3088685A (en) * 1961-06-26 1963-05-07 Thomas E Bridgewater Breaker plate structure for impact crusher and retaining means therefor
US3093329A (en) * 1961-06-28 1963-06-11 Thomas E Bridgewater Breaker plate structure
US3474974A (en) * 1967-02-27 1969-10-28 Bruce V Wood Impact type crusher
US4090673A (en) * 1977-02-18 1978-05-23 Canica Crushers Ltd. Centrifugal impact rock crushers
AU565386B2 (en) * 1982-11-29 1987-09-17 Kubota Ltd. Impact crusher with adjustable crushing gap
US4768724A (en) * 1986-03-25 1988-09-06 Guy Ehmann Breaker plate for rock crusher
US4756484A (en) * 1986-09-22 1988-07-12 Nordberg, Inc. Vertical shaft impact crusher with interchangeable crusher ring segments
US5029761A (en) * 1989-11-30 1991-07-09 Nordberg Inc. Liner wear insert for vertical shaft impactor rotor
US5184784A (en) * 1990-08-15 1993-02-09 Canica Crushers, Inc. Anvil for use in a centrifugal impact crusher

Also Published As

Publication number Publication date
SK281962B6 (sk) 2001-09-11
JPH09225328A (ja) 1997-09-02
US5806774A (en) 1998-09-15
CZ287004B6 (en) 2000-08-16
CA2198170A1 (en) 1997-08-27
BE1010037A3 (fr) 1997-12-02
SK25797A3 (en) 1997-10-08
AU1263297A (en) 1997-09-04
BR9700317A (pt) 1998-10-27
PT792690E (pt) 2001-10-30
ES2157046T3 (es) 2001-08-01
DE69704970T2 (de) 2001-11-15
ATE201614T1 (de) 2001-06-15
AU703900B2 (en) 1999-04-01
DE69704970D1 (de) 2001-07-05
PL318631A1 (en) 1997-09-01
KR970061364A (ko) 1997-09-12
MX9701422A (es) 1997-08-30
EP0792690A1 (fr) 1997-09-03
CZ57397A3 (en) 1997-11-12
EP0792690B1 (fr) 2001-05-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL187495B1 (pl) Kowadło i koło kowadeł odśrodkowej kruszarki udarowej
US3474974A (en) Impact type crusher
RU2198030C2 (ru) Барабанная дробилка
CA2028403C (en) Tooth mounting apparatus for excavation bucket
CA2158831A1 (en) Grinding mill liner adapter
EP2441521B1 (en) A wear part for a crusher
US9446412B2 (en) Distributor plate locking mechanism for a vertical shaft impact crusher
MXPA97001422A (en) Yunque for centrifuge impact crusher and yunches circle equipped with such yunq
RU2659086C1 (ru) Броня плеча траверсы
KR101580988B1 (ko) 분배 부재 및 이를 포함하는 수직축 임팩트 크러셔
US3088685A (en) Breaker plate structure for impact crusher and retaining means therefor
US5046670A (en) Crushing device
RU2660668C1 (ru) Броня стенки траверсы
US4577806A (en) Impeller assembly for an impact crusher
KR100838954B1 (ko) 파분쇄용 수직축 임팩트 크라샤용 분배판
KR101740396B1 (ko) 분배 부재 및 이를 포함하는 수직축 임팩트 크러셔
RU5539U1 (ru) Барабанная мельница и футеровочная резиновая плита для ее футеровки
SU1352051A1 (ru) Твердоплавна пластина дл горно-режущего инструмента
EP0280003A1 (en) Device in a bucket wheel
RU2106228C1 (ru) Резец
CN115445696A (zh) 磨耗衬板组件
SU1238790A1 (ru) Подпорное кольцо трубной мельницы

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20060224