PL187388B1 - Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego - Google Patents

Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego

Info

Publication number
PL187388B1
PL187388B1 PL98330029A PL33002998A PL187388B1 PL 187388 B1 PL187388 B1 PL 187388B1 PL 98330029 A PL98330029 A PL 98330029A PL 33002998 A PL33002998 A PL 33002998A PL 187388 B1 PL187388 B1 PL 187388B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
products
space
container
plate
longitudinal axes
Prior art date
Application number
PL98330029A
Other languages
English (en)
Other versions
PL330029A1 (en
Inventor
Karl-Heinz Grieben
Peter Kägeler
Arnd Meier
Walter Pein
Original Assignee
Hauni Maschinenbau Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hauni Maschinenbau Ag filed Critical Hauni Maschinenbau Ag
Publication of PL330029A1 publication Critical patent/PL330029A1/xx
Publication of PL187388B1 publication Critical patent/PL187388B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/35Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine
    • A24C5/352Adaptations of conveying apparatus for transporting cigarettes from making machine to packaging machine using containers, i.e. boats
    • A24C5/354Filling the boats at the making machine

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)
  • Specific Conveyance Elements (AREA)
  • Special Conveying (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do zbierania majacych ksztalt pretów produktów przemyslu tyto- niowego i do przemieszczania produktów do pojemnika, z przenosnikiem do transportu produktów w kierunku poprzecznym wzgle- dem ich wzdluznych osi do przestrzeni, w której zbierana jest okreslona ilosc pro- duktów, oraz z urzadzeniem przenoszacym do przemieszczania okreslonej ilosci produk- tów w kierunku ich wzdluznej osi z tej prze- strzeni do pojemnika, znamienne tym, ze zawiera uklad przesuwajacy (38 do 48) do przesuwania jednej lub kilku górnych warstw (A1) produktów w kierunku osiowym. Fig. 2 a PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego i do przemieszczania produktów do pojemnika, z przenośnikiem do transportu produktów w kierunku poprzecznym względem ich wzdłużnych osi do przestrzeni, w której zbierana jest określona ilość produktów, oraz z urządzeniem przenoszącym do przemieszczania określonej ilości produktów w kierunku ich wzdłużnej osi z przestrzeni do pojemnika.
Pod pojęciem „mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego” rozumiane są papierosy z tytoniu lub innego materiału do palenia, z filtrem lub bez filtru, zwłaszcza jed187 388 nak pręty filtrów, składające się z otoczonego koszulką (na przykład papierem) materiału filtru (na przykład octanu celulozy).
Pręty filtrów umieszcza się często po ich wyprodukowaniu w pojemnikach. Tego typu pojemnikami mogą być kartony wysyłkowe, w których wysyła się pręty filtrów. Mogą nimi być również pojemniki pośrednie, zwane „koziołkami”, które napełnia się prętami filtrów w fabrykach, na stanowiskach produkcyjnych, a następnie ponownie opróżnia w celu wytwarzania papierosów z filtrem. W obu przypadkach pożądane jest, aby liczba produktów w pojemnikach była w miarę możliwości utrzymywana na stałym poziomie. Poza tym w pojemniku należy uzyskać plastrowe ułożenie produktów, poprzez przesuniecie poszczególnych rzędów papierosów o połowę średnicy względem sąsiadujących z nimi od góry i od dołu rzędów produktów, i jak najgładszą poziomą powierzchnię wszystkich produktów.
Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego i do przemieszczania produktów do pojemnika, z przenośnikiem do transportu produktów w kierunku poprzecznym względem ich wzdłużnych osi do przestrzeni, w której zbierana jest określona ilość produktów, oraz z urządzeniem przenoszącym do przemieszczania określonej ilości produktów w kierunku ich wzdłużnej osi z tej przestrzeni do pojemnika, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera układ przesuwający do przesuwania jednej lub kilku górnych warstw produktów w kierunku osiowym.
Korzystnie, układ przesuwający stanowi wraz z przesuniętymi warstwami produktów podporę dla kolejnych doprowadzanych produktów.
Korzystnie, układ przesuwający ma zgarniającą produkty listwę przesuwającą i usytuowaną po przeciwnej stronie listwę powrotną.
Korzystnie, listwa przesuwająca ma większą liczbę ustawionych szeregowo elementów przesuwających.
Korzystnie, urządzenie zawiera zasobnik energii, korzystnie w postaci sprężyn, lub napęd, dla powrotnego ruchu listwy powrotnej.
Korzystnie, urządzenie zawiera ruchomą w kierunku do pojemnika, w przód i w tył, płytę.
Korzystnie, w przestrzeni, w której zbierana jest określona ilość produktów', znajdują się ruchome tam i z powrotem elementy prostujące, korzystnie w postaci prętów, których wzdłużne osie są równoległe do wzdłużnych osi produktów.
Korzystnie, przestrzeń, w której zbierana jest określona ilość produktów, jest zaopatrzona w opuszczaną wraz ze wzrostem ilości produktów·, zaopatrzoną w wybrzuszenia, dolną płytę.
Korzystnie, przestrzeń, w której zbierana jest określona ilość produktów, jest ograniczona z boku, co najmniej częściowo, ruchomymi w dół wybrzuszonymi taśmami.
Korzystnie, wybrzuszenia wybrzuszonych taśm są większe niż średnica produktów.
Korzystnie, pojemnik na koniec zbierania całkowitej ilości produktów znajduje się w przestrzeni, w której zbierana jest określona ilość produktów, w pozycji napełniania i jest przemieszczalny w kierunku swej zamkniętej tylnej ścianki.
Korzystnie, wzajemny odstęp ograniczających z boku przestrzeń, wybrzuszonych taśm jest większy niż szerokość ilości produktów, leżących ciasno obok siebie, zaś odstęp bocznych ścianek pojemnika jest większy niż szerokość przestrzeni.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego według wynalazku, w postaci napełniacza pojemników, w widoku z przodu, fig. 1a - szczegóły urządzenia z fig. 1 w powiększeniu, fig. 2 - napełniacz pojemników z fig. 1 w widoku z boku, fig. 2a szczegół widoku z fig. 2 w powiększeniu, fig. 3 napełniacz pojemników z fig. 1 i 2 w widoku z góry, fig. 3a - szczegół widoku z góry z fig. 3 w powiększeniu, a fig. 4 - fragment wybrzuszonej taśmy z przylegającymi warstwami prętów filtrów w dużym powiększeniu.
Na rysunku przedstawione jest urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego w postaci napełniacza 1 pojemników, do którego doprowadzane są mające kształt prętów produkty przemysłu tytoniowego, zwłaszcza pręty filtrów (lub także papierosów), poprzecznie względem ich wzdłużnych osi, w strumieniu 5 masy pomiędzy dwiema taśmami 2 i 3. Mające kształt prętów produkty A nie są przedstawione na fig. 2 do 4
187 388 zgodnie z rzeczywistością ciasno obok siebie, lecz w odstępach, tak aby działanie opisanych poniżej elementów konstrukcyjnych było lepiej zrozumiałe. Na końcu strumienia. 5 masy produktów znajduje się elastyczna przepona 4, która spoczywa na produktach i porusza się w strefie 7 zmiany kierunku w górę i w dół, zależnie od ilości 6 produktów·'. Fotokomórki 8, 9 i 11 odpowiadają w znany sposób za sterowanie taśmami 2 i 3 zapewniając doprowadzanie prawidłowej ilości produktów w jednostce czasu. Poniżej strefy 7 zmiany kierunku obszar wlotowy 12 napełniacza 1 pojemników poszerza się za pomocą rozbieżnych ścianek 13, 14, osiągając w przybliżeniu szerokość pojemnika 16, w którym mają być umieszczane produkty. Pojemnikami mogą być otwarte „koziołki”. Mogą nimi być również inne pojemniki, na przykład tak zwane kartony wysyłkowe. Pojemniki 16 mają boczne ścianki oznaczone jako 16a, 16b, zaś tylna ścianka jest oznaczona jako 16c. Obszar wlotowy 12 odpowiada opracowanym przez Zgłaszającego napełniaczom pojemników' typu HCF, znanym w przemyśle papierosowym.
Poniżej obszaru wlotowego 12 znajduje się przestrzeń 17 w postaci pionowego szybu o pionowych ściankach 18 i 19. Strefa 7 zmiany kierunku i obszar wlotowy 12 stanowią zatem strefę zbierania doprowadzanych produktów, pod którą znajduje się przestrzeń 17 szybu, ograniczona ściankami 18, 19. Przestrzeń 17 szybu stanowi zatem przestrzeń, w której zbierana jest określona ilość produktów. Z tej przestrzeni należy każdorazowo przemieścić określone ilości produktów w kierunku ich wzdłużnych osi do pojemników 16. W tym celu zaopatrzona w wybrzuszenia dolna płyta 21, zamocowana na bocznych wybrzuszonych taśmach 22, 23, jest opuszczana odpowiednio do doprowadzania produktów za pomocą taśm 2 i 3 (szczegóły są uwidocznione na fig. 2a i 3a). Do tego celu służą silnikowe napędy 24 i 26, napędzające wybrzuszone taśmy 22, 23. Podczas opuszczania wybrzuszonej płyty 21 pręty prostujące 27, zamocowane na listwie 28, są poruszane w jedną i drugą stronę, odpowiednio do podwójnej strzałki 30. Silnikowy napęd 29 wprawia listwę, poprzez mimośród 31 i układ sprzęgający 32, w ruch w jedną i drugą stronę po płaskim łuku koła. Wskutek ruchów prętów prostujących 27 produkty układają się tak, że poszczególne warstwy produktów są przesunięte o połowę średnicy produktu w stosunku do warstw sąsiadujących z nimi od góry i od dołu.
Gdy zaopatrzona w wybrzuszenia dolna płyta 21 osiągnie swe dolne położenie końcowe, wówczas następuje przemieszczenie określonej ilości produktów, rozmieszczonych regularnie w przestrzeni 17, do znajdującego się za nią pojemnika 16 za pomocą płyty przesuwającej 33, poruszanej przez uruchamiany sprężonym powietrzem tłok układu cylindrowotłokowego 34 w obie strony, w kierunku podwójnej strzałki 36, i przesuwającej względnie przemieszczającej produkty A w trakcie skierowanego w stronę pojemnika 16 suwu w jedną stronę, w kierunku ich wzdłużnych osi, do pojemnika 16. Odnośnikiem 37 oznaczone są drążki prowadzące płyty przesuwającej 33. Przyłącza powietrza, należące do układu cylindrowotłokowego 34, nie są przedstawione. Po przemieszczeniu określonej ilości produktów z przestrzeni 17 do pojemnika 16 ten ostatni jest w stanie napełnionym usuwany w opisany poniżej sposób, zaś na jego miejsce jest ustawiany pusty pojemnik.
Podczas przemieszczania produktów A do pojemnika 16 i odprowadzania napełnionych pojemników znajdujące się pomiędzy ściankami 18 i 19 produkty należy powstrzymać przed ześlizgiwaniem się w dół. Do tego celu służy układ przesuwający 38, włączany przed włączeniem napędu 34 płyty przesuwającej 33, który to układ przesuwa jedną lub kilka warstw A1 produktów w kierunku osiowym o określony odcinek, tak że podczas przemieszczania formacji produktów i wymiany pojemników produkty znajdujące się powyżej spoczywają na przesuniętej warstwie produktów i części układu przesuwającego, dzięki czemu nie mogą ześlizgiwać się w dół. Do tego celu służy listwa przesuwająca 41, w której zamocowane są trzpienie 42, otoczone sprężynami 43 i oddziałujące na ustawione szeregowo elementy przesuwające 44. Jeżeli listwa przesuwająca 41 zostanie przesunięta za pomocą napędu 46, wówczas na sprężyny 43 działają siły ściskające, zaś trzpienie naciskają na elementy przesuwające 44, które przesuwają osiowo produkty A warstwy A1. Zamiast tylko jednej warstwy A1 produktów można również przesuwać dwie lub więcej warstw w celu oddzielenia produktów naciskających z góry. Na przeciwnej stronie produktów, na listwie podporowej 45, znajduje się listwa powrotna 47, która przy przesuwie warstwy Al produktów naciska na sprężyny 48. Po zakończeniu ruchu przesuwnego w kierunku listwy powrotnej przesunięta warstwa Al pro187 388 duktów pozostaje naprężona w swym położeniu i sprawia, że w trakcie procesu przemieszczania za pomocą płyty przesuwającej 33 i wymiany pojemników znajdujące się powyżej produkty nie mogą ześlizgiwać się w dół. Poza tym produkty mogą również swymi zakończeniami spoczywać na elementach przesuwających 44. Potem następuje proces przemieszczania za pomocą płyty 33, przed którym to procesem napędy 24 i 26 wybrzuszonej płyty 21, a zatem również formacja produktów w przestrzeni 17, są opuszczane o mały odcinek.
Gdy proces przemieszczania określonej ilości produktów z przestrzeni 17 do pojemnika 16 za pomocą płyty przesuwającej 33 zostanie zakończony, to jest gdy płyta przesuwająca 33 zostanie przez jej napęd 34 cofnięta ponownie w położenie wyjściowe, wówczas napęd 46 przemieszcza swój drążek tłokowy również w kierunku przeciwnym, wskutek czego listwa powrotna 47 może przesunąć z powrotem warstwę A1 produktów i elementy przesuwające wzdłuż osi w położenie wyjściowe, pod działaniem sprężyn 48. Warstwa A1 jest przy tym przytrzymywana ponownie przez elementy przesuwające 44 i listwę powrotną 47. Po powrocie warstwa A1 produktów pokrywa się osiowo w leżącymi nad nią warstwami produktów i może być przejęta przez, podniesioną tymczasem ponownie, wybrzuszoną dolną płytę 21. Następnie wybrzuszona płyta jest w opisany sposób ponownie opuszczana, wskutek czego w przestrzeni 17 powstaje od nowa formacja produktów. Wówczas, poprzez włączenie napędu 46 układu przesuwającego 38 i napędu 34 płyty przesuwającej 44, rozpoczynany jest nowy proces przemieszczania, za pomocą którego formacja produktów jest przemieszczana do nowego pustego pojemnika.
Na fig. 2a przedstawione są szczegóły napędu 46 listwy przesuwającej 41. Znany pneumatyczny układ cylindrowo-tłokowy 49 jest zasilany sprężonym powietrzem przez nie przedstawione przyłącza powietrzne, wskutek czego jego tłok 51 może oddziaływać na ruchomą płytę 52 równoległowodu ze stacjonarną płytą 53. Płyta 52 jest w ten sposób przesuwana w kierunku podwójnej strzałki 30.
Puste pojemniki 16 stoją na przenośniku taśmowym 56, przesuwającym położony najbardziej z przodu pojemnik 16.1 w kierunku stanowiska napełniania w kierunku strzałki 57. Do opuszczania w pozycję 16.2 napełniania służą silnikowe napędy 58, 59, napędzające łańcuchy 61 lub 62, prowadzone na kołach łańcuchowych 63 lub 64. Łańcuchy 61, 62 transportują pojemniki 16.2 po ich napełnieniu na przenośnik taśmowy 66, odprowadzający je w kierunku strzałki 67. Puste pojemniki mogą być doprowadzane do przenośnika 56 ręcznie lub automatycznie, zaś pełne pojemniki 16.2 mogą być zdejmowane ręcznie lub automatycznie z przenośnika taśmowego 66.
Na fig. 1a i, zwłaszcza, na fig. 4, przedstawiona jest w dużym powiększeniu wybrzuszona taśma 22 z wybrzuszeniami 22a oraz produkty A. Promienie R wybrzuszeń są znacznie większe niż promienie produktów A. Są one również nieznacznie większe od odcinka S, biegnącego od środka symetrii co drugiego produktu A2 do wybrzuszenia 22a. Największe odległości wybrzuszonych taśm 22 i 23 odpowiadają korzystnie liczbie produktów warstwy x średnica produktu +1/2 średnicy produktu. Taki dobór wymiarów ułatwia ześlizgiwanie się produktów i tworzenie warstw o jednakowym kształcie, przy czym produkty leżą „w przerwach” wskutek niejednakowej liczby produktów w sąsiednich warstwach. W ten sposób na dolnej płycie 21 i pomiędzy wybrzuszonymi taśmami 22, 23 w przestrzeni 17 znajdują się formacje produktów o bardzo wyrównanej liczbie produktów, co jest ważne zwłaszcza wówczas, gdy pojemniki 16 stanowią pojemniki wysyłkowe, w których produkty są sprzedawane przez producenta dalszym przetwórcom.
187 388
187 388
Fig.3
187 388
Fig 2
187 388
187 388
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł

Claims (12)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego i do przemieszczania produktów do pojemnika, z przenośnikiem do transportu produktów w kierunku poprzecznym względem ich wzdłużnych osi do przestrzeni, w której zbierana jest określona ilość produktów, oraz z urządzeniem przenoszącym do przemieszczania określonej ilości produktów w kierunku ich wzdłużnej osi z tej przestrzeni do pojemnika, znamienne tym, ze zawiera układ przesuwający (38 do 48) do przesuwania jednej lub kilku górnych warstw (A1) produktów w kierunku osiowym.
  2. 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że układ przesuwający (44) stanowi wraz z przesuniętymi warstwami (A1) produktów podporę dla kolejnych doprowadzanych produktów
  3. 3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że układ przesuwający (38 do 48) ma zgarniającą produkty listwę przesuwającą (41) i usytuowaną po przeciwnej stronie listwę powrotną (47).
  4. 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że listwa przesuwająca (41) ma większą liczbę ustawionych szeregowo elementów przesuwających (44).
  5. 5. Urządzenie według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że zawiera zasobnik energii, korzystnie w postaci sprężyn (48), lub napęd, dla powrotnego ruchu listwy powrotnej (47).
  6. 6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że zawiera ruchomą w kierunku do pojemnika (16), w przód i w tył, płytę (33).
  7. 7. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w przestrzeni (17) znajdują się ruchome tam i z powrotem elementy prostujące (27), korzystnie w postaci prętów, których wzdłużne osie są równoległe do wzdłużnych osi produktów
  8. 8. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przestrzeń (17) jest zaopatrzona w opuszczaną wraz ze wzrostem ilości produktów, zaopatrzoną w wybrzuszenia, dolną płytę (21).
  9. 9. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że przestrzeń (17) jest ograniczona z boku, co najmniej częściowo, ruchomymi w dół wybrzuszonymi taśmami (22,23).
  10. 10. Urządzenie według zastrz. 9, znamienne tym, że wybrzuszenia (22a) wybrzuszonych taśm (22, 23) są większe niż średnica produktów
  11. 11. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że pojemnik (16) na koniec zbierania całkowitej ilości produktów znajduje się w przestrzeni (17) w pozycji napełniania i jest przemieszczalny w kierunku swej zamkniętej tylnej ścianki.
  12. 12. Urządzenie według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że wzajemny odstęp ograniczających z boku przestrzeń (17), wybrzuszonych taśm (22, 23) jest większy niż szerokość ilości produktów, leżących ciasno obok siebie, zaś odstęp bocznych ścianek (16a, 16b) pojemnika (16) jest większy niż szerokość przestrzeni (17).
PL98330029A 1997-12-05 1998-12-02 Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego PL187388B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19753875A DE19753875A1 (de) 1997-12-05 1997-12-05 Vorrichtung zum Ansammeln und Überführen von stabförmigen Artikeln der tabakverarbeitenden Industrie

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL330029A1 PL330029A1 (en) 1999-06-07
PL187388B1 true PL187388B1 (pl) 2004-06-30

Family

ID=7850772

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98330029A PL187388B1 (pl) 1997-12-05 1998-12-02 Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0920815B1 (pl)
JP (1) JPH11235167A (pl)
AT (1) ATE232051T1 (pl)
DE (2) DE19753875A1 (pl)
PL (1) PL187388B1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR100765065B1 (ko) 2006-12-01 2007-10-08 주식회사 케이티앤지 궐련 보관 및 공급 장치 및 그 제어방법
DE102007022845A1 (de) 2007-05-12 2008-11-13 Hauni Maschinenbau Ag Befüllmagazin zum Befüllen von Schachtschragen sowie Befüllstation mit einem solchen Befüllmagazin
PL226406B1 (pl) 2010-12-01 2017-07-31 Int Tobacco Machinery Poland Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Urządzenie,stacja oraz sposób napełniania pod wpływem siły grawitacji zespołu magazynującego
PL235634B1 (pl) * 2015-02-01 2020-09-21 Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia Zespół napełniający do maszyny do napełniania kaset oraz sposób napełniania kaset

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB877875A (en) * 1956-10-18 1961-09-20 James George Edward Hillman Improvements in or relating to apparatus for collecting cigarettes
US2938317A (en) * 1957-07-04 1960-05-31 Molins Machine Co Ltd Apparatus for collecting cigarettes in receptacles
FR1207781A (fr) * 1957-07-16 1960-02-18 Molins Machine Co Ltd Perfectionnements aux appareils pour rassembler des cigarettes dans des réceptacles

Also Published As

Publication number Publication date
DE19753875A1 (de) 1999-06-10
EP0920815A1 (de) 1999-06-09
DE59807111D1 (de) 2003-03-13
JPH11235167A (ja) 1999-08-31
EP0920815B1 (de) 2003-02-05
ATE232051T1 (de) 2003-02-15
PL330029A1 (en) 1999-06-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US1614586A (en) Machine for separating articles
US7533513B2 (en) Fill and packaging method
US4172531A (en) Apparatus for transforming a stream of overlapping paper sheets into a staple of sheets
JPH0513681Y2 (pl)
US1726418A (en) Conveyer mechanism
US3470674A (en) Roll packing apparatus
US7243479B2 (en) Apparatus and method for loading a packaging station of an insulation batt packager
US2872020A (en) Stacking apparatus
US2853177A (en) Conveyer loading mechanism
PL187388B1 (pl) Urządzenie do zbierania mających kształt prętów produktów przemysłu tytoniowego
WO2004039707A1 (en) A unit for transferring and spacing articles
US3624723A (en) Automatic bag accumulating, advancing and charging apparatus
US4769975A (en) Machine for packaging food products of flat, wide type, in particular pasta denominated `lasagna`
US4073374A (en) Apparatus for handling rod-like articles
US2601093A (en) Method and apparatus for packaging a predetermined weight of food material
EP2604528B1 (en) Machine for producing bags containing fibre material
US3550349A (en) Bundling machine
US2504339A (en) Noodle machine
US1601257A (en) Apparatus for feeding cigarettes and other articles of similar shape
CN114148576A (zh) 一种全自动理料整列包装系统
US3490353A (en) Roll packing method
JP2005535519A (ja) 蛇行形ループ状に配置された可撓性ウェブ、特に繊維ウェブを包装するためのシステム
US5809751A (en) Machine for automatically packaging pasta strips of wide flat type, in particular pasta known as lasagne
US2045337A (en) Packing machine
GB1595690A (en) Method of and apparatus for inserting filled bag-shaped containers into boxes or cartons

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20081202