PL177620B1 - Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką - Google Patents
Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjkąInfo
- Publication number
- PL177620B1 PL177620B1 PL95309843A PL30984395A PL177620B1 PL 177620 B1 PL177620 B1 PL 177620B1 PL 95309843 A PL95309843 A PL 95309843A PL 30984395 A PL30984395 A PL 30984395A PL 177620 B1 PL177620 B1 PL 177620B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- ring
- cap
- band
- plane
- annular band
- Prior art date
Links
Landscapes
- Closures For Containers (AREA)
Abstract
1. Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do za- mykania pojemników z szyjka, zawierajacy wierzch, cylin diyczna oslone zaopatrzona wewnatrz w przynajmniej jedno srubowe zeberko, pierscien nienaruszalnosci odrywalny wzdluz linii naciecia lezacej w plaszczyznie prostopadlej do osi symetrii kapsla, przy czym pierscien nienaruszalnosci ma postac pierscieniowej opaski stanowiacej przedluzenie cylin- drycznej oslony u jej podstawy, zas ta pierscieniowa opaska zawiera odgieta do wewnatrz od dolnego brzegu tej opaski ta- sme, która zawiera przynajmniej jedna przerwe, przy czym wspomniana tasma odchylona jest do góry i w zamknietym polozeniu kapsla opartajest o pierscien znajdujacy sie na szy- jce pojemnika, zas pierscieniowa opaska zawiera po pierwsze przynajmniej jedna uformowana strefe o mniejszej wytrzy- malosci, rozciagajaca sie zasadniczo równolegle do osi syme- trii kapsla, wzdluz wysokosci pierscieniowej opaski miedzy jej dolnym brzegiem i poprzeczna plaszczyzna naciecia oraz po drugie lokalne zgrubienie wystajace od strony brzegowej powierzchni wewnetrznej pierscieniowej opaski, znajdujace sie po obu stronach poprzecznej plaszczyzny naciecia i przy- legajace jednym ze swych brzegów do plaszczyzny promie- niowej kapsla, przechodzacej przez strefe o mniejszej wytrzymalosci, znamienny tym, ze lokalne zgrubienie (11) pierscieniowej opaski (5) ma rozpietosc katowa odpowia- dajaca rozpietosci zawartej miedzy dwiema kolejnymi prze- rwami (7) w odgietej do wewnatrz tasmie (6). F IG .1 PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką a w szczególności kapsel zaopatrzony we wskaźnik naruszalności jego zamknięcia.
Wynalazek dotyczy przede wszystkim kapsli zamykających uformowanych z tworzywa sztucznego, w których wskaźnik naruszalności ma postać pierścienia umieszczonego na przedłużeniu dolnej opaski kapsla i jest odrywany, przynajmniej w części, w momencie pierwszego otwarcia.
Wynalazek dotyczy ponadto kapsli zamykających, które są nałożone na szyjkę pojemnika za pośrednictwem śrubowego gwintu.
Kapsle zamykające wspomnianego typu można podzielić na dwie kategorie.
Pierwsza kategoria obejmuje kapsle wyposażone w pierścień do stwierdzenia nienaruszalności, który jest automatycznie oddzielany od opaski podstawy kapsla w czasie odkręcania.
Pierścień do stwierdzenia nienaruszalności pozostaje więc w swym miejscu na szyjce butelki lub pojemnika i wskazuje, dzięki swej obecności, czy kapsel był otwierany.
m 620
Takie kapsle zamykające dobrze spełniają swąfuńkcję, wskazując przy tym, czy zamknięcie było naruszone.
Jednakże, z kapslami z pierwszej kategorii związane sąproblemy z późniejszym przetwarzaniem pustych pojemników.
W zasadzie, można stwierdzić, że pojemniki sąwykonane ze szkła lub z tworzyw sztucznych.
Z drugiej strony, kapsle zamykające sązazwyczaj wykonane z polipropylenu lub polietylenu.
Kapsel tego typu pozostawia na szyjce pojemnika pierścień do stwierdzenia nienaruszalności, który wykonany jest z innego materiału niż pojemnik.
W czasie operacji przetwarzania surowca wtórnego konieczne jest sortowanie i oddzielanie tych różnych typów materiałów, co zmusza do zastosowania złożonych środków technicznych i zwiększa koszty operacji.
Kapsle zamykające uformowane z tworzyw sztucznych drugiej kategorii posiadają pierścień stwierdzający nienaruszalność, który może być łatwo zerwany i odłączony od szyjki przez użytkownika.
Takie pierścienie wskazujące nienaruszalność określa się nazwą „ogon świni z tego powodu, że mają spiralną, pseudośrubową formę, która utrzymuje pierścień wskazujący nienaruszalność w postaci częściowo skręconej i zasadniczo przyległej do opaski kapsla, dzięki mostkowi łączącemu.
Kapsle zamykające z drugiej kategorii w sposób zadowalający wskazują nienaruszalność zamknięcia i nie wymagają później dodatkowego oddzielenia od szyjki przed przetworzeniem wtórnym, ponieważ pierścienie wskazujące nienaruszalność po otwarciu pozostają złączone z kapslem, a nie są unieruchomione w formie pierścienia na szyjce pojemnika.
Kapsel drugiej kategorii spełnia wszystkie wymagania, lecz jest trudny w produkcji z wymienionych poniżej powodów.
Kapsle drugiej kategorii mogąbyć wytwarzane na dwa sposoby. Zgodnie z pierwszym sposobem formuje się na wewnętrznej powierzchni osłony wystające wyprofilowane grzbiety umieszczone równolegle do osi kapsla, następnie w późniejszej operacji formuje się płaszczyznę poprzecznego łamania pomiędzy osłonąi pierścieniem wskazującym nienaruszalność, będącym przedłużeniem tej osłony, poprzez ostrze nacinające całą grubość brzegowej ścianki, w wyniku czego pozostajajedynie wyprofilowane wewnątrz grzbiety.
W ten sposób, wyprofilowane grzbiety tworząpewien rodzaj mostków, które są łamane w wyniku działania siły przerywającej wywieranej na nie za pośrednictwem wewnętrznej zakładki, na którą naciska szyjka pojemnika.
Jednakże, po to by pierścień wskazujący nienaruszalność mógł spełniać swą funkcję, konieczne jest zapewnienie, wjakiś sposób, by w pierścieniu stwierdzającym nienaruszalność i poniżej powierzchni łamania poprzecznego znajdowała się strefa o mniejszej wytrzymałości, na którą użytkownik może wywrzeć nacisk w celu spowodowania osiowego otwarcia umożliwiającego oderwanie pierścienia.
Ten wymóg nie jest jednak wystarczająco spełniony, gdyż, zasadniczo, przewidziane jest pozostawienie pomiędzy osłonąi pierścieniem w płaszczyźnie poprzecznego łamania strefy nie przeciętej, stanowiącej mostek łączący utrzymujący przeciętą opaskę, przypominającą teraz „ogon świni”, przylegającej do zamknięcia w czasie operacji zamykania i ponownego otwierania szyjki.
Stan techniki może być zaprezentowany na przykładzie opisu WO 91/17 090, a w szczególności na zamieszczonych w nim fig. 2, 3 i 5.
Powyższe dwa wymagania są spełniane poprzez wykonanie nacięcia w płaszczyźnie poprzecznego nacięcia, za pomocą noża, typu kołowego, posiadającego w swej krawędzi tnącej wycięcia, dzięki którym pozostawia się pożądane części nie przecięte, taki nóż zawiera, w sąsiedztwie tych wycięć i wzdłuż płaszczyzny do nich prostopadłej, twarde ostrze przeznaczone do formowania strefy o mniejszej wytrzymałości w opasce.
Sposób ten możnaj ednak wykorzystać tylko w przypadku, gdy można zapewnić, że twarde ostrze noża kołowego trafia w obszar odpowiadający przerwie w wygiętej opasce pierścienia.
177 620
W przeciwnym przypadku, przerwanie pierścienia wskazującego nienaruszalność staje się niemożliwe.
Z tego powodu, w · czasie wytwarzania kapsli, konieczne jest wykonanie, przed wykonaniem operacji przy pomocy noża kołowego, operacji orientującej kapsel, by go usytuować zgodnie lub zbieżnie z płaszczyzną działania ostrza i z przerwą na wewnętrznej opasce.
To wymaganie, jeśli w ogóle możliwe jest do realizacji, komplikuje operację wytwarzania i istotnie zmniejsza rytm produkcji gotowego kapsla.
Drugi sposób wytwarzania kapsli polega na tym, że formuje się w pierścieniu stwierdzającym nienaruszalność strefę o mniejszej wytrzymałości, oraz formuje się płaszczyznę poprzecznego· łamania poprzez cięcie, wykonywane przez kołowy nóż, którego ostrze tnące zawiera, w niektórych miejscach, wycięcia, dzięki którym pozostawia się mostki, które mogą być łamane. Taki przypadek został opisany na przykład w Wo 91/17 090.
Przy pomocy tego sposobu otrzymuje się żądane kapsle, lecz w czasie wytwarzania potrzebne jest również wykorzystanie kołowego noża, posiadającego wycięcie przeznaczone do pozostawiania w płaszczyźnie poprzecznej nieosłabionej części, która stanowiłaby trwały mostek łączący pomiędzy opaską typu „ogon świni” i osłoną.
W rezultacie, koniecznejestrównieżwykonanie, przed użyciem noża, odpowiedniej orientacji kapsla w taki sposób, by wycięcie w ostrzu pozostawiało nieprzeciętą część na grubości osłony, w sąsiedztwie strefy o mniejszej wytrzymałości.
Chociaż drugi sposób wytwarzania różni się trochę od pierwszego, to jednak podobnie jak w pierwszym przypadku nie jest możliwe jest produkowanie kapsli zamykających z dużąwydajnościąnawet przynajmniej w rytmie, który odpowiadałby szybkości pracy form wtryskowych.
Ponadto, często stwierdza się, że w czasie otwierania albo opaska odrywa się na całej długości obwodu, albo nie odrywa się w sposób odpowiedni. Dzieje się tak z powodu nieodpowiednio dobranej wytrzymałości mostka łączącego.
Niniej szy.wynalazek ma za zadanie usunięcie powyżej wspomnianych problemów proponując nowy kapsel zamykającyuformowany z tworzywa sztucznego, który może być uzyskany w tych samych .co wspomniano, kolejnych operacj ach formowania przez wtrysk i nacinanie, lecz bez konieczności wykonywania wstępnej orientacji każdego kapsla względem narzędzia tnącego, przed zastosowaniem tego narzędzia.
Kapsel według wynalazku, z formowanego tworzywa sztucznego do zamykania pojemników z szyjką, zawierający wierzch, cylindryczną osłonę zaopatrzoną wewnątrz w przynajmniej jedno śrubowe żeberko, pierścień nienaruszalności odrywalny wzdłuż linii nacięcia , leżącej w płaszczyźnie prostopadłej do osi symetrii kapsla, przy czym pierścień nienaruszalności ma postać pierścieniowej opaski stanowiącej przedłużenie cylindrycznej osłony u jej podstawy, zaś ta pierścieniowa opaska zawiera odgiętą do wewnątrz od dolnego brzegu tej opaski taśmę,, która zawiera przynajmniej jedną przerwę, przy czym wspomniana taśma odchylona jest do góry i w zamkniętym położeniu kapsla opartajest o pierścień znajdujący się na szyjce pojemnika, zaś pierścieniowa opaska zawiera po pierwsze przynajmniej jedną uformowaną strefę o mniejszej wytrzymałości, rozciągającą się zasadniczo równolegle do osi symetrii kapsla, wzdłuż wysokości pierścieniowej opaski między jej dolnym brzegiem i poprzeczną płaszczyzną nacięcia oraz po drugie lokalne zgrubienie wystające od strony brzegowej powierzchni wewnętrznej pierścieniowej opaski, znajdujące się po obu stronach poprzecznej płaszczyzny nacięcia i przylegające jednym ze swych brzegów do płaszczymy promieniowej kapsla, przechodzącej przez strefę o mniejszej wytrzymałości, charakteryzuje się tym, że lokalne zgrubienie pierścieniowej opaski ma rozpiętość kątowąodpowiadającąrozpiętości zawartej między dwiema kolejnymi przerwami w odgiętej do wewnątrz taśmie.
Pierścieniowa opaska korzystnie zawiera dwie strefy o mniejszej wytrzymałości.
W innym przykładzie pierścieniowa opaska zawiera dwie strefy o niniejszej wytrzymałości, które znajdująsię płaszczyznach promieniowych przechodzących przez brzegi zgrubienia.
Pierścieniowa opaska korzystnie połączona jest z podstawą osłony przez łamliwe mostki znajdujące się między nacięciami, usytuowanymi w poprzecznej płaszczyźnie nacięcia,
177 620 przy czym te mostki znajdują się na zewnątrz pierścienia i osłony i są wykonane za pomocą kołowego elementu tnącego, zaopatrzonego w wycięcia.
Przedmiot wynalazku przedstawiono w przykładzie wykonania rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia widok od przodu, z częściowym przekrojem kapsla zamykającego według wynalazku; fig. 2 - widok perspektywiczny ukazujący pewne własności kapsla według wynalazku; fig. 3 przekrój poprzeczny wzięty wzdłuż linii III - III z fig. 1; fig. 4 - widok perspektywiczny kapsla według wynalazku; fig. 5 - częściowy przekrój ukazujący etap formowania kapsla; fig. 6 - poprzeczny przekrój wzięty wzdłuż linii VI - VI z fig. 5.
Figury 1 i 2 pokazują kapsel zamykający uformowany z tworzywa sztucznego, zawierający wierzch 1, cylindryczną osłonę 2 zaopatrzoną wewnątrz w jedno lub wiele śrubowych żeberek 3 umożliwiających nakręcenie kapsla na gwint na szyjce pojemnika, takiego jak butelka, nie pokazanego na rysunku.
Kapsel zamykający zawiera, rozpoczynający się u spodu cylindrycznej osłony 2, pierścień 4 do stwierdzenia nienaruszalności, który można odłączyć poprzez oderwanie wzdłuż płaszczyzny P - P? poprzecznej do osi symetrii x - x’ kapsla. Pierścień 4 do stwierdzenia nienaruszalności jest utworzony, w znany sposób, z pierścieniowej opaski 5, która stanowi przedłużenie osłony 2, mając postać zasadniczo cylindryczną. Pierścień 4 zawiera ponadto taśmę 6 zawierającąprzerwy 7, wy giętą do wewnątrz począwszy od wewnętrznego brzegu 8 pierścieniowej opaski 5, pod kątem względem wierzchu 1 po to, by mogła opierać się, sposobem znanym ze stanu techniki, po zamknięciu kapsla na szyjce pojemnika, ze spodniączęściąpierścienia znajdującego się na tej szyjce. Taśma 6 ma więc postać licznych płatów 9, między którymi znajdują się przerwy 7.
Kapsel według wynalazku, jak widać nafig. 3 i 4, wytwarzanyjest przez formowanie w taki sposób, by zawierał przynajmniej jedną strefę o mniejszej wytrzymałości 10, rozciągającą się w kierunku zasadniczo równoległym do osi symetrii x - x’, na wysokości pierścieniowej opaski 5, zawartej pomiędzy jej wewnętrznym brzegiem 8 i płaszc^znąP - P’ (fig. 2). Strefę 10 o mniejszej wytrzymałości można wykonać dowolnym odpowiednim sposobem, na przykład przez wgłębienie lub bruzdę wykonaną, począwszy od brzegu w powierzchni wewnętrznej lub, korzystniej, zewnętrznej, jak pokazano na fig. 2 i 3.
We wszystkich przypadkach, strefa o mniejszej wytrzymałości 10 jest tak wykonana, by była widoczna gołym okiem na powierzchni zewnętrznej pierścieniowej opaski 5, w celu jej identyfikacji w czasie używania.
Formowanie kapsla z tworzyw sztucznych odbywa się w taki sposób, by kapsel zawierał pierścień 4 do stwierdzenia nienaruszalności, miejscowe zgrubienie 11 uformowane na wewnętrznej powierzchni brzegowej pierścieniowej opaski 5, rozciągające się po obu stronach poprzecznej płaszczyzny P - P’ zasadniczo sąsiadujące, jednym ze swych brzegów, takimjak brzeg 1la, z promieniową płaszczyzną p - p’ przechodzącą przez strefę o mniejszej wytrzymałości 10. Zgrubienie 11 ma rozpiętość kątową odpowiadającą rozpiętości zawartej między dwiema kolejnymi przerwami 7 wygiętej taśmy 6.
Chociaż nie jest to pokazane, można oczywiście wykonać miejscowe zgrubienie 11 tak, by stykało się z płaszczyzną p - p’ drugim brzegiem, 11b.
Kapsel zamykający o takich cechach jest następnie nacinany przez kołowy nóż 20, taki jak pokazano na fig. 5 i 6, posiadający w swym elemencie tnącym 21 wycięcia rozmieszczone w różnych miejscach.
Nóż 20 zaczyna swe działanie na brzegowej powierzchni zewnętrznej w płaszczyźnie P - P’ w taki sposób, by nacinać całą grubość osłony i pierścieniowej opaski 5, pozostawiając w tej płaszczyźnie, dzięki obecności wycięć w ostrzu, jedynie mostki łączące 23, które przy odkręcaniu kapsla są łamane i które wyznaczają płaszczyznę przyszłego podziału pomiędzy podstawą osłony 2 i pierścieniową opaską 5 pierścienia 4 wskazującego nienaruszalność.
Chociaż nóż nacina całągrubość ścianki, zrozumiałe jest, że w obszarze lokalnego zgrubienia 11 nie dochodzi do przecięcia, przez co na tym obszarze, o rozpiętoścci kątowej, którąpokrywa zgrubienie 11, pozostaje połączenie o grubości początkowej między opaską 5 a osłoną 2.
177 620
Po zamontowaniu na szyjce pojemnika, gdy użytkownik chce otworzyć kapsel, oddziałowuje on na pierścieniową opaskę 5 za pośrednictwem strefy o zmniejszonej wytrzymałości 10, w celu spowodowania otwarcia lub przerwania tej strefy. Oddziaływanie odbywa się na przykład w kierunku oznaczonym przez f2 (fig. 1), a następnie na przykład w kierunku £1 (fig. 1) i powoduje odkręcanie pierścienia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara w taki sposób, by powodować kolejne pęknięcia łamliwych mostków 23 w płaszczyźnie P - P' w celu odłączenia pierścieniowej opaski 5 od podstawy osłony 2.
Odkręcanie pierścienia może powodować oddziaływanie na brzeg 1la miejscowego zgrubienia 11 i na całe obrzeże aż do brzegu 11b. W tej sytuacji, odkręcony pierścień pozostaje połączony z osłoną 2 przez część miejscową odpowiadającą zgrubieniu 11, które stanowi mostek łączący i ma postać „ogona świni”.
Powinno być oczywiste, że taki przykład rozwiązania wynalazku dobrze spełnia funkcję stwierdzania nienaruszalności nawet przy delikatnym odkręcaniu kapsla.
W rezultacie, w takim przypadku, wygięta do wewnątrz taśma 6 opiera się o pierścień przeciwstawiający się przemieszczeniu pierścienia 4 w kierunku osiowym, powodujący tym samym przerywanie się łamliwych mostków 23.
Płaszczyznę P - P' można wykonać bez odpowiedniej kątowej orientacji kapsla zważywszy, że dzięki formowaniu i kształtowi konstrukcji miejscowe zgrubienie 11 jest umieszczone w sąsiedztwie jednego z dwóch brzegów strefy 10 o mniejszej wytrzymałości.
Figura 4 pokazuje, że możliwejest umieszczenie, w pierścieniowej opasce 5, dwóch stref o zmniej szonej wytrzymałości 10a i 10b, które sąsiad ująz brzegami 11 a i 11 b zgrubienia 11. W ten sposób, możliwe staje się odkręcenie pierścienia 4 stwierdzającego nienaruszalność przy zapewnieniu oddzielenia go od jednej i drugiej części miejscowego zgrubienia 11.
Kapsel według wynalazku wytwarzany jest mniej skomplikowanym sposobem, w którym wyeliminowano potrzebę wstępnej orientacji kątowej kapsla przed wykonaniem nacięcia. Jednocześnie łatwiej sze jest otwieranie kapsla ponieważ łatwiej jest przerwać taśmę 6 przy zgrubieniu 11, które ma dużą wytrzymałość dzięki swemu położeniu i pierścieniowemu kształtowi.
Zaleta wynikająca z zastosowania dwóch stref 10 polega na tym, że odkręcanie może odbywać się w lewą i w prawą stronę.
177 620
FIG.6
177 620
177 620
FIG.1
PP
FIG.2
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 2.00 zł.
Claims (4)
1. Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką, zawierający wierzch, cylindryczną osłonę zaopatrzoną wewnątrz w przynajmniej jedno śrubowe żeberko, pierścień nienaruszalności odrywalny wzdłuż linii nacięcia leżącej w płaszczyźnie prostopadłej do osi symetrii kapsla, przy czym pierścień nienaruszalności ma postać pierścieniowej opaski stanowiącej przedłużenie cylindrycznej osłony u jej podstawy, zaś ta pierścieniowa opaska zawiera odgiętądo wewnątrz od dolnego brzegu tej opaski taśmę, która zawiera przynajmniej jednąprzerwę, przy czym wspomniana taśma odchylona jest do góry i w zamkniętym położeniu kapsla oparta jest o pierścień znajdujący się na szyjce pojemnika, zaś pierścieniowa opaska zawiera po pierwsze przynajmniej jedną uformowaną strefę o mniejszej wytrzymałości, rozciągającą się zasadniczo równolegle do osi symetrii kapsla, wzdłuż wysokości pierścieniowej opaski między jej dolnym brzegiem i poprzeczną płaszczyzną nacięcia oraz po drugie lokalne zgrubienie wystające od strony brzegowej powierzchni wewnętrznej pierścieniowej opaski, znajdujące się po obu stronach poprzecznej płaszczyzny nacięcia i przylegające jednym ze swych brzegów do płaszczyzny promieniowej kapsla, przechodzącej przez strefę o mniejszej wytrzymałości, znamienny tym, że lokalne -zgrubienie (11) pierścieniowej opaski (5) ma rozpiętość kątowąodpowiadającąrozpiętości zawartej między dwiema kolejnymi przerwami (7) w odgiętej do wewnątrz taśmie (6).
2. Kapsel według zastrz. 1, znamienny tym, że pierścieniowa opaska (5) zawiera dwie strefy (10a, 10b) o mniejszej wytrzymałości.
3. Kapsel według zastrz. 1, znamienny tym, że pierścieniowa opaska' (5) zawiera dwie strefy (10a, 10b) o mniejszej wytrzymałości, które znaj dują się w płaszczyznach promieniowych przechodzących przez brzegi (11a, 11b) zgrubienia (11).
4. Kapsel według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że pierścieniowa opaska (5) jest połączona z podstawą osłony (2) przez łamliwe mostki (23) znajdujące się między nacięciami usytuowanymi w poprzecznej płaszczyźnie nacięcia, przy czym te mostki znajdują się na zewnątrz pierścienia (4) i osłony (2) i są wykonane za pomocą kołowego, tnącego elementu (21), zaopatrzonego w wycięcia (22).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL95309843A PL177620B1 (pl) | 1995-07-31 | 1995-07-31 | Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL95309843A PL177620B1 (pl) | 1995-07-31 | 1995-07-31 | Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL309843A1 PL309843A1 (en) | 1997-02-03 |
PL177620B1 true PL177620B1 (pl) | 1999-12-31 |
Family
ID=20065642
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL95309843A PL177620B1 (pl) | 1995-07-31 | 1995-07-31 | Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL177620B1 (pl) |
-
1995
- 1995-07-31 PL PL95309843A patent/PL177620B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL309843A1 (en) | 1997-02-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP3161977B2 (ja) | 分別廃棄性に優れたキャップ | |
EP0117104B1 (en) | Method for manufacturing a tamper evident-closure | |
US5080246A (en) | Closure having a spring open tamper evidencing band | |
JPS6396052A (ja) | 容器用盗用表示閉止装置 | |
US5405032A (en) | Tamper indicating closure and method and device for the manufacture of a tamper-indicating closure | |
US5657889A (en) | Closure cap made of moulded plastics material for closing necked containers | |
HU218169B (hu) | Zárókupak palackokhoz, palack zárókupakkal, valamint eljárás és szerszám zárókupak előállítására | |
US4545496A (en) | Plastic closure with mechanical pilfer band | |
JPH08501759A (ja) | 互い違いの切り込み線を有するピルファバンドを備えたプラスティック製いたずら表示蓋 | |
KR19980703199A (ko) | 고정 밴드를 갖는 개봉 사실 확인 마개 | |
EP0381118B1 (en) | Tamper-indicating plastic closure | |
US5472106A (en) | Tamper resistant closure cap and a method of operation therefor | |
JPS6218421B2 (pl) | ||
US4540101A (en) | Container assembly including a tamper-indicating band | |
US4225050A (en) | Tamper-proof bottle caps and method of forming same | |
KR100621295B1 (ko) | 탬퍼 에비던트 특성을 갖는 합성수지제 용기뚜껑 | |
JPH08244802A (ja) | キャップ | |
PL177620B1 (pl) | Kapsel z formowanego tworzywa sztucznego, do zamykania pojemników z szyjką | |
JP3727675B2 (ja) | タンパーエビデント特性を備えた合成樹脂製容器蓋 | |
US20210024258A1 (en) | Tamper-proof screw cap | |
US20020043142A1 (en) | Method for scoring tamper-indicating closures | |
RU2780426C1 (ru) | Закрывающий колпачок для контейнера | |
RU2780426C9 (ru) | Закрывающий колпачок для контейнера | |
JP3698765B2 (ja) | 分別廃棄性に優れたキャップ | |
CA2055210C (en) | Tamper resistant closure cap and a method of operation therefor |