PL180064B1 - Hanged clamp for suspensing high-voltage overhead power transmission conductors - Google Patents

Hanged clamp for suspensing high-voltage overhead power transmission conductors

Info

Publication number
PL180064B1
PL180064B1 PL96325015A PL32501596A PL180064B1 PL 180064 B1 PL180064 B1 PL 180064B1 PL 96325015 A PL96325015 A PL 96325015A PL 32501596 A PL32501596 A PL 32501596A PL 180064 B1 PL180064 B1 PL 180064B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
conduit
gutter
clamping element
clamp
suspension clamp
Prior art date
Application number
PL96325015A
Other languages
English (en)
Other versions
PL325015A1 (en
Inventor
Jouko Horelli
Original Assignee
Ensto Sekko Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ensto Sekko Oy filed Critical Ensto Sekko Oy
Publication of PL325015A1 publication Critical patent/PL325015A1/xx
Publication of PL180064B1 publication Critical patent/PL180064B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B6/00Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings
    • G02B6/46Processes or apparatus adapted for installing or repairing optical fibres or optical cables
    • G02B6/48Overhead installation
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G7/00Overhead installations of electric lines or cables
    • H02G7/05Suspension arrangements or devices for electric cables or lines
    • H02G7/053Suspension clamps and clips for electric overhead lines not suspended to a supporting wire

Abstract

1· Wieszakowy zacisk do zawieszania na konstrukcji nosnej napowietrznych przewodów wysokiego napiecia co najmniej 52 kV, a w szczególnosci do zawieszania optycznych uziomowych przewodów, majacy korpus w ksztalcie haka z ramieniem przystosowanym do zawie- szania i wygiety odcinek hakowy przystosowany do za- mocowania w nim przewodu, znam ienny tym , ze w odcinku hakowym (4), równolegle do przewodu (1), jest umieszczona rynna (5) mieszczaca ten przewód, przy czym odcinek hakowy (4) odchodzi od jego ramienia (2) i jest sztywno wymiarowo spasowany z umieszczona w nim rynna (5) tak, ze sily przenoszone na rynne (5) przez wibracje lub oscylacje przewodu (1) pow oduja sprezyste, elastyczne odksztalcenie rynny, a element zamykajacy (6) jest dostosowany do wywierania kontrolowanego zacisku przewodu (1) w kierunku wzdluznym dna (7) rynny (5) tak, ze przewód (1) zostaje zacisniety w kierunku wzdluz- nym w stosunku do rynny (5), a element zaciskowy (8) jest dostosowany do dociskania elementu zamykajacego (6) w kierunku przewodu (1), przy czym element zaci- skowy (8) jest zamocowany przegubowo tak, ze moze on zostac odchylony do polozenia umozliwiajacego opusz- czenie przewodu (1) do rynny (5). Fig. 6 PL PL PL PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wieszakowy zacisk stosowany do zawieszania napowietrznych przewodów wysokiego napięcia, to jest o napięciu co najmniej 52 kV, a w szczególności do zawieszania optycznego uziomowego przewodu, mający kształt haka z ramieniem i zagiętym dolnym końcem; w którym jest umieszczony i zamocowany przewód.
Wieszakowy zacisk według wynalazku jest w szczególności przeznaczony do zawieszania optycznych uziomowych przewodów, OPGW, lub innych podobnych przewodów, w których zaciskowa siła musi być równo wywierana wokół przewodu bez obwodowych przerw. Optyczny uziomowy przewód jest uziemiony i instalowany na liniach przesyłowych wysokiego napięcia jako telekomunikacyjny optyczny światłowód. Światłowody są umieszczone w środku przewodu pomiędzy splotami przewodzących drutów.
Systemy OPGW tworzą stosowane obecnie nowoczesne połączenia telekomunikacyjne. Tego typu systemy muszą być niezawodne przez okres co najmniej 30 lat. Linie napowietrzne są narażone na wibrację powodowaną przez wiatr, oblodzenie, zmiany klimatyczne oraz wyładowania burzowe, które mogą uszkodzić nowoczesną instalację.
Wibracja może występować w dwóch przypadkach, to jest, gdy przewód nie jest mechanicznie zamocowany w sposób przeciwdziałający wibracji, lub gdy ulega on uszkodzeniu mimo dobrego mechanicznego zamocowania. Jeżeli w przewodzie następują wybrzuszenia to nieuchronnie następuje w tym miejscu jego zerwanie.
Stosowane obecnie wieszakowe zaciski mają szereg niekorzystnych właściwości takich jak: czasochłonna i skomplikowana instalacja oraz skomplikowana budowa; nieregularnie rozłożona siła zaciskowa z miejscowymi przerwami docisku powodującymi naprężenia i wgniecenia; sztywne zamocowanie przewodu powodujące jego wibrację i zmęczenie wytrzymałościowe; trudność kontroli prawidłowości zamocowania, które jest sztywne, nieelastyczne i zwiększa wibrację, która sprzęża się z wibracją konstrukcji nośnej; wieszakowy zacisk i element zaciskowy muszą mieć dodatkowe zabezpieczenie przeciwwiatrowe przeciwdziałające nadmiernemu odkształceniu przewodu, które z kolei powoduje zmniejszenie tłumienia amortyzatorów wibracji, których nie można zamocować w najkorzystniejszym położeniu i muszą one być montowane na górze ochrony przeciwwiatrowej.
Celem wynalazku jest opracowanie wieszakowego zacisku nie mającego wymienionych powyżej niekorzystnych cech, w którym przewód jest zamocowany z możliwie najmniejszym odkształceniem tak, że maksymalnie jest tłumiona jego wibracja, a ponadto wieszakowy zacisk jest łatwy do montażu.
Cele te zostały osiągnięte w wieszakowym zacisku według wynalazku do zawieszania na konstrukcji nośnej napowietrznych przewodów wysokiego napięcia co najmniej 52 kV, a w szczególności do zawieszania optycznych uziomowych przewodów, mającym korpus w kształcie haka z ramieniem przystosowanym do zawieszania i wygięty odcinek hakowy przystosowany do zamocowania w nim przewodu, który charakteryzuje się tym, że w odcinku hakowym, równolegle do zainstalowanego przewodu, jest umieszczona rynna mieszcząca ten przewód, przy czym odcinek hakowy odchodzi od jego ramienia i jest sztywno wymiarowo spasowany z umieszczoną w nim rynną tak, że siły przenoszone na rynnę przez wibrację lub oscylację zainstalowanego przewodu powodują sprężyste, elastyczne odkształcenie rynny, a element zamykający zainstalowany przewód jest dostosowany do wywierania kontrolowanego zacisku na ten przewód w kierunku wzdłużnym dna rynny, w której jest on ułożony tak, że przewód zostaje zaciśnięty w kierunku wzdłużnym w stosunku do rynny, a element zaciskowy przewodu jest dostosowany do dociskania elementu zamykającego w kierunku przewodu, przy czym ten element zaciskowy jest zamocowany przegubowo tak, że może on zostać odchylony do położenia umożliwiającego opuszczenie przewodu do rynny.
Rynna korzystnie ma zaokrąglone dno, którego środkowy odcinek ma kształt łuku o dużym promieniu, a końce rynny mają bardziej ostre łuki tak, że powierzchnia dna jest kolistym podparciem przewodu.
Rynna korzystnie ma jednakową wewnętrzną średnicę w swym środkowym odcinku, a z obydwu stron tego środkowego odcinka średnica rynny progresywnie zwiększa się w kierunku końców rynny.
180 064
Czoło elementu zamykającego dociskające przewód korzystnie ma w przekroju kształt rynny, najkorzystniej kształt litery V.
Element zaciskowy korzystnie jest jednym końcem połączony przegubowo czopem z końcem odcinka hakowego, a drugim końcem jest połączony z ramieniem odcinka hakowego.
W wolnym końcu hakowego odcinka korzystnie jest umieszczony przegub, w którym w poprzek wzdłużnej osi jest umieszczony gwintowany otwór mieszczący śrubę przechodzącą przez element zaciskowy przewodu.
Element zaciskowy przewodu korzystnie ma kształt litery U, i jest umieszczony w odcinku hakowym odchodzącym od jego ramienia oraz ma na końcu otwór mieszczący śrubę elementu zaciskowego przewodu.
Powierzchnia elementu zamykającego przewód odchodzącego od elementu zaciskowego przewodu korzystnie ma kolisty kształt na odcinku dwóch ramion elementu zaciskowego.
Dookoła przewodu na odcinku wieszakowego zacisku korzystnie jest umieszczona tulejka w postaci ochronnej zwiniętej taśmy założonej na przewód przed jego zainstalowaniem w wieszakowym zacisku.
Wszystkie części wieszakowego zacisku są korzystnie zamontowane, tak że jest on integralną jednostką i można go instalować bez zakładania osobnych dodatkowych części.
Wewnątrz haka wieszakowego zacisku jest umieszczona rynna rozciągająca się z jego dwóch stron wzdłuż przewodu i podpierająca ten przewód, przy czym z dwóch stron są rozstawione w pewnej odległości od siebie dwa zagięte końce haka tak, że odległość ich rozstawienia określa wielkość haka, w którym w sposób spasowany umieszczona jest rynna tak, że siły oscylacji lub wibracji przenoszone przez umieszczony w niej przewód powodują jej elastyczną sprężystość. Element zamykający jest dostosowany do wywierania kontrolowanej sity zaciskowej działającej na odcinek przewodu w kierunku dna rymiy, która zabezpiecza ten przewód przed przesunięciem wzdłużnym w stosunku do tej rynny, przy czym element zamykający ma element zaciskowy przewodu, który jest zamocowany przegubowo do wieszakowego zacisku tak, że może zostać przesunięty do położenia poza płaszczyznę rynny.
Wieszakowy zacisk stanowi jedną całość i nie ma osobnych dodatkowo montowanych elementów i może być w całości zamocowany na maszcie linii energetycznej.
Wieszakowy zacisk służy nie tylko do zamocowania przewodu ale może być przeznaczony do przciwwibracyjnego połączenia dwóch przyległych przewodów. Jedną z właściwości takiego połączenia jest zdolność amortyzacji obniżającej wielkość wibracji. Te właściwości uzyskuje się poprzez połączenie sztywnego masywnego zamocowania z długim elastycznym odcinkiem rynny. Zamocowanie przewodu następuje za pomocą podłużnego odcinka nastawnego klina zaciskającego progresywnie w kierunku przewodu i mającego rowek klinowy wykonany tak, że klin i rynna zaciskają przewód dookoła w przynajmniej trzech obwodowych punktach nie uszkadzając go i podpierając warstwy skręconych drutów.
Kształt klina i rynny są tak ukształtowane, że stopniowo zmniejszają zacisk przewodu w kierunku jego wolnego końca eliminując nierównomierne silne zaciskanie i punktowe przerwy siły zaciskającej. Dzięki temu jakość zamocowania wieszakowego zacisku zabezpiecza uzwojenie przewodu przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wiatru, i eliminuje sztywność zamocowania do dźwigarów i przerwy docisku na końcach zamocowania uzwojenia.
Wynalazek został bardziej szczegółowo uwidoczniony w przykładzie jego wykonania pokazanym na rysunku, na którym fig. 1- przedstawia widok boczny wieszakowego zacisku według wynalazku; fig. 2 - widok z góry wieszakowego zacisku z fig. 1; fig. 3 - widok z góry części wieszakowego zacisku; fig. 4 - przekrój wzdłuż linii IV - IV z fig. 3; fig. 5 przekrój wzdłuż linii V-V z fig.l; fig. 6 - widok boczny wieszakowego zacisku z fig. 5 z umieszczonym przewodem.
Na fig. 1-6 pokazano wieszakowy zacisk według wynalazku z różnych stron i w różnych pozycjach instalacji. Wieszakowy zacisk jest w szczególności przeznaczony do zawie
180 064 szania optycznych uziomowych przewodów w napowietrznych liniach wysokiego napięcia zamocowanych na masztach energetycznych. Zacisk ten może być również stosowany do zawieszania innych napowietrznych przewodów i podobnych.
Jak w szczególności pokazano na fig. 6 wieszakowy zacisk ma korpus 2 hakowego zacisku zawierający ramię 3 dostosowane do zawieszenia za pomocą znanych elementów na nie pokazanej konstrukcji wsporczej i odcinek hakowy 4 mieszczący wewnątrz zamocowany przewód lub podobny element. Odcinek hakowy 4 ma znany kształt i mieści wewnątrz rynnę 5, w której ułożony jest przewód 1. Rynna 5 przejmuje nacisk wywierany na przewód 1 w wieszakowym zacisku. Rynna 5 ma korzystnie zaokrąglone dno 7 wzdłuż całej długości z odchodzącymi bokami, a jej środkowy odcinek 9 jest zaokrąglony w kształcie łuku o dużym promieniu (promień łuku wynosi na przykład 2000 mm), a jej obydwa końce 10 mają bardziej ostre łuki i ich odcinki są elastyczne. Powierzchnia dna ma koliste podparcie przewodu 1. Rynna 5 ma jednakową wewnętrzną szerokość środkowego odcinka 9, która następnie nieznacznie zwiększa się. Z obu stron środkowego odcinka 9 wewnętrzna szerokość rynny 5 progresywnie zwiększa się w kierunku jej końców. Element zamykający 6 ma kontrolowaną siłę nacisku na przewód 1 w stosunku do dna 7 rynny 5 przynajmniej wzdłuż jej długości tak, że mocuje przewód 1 w kierunku wzdłużnego przesunięcia w stosunku do rynny 5. W praktyce siła zaciskowa elementu zamykającego 6 na przewód 1 jest wywierana przez element zaciskowy 8, który jest zamocowany przesuwnie w kierunku przewodu 1. Element zaciskowy 8 jest przegubowo zamocowany do wieszakowego zacisku tak, że przewód 1 może być opuszczany do normy 5, co zostało pokazane na fig. 6. Ramię elementu zamykającego 6 nachyla się naprzeciwko przewodu 1 i ma ono kształt rynny, jak to zostało pokazane na fig. 5 i 6. Na przewód 1 jest wywierany nacisk przez rowek docisku w kształcie rynny, korzystnie w kształcie litery V umieszczony w elemencie zamykającym 6 przesuwnie w kierunku przewodu 1 i rynny 5, korzystnie wzdłuż długiego odcinka przewodu 1. Efektywna zaciskowa długość elementu zamykającego jest korzystnie równa długości dużego promienia łuku środkowego odcinka 9. Szczelina utworzona przez element zamykający 6 i rynnę 5 ma w przekroju stały wymiar w środkowym odcinku 9 i korzystnie zwiększa się na zewnątrz od tego odcinka.
Element zaciskowy 8 jest jednym końcem dociskany do końca odcinka hakowego 4 wieszakowego zacisku, a z drugiej strony jest zamocowany do odchodzącego od niego ramienia 3. Przed zainstalowaniem przewodu 1 element zaciskowy 8 jest zamocowany do odcinka hakowego 4, korzystnie za pomocą przegubu 11 w sposób pokazany na fig. 6. Element zaciskowy 8 jest zamocowany do końca odcinka hakowego 4 za pomocą przegubu 11, w którego osi jest poprzeczny gwintowany otwór 12 mieszczący śrubę 13 przechodzącą przez otwór elementu zaciskowego 8 i dociskającą go do przewodu 1. W tym celu koniec haka ma pionową szczelinę, w której jest przegubowo zamocowana śruba 13 tak, że element zaciskowy 8 może być przechylony w niej do dołu w celu zainstalowania przewodu 1.
Element zaciskowy 8 ma kształt litery U i jest zamocowany dolnym końcem przegubowo do zagiętego do góry odcinka hakowego 4, a górnymi końcami do ramienia 3 haka. Na fig. 3 pokazano duże rurowe tulejki 15, które po zainstalowaniu przewodu 1 są włożone w osiowe otwory wykonane na górnych końcach elementu zaciskowego i w osiowy otwór 16 w ramieniu 3 odcinka hakowego 4 w celu zamknięcia elementu zaciskowego 8 po zainstalowaniu przewodu. Element zaciskowy 8 w kształcie litery U jest połączony śrubą 13, którą jest dociskany w kierunku przewodu 1. Za pomocą śruby dociskowej 13 wywiera się z góry określony, regulowany nacisk na umieszczony w wieszakowym zacisku przewód 1.
Podczas stosowania wieszakowego zacisku według wynalazku z różnych przyczyn może nastąpić uszkodzenie zewnętrznej strony przewodu 1 i w celu skontrolowania tego uszkodzenia element zamykający 6 ma wklęsłą powierzchnię 14 przyległą do elementu zaciskowego 8, a korzystnie są utworzone dwie wklęsłe powierzchnie, jak to zostało pokazane na fig. 4.
W położeniu zamontowanym ramiona elementu zaciskowego 8 naciskają na najniższe punkty wklęsłej powierzchni 14 w sposób pokazany na fig. 4. Jeżeli przewód 1 zostaje przerwany to wżeszakowy zacisk przy wywieranym normalnie nacisku nie jest w stanie zabez
180 064 pieczyć przewodu 1 przed ślizgiem. W takich wypadkach przewód 1 zostaje jednak nadal zamocowany w elemencie zamykającym 6, w wyniku ukształtowania wklęsłej powierzchni 14 elementu zamykającego 6 dzięki której działająca na przewód 1 siła zaciskowa znacznie zwiększa się i nie następuje rozłączenie przewodów.
W razie konieczności przed zainstalowaniem przewodu 1 w wieszakowym zacisku można nawinąć na przewód 1 tulejkę 15 w obszarze wieszakowego zacisku. Tulejka 15 obniża siły działające na przewód 1 i może być ona na przykład wykonana z taśmy aluminiowej.
W celu ułatwienia instalacji wszystkie elementy wieszakowego zacisku są razem złożone i stanowią jego integralną część. Tak więc wieszakowy zacisk nie ma dodatkowo montowanych części lub ma tylko jedną dodatkową część jeżeli element zamykający 6 nie jest zamocowany do elementu zaciskowego 8.
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (10)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wieszakowy zacisk do zawieszania na konstrukcji nośnej napowietrznych przewodów wysokiego napięcia co najmniej 52 kV, a w szczególności do zawieszania optycznych uziomowych przewodów, mający korpus w kształcie haka z ramieniem przystosowanym do zawieszania i wygięty odcinek hakowy przystosowany do zamocowania w nim przewodu, znamienny tym, że w odcinku hakowym (4), równolegle do przewodu (1), jest umieszczona rynna (5) mieszcząca ten przewód, przy czym odcinek hakowy (4) odchodzi od jego ramienia (2) i jest sztywno wymiarowo spasowany z umieszczoną w nim rynną (5) tak, że siły przenoszone na rynnę (5) przez wibrację lub oscylację przewodu (1) powodują sprężyste, elastyczne odkształcenie rynny, a element zamykający (6) jest dostosowany do wywierania kontrolowanego zacisku przewodu (1) w kierunku wzdłużnym dna (7) rynny (5) tak, że przewód (1) zostaje zaciśnięty w kierunku wzdłużnym w stosunku do rynny (5), a element zaciskowy (8) jest dostosowany do dociskania elementu zamykającego (6) w kierunku przewodu (1), przy czym element zaciskowy (8) jest zamocowany przegubowo tak, że może on zostać odchylony do położenia umożliwiającego opuszczenie przewodu (1) do rynny (5).
  2. 2. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, znamienny tym, że rynna (5) ma zaokrąglone dno, którego środkowy odcinek (9) ma kształt łuku o dużym promieniu, a jego końce (10) mają bardziej ostre łuki tak, że powierzchnia dna jest kolistym podparciem przewodu (1).
  3. 3. Wieszakowy zacisk według zastrz. 2, znamienny tym, że rynna (5) ma jednakową wewnętrzną średnicę w swym środkowym odcinku (9), a z obydwu stron tego środkowego odcinka (9) średnica rynny progresywnie zwiększa się w kierunku końców rynny (5).
  4. 4. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, znamienny tym, że czoło elementu zamykającego (6) dociskające przewód (1) ma w przekroju kształt rynny, korzystnie kształt litery V.
  5. 5. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, znamienny tym, że element zaciskowy (8) jest jednym końcem połączony przegubowo czopem z końcem odcinka hakowego (4), a drugim końcem jest połączony z ramieniem (3) odcinka hakowego (4).
  6. 6. Wieszakowy zacisk według zastrz. 5, znamienny tym, że w wolnym końcu hakowego odcinka (4) jest umieszczony przegub (11), w którym w poprzek wzdłużnej osi jest umieszczony gwintowany otwór (12) mieszczący śrubę (13) przechodzącą przez element zaciskowy (8).
  7. 7. Wieszakowy zacisk według zastrz. 5, albo 6, znamienny tym, że element zaciskowy (8) ma kształt litery U, i jest umieszczony w odcinku hakowym (4) odchodzącym od ramienia (3) oraz ma na końcu otwór mieszczący śrubę (13) elementu zaciskowego (8).
  8. 8. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, albo 4, znamienny tym, że powierzchnia (14) elementu zamykającego (6) odchodzącego od zaciskowego elementu (8) ma kolisty kształt na odcinku dwóch ramion elementu zaciskowego (8).
  9. 9. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, albo 2, albo 4, znamienny tym, że dookoła przewodu (1) na odcinku wieszakowego zacisku jest umieszczona tulejka (15) w postaci ochronnej zwiniętej taśmy założonej na przewód (1) przed jego zainstalowaniem w wieszakowym zacisku.
  10. 10. Wieszakowy zacisk według zastrz. 1, znamienny tym, że ma wszystkie części zamontowane, tak że jest integralną jednostką i można go instalować bez zakładania osobnych dodatkowych części.
    180 064
PL96325015A 1995-08-18 1996-08-14 Hanged clamp for suspensing high-voltage overhead power transmission conductors PL180064B1 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI953894A FI97500C (fi) 1995-08-18 1995-08-18 Ripustin suurjännitteisten avojohtojen johtimien ripustamiseksi kannatinrakenteeseen
PCT/FI1996/000438 WO1997007579A1 (en) 1995-08-18 1996-08-14 Suspension clamp for hanging the wires of high-voltage open cables on a support structure

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL325015A1 PL325015A1 (en) 1998-07-06
PL180064B1 true PL180064B1 (en) 2000-12-29

Family

ID=8543877

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL96325015A PL180064B1 (en) 1995-08-18 1996-08-14 Hanged clamp for suspensing high-voltage overhead power transmission conductors

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0846356A1 (pl)
AU (1) AU6660896A (pl)
BG (1) BG102335A (pl)
CZ (1) CZ40698A3 (pl)
EA (1) EA000186B1 (pl)
EE (1) EE9800049A (pl)
FI (1) FI97500C (pl)
IL (1) IL123309A0 (pl)
IS (1) IS4669A (pl)
NO (1) NO980670D0 (pl)
PL (1) PL180064B1 (pl)
RO (1) RO118345B1 (pl)
SK (1) SK19798A3 (pl)
WO (1) WO1997007579A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6198042B1 (en) 1996-03-19 2001-03-06 Tyco Electronics Logistics Ag Suspension clamps
FR2765740B1 (fr) 1997-07-01 2002-07-26 App Mat Elect Const Pince de suspension, notamment pour ligne electrique aerienne, et suspension comportant une telle pince
WO2013025915A2 (en) * 2011-08-17 2013-02-21 Corning Cable Systems Llc Suspension clamp for cables having a preferential bend
CN102496897A (zh) * 2011-11-15 2012-06-13 江苏省电力公司徐州供电公司 可带电补加的高压线路防震锤
CN105490233B (zh) * 2015-11-26 2018-01-26 国网河南偃师市供电公司 一种导线公路跨越装置
CN106374411A (zh) * 2016-11-11 2017-02-01 广东电网有限责任公司电力科学研究院 一种机器人行走的opgw地线组件
CN106329451A (zh) * 2016-11-11 2017-01-11 广东电网有限责任公司电力科学研究院 一种机器人行走的普通地线组件
RU2699081C1 (ru) * 2018-12-29 2019-09-03 Общество С Ограниченной Ответственностью "Мзва" (Ооо "Мзва") Соединительный болтовой зажим (варианты)
CN112448354B (zh) * 2020-12-29 2022-08-09 江苏双汇电力发展股份有限公司 一种回转悬垂线夹
CN115800152B (zh) * 2023-02-03 2023-05-09 国网山西省电力公司晋中供电公司 可有效抵抗输电杆塔倾斜的导地线挂点连接机构

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3633858A (en) * 1969-06-02 1972-01-11 Slater Steel Ind Ltd Clamping assembly for aerially suspended cables
BR8703799A (pt) * 1986-07-22 1988-04-05 Salvi & Co Spa A Dispositivo de sujeicao para reter cabos ou condutores de linhas eletricas aereas
FI91817C (fi) * 1993-04-27 1994-08-10 Sekko Ab Oy Pienjännitejohdon kannatin
FR2708800B1 (fr) * 1993-07-29 1995-10-13 Niled Sa Ensemble de suspension de câbles électriques.

Also Published As

Publication number Publication date
RO118345B1 (ro) 2003-04-30
WO1997007579A1 (en) 1997-02-27
PL325015A1 (en) 1998-07-06
AU6660896A (en) 1997-03-12
IS4669A (is) 1998-02-17
EA199800163A1 (ru) 1998-10-29
EA000186B1 (ru) 1998-12-24
NO980670L (no) 1998-02-17
FI97500B (fi) 1996-09-13
SK19798A3 (en) 1998-10-07
BG102335A (en) 1998-11-30
FI97500C (fi) 1996-12-27
FI953894A0 (fi) 1995-08-18
EP0846356A1 (en) 1998-06-10
IL123309A0 (en) 1998-09-24
EE9800049A (et) 1998-08-17
NO980670D0 (no) 1998-02-17
CZ40698A3 (cs) 1998-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL180064B1 (en) Hanged clamp for suspensing high-voltage overhead power transmission conductors
US9074707B2 (en) Flexible cable management system
US4663496A (en) Cable system with suspended wind damper and method of installing a wind damper
AU712434B2 (en) Suspension clamps
US4409429A (en) Overhead electric transmission or distribution system
AU778620B2 (en) Cable support and distribution system and method
GB2068081A (en) Vibration dampers of the stockbridge type
SU1644278A1 (ru) Поддерживающа изолирующа подвеска шлейфа проводов фазы воздушной линии электропередачи
KR200454869Y1 (ko) 유형케이블행거
RU217799U1 (ru) Спиральный натяжной зажим
US1842809A (en) Method of and means for supporting transmission line conductors
KR102107050B1 (ko) 내진 와이어 고정장치
KR200216768Y1 (ko) 광섬유 케이블의 접속함 걸이
SU1011011A1 (ru) Подвеска проводов расщепленной фазы воздушной линии электропередачи
RU2064723C1 (ru) Поддерживающий зажим спирального типа
KR200454870Y1 (ko) 개방형 조가선 행거용 취부공구
EP0996209B1 (en) A bolt type clamp for anchoring an overhead electric line cable
GB2242994A (en) Support for optical cable
RU2088009C1 (ru) Поддерживающий зажим
KR200375137Y1 (ko) 광파이버 케이블 파지장치
SU913500A1 (ru) Устройство для подвески проводов 1
KR20210061807A (ko) 현수 클램프
JP2930230B2 (ja) 水平角を有する架空送電線のジャンパ装置
KR200207471Y1 (ko) 광케이블용 조가선 행거
SU1169028A1 (ru) Устройство дл креплени провода к штыревому изол тору