PL184408B1 - Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu - Google Patents
Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotuInfo
- Publication number
- PL184408B1 PL184408B1 PL97321611A PL32161197A PL184408B1 PL 184408 B1 PL184408 B1 PL 184408B1 PL 97321611 A PL97321611 A PL 97321611A PL 32161197 A PL32161197 A PL 32161197A PL 184408 B1 PL184408 B1 PL 184408B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- poles
- cut
- longitudinal axis
- trough
- cutting
- Prior art date
Links
Landscapes
- Wire Processing (AREA)
Abstract
1. Sposób produkcji płotu, w którym żerdzie przecina się w osi wzdłużnej, a za pomocą zszywek
każdą z żerdzi mocuje się do przylegającego do jej
powierzchni odcinka drutu, znamienny tym, że
bezpośrednio po przejściu przez narzędzie tnące,
stanowiące część urządzenia tnącego (1), przesuwa
się rozcięte żerdzie zgodnie z kierunkiem cięcia na
powierzchnię kierownicy (3), gdzie w trakcie przemieszczania
rozcięte żerdzie układają się powierzchniami
cięcia w dół, następnie w korycie (4)
transportuje się te żerdzie w kierunku prostopadłym
do kierunku cięcia, tak aby boki rozciętych żerdzi
przylegając do siebie tworzyły równy......................
3. Urządzenie do produkcji płotu, składające się
z znanego urządzenia tnącego oraz z urządzenia wyposażonego
w głowicę do wyprowadzania zszywek, znamienne
tym, że urządzenie tnące (1) ma koryto
naprowadzające (2), którego oś wzdłużna pokrywa
się z osią wzdłużną narzędzia tnącego, stanowiącego
część urządzenia tnącego (1), przy czym w osi
wzdłużnej koryta naprowadzającego (2) znajduje się
kierownica (3), ponadto za kierownicą (3) koryto naprowadzające
(2) ma połączenie z korytem (4), którego
oś wzdłużna jest prostopadła do osi wzdłużnej koryta
naprowadzającego.............................
Description
Przedmiotem wynalazku jest sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu, zwłaszcza z żerdzi drewna.
Znany jest sposób, w którym żerdzie przecina się w osi wzdłużnej, następnie przesyła się je do zasobnika. Na stole o powierzchni ograniczonej ramą żerdzie dostarczone z zasobnika układa się ręcznie, tak aby ich rząd tworzył jedną płaszczyznę usytuowaną na wysokości powierzchni górnej ramy. Między kołkami ustalającymi, wychodzącymi z powierzchni górnych boków ramy przeciąga się drut, tak aby tworzył co najmniej dwie wzajemnie równoległe linie proste, leżące na płaszczyznach przecięć żerdzi. Za pomocą zszywek każdą z żerdzi mocuje się do leżącego na jej powierzchni odcinka drutu.
Wadą znanego sposobu jest duży udział pracy ręcznej w jego poszczególnych operacjach.
Urządzenie według sposobu tworzą dwa odrębne stanowiska przedzielone zasobnikiem rozciętych żerdzi. Jednym ze stanowisk jest znana piła. Drugim stanowiskiem jest stół, które184 408 go powierzchnia robocza jest ograniczona ramą, przy czym płaszczyzna ramy, wyznaczona powierzchniami górnymi jej boków, odpowiada grubości rozciętych żerdzi. Z powierzchni górnych, dwóch leżących naprzeciw siebie boków ramy wychodzą co najmniej dwie pary kołków ustalających, rozmieszczonych w równych odległościach od końców tych boków.
Wadą znanego urządzenia jest zbyt mała jego wydajność w odniesieniu do udziału pracy ręcznej obsługujących je osób.
Celem sposobu według wynalazku jest minimalizacja pracy ręcznej w procesie produkcji.
Celem urządzenia według wynalazku jest podniesienie wydajności urządzenia.
Istota sposobu polega na tym, że bezpośrednio po przejściu przez narzędzie tnące, stanowiące część urządzenia tnącego, przesuwa się rozcięte żerdzie zgodnie z kierunkiem cięcia na powierzchnię kierownicy, gdzie w trakcie przemieszczania rozcięte żerdzie układają się powierzchniami cięcia w dół, następnie w korycie transportuje się te żerdzie w kierunku prostopadłym do kierunku cięcia, tak aby boki rozciętych żerdzi przylegając do siebie tworzyły równy i zwarty rząd, po czym powierzchnie cięcia rozciętych żerdzi prowadzi się nad co najmniej dwoma odcinkami drutu. Przemieszczające się rozcięte żerdzie wraz z przyległymi do ich powierzchni odcinkami drutu przeprowadza się nad głowicami wyprowadzającymi zszywki łącząc te żerdzie z odcinkami drutu. Odcinki połączonych ze sobą żerdzi, wychodzące poza głowice wyprowadzające zszywki, odcina się po przejściu określonego odcinka. Korzystnie jest, gdy w trakcie wyjścia zszywek rozcięte żerdzie unieruchamia się w kierunku pionowym.
Istota urządzenia według wynalazku polega na tym, że urządzenie tnące ma koryto naprowadzające, którego oś wzdłużna pokrywa się z osią wzdłużną narzędzia tnącego, stanowiącego część urządzenia tnącego, przy czym w osi wzdłużnej koryta naprowadzającego znajduje się kierownica. Za kierownicą koryto naprowadzające ma połączenie z korytem, którego oś wzdłużna jest prostopadła do osi wzdłużnej koryta naprowadzającego. W dnie koryta znajduje się powierzchnia transportera. W równych odległościach od osi wzdłużnej transportera znajdują się miejsca wyprowadzenia co najmniej dwóch odcinków drutu, pod którymi znajdują się głowice wyprowadzające zszywki. Według następnej cechy wynalazku transporter składa się z podajnika bezwładnościowego, usytuowanego bliżej miejsca połączenia koryta naprowadzającego z korytem oraz z położonego za nim podajnika napędzanego. Według kolejnej cechy wynalazku urządzenie ma docisk pierwszy położony nad głowicami wyprowadzającymi zszywki. Korzystnie jest, gdy urządzenie ma docisk drugi, usytuowany nad podajnikiem napędzanym.
Zaletą sposobu według wynalazku jest mały udział pracy ręcznej w jego poszczególnych operacjach.
Zaletami urządzenia według wynalazku jest duża sprawność oraz wydajność.
Sposób według wynalazku zostanie bliżej przedstawiony na przykładzie wykonania urządzenia.
Przykład wykonania urządzenia według wynalazku uwidoczniono na rysunku będącym jego schematem.
Sposób według wynalazku polega na tym, że na urządzeniu tnącym 1 żerdzie przecina się w osi wzdłużnej. Bezpośrednio po przejściu przez narzędzie tnące, stanowiące część urządzenia tnącego 1, rozcięte żerdzie przesuwa się w korycie naprowadzającym 2 zgodnie z kierunkiem cięcia na powierzchnię kierownicy 3, gdzie w trakcie przemieszczania rozcięte żerdzie układają się powierzchniami cięcia w dół, następnie w korycie 4 transportuje się te żerdzie w kierunku prostopadłym do kierunku cięcia, tak aby boki rozciętych żerdzi przylegając do siebie tworzyły równy i zwarty rząd, po czym powierzchnie cięcia rozciętych żerdzi prowadzi się nad dwoma odcinkami drutu 5. Przemieszczające się rozcięte żerdzie wraz z przyległymi do ich powierzchni odcinkami drutu 5 przeprowadza się nad głowicami wyprowadzającymi zszywki 6 łącząc te żerdzie z odcinkami drutu 5. Odcinki połączonych ze sobą żerdzi, wychodzące poza głowice wyprowadzające zszywki 6, odcina się po przejściu określonego odcinka. W trakcie wyjścia zszywek rozcięte żerdzie unieruchamia się w kierunku pionowym za pomocą docisku pierwszego 7, przez co uzyskuje się poprawne zszycie żerdzi z odcinkami drutu 6. Równy i zwarty rząd rozciętych żerdzi uzyskuje się za pomocą podajnika bezwładno4
184 408 ściowego 8, gdzie uzyskuje się ich poprawne zorientowanie względem powierzchni bocznych koryta 4 oraz za pomocą podajnika napędzanego 9 i wspomagającym jego działanie dociskiem drugim 10, którymi powoduje się zsuwanie i wzajemne dociskanie krawędzi rozciętych żerdzi.
Urządzenie według wynalazku zawiera urządzenie tnące 1, wyposażone w koryto naprowadzające 2, którego oś wzdłużna pokrywa się z osią wzdłużną narzędzia tnącego, stanowiącego część urządzenia tnącego 1. W osi wzdłużnej koryta naprowadzającego 2 znajduje się kierownica 3, mająca kształt klina o podstawie przechodzącej w równie pochyłe. Za kierownicą 3 koryto naprowadzające 2 ma połączenie z korytem 4. Oś wzdłużna koryta 4 jest prostopadła do osi wzdłużnej koryta naprowadzającego 2. W dnie koryta 4 znajduje się robocza powierzchnia transportera, składającego się z podajnika bezwładnościowego 8, usytuowanego bliżej miejsca połączenia koryta naprowadzającego 2 z korytem 4 oraz położonego za nim podajnika napędzanego 9. W równych odległościach od osi wzdłużnej transportera znajdują się miejsca wyprowadzenia dwóch odcinków drutu 5, pod którymi znajdują się głowice wyprowadzające zszywki 6. Nad głowicami wyprowadzającymi zszywki 6 znajduje się docisk pierwszy 7. Docisk drugi 10 jest usytuowany nad podajnikiem napędzanym 9. W trakcie wyjścia zszywek rozcięte żerdzie unieruchamia się w kierunku pionowym za pomocą docisku pierwszego 7, przez co uzyskuje się poprawne zszycie żerdzi z odcinkami drutu 6. Równy i zwarty rząd rozciętych żerdzi uzyskuje się za pomocą podajnika bezwładnościowego 8, gdzie uzyskuje się ich poprawne zorientowanie względem powierzchni bocznych koryta 4 oraz za pomocą podajnika napędzanego 9 i wspomagającym jego działanie dociskiem drugim 10, którymi powoduje się zsuwanie i wzajemne dociskanie krawędzi rozciętych żerdzi.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.
Claims (6)
- Zastrzeżenia patentowe1. Sposób produkcji płotu, w którym żerdzie przecina się w osi wzdłużnej, a za pomocą zszywek każdą z żerdzi mocuje się do przylegającego do jej powierzchni odcinka drutu, znamienny tym, że bezpośrednio po przejściu przez narzędzie tnące, stanowiące część urządzenia tnącego (1), przesuwa się rozcięte żerdzie zgodnie z kierunkiem cięcia na powierzchnię kierownicy (3), gdzie w trakcie przemieszczania rozcięte żerdzie układają się powierzchniami cięcia w dół, następnie w korycie (4) transportuje się te żerdzie w kierunku prostopadłym do kierunku cięcia, tak aby boki rozciętych żerdzi przylegając do siebie tworzyły równy i zwarty rząd, po czym powierzchnie cięcia rozciętych żerdzi prowadzi się nad co najmniej dwoma odcinkami drutu (5), następnie przemieszczające się rozcięte żerdzie wraz z przyległymi do ich powierzchni odcinkami drutu (5) przeprowadza się nad głowicami wyprowadzającymi zszywki (6) łącząc te żerdzie z odcinkami drutu (5), ponadto odcinki połączonych ze sobą żerdzi, wychodzące poza głowice wyprowadzające zszywki (6), odcina się po przejściu określonego odcinka.
- 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w trakcie wyjścia zszywek rozcięte żerdzie unieruchamia się w kierunku pionowym.
- 3. Urządzenie do produkcji płotu, składające się z znanego urządzenia tnącego oraz z urządzenia wyposażonego w głowicę do wyprowadzania zszywek, znamienne tym, że urządzenie tnące (1) ma koryto naprowadzające (2), którego oś wzdłużna pokrywa się z osią wzdłużną narzędzia tnącego, stanowiącego część urządzenia tnącego (1), przy czym w osi wzdłużnej koryta naprowadzającego (2) znajduje się kierownica (3), ponadto za kierownicą (3) koryto naprowadzające (2) ma połączenie z korytem (4), którego oś wzdłużna jest prostopadła do osi wzdłużnej koryta naprowadzającego (2), poza tym w dnie koryta (4) jest umieszczona robocza powierzchnia transportera, natomiast w równych odległościach od osi wzdłużnej transportera znajdują się miejsca wyprowadzenia co najmniej dwóch odcinków drutu (5), pod którymi znajdują się głowice wyprowadzające zszywki (6).
- 4. Urządzenie według zastrz. 3, znamienne tym, że transporter składa się z podajnika bezwładnościowego (8), usytuowanego bliżej miejsca połączenia koryta naprowadzającego (2) z korytem (4) oraz położonego za nim podajnika napędzanego (9).
- 5. Urządzenie według zastrz. 3 albo 4, znamienne tym, że ma docisk pierwszy (7) położony nad głowicami wyprowadzającymi zszywki (6).
- 6. Urządzenie według zastrz. 4, znamienne tym, że ma docisk drugi (10) usytuowany nad podajnikiem napędzanym (9).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL97321611A PL184408B1 (pl) | 1997-08-11 | 1997-08-11 | Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL97321611A PL184408B1 (pl) | 1997-08-11 | 1997-08-11 | Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL321611A1 PL321611A1 (en) | 1999-02-15 |
PL184408B1 true PL184408B1 (pl) | 2002-10-31 |
Family
ID=20070471
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL97321611A PL184408B1 (pl) | 1997-08-11 | 1997-08-11 | Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL184408B1 (pl) |
-
1997
- 1997-08-11 PL PL97321611A patent/PL184408B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL321611A1 (en) | 1999-02-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN105146977B (zh) | 相框自动化生产线 | |
CN106099603A (zh) | 一种数据线全自动生产线 | |
US3735787A (en) | Stud and dado cutter | |
CN108177198A (zh) | 冲裁排废机 | |
US4100949A (en) | Web forming apparatus | |
AU2004244664B2 (en) | Method and device for producing structural elements | |
CN205985703U (zh) | 一种数据线全自动生产线 | |
US6817392B2 (en) | Apparatus for shaping timbers with improved timber control | |
CN114311696A (zh) | 一种面料裁片和衬布的粘合定型装置 | |
CN113193454B (zh) | 端子一体化成型装置 | |
US20040187856A1 (en) | Thin stone cutting machine, method, and product | |
US5167360A (en) | Method and apparatus for guiding wire sections through an insulating body of a component | |
CN209830112U (zh) | 一种三极管切脚成型设备 | |
PL184408B1 (pl) | Sposób produkcji płotu i urządzenie do produkcji płotu | |
US4422488A (en) | Machine for producing drawer-sides | |
US4409875A (en) | Apparatus for manufacturing an integral wooden angle bar | |
US4176697A (en) | Machine for making wooden bee box components | |
CN109692921A (zh) | 大跨度箱梁主筋用自动化传输、弯曲、焊接一体化装置 | |
US3396764A (en) | Shake board-making machine and shake board-making process and product | |
CN209936338U (zh) | 钢结构墙体用挂网连接件的加工设备 | |
CN212520946U (zh) | 口罩耳带打钉机 | |
CN109741975B (zh) | 一种蜈蚣形联接片焊接机 | |
JP2002527242A (ja) | 構成エレメントを連続的に製作するための方法および装置 | |
US20060283913A1 (en) | Apparatus for manufacturing prefabricated sandwiched building panels | |
CN206455757U (zh) | 智能定位分板锯 |