PL180139B1 - Lacznik zaciskowy PL - Google Patents

Lacznik zaciskowy PL

Info

Publication number
PL180139B1
PL180139B1 PL31546496A PL31546496A PL180139B1 PL 180139 B1 PL180139 B1 PL 180139B1 PL 31546496 A PL31546496 A PL 31546496A PL 31546496 A PL31546496 A PL 31546496A PL 180139 B1 PL180139 B1 PL 180139B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
tooth
area
compression fitting
ribs
elevations
Prior art date
Application number
PL31546496A
Other languages
English (en)
Other versions
PL315464A1 (en
Inventor
Uwe Brun
Original Assignee
Rehau Ag & Co
Rehau Ag + Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rehau Ag & Co, Rehau Ag + Co filed Critical Rehau Ag & Co
Publication of PL315464A1 publication Critical patent/PL315464A1/xx
Publication of PL180139B1 publication Critical patent/PL180139B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F16ENGINEERING ELEMENTS AND UNITS; GENERAL MEASURES FOR PRODUCING AND MAINTAINING EFFECTIVE FUNCTIONING OF MACHINES OR INSTALLATIONS; THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16LPIPES; JOINTS OR FITTINGS FOR PIPES; SUPPORTS FOR PIPES, CABLES OR PROTECTIVE TUBING; MEANS FOR THERMAL INSULATION IN GENERAL
    • F16L33/00Arrangements for connecting hoses to rigid members; Rigid hose connectors, i.e. single members engaging both hoses
    • F16L33/22Arrangements for connecting hoses to rigid members; Rigid hose connectors, i.e. single members engaging both hoses with means not mentioned in the preceding groups for gripping the hose between inner and outer parts
    • F16L33/225Arrangements for connecting hoses to rigid members; Rigid hose connectors, i.e. single members engaging both hoses with means not mentioned in the preceding groups for gripping the hose between inner and outer parts a sleeve being movable axially

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Joints That Cut Off Fluids, And Hose Joints (AREA)
  • Details Of Connecting Devices For Male And Female Coupling (AREA)

Abstract

1. Lacznik zaciskowy dwuczesciowy do rur i wezy z materialu polimerowego, z uksztaltowana w postaci tulei rurowej zlaczka, która zawiera wkladany w koniec rury, zaopatrzony w zebra obwodowe ob- szar wtykowy, z którym laczy sie nasadka kolnierzowa, oraz z poruszana wzdluz osi rury tuleja przesuwna, która jest nasuwana na koniec rury z wlozonym obszarem wty- kowym, tworzac polaczenie zaciskowe, znamienny tym, ze nasadka kolnierzowa stanowiaca zakonczenie obszaru wtykowe- go (2), sklada sie z rozmieszczonych na jego obwodzie, zebopodobnych podwyz- szen (3), i ze miedzy poszczególnymi, ze- bopodobnymi podwyzszeniami (3) roz- mieszczone sa otwory szczelinowe (33), które biegna az do poziomu obwodu obsza- ru wtykowego (2). Fig 2 P L 180139 B 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest dwuczęściowy łącznik zaciskowy do rur i węzy z materiału polimerowego, z ukształtowaną w postaci tulei rurowej złączką, która zawiera wkładany w koniec rury, zaopatrzony w żebra obwodowe obszar wtykowy, z którym łączy się nasadka kołnierzowa, oraz z poruszaną wzdłuż osi rury tuleją przesuwną, która jest nasuwana na koniec rury z włożonym obszarem wtykowym, tworząc połączenie zaciskowe.
Z niemieckiego opisu nr DE 36 08 843 C2 znany jest sposób wytwarzania połączenia zaciskowego do rur i węży z materiałów polimerowych. Zastosowana w nim złączka składa się z części gwintowanej, z którą łączy się nasadka kołnierzowa i obszar wtykowy. Nasadka kołnierzowa ma postać okrągłego pierścienia o gładkiej powierzchni i wystaje poza część
180 139 gwintowaną oraz, rozmieszczone w odstępach względem siebie na zewnętrznym obwodzie obszaru wtykowego, żebra obwodowe, pomiędzy którymi znajdują się rowki obwodowe.
W celu wykonania złącza wtykowego obszar wtykowy z żebrami obwodowymi jest wprowadzany w uprzednio poszerzoną rurę z tworzywa sztucznego, a następnie nasunięta uprzednio na rurę z tworzywa tuleja przesuwna jest nasuwana na połączenie rury i obszaru wtykowego tak daleko, aż jej przednia czołowa powierzchnia oprze się o nasadkę kołnierzową. W ten sposób wytwarza się nieprzepuszczalne dla cieczy połączenie pomiędzy łącznikiem zaciskowym i rurą.
W rozwinięciu tego stanu techniki z niemieckiego opisu nr DE-U 88 13 209 znany jest dwuczęściowy metalowy łącznik zaciskowy, w którym zwrócone w stronę nasadki kołnierzowej żebro obwodowe obszaru wtykowego jest wyższe niż żebra obwodowe, umieszczone wzdłuż osi przed nim. Zewnętrzna boczna powierzchnia tego wyższego żebra obwodowego stanowi przy tym ogranicznik dla czołowej powierzchni nasuwanej rury. To wyższe żebro obwodowe, nasadka kołnierzowa i przylegający do nasadki kołnierzowej, wolny koniec tulei przesuwnej tworzą komorę, w której mieści się materiał ścianki rury, wyciskany podczas ściskania tulei przesuwnej.
Poszczególne elementy łączników zaciskowych według stanu techniki, to jest złączka i tuleja przesuwna, są wykonane z metalu. Chociaż za pomocą tego połączenia zaciskowego można osiągnąć prawidłowe, nieprzepuszczalne dla cieczy i nierozłączne połączenie rur i węży z tworzywa sztucznego z elementami łączącymi, to w przypadku łączników metalowych, które z uwagi na odporność na korozję są wykonane z metali kolorowych, zarówno ciężar łączników, jak też koszty ich wykonania okazały się niekorzystne.
Celem wynalazku jest wykonanie co najmniej złączki z materiałów polimerowych, aby w ten sposób osiągnąć zmniejszenie ciężaru i kosztów'.
W tym celu ukształtowano całkowicie od nowa zwłaszcza znaną ze stanu techniki nasadkę kołnierzową złączki.
Według wynalazku, nasadka kołnierzowa stanowiąca zakończenie obszaru wtykowego, składa się z rozmieszczonych na jego obwodzie, zębopodobnych podwyższeń, i między poszczególnymi, zębopodobnymi podwyższeniami rozmieszczone są otwory szczelinowe, które biegną aż do poziomu obwodu obszaru wtykowego. Korzystnie na obwodzie obszaru wtykowego umieszczone są co najmniej dwa takie zębopodobne podwyższeniana.
Odległość zwróconej ku żebrom obwodowym, bocznej powierzchni zębopodobnych podwyższeń od najbliższego żebra obwodowego jest większa niż odstęp pomiędzy poszczególnymi żebrami obwodowymi. W odstęp ten wchodzą, uformowane na zwróconych w stronę żeber obwodowych bocznych powierzchniach zębopodobnych podwyższeń, ograniczniki, o wysokości wychodzącej poza wysokość żeber obwodowych i na których zwróconych ku żebrom obwodowym, zewnętrznych powierzchniach bocznych oparta jest czołowa powierzchnia rury nasuniętej na obszar wtykowy.
Zębopodobne podwyższenia maja korzystnie w widoku z góry kształt prostokątny oraz strome powierzchnie boczne, przy czym dłuższe boki prostokąta są ustawione wzdłuż osi. Korzystnie, zarys podstawy podwyższeń jest ustawiony ukośnie względem żeber obwodowych, przy czym zwrócona ku żebrom obwodowym boczna powierzchnia wznosi się stromo od obwodu obszaru wtykowego na wysokość większą niż żebra obwodowe i stamtąd ukośnie w kierunku wzdłużnym aż do krawędzi najwyższego wzniosu, skąd idzie wzdłuż linii prostej i opada.
Korzystnie, zębopodobne podwyższenia są w obszarze ukośnego zarysu podstawy, przy zachowaniu żebra środkowego, zaopatrzone w boczne, kieszeniowe wycięcia, których dna wznoszą się w sposób stały od przodu ku tyłowi.
Zębopodobne podwyższenia przenoszą na złączkę siły powstające w wyniku naciskania tulei przesuwnej. Każde z podwyższeń może być przy tym krótsze niż dłuższe w kierunku osiowym, w zależności od parametrów wybranego tworzywa sztucznego. Tak na przykład przy użyciu jako tworzywa sztucznego poliamidu 30 GF przyjęto jako wartości użytkowe wysokość zębów równą. 5 mm i minimalną długość podwyższenia równą 7 mm.
180 139
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia obszar wtykowy złączki z nasadką kołnierzową, fig. 2 - koniec węża nasunięty na obszar wtykowy złączki według fig. 1, fig. 3 - połączenie końca węża i złączki według fig. 2 z nasuniętą tuleją przesuwną, fig. 4 - wariant ukształtowania zębopodobnych podwyższeń złączki, fig. 5 - inny wariant ukształtowania według fig. 4, i fig. 6 trójnik z kombinacją ukształtowań zębopodobnych podwyższeń według fig. 1 i 4.
Na fig. 1 przedstawiona jest złączka 1 z odciętą częścią gwintowaną. Obszar wtykowy 2 złączki 1 składa się z czterech, rozmieszczonych w odstępach względem siebie, żeber obwodowych 21, 22, 23, 24. Pomiędzy ostatnim żebrem 24 i zwróconą ku niemu czołową powierzchnią 31 zębopodobnych podwyższeń 3 jest większy odstęp niż odstęp pomiędzy poszczególnymi żebrami obwodowymi 21, 22, 23, 24. Na zwróconych w stronę żeber obwodowych 21, 22, 23, 24, zewnętrznych bocznych powierzchniach 31 zębopodobnych podwyższeń 3 są ukształtowane ograniczniki 32, których wysokości przekraczają nieznacznie wysokość żeber obwodowych.
Figura 2 ukazuje nasunięty na obszar wtykowy 2 złączki 1 koniec 41 węża 4. Nasunięty koniec 41 węża jest poszerzony w stosunku do obwodu węża, aby móc go przesunąć przez żebra obwodowe 21, 22, 23, 24 obszaru wtykowego 2 złączki 1. Wolny koniec 42 węża 4 przylega w pokazanym ujęciu do zewnętrznych bocznych powierzchni ograniczników 32, które są umieszczone przed zębopodobnymi podwyższeniami 3 w kierunku żeber obwodowych 21, 22, 23, 24. Ukazana sytuacja przedstawia końcowe położenie przy nasuwaniu poszerzonego końca 41 węża 4 na obszar wtykowy 2.
Figura 3 ukazuje połączenie końca węża i złączki według fig. 2 z nasuniętą tuleją przesuwną 5. Jednakowe elementy są tu opatrzone takimi samymi odnośnikami jak na fig. 1 i 2.
Tuleja przesuwna 5 wywiera na koniec 41 węża 4 nacisk w kierunku promieniowym i osiowym. W ukazanym przykładzie proces nasuwania tulei przesuwnej jest zakończony. Opiera się ona swoim przednim wolnym końcem 51 na zewnętrznej bocznej powierzchni 31 zębopodobnych podwyższeń 3, powodując zakończenie procesu nasuwania.
Promieniowe siły ściskania tulei przesuwnej 5 powodują, że koniec 41 węża 4 wchodzi częściowo w rowki obwodowe 211, 221, 231, 241, utworzone w odstępach pomiędzy żebrami obwodowymi 21, 22, 23, 24. W ostatnim rowku obwodowym 241 wchodzenie materiału ścianki węża jest częściowo ograniczone przez ograniczniki 32, znajdujące się przed zębopodobnymi podwyższeniami 3. Te ograniczniki 32 i zębopodobne podwyższenia nie pokrywają jednak całego obwodu obszaru wtykowego 2, lecz pozostawiają między sobą otwory przelotowe 33, w które może wpływać nadmiar wyciskanego tworzywa sztucznego, z którego wykonany jest koniec 41 węża 4.
W pokazanym ujęciu na prawej połowie rysunku koniec 41 węża 4 jest przedstawiony w położeniu zaciśniętym przez tuleję przesuwną 5 na obszarze wtykowym 2. Wolny koniec 42 węża 4 jest przy tym częściowo wciśnięty w komorę 34, utworzoną przez wolny koniec 51 tulei przesuwnej 5, zewnętrzną boczną powierzchnię 31 zębopodobnego podwyższenia 3 oraz ograniczniki 32. Ten osiowo ściskany materiał ścianki węża może wzdłuż zewnętrznych bocznych powierzchni ograniczników 32 wchodzić dodatkowo w szczelinowe otwory przelotowe 33, znajdujące się pomiędzy zębopodobnymi podwyższeniami 3 na obwodzie obszaru wtykowego 2. W ten sposób osiowo ściskany materiał ścianki rury może, przy nasuwaniu tulei przesuwnej 5 na koniec 41 węża 4, wpływać do komory 34 i otwory przelotowe 33, nie grożąc jednocześnie uszkodzeniem wolnego końca 51 tulei przesuwnej 5 wskutek zbyt dużego wzrostu nacisku na zakończenie procesu nasuwania.
Na fig. 4 przedstawiony jest wariant ukształtowania zębopodobnych podwyższeń 3 złączki 1. Wariant ten jest przykładowo przeznaczony do narzędzi montażowych z wbudowanym ogranicznikiem odsuwania. W takich narzędziach zbędne są zewnętrzne boczne powierzchnie 31 zębopodobnych podwyższeń 3 według fig. 3, służące jako ograniczniki wolnego końca 51 tulei przesuwnej 5 przy jej nasuwaniu na obszar wtykowy 2. Zębopodobne podwyższenia 3, znane z fig. 3, i ograniczniki 32 łączą się wskutek tego w jedną część.
W przedstawionym ujęciu zębopodobne podwyższenia 3 są nachylone względem żeber obwodowych 21, 22, 23, 24. Zwrócona w stronę żeber obwodowych 21, 22, 23, 24
180 139 boczna powierzchnia 31 wznosi się przy tym stromo od obwodu obszaru wtykowego 2 aż na wysokość, która przewyższa nieznacznie żebra obwodowe 21, 22, 23, 24. Z najwyższego punktu tej bocznej powierzchni następuje ukośne wznoszenie aż do krawędzi 35 najwyższego wzniosu. Z tej krawędzi najwyższego wzniosu wychodzi krótki prostoliniowy odcinek 36, opadający następnie stromo aż do obwodu złączki 1.
Boczne osiowo usytuowane powierzchnie 37, 38 zębopodobnych podwyższeń 3 są w przedstawionym przykładzie ustawione ukośnie względem osi. Poszczególne zębopodobne podwyższenia 3 rozszerzają się zatem w tej postaci wykonania, począwszy od zwróconej w stronę żeber obwodowych 21, 22, 23, 24 zewnętrznej powierzchni bocznej do tyłu. W ten sposób wyznaczona jest droga płynięcia ściskanego końca 41 węża 4 przez nie przedstawioną tuleję przesuwną 5.
Na fig. 5 przedstawiona jest inna postać wykonania zębopodobnych podwyższeń 3 według fig. 4. Każde z zębopodobnych podwyższeń 3 jest tu zaopatrzone w dwa kieszeniowe wycięcia 370, 380, oddzielone od siebie żebrem 39, tworzącym obszar środkowy. To żebro 39 biegnie, odpowiednio do opisu zębopodobnych podwyższeń według fig. 4, ukośnie aż do podstawy 36 każdego z podwyższeń 3. Kieszeniowe wycięcia 370, 380 powodują ciągły wzrost sztywności elementu konstrukcyjnego. Działanie to można zaobserwować również w przypadku ukośnego ustawienia zębopodobnych podwyższeń 3 według fig. 4. W postaci wykonania według fig. 5 czołowa powierzchnia środkowego żebra 39 stanowi od przodu ogranicznik wolnego końca 42 węża 4 przy jego nasuwaniu na obszar wtykowy 2.
Figura 6 ukazuje trójnik z kombinacją ukształtowań zębopodobnych podwyższeń według fig. 1 i 4. Ogranicznik 32 każdego z ukośnych zębopodobnych podwyższeń 3 jest przesunięty do przodu. W ten sposób można zmieniać kąt nachylenia zębopodobnego podwyższenia 3, ponieważ zwrócona w stronę żeber obwodowych 21, 22, 23, 24 zewnętrzna boczna powierzchnia 31 zębopodobnego podwyższenia 3 nie musi służyć bezpośrednio jako powierzchnia oporowa dla wolnego końca 42 węża 4.
Fig. 2
180 139
Fig, 3
Fig. 4
180 139
Fig 5
180 139
F'g. i
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz Cena 2,00 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Łącznik zaciskowy dwuczęściowy do rur i węży z materiału polimerowego, z ukształtowaną w postaci tulei rurowej złączką, która zawiera wkładany w koniec rury, zaopatrzony w żebra obwodowe obszar wtykowy, z którym łączy się nasadka kołnierzowa, oraz z poruszaną wzdłuż osi rury tuleją przesuwną, która jest nasuwana na koniec rury z włożonym obszarem wtykowym, tworząc połączenie zaciskowe, znamienny tym, że nasadka kołnierzowa stanowiąca zakończenie obszaru wtykowego (2), składa się z rozmieszczonych na jego obwodzie, zębopodobnych podwyższeń (3), i że między poszczególnymi, zębopodobnymi podwyższeniami (3) rozmieszczone są otwory szczelinowe (33), które biegną aż do poziomu obwodu obszaru wtykowego (2).
  2. 2. Łącznik zaciskowy według zastrz. 1, znamienny tym, że na obwodzie obszaru wtykowego umieszczone są co najmniej dwa zębopodobne podwyższenia (3).
  3. 3. Łącznik zaciskowy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że odległość zwróconej ku żebrom obwodowym (21, 22, 23, 24), bocznej powierzchni (31) zębopodobnych podwyższeń (3) od najbliższego żebra obwodowego (24) jest większa niż odstęp pomiędzy poszczególnymi żebrami obwodowymi (21, 22, 23, 24).
  4. 4. Łącznik zaciskowy według zastrz. 2, znamienny tym, że na zwróconych w stronę żeber obwodowych (21, 22, 23, 24), bocznych powierzchniach (31) zębopodobnych podwyższeń (3) uformowane są ograniczniki (32), o wysokości wychodzącej poza wysokość żeber obwodowych (21, 22, 23, 24) i na których zwróconych ku żebrom obwodowym (21, 22, 23, 24), zewnętrznych powierzchniach bocznych oparta jest czołowa powierzchnia (42) rury (4) nasuniętej na obszar wtykowy (2).
  5. 5. Łącznik zaciskowy według zastrz. 1, znamienny tym, że zębopodobne podwyższenia (3) mają w widoku z góry kształt prostokątny oraz strome powierzchnie boczne, przy czym dłuższe boki prostokąta są ustawione wzdłuż osi.
  6. 6. Łącznik zaciskowy według zastrz. 1, znamienny tym, że zarys podstawy zębopodobnych podwyższeń (3) jest ustawiony ukośnie względem żeber obwodowych (21, 22, 23, 24), a zwrócona ku żebrom obwodowym (21, 22, 23, 24), boczna powierzchnia (31) wznosi się stromo od obwodu obszaru wtykowego na wysokość większą niż żebra obwodowe (21, 22, 23, 24) i stamtąd ukośnie w kierunku wzdłużnym aż do krawędzi (35) najwyższego wzniosu, skąd idzie wzdłuż linii prostej, a następnie opada.
  7. 7. Łącznik zaciskowy według zastrz. 6, znamienny tym, że zębopodobne podwyższenia (3) są w obszarze ukośnego zarysu podstawy, przy zachowaniu żebra środkowego (39), zaopatrzone w boczne, kieszeniowe wycięcia (370, 380), których dna wznoszą się od przodu ku tyłowi.,
PL31546496A 1995-08-16 1996-07-31 Lacznik zaciskowy PL PL180139B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29513105U DE29513105U1 (de) 1995-08-16 1995-08-16 Klemmverbinder

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL315464A1 PL315464A1 (en) 1997-02-17
PL180139B1 true PL180139B1 (pl) 2000-12-29

Family

ID=8011790

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL31546496A PL180139B1 (pl) 1995-08-16 1996-07-31 Lacznik zaciskowy PL

Country Status (3)

Country Link
EP (1) EP0762034A1 (pl)
DE (1) DE29513105U1 (pl)
PL (1) PL180139B1 (pl)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19936413C1 (de) * 1999-08-03 2001-03-15 Re Flex Srl Mozzate Schlauchanschluß
DE19956000C1 (de) * 1999-11-20 2001-01-25 Ivt Installations Und Verbindu Klemmverbinder
US20050082826A1 (en) * 2003-10-17 2005-04-21 Twin Bay Medical, Inc. Barb clamp
US7922213B2 (en) 2003-10-17 2011-04-12 Twin Bay Medical, Inc. Barb clamp with smooth bore
US7922212B2 (en) 2003-10-17 2011-04-12 Twin Bay Medical, Inc. Barb clamp with smooth bore
US8256802B2 (en) 2003-10-17 2012-09-04 Twin Bay Medical, Inc. Barb clamp with collet interlocks
DE202008003352U1 (de) * 2008-03-07 2009-07-23 Rehau Ag + Co Verbindungsstück für einen Klemmverbinder
DE202008003353U1 (de) * 2008-03-07 2009-07-23 Rehau Ag + Co Verbindungsstück für einen Klemmverbinder
DE202008005803U1 (de) * 2008-04-25 2009-09-03 Rehau Ag + Co. Rohrmuffe und Kugelgelenk-Kupplung zur Verbindung von Rohren
US9605782B2 (en) 2009-04-02 2017-03-28 Saint-Gobain Performance Plastics Corporation Sanitary retainer
DE102018128169A1 (de) * 2018-11-12 2020-05-14 Rehau Ag + Co Schiebehülsenverbindung sowie Verfahren zur ihrer Herstellung
US11692633B2 (en) 2021-06-04 2023-07-04 Masterflex, Llc Pinch clamp and mount
USD1027596S1 (en) 2022-02-14 2024-05-21 Masterflex, Llc Pinch clamp

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1808955U (de) * 1960-02-12 1960-03-31 Werner Krause Schlauchanschlusstuelle mit sicherheitsbund.
US4114930A (en) * 1976-06-28 1978-09-19 The Boeing Company Swaged tube coupling
DE3608843A1 (de) * 1986-03-17 1987-09-24 Rehau Ag & Co Zweiteiliger metallischer klemmverbinder
DE8813209U1 (de) * 1988-10-21 1988-12-08 REHAU AG + Co, 8673 Rehau Zweiteiliger metallischer Klemmverbinder
DE4125426C2 (de) * 1990-12-22 1994-01-05 Ramspott Friedhelm Anschlußstück für einen von einem profilierten gewendelten Metallband umgebenen Kunststoffschlauch
US5284368A (en) * 1991-07-25 1994-02-08 Hans Oetiker Ag Maschinen- Und Apparatefabrik Connection for flexible and stretchable tubes, especially silicon tubes
DE4135422C2 (de) * 1991-10-26 1995-11-30 Rehau Ag & Co Klemmverbinder für Rohre oder Schläuche aus polymerem Werkstoff

Also Published As

Publication number Publication date
DE29513105U1 (de) 1995-10-19
PL315464A1 (en) 1997-02-17
EP0762034A1 (de) 1997-03-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2158873C2 (ru) Шланговое соединение
PL180139B1 (pl) Lacznik zaciskowy PL
US6270125B1 (en) Molded tubing assemblies
CA2306551C (en) Coupling device
KR950007636B1 (ko) 관연결부 및 그 관빠짐 방지기구
EP0440305B1 (en) Connector with fluid-sealing means
US5228728A (en) Tube retainer release sleeve
EP0338052B1 (en) Pipe connections
EP0515325A1 (en) A seal for a coupling for protective tubing for electrical cables and a coupling including such a seal
BRPI0613549A2 (pt) acoplamento entre dois corpos
JPH0612158B2 (ja) 可撓性ホース用クィックリリース・コネクタ
EP0719972B1 (en) A tube joint
US6884105B2 (en) Connector with snap collar latching
US11359752B2 (en) Quick connector for removable joining of two pipes
US4679825A (en) Pipe connector
JP2003021287A (ja) スピゴット継手
KR101779086B1 (ko) 웨지 밀폐형 원터치 배관 커플러
JP2007514108A (ja) 波形管の端部に結合するための装置
FI86469B (fi) Taetningsring foer holkroersfogar.
AU2018229387B2 (en) Quick connector
KR102262424B1 (ko) Pvc 배관 연결장치
KR101788002B1 (ko) 파이프용 커플링
US5996637A (en) Protective device for flexible hoses
RU2715948C1 (ru) Быстроразъемный соединитель
EP1004808B1 (en) Quick-release coupling means for flexible hoses

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20100731