PL184832B1 - Ściana przesuwna - Google Patents
Ściana przesuwnaInfo
- Publication number
- PL184832B1 PL184832B1 PL97321701A PL32170197A PL184832B1 PL 184832 B1 PL184832 B1 PL 184832B1 PL 97321701 A PL97321701 A PL 97321701A PL 32170197 A PL32170197 A PL 32170197A PL 184832 B1 PL184832 B1 PL 184832B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- floor
- locking
- sliding wall
- locking device
- slider
- Prior art date
Links
Landscapes
- Wing Frames And Configurations (AREA)
Abstract
Ściana przesuwna, składająca się
z pojedynczych, osadzonych przez zawieszenie
elementów drzwi i ścian przesuwanych
w trwale zamocowanej do sufitu szynie
jezdnej w formie skrzynkowej z odgałęzianymi
rozwidleniami, przy czym zakończenia
pojedynczych elementów drzwi
i ścian, w obszarze bliskim podłogi są wolne
i posiadają, profil przypodłogowy, znamienna
tym, że w profilu przypodłogowym
(5) znajduje się urządzenie ryglujące (6),
którego elementy zamocowane są zarówno
w przynajmniej dwóch elementach drzwi
i/albo ściany, jak również w podłodze
Description
Przedmiotem wynalazku jest ściana przesuwna, która składa się z pojedynczych elementów drzwi względnie ściany służących do zamknięcia budynku albo części budynku. Przy tym także ściany przesuwne usytuowane normalnie jedna obok drugiej, zostają na czas godzin pracy przesunięte do pozycji „parkowania”, względnie do tak zwanej stacji.
Przesuwna podwieszona ściana składająca się z poszczególnych elementów jest opisana w DE 40 41 925. Odsądzenie poszczególnych elementów jest zrealizowane za pomocą tak zwanych wózków. Na każdym elemencie znajdują się dwa wózki przymocowane do profilu w górnym obszarze elementu. Wózki te są prowadzone wewnątrz szyny jezdnej przymocowanej do sufitu. Szyny sufitowe są tak zbudowane, że znajdujący się wewnątrz szyny wózek, nie jest widoczny dla użytkownika. Dokładne prowadzenie przejmują boczne rolki prowadzące na wózku, przy czym oprócz rolek prowadzących znajdują się tu również rolki nośne.
Taka przesuwna ściana jest znana przykładowo z dokumentacji „DORMA HSW-R”. Taka elewacja z szyb szklanych służy do ochrony witryn i wejść do sklepów i zakładów ga184 832 stronomicznych, przed przeciągiem i deszczem. Wewnątrz stanowiska „parkowania”, nie rzucając się w oczy, mogą być przechowywane poszczególne elementy w tym czasie, gdy wejście powinno być wolne. Przy tym przesuwne skrzydła nie są prowadzone w podłodze aby uniknąć krawędzi, o którą można się potknąć i aby nie osadzały się zanieczyszczenia. Wewnątrz profilu przymocowanego do każdego elementu w obszarze przypodłogowym, mogą znajdować się zamki, zatrzaski i inne wyposażenie. Ryglowanie (blokowanie) jest przeprowadzane ręcznie. W podłodze znajdują się tuleje ustalaczy, względnie blachy zamykające dla zatrzasków albo zamków ryglowych, do których zostają przymocowane poszczególne elementy ściany, gdy po zamknięciu sklepu z powrotem doprowadzone są do pozycji jeden przy drugim. Ten sposób blokowania jest bardzo kosztowny, ponieważ każde pojedyncze skrzydło musi być blokowane.
Automatyczne ryglowanie pojedynczych drzwi za pomocą sworznia ryglującego jest znane z US nr 3 143 760. Sworzeń ryglujący opuszczony w górną ramę drzwi współpracuje z osadzonym obrotowo systemem dźwigni obciążonym sprężyną.
W systemie dźwigni znajduje się wystająca z ościeżnicy drzwiowej dźwignia włączająca, która w momencie, gdy drzwi osiągną położenie zamknięcia, powoduje zaskoczenie rygla w okrągłym otworze znajdującym się w skrzydle drzwi. Po wskoczeniu sworznia ryglującego do tulei znajdującej się w skrzydle, drzwi zostają zablokowane.
Przedmiotem wynalazku jest ściana przesuwna, składająca się z pojedynczych, osadzonych przez zawieszenie elementów drzwi i ścian przesuwanych w trwale zamocowanej do sufitu szynie jezdnej w formie skrzynkowej z odgałęzianymi rozwidleniami, przy czym zakończenia pojedynczych elementów drzwi i ścian, w obszarze bliskim podłogi są wolne i posiadają profil przypodłogowy.
Istota wynalazku polega na tym, że w profilu przypodłogowym znajduje się urządzenie ryglujące, którego elementy zamocowane są zarówno w przynajmniej dwóch elementach drzwi i/albo ściany, jak również w podłodze.
Korzystnie, urządzenie ryglujące posiada suwak połączony kształtowo i siłowo z płytą sterującą, osadzoną na sworzniu ryglującym, przy czym urządzenie ryglujące osadzone jest na jednej powierzchni bocznej każdego profilu przypodłogowego.
Wewnątrz urządzenia ryglującego usytuowana jest kieszeń, w której znajduje się przesuwna płyta sterująca, przy czym płyta ta posiada ukośne wycięcie sterujące, w którym osadzony jest przesuwnie kołek prowadzący, który siłowo i kształtowo zamocowany jest w sworzniu ryglującym i również przesuwnie w wycięciu korpusu urządzenia ryglującego.
Urządzenie ryglujące do uruchamiania przez suwak i suwak ten znajdują się po jednej stronie każdego profilu przypodłogowego.
W korzystnym rozwiązaniu według wynalazku, urządzenie ryglujące posiada sworzeń ryglujący, do wciskania do tulei podłogowej wpuszczonej w podłogę.
Na sworzniu ryglującym znajduje się system przynajmniej dwóch obrotowo osadzonych dźwigni.
Korzystnie, suwak urządzenia ryglującego ma postać zabieraka, wyposażonego w widły, w których osadzony jest kołek zabierakowy, wystający ze sworznia ryglującego.
Elementy drzwi i ściany są wyposażone w suwak, względnie zabierak, do zagłębiania się w leżące przed nimi wycięcia.
W ten sposób zbudowane urządzenie ryglujące jest w stanie zaryglować automatycznie w sposób niewidoczny i równocześnie niezawodny przesuwne elementy ściany między sobą. A więc odpada ręczne uruchomienie urządzenia ryglującego, co dla osób obsługujących stanowi wielkie ułatwienie. Nie jest również konieczne użycie dodatkowego narzędzia dla wzajemnego zaryglowania pojedynczych elementów drzwi albo ściany.
Przedmiot wynalazku został bliżej wyjaśniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia ścianę przesuwną, fig. 2 - przykład wykonania urządzenia ryglującego, w przekroju wzdłużnym, w pozycji zaryglowanej, fig. 3 - płytę sterującą z suwakiem, fig. 4 - przykład wykonania urządzenia ryglującego wyposażonego w system dźwigni, w pozycji niezaryglowanej, fig. 5 - jak fig. 4 ale w pozycji zablokowanej, fig. 6 - przykład wyko4
184 832 nania urządzenia ryglującego z zabierakiem prowadzącym w pozycji niezaryglowanej, fig. 7 jak fig. 6 ale w pozycji zaryglowanej.
Ogólny widok ściany przesuwnej jest przedstawiony na fig. 1. Przy tym szyna 1 jest przymocowana do sufitu 41 budynku za pomocą połączenia siłowego i kształtowego. Wewnątrz szyny jezdnej znajduje się zawieszenie, które polega na tym, że na profilu nośnym 4 każdego skrzydła 2 znajduje się nie przedstawione urządzenie umożliwiające przesuwanie poszczególnych elementów skrzydła 2. Dla uproszczenia opisu będzie następnie używane ogólnie określane „skrzydło” ale w zasadzie możliwe jest wytwarzanie tego rodzaju przesuwnych elementów ściany z każdego właściwie materiału, szczególnie ze szkła.
Przy tym nie jest ważne, czy chodzi o oprawione ramy, czy o nieoprawione pojedyncze elementy. W obszarze przypodłogowym skrzydła 2 są wyposażone w profil przypodłogowy 5. Pierwsze skrzydło przesuwnej ściany, a mianowicie skrzydło 2, zostaje za pomocą blokady zakleszczone przed ścianą 29. Przylegające do siebie skrzydła 2 zostają zaryglowane między sobą oraz z podłogą 3 za pomocą urządzenia ryglującego. Odbywa się to w ten sposób, że poszczególne skrzydła 2 zostają wprawione w ruch w kierunku oznaczonym strzałką 19, a przy spotkaniu wzajemnym dwóch skrzydeł 2 dochodzi równocześnie do ich wzajemnego zablokowania, jak również zablokowania w podłodze.
Na figurze 2 jest przedstawione urządzenie ryglujące według wynalazku w stanie zaryglowanym, przy czym szczegóły konstrukcyjne tulei podłogowej zostały przedstawione na fig 4. Sworzeń ryglujący 21 znajduje się wówczas w tulei podłogowej 25, w podłodze 3. Tuleja posiada nieprzelotowy otwór 26, którego koniec jest połączony z podłogą 3 za pomocą zamocowania 27. Dla lepszego wprowadzania sworznia ryglującego 21 na jego wysuwającym się końcu, znajduje się sfazowanie 24.
Urządzenie ryglujące 6 składa się w zasadzie z korpusu 7, w którym znajduje się pionowy otwór okrągły 10, do którego wciśnięte jest łożysko ślizgowe 23 dla lepszego prowadzenia sworznia ryglującego 21. Sworzeń ryglujący 21 wewnątrz korpusu 7 posiada większą średnicę niż średnica części wysuwanej.
Jest to konieczne po to, aby sworzeń ryglujący za pomocą sprężyny 14 mógł być sprowadzany do pozycji spoczynkowej. Sprężyna 14 opiera się z jednej strony na końcu 32 otworu 10 w korpusie 7, a z drugiej strony na odsądzeniu 31 znajdującym się na sworzniu ryglującym 21. Na końcu sworznia ryglującego 21 jest wciśnięty kołek prowadzący 12 o takiej długości, że wystaje ze sworznia. Wystające ze sworznia ryglującego 21 końce kołka prowadzącego 12 mogą się przesuwać w pionowym wycięciu 13 znajdującym się w korpusie 2. Ponadto na końcu sworznia ryglującego 21 znajduje się nie przedstawione wycięcie. Wewnątrz tego wycięcia, wewnątrz korpusu znajduje się przesuwna poziomo płyta sterująca 22. Płyta sterująca 22 współdziała z przesuwnym w kierunku poziomym suwakiem 11, który wystaje ze skrzydła 2.
Suwak 11 jest połączony z płytą sterującą 22 kształtowo i siłowo. Wewnątrz płyty sterującej 22 znajduje się skośne wycięcie sterujące 28. Przez to skośne wycięcie sterujące przechodzi na wylot kołek prowadzący 12. A więc przy ruchu suwaka 11 w kierunku poziomym wywołuje on za pomocą skośnego wycięcia sterującego 28 pionowe przesunięcie sworznia ryglującego 21.
Przy tym zarówno skośne wycięcie sterujące 28 jak i wycięcie 13 są wzajemnie wymiarowo tak dobrane, że możliwe jest czysto poziome ślizganie się płyty sterującej 22 wewnątrz kieszeni 20, a także względem sworznia sterującego 21.
Suwak 11 na końcu wystającym ze skrzydła posiada główkę 18 posiadającą na końcu sfazowanie 17, które ułatwia wsunięcie w otwór albo zagłębienie 16 płyty przykrywającej 15 drugiego skrzydła. Poprzez zanurzenie główki 18 w sąsiednim skrzydle następuje zablokowanie wzajemne stykających się ze sobą skrzydeł. Gdy skrzydła są dalej przesuwane w kierunku przemieszczania 19, sworzeń ryglujący 21, dzięki wymuszonemu prowadzeniu przez skośne wycięcie sterujące 28, wchodzi w tuleję podłogową 25, ryglując w ten sposób skrzydło również względem podłogi.
Całe urządzenie ryglujące 6 jest przymocowane za pomocą zamocowań 8, wpuszczonych w powierzchnię czołową skrzydła 2. Boczne zamknięcie tworzy przy tym płyta przykrywająca 9, przez którą przechodzi na wylot suwak 11.
184 832
Wynalazek może być zastosowany zarówno przy ręcznym jak i automatycznym przemieszczaniu przesuwnych elementów ściany. Rozwiązanie to gwarantuje, że poszczególne elementy zawsze są zaryglowane między sobą i w podłodze, gdy stykają się powierzchniami czołowymi.
Inny przykład wykonania urządzenia ryglującego w pozycji niezaryglowanej pokazuje fig. 4. Każde skrzydło 2 posiada po jednej stronie profilu przypodłogowego 5 suwak 37, a po stronie przeciwległej wycięcie 39, za którym znajduje się urządzenie ryglujące, służące 'do ryglowania pojedynczych skrzydeł 2. Dzięki przesunięciu w kierunku oznaczonym liczbą 19 i zanurzeniu suwaka 37 w wycięciu 39, następuje wzajemne zaryglowanie obydwu stykających się skrzydeł 2. Suwak 37 składa się przy tym przykładowo z wystającej części posiadającej równocześnie powierzchnię przylegania 38, która przylega do powierzchni czołowej profilu przypodłogowego 5. Wewnątrz profilu przypodłogowego 5 znajduje się ramię mocujące 36 suwaka 37, które za pomocą siłowo-kształtowych zamocowań 35 jest przymocowane w niewidoczny sposób do profilu przypodłogowego 5. Na przeciwległej powierzchni, wewnątrz profilu przypodłogowego 5 znajduje się urządzenie ryglujące, które w zasadzie wystaje z uchwytu 48 z prowadzonym w nim sworzniem ryglującym 21. Uchwyt 48 jest przy tym połączony z profilem przypodłogowym 5 za pomocą zamocowań siłowo-kształtowych
34. Sworzeń ryglujący 21 jest prowadzony w pionowym otworze 47 w taki sposób, że przy wysunięciu się z profilu przypodłogowego 5 może się zagłębić w tulei podłogowej 25 wpuszczonej w podłogę. Przy tym sworzeń ryglujący 21 posiada sfazowanie 24 ułatwiające wejście do nieprzelotowego otworu 26 tulei podłogowej 25.
Tuleja podłogowa 25 jest przy tym, za pomocą zamocowania 27, niezawodnie przytwierdzona do podłogi 3. Ze sworzniem ryglującym 21 jest połączony system dźwigni składający się z dźwigni 42 i 43. Dźwignia 42 jest przy tym jednym końcem osadzona obrotowo na sworzniu ryglującym, a drugim końcem jest połączona obrotowo z końcem dźwigni 42 w punkcie obrotu 45. Drugi koniec dźwigni 42 jest połączony siłowo w punkcie 44 z zamocowaniem 46. Równocześnie dźwignia 42 jest wyposażona w sprężynę 40, która obie dźwignie utrzymuje w położeniu spoczynku w taki sposób, by sworzeń ryglujący był wciągnięty do 'wnętrza profilu przypodłogowego 5.
Obie dźwignie 42 i 43 posiadają takie położenie kątowe, że punkt obrotu znajduje się od strony wycięcia 39, wewnątrz profilu przypodłogowego 5. Gdy suwak 37 drugiego skrzydła 2 trafi na dźwignie 42 i 43, siła działająca w kierunku poziomym wywołuje pionową siłę działającą na sworzeń ryglujący 21, która powoduje wyciśniecie sworznia ryglującego 21 z uchwytu 48, a wiec z profilu przypodłogowego 5.
Urządzenie według fig. 4, ale w pozycji zaryglowanej jest pokazane na fig. 5.
Figury 6 i 7 przedstawiają również inny przykład wykonania urządzenia ryglującego służącego do wzajemnego ryglowania skrzydeł 2 i ryglowania z podłogą. Przy tym, tak jak to już opisano powyżej, po jednej stronie profilu przypodłogowego znajduje się suwak w postaci zabieraka 51, a po stronie przeciwległej tego samego skrzydła, urządzenie ryglujące. Zabierak 51 jest wykonany w taki sposób, że wewnątrz profilu przypodłogowego 5 jest z nim połączony siłowo i kształtowo za pomocą zamocowań 49. Wystająca część zabieraka 51 posiada widły 52, które charakteryzują się tym, że otwarty koniec wideł 52 leży z boku u góry zabieraka i przebiega ukośnie w dół. Przy tym na początku wideł 52 znajdują się zaokrąglenia 54. Dalej znajduje się skos wejściowy 53, zabieraka 51, usytuowany pod widłami 52.
Urządzenie ryglujące składa się z podtrzymki 64, która w sposób siłowo-kształtowy zamocowana jest wewnątrz profilu przypodłogowego 5, za pomocą zamocowania 58.
Podtrzymka 64 posiada okrągły otwór 65, do którego wsunięty jest pionowo sworzeń ryglujący 55. Sworzeń ryglujący 55 ma na wysuwanym końcu sfazowanie 57, które umożliwia jego bezproblemowe wchodzenie do tulei znajdującej się w podłodze.
Aby sworzeń ryglujący mógł być utrzymywany w pozycji spoczynkowej, z boku znajduje się nastawny kołek mocujący 60. Przy przednim zakończeniu kołka mocującego, usytuowana jest sprężyście obciążona kulka, która zaczepia o obwodowy rowek 59 znajdujący się na sworzniu ryglującym 55. Gdy sworzeń ryglujący 55 jest wyciskany z profilu przypodłogowego 5, zostaje pokonana siła wywołana poprzez działanie kołka mocującego 60 i sworzeń
184 832 ryglujący 55 może zostać wyciśnięty do pozycji ryglującej. W górnej części sworznia ryglującego 55 znajduje się poprzecznie do niego usytuowany kołek zabierakowy 56. Kołek zabierakowy 56, w połączeniu z zabierakiem 51 i znajdującymi się w nim widłami 52, umożliwia automatyczne przemieszczanie sworznia ryglującego 55.
Przy uderzeniu zabieraka 51 w znajdujące się przed nim skrzydło 2, zagłębia się on w wycięcie 61 skrzydła 2 powodując wzajemne zaryglowanie obu skrzydeł 2. Równocześnie kołek zóbierakowy 56 wchodzi w kontakt z zabierakiem 51, co ze względu na ukośnie usytuowane widły 52 wewnątrz zabieraka 51, prowadzi do tego, że sworzeń ryglujący 55 zostaje w sposób wymuszony wyciśnięty z profilu przypodłogowego 5. Jest to szczególnie widoczne na fig. 7, gdzie skrzydła 2 są zaryglowane zarówno wzajemnie jak i z podłogą 3. Poprzez wymuszone prowadzenie skrzydeł za pomocą wideł 52, unika się konieczności ręcznego ryglowania pojedynczych skrzydeł 2. Również przy rozsuwaniu dwóch skrzydeł 2, zostaje automatycznie wyciągnięty sworzeń ryglujący 55 z tulei podłogowej 25, co zapewnia odryglowanie od podłogi.
Gdy przesuwne skrzydło jest dalej wprawione w ruch, równocześnie zostaje zniesione zaryglowanie wzajemne skrzydeł.
Wynalazek może być zastosowany zarówno przy ręcznym jak i przy automatycznym przemieszczaniu przesuwnych elementów ściany. Gwarantuje to, że poszczególne elementy są zawsze równocześnie zaryglowane między sobą i w podłodze.
184 832
Fig. 3
184 832
184 832
184 832 vr kD
184 832
Fig. 7
25
184 832
ΟΊ
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz.
Cena 4,00 zł.
Claims (9)
- Zastrzeżenia patentowe1. Ściana przesuwna, składająca się z pojedynczych, osadzonych przez zawieszenie elementów drzwi i ścian przesuwanych w trwale zamocowanej do sufitu szynie jezdnej w formie skrzynkowej z odgałęzianymi rozwidleniami, przy czym zakończenia pojedynczych elementów drzwi i ścian, w obszarze bliskim podłogi są wolne i posiadają profil przypodłogowy, znamienna tym, że w profilu przypodłogowym (5) znajduje się urządzenie ryglujące (6), którego elementy zamocowane są zarówno w przynajmniej dwóch elementach drzwi i/albo ściany, jak również w podłodze (3).
- 2. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie ryglujące (6) posiada suwak (11), połączony kształtowo i siłowo z płytą sterującą (22) i osadzoną na sworzniu ryglującym (21).
- 3. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie ryglujące (6) osadzone jest na jednej powierzchni bocznej każdego profilu przypodłogowego (5).
- 4. Ściana przesuwna według zastrz. 1 albo 2, znamienna tym, że wewnątrz urządzenia ryglującego (6) usytuowana jest kieszeń (20), w której znajduje się przesuwna płyta sterująca (22), przy czym płyta sterująca (22) posiada ukośne wycięcie sterujące (28), w którym osadzony jest przesuwnie kołek prowadzący (12), który siłowo i kształtowo zamocowany jest w sworzniu ryglującym (21) i również przesuwnie w wycięciu (13) korpusu (7) urządzenia ryglującego (6).
- 5. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie ryglujące (6) do uruchamiania przez suwak (11) i suwak (37) znajdują się po jednej stronie każdego profilu przypodłogowego (5).
- 6. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że urządzenie ryglujące posiada sworzeń ryglujący (21,55), do wciskania do tulei podłogowej (25) wpuszczonej w podłogę (3).
- 7. Ściana przesuwna według zastrz. 6, znamienna tym, że na sworzniu ryglującym (21) znajduje się system dźwigni składający się z przynajmniej dwóch obrotowo osadzonych dźwigni (42, 43).
- 8. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że suwak urządzenia ryglującego (6) ma postać zabieraka (51), wyposażonego w widły (52), w których osadzony jest kołek zabierakowy (56), wystający ze sworznia ryglującego (55).
- 9. Ściana przesuwna według zastrz. 1, znamienna tym, że elementy drzwi i ściany są wyposażone w suwak (37), względnie zabierak (51) do zagłębiania się w leżące przed nimi wycięcia (39), względnie (61).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19633561A DE19633561A1 (de) | 1995-10-17 | 1996-08-21 | Ortsveränderliche Wand |
PCT/DE1996/001747 WO1997014865A2 (de) | 1995-10-17 | 1996-09-17 | Ortsveränderliche wand |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL321701A1 PL321701A1 (en) | 1998-03-02 |
PL184832B1 true PL184832B1 (pl) | 2002-12-31 |
Family
ID=7803139
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL97321701A PL184832B1 (pl) | 1996-08-21 | 1997-08-20 | Ściana przesuwna |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL184832B1 (pl) |
-
1997
- 1997-08-20 PL PL97321701A patent/PL184832B1/pl not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL321701A1 (en) | 1998-03-02 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR101205211B1 (ko) | 솔레노이드에 의해 해제되는 래치를 이용한 버티컬 도어잠금장치 | |
US3464158A (en) | Pet portal for sliding glass doors | |
MX2009001817A (es) | Cerrojo de ventana de accion directa. | |
JPH0524311B2 (pl) | ||
HU218471B (hu) | Mozgatható fal | |
KR20060135510A (ko) | 수동 해정장치 및 플랫폼 스크린 도어 장치 | |
SK11012001A3 (sk) | Posuvná stena s bočne posuvnými stenovými elementmi | |
KR100873334B1 (ko) | 현수식 교실출입문 및 그 교실출입문의 제작 방법 | |
JP4837491B2 (ja) | 非常解錠装置及びプラットホームドア装置 | |
WO2015043555A1 (en) | Mechanism for mounting of a hinged car door | |
PL184832B1 (pl) | Ściana przesuwna | |
US3405960A (en) | Latch mechanism | |
KR101871674B1 (ko) | 플랫폼 스크린 도어 잠금장치 | |
EP3315700A1 (en) | Slide and turn door assembly, support mechanism therefor and actuating mechanism for securing the support mechanism | |
CZ304259B6 (cs) | Střešní okno | |
PL181353B1 (pl) | Urzadzenie ryglujace dla dwuskrzydlowych zamkniec budynków PL | |
US6851730B2 (en) | Device for locking a separative element | |
KR101539772B1 (ko) | 슬라이딩 도어 시스템 | |
US7694461B2 (en) | Shutter assembly with latch mechanism and catch plate | |
EP3330461A1 (en) | Locking apparatus and method of use thereof | |
NL2014527B1 (en) | System comprising a stationary support structure, and an movable panel, as well as a casement stay. | |
PL183884B1 (pl) | Zasuwnica | |
KR100886036B1 (ko) | 미닫이 창호의 잠금장치 | |
GB2308404A (en) | Sliding door or window lock | |
KR101188736B1 (ko) | 양측 개방형 여닫이도어의 보조도어 잠금장치 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20090820 |