PL174268B1 - Ochronnik przepięciowy - Google Patents

Ochronnik przepięciowy

Info

Publication number
PL174268B1
PL174268B1 PL94304882A PL30488294A PL174268B1 PL 174268 B1 PL174268 B1 PL 174268B1 PL 94304882 A PL94304882 A PL 94304882A PL 30488294 A PL30488294 A PL 30488294A PL 174268 B1 PL174268 B1 PL 174268B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
frame
surge arrester
arrestor according
block
arrestor
Prior art date
Application number
PL94304882A
Other languages
English (en)
Other versions
PL304882A1 (en
Inventor
Walter Schmidt
Christoph Schüpbach
Original Assignee
Asea Brown Boveri
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Asea Brown Boveri filed Critical Asea Brown Boveri
Publication of PL304882A1 publication Critical patent/PL304882A1/xx
Publication of PL174268B1 publication Critical patent/PL174268B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01CRESISTORS
    • H01C7/00Non-adjustable resistors formed as one or more layers or coatings; Non-adjustable resistors made from powdered conducting material or powdered semi-conducting material with or without insulating material
    • H01C7/10Non-adjustable resistors formed as one or more layers or coatings; Non-adjustable resistors made from powdered conducting material or powdered semi-conducting material with or without insulating material voltage responsive, i.e. varistors
    • H01C7/12Overvoltage protection resistors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Thermistors And Varistors (AREA)
  • Emergency Protection Circuit Devices (AREA)
  • Superconductors And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
  • Reciprocating, Oscillating Or Vibrating Motors (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)

Abstract

1. Ochronnik przepieciowy, z co naj- mniej dwiema koncówkami przylaczenio- wymi utrzymywanymi przez rame, z co najmniej jednym blokiem z materialu warystorowego zacisnietym pomiedzy koncówkami przylaczeniowymi, wyposa- zony w srodki, które utrzymuja sile styku pomiedzy koncówkami przylaczeniowymi i co najmniej jednym blokiem z materialu warystorowego, i w którym rama i co naj- mniej jeden blok z materialu warystorowego oraz czesciowo, koncówki przylaczeniowe, sa zalane w izolacyjnym materiale z two- rzywa sztucznego w postaci monolityczne- go korpusu, znamienny tym, ze rama (1) jest jednoczesciowa i wykonana z materia- lu izolacyjnego. Fig 2 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest ochronnik przepięciowy z co najmniej dwiema końcówkami przyłączeniowymi utrzymywanymi przez ramę, z co najmniej jednym blokiem z materiału warystorowego zaciśniętym pomiędzy końcówkami przyłączeniowymi, wyposażony w środki, które utrzymują siłę styku pomiędzy końcówkami przyłączeniowymi i co aajmaiej jednym blokiem z materiału warystorowego, i w którym rama i co aajmaiej jeden blok z materiału warystorowego oraz częściowo końcówki przyłączeniowe są zalane w izolacyjnym materiale z tworzywa sztucznego w postaci monolitycznego korpusu.
Z europejskiego opisu patentowego ar EP-A1-0 545 038 znaay jest ochronnik przepięciowy o dwóch końcówkach, połączonych ze sobą dwiema, sprężynującymi lekko w kierunku osiowym, listwami z tworzywa sztucznego. Listwy z tworzywa sztucznego są prowadzone w końcówkach na zasadzie połączenia kształtowego. Ochronnik przepięciowy zawiera cylindryczne, ułożone warstwami w stos, elementy warystorowe. Między stosem i każdą z końcówek przyłączeniowych umieszczona jest płytka dystansowa, która za pomocą wkręconego w końcówkę, gwintowanego trzpienia jest dociskana do stosu.
174 268
Końcówki oddzielają stos od elementów warystorowych. Między elementami warystorowymi oraz między elementami warystorowymi i przewodzącymi prąd elektryczny płytkami dystansowymi, zastosowano rowkowe tarcze dla polepszenia styku. Opisany układ jest zalany materiałem izolacyjnym.
Wykonanie tego rodzaju ochronnika przepięciowego ze stosunkowo dużej liczby pojedynczych elementów wymaga podczas montażu stosunkowo dużej liczby operacji. W szczególności zaś konieczne jest bardzo dokładne wpasowanie listew z tworzywa sztucznego w ich prowadnice w końcówkach.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie ochronnika przepięciowego opisanego na wstępie rodzaju, który można wykonać z prostych i tanich w produkcji części, przy użyciu stosunkowo niewielu operacji.
Zadanie to zostało zgodnie z wynalazkiem rozwiązane dzięki temu, że rama jest jednoczęściowa i jest wykonana z materiału izolacyjnego.
Korzystnie, środkami, które utrzymują siłę styku pomiędzy końcówkami przyłączeniowymi i co najmniej jednym blokiem z materiału warystorowego są: rama, która jest ramą sprężynującą w kierunku osiowym lub, znajdujący się w obszarze wewnątrz ramy, co najmniej jeden, przewodzący prąd. Środki te zapewniają, że przez cały czas życia ochronnika przepięciowego panuje wystarczająca siła styku.
Materiał izolacyjny ramy jest zbrojony włóknem, zwłaszcza włóknem szklanym, co daje możliwość dużych obciążeń mechanicznych ramy.
Szczególnie wytrzymałą mechanicznie ramę uzyskuje się wówczas, gdy do zbrojenia ramy użyte są włókna skłębione.
Udział włókien użytych do zbrojenia ramy włóknem wynosi od 10 do 80% wagowych. Przy zastosowaniu do zbrojenia włókien szklanych korzystny okazał się udział w wysokości od 30 do 50 procent wagowych.
Wyątkowo korzystne ekonomicznie jest, jeżeli rama wykonana jest z materiału polimerowego metodą wtrysku lub prasowania lub odlewania z żywicy epoksydowej.
Końcówki przyłączeniowe są w postaci gwintowanych trzpieni, przy czym, korzystnie, jeden z gwintowanych trzpieni jest sztywno połączony z ramą.
Zgodnie z wynalazkiem, rama jest nawinięta z co najmniej jednego, zbrojonego włóknem szklanym i nasyconego żywicą epoksydową, pasma.
Osiągniętych dzięki wynalazkowi korzyści należy upatrywać w zasadzie w tym, że montaż ochronnika przepięciowego, a zwłaszcza montaż części aktywnej, ulega znacznemu uproszczeniu i potanieniu.
Przedmiot wynalazku jest bliżej objaśniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia ochronnik przepięciowy, częściowo w przekroju wzdłużnym, fig. 2 - ochronnik przepięciowy z fig. 1 lecz obrócony wokół swej osi wzdłużnej i częściowo w przekroju wzdłużnym, fig. od 3 do 6 - ochronnik przepięciowy w różnych przykładach wykonania i w przekroju poprzecznym według linii A-A na fig. 1, fig. 7 - przekładnik przepięciowy w kolejnym przykładzie wykonania i częściowo w przekroju wzdłużnym.
Na wszystkich figurach tak samo działające elementy zostały opatrzone jednakowymi oznacznikami liczbowymi.
Figury 1 i 2 pokazują w schematycznym ujęciu zgodny z wynalazkiem ochronnik przepięciowy w przekroju wzdłużnym, przy czym ochronnik przepięciowy według fig. 2 jest względem ochronnika na fig. 1 obrócony o 90° wokół swej osi wzdłużnej. Na każdej z tych figur prawa połówka ochronnika przepięciowego została pokazana jako zalana uprzednio masą izolacyjną. Ochronnik przepięciowy zawiera zamkniętą, stanowiącą jedną część, ramę 1 z materiału izolacynego, która lekko sprężynuje w kierunku osiowym. Jeżeli rama 1 nie sprężynuje lub sprężynuje w stopniu niewystarczającym, wówczas zastosuje się co najmniej jeden, sprężynujący, przewodzący prąd elektryczny, element, np. tarczę falistą la. Na każdym z końców ramy 1, zwróconych ku obu przyłączom ochronnika przepięciowego, znajduje się eliptyczna lub cylindryczna końcówka 2. Obie końcówki 2 są tu utrzymywane przez dwa, odpowiednio ukształtowane i leżące naprzeciw
174 268 siebie, elementy złączne 3. W każdą z eliptycznych lub cylindrycznych końcówek 2 wkręcony jest ustawiony wzdłuż osi, gwintowany trzpień 4. Gwintowane trzpienie 4 służą jako końcówki przyłączeniowe dla elektrycznych przyłączy ochronnika przepięciowego. Tutaj, przykładowo, w końcówki 2 zostały wpuszczone metalowe, gwintowane wkładki 5, które prowadzą gwintowane trzpienie 4 w nagwintowanym otworze. Znany jest jednak również szereg innych możliwości, umieszczenia trwałych gwintów w częściach z tworzywa sztucznego. 1 tak gwinty można również nacinać bezpośrednio w tworzywie sztucznym ramy 1. Na końcówkach 2 po stronie czołowej ukształtowane jest odsadzenie 6. Na odwrotnej względem czoła stronie końcówki 2 w obszarze przejścia końcówki 2 w element złączny 3 wykonane jest cylindryczne wybranie 7, w którym prowadzona jest z luzem metalowa płytka dociskowa 8. Na każdą z tych płytek dociskowych 8 działa bezpośrednio jeden z gwintowanych trzpieni 4, o ile rama 1 posiada sprężynujące elementy złączne 3. W przypadku, gdy elementy złączne 3, sprężynują niedostatecznie lub nie sprężynują w ogóle, wówczas między płytką dociskową 8 i gwintowanym trzpieniem 4 umieszczone zostają przewodzące prąd elektryczny, elementy sprężynujące. Szczególnie korzystne okazało się tutaj użycie tarcz falistych la. Te tarcze faliste la można zamontować tylko po jednej stronie ochronnika przepięciowego lub, jeżeli wymagane są większe siły, również po obu stronach ochronnika przepięciowego. Jako elementy sprężynujące można także zastosować sprężyny talerzowe lub sprężyny zwijane.
Między obiema płytkami dociskowymi 8 zamocowane są bloki 9 z materiału warystorowego, jak np. ZnO. Bloki 9 mają z reguły kształt cylindryczny. Między płytkami dociskowymi 8 i każdym następnym blokiem 9 umieszczona jest cylindryczna rowkowana tarcza 10, która posiada centralny otwór; rowkowana tarcza 10 umieszczona jest również między każdymi sąsiadującymi blokami 9. Rowkowane tarcze zapewniają utworzenie dużej liczby punktów styku dla swobodnego przepływu prądu. Ponadto te miękkie, rowkowane tarcze kompensują ewentualne nierówności powierzchni bloku, dzięki czemu nierówności te nie mogą obniżać dopuszczalnego obciążenia prądowego. Szczególnie korzystne okazało się to, że rowkowane tarcze uszczelniają jednocześnie strefy przepływu prądu ochronnika przepięciowego przed wnikaniem materiału izolacyjnego w trakcie procesu zalewania przy nakładaniu płaszcza.
Gwintowane trzpienie 4 oddziałują, ewentualnie za pośrednictwem falistych tarcz la, na płytki dociskowe 8. Przy wkładaniu opisanych części do ramy 1 należy zwrócić uwagę na to, by między częściami nie pozostawały szczeliny, w które mógłby wnikać podczas zalewania materiał izolacyjny. Właściwa siła styku między elementami aktywnymi jest wytwarzana przez gwintowane trzpienie 4, które są dociągane przy użyciu zadanego momentu obrotowego, a następnie jednym ze znanych sposobów zabezpieczane przed przekręcaniem. Na każdy z gwintowanych trzpieni 4 nasuwana jest następnie płytka uszczelniająca 11, której przekrój jest dopasowany do końcówki 2 i która w tym przypadku ma kształt eliptyczny ewentualnie cylindryczny. Płytka uszczelniająca 11 jest zwykle wykonana z odpornego na działanie czynników atmosferycznych stopu aluminium, jak np. AlMg3. Płytkę uszczelniającą 11 można również wykonać ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub brązu. Przy pomocy nakręcanej na każdy z gwintowanych trzpieni 4 nakrętki 12 płytkA uszczelniająca ll jest dociskana do czoła ramy 1. Płytka uszczelniająca 11 powinna izolować gotowy ochronnik przepięciowy przed wpływem czynników atmosferycznych. Wraz z odsadzeniem 6 płytka uszczelniająca 11 tworzy rowek, który zostaje wypełniony przy zalewaniu tworzywem sztucznym o właściwościach elektroizolacyjnych.
Zmontowany w ten sposób wstępnie układ jest wkładany do formy i zalewany bez szczelin i porów aż do płytki uszczelniającej 11 płaszczem z tworzywa sztucznego o własnościach elektroizolacyjnych. Odpowiednim do tego celu tworzywem jest np. kauczuk silikonowy. W trakcie zalewania na płaszczu 13 formuje się jednocześnie osłony
174 268 izolacyjne 14. Gwintowane trzpienie 4, które są niezbędne do realizacji elektrycznych przyłączy ochronnika przepięciowego, pozostają w postaci gołego metalu.
Rama 1 ochronnika przepięciowego jest zwykle wykonana ze zbrojonego włóknem szklanym poliamidu 6,6 metodą wtrysku, przy czym udział włókien szklanych leży tu w zakresie od 30 do 50 procent wagowych. Wyjątkowo wytrzymałą ramę 1 otrzymuje się wówczas, gdy włókna szklane zostaną użyte w postaci włókien skłębionych. Poza wspomnianym poliamidem 6,6 do wykonania ramy 1 można również użyć poliamidu 6l0, poliamidu 11, a także poliamidu 12. Możliwe jest również zastosowanie produktów z odzysku · na· bazie wspomnianych poliamidów, zwłaszcza wówczas, gdy nie stawia się dużych wymagań odnośnie wytrzymałości ochronnika przepięciowego na złamanie. Ramę 1 można jednak również wykonać z odpowiedniego pełnego materiału, stosując obróbkę wiórową. Możliwe jest także wykonanie ramy 1 metodą nawijania nici lub taśmy z nasyconych żywicą włókien szklanych. Wielkość ramy 1 jest z reguły fabrycznie dopasowana do wielkości danego ochronnika przepięciowego, dzięki czemu jej dopasowanie nie wymaga dodatkowych prac. W przypadku małych serii może się jednak ze względów ekonomicznych okazać konieczne dopasowywanie ramy 1 do różnych wielkości ochronnika przepięciowego. W tym celu umożliwiono oddzielanie części złącznych 3 i ich przedłużanie za pomocą odpowiednich złączek pośrednich. Te elementy pośrednie należy, ogólnie rzecz biorąc, przytwierdzić na stałe.
Na figurze 1 naniesiony jest przekrój A-A. Figura 3 do 6 pokazuje przekrój A-A, jak mógłby on wyglądać w przypadku różnych możliwych postaci wykonania wynalazku. Na figurze 3 przedstawiono np. eliptyczny płaszcz l3, który otacza bloki 9. Przekroje części złącznych 3 są przy tym dopasowane do kształtu płaszcza 13. Na figurze 4 przedstawiono cylindryczny płaszcz 13, który otacza bloki 9. Przekroje części złącznych 3 są przy tym dopasowane do kształtu płaszcza 13. Na figurze 5 przedstawiono prostokątny w zasadzie płaszcz 13, który otacza bloki 9. Przekroje części złącznych 3 są przy tym dopasowane do kształtu płaszcza 13. Na figurze 6 przedstawiono układ, nie wyposażony jeszcze w płaszcz. Części złączne 3 zostały przy tym rozmieszczone niesymetrycznie, jednak w taki sposób, że rama 1 posiada z jednej strony otwór 15, który umożliwia montaż bloków 9. Ta rama 1 jest wyposażona w cylindryczny płaszcz 13, dlatego również tutaj przekroje części złącznych 3 są dopasowane do kształtu płaszcza 13. Tego rodzaju rama 1 jest szczególnie wytrzymała na skręcanie i jest stosowana w ochronnikach przepięciowych, które podlegają wyjątkowo dużym obciążeniom zginającym.
Rowkowana tarcza 10 posiada centralny otwór. Duża liczba rowków otacza ten otwór współśrodkowo. Rowkowana tarcza jest wykonana z wyżarzanego na miękko aluminium. Wszystkie zewnętrzne krawędzie zewnętrznych rowków służą jako krawędzie uszczelniające przed wnikającym podczas zalewania tworzywem sztucznym. Dopuszczalnych jest wiele kształtów rowków, jednak zawsze na zewnątrz musi powstać wystarczająca krawędź uszczelniająca, a ponadto należy pamiętać o tym, aby przy montażu rowkowanych tarcz 10 mogła powstać wystarczająca dla zapewnienia styku elektrycznego liczba punktów styku.
Można sobie również wyobrazić, że do wytworzenia siły styku użyty zostanie tylko jeden z gwintowanych trzpieni 4, podczas gdy drugi, jak pokazano na fig. 7, już przy wytwarzaniu ramy 1 zostanie wraz z nią zalany na stałe. Ten gwintowany trzpień 4 posiada kształtkę 16, która jest sztywno z nim połączona, może to być np. sklejona z nim nakrętka, której sześciokąt uniemożliwia obrót gwintowanego trzpienia 4 w ramie 1. W tym przypadku siła styku jest wytwarzana jedynie przez leżący naprzeciw gwintowany trzpień 4.
Do wyjaśnienia zasady działania posłużono się nieco bliżej opisanymi figurami. Siła styku, która za pośrednictwem gwintowanych trzpieni 4 jest przenoszona na układ, zapewnia miejscowe odkształcenie rowków tarczy rowkowanej 10, co powoduje powstanie określonych punktów styku, które umożliwiają wyjątkowo dobry przepływ prądu w ochronniku przepięciowym. Najlepszy przepływ prądu uzyskuje się wówczas, gdy istnieje
174 268 duża liczba tego rodzaju punktowych miejsc styku, równomiernie rozłożonych na powierzchni. Rowkowane tarcze 10 umożliwiają powstanie tej dużej ilości styków punktowych. Zapewniono w ten sposób to, że płynący w momencie zadziałania ochronnika przepięciowego, stosunkowo silny prąd jest zawsze, w sposób niezawodny odprowadzany przez aktywną część ochronnika przepięciowego, bez obawy wystąpienia lokalnych przeciążeń przepływów prądu i związanego z tym smażenia, powodującego uszkodzenia. Dzięki temu wyraźnie wzrasta niezawodność działania ochronnika.
Niezawodności działania służy również to, że wspomniana siła styku jest utrzymywana przez cały czas życia ochronnika przepięciowego, ponieważ albo rama 1 sprężynuje nieco w kierunku osiowym, dzięki czemu przy dociąganiu gwintowanych trzpieni 4 ulega ona pewnemu wydłużeniu i utrzymuje zadane naprężenie wstępne, albo też to naprężenie wstępne jest utrzymywane przez dodatkowe, sprężynujące elementy, jak faliste tarcze la. Możliwe jest również działanie wymienne między ramą 1 i tymi sprężynującymi elementami. Naprężenie wstępne jest tak dobrane, że kompensują zawsze i w sposób niezawodny ewentualny skurcz rowkowanych tarcz 10.
Zalanie całego układu płaszczem 13 i płytka uszczelniająca 11 zapewniają to, że zarówno bloki 9, jak też rama 1 wraz z częściami złącznymi 3 nie mogą wchłaniać wilgoci z powietrza, dzięki czemu odporność na przebicie nie ulega zmniejszeniu. Monolityczny korpus, jaki stanowi gotowy ochronnik przepięciowy, posiada wysoką stabilność mechaniczną, zwłaszcza w zakresie wytrzymałości na złamanie, a ponadto jest niewrażliwy na szkodliwy wpływ czynników klimatycznych, dzięki czemu można go z powodzeniem stosować we wszystkich strefach klimatycznych.
174 268
1
Fig.2
174 268
Fig.3
Fig
Fig.5
Fig.6
174 268
6
1
Fig.7
1
3
Fig. 1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz:. Ceaa 2,00 zł

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Ochronnik przepięciowy, z co najmniej dwiema końcówkami przyłączeniowymi utrzymywanymi przez ramę, z co najmniej jednym blokiem z materiału warystorowego zaciśniętym pomiędzy końcówkami przyłączeniowymi, wyposażony w środki, które utrzymują siłę styku pomiędzy końcówkami przyłączeniowymi i co najmniej jednym blokiem z materiału warystorowego, i w którym rama i co najmniej jeden blok z materiału warystorowego oraz częściowo, końcówki przyłączeniowe, są zalane w izolacyjnym materiale z tworzywa sztucznego w postaci monolitycznego korpusu, znamienny tym, że rama (1) jest jednoczęściowa i wykonana z materiału izolacyjnego.
  2. 2. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że rama (1) jest ramą sprężynującą w kierunku osiowym.
  3. 3. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że w obszarze wewnątrz ramy (1) znajduje się co najmniej jeden, przewodzący prąd elektiyczay, element sprężynujący.
  4. 4. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że materiał izolacyjny ramy (1) jest zbrojony włóknem, zwłaszcza włóknem szklanym.
  5. 5. Ochronnik według zastrz. 4, znamienny tym, że do zbrojenia ramy (1) użyte zostały włókna skłębione.
  6. 6. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że rama (1) jest wykonana z materiału polimerowego metodą wtrysku lub prasowania lub też odlewania z żywicy epoksydowej.
  7. 7. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że końcówki przyłączeniowe ramy (1) są w postaci gwintowanych trzpieni (4).
  8. 8. Ochronnik według zastrz. 7, znamienny tym, że jeden z gwintowanych trzpieni (4) jest sztywno połączony z ramą (1).
  9. 9. Ochronnik według zastrz. 4, znamienny tym, że do zbrojenia włóknem ramy (1) zastosowano od 10 do 80% wagowych włókien.
  10. 10. Ochronnik według zastrz. 4, znamienny tym, że do zbrojenia ramy (1) włóknem szklanym zastosowano od 30 do 50% wagowych włókien szklanych.
  11. 11. Ochronnik według zastrz. 1, znamienny tym, że rama (1) jest nawinięta z co najmniej jednego, zbrojonego włóknem, zwłaszcza włóknem szklanymi, nasyconego żywicą epoksydową, pasma.
PL94304882A 1993-09-06 1994-09-02 Ochronnik przepięciowy PL174268B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH264093 1993-09-06

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL304882A1 PL304882A1 (en) 1995-03-20
PL174268B1 true PL174268B1 (pl) 1998-07-31

Family

ID=4238310

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94304882A PL174268B1 (pl) 1993-09-06 1994-09-02 Ochronnik przepięciowy

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5602710A (pl)
EP (1) EP0642141B1 (pl)
JP (1) JPH07169552A (pl)
CN (1) CN1043697C (pl)
AT (1) ATE149731T1 (pl)
AU (1) AU669303B2 (pl)
BR (1) BR9403437A (pl)
CA (1) CA2130303A1 (pl)
CZ (1) CZ284101B6 (pl)
DE (1) DE59401902D1 (pl)
ES (1) ES2101406T3 (pl)
FI (1) FI944066A (pl)
HU (1) HU217760B (pl)
PL (1) PL174268B1 (pl)
RU (1) RU2121724C1 (pl)
SI (1) SI0642141T1 (pl)
ZA (1) ZA946399B (pl)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2726118B1 (fr) * 1994-10-19 1996-12-06 Girard Francois Dispositif parafoudre
US5959822A (en) * 1995-12-22 1999-09-28 Hubbell Incorporated Compact lightning arrester assembly
DE19650579A1 (de) * 1996-12-06 1998-06-10 Asea Brown Boveri Überspannungsableiter
US5930102A (en) * 1997-10-08 1999-07-27 Joslyn Manufacturing Co. Surge arrester having single surge arresting block
DE19926950A1 (de) * 1999-06-14 2000-12-21 Abb Research Ltd Kabelendgarnitur
US6519129B1 (en) 1999-11-02 2003-02-11 Cooper Industries, Inc. Surge arrester module with bonded component stack
JP4342078B2 (ja) * 2000-04-07 2009-10-14 株式会社東芝 避雷器
US6279811B1 (en) 2000-05-12 2001-08-28 Mcgraw-Edison Company Solder application technique
US7015786B2 (en) * 2001-08-29 2006-03-21 Mcgraw-Edison Company Mechanical reinforcement to improve high current, short duration withstand of a monolithic disk or bonded disk stack
WO2003037479A1 (en) * 2001-10-13 2003-05-08 Professional Dental Manufacturing, Inc. Water filtering apparatus
EP1304786A1 (de) * 2001-10-18 2003-04-23 ABB Schweiz AG Spannungsbegrenzer
KR100460434B1 (ko) * 2002-11-07 2004-12-08 정용기 쌍극자 피뢰침
US7436283B2 (en) 2003-11-20 2008-10-14 Cooper Technologies Company Mechanical reinforcement structure for fuses
US8117739B2 (en) 2004-01-23 2012-02-21 Cooper Technologies Company Manufacturing process for surge arrester module using pre-impregnated composite
US7075406B2 (en) 2004-03-16 2006-07-11 Cooper Technologies Company Station class surge arrester
US7633737B2 (en) 2004-04-29 2009-12-15 Cooper Technologies Company Liquid immersed surge arrester
US7660093B2 (en) 2007-11-20 2010-02-09 Hubbell Incorporated Arrester block module assembly and method
DE102007057265A1 (de) * 2007-11-26 2009-05-28 Siemens Ag Isolatoranordnung
CN106935342A (zh) * 2009-12-04 2017-07-07 Abb研究有限公司 高压电涌避雷器
WO2011095590A1 (de) 2010-02-05 2011-08-11 Abb Technology Ag Überspannungsableiter
MX2011008109A (es) * 2011-08-01 2012-02-23 Mappec Materiales Productos Polimericos Y Elementos De Construccion S A De C V Dispositivo protector de sobretensión con mecanismo para liberar presión.
CN103151126B (zh) * 2013-03-12 2015-09-30 郑越 用于220v或380v交流电力系统的过压保护器
EP3066671B1 (en) 2013-11-05 2017-09-20 ABB Schweiz AG Surge arrester with moulded sheds and apparatus for moulding
EP2991084B1 (de) * 2014-08-26 2022-05-11 Siemens Energy Global GmbH & Co. KG Überspannungsableiter
EP2998970B1 (de) * 2014-09-22 2017-08-02 Siemens Aktiengesellschaft Überspannungsableiter
JP6454511B2 (ja) * 2014-10-09 2019-01-16 株式会社フジクラ 避雷器
EP3023998B1 (en) 2014-11-21 2018-05-02 ABB Schweiz AG Multi-terminal surge arrester
US11894166B2 (en) 2022-01-05 2024-02-06 Richards Mfg. Co., A New Jersey Limited Partnership Manufacturing process for surge arrestor module using compaction bladder system

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE456623B (sv) * 1987-02-23 1988-10-17 Asea Ab Ventilavledare
US5043838A (en) * 1989-03-31 1991-08-27 Hubbell Incorporated Modular electrical assemblies with pressure relief
US4930039A (en) * 1989-04-18 1990-05-29 Cooper Industries, Inc. Fail-safe surge arrester
CH682858A5 (de) * 1991-12-04 1993-11-30 Asea Brown Boveri Ueberspannungsableiter.

Also Published As

Publication number Publication date
ZA946399B (en) 1995-03-28
CN1043697C (zh) 1999-06-16
EP0642141B1 (de) 1997-03-05
BR9403437A (pt) 1995-05-09
JPH07169552A (ja) 1995-07-04
PL304882A1 (en) 1995-03-20
AU7144394A (en) 1995-03-16
ES2101406T3 (es) 1997-07-01
HUT71074A (en) 1995-11-28
AU669303B2 (en) 1996-05-30
RU94031899A (ru) 1996-08-20
HU9402559D0 (en) 1994-10-28
FI944066A0 (fi) 1994-09-05
FI944066A (fi) 1995-03-07
CN1102904A (zh) 1995-05-24
ATE149731T1 (de) 1997-03-15
EP0642141A1 (de) 1995-03-08
CZ210494A3 (en) 1995-03-15
SI0642141T1 (en) 1997-10-31
DE59401902D1 (de) 1997-04-10
RU2121724C1 (ru) 1998-11-10
CA2130303A1 (en) 1995-03-07
US5602710A (en) 1997-02-11
HU217760B (hu) 2000-04-28
CZ284101B6 (cs) 1998-08-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL174268B1 (pl) Ochronnik przepięciowy
CZ355592A3 (en) Excess voltage arrester
CA2281810C (en) Improvements relating to electrical surge arresters
KR100995167B1 (ko) 케이지형 서지 어레스터
CA2202967C (en) Overvoltage suppressor
PL172988B1 (pl) Ochronnik przepięciowy
EP2666170A1 (de) Überspannungsableiter mit käfig-design
DE69019313T2 (de) Starrer elektrischer Isolator.
US3592959A (en) Prestressed electric insulator assembly
CA1253588A (en) Coil and method for its manufacture
AT297114B (de) Isolieranordnung
KR200366553Y1 (ko) 서지피뢰기의 단자조립구조
DE102009056003A1 (de) Elektrischer Widerstand
KR102066855B1 (ko) 피뢰기
GB2322487A (en) Surge arrester
CH493908A (de) Isolieranordnung aus Giessharz
EP1467380A1 (de) Schlingenisolator
DE1046170B (de) Festlegung der Stromwenderverbindungsleitungen an in Kunstharz eingehuellten Ankern elektrischer Maschinen
CH438412A (de) Abspannisolator für Oberleitungen elektrischer Bahnen
DE2242010B2 (de) Kleinstromwandler
DE2847200A1 (de) Zugentlastung zum einbau elektrischer bauteile in eine elektrische leitung

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20050902