PL179819B1 - Wyrzutnia elektronowa rzędowa - Google Patents

Wyrzutnia elektronowa rzędowa

Info

Publication number
PL179819B1
PL179819B1 PL95310152A PL31015295A PL179819B1 PL 179819 B1 PL179819 B1 PL 179819B1 PL 95310152 A PL95310152 A PL 95310152A PL 31015295 A PL31015295 A PL 31015295A PL 179819 B1 PL179819 B1 PL 179819B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
electrode
electrodes
focusing lens
electron gun
shape
Prior art date
Application number
PL95310152A
Other languages
English (en)
Other versions
PL310152A1 (en
Inventor
Olivier P. Trinchero
David A. New
Yves Pontaillier
Original Assignee
Thomson Tubes & Displays
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Thomson Tubes & Displays filed Critical Thomson Tubes & Displays
Publication of PL310152A1 publication Critical patent/PL310152A1/xx
Publication of PL179819B1 publication Critical patent/PL179819B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/46Arrangements of electrodes and associated parts for generating or controlling the ray or beam, e.g. electron-optical arrangement
    • H01J29/48Electron guns
    • H01J29/50Electron guns two or more guns in a single vacuum space, e.g. for plural-ray tube
    • H01J29/503Three or more guns, the axes of which lay in a common plane
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/46Arrangements of electrodes and associated parts for generating or controlling the ray or beam, e.g. electron-optical arrangement
    • H01J29/48Electron guns
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/46Arrangements of electrodes and associated parts for generating or controlling the ray or beam, e.g. electron-optical arrangement
    • H01J29/48Electron guns
    • H01J29/485Construction of the gun or of parts thereof

Landscapes

  • Electron Sources, Ion Sources (AREA)
  • Cold Cathode And The Manufacture (AREA)
  • Electrodes For Cathode-Ray Tubes (AREA)
  • Cathode-Ray Tubes And Fluorescent Screens For Display (AREA)

Abstract

1. Wyrzutnia elektronowa rzedowa, zawie- rajaca wiele elektrod oddalonych od trzech katod i tworzacych przynajmniej obszar formowania wiazek elektronów oraz glówna soczewke ogniskujaca w to- rach trzech wiazek elektronów, dla wiazki srodkowej i dwóch wiazek bocznych, przy czym glówna soczewka ogniskujaca jest utworzona przez umieszczone na- przeciw siebie czesci dwóch elektrod, przy czym kaz- da z tych umieszczonych naprzeciw siebie czesci dwóch elektrod ma pierwszy fragment majacy poje- dynczy otwór i drugi fragment umieszczony wewnatrz pierwszego fragmentu i majacy trzy rzedowe otwory, znamienna tym, ze pierwszy fragment (38) ma ksztalt czaszy z otworem, z czterema oddalonymi od siebie wy- stepami (44), a drugi fragment (40) ma ksztalt plytki z otworami, z czterema narozami (46), przy czym kazde naroze (46) ma zagiecie, oraz drugi fragment (40) w ksztalcie plytki z otworami jest zamocowany do czte- rech wystepów (44) pierwszego fragmentu (38) po- przez zagiecia. Fig. 9 PL PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wyrzutnia elektronowa rzędowa, zwłaszcza kineskopu kolorowego, a w szczególności konstrukcja elektrod głównej soczewki ogniskującej w wyrzutni elektronowej.
Znana wyrzutnia elektronowa rzędowa jest przeznaczona do wytwarzania trzech wiązek elektronów we wspólnej płaszczyźnie i kierowania tych wiązek wzdłuż zbieżnych torów do małego obszaru zbieżności na ekranie kineskopu.
Znana jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 370 592 wyrzutnia elektronowa, w której główna soczewka ogniskująca jest utworzona przez dwie oddalone od siebie elektrody. Każda elektroda głównej soczewki ogniskującej ma dużą liczbę otworów, równą liczbie wiązek elektronów oraz pierścień obwodowy, przy czym pierścienie obwodowe dwóch elektrod głównej soczewki ogniskującej sąumieszczone naprzeciw siebie. Część z otworami każdej elektrody głównej soczewki ogniskującej jest usytuowana we wnęce z tyłu pierścienia. Ta konstrukcja elektrod głównej soczewki ogniskującej zapewnia uzyskanie łagodnego gradientu napięcia, zmniejszającego aberrację sferyczną.
Znana jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 388 552 wyrzutnia elektronowa rzędowa, w której kształtjednego z pierścieni obwodowych elektrod głównej soczewki ogniskującej jest zmodyfikowany. Co najmniej jedna z elektrod ma wnękę szerszą dla torów wiązek bocznych niż dla toru wiązki środkowej, mierząc prostopadle do płaszczyzny zawierającej rzędowe wiązki elektronów. Ta konstrukcja elektrod zapewnia taki rozkład linii pola elektrostatycznego głównej soczewki ogniskującej, że napięcia ogniskujące dla trzech wiązek elektronów są ujednolicone.
Znana jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 626 738 główna soczewka ogniskuj ąca wyrzutni elektronowej, utworzona przez dwie elektrody, z których każda ma
179 819 zewnętrzną część w kształcie owalnym, z pierścieniem obwodowym. Pierścienie obwodowe każdej elektrody są umieszczone naprzeciw siebie. Wewnątrz każdej części w kształcie owalnym jest umieszczona teleskopowo płytka z otworami, która ma obrzeże w kształcie owalnym. W tej konstrukcji głównej soczewki ogniskującej odległość pomiędzy płytkami z otworami i pierścieniami obwodowymi może zmieniać się, o ile nie podejmie się nadzwyczajnych środków ostrożności podczas wytwarzania wyrzutni elektronowej. Ponadto jest również możliwe wprowadzenie płytek z otworami pod kątem, który powoduje nieznaczne przesunięcie poza wyosiowame pierścieni obwodowych.
Znany jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 990 822 zespół elektrod ogniskujących dla wyrzutni elektronowej rzędowej, który zawiera szereg elektrod w postaci pustych elementów o prostokątnym przekroju poprzecznym. Dwuelementowa anoda wyrzutni elektronowej zawiera pierwszy i drugi element w kształcie czaszy, z których każdy ma powierzchnię czołowąz otworami. Drugi element w kształcie czaszy jest umieszczony w pierwszym elemencie, z zapewnieniem określonej odległości pomiędzy powierzchniami czołowymi elektrod, przy pomocy której jest regulowane krytyczne ogniskowanie i zbieżność wiązek elektronów w wyrzutni elektronowej.
Znana jest z opisu patentowego Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 5 023 508 wyrzutnia elektronowa rzędowa, w której główna soczewka ogniskująca zawiera końcową elektrodę ogniskującąi anodę, z których co najmniej jedna ma pierwszy element w kształcie czaszy, mający pierwsze obrzeże rurowe i pierwszą płytkę dolną, zależną od pierwszego obrzeża rurowego, zawierającą trzy niezależne otwory wiązki elektronów, oraz ma drugi element mający drugie obrzeże rurowe i drugą.płytkę dolną, zależną od drugiego obrzeża rurowego i zawierającą wspólny otwór przepuszczający wiązki oraz pierścień obwodowy wystający do drugiego obrzeża rurowego na obwodzie wspólnego otworu przepuszczającego wiązki. Pierwsze obrzeże rurowe jest ściśle dopasowane do drugiego obrzeża rurowego, a pierwsza płytka dolna opiera się i styka się z pierścieniem.
W wyrzutni elektronowej rzędowej pierwszy fragment ma kształt czaszy z otworem, z czterema oddalonymi od siebie występami, a drugi fragment ma kształt płytki z otworami, z czterema narożami. Każde naroże ma zagięcie. Drugi fragmant w kształcie płytki z otworami jest zamocowany do czterech występów pierwszego fragmentu poprzez zagięcia.
Korzystnie pierwszy fragment w kształcie czaszy co najmniej jednej z dwóch elektrod głównej soczewki ogniskującej ma pojedynczy otwór o większej szerokości w torach wiązek bocznych, mierząc w kierunku prostopadłym do kierunku rzędowego wyrzutni elektronowej, niż w torze wiązki środkowej.
Korzystnie drugi fragment w kształcie płytki z otworami ma trzy rzędowe otwory w kształcie niekołowym.
Korzystnie pierwszy fragment każdej z umieszczonych naprzeciw siebie części dwóch elektrod głównej soczewki ogniskującej ma identyczne wymiary i kształt oraz drugi fragment każdej z umieszczonych naprzeciw siebie części dwóch elektrod głównej soczewki ogniskującej ma identyczne wymiary i kształt.
Zaletą wynalazku jest zapewnienie ulepszonej konstrukcji elektrod głównej soczewki ogniskującej w wyrzutni elektronowej, która wykorzystuje płytki z otworami.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wyrzutnię elektronową według wynalazku, w widoku z boku, fig. 2 - pierwszy fragment piątej elektrody z fig. 1, zawierający pierścień obwodowy, w widoku od przodu, fig. 3 - pierwszy fragment piątej elektrody, zawierający pierścień obwodowy, w widoku z góry, w przekroju wzdłuż linii 3-3 z fig. 2, fig. 4 - pierwszy fragment piątej elektrody, zawierający pierścień obwodowy, w widoku z boku, w przekroju wzdłuż linii 4-4 z fig. 2, fig. 5 - drugi fragment piątej elektrody, zawierający trzy otwory, w widoku od przodu, fig. 6 - drugi fragment piątej elektrody z fig. 5, w widoku z góry, fig. 7 - drugi fragment piątej elektrody z fig. 5, w widoku z boku, fig. 8 - drugi fragment piątej elektrody, zawierającej trzy otwory, w widoku perspektywicznym i fig. 9 - piątą elektrodę i szóstą elektrodę wyrzutni elektronowej z fig. 1, w widoku z góry, w przekroju.
179 819
Figura 1 przedstawia wyrzutnię elektronową rzędową 10, zawierającą dwa izolacyjne pręty wsporcze 12, na których są zamontowane elektrody. Te elektrody stanowią trzy oddalone od siebie katody 14, z których pokazano tylko jedną katodę, pierwszą elektrodę 16 stanowiącą sterującą elektrodę siatkową, drugą elektrodę 18 stanowiącą ekranującą elektrodę siatkową, trzecią elektrodę 20 stanowiącą pierwszą elektrodę ogniskowania wstępnego, czwartą elektrodę 22 stanowiącą drugą elektrodę ogniskowania wstępnego, piątą elektrodę 24 stanowiącą złożonątrzecią elektrodę ogniskowania wstępnego i pierwszą elektrodę ogniskowania głównego oraz szóstą elektrodę 26 stanowiącą drugą elektrodę ogniskowania głównego. Te elektrody są rozmieszczone wzdłuż prętów wsporczych 12 w wymienionej kolejności. Każda z tych sześciu elektrod ma trzy rzędowe otwory dla przepuszczania trzech wiązek elektronów. Główna elektrostatyczna soczewka ogniskująca w wyrzutni elektronowej rzędowej 10 jest utworzona pomiędzy piątą elektrodą241 szóstą elektrodą26. Piąta elektroda 24 jest elektrodą ogniskującą, ponieważ jest do niej doprowadzane napięcie ogniskujące, a szósta elektroda 26 jest anodą, ponieważjest do niej doprowadzane napięcie anodowe. Piąta elektroda 24 jest utworzona z dwóch elementów 28 i 30 w kształcie czasz, które są połączone otwartymi końcami. Szósta elektroda 26 jest utworzona z dwóch elementów 32 i 34 w kształcie czasz, które sątakże połączone otwartymi końcami. Do elementu 34 w kształcie czaszy jest zamocowana na wyjściu czasza ekranująca 36.
Wszystkie elektrody wyrzutni elektronowej rzędowej 10 są dołączone do izolacyjnych prętów wsporczych 12 bezpośrednio albo pośrednio. Pręty wsporcze 12 dochodzą do pierwszej elektrody 16 i drugiej elektrody 18 oraz podtrzymująje albo te elektrody 16 i 18 są zamocowane do trzeciej elektrody 20 przy pomocy innych elementów izolacyjnych. Pręty wsporcze 12 są wykonane na przykład ze szkła, które zostaje ogrzane i sprasowane na uchwytach odchodzących od elektrod.
Umieszczone naprzeciw siebie elementy 30 i 32 w kształcie czasz piątej elektrody 24 i szóstej elektrody 26 są identyczne. Dalej zostanie więc opisany szczegółowo tylko element 30 mający dwa fragmenty 38 i 40 przedstawione na dalszych figurach.
Figury 2, 3 i 4 przedstawiają fragment 38 elementu 30 z fig. 1, mający kształt zbliżony do czaszy, z dużym otworem 42 w zamkniętym końcu. Otwór 42 jest wydłużony w kierunku rzędowym wiązek elektronów i jest nieznacznie szerszy w kierunku prostopadłym do kierunku rzędowego wiązek elektronów w dwóch torach wiązek zewnętrznych czyli bocznych. Kształt otworu 42 jest znany w technice jako kształt kości dla psa. W torach wiązek bocznych otwór 42 ma kształt kołowy o średnicy D. W torze wiązki środkowej otwór 42 ma proste boki w odległości równej szerokości W otworu 42. Długość L otworu 42 przechodzi przez tory wiązek od jednego końca otworu 42 do drugiego.
Otwór 42 jest otoczony obwodowo przez pierścień obwodowy 45. Cztery naroża fragmentu 38 są wytłoczone tak, żeby tworzyć półkę czyli występ 44 w każdym narożu we wnętrzu fragmentu 38. Wysokość każdego występu 44 można zmieniać podczas tłoczenia, aby regulować odległość pomiędzy dwoma umieszczonymi naprzeciw siebie fragmentami 40 w wyrzutni elektronowej, pokazanymi na dalszych figurach.
Figury 5,6,7 i 8 przedstawiają fragment 40, który jest płaską płytką z zagięciem w każdym czterech naroży 46. Wielkość zagięcia czterech naroży 46 jest zmieniana w celu regulacji odległości pomiędzy dwoma umieszczonymi naprzeciw siebie fragmentami 40 w wyrzutni elektronowej . Fragment 40 ma trzy rzędowe otwory 48,50 i 52. Otwór środkowy· 50 ma kształt eliptyczny, a dwa otwory boczne 48 i 52 mająbardziej złożone kształty, przy czym części wewnętrzne otworów bocznych 48 i 52 są kołowe i części zewnętrzne otworów bocznych 48 i 52 są eliptyczne.
Figura 9 pokazuje, że piąta elektroda 24 jest zmontowana przez umieszczenie czterech zagiętych naroży 46 fragmentu 40 w styku z czterema występami 44 fragmentu 38 i przyspawanie naroży 46 do występów 44. Figura 9 przedstawia konstrukcję elektrod tworzących główną soczewkę ogniskującą.
Użycie tylko jednej wnęki w kształcie kości dla psa w elektrodzie, która jest dołączona do napięcia anodowego, powoduje dużą czułość elektrody na zmiany wymiarów·.
Tabela 1 podaje przykłady modyfikacji wymiarów wnęki w kształcie kości dla psa, które są wymagane dla różnych wartości astygmatyzmu i regulacji swobodnego padania wiązki FBL.
179 819
Tabela 1
Δ Ast zielony (wolty) Δ Ast. czerwony (wolty) Δ FBL (mm) Δ L (mm) Δ W (mm) Δ D (mm)
100 100 0 -0,013 -0,038 -0,064
100 0 0 -0,013 -0,038 -0,013
100 0 0,254 -0,025 -0,038 -0,025
Z tabeli 1 widać, że zmiany konstrukcji anody, które są potrzebne do korekcji astygmatyzmu i swobodnego padania wiązki, są stosunkowo małe, w zakresie od 0,013 mm do 0,064 mm. Uzyskanie takich małych zmian wymiarów wymaga zastosowania wysokiego stopnia precyzji oprzyrządowania i warunków produkcji. Wobec tego jest pożądana modyfikacja konstrukcji wyrzutni elektronowej, aby zmniejszyć czułość na zmiany konstrukcyjne. Wynalazek rozwiązuje ten problem dużej czułości przez wykonanie umieszczonych naprzeciw siebie części elektrody ogniskującej i anodyjako mających identyczne cechy. Elektroda ogniskującajest umieszczona w części zbieżności głównej soczewki ogniskującej, a anoda jest umieszczona w części rozbieżności głównej soczewki ogniskującej. W wyniku takiego ich umieszczenia, identyczne zmiany dokonane zarówno w elektrodzie ogniskującej jak i anodzie dająprzeciwne efekty w każdej z tych elektrod. Dla przykładu podano w tabeli 1 trzy wartości astygmatyzmu i warunków swobodnego padania wiązek.
Jeżeli elektroda ogniskująca zostaje zmieniona do kształtu kości dla psa, zmiany wymiarów, które byłyby wymagane w kształcie tej elektrody dla zapewnienia tej samej korekcji, jak zmiany kształtu anody, są pokazane w tabeli 2.
Tabela 2
Δ Ast zielony (wolty) Δ Ast. czerwony (wolty) Δ FBL (mm) Δ L (mm) Δ W (mm) Δ D (mm)
100 100 0 0,013 0,025 0,051
100 0 0 0,0 0,025 0,0
100 0 0,254 0,025 0,025 0,013
W wyniku porównania wymaganych zmian wymiarów podanych w tabeli 1 i tabeli 2 widać, że zmiany mają w przybliżeniu równą wartość, lecz różny znak.
Tabela 3 podaje zmiany wymiarów kształtu kości dla psa, wymagane do zapewnienia tych samych korekcji astygmatyzmu, jak w tabeli 1 i tabeli 2, dla wyrzutni elektronowej mającej elektrodę ogniskującą i anodę o identycznych kształtach kości dla psa.
Tabela 3
Δ Ast. zielony (wolty) Δ Ast. czerwony (wolty) Δ FBL (mm) Δ L (mm) Δ W (mm) Δ D (mm)
100 100 0 0,000 0,152 0,229
100 0 0 0,025 0,152 0,000
100 0 0,254 0,102 0,152 0,102
179 819
Z tabeli 3 widać, że zmiany wymiarów, które są wymagane dla korekcji astygmatyzmu swobodnego padania wiązek, gdy zarówno elektroda ogniskująca jak i anoda mają identyczne kształty, są znacznie większe niż wymagane, gdy jest modyfikowana tylko jedna z elektrod. Ze względu na to, że są wymagane większe zmiany wymiarów, czułość na zmiany wymiarów wyrzutni elektronowej, mającej dwie identyczne elektrody w kształcie kości dla psa, jest znacznie mniejsza niż wyrzutni elektronowej, mającej tylko jedną elektrodę w takim kształcie.
179 819 Fi2 Fig. 3
—s Ł
Fig. 4
V-38
179 819
179 819
Fig. 9
179 819
Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 60 egz.
Cena 2,00 zł.

Claims (4)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wyrzutnia elektronowa rzędowa, zawierająca wiele elektrod oddalonych od trzech katod i tworzących przynajmniej obszar formowania wiązek elektronów oraz główną soczewkę ogniskującą w torach trzech wiązek elektronów, dla wiązki środkowej i dwóch wiązek bocznych, przy czym główna soczewka ogniskująca jest utworzona przez umieszczone naprzeciw siebie części dwóch elektrod, przy czym każda z tych umieszczonych naprzeciw siebie części dwóch elektrod ma pierwszy fragment mający pojedynczy otwór i drugi fragment umieszczony wewnątrz pierwszego fragmentu i mający trzy rzędowe otwory, znamienna tym, że pierwszy fragment (38) ma kształt czaszy z otworem, z czterema oddalonymi od siebie występami (44), a drugi fragment (40) ma kształt płytki z otworami, z czterema narożami (46), przy czym każde naroże (46) ma zagięcie, oraz drugi fragment (40) w kształcie płytki z otworami jest zamocowany do czterech występów (44) pierwszego fragmentu (38) poprzez zagięcia.
  2. 2. Wyrzutnia według zastrz. 1, znamienna tym, że pierwszy fragment (38) w kształcie czaszy co najmniej jednej z dwóch elektrod (24,26) głównej soczewki ogniskującej ma pojedynczy otwór (42) o większej szerokości (W) w torach wiązek bocznych, mierząc w kierunku prostopadłym do kierunku rzędowego wyrzutni elektronowej (10), niż w torze wiązki środkowej.
  3. 3. Wyrzutnia według zastrz. 1, znamienna tym, że drugi fragment (40) w kształcie płytki z otworami ma trzy rzędowe otwory (48, 50, 52) w kształcie niekołowym.
  4. 4. Wyrzutnia według zastrz. 1, znamienna tym, że pierwszy fragment (38) każdej z umieszczonych naprzeciw siebie części dwóch elektrod (24, 26) głównej soczewki ogniskującej ma identyczne wymiary i kształt oraz drugi fragment (40) każdej z umieszczonych naprzeciw siebie części dwóch elektrod głównej soczewki ogniskującej ma identyczne wymiary i kształt.
PL95310152A 1994-08-26 1995-08-24 Wyrzutnia elektronowa rzędowa PL179819B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9410313A FR2724046B1 (fr) 1994-08-26 1994-08-26 Canon a electrons coplanaire a electrodes de focalisation ameliorees

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL310152A1 PL310152A1 (en) 1996-03-04
PL179819B1 true PL179819B1 (pl) 2000-11-30

Family

ID=9466505

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95310152A PL179819B1 (pl) 1994-08-26 1995-08-24 Wyrzutnia elektronowa rzędowa

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5877587A (pl)
EP (1) EP0698905B1 (pl)
JP (1) JP3379616B2 (pl)
KR (1) KR100196552B1 (pl)
CN (1) CN1065651C (pl)
CA (1) CA2156322C (pl)
CZ (1) CZ281540B6 (pl)
DE (1) DE69509984T2 (pl)
FR (1) FR2724046B1 (pl)
MY (1) MY114103A (pl)
PL (1) PL179819B1 (pl)
RU (1) RU2114483C1 (pl)
TW (1) TW281772B (pl)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3173728B2 (ja) * 1998-12-07 2001-06-04 日本電気株式会社 半導体装置
KR100339405B1 (ko) * 1999-08-13 2002-05-31 구자홍 칼라 음극선관용 전자총
JP2001176422A (ja) * 1999-12-17 2001-06-29 Hitachi Ltd カラ−陰極線管
AU2003289345A1 (en) 2002-12-25 2004-07-22 Semiconductor Energy Laboratory Co., Ltd. High-molecular compounds, electroluminescents and light emitting devices
RU179616U1 (ru) * 2017-02-27 2018-05-21 Акционерное общество "Научно-производственное предприятие "Алмаз" (АО "НПП "Алмаз") Многолучевая электронная микропушка с эллиптическими катодами

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4370592A (en) 1980-10-29 1983-01-25 Rca Corporation Color picture tube having an improved inline electron gun with an expanded focus lens
FR2509526B1 (fr) * 1981-07-10 1986-08-29 Rca Corp Perfectionnements apportes aux canons electroniques en ligne a lentille focale allongee pour tube image couleur
US4388552A (en) * 1981-07-10 1983-06-14 Rca Corporation Color picture tube having an improved expanded focus lens type inline electron gun
NL8302773A (nl) * 1983-08-05 1985-03-01 Philips Nv Kleurenbeeldbuis.
US4800318A (en) * 1986-02-12 1989-01-24 Nec Corporation Electrode assembly for electrostatic lens of electron gun
US4720654A (en) * 1986-11-26 1988-01-19 Rca Corporation Modular electron gun for a cathode-ray tube and method of making same
JP2542627B2 (ja) * 1987-08-05 1996-10-09 株式会社東芝 カラ−受像管装置
KR910007657Y1 (ko) * 1988-12-15 1991-09-30 삼성전관 주식회사 칼라 음극선관용 인라인형 전자총
US4990822A (en) * 1989-12-29 1991-02-05 Zenith Electronics Corporation Focusing electrode assembly for a color cathode ray tube electron gun
US5581147A (en) * 1994-12-20 1996-12-03 Goldstar Co., Ltd. Electron gun body for a color cathode ray tube

Also Published As

Publication number Publication date
US5877587A (en) 1999-03-02
TW281772B (pl) 1996-07-21
JP3379616B2 (ja) 2003-02-24
JPH08102266A (ja) 1996-04-16
DE69509984T2 (de) 1999-10-07
DE69509984D1 (de) 1999-07-08
CA2156322A1 (en) 1996-02-27
CN1065651C (zh) 2001-05-09
CN1124404A (zh) 1996-06-12
CZ208195A3 (en) 1996-06-12
FR2724046A1 (fr) 1996-03-01
PL310152A1 (en) 1996-03-04
RU2114483C1 (ru) 1998-06-27
EP0698905A1 (en) 1996-02-28
MY114103A (en) 2002-08-30
KR100196552B1 (ko) 1999-06-15
FR2724046B1 (fr) 1996-10-04
CA2156322C (en) 2000-04-25
KR960008941A (ko) 1996-03-22
CZ281540B6 (cs) 1996-10-16
EP0698905B1 (en) 1999-06-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1317033C (en) Color display system and tube having an electron gun with dual electrode modulation
US4275332A (en) In-line electron gun
PL133199B1 (en) Colour image tube
US4764704A (en) Color cathode-ray tube having a three-lens electron gun
PL165779B1 (pl) Wyrzutnia elektronowa kineskopu kolorowego PL PL PL
EP0798759A2 (en) Colour cathode-ray tube
PL179819B1 (pl) Wyrzutnia elektronowa rzędowa
US4812706A (en) Device for correcting the deflection effect due to a variation of the focusing voltage in a trichromatic cathode ray tube with in line cathodes
EP0300705B1 (en) Color picture tube having an inline electron gun with an einzel lens
CA2039501C (en) Color picture tube having inline electron gun with focus adjustement means
PL164542B1 (pl) Kineskop kolorowy z wielowiazkowa wyrzutnia elektronowa PL PL PL PL
EP0275191B1 (en) Color cathode-ray tube having a three-lens electron gun
US4634924A (en) Electron gun having cylindrical focus lens
KR900003905B1 (ko) 전자총 구조체
JPH044686B2 (pl)
US4748372A (en) Color display tube
PL164857B1 (pl) Sposób wytwarzania rzedowej wyrzutni elektronowej kineskopu kolorowego PL PL PL PL
JPH0744014B2 (ja) 電子銃電極
KR930008122Y1 (ko) 음극선관용 인라인형 전자총
JPH0744015B2 (ja) インライン型電子銃
KR100494485B1 (ko) 컬러음극선관용전자총
US6566800B2 (en) Method of manufacturing an electron gun
KR20000050597A (ko) 칼라 음극선관용 전자총
CS258131B2 (en) Colour picture tube equipped with electron in-line gun
JPH0275133A (ja) カラー陰極線管の電子銃構体

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20070824