PL180875B1 - Gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej - Google Patents

Gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej

Info

Publication number
PL180875B1
PL180875B1 PL96315012A PL31501296A PL180875B1 PL 180875 B1 PL180875 B1 PL 180875B1 PL 96315012 A PL96315012 A PL 96315012A PL 31501296 A PL31501296 A PL 31501296A PL 180875 B1 PL180875 B1 PL 180875B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
housing
cover
socket
socket according
plane
Prior art date
Application number
PL96315012A
Other languages
English (en)
Other versions
PL315012A1 (en
Inventor
Gerd Philipp
Original Assignee
Gaertner Karl Telegaertner
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gaertner Karl Telegaertner filed Critical Gaertner Karl Telegaertner
Publication of PL315012A1 publication Critical patent/PL315012A1/xx
Publication of PL180875B1 publication Critical patent/PL180875B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R24/00Two-part coupling devices, or either of their cooperating parts, characterised by their overall structure
    • H01R24/60Contacts spaced along planar side wall transverse to longitudinal axis of engagement
    • H01R24/62Sliding engagements with one side only, e.g. modular jack coupling devices
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/66Structural association with built-in electrical component
    • H01R13/665Structural association with built-in electrical component with built-in electronic circuit
    • H01R13/6658Structural association with built-in electrical component with built-in electronic circuit on printed circuit board
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R2201/00Connectors or connections adapted for particular applications
    • H01R2201/04Connectors or connections adapted for particular applications for network, e.g. LAN connectors

Landscapes

  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)
  • Connection Or Junction Boxes (AREA)
  • Multi-Conductor Connections (AREA)
  • Mounting Of Printed Circuit Boards And The Like (AREA)
  • Computer And Data Communications (AREA)

Abstract

1. Gniazdo przylaczeniowe sieci info- rmatycznej, zlozone z obudowy, przynaj- mniej z jednego informatycznego gniazda wtykowego, z pokrywy przykrywajacej przynajmniej czesciowo obudowe i gniazdo wtykowe, i zaopatrzonej przynajmniej w je- den otwór wlotowy, pokrywajacy otwór wty- kowy gniazda wtykowego, oraz z umiesz- czonej w obudowie plytki przylaczeniowej, laczacej elektrycznie kabel komunikacyjny z gniazdem wtykowym, znamienne tym, ze jego pokrywa (28, 62) i polaczona z nia nie- ruchomo plytka przylaczeniowa (21, 61), sa polaczone z obudowa (11, 67) przesuwnie w kierunku prostopadlym do plaszczyzny (13) jej kolnierza mocujacego (12). Fig.2 PL PL PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej, złożone z obudowy, przynajmniej z jednego informatycznego gniazda wtykowego, z pokrywy przykrywającej przynajmniej częściowo obudowę i gniazdo wtykowe, i zaopatrzonej przynajmniej w jeden otwór wlotowy, pokrywający otwór wtykowy gniazda wtykowego, oraz z umieszczonej w obudowie płytki przyłączeniowej, łączącej elektrycznie kabel komunikacyjny z gniazdem wtykowym.
Z niemieckiego opisu patentowego nr DE 32 39 063 znane jest gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej, wyposażone w obudowę, w umieszczoną w niej płytkę przyłączeniową w przymocowane trwale do tej płytki przynajmniej jedno gniazdo wtykowe, połączone elektrycznie z kablem komunikacyjnym, oraz w pokrywę, przykrywającą gniazdo wtykowe. Między obudową gniazda przyłączeniowego, a pokrywą znajduje się płytka przykrywająca, zwiększająca odległość pokrywy od płytki przyłączeniowej. Jeżeli otwór wejściowy tego gniazda jest prostopadły do płaszczyzny kołnierza mocującego obudowy, wówczas głębokość wetknięcia wtyczki informatycznej zależy od sposobu i miejsca wbudowania gniazda przyłączeniowego.
Niedogodność tego rozwiązania polega na tym, że w przypadku, gdy głębokość wetknięcia wtyczki informatycznej do gniazda przyłączeniowego jest zbyt mała, wtedy nie jest możliwe przytrzymanie i zablokowanie tej wtyczki w gnieździe wtykowym, co może spowodować przerwanie połączenia informatycznego.
W wielu przypadkach, kierunek wkładania wtyczki jest nachylony względem kołnierza mocującego obudowy gniazda przyłączeniowego. Jednakże, jeżeli grubość pokrywy, lub jej położenie względem płytki przyłączeniowej nie odpowiada ściśle określonym wymogom konstrukcyjnym, wtedy otwór wejściowy pokrywy staje się niewspółosiowy z otworem gniazda wtykowego, co uniemożliwia włożenia wtyczki informatycznej do gniazda wtykowego.
Większość znanych gniazd przełączeniowych, na przykład zasilających i telefonicznych, jest konstrukcyjnie przystosowana do umieszczenia w profilowanych kanałach kablowych, o dwóch standardowych przekrojach poprzecznych. W celu przystosowania gniazd informatycznych do kanałów kablowych, są one wyposażone w różne listwy i płytki przykrywające, umieszczone pod pokrywą. Znane dotychczas gniazda przyłączeniowe nie mogą być zatem instalowane w dowolnych miejscach, a jedynie w tych, które są przystosowane dla danego typu gniazd przyłączeniowych. Konieczność zainstalowania gniazd w różnych miejscach wymaga często zastosowania szerokiego i kosztownego asortymentu gniazd przyłączeniowych.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji takiego gniazda przyłączeniowego, które umożliwi łatwą jego instalację w różnych miejscach, zarówno w ścianie budynku, jak i w kanale kablowym, przy zapewnieniu wymaganej funkcjonalności połączenia informatycznego, a tym samym wyeliminuje niedogodności znanych dotychczas informatycznych gniazd przyłączeniowych.
Cel ten, zrealizowano w konstrukcji gniazda przyłączeniowego sieci informatycznej według wynalazku, która charakteryzuje się tym, że jego pokrywa i połączona z nią nieruchomo
180 875 płytka przyłączeniowa, są połączone z obudową przesuwnie w kierunku prostopadłym do płaszczyzny jej kołnierza mocującego.
Pokrywa gniazda jest dociśnięta do obudowy, korzystnie za pomocą śruby nastawczej.
Obudowa gniazda jest najkorzystniej wyposażona w czop, który wystaje prostopadle do jej kołnierza mocującego w kierunku do kopułowej pokrywy, i w którego gwintowany otwór jest wkręcona śruba nastawcza, dociskająca pokrywę do obudowy.
Czop obudowy jest korzystnie osadzony ślizgowo w zagłębieniu pokrywy, w kierunku prostopadłym do płaszczyzny kołnierza mocującego obudowy.
Płytka przyłączeniowa gniazda jest osadzona we wnętrzu obudowy, korzystnie prostopadle do płaszczyzny jej kołnierza mocującego.
Część płytki przyłączeniowej wystaje z wnętrza obudowy najkorzystniej w kierunku do kopułowej pokrywy.
Przeciwległe krawędzie boczne części płytki przyłączeniowej, wystającej w kierunku do pokrywy, są osadzone korzystnie ślizgowo w przeciwległych rowkach kanału pokrywy, o osiach prostopadłych do płaszczyzny kołnierza mocującego obudowy.
Zewnętrzna powierzchnia czołowa części płytki przyłączeniowej, wystającej w kierunku do pokrywy, znajduje się korzystnie w niewielkiej odległości od ścianki bocznej metalowego czopa, będącej przedłużeniem ścianki wewnętrznej metalowej obudowy.
Wystająca w kierunku pokrywy część płytki przyłączeniowej jest korzystnie elektrycznie izolowana od tej pokrywy, oraz jest na swej wewnętrznej powierzchni czołowej wyposażona w ścieżki przewodzące, połączone z gniazdem wtykowym.
Płytka przyłączeniowa jest na swej wewnętrznej powierzchni czołowej wyposażona korzystnie w metalowy kabłąk i w metalową osłonę, zamykającą i ekranującą otwór górny wnętrza obudowy, w różnych położeniach względnych pokrywy i obudowy.
Zewnętrzna powierzchnia czołowa płytki przyłączeniowej korzystnie znajduje się w małej odległości od równoległej do niej w przybliżeniu ścianki wewnętrznej metalowej obudowy.
Przeciwległe krawędzie boczne płytki przyłączeniowej są korzystnie osadzone ślizgowo w rowkach prowadzących, utworzonych w wewnętrznych ściankach bocznych obudowy, i prostopadłych do płaszczyzny jej kołnierza mocującego.
Płytka przyłączeniowa jest korzystnie zaopatrzona w otwór blokujący, w którym jest osadzony występ blokujący pokrywy.
Gniazdo jest korzystnie wyposażone przynajmniej w jedną płytkę stykową połączoną elektrycznie z obudową oraz ze ścieżką uziemiającą płytki przyłączeniowej, w różnych położeniach względnych pokrywy i obudowy.
Obudowa gniazda jest korzystnie zaopatrzona w otwór wejściowy, przez który jest przetknięty kabel komunikacyjny sztywno przymocowany do płytki przyłączeniowej, przy czym oś tego kabla komunikacyjnego jest w miejscu przetknięcia przez otwór wejściowy prostopadła do płaszczyzny kołnierza mocującego obudowy.
Gniazdo jest korzystnie wyposażone przynajmniej w jedną płytkę stykową połączoną elektrycznie z obudową oraz ze ścieżką uziemiającą płytki przyłączeniowej, w różnych położeniach względnych pokrywy i obudowy.
Obudowa gniazda jest korzystnie zaopatrzona w otwór dolny, przez który jest przetknięty kabel komunikacyjny sztywno przymocowany do płytki nrzełączeniowej, przy czym oś tego kabla komunikacyjnego jest w miejscu przetknięcia przez otwór dolny prostopadła do płaszczyzny kołnierza mocującego obudowy.
Zaletą gniazda przyłączeniowego sieci informatycznej jest stałe położenie płytki przyłączeniowej względem jego pokrywy, co umożliwia łatwą instalację gniazda w różnych miejscach, zarówno w ścianie budynku, jak i w kanale kablowym. Do korzyści gniazda przyłączeniowego według wynalazku należy również zaliczyć: łatwy montaż (za pomocą śruby nastawczej), zapewniający stabilne położenie gniazda, zmniejszenie jego wymiarów gabarytowych, zmniejszenie liczby połączeń elektrycznych między elementami gniazda, skuteczne
180 875 ekranowanie i wysoką jakość przenoszonego sygnału informatycznego, oraz niniejsze obciążenie mechaniczne przyłączonego do gniazda kabla komunikacyjnego.
Wynalazek jest w przykładzie rozwiązania konstrukcyjnego uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej, w widoku z góry, fig. 2 - gniazdo przyłączeniowe w przekroju wzdłuż linii 2-2 na fig. 1, a fig. 3 - odmianę gniazda przyłączeniowego sieci informatycznej, w osiowym przekroju podłużnym.
Przedstawione na fig. 1 i 2 gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej według wynalazku jest wyposażone w metalową obudowę 11 w kształcie cylindra, albo graniastoshipa, wyposażoną na swej górnej krawędzi w kołnierz mocujący 12, którego płaszczyzna 13 jest równoległa do płaszczyzny 14 dolnej powierzchni kołnierza przykrywającego 15 (fig. 2), albo do ściany budynku, względnie osłony profilowanego kanału kablowego. Obudowa 11 jest osadzona wewnątrz puszki podtynkowej 16, i przymocowana do niej za pomocą kołnierza mocującego 12.
Wnętrze 17 obudowy 11 (fig. 2) jest w pobliżu kołnierza 12 zakończone otworem górnym 18, a z przeciwnej strony - otworem wejściowym 19. Krawędź otworu wejściowego 19 jest zaokrąglona, co zapobiega uszkodzeniom kabla komunikacyjnego 20 podczas jego zaginania.
We wnętrzu 17 obudowy 11 jest umieszczona przesuwnie płytka przyłączeniowa 21, której dwie przeciwległe, równoległe względem siebie krawędzie boczne 22 i 23 są prowadzone ślizgowo w rowkach 24 i 25 utworzonych na wewnętrznych ściankach bocznych 26 i 27 obudowy 11, prostopadłych do płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12.
Część płytki przyłączeniowej 21, korzystnie trzecia część, wystaje z wnętrza 17 obudowy 11 nad płaszczyznę 13 kołnierza mocującego 12, w kierunku do wnętrza kopułowej pokrywy 28 (fig. 1), stanowiącej odłączalną część gniazda przyłączeniowego według wynalazku. Wewnątrz pokrywy 28 jest utworzony kanał 30 (fig. 1), prostopadły do płaszczyzny przylegania 29, i zaopatrzony w rowki, w których są osadzone ślizgowo krawędzie 31,32 wystającej części płytki przyłączeniowej 21 o zmniejszonej szerokości. W połowie tej części płytki 21 znajduje się otwór blokujący 33, w który wchodzi sprężynujący występ blokujący 34 pokrywy 28. W ten sposób płytka przyłączeniowa 21 zostaje przymocowana do pokrywy 28. Występ blokujący 34 jest połączony ze sprężystym języczkiem 35, zaopatrzonym z drugiej strony w haczyk 36, służący do osadzenia w nim pręta, wsuwanego przez szczelinę 37 pokrywy 28 w celu odgięcia występu blokującego 34 i odblokowania płytki przyłączeniowej 21.
Na wewnętrznej powierzchni czołowej płytki przyłączeniowej 21 znajdują się nieuwidocznione na rysunku zaciski, oraz ścieżki przewodzące, łączące żyły kabla komunikacyjnego 20 z informatycznym gniazdem wtykowym 38.
Gniazdo przyłączeniowe według wynalazku może być wyposażone w osadzone w nim informatyczne gniazdo wtykowe standardu WESTERN, lub standardu IBM, albo też w dwa takie, umieszczone obok siebie gniazda wtykowe 38. Gniazdo wtykowe 38 jest elektrycznie izolowane od otoczenia, za pomocą pokrywy 28, wykonanej korzystnie z tworzywa sztucznego. Dostęp do gniazda wtykowego 38 możliwy jest wyłącznie przez jego otwór wtykowy 39, oraz otwór wlotowy 41 ścianki czołowej 42 pokrywy 28.
Zewnętrzna powierzchnia czołowa 43 płytki przyłączeniowej 21 znajduje się w małej odległości od równoległej od niej ścianki wewnętrznej 44 obudowy 11. Na przeciwległej wewnętrznej powierzchni czołowej 45 płytki przyłączeniowej 21 znajdują się omówione powyżej elementy połączeniowe. Z obudowy 11 wystaje w kierunku pokrywy 28, prostopadle do płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12, czop 46, który wchodzi w zagłębienie 47 pokrywy 28. Między czopem 46 a ścianką boczną zagłębienia 47 może być utworzona wolna przestrzeń. Czop 46 jest zaopatrzony w gwintowany otwór 48, o osi prostopadłej do płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12, w który wkręcany jest trzon 49 śruby nastawczej 51, przy czym łeb 52 tej śruby 51 - dostępny z zewnątrz - opiera się o pokrywę 28.
Zewnętrzna płaska ścianka boczna 53 czopa 46 stanowi przedłużenie ścianki wewnętrznej 44 obudowy 11, oraz pełni funkcję ekranu dla części zewnętrznej ścianki bocznej 43
180 875 płytki przyłączeniowej 21, która znajduje się w porywie 28 wykonanej z materiału izolacyjnego elektrycznie. Gniazdo przyłączeniowe jest ponadto wyposażone w kabłąk 54, otoczony korytkową metalową osłoną 55 prostopadłą do ścianek obudowy (fig. 2), oraz nałożony na płytkę przyłączeniową 21. Kabłąk 54 zamyka wraz z metalową osłoną gniazda wtykowego 38 otwór 18 wnętrza 17 obudowy 11. Kabłąk 54 stanowi dodatkowy ekran dla zakłóceń elektromagnetycznych.
Przyłączony do gniazda według wynalazku kabel komunikacyjny 20 jest wraz z jego ekranem dociśnięty do ścieżki uziemiającej płytki przyłączeniowej 21, za pomocą nieuwidocznionego na rysunku zacisku. Jeżeli płytka przyłączeniowa 21 jest wielowarstwowa, wówczas ścieżki przewodzące znajdują się między dwiema płytkami ekranującymi, z których jedna znajduje się na zewnętrznej powierzchni czołowej 43 płytki 21. Z części tej płytki przyłączeniowej usunięty jest lakier ochronny, w celu uzyskania z nią zestyku dwóch, połączonych elektrycznie z obudową 11 płytek stykowych 56 i 57, w każdym względnym położeniu pokrywy 28 i obudowy 11. Chociaż może być zastosowana tylko jedna płytka stykowa 56 albo 57, jednak dwie płytki stykowe 56 i 57 zapewniają automatyczne uziemienie obudowy 11 gniazda przyłączeniowego.
Gniazdo przyłączeniowe według wynalazku instaluje się następująco. Obudowę 11 osadza się w ścianie budynku, lub w kanale kablowym, zaś kabel komunikacyjny 20 łączy się z płytką przyłączeniową 21, którą następnie wsuwa się do wnętrza 17 obudowy 11. Na obudowę 11 nakłada się luźno kołnierz pokrywający 15, zaś na wystającą płytkę przyłączeniową 21 nasadza się pokrywę 28, do momentu zatrzaśnięcia się mechanizmu blokującego. W otwór 48 czopa 46 wkręca się śrubę nastawczą 51, dociskającą pokrywę 28 do górnej powierzchni kołnierza przykrywającego 15.
Końcowy odcinek kabla komunikacyjnego 20, wchodzący do gniazda przyłączeniowego według wynalazku, jest w przybliżeniu prostopadły do płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12 (fig. 2), dzięki czemu unika się nadmiernych wygięć tego kabla podczas instalacji informatycznego gniazda przyłączeniowego.
Między pokrywę 28, a kołnierz pokrywający 15 może zostać wprowadzona dodatkowa płytka przykrywająca 59 (oznaczona linią przerywaną na fig. 2), powodująca odsunięcie płaszczyzny przylegania 29' pokrywy 28 od płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12, korzystnie na odległość wynoszącą około 5 mm.
Płytka przyłączeniowa 61 przedstawionej na fig. 3 odmiany konstrukcyjnej gniazda przyłączeniowego według wynalazku, jest równoległa do płaszczyzny 13 kołnierza mocującego 12, i przymocowana do pokrywy 62 za pomocą listew zapadkowych 63 i 64, w których zagłębieniach są osadzone krawędzie boczne tej płytki 61. W tym rozwiązaniu konstrukcyjnym gniazda przyłączeniowego, jego czop 65 przesuwa się ślizgowo podczas wkręcania śruby w ściśle dopasowanym zagłębieniu 66 pokrywy 62, analogicznie jak tłok w cylindrze. Obudowa 67 gniazda ma mniejszą wysokość niż obudowa 11 według fig. 1 i 2, ale za to większą szerokość.
Należy zaznaczyć, że płaszczyzna kołnierza, jako płaszczyzna odniesienia, może być również nachylona do powierzchni ściany pomieszczenia budynku.
180 875
180 875
51 30 37 42
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (15)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej, złożone z obudowy, przynajmniej z jednego informatycznego gniazda wtykowego, z pokrywy przykrywającej przynajmniej częściowo obudowę i gniazdo wtykowe, i zaopatrzonej przynajmniej w jeden otwór wlotowy, pokrywający otwór wtykowy gniazda wtykowego, oraz z umieszczonej w obudowie płytki przyłączeniowej, łączącej elektrycznie kabel komunikacyjny z gniazdem wtykowym, znamienne tym, że jego pokrywa (28, 62) i połączona z nią nieruchomo płytka przyłączeniowa (21,61), są połączone z obudową (11,67) przesuwnie w kierunku prostopadłym do płaszczyzny (13) jej kołnierza mocującego (12).
  2. 2. Gniazdo według zastrz. 1, znamienne tym, że jego pokrywa (28, 62) jest dociśnięta do obudowy (11, 67), za pomocą śruby nastawczej (51).
  3. 3. Gniazdo według zastrz. 2, znamienne tym, że jego obudowa (11, 67) jest wyposażona w czop (46, 65), który wystaje prostopadle do jej kołnierza mocującego (12) w kierunku do kopułowej pokrywy (28, 62), i w którego gwintowany otwór (48) jest wkręcona śruba nastawcza (51), dociskająca pokrywę (28,62) do obudowy (11, 67).
  4. 4. Gniazdo według zastrz. 3, znamienne tym, że czop (65) obudowy (67) jest osadzony ślizgowo w zagłębieniu (66) pokrywy (62), w kierunku prostopadłym do płaszczyzny (13) kołnierza mocującego obudowy (67).
  5. 5. Gniazdo według zastrz. 1, znamienne tym, że jego płytka przyłączeniowa (21) jest osadzona we wnętrzu (17) obudowy (11), prostopadle do płaszczyzny (13) jej kołnierza mocującego (12).
  6. 6. Gniazdo według zastrz. 5, znamienne tym, że część płytki przyłączeniowej (21) wystaje z wnętrza (17) obudowy (11) w kierunku do kopułowej pokrywy (28).
  7. 7. Gniazdo według zastrz. 6, znamienne tym, że przeciwległe krawędzie boczne (31 i 32) części płytki przyłączeniowej (21), wystającej w kierunku do pokrywy (28), są osadzone ślizgowo w przeciwległych rowkach kanału (30) pokrywy (28), o osiach prostopadłych do płaszczyzny (13) kołnierza mocującego (12) obudowy (11).
  8. 8. Gniazdo według zastrz. 4 albo 6, znamienne tym, że zewnętrzna powierzchnia czołowa (43) części płytki przyłączeniowej (21), wystającej w kierunku do pokrywy (28), znajduje się w niewielkiej odległości od ścianki bocznej (53) metalowego czopa (46), będącej przedłużeniem ścianki wewnętrznej (44) metalowej obudowy (11).
  9. 9. Gniazdo według zastrz. 6, znamienne tym, że wystająca w kierunku pokrywy (28) część płytki przyłączeniowej (21) jest elektrycznie izolowana od tej pokrywy, oraz jest na swej wewnętrznej powierzchni czołowej (45) wyposażona w ścieżki przewodzące, połączone z gniazdem wtykowym (38).
  10. 10. Gniazdo według zastrz. 9, znamienne tym, że płytka przyłączeniowa (21) jest na swej wewnętrznej powierzchni czołowej (45) wyposażona w metalowy kabłąk (54) i w metalową osłonę (55), zamykającą i ekranującą otwór górny (18) wnętrza (17) obudowy (11), w różnych położeniach względnych pokrywy (28) i obudowy (11).
  11. 11. Gniazdo według zastrz. 5, znamienne tym, że zewnętrzna powierzchnia czołowa (43) płytki przyłączeniowej (21) znajduje się w małej odległości od równoległej do niej w przybliżeniu ścianki wewnętrznej (44) metalowej obudowy (11).
  12. 12. Gniazdo według zastrz. 5, znamienne tym, że przeciwległe krawędzie boczne (22 i 23) płytki przyłączeniowej (21) są osadzone ślizgowo w rowkach prowadzących (24 i 25), utworzonych w wewnętrznych ściankach bocznych (26 i 27) obudowy (11), i prostopadłych do płaszczyzny (13) jej kołnierza mocującego (12).
  13. 13. Gniazdo według zastrz. 5, znamienne tym, że jego płytka przyłączeniowa (21) jest zaopatrzona w otwór blokujący (33), w którym jest osadzony występ blokujący (34) pokrywy (28).
    180 875
  14. 14. Gniazdo według zastrz. 1, znamienne tym, że jest wyposażone przynajmniej w jedną płytkę stykową (56, 57), połączoną elektrycznie z obudową (11), oraz ze ścieżką uziemiającą płytki przyłączeniowej (21), w różnych położeniach względnych pokrywy (28) i obudowy (11).
  15. 15. Gniazdo według zastrz. 1, znamienne tym, że jego obudowa (11) jest zaopatrzona w otwór wejściowy (19), przez który jest przetknięty kabel komunikacyjny (20) sztywno przymocowany do płytki przyłączeniowej (21), przy czym oś tego kabla komunikacyjnego (20) jest w miejscu przetknięcia przez otwór wejściowy (19) prostopadła do płaszczyzny (13) kołnierza mocującego (12) obudowy (11).
    * * *
PL96315012A 1995-09-14 1996-06-28 Gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej PL180875B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19534038A DE19534038C2 (de) 1995-09-14 1995-09-14 Anschlußdose für ein Datennetz

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL315012A1 PL315012A1 (en) 1997-03-17
PL180875B1 true PL180875B1 (pl) 2001-04-30

Family

ID=7772127

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96315012A PL180875B1 (pl) 1995-09-14 1996-06-28 Gniazdo przyłączeniowe sieci informatycznej

Country Status (16)

Country Link
AT (1) AT408493B (pl)
CZ (1) CZ185796A3 (pl)
DE (1) DE19534038C2 (pl)
DK (1) DK83496A (pl)
ES (1) ES2124169B1 (pl)
FI (1) FI963593A (pl)
FR (1) FR2738958B1 (pl)
GB (1) GB2305307B (pl)
HU (1) HUP9601759A3 (pl)
IT (1) IT1288981B1 (pl)
NL (1) NL1003393C2 (pl)
NO (1) NO962800L (pl)
PL (1) PL180875B1 (pl)
SE (1) SE508360C2 (pl)
SK (1) SK92196A3 (pl)
TW (1) TW320787B (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE1010447A3 (fr) * 1996-08-01 1998-08-04 Gaertner Karl Telegaertner Boite de raccordement pour un reseau de donnees.
DE20113000U1 (de) * 2001-07-31 2002-09-12 Korn, Claus, Dipl.-Ing., 28205 Bremen Elektrisches Installationsgerät, vorzugsweise für Unterputzmontage, daneben auch für Aufputzmontage
CN110566857B (zh) * 2019-10-08 2024-07-26 苏州荣文库柏照明系统股份有限公司 一种可调节的led筒灯

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0004979A3 (fr) * 1978-04-24 1979-11-14 Victorine Rutten Boíte de connexion centrale universelle
DE3239063C2 (de) * 1982-10-22 1986-03-13 Wilhelm Quante Spezialfabrik für Apparate der Fernmeldetechnik GmbH & Co, 5600 Wuppertal Anschlußdose für den Anschuß eines Fernsprechapparates und/oder eines oder mehrerer Fernsprech-Zusatzgeräte
US4634015A (en) * 1985-07-15 1987-01-06 Taylor Jerald M Adjustable electric outlet box
DE3751960T2 (de) * 1986-06-13 1997-06-05 Whitaker Corp Schnittstelle für ein lokales Netz (LAN)
US4725249A (en) * 1986-09-22 1988-02-16 American Telephone & Telegraph Company Connector assembly
DE8708351U1 (de) * 1987-06-13 1987-08-06 BTR Blumberger Telefon- und Relaisbau Albert Metz, 78176 Blumberg Anschlußdose für den Anschluß eines Fernsprechapparates
US5012043A (en) * 1989-02-21 1991-04-30 Seymour Michael R Adjustable outlet box assembly and method of application
DE8908236U1 (de) * 1989-07-06 1989-08-31 "Telegärtner" Karl Gärtner, 71144 Steinenbronn Anschlußeinrichtung für ein Datennetz
DE8911660U1 (de) * 1989-09-30 1990-03-22 Leinbach, Franz, Dipl.-Geogr., 7400 Tübingen Anschlußdose für ein lokales Netzwerk
DE9014758U1 (de) * 1989-10-28 1991-01-03 Oels, Wolf-Dieter, Dr.-Ing., 44229 Dortmund Vorrichtung zur Bildung einer Anschlußstelle eines lokalen Netzwerkes für Datenverarbeitungsgeräte
US5173061A (en) * 1992-02-12 1992-12-22 Molex Incorporated Telecommunications outlet
US5257487A (en) * 1992-07-01 1993-11-02 Butler Manufacturing Company Floor box for in-floor activations in a concrete floor
US5384428A (en) * 1992-12-22 1995-01-24 Pacusma Co. Ltd. Receptacle wall plate with built-in protection circuitry
DE4420080A1 (de) * 1993-10-19 1995-04-20 Abb Patent Gmbh Elektrisches Installationsgerät mit Zusatzmodul
DE9406550U1 (de) * 1994-04-20 1994-07-07 BTR Blumberger Telefon- und Relaisbau Albert Metz, 78176 Blumberg Anschlußdose für Daten- und/oder Kommunikationsnetze

Also Published As

Publication number Publication date
ES2124169B1 (es) 1999-09-16
NO962800L (no) 1997-03-17
IT1288981B1 (it) 1998-09-25
NL1003393C2 (nl) 1997-07-25
AT408493B (de) 2001-12-27
SE508360C2 (sv) 1998-09-28
PL315012A1 (en) 1997-03-17
CZ185796A3 (cs) 1998-09-16
NO962800D0 (no) 1996-07-03
SK92196A3 (en) 1997-07-09
GB2305307A (en) 1997-04-02
ITUD960170A1 (it) 1998-03-11
HUP9601759A3 (en) 1999-04-28
FI963593A0 (fi) 1996-09-12
ES2124169A1 (es) 1999-01-16
FR2738958B1 (fr) 1998-02-27
SE9602956D0 (sv) 1996-08-12
DE19534038C2 (de) 1998-07-23
GB2305307B (en) 1999-09-01
FR2738958A1 (fr) 1997-03-21
FI963593A (fi) 1997-03-15
DE19534038A1 (de) 1997-03-20
GB9615979D0 (en) 1996-09-11
HUP9601759A2 (en) 1997-07-28
DK83496A (da) 1997-03-15
SE9602956L (sv) 1997-03-15
ATA159396A (de) 2001-04-15
TW320787B (pl) 1997-11-21
NL1003393A1 (nl) 1997-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4838811A (en) Modular connector with EMI countermeasure
CA1236188A (en) Shielded electrical connector assembly
US5769661A (en) In-service removable cable ground connection
US4653837A (en) Jack and connector
KR100320158B1 (ko) 케이블고정구를유지하는단일금속셸을갖춘케이블커넥터를갖는투-피스전기커넥터
US4756695A (en) Local area network interface
US7470145B1 (en) Compact electrical wiring system
KR100282629B1 (ko) 전기접지시라우드
US4986779A (en) Local area network interface
US6004163A (en) Electrical multi-pole plug-and-socket-type connector with associated socket part
EP0224200A2 (en) Shielded plug and jack connector
US4859201A (en) Data communications outlet
EP2061298A2 (en) Shield case and printed circuit board assembly incorporating same
US6551124B1 (en) Contacting device for a flat band cable
US20080038963A1 (en) Receptacle connector and apparatus having the same
DE69013292D1 (de) Metallisches Gehäuse für elektrischen Verbinder.
US3633152A (en) Box edge electrical connector
EP1115178B1 (en) Connector for a cable and kit for assembling the same
EP0917745B1 (en) Shielded high density patch panel
KR970001618B1 (ko) 원격 통신 아웃렛
EP1018789A1 (en) Upgradeable communication connector
US7290945B2 (en) Electromagnetic inductive shield
GB2306060A (en) Low profile communications outlet
US5872336A (en) Device for the protection of cables laid in switch cabinets or other equipment
CN111357154B (zh) 用于为电子壳体连接导体、特别是屏蔽导体的连接装置和方法