PL185292B1 - Sektor filtrujący - Google Patents

Sektor filtrujący

Info

Publication number
PL185292B1
PL185292B1 PL97329067A PL32906797A PL185292B1 PL 185292 B1 PL185292 B1 PL 185292B1 PL 97329067 A PL97329067 A PL 97329067A PL 32906797 A PL32906797 A PL 32906797A PL 185292 B1 PL185292 B1 PL 185292B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
filter
ridges
shaped elements
projections
filter sector
Prior art date
Application number
PL97329067A
Other languages
English (en)
Other versions
PL329067A1 (en
Inventor
Harry Nilsson
Original Assignee
Harry Nilsson
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Harry Nilsson filed Critical Harry Nilsson
Publication of PL329067A1 publication Critical patent/PL329067A1/xx
Publication of PL185292B1 publication Critical patent/PL185292B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D33/00Filters with filtering elements which move during the filtering operation
    • B01D33/15Filters with filtering elements which move during the filtering operation with rotary plane filtering surfaces
    • B01D33/21Filters with filtering elements which move during the filtering operation with rotary plane filtering surfaces with hollow filtering discs transversely mounted on a hollow rotary shaft
    • B01D33/23Construction of discs or component sectors thereof

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Filtration Of Liquid (AREA)
  • Filtering Materials (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Separation By Low-Temperature Treatments (AREA)

Abstract

1. Sektor filtrujacy, zwlaszcza do tarczy filtracyjnej do filtra wirujacego, przy czym w sklad tarczy filtracyjnej wchodzi wiele sektorów filtrujacych, z których kazdy zawiera dw a pola- czone ze soba elementy w ksztalcie plyt uformowane z materialu arkuszowego o malej grubosci, kazdy z plaszczyzna glówna odpowiadajaca plaszczyznie materialu arkuszowego w jego nie znieksztalconym stanie oraz wystepy uformowane w materiale elementów w ksztalcie plyt rozmieszczone na zewnatrz od odpo- wiedniej plaszczyzny glównej i utrzymujace tkanine filtracyjna w odstepie od odpowiedniej plaszczyzny glównej, znamienny ¦ tym, ze w materiale elementów (2, 3) w ksztalcie plyt sa ufor mowane w odstepie od siebie, korzystnie, równolegle grzbiety (15), które rozmieszczone sa w sposób ciagly w pierwszym kierunku nad sektorem filtrujacym, przy czym wystepy (14) rozmieszczone sa w sposób nieciagly nad sektorem filtrujacym w drugim kierunku, korzystnie, prostopadlym do pierwszego kierunku, ponadto kazdy wystep (14) obejmuje wzdluznie co najmniej dwa sasiednie grzbiety (15), zas sasiadujace ze soba poprzecznie wystepy (14) sa przesuniete wzdluznie wzgledem siebie o wielkosc przesuniecia równa co najmniej odleglosci pomiedzy sasiednimi grzbietami (15), ponadto wysokosc tych grzbietów (15) nad glówna plaszczyzna (13) jest mniejsza niz ta odleglosc, zas glówne plaszczyzny elementów (2, 3) w ksztalcie plyt sa ze soba polaczone. Fig. 1 PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest sektor filtrujący, zwłaszcza jeden z wielu sektorów filtrujących do tarczy filtracyjnej w wirującym filtrze.
185 292
Znane są sektory filtrujące, w skład których wchodzą dwa połączone ze sobą elementy w kształcie płyt, każdy z główną płaszczyzną. Ukształtowane w materiale elementów w kształcie płyt występy wychodzą na zewnątrz z głównej płaszczyzny i są przystosowane do trzymania tkaniny filtracyjnej w pewnej odległości od odpowiedniej płaszczyzny głównej. Stosowany tu termin „płaszczyzna główna” należy rozumieć jako płaszczyznę półfabrykatu na element w kształcie płyty w jego pierwotnym, nie odkształconym, płaskim stanie.
W opisie patentowym amerykańskim nr US-A-5 330 644 ujawniono sektor filtrujący opisany wyżej ogólnie, w którym z głównych płaszczyzn elementów w kształcie płyt wychodzą występy lub wybrzuszenia również w kierunku do wewnątrz, sprzęgając się z powierzchniami kontaktowymi leżącymi w płaszczyźnie środkowej sektora filtrującego. Zatem główne płaszczyzny dwóch mających kształt płyt elementów znajdują się w pewnej odległości od środkowej płaszczyzny, równej wysokości skierowanych do wewnątrz wybrzuszeń. Skutkiem tego powstaje struktura filtrująca o dużej wytrzymałości na zginanie we wszystkich kierunkach. W głównych płaszczyznach elementów w kształcie płyt istnieją otwory do kierowania filtratu do wewnętrznej przestrzeni pomiędzy dwoma elementami w kształcie płyt. Podczas pracy takiego sektora filtrującego, jak również innych sektorów filtrujących, filtrat jest kierowany do wnętrza sektora filtrującego. Jednakże okazało się, że występuje tendencja do stopniowego zatykania filtra tego rodzaju przez osadzające się drobne cząstki doprowadzane z filtratem. Ponadto niepraktyczne jest czyszczenie lub płukanie wnętrza filtra.
W znanych rozwiązaniach istnieje konieczność kierowania filtratu do wnętrza sektora filtrującego ponieważ trzeba z sektora filtrującego usuwać duże ilości filtratu, których nie można odprowadzić za pomocą głównego filtratu a tylko pomiędzy tkanina filtrującą a powierzchnią elementów w kształcie płyt. Zatem istnieje potrzeba opracowania nowego sektora filtrującego, w którym nie trzeba kierować filtratu do jego wnętrza.
Sektor filtrujący, zwłaszcza do tarczy filtracyjnej do filtra wirującego, przy czym w skład tarczy filtracyjnej wchodzi wiele sektorów filtrujących, z których każdy zawiera dwa połączone ze sobą elementy w kształcie płyt uformowane z materiału arkuszowego o małej grubości, każdy z płaszczyzną główną odpowiadająca płaszczyźnie materiału arkuszowego w jego nie zniekształconym stanie oraz występy uformowane w materiale elementów w kształcie płyt rozmieszczone na zewnątrz od odpowiedniej płaszczyzny głównej i utrzymujące tkaninę filtracyjną w odstępie od odpowiedniej płaszczyzny głównej, według wynalazku charakteryzuje się tym, że w materiale elementów w kształcie płyt są uformowane w odstępie od siebie, korzystnie, równoległe grzbiety, które rozmieszczone są w sposób ciągły w pierwszym kierunku nad sektorem filtrującym, przy czym występy rozmieszczone są w sposób nieciągły nad sektorem filtrującym w drugim kierunku, korzystnie, prostopadłym do pierwszego kierunku, ponadto każdy występ obejmuje wzdłużnie co najmniej dwa sąsiednie grzbiety, zaś sąsiadujące ze sobą poprzecznie występy są przesunięte wzdłużnie względem siebie o wielkość przesunięcia równą co najmniej odległości pomiędzy sąsiednimi grzbietami, ponadto wysokość tych grzbietów nad główną płaszczyzną jest mniejsza niż ta odległość, zaś główne płaszczyzny elementów w kształcie płyt są ze sobą połączone.
Korzystnie, drugi kierunek jest promieniowy. Korzystnie, przesuniecie wzdłużne pomiędzy sąsiadującymi ze sobą poprzecznie występami jest równe względnemu przesunięciu pomiędzy sąsiednimi grzbietami.
Korzystnie, pomiędzy odpowiednimi skrajnie wewnętrznymi promieniowo i skrajnie zewnętrznymi promieniowo występami co najmniej jednego promieniowego rzędu występów rozmieszczone są elementy przenoszące siłę rozciągającą, styczne z wierzchołkami wszystkich występów co najmniej jednego rzędu, oraz przymocowane do co najmniej jednego skrajnie wewnętrznego i skrajnie zewnętrznego występu w odpowiednim rzędzie.
Korzystnie, elementy przenoszące siłę rozciągająca są przymocowane do wierzchołka każdego występu wzdłuż którego biegną.
Korzystnie, w wierzchołku każdego występu w rzędzie występów z jednym z elementów przenoszących siłę rozciągającą umieszczonych wzdłuż niego znajduje się zagłębienie, w którym umieszczona jest korzystnie co najmniej część przekroju poprzecznego tego elementu, korzystnie w postaci pręta.
185 292
Korzystnie, jeden z elementów przenoszących siłę rozciągającąjest usytuowany wzdłuż każdego promieniowego rzędu występów, przy czym każdy z tych elementów jest przymocowany do każdego występu wzdłuż którego jest usytuowany.
Korzystnie, elementy przenoszące siłę rozciągającą są połączone przez spawanie punktowe do występu.
Konstrukcja według wynalazku pozwala na rozwiązanie istniejącego problemu ponownego zwilżania. Ponadto taki sektor filtrujący według wynalazku jest wytrzymały na ściskanie i na zginanie we wszystkich kierunkach.
Zaleta sektora filtrującego według wynalazku do tarczy filtracyjnej w wirującym filtrze zawierającego dwa połączone ze sobą elementy w kształcie płyt, wykonane z materiału arkuszowego o stosunkowo małej grubości, każdy z płaszczyzną główną odpowiadającą płaszczyźnie głównej materiału arkuszowego w jego stanie nie odkształconym, oraz występy uformowane w materiale elementów w kształcie płyt wychodzące na zewnątrz od odpowiedniej płaszczyzny głównej i przystosowane do trzymania tkaniny filtrującej w pewnej odległości od odpowiedniej płaszczyzny głównej, polega na tym, że w materiale elementów w kształcie płyt są uformowane znajdujące się w pewnej odległości od siebie, w przybliżeniu równoległe grzbiety, które biegną w sposób ciągły w pierwszym kierunku na sektorze filtrującym. Wspomniane występy biegną w sposób nieciągły po sektorze filtrującym w drugim kierunku w przybliżeniu prostopadłym do wspomnianego pierwszego kierunku, każdy z występów rozciąga się w kierunku długości na co najmniej dwa sąsiednie grzbiety, przy czym występy sąsiadujące ze sobą poprzecznie są przesunięte w kierunku długości względem siebie o co najmniej odstęp pomiędzy sąsiednimi grzbietami, ponadto wysokość wspomnianych grzbietów nad główną płaszczyznąjest mniejsza od wspomnianej odległości.
W przykładzie wykonania wynalazku zapewniono dodatkowo zwiększoną wytrzymałość na zginanie wokół osi w przybliżeniu prostopadłych do kierunku promieniowego dzięki zaopatrzeniu sektora filtracyjnego w elementy przenoszące siłę rozciągającą biegnące pomiędzy odpowiednimi promieniowo skrajnie wewnętrznymi i promieniowo skrajnie zewnętrznymi występami co najmniej niektórych promieniowych rzędów występów i przymocowaniu do co najmniej wspomnianych występów skrajnie wewnętrznych i skrajnie zewnętrznych.
Przedmiot wynalazku w przykładach wykonania przedstawiono na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia sektor filtrujący w pierwszym przykładzie wykonania według wynalazku, w rzucie pionowym, fig. 2 - sektor filtrujący, w rzucie bocznym, fig. 3 - sektor filtrujący, w rzucie z dołu, fig. 4 - wycięta część IV sektora filtrującego z fig. 1, w powiększeniu, fig. 5 sektor filtrujący według wynalazku z fig. 4, w przekroju płaszczyzną V-V, fig. 6 - sektor filtrujący z fig. 4, w przekroju płaszczyzną VI-VI, fig. 7 - sektor filtrujący z fig. 4, w przekroju płaszczyzną VII-VII, fig. 8 - sektor filtrujący z fig. 4, w przekroju płaszczyzną VIII-VIII, fig. 9 - sektor filtrujący z fig. 4, w przekroju płaszczyzną IX-IX, fig. 10 - sektor filtrujący w drugim przykładzie wykonania według wynalazku, w rzucie pionowym, fig. 11 - wycięta część XI sektora filtrującego z fig. 10, w powiększeniu, fig. 12 - sektor filtrujący z fig. 11, w przekroju płaszczyzną XII-XII oraz fig. 13 - sektor filtrujący z fig. 11, w przekroju płaszczyzną XIII-XIII.
Zalecany przykład wykonania sektora filtrującego przedstawiono na rysunku (fig. 1, 2 i 3), na którym sektor filtrujący 1 ma kształt w przybliżeniu ściętego wycinka koła z dwoma elementami 2 i 3 w kształcie płyty lub panelami ograniczonymi przez promieniowo zewnętrzną łukową krawędź 4, dwie biegnące w przybliżeniu promieniowo prostoliniowe krawędzie 5 i 6 oraz wewnętrzną prostoliniową krawędź 1 stanowiącą wylotowy koniec sektora filtrującego. Zewnętrzną krawędź 4 i krawędzie boczne 5 i 6 tworzą odcinki 8 w kształcie zbliżonym do kształty litery U, które widać bardziej szczegółowo na fig. 7, mające część środnikową 9 i dwie części ramieniowe 10 i 11 obejmujące elementy 2 i 3 w kształcie płyt lub paneli. Na krawędzi wewnętrznej znajdują się odpowiednie kołnierze 12 lub podobne przeznaczone do mocowania sektora filtrującego do obracającego się wydrążonego wałka lub podobnego elementu, dobrze znanego w technice.
Każdy element 2 i 3 w kształcie płyty lub panela, wytwarzany jest z początkowo płaskiego wykroju z blachy ze stali kwasoodpomej lub z dowolnej, odpowiedniej do tego celu
185 292 żywicy syntetycznej i ma płaszczyznę główną 13 (na rysunku oznaczoną, odpowiednio, 13:2 i 13:3, i odpowiadająca płaszczyznom odpowiedniego wykroju płaskiego), oraz występy 14 uformowane w materiale, z jakiego jest wykonany element w kształcie płyty lub panela. Występy 14 wychodzą na zewnątrz od odpowiedniej płaszczyzny głównej i są przystosowane do trzymania nie pokazanej tkaniny filtracyjnej w pewnej odległości od płaszczyzny głównej. Każdy występ ma boki 14a i 14b oraz wierzchołek 14c.
Według wynalazku, w poprzek elementu 2 i 3 w kształcie płyty lub paneli, pomiędzy ich bocznymi krawędziami 5 i 6 biegną w sposób ciągły, w pewnej odległości od siebie, w przybliżeniu równoległe grzbiety 15, tak że są one w przybliżeniu prostopadłe do symetralnej sektora filtrującego, która, oczywiście, biegnie w kierunku promieniowym. Każdy grzbiet ma boki 15a i 15b oraz wierzchołek 15c.
Występy 14 biegną w kierunku w przybliżeniu prostopadłym do kierunku grzbietów 15. Według wynalazku, każdy występ 14 rozpina się nad dwoma, lub więcej, sąsiednimi grzbietami 15 (jak widać na przykładzie wykonania), tj. jego długość pomiędzy jego końcami jest równa co najmniej odległości pomiędzy bokami 15a, 15b sąsiednich grzbietów odwróconych od siebie.
Ponadto, sąsiadujące w kierunku poprzecznym ze sobą występy 14 są przesunięte wzdłużnie względem siebie. W zalecanym przykładzie wykonania takie przesunięcie jest równe względnemu przesunięciu sąsiednich grzbietów.
Wysokość występów 14 nad odpowiednią płaszczyzną główną 13 jest większa niż grzbietów 15 tak, żeby tkanina filtracyjna nie stykała się z grzbietami i zapewnione było wystarczające pole powierzchni dla przepływu filtratu pomiędzy tkaniną filtracyjną ą grzbietami w kierunku wylotu sektora filtrującego przy jego krawędzi 7. Ze względu na stosunkowo małą długość występów 14, nie zakłócają one w znaczniejszy sposób przepływu filtratu w kierunku końca wylotowego innego niż - w pewnych położeniach obrotowych sektora filtrującego wymuszającego na filtracie przyjęcie modelu przepływu bardziej lub mniej zbliżonego do zygzakowatego.
Główne płaszczyzny 13:2 i 13:3 dwóch elementów 2 i 3 w kształcie płyt lub paneli są połączone ze sobą za pomocą spoin punktowych 16.
Jak wynika z powyższego opisu, ciągłe grzbiety 35 zapewniają wytrzymałość na zginanie w pierwszym kierunku. Według wynalazku, występy 14, pomimo, że nie biegną w sposób ciągły w sektorze filtrującym, zapewniają wytrzymałość na zginanie w kierunku w przybliżeniu prostopadłym do pierwszego kierunku, dzięki temu, że obejmują i rozpinają się lub rozciągają nad co najmniej dwoma sąsiednimi grzbietami 15. Zatem, dzięki wzdłużnemu przesunięciu pomiędzy sąsiednimi występami 14, powstaje pewien rodzaj „podobnej do łańcucha” lub zygzakowatej ciągłości pomiędzy sąsiednimi występami 14. Innymi słowy, zachodzące na siebie końce sąsiednich występów 14 łączą się ze sobą dzięki temu, że są połączone z biegnącym pomiędzy nimi grzbietem 15. W tym kontekście, obserwuje się, że występy 14 zachowują swoje pełne wysokości do chwili przejścia nad krzyżującymi się grzbietami 15 (patrz fig. 8).
Mające kształt litery U odcinki 8 są odpowiednio przymocowane do elementów 2 i 3 w kształcie płyt lub paneli za pomocą odcinka 17 w kształcie litery L (patrz fig. 7) z nóżkami 18 i 19, przy czym krótsza nóżka jest przyspawaną do części środnikowej 9, a dłuższa nóżka jest wprowadzona pomiędzy główne płaszczyzny 13:2 i 13:3 elementów 2 i 3 w kształcie płyty lub paneli, odpowiednio, i do nich przyspawana.
Drugi przykład wykonania wynalazku, pokazany na rysunku, fig. 10-13, odpowiada pod głównymi względami przykładowi opisanemu powyżej, ale jest uzupełniony wielu prętami stanowiącymi elementy 22 przenoszące siłę rozciągającą biegnącymi w przybliżeniu w kierunkach promieniowych wzdłuż co najmniej niektórych rzędów występów 14. Pręty te stykają się z wierzchołkami Mc' występów 14 i są przymocowane do co najmniej skrajnie wewnętrznego promieniowo i skrajnie zewnętrznego promieniowo występu 14 w celu dalszego zwiększenia wytrzymałości na zginanie uzyskanej dzięki zachodzącemu na zakładkę układowi występów 14 opisanemu w nawiązaniu do pierwszego przykładu wykonania. W tym drugim przykładzie wykonania w wierzchołku 14c' każdego występu 14 rzędu z prętem
185 292 stanowiącym element 22 przenoszący siłę rozciągającą znajduje się zagłębienie 23, w które wchodzi co najmniej część przekroju poprzecznego biegnącego wzdłużnie pręta (patrz fig. 12).
Zaleca się, żeby pręt stanowiący element 22 przenoszący siłę rozciągającą biegł wzdłuż każdego w przybliżeniu promieniowego rzędu występów 14, oraz żeby każdy pręt był przymocowany do każdego występu 14 wzdłuż którego biegnie. Korzystnie, pręty te wytwarza się ze stali kwasoodpomej i spawa punktowo do występu 14.
Oprócz zapewnienia większej wytrzymałości na zginanie, uzyskuje się lepsze podparcie tkaniny filtracyjnej dzięki temu, że pręty stanowiące elementy 22 przenoszące siłę rozciągającą biegną w sposób ciągły wzdłuż rzędów występów 14, co jest korzystne w przypadkach filtrowania z wykorzystaniem wysokiej próżni.
Fig. 7
185 292
Fig. 8 Fig. 9
185 292
Fig. 10
185 292
Fig. 13
W—XIII
Fig. 11
XII
185 292
7 ) Fig. 1 Fig. 2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (8)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sektor filtrujący, zwłaszcza do tarczy filtracyjnej do filtra wirującego, przy czym w skład tarczy filtracyjnej wchodzi wiele sektorów filtrujących, z których każdy zawiera dwa połączone ze sobą elementy w kształcie płyt uformowane z materiału arkuszowego o małej grubości, każdy z płaszczyzną główną odpowiadającą płaszczyźnie materiału arkuszowego w jego nie zniekształconym stanie oraz występy uformowane w materiale elementów w kształcie płyt rozmieszczone na zewnątrz od odpowiedniej płaszczyzny głównej i utrzymujące tkaninę filtracyjną w odstępie od odpowiedniej płaszczyzny głównej, znamienny tym, że w materiale elementów (2, 3) w kształcie płyt są uformowane w odstępie od siebie, korzystnie, równoległe grzbiety (15), które rozmieszczone są w sposób ciągły w pierwszym kierunku nad sektorem filtrującym, przy czym występy (14) rozmieszczone są w sposób nieciągły nad sektorem filtrującym w drugim kierunku, korzystnie, prostopadłym do pierwszego kierunku, ponadto każdy występ (14) obejmuje wzdłużnie co najmniej dwa sąsiednie grzbiety (15), zaś sąsiadujące ze sobą poprzecznie występy (14) są przesunięte wzdłużnie względem siebie o wielkość przesunięcia równą co najmniej odległości pomiędzy sąsiednimi grzbietami (15), ponadto wysokość tych grzbietów (15) nad główną płaszczyzną (13) jest mniejsza niż ta odległość, zaś główne płaszczyzny elementów (2,3) w kształcie płyt są ze sobą połączone.
  2. 2. Sektor filtrujący według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi kierunek jest, korzystnie, promieniowy.
  3. 3. Sektor filtrujący według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że przesunięcie wzdłużne pomiędzy sąsiadującymi ze sobą poprzecznie występami (14) jest równe względnemu przesunięciu pomiędzy sąsiednimi grzbietami (15).
  4. 4. Sektor filtrujący według zastrz. 3, znamienny tym, że pomiędzy odpowiednimi skrajnie wewnętrznymi promieniowo i skrajnie zewnętrznymi promieniowo występami (14) co najmniej jednego promieniowego rzędu występów (14) rozmieszczone są elementy (22) przenoszące silę rozciągającą styczne z wierzchołkami (14c') wszystkich występów (14) co najmniej jednego rzędu, oraz przymocowane do co najmniej jednego skrajnie wewnętrznego i skrajnie zewnętrznego występu (14) w odpowiednim rzędzie.
  5. 5. Sektor filtrujący według zastrz. 4, znamienny tym, że elementy (22) przenoszące siłę rozciągającą są przymocowane do wierzchołka (14c') każdego występu (14) wzdłuż którego biegną.
  6. 6. Sektor filtrujący według zastrz. 4 albo 5, znamienny tym, że w wierzchołku (14c’) każdego występu (14) w rzędzie występów z jednym z elementów (22) przenoszących siłę rozciągającą umieszczonych wzdłuż niego znajduje się zagłębienie (23), w którym umieszczona jest korzystnie co najmniej część przekroju poprzecznego tego elementu, korzystnie w postaci pręta.
  7. 7. Sektor filtrujący według zastrz. 4 albo 5, znamienny tym, że jeden z elementów (22) przenoszących siłę rozciągającą jest usytuowany wzdłuż każdego promieniowego rzędu występów (14), przy czym każdy z tych elementów jest przymocowany do każdego występu (l4) wzdłuż którego jest usytuowany.
  8. 8. Sektor filtrujący według ząstrz. 7, znamienny tym, że elementy (22) przenoszące siłę rozciągającą są połączone przez spawanie punktowe do występu (14).
PL97329067A 1996-04-03 1997-04-02 Sektor filtrujący PL185292B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9601300A SE506811C2 (sv) 1996-04-03 1996-04-03 Filtersektor till roterande skivfilter
PCT/SE1997/000564 WO1997036665A1 (en) 1996-04-03 1997-04-02 Filter sector

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL329067A1 PL329067A1 (en) 1999-03-15
PL185292B1 true PL185292B1 (pl) 2003-04-30

Family

ID=20402085

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL97329067A PL185292B1 (pl) 1996-04-03 1997-04-02 Sektor filtrujący

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6010014A (pl)
EP (1) EP0891217B1 (pl)
JP (1) JP2000507498A (pl)
KR (1) KR20000005144A (pl)
CN (1) CN1074681C (pl)
AT (1) ATE254494T1 (pl)
AU (1) AU708153B2 (pl)
BR (1) BR9708483A (pl)
CA (1) CA2250897A1 (pl)
CZ (1) CZ290432B6 (pl)
DE (1) DE69726269D1 (pl)
NO (1) NO316158B1 (pl)
NZ (1) NZ332402A (pl)
PL (1) PL185292B1 (pl)
RU (1) RU2179056C2 (pl)
SE (1) SE506811C2 (pl)
WO (1) WO1997036665A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI121136B (fi) * 2008-11-07 2010-07-30 Tamfelt Filtration Oy Kiekkosuodattimen sektori ja sektorikomponentti
DE102018108799A1 (de) * 2018-04-13 2019-10-17 Voith Patent Gmbh Filtersektor eines Scheibenfilters

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2781133A (en) * 1957-02-12 Vacuum
US3331512A (en) * 1965-06-01 1967-07-18 Improved Machinery Inc Filter screen
FI60816C (fi) * 1979-09-10 1982-04-13 Tampereen Verkatehdas Oy Sektorelement foer skivfilter
SE504133C2 (sv) * 1991-11-27 1996-11-18 Bjarne Ivar Nilsson Filtersektor till roterande filter

Also Published As

Publication number Publication date
NO316158B1 (no) 2003-12-22
CN1215347A (zh) 1999-04-28
US6010014A (en) 2000-01-04
CZ318298A3 (cs) 1999-04-14
BR9708483A (pt) 1999-08-03
WO1997036665A1 (en) 1997-10-09
CA2250897A1 (en) 1997-10-09
EP0891217A1 (en) 1999-01-20
NZ332402A (en) 1999-05-28
SE9601300D0 (sv) 1996-04-03
DE69726269D1 (de) 2003-12-24
ATE254494T1 (de) 2003-12-15
JP2000507498A (ja) 2000-06-20
CN1074681C (zh) 2001-11-14
NO984617D0 (no) 1998-10-02
EP0891217B1 (en) 2003-11-19
AU2416797A (en) 1997-10-22
PL329067A1 (en) 1999-03-15
RU2179056C2 (ru) 2002-02-10
CZ290432B6 (cs) 2002-07-17
KR20000005144A (ko) 2000-01-25
SE506811C2 (sv) 1998-02-16
NO984617L (no) 1998-10-19
AU708153B2 (en) 1999-07-29
SE9601300L (sv) 1997-10-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2075623C (en) Filter insert
US4846971A (en) Sieves for scrubbers and their method of manufacture
FI93700B (fi) Suodatinsektori
US3382985A (en) Filter elements having integral gasket means
CA2162152C (en) Disc filter sector
BR0210523B1 (pt) filtro de partÍculas para gÁs de escape de motores de combustço interna.
PL175022B1 (pl) Układ wypełnienia kolumny dla wymiany masy
FI97243C (fi) Sihti paperimassan puhdistinta ja lajitinta varten
PL185292B1 (pl) Sektor filtrujący
EP1030155A1 (en) Tube for heat exchangers and method of manufacturing the same
PL157217B1 (pl) Element ksztaltowyP i e r w s z e n s t w o :08.01.1986,DE,G 86002805 PL
US3288296A (en) Filter screen
US20030075500A1 (en) Filter element
CA2083731A1 (en) Filter sector
PL180346B1 (pl) Wymiennik ciepla plytowy PL PL PL PL PL PL PL
EP0350229B1 (en) Support frame for filter elements
CA1202602A (en) Screening system
US3482702A (en) Filter with media supporting grid structure
RU2377047C2 (ru) Тканевый фильтровальный элемент, в особенности для пластинчатого фильтра, и способ его изготовления
JP3016019B1 (ja) 空調用エアーフィルター
JP3651192B2 (ja) フィルタユニット
CN213670463U (zh) 一种高强度自清洁筛板
CN115023289B (zh) 脱硝催化剂构造体
CN213644903U (zh) 一种单向压力曲筛片
GB2294649A (en) Filter Element

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20050402