PL176136B1 - Legar - Google Patents

Legar

Info

Publication number
PL176136B1
PL176136B1 PL94311963A PL31196394A PL176136B1 PL 176136 B1 PL176136 B1 PL 176136B1 PL 94311963 A PL94311963 A PL 94311963A PL 31196394 A PL31196394 A PL 31196394A PL 176136 B1 PL176136 B1 PL 176136B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
joist
holes
leveling
section
pins
Prior art date
Application number
PL94311963A
Other languages
English (en)
Other versions
PL311963A1 (en
Inventor
Lennart Johansson
Original Assignee
Nivell System Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Nivell System Ab filed Critical Nivell System Ab
Publication of PL311963A1 publication Critical patent/PL311963A1/xx
Publication of PL176136B1 publication Critical patent/PL176136B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F21/00Implements for finishing work on buildings
    • E04F21/20Implements for finishing work on buildings for laying flooring
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04FFINISHING WORK ON BUILDINGS, e.g. STAIRS, FLOORS
    • E04F15/00Flooring
    • E04F15/02Flooring or floor layers composed of a number of similar elements
    • E04F15/02044Separate elements for fastening to an underlayer
    • E04F2015/0205Separate elements for fastening to an underlayer with load-supporting elongated furring elements between the flooring elements and the underlayer
    • E04F2015/02055Separate elements for fastening to an underlayer with load-supporting elongated furring elements between the flooring elements and the underlayer with additional supporting elements between furring elements and underlayer
    • E04F2015/02061Separate elements for fastening to an underlayer with load-supporting elongated furring elements between the flooring elements and the underlayer with additional supporting elements between furring elements and underlayer adjustable perpendicular to the underlayer

Landscapes

  • Architecture (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Floor Finish (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • Building Environments (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Thin Film Transistor (AREA)
  • Recrystallisation Techniques (AREA)
  • Magnetic Bearings And Hydrostatic Bearings (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)
  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest stosowany w budownictwie legar wykonany z trwałego materiału z płaskimi bokami zaopatrzony w szereg przelotowych pionowych otworów rozmieszczonych w pewnej odległości od siebie i przechodzących przez cały legar od góry do dołu. Otwory mają gwint o z góry określonym skoku w który wkręcane są okrągłe, cylindryczne, dystansowe trzpienie, które wyrównują poziom legara. Każdy dystansowy i poziomujący trzpień ma zewnętrzny gwint o tym samym skoku co przelotowe otwory i jest wkręcany w zewnętrzny przelotowy otwór legara za pomocą odpowiedniego klucza. Średnica dystansowych, poziomu176 136 jących trzpieni wynosi od 10-40 mm, korzystnie od 15-25 mm. Trzpienie są wkręcane od góry legara, wychodzą na zewnątrz i tworzą szczelinę pomiędzy powierzchnią podparcia i legarem oraz poziomują zewnętrzną powierzchnię legara. Dystansowe i poziomujące trzpienie są mocno połączone gwintem z otworem legara, a ich górny koniec znajduje się poniżej górnej, płaskiej powierzchni legara lub jest do niej styczny.
Sposób ustawiania pionowych, wielowarstwowych ścian został opisany w patencie U.S. Nr 4.360.939. W rozwiązaniu tym zastosowano tulejki z gwintem mieszczącym wkręcane do środka gwintowane trzpienie. Tulejki są przymocowane do pionowej powierzchni płyty ściennej i za pomocą gwintowanych trzpieni ustawia się od wewnątrz przerwę od drugiej równoległej płyty ściennej, którą opiera się o rozstawione w tulejkach trzpienie. Po zamontowaniu płyt przerwę wypełnia się materiałem izolacyjnym. Tego typu rozwiązanie nie może być jednak zastosowane do poziomowania legarów, gdyż po ułożeniu legara na podłożu nie ma możliwości regulacji jego poziomu z uwagi na brak dostępu do gwintowanych trzpieni, które mogą być ustawiane tylko od wewnątrz.
Podczas układania podłogi stosuje się na przykład legary drewniane, które układa się bezpośrednio na podłożu i wówczas cyrkulacja powietrza pod podłogą jest bardzo mała, albo wcale nie występuje. Powoduje to powstawanie wilgoci i pleśni, a ponadto podłogowe legary leżą bezpośrednio na podłożu i gdy jest ono wilgotne, to legary mogą absorbować wilgoć i wówczas butwieją i gniją. Powoduje to konieczność rekonstruowania podłóg i wykonywania prześwitu wentylacyjnego, co jest bardzo kosztowne. Poziom podłogi zależy również od wymiarów układanych legarów i dlatego wykonywane są legary o różnych grubościach w celu umożliwienia ułożenia podłogi na określonej wymaganej wysokości. Powierzchnia podparcia legarów jest zwykle nierówna, co stwarza trudności ułożenia legarów na właściwym poziomie.
Celem wynalazku jest wyeliminowanie opisanych powyżej problemów oraz opracowanie legara pod którym będzie cyrkulowało powietrze i który można będzie łatwo zamontować i spoziomować oraz wytwarzać go bezpośrednio na budowie, to znaczy w miejscu w którym jest układany. ,
Legar stosowany w budownictwie według wynalazku o długim stabilnym korpusie z płaską górną i dolną powierzchnią w którym jest wiele okrągłych otworów rozmieszczonych względem siebie, przy czym otwory te mają gwint o określonym skoku, zaopatrzony w wiele dystansowych podpierających i poziomujących okrągłych trzpieni z zewnętrznym gwintem o tym samym skoku, których główka ma u góry otwór dla klucza wkładanego z góry i służącego do przykręcania i odkręcania trzpieni a ich średnica wynosi, 10-40 mm, korzystnie 15-25 mm, przy czym trzpienie te są wkręcane w otwory tak, aby wystawały poniżej dolnej powierzchni legara, tworząc szczelinę pomiędzy powierzchnią podparcia i legarem i poziomując górną powierzchnię legara, podczas gdy górny odcinek trzpienia jest mocno połączony gwintem z legarem, a jego główka znajduje się poniżej górnej powierzchni legara lub jest do niej styczna, charakteryzuje się tym, że korpus legara ma przelotowe otwory z gwintem wykonanym bezpośrednio w ścianie korpusu, a podpierające i poziomujące dystansowe trzpienie mają gwint wzdłuż całej swej długości, która jest tak dobrana, że połączony z korpusem legara odcinek trzpienia ma przynajmniej 10 mm, korzystnie przynajmniej 20 mm długości, podczas gdy wystający z legara dolny odcinek trzpienia ma długość przynajmniej 1 mm, korzystnie przynajmniej 5 mm i tworzy szczelinę powietrza, przy czym dystansowy i poziomujący trzpień jest rozmieszczony wzdłuż środkowej osi górnej powierzchni korpusu legara i przechodzi pod kątem prostym przez górną i dolną powierzchnię i/lub jest rozmieszczony w dwóch rzędach po obu stronach środkowej osi korpusu legara, który korzystnie ma wiele płyt podpierających izolację umieszczoną pomiędzy dwoma równoległymi legarami.
Odległość pomiędzy dwoma przylegającymi przelotowymi otworami korzystnie wynosi od 5 do 200 cm, najkorzystniej od 30 do 60 cm.
Każda płyta podpierająca izolację korzystnie ma odcinek łączący dwa równoległe boki, umieszczony obrotowo do dolnej powierzchni korpusu legara i obracany o 90° z pozycji spoczynkowej do podpierającej oraz ma pionowe końce po obu stronach korpusu, przy czym płyta ta korzystnie jest podatna na odkształcenia.
Trzpień korzystnie ma dla współpracującego z nim odpowiedniego klucza otwór z sześciokątnym gniazdem, który korzystnie jest przelotowy lub ma ograniczoną głębokość i ma w dolnym odcinku wąski otwór dla gwoździa lub śruby, które kotwią osiowo dystansowy i poziomujący trzpień w powierzchni podparcia.
Każda podpierająca płyta korzystnie ma kształt skrzydeł z dwoma równoległymi odcinkami w kształcie litery U zagiętymi do siebie w poprzek pod kątem prostym dla podparcia materiału izolacyjnego umieszczonego pomiędzy dwoma legarami, przy czym odcinek w kształcie litery U jest przeznaczony do podnoszenia legara, a odcinek łączący dwa równoległe boki jest połączony z dolną powierzchnią legara.
Wynalazek został szczegółowo opisany w przykładzie jego wykonania pokazanym na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z boku legara według wynalazku, fig. 2 - widok z góry legara pokazanego na fig. 1 i fig. 3 - widok końca legara pokazanego na fig. 1.
Legar ma korpus 1, który jest prosty i długi. Korpus 1 ma w przekroju prostokątny kształt z płaską górną powierzchnią 2 i równoległą do niej dolną powierzchnią 3. Osie pionowych przelotowych otworów są rozmieszczone wzdłuż centralnej osi C.
Korpus legara ma wiele okrągłych, pionowych przelotowych otworów 4 rozmieszczonych w z góry określonej od siebie odległości i przechodzących na wylot przez górną powierzchnię 3 korpusu 1. Odległość pomiędzy dwoma kolejnymi przelotowymi otworami 4 wynosi około 5-200 cm, korzystnie około 30-60 cm. Wybrana odległość pomiędzy dwoma kolejnymi otworami jest taka sama na całej długości korpusu 1.
Ściany przelotowych otworów 4 mają gwint 5 o z góry ustalonym skoku, który korzystnie wykonany jest bezpośrednio w korpusie 1 legara. Dzięki temu eliminuje się konieczność stosowania specjalnych wkładek, a wiercenie i gwintowanie przelotowych otworów 4 można prosto i szybko wykonywać, korzystnie, w tym samym miejscu. Przewiercone przelotowe otwory 4 można gwintować od górnej powierzchni 2 do dolnej powierzchni 3 korpusu 1 legara.
Legar ma ponadto wiele dystansowych podpierających i poziomujących trzpieni 6 w postaci okrągłych, prostych, cylindrycznych wałków. Każdy dystansowy i poziomujący trzpień ma zewnętrzny gwint 7 o takim samym skoku jak gwint 5 w ścianie otworu i ma u góry otwór 8 dla nie pokazanego klucza, który wkłada się od góry 2 i obraca nim trzpień. Dystansowy i poziomujący trzpień ma gwint 7 na całej bocznej długości. W pokazanym wykonaniu wynalazku dystansowy i poziomujący trzpień 6 ma u góry sześciokątne gniazdo 9 w które wkłada się odpowiedni klucz. Sześciokątne gniazdo 9 ma określoną głębokość lub jest przelotowe. Dystansowy i poziomujący trzpień 6 ma w główce 10 wąski przelotowy otwór 11 przeznaczony dla gwoździa lub śruby, które wbija się lub wkręca w powierzchnię podparcia 14 w celu zakotwienia podpierającego i poziomującego trzpienia 6 w tej powierzchni i przeciwdziałania jego odkręceniu się oraz konieczności ponownego ustawienia trzpienia. W alternatywnym wykonaniu główka trzpienia może mieć poprzeczne rowki dla śrubokręta lub sześciokątny otwór i dodatkowo poprzeczne rowki.
Dystansowy i poziomujący trzpień 6 jest wkręcany w przelotowy otwór 4 legara, a jego dolny odcinek 12 wychodzi z korpusu 1 legara i tworzy pomiędzy powierzchnią podparcia 14 i korpusem 1 legara szczelinę powietrza 13 oraz ustawia na wymaganej wysokości górną powierzchnię 2 korpusu 1. Pozostała część trzpienia 6, to jest jego górna część 15 jest mocno przykręcona wewnątrz korpusu 1, a jego główka 16 jest umieszczona poniżej lub na wysokości płaszczyzny 2 korpusu 1. Średnica dystansowego i poziomującego trzpienia 6 jest tak obrana, aby jego połączenie z legarem wytrzymywało spoczywającą na nim masę. W tym celu gwintowane połączenie musi mieć odpowiednią wielkość zapewniającą mocne połączenie nawet w przypadku, gdy główka 16 trzpienia 6 znajduje się poniżej górnej powierzchni 2 korpusu legara. Odpowiednia średnica trzpienia 6 wynosi 10-40 mm, korzystnie 15-25 mm. Ponadto długość dystansowego i poziomującego trzpienia 6 jest tak dobrana, ze uzyskuje się mocne gwintowane połączenie, nawet w przypadku gdy główka 16 trzpienia 6 znajduje się w pewnej odległości od górnej powierzchni 2 korpusu legara. Oznacza to, że znajdujący się wewnątrz otworu odcinek 15 jest wystarczająco długi mając na uwadze wybraną jego średnicę i projektowaną maksymalną wysokość podnoszenia. Odcinek ten jest odpowiednio o 3 cm dłuższy od odległości pomiędzy górną powierzchnią 2 i dolną powierzchnią 3 korpusu 1 legara, zmierzoną po zamontowaniu
176 136 trzpienia. Długość trzpienia 6 może być większa i wówczas po zamontowaniu wystaje on z korpusu ponad jego górną powierzchnię 2. Wystający odcinek może być odcięty piłą i wówczas górna powierzchnia 2 zostaje wyrównana.
W przypadku gdy dystansowe i poziomujące trzpienie 6 są ustawione w swym maksymalnym położeniu, to długość odcinka 15 znajdującego się w korpusie legara powinna wynosić przynajmniej 10 mm, korzystnie przynajmniej 20 mm zależnie od wielkości masy która będzie spoczywała na korpusie 1 legara i trzpieniu 6 w ekstremalnych warunkach użytkowania. Wystający dolny odcinek 12 ma długość przynajmniej 1 mm, korzystnie przynajmniej 5 mm, w celu utworzenia szczeliny powietrza pod każdym legarem.
W pokazanym na rysunkach wykonaniu wynalazku dystansowe i poziomujące trzpienie 6 są rozmieszczone wzdłuż środkowej osi górnej powierzchni wzdłużnej korpusu legara. W alternatywnym wykonaniu mogą być one rozmieszczone w dwóch rzędach po obydwu stronach legara, jeżeli jego szerokość umożliwia takie rozmieszczenie. Umożliwia to poprzeczne poziomowanie górnej powierzchni 2 układanych legarów na powierzchni podparcia.
Legary mają również płyty 17 podpierające materiały izolacyjne. W pokazanym wykonaniu mają one kształt prostokątnych, deformowanych płyt metalowych, których _ szerokość jest mniejsza lub taka sama jak szerokość korpusu 1 legara, a długość jest większa' od szerokości legara. Płyty te mają po obydwu stronach korpusu legara wolne odcinki 18, 19 służące do podparcia arkuszy izolacji. Długość odcinków 18, 19 wynosi korzystnie 3 cm. Każda płyta 17 jest przymocowana do dolnej powierzchni 3 korpusu legara za pomocą centralnej śruby 20 utrzymującej płytę 17 i umożliwiającej jej przekręcenie o 90° z pozycji spoczynkowej do pozycji prostopadłej do legara w której podpiera izolację.
Według innego korzystnego wykonania płyt podpierających każda płyta ma zagięty profil w kształcie litery U z dwoma równoległymi bocznymi odcinkami w postaci dwóch skrzydeł, które wystają poprzecznie na zewnątrz od siebie pod kątem prostym i podpierają materiał izolacyjny ułożony pomiędzy dwoma legarami. Dwa odcinki w kształcie litery U umieszczone są na zewnątrz korpusu 1 legara i połączone razem dwoma poziomymi odcinkami połączonymi z dolną powierzchnią korpusu 1 legara. Zagięte profile są korzystnie wykonane z metalowej blachy wygiętej pod kątem prostym wzdłuż czterech naciętych linii. Niektóre z płyt 17 mogą być chwilowo stosowane do podparcia legara w górnym położeniu, tak samo jak dystansowe i poziomujące trzpienie 6 rozmieszczone wzdłuż środkowej osi C. W tym celu płyty 17 zostają odwrócone do podpierającego położenia, a ich końcowe odcinki 18, 19, zagięte są do dołu i tworzą nogi podpierające chwilowo legar na powierzchni podłogi. Ustawia się następnie legar we właściwym położeniu i zagina końcowe odcinki do góry tak, aby podtrzymywały izolacyjne płyty rozmieszczone pomiędzy legarami. Jeżeli legar jest ułożony wzdłuż ściany w niewielkiej od niej odległości, to końcowe odcinki 18, 19 płyty 17 zagina się do góry wzdłuż boku korpusu 1 legara.
Legar według wynalazku jest łatwy do wykonania i może być stosowany do różnego rodzaju podłóg, sufitów i ścian, i układany na różnego rodzaju powierzchniach. Korpus 1 legara może być wykonany z dowolnych odpowiednich materiałów takich jak drewno, plastyk lub metal, to jest stal, które mają wystarczającą wytrzymałość. Legar może być masywem lub może być pusty w środku. W tym drugim przypadku grubość ścian przelotowych otworów 4 musi być wystarczająca do nagwintowania i trwałego gwintowanego połączenia z trzpieniem 6. Dystansowe i poziomujące trzpienie 6 są wykonane z twardego plastyku o odpowiedniej wytrzymałości na zgniatanie i odporności na starzenie się.
Gdy stosuje się wykonane z drewna lub z plastyku, to mogą mieć one różną długość, gdyż można je uciąć zwykłą piłką na miejscu budowy. Urządzenia dystansowe i poziomujące mogą być również montowane na miejscu, przy czym legary mogą już mieć przewiercone otwory lub otwory można wiercić na budowie.
/4 '6 12 20 17 13
Ρ
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Legar stosowany w budownictwie o długim stabilnym korpusie z płaską górną i dolną powierzchnią w którym jest wiele okrągłych otworów rozmieszczonych względem siebie, przy czym otwory te mają gwint o określonym skoku zaopatrzony w wielu dystansowych podpierających i poziomujących okrągłych trzpieni z zewnętrznym gwintem o tym samym skoku których główka ma u góry otwór dla klucza wkładanego z góry i służącego do przykręcania i odkręcania trzpieni a ich średnica wynosi 10-40 mm, korzystnie 15-25 mm, przy czym trzpienie te są wkręcane w otwory tak, aby wystawały poniżej dolnej powierzchni legara tworząc szczelinę pomiędzy powierzchnią podparcia i legarem i poziomując górną powierzchnię legara, podczas gdy górny odcinek trzpienia jest mocno połączony gwintem z legarem, a jego główka znajduje się poniżej górnej powierzchni legara lub jest do niej styczna, znamienny tym, że korpus (1) ma przelotowe otwory (4) z gwintem (5) wykonanym bezpośrednio w ścianie korpusu, a podpierające i poziomujące dystansowe trzpienie (6) mają gwint (7) wzdłuż całej swej długości, która jest tak dobrana, że połączony z korpusem 1 legara odcinek (15) ma przynajmniej 10 mm, korzystnie przynajmniej 20 mm długości podczas gdy wystający z legara dolny odcinek (12) ma długość przynajmniej 1 mm, korzystnie przynajmniej 5 mm i tworzy szczelinę (13) powietrza, przy czym dystansowy i poziomujący trzpień (6) jest rozmieszczony wzdłuż środkowej osi (C) górnej powierzchni korpusu legara i przechodzi pod kątem prostym przez górną i dolną powierzchnię (2,3) i/lub jest rozmieszczony w dwóch rzędach po obu stronach środkowej osi (C) korpusu (1) legara, który korzystnie ma wiele płyt (17) podpierających izolację umieszczoną pomiędzy dwoma równoległymi legarami.
  2. 2. Legar według zastrz. 1, znamienny tym, że odległość pomiędzy dwoma przyległymi przelotowymi otworami (4) wynosi od 5 do 200 cm, korzystnie od 30 do 60 cm.
  3. 3. Legar według zastrz. 1, znamienny tym, że każda płyta (17) ma odcinek łączący dwa równoległe boki, zamocowany do dolnej powierzchni (3) korpusu (1) legara obrotowo o 90° z pozycji spoczynkowej do podpierającej oraz ma pionowe końce (18, 19) po obu stronach korpusu (1).
  4. 4. Legar według zastrz. 3, znamienny tym, że płyta (17) jest podatna na odkształcenia.
  5. 5. Legar według zastrz. 1, znamienny tym, że trzpień (6) ma otwór (8) z sześciokątnym gniazdem (9) dla współpracującego odpowiedniego klucza.
  6. 6. Legar według zastrz. 5, znamienny tym, że sześciokątny otwór (8) jest przelotowy lub ma ograniczoną głębokość i ma w dolnym odcinku (10) wąski otwór (11) dla gwoździa lub śruby, które kotwią osiowo dystansowy i poziomujący trzpień (6) w powierzchni podparcia (14).
  7. 7. Legar według zastrz. 1, znamienny tym, że każda podpierająca płyta (17) ma kształt skrzydeł z dwoma równoległymi odcinkami w kształcie litery U zagiętych do siebie w poprzek pod kątem prostym dla podparcia materiału izolacyjnego umieszczonego pomiędzy dwoma legarami, przy czym odcinek w kształcie litery U jest przeznaczony do podnoszenia legara, a odcinek łączący dwa równoległe boki jest połączony z dolną powierzchnią legara.
PL94311963A 1993-07-01 1994-06-16 Legar PL176136B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9302270A SE501517C2 (sv) 1993-07-01 1993-07-01 Regel, med distansinställningsdon för bildning av luftspalt till underlaget
PCT/SE1994/000590 WO1995001485A1 (en) 1993-07-01 1994-06-16 Joist

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL311963A1 PL311963A1 (en) 1996-03-18
PL176136B1 true PL176136B1 (pl) 1999-04-30

Family

ID=20390482

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94311963A PL176136B1 (pl) 1993-07-01 1994-06-16 Legar

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5661931A (pl)
EP (1) EP0706597B1 (pl)
JP (1) JP3455540B2 (pl)
AT (1) ATE209282T1 (pl)
AU (1) AU7134194A (pl)
CA (1) CA2165479C (pl)
DE (1) DE69429170T2 (pl)
DK (1) DK0706597T3 (pl)
ES (1) ES2163446T3 (pl)
FI (1) FI956320A0 (pl)
NO (1) NO305447B1 (pl)
PL (1) PL176136B1 (pl)
RU (1) RU2126876C1 (pl)
SE (1) SE501517C2 (pl)
WO (1) WO1995001485A1 (pl)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE505841C2 (sv) * 1996-01-19 1997-10-13 Kent Blom Regelsystem med nivåjusteringsorgan
US5906075A (en) * 1997-02-06 1999-05-25 Sowers; John Mark Modular building structure
SE513398C2 (sv) * 1999-01-13 2000-09-11 Nivell System Ab Luftfördelningsanordning i ett ventilationssystem
SE514157C2 (sv) * 1999-04-20 2001-01-15 Nivell System Ab Byggnadskonstruktion för golv, väggar eller tak omfattande reglar försedda med nivåinställningsskruvar samt reglar därför
RU2184196C1 (ru) * 2001-05-16 2002-06-27 Трегубов Владислав Алексеевич Регулируемая опора для строительных конструкций
US6912787B1 (en) 2002-08-28 2005-07-05 Varco Pruden Technologies, Inc. Method of forming a joist assembly and a chord used in such joist assembly
US6993881B1 (en) 2002-08-28 2006-02-07 Varco Pruden Technologies, Inc. Joist assembly and chord for use in such joist assembly
FR2891563A1 (fr) * 2005-10-04 2007-04-06 Claude Baiguini Lambourdes integrant des moyens de mise a niveau et procede et dispositif de pilotage et de controle du niveau
ITVI20070200A1 (it) * 2007-07-16 2009-01-17 Maspe Srl Supporto per pavimenti galleggianti
PL2480734T3 (pl) * 2009-12-02 2014-06-30 Bygg Och Miljoeteknik Granab Ab Układ belkowy
US20110232207A1 (en) * 2010-03-24 2011-09-29 Andrew Dustin Duke Bridge
US8261511B1 (en) * 2010-06-04 2012-09-11 Kirby Mark E Method and apparatus for making sloped concrete floors

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3127703A (en) * 1962-05-24 1964-04-07 Ronald E Eshelman Adjustable guide strips or ground members
US3511001A (en) * 1968-03-14 1970-05-12 William R Morgan Jr Resilient leveling means for floors
JPS56105057A (en) * 1980-01-18 1981-08-21 Fukubi Kagaku Kogyo Kk Wall foundation constructing method unifying wall surface
SE458042B (sv) * 1984-03-22 1989-02-20 Nyboverken Ab Anordning foer skapande av ett ventilerbart utrymme
US5412917A (en) * 1993-10-14 1995-05-09 Shelton; Floyd Fixed resilient sleeper athletic flooring system
US5511760A (en) * 1993-11-02 1996-04-30 Kambara; Goro Post installable self locking machine leveling device

Also Published As

Publication number Publication date
NO305447B1 (no) 1999-05-31
SE9302270L (sv) 1995-01-02
EP0706597A1 (en) 1996-04-17
DE69429170T2 (de) 2002-07-04
CA2165479C (en) 2005-05-31
EP0706597B1 (en) 2001-11-21
AU7134194A (en) 1995-01-24
ES2163446T3 (es) 2002-02-01
DE69429170D1 (de) 2002-01-03
FI956320A (fi) 1995-12-29
SE9302270D0 (sv) 1993-07-01
NO955061D0 (no) 1995-12-13
PL311963A1 (en) 1996-03-18
RU2126876C1 (ru) 1999-02-27
NO955061L (no) 1995-12-13
JPH08512108A (ja) 1996-12-17
SE501517C2 (sv) 1995-03-06
FI956320A0 (fi) 1995-12-29
ATE209282T1 (de) 2001-12-15
US5661931A (en) 1997-09-02
CA2165479A1 (en) 1995-01-12
DK0706597T3 (da) 2003-04-14
WO1995001485A1 (en) 1995-01-12
JP3455540B2 (ja) 2003-10-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6164035A (en) Reinforced foam block wall
US5609000A (en) Anchored/resilient hardwood floor system
CA2511630C (en) Masonry wall system
PL176136B1 (pl) Legar
US5927036A (en) Floor joist system
US7437829B2 (en) Cross tie connection bracket
US6105332A (en) Anchoring plate
US9410313B1 (en) Building block system
PL199461B1 (pl) Konstrukcja podłogi, ścian lub sufitu na twardym podłożu z legarami zaopatrzonymi w poziomujące śruby odległościowe, legar i poziomująca śruba odległościowa
US11603656B2 (en) Compression and tension reinforced wall
US4584813A (en) Method for installing a hanger for a structural member
PL173481B1 (pl) Element podpierający
USRE37615E1 (en) Anchored/resilient hardwood floor system
US6564524B1 (en) Modular construction system
EP3179008A1 (en) Brick siding system
CZ246096A3 (en) Building panel
EP3543416A1 (de) Betonholzdeckenelement
US11359366B2 (en) Structural connector for fastening structural components in insulated concrete formwork
JP3911501B2 (ja) 床施工方法
EP3587690A1 (en) An adjusting screw, an assembly and a method for levelling an out-of-level flooring
JP3445816B2 (ja) 硬質壁材の取付構造
JP4084536B2 (ja) 根太施工方法
JP3837216B2 (ja) 断熱二重床ユニット
RU2487220C2 (ru) Открытая каркасная стойка с низкой теплопроводностью и гнездами для винтов
JPS59173455A (ja) 床装置並びにその施工方法