PL172367B1 - Wózek spacerowy PL - Google Patents

Wózek spacerowy PL

Info

Publication number
PL172367B1
PL172367B1 PL94305437A PL30543794A PL172367B1 PL 172367 B1 PL172367 B1 PL 172367B1 PL 94305437 A PL94305437 A PL 94305437A PL 30543794 A PL30543794 A PL 30543794A PL 172367 B1 PL172367 B1 PL 172367B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
shelf
seat
arms
child
arm
Prior art date
Application number
PL94305437A
Other languages
English (en)
Other versions
PL305437A1 (en
Inventor
Albert Thomas Fairclough
Original Assignee
Albert Thomas Fairclough
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10729335&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=PL172367(B1) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Albert Thomas Fairclough filed Critical Albert Thomas Fairclough
Publication of PL305437A1 publication Critical patent/PL305437A1/xx
Publication of PL172367B1 publication Critical patent/PL172367B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62BHAND-PROPELLED VEHICLES, e.g. HAND CARTS OR PERAMBULATORS; SLEDGES
    • B62B9/00Accessories or details specially adapted for children's carriages or perambulators
    • B62B9/28Auxiliary dismountable seats ; Additional platforms for children in standing-up position
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62BHAND-PROPELLED VEHICLES, e.g. HAND CARTS OR PERAMBULATORS; SLEDGES
    • B62B9/00Accessories or details specially adapted for children's carriages or perambulators
    • B62B9/26Securing devices for bags or toys ; Arrangements of racks, bins, trays or other devices for transporting articles
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62BHAND-PROPELLED VEHICLES, e.g. HAND CARTS OR PERAMBULATORS; SLEDGES
    • B62B5/00Accessories or details specially adapted for hand carts
    • B62B5/08Children's seats ; Seats or supports for other persons
    • B62B5/087Platforms to stand upon

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Carriages For Children, Sleds, And Other Hand-Operated Vehicles (AREA)
  • Chair Legs, Seat Parts, And Backrests (AREA)
  • Chairs For Special Purposes, Such As Reclining Chairs (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Led Devices (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Chairs Characterized By Structure (AREA)

Abstract

1. Wózek spacerowy z siedzeniem przymo- cowanym do jego bocznych ram i z umieszczonym z tylu urzadzeniem do przewozenia drugiego dzie- cka, znamienny tym, ze ma pólke (35) do przewo- zenia drugiego dziecka, która jest umieszczona u dolu tylnej czesci wózka oraz ma plaska górna, tylna krawedz, w poblizu której sa umieszczone tylne kólka (16), a powyzej pólki (35) jest przytwierdzone w punktach mocowania (18) bocznych ram (12, 13) siedzenie (11) tak, ze powyzej pólki (35) jest wolna przestrzen do wejscia dziecka na pólke i zejscia z niej, przy czym tylne kólko (16, 16') ma mechanizm hamulcowy (49, 49"). F ig . 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest wózek spacerowy z siedzeniem przymocowanym z przodu do jego bocznych ram i z umieszczonym z tyłu urządzeniem do przewozu drugiego dziecka.
Standardowy wózek spacerowy do przewożenia dzieci składa się z obramowania, na którym jest zawieszone siedzenie. Obramowanie ma dwie boczne ramy w kształcie litery delta połączone ze sobą poprzecznicami. Na dolnych narożach każdej ramy są zamocowane dwa kółka. Boczne ramy są zamocowane zwykle na zawiasach, co umożliwia stosunkowo łatwo płaskie składanie wózka, z którego wystają ramiona umożliwiające pchanie wózka. Siedzenie może być wykonane z brezentu lub z podobnego materiału, albo może być wykonane z plastyku. Ma ono zwykle prostokątna podstawę, prostokątne oparcie i trójkątne boki.
Znanych jest wiele ulepszeń konstrukcji wózka spacerowego. Poprzecznice na przykład mogą być zamocowane na zawiasach, co umożliwia bardziej płaskie złożenie wózka. Może być również zamocowany dach lub przykrycie, a zawieszenie siedzenia może być regulowane przez przesunięcie go do przodu, do tyłu lub ustawienie w płaskiej pozycji. Pod siedzeniem może być zamocowana taca do przewożenia zakupów. Mogą być również zamocowane różne systemy hamulcowe i blokady zmniejszające ryzyko przewrócenie się rozłożonego wózka.
Każde z dwóch przednich kółekjest zamocowane po obydwu stronach przedniej ramy wózka na pionowym obrotowym wałku, aby umożliwić łatwe sterowanie wózkiem. Podobnie każde z dwu tylnych kółek jest zamocowane po obydwu stronach tylnej ramy wózka na pionowym wałku, który może być z tyłu zamocowany w sposób sztywny, to jest nie obrotowy. Wózek może mieć również wiele siedzeń. Pomiędzy dwoma bocznymi ramami wózka mogą być zamocowane dwa siedzenia w pozycji jedno za drugim, przy czym tylne siedzenie jest
172 367 zwykle zawieszone wyżej w stosunku do przedniego siedzenia. Wózek może mieć alternatywie dwa lub więcej siedzeń umieszczonych w poprzek wózka jedno obok drugiego. W takich przypadkach każde dwa siedzenia zamocowane są pomiędzy dwoma bocznymi ramami- Opisany powyżej wóze.k spacerowy jest zwykle przeznaczony do przewożenia
J Γ ~ J J ~ i J J ' J j----—------ — — ~J — jednego dziecka. Czasami jednak zachodzi potrzeba przewiezienia dwojga dzieci. W istniejących konstrukcjach wózków można to wykonać dwoma sposobami, to jest zastosować wózek z podwójnym siedzeniem zamocowanym pomiędzy dwoma bocznymi ramami, na którym sadza się dzieci jedno obok drugiego, ale wówczas może być konieczne zamocowanie trzeciej środkowej ramy pomiędzy siedzeniami lub powiększenie bocznych ram i zamocowanie do nich dwóch siedzeń jedno na drugim.
Tego typu wózka spacerowe z dwoma siedzeniami rozmieszczonymi jedno nad drugim zostały opisane w patentach US Nr 2 993 702 i EP 0 329 878. Wózki te są znacznie większe i cięższe od pojedynczego wózka spacerowego, gdyż mają rozbudowane ramy oraz większe tylne kółka. Szczególnie rozbudowany i znacznie cięższy jest podwójny wózek opisany w patencie EP 0 329 878. W US 3 061 328 przedstawiono wózek, w którym dodatkowe siedzenie dla drugiego dziecka umieszczono z tyłu za pierwszym siedzeniem i za wleczoną tylną osią. Tego rodzaju konstrukcja spowodowała znaczne wydłużenie wózka, a ponadto drugie siedzenie jest umieszczone za tylną osią co uniemożliwia przewożenie dziecka tylko na tylnym siedzeniu. Znacznie większa masa i wielkość tych wózków utrudnia ich użytkowanie i praktycznie uniemożliwia przewożenie w nich dwojga dzieci środkami komunikacji miejskiej. Dlatego też celem wynalazku jest opracowanie mniejszego i lżejszego wózka spacerowego, w którym możliwe jest przewożenie dwojga dzieci, a w tym również środkami komunikacji miejskiej.
Według wynalazku wózek spacerowy z siedzeniem przymocowanym do jego bocznych ram i z umieszczonym z tyłu urządzeniem do przewożenia drugiego dziecka, charakteryzuje się tym, że ma półkę do przewożenia drugiego dziecka, która jest umieszczona u dołu tylnej części wózka oraz ma płaską górną tylną krawędź, w pobliżu której są umieszczone tylne kółka, a powyżej półki jest przytwierdzone w punktach mocowania bocznych ram siedzenie tak, że powyżej półki jest wolna przestrzeń do wejścia dziecka na półkę i zejścia z niej, przy czym tylne kółka mają mechanizm hamulcowy. Do dolnego końca tylnych, pochyłych ramion bocznych ram wózka w kształcie litery delta jest zamocowana półka. Punkty mocowania są korzystnie rozmieszczone z przodu w poziomych ramionach bocznych ram za przednimi ramionami oraz w pomocniczych ramionach zamocowanych na górnej części ramion. Półka jest korzystnie zamocowana sztywno na końcach pochyłych, tylnych ramion ramy. Półka jest najkorzystniej resorowana za pomocą sprężyny umieszczonej pomiędzy pochyłym, tylnym ramieniem ramy i przednim obrzeżem półki. Mechanizm hamulcowy jest korzystnie połączony z dźwignią zamocowaną obrotowo na osi i umieszczony z przodu osi tylnych kółek poniżej półki.
W wózku według wynalazku młodsze dziecko może siedzieć na zawieszonym siedzeniu, a starsze dziecko może stać na umieszczonej z tyłu półce.
Wózek według wynalazku jest mniejszy, lżejszy, łatwiejszy w manipulowaniu i tańszy od znanych wózków z podwójnymi siedzeniami. Wózek ten jest w szczególności przeznaczony do przewożenia dzieci w różnym wieku, z których starsze dziecko może stać w określonym czasie. Wózek według wynalazku jest bardziej praktyczny w stosunku do wózków z dwoma siedzeniami, które są przede wszystkim przeznaczone do przewożenia dzieci w tym samym wieku.
Przeznaczona do przewożenia dziecka półka może być również używana do przewożenia toreb z zakupami, a w szczególności wysokich toreb, przy czym razem z wózkiem może być dostarczona odpowiednia do tego celu duża torba. W razie potrzeby taca lub półka na zakupy może być także zamocowana z przodu wózka pod siedzeniem.
Wózekwedług wynalazku ma regulowane zawieszenie siedzenia umożliwiające zamocowanie siedzenia z przodu, z tyłu, i/lub w płaskim położeniu. Jednakże zakłada się, że siedzenie będzie normalnie zamocowane z przodu w okresie, w którym wózek jest przeznaczony do przewożenia drugiego dziecka na półce. Rączki do trzymania się drugiego dziecka
172 367 mogą mieć kształt poprzecznicy łączącej ramiona bocznych ram. W rozwiązaniu alternatywnym może być użyta do tego celu górna krawędź siedzenia. Mogą być również wykonane urządzenia zabezpieczające, takie jak pasy lub uchwyty zabezpieczające stojące na półce dziecko lub stojącą na półce pionową torbę z zakupami. Zabezpieczeń siedzeniowymi pasami bezpieczeństwa.
Wiele ulepszeń i wiele wariantów podstawowej konstrukcji wózka według wynalazku włączając opisane powyżej można zastosować w znanych rozwiązaniach wózków. Jeżeli wózek jest wózkiem podwójnym z siedzeniami zamocowanymi jedno za drugim, to wówczas półka może być umieszczona za drugim siedzeniem u dołu wózka. Jeżeli natomiast wózek ma dwa siedzenia jedno obok drugiego, to za każdym z tych siedzeń może być umieszczona odpowiednia półka.
Wózek spacerowy według wynalazku został opisany w jego przykładzie wykonania pokazanym na rysunku na którym: fig. 1 przedstawia schematyczny widok wózka; fig. 2 przedstawia boczny widok zmodyfikowanego wózka; fig. 3 przedstawia częściowy boczny widok modyfikacji z fig. 2; fig. 4 przedstawia częściowy boczny widok następnej modyfikacji z fig. 2 i fig. 5 i 5A przedstawiają częściowy widok z boku i z przodu następnej modyfikacji z fig. 2.
eczenia cą
ViTf 'Π TC +ΤΊ -ί (Λ XXOL Z-ij' kJ
Jak pokazano na fig. 1 wózek spacerowy ma obramowanie 10, na którym jest zawieszone siedzenie 11. Obramowanie składa się z dwóch bocznych ram 12, 13 w kształcie litery delta połączonych ze sobą poprzecznicami. Jedną z poprzecznie są rączki 14, a następne poprzecznice znajdują się na wysokości górnej i dolnej krawędzi siedzenia 11. Siedzenie 11 ma w przybliżeniu prostokątną podstawę i oparcie i w przybliżeniu trójkątne boki i jest przymocowane do bocznych ram w punktach mocowania 18. Boczna rama 12 ma dwa małe kółka 15, 16 zamontowane w pobliżu jej dolnych naroży. Po drugiej stronie bocznej ramy 13 są zamocowane również dwa małe kółka, z których tylko jedno kółko 17 jest pokazane na rysunku. Przednie kółka 15,17 są zamocowane samonastawnie na krótkich poziomych ramionach przymocowanych przednimi krawędziami do pionowych obrotowych czopów umieszczonych w bocznych ramach.
Boczna rama 12 ma dwa ramiona 25 i 26, które są połączone ze sobą zawiasą 27. Poprzez zawiasy są również połączone ramiona 28 z 25 oraz 29 i 28. Po rozłożeniu wózka ramiona 25 i 26 tworzą jedną linię pojedynczej bocznej ramy wózka. Zawiasa 27 może mieć nie pokazane urządzenie zatrzaskowe utrzymujące w jednej linii dwa rozłożone ramiona 25 i 26, których kąt rozwarcia wynosi 180°. Ramiona 25, 26 i 28 wystają poza naroża delta. Jedno lub dwa tylne kółka mogą mieć znany, nie pokazany na rysunku hamulec. Jeżeli obydwa kółka mają hamulce, to mogą one być połączone nie pokazaną na rysunku dźwignią, która przechodzi w poprzek wózka. Hamulce są zwykle uruchamiane naciskanym nogą pedałem.
Wózek podczas przechowywania jest składany i wówczas zatrzaski są rozłączone a ramiona 25 i 26 są obracane lub podnoszone na zawiasie do góry i składane na siebie, to jest podnoszone do góry od punktu, w którym ramię 29 jest umocowane na zawiasie do ramienia 28. Również ramiona 28 i 29 obracają się i składają. Długość ramion i punkty ich zawiasowego połączenia są tak dobrane, że możliwe jest płaskie złożenie czterech ramion, przy czym kąt pomiędzy ramionami 25 i 26 wynosi 0°. Różne części siedzenia połączone są ze sobą w taki sposób, że składają się one podczas składania wózka.
Na dolnym końcu ramienia 28 i odpowiedniego ramienia bocznej ramy 13 jest zamocowana pozioma półka, która wystaje poprzecznie w poprzek szerokości siedzenia. Przednia krawędź półki jest zawieszona na paskach 36 i 37. Pasek 36 jest zamocowany do przedniego lewego rogu półki 35 i ramienia 29, a pasek 37 jest zamocowany do prawego rogu półki i odpowiedniego ramienia bocznej ramy 13. Dwa tylne kółka, to jest kółko 16 bocznej ramy 12 i odpowiednie kółko bocznej ramy 13 są zamontowane w pobliżu tylnych rogów półki 35 i zwykle wystają do tyłu poza końce ramion 28. Przednia krawędź półki 35 jest ustawiona pionowo poniżej tylnej górnej krawędzi 38 siedzenia 11. Ramię 25 i takie samo ramię bocznej ramy 13 jest nachylone pod kątem w górę i wygięte w dół od tylnej górnej krawędzi 38 tworząc u góry odpowiednią rączkę 14. Rączka 14 jest ustawiona w
172 367 sposób spełniający trzy wymagania. Pierwszym wymaganiem jest ustawienie rączki wystarczająco z tyłu, aby umożliwić osobie pchającej wózek stawianie odpowiednio dużych kroków bez uderzania nogami w półkę 35. Drugim wymaganiem jest ustawienie rączki wystarczaramieniem 25, odpowiednim ramieniem bocznej ramy 13 i rączką 14. Trzecim wymogiem jest ustawienie rączki na odpowiedniej wysokości umożliwiającej wygodne pchanie wózka. Do spełnienia tych trzech wymagań konieczne jest pokazane na rysunku wygięcie ramienia 25 i odpowiedniego ramienia po drugiej stronie bocznej ramy. W wózku według wynalazku małe dziecko może siedzieć na siedzeniu 11, a drugie dziecko może być przewożone w pozycji stojącej na półce 35. Drugie dziecko przewożone w pozycji stojącej trzyma się tylnej górnej krawędzi 38 siedzenia 11 lub bocznych ram 12 i 13. Siedzenie musi być odpowiednio ustawione w obramowaniu 10 tak, aby jego górna krawędź była na odpowiedniej wysokości w stosunku do półki 35. Siedzenie może być zaopatrzone w nie pokazane na rysunku znane przykrycie lub daszek. Takie przykrycia lub daszki są korzystnie dostatecznie duże do przykrycia siedzenia z siedzącym dzieckiem i dziecka stojącego na półce 35.
Półka 35 może byc alternatywnie Używana do przewożenia umieszczonej pionowo torby na zakupy 39, korzystnie zaopatrzonej w mocujące zaczepy. W razie konieczności może być zamocowany do ramienia 28 i odpowiedniego ramienia bocznej ramy 13 lub do ramion 25 nie pokazany na rysunku pas podtrzymujący stojące na półce 35 dziecko lub torbę z zakupami. Taki pas jest zamocowany na wysokości, na której utrzymuje na półce 35 zarówno dziecko jak i torbę z zakupami. Odpowiednim położeniem zamocowania pasa jest punkt w pobliżu zawiasowego połączenia ramienia 28 z ramieniem 25.
Jest ważne, aby wózek miał dobrą stabilność, a w szczególności nie powinien przewracać się nawet przy złym załadowaniu, to jest gdy dziecko stoi na półce 35, a siedzenie 11 jest puste. W tym przypadku środek ciężkości ładunku powinien mieścić się w przedziale odległości 40, to jest od przednich osi do tylnych osi kółek. W celu uzyskania dobrej stabilności wózka tylna krawędź półki 35 nie powinna wystawać znacznie poza osie tylnego kółka 16 i odpowiedniego kółka bocznej tylnej ramy 13. W razie konieczności tylne kółka mogą być zamontowane na nie pokazanych na rysunku wleczonych ramionach wystających do tyłu poza tylna krawędź półki 35.
Na figurze 2 pokazano zmodyfikowany wózek z fig. 1, przy czym odpowiednie zmodyfikowane części oznaczono znakiem prim. Wózek zaopatrzony jest dodatkowo w hamulce blokujące, z których dla wygody pokazano pewne urządzenia blokujące, chociaż w praktyce jest nieprawdopodobne, że wszystkie typy urządzeń będą razem zastosowane. Dwa pręty 45 i 46 są połączone zawiasowo z przednimi ramionami 26' i ramionami 28' jak pokazano na rysunku oraz połączone są zawiasowo ze sobą celem łatwego rozłożenia w wymaganym położeniu, w którym są zamykane i utrzymują rozłożony wózek. Ramię 25' ma sprężynowy hak 30, który jest połączony automatycznie ze szpilką koło górnego końca przedniego ramienia 26' i gdy ramię to jest opuszczone na zawiasie 27' w rozłożoną pokazaną na rysunku pozycję, wówczas ramię 25' i przednie ramię 26' zostają razem zatrzaśnięte. Również ramię 25' ma koło swego dolnego końca zamykający element 31, który może przesuwać się w dół ramienia 25' celem połączenia z przednim ramieniem 26' i zamknięcia w pozycji pokazanej na rysunku. Półka 35 ma podniesione przednie obrzeże 47 i jeśli to konieczne boczne poręcze 51, co pokazano na rysunku. Półka jest zawiasowo zamocowana do dolnego końca ramienia 28' bocznej ramy 12', a jej przednia krawędź jest połączona z ramieniem 28' poprzez sprężynę 48. Półka jest w ten sam sposób połączona z drugą stroną bocznej ramy. Sprężyna 48 i odpowiednia sprężyna po drugiej stronie ramy stanowią sprężyste zawieszenie półki oraz wózka. Jeśli to konieczne sprężyna 48 może być zastąpiona sztywnym zaciskiem i wówczas półka jest zamocowana sztywno do pozostałych części wózka. Do ramienia 25' przylega pomocnicze ramię 32, a przedni koniec poziomego ramienia 29' wystaje poza przednie ramię 26', jak pokazano na rysunku. Poprzecznice, do których jest przymocowane siedzenie są rozmieszczone pomiędzy pomocniczymi ramionami 32 i pomiędzy końcami poziomych ramion 29' z obydwu stron bocznych ram, czego nie pokazano na rysunku. Dzięki temu siedzenie
172 366 jest umieszczone bardziej z przodu niż na fig. 7, i w rezultacie zwiększa się przestrzeń potrzebna do umieszczenia torby bagażowej lub stojącej na półce 65' dziecka. Obrotowa dźwignia 50 jest zamocowana na osi 52 umieszczonej poniżej półki 65' i stanowi nożny pedał hamulcowy. Kółko 76 ma przytwierdzone koło zębate 49, a obrotowa dźwignia 50 może wkładać swój dolny prawy koniec w przestrzeń międzyzębną koła zębatego i blokować obrót kółka 76'. Dźwignia blokująca uruchamiana jest za pomocą nożnego pedału. Obrotowa oś, na której jest zamocowana dźwignia przechodzi w poprzek wózka do drugiej dźwigni zamocowanej po drugiej stronie i połączonej z identycznym kołem zębatym przytwierdzonym do obrotowego kółka. Dwa tylne obrotowe kółka są blokowane tą samą dźwignią. Obrotowa oś łącząca blokadę kółek jest umieszczona pod półką 65', dzięki czemu stojące na półce 65' dziecko nie ma dostępu do blokady kółek.
Na figurze 6 pokazano zmodyfikowany mechanizm blokujący z fig. 2. Kółko 76 składa się z dwóch kółek, a urządzenie blokujące 49 jest umieszczone pomiędzy nimi. Na fig. 6 pokazano w przekroju widok pomiędzy kółkami. Mechanizm blokujący jest zbliżony do mechanizmów konwencjonalnych i jest wykonany jak pokazano na fig. 2. Kółka są nb nhydnm c+rrtnonłi nocipnun ηΗ-ηΉοτίGun^d e Xx udkt^pujv wiŁllmi nie niż pokazano na fig. 2 i jest ona samoczynna, gdy wózek pochylany jest w górę lub w dół, na przykład przy wejściu na krawężnik lub zejściu z krawężnika. Urządzenie blokujące 49 ma dźwignię blokującą 60, której ramię jest połączone z dolnym końcem dźwigni obrotowej 50. Dźwignia 50 ma kształt klamry, której jeden pionowy koniec dochodzi do dźwigni 60, a pozioma część dźwigni przechodzi ponad górną krawędzią dysku kółka 76, a drugi pionowy koniec dźwigni spoczywa w konsoli 52. Dźwignia łącząca blokadę jest wygięta w celu przejścia pod wspornikiem w poprzek wózka na jego drugą stronę do tylnego kółka, gdzie jest lustrzanym odbiciem urządzenia na pierwszej stronie wózka. W miarę potrzeby dźwignia przechodząca w poprzek do drugiego kółka wózka może być wykorbiona, aby mieściła się poniżej półki 65.
Na figurze 4 pokazano zmodyfikowaną półkę z fig. 2. Półka 65' 'jest sztywno przymocowana do ramienia 28. Półka ma również z przedniej stronę pionową krawędź 56.
Na figurze 5 i 5A pokazano zmodyfikowane pomocnicze ramiona 62' z fig. 2. Na fig. 5 i 5A pokazano pojedyncze pomocnicze ramię 62', którego końce przylegają równolegle do ramiona 25', ajego środkowa część jestwygięta do przodu i w poprzek wózka.
172 367
Fig, 5A
172 367
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 2,00 zł

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wózek spacerowy z siedzeniem przymocowanym do jego bocznych ram i z umieszczonym z tyłu urządzeniem do przewożenia drugiego dziecka, znamienny tym, że ma półkę (35) do przewożenia drugiego dziecka, która jest umieszczona u dołu tylnej części wózka oraz ma płaską górną, tylną krawędź, w pobliżu której są umieszczone tylne kółka (16), a powyżej półki (35) jest przytwierdzone w punktach mocowania (18) bocznych ram (12,13) siedzenie (11) tak, że powyżej półki (35) jest wolna przestrzeń do wejścia dziecka na półkę i zejścia z niej, przy czym tylne kółko (16,16') ma mechanizm hamulcowy (49,49).
  2. 2. Wózek według zastrz. 1, znamienny tym, że do dolnego końca ramion (28, 28') bocznych ram (12,13) w kształcie litery delta jest zamocowana półka (35).
  3. 3. Wózek według zastrz. 2, znamienny tym, że punkty mocowania (18) są rozmieszczone z przodu w poziomych ramionach (29') bocznych ram za przednimi ramionami (26') oraz w pomocniczych ramionach (32) zamocowanych na górnej części ramion (25').
  4. 4. Wózek według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że półka (35) jest zamocowana sztywno na końcach ramion (28).
  5. 5. Wózek według zastrz. 1, albo 2, znamienny tym, że półka (35) jest resorowana za pomocą sprężyny (48) umieszczonej pomiędzy ramieniem (28) i przednim obrzeżem (47) półki (35).
  6. 6. Wózek według zastrz. 1, znamienny tym, że mechanizm hamulcowy (49, 49') jest połączony z dźwignią (50) zamocowaną obrotowo na osi (52) i umieszczony z przodu osi tylnych kółek (16,16') poniżej półki (35).
PL94305437A 1993-01-26 1994-01-25 Wózek spacerowy PL PL172367B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB939301497A GB9301497D0 (en) 1993-01-26 1993-01-26 Multi-purpose push chair/shopping trolley.for use of conveying a child and shopping bag or two children on sitting and one standing
PCT/GB1994/000138 WO1994016929A1 (en) 1993-01-26 1994-01-25 Push-chair

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL305437A1 PL305437A1 (en) 1995-01-09
PL172367B1 true PL172367B1 (pl) 1997-09-30

Family

ID=10729335

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94305437A PL172367B1 (pl) 1993-01-26 1994-01-25 Wózek spacerowy PL

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5622375A (pl)
EP (1) EP0637290B2 (pl)
AT (1) ATE166036T1 (pl)
AU (1) AU677034B2 (pl)
CA (1) CA2149655A1 (pl)
CZ (1) CZ287516B6 (pl)
DE (1) DE69410183T3 (pl)
DK (1) DK0637290T4 (pl)
ES (1) ES2120011T5 (pl)
GB (1) GB9301497D0 (pl)
GR (1) GR3027637T3 (pl)
HU (1) HU216602B (pl)
PL (1) PL172367B1 (pl)
SK (1) SK115894A3 (pl)
WO (1) WO1994016929A1 (pl)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2298168A (en) * 1995-02-27 1996-08-28 Barbara Ann Roden Collapsible wheeled holdall for attachment to a pushchair
GB2328907B (en) * 1997-08-23 2001-10-17 David Arthur Ferguson Infant step/seat transporter
US6059301A (en) * 1998-01-06 2000-05-09 Skarnulis; Cynthia L. Baby carriage and adapter handle therefor
ES1039447Y (es) * 1998-01-22 1999-07-16 Jane Sa Cochecito para niños.
ES2170039T1 (es) * 1998-08-20 2002-08-01 Joran Lundh Suspension de rueda.
US6148942A (en) * 1998-10-22 2000-11-21 Mackert, Sr.; James M. Infant stroller safely propelled by a DC electric motor having controlled acceleration and deceleration
US6585284B2 (en) 2000-09-22 2003-07-01 Lisa A. Sweeney Child stroller with height-adjustable rear seat
US6447001B1 (en) * 2000-12-05 2002-09-10 Ben M. Hsia Detachable hand bar and foot step arrangement for stroller
US6530591B2 (en) * 2001-08-07 2003-03-11 Mien Chen Huang Double-seat frame structure for baby stroller
US7004272B1 (en) 2003-05-19 2006-02-28 Brown Tyrone A Child and adult transporting stroller system
US7234722B1 (en) * 2004-07-02 2007-06-26 Stroller Technologies, Llc Standing baby stroller
WO2006041356A1 (en) * 2004-09-08 2006-04-20 Lundh Joeran Standing board and breaking means
US8029007B2 (en) * 2004-12-08 2011-10-04 Jones Andrew D Stroller passenger assembly
US7077420B1 (en) * 2005-02-04 2006-07-18 American Recreation Products, Inc. Foldable three-wheeled jogging stroller
TWM311628U (en) * 2006-10-17 2007-05-11 Link Treasure Ltd Wheeled-tail platform for a stroller
US20090160162A1 (en) 2007-11-19 2009-06-25 Daniel Lee Bizzell Stroller with multiple configurations
US8128103B1 (en) 2009-01-13 2012-03-06 Marie Schutzendorf Deployable side seat for a baby stroller
US8505958B2 (en) * 2009-03-25 2013-08-13 Kolcraft Enterprises, Inc. Sit or stand strollers and methods of making the same
CN101774395B (zh) * 2009-11-18 2012-05-30 陈而瑞 一种具有保护功能的婴儿车关节结构
DE202012104097U1 (de) * 2012-10-24 2012-11-19 Pius Ponticelli Vorrichtung zum Befördern von Gütern und/oder einer Person
US10065669B2 (en) 2013-06-28 2018-09-04 Baby Trend, Inc. Stroller
US9517789B2 (en) * 2014-07-03 2016-12-13 Wonderland Nurserygoods Company Limited Infant stroller apparatus
GB2530319A (en) * 2014-09-19 2016-03-23 Gower College Swansea Human-propellable vehicle
ES2566191B1 (es) * 2014-10-09 2017-02-03 María Aranzazu CÁRDENAS PAIZ Bolsa de la compra para patín de silla de paseo
CN106235560A (zh) * 2016-09-30 2016-12-21 上海优陆实业发展有限公司 行李箱
JP7246727B2 (ja) * 2019-12-23 2023-03-28 有限会社イーエスクリエイトジャパン ベビーカー用袋
CN116788342A (zh) 2020-10-13 2023-09-22 明门(中国)幼童用品有限公司 载具

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2917316A (en) * 1957-06-24 1959-12-15 Frank F Taylor Company Collapsible stroller
US2993702A (en) * 1958-04-14 1961-07-25 Frank F Taylor Company Twosome walker-stroller
US3061328A (en) * 1961-04-21 1962-10-30 Konar Joseph Adjustable stroller
US4239259A (en) * 1979-04-06 1980-12-16 Martinez Virginia R Height adjustable infant stroller-high chair
US4728112A (en) * 1986-12-29 1988-03-01 Wynens Barbara M Tandem two seat child's stroller
EP0329878A1 (en) * 1988-02-26 1989-08-30 Barbara M. Wynens Tandem two-seat child's push-chair
GB8905496D0 (en) * 1989-03-10 1989-04-19 Crisp And Wilson Ltd Improved push chair
DE9109676U1 (pl) * 1991-08-05 1991-09-26 Koeniger, Johann, 8900 Augsburg, De

Also Published As

Publication number Publication date
ES2120011T5 (es) 2003-04-16
US5622375A (en) 1997-04-22
ATE166036T1 (de) 1998-05-15
CZ287516B6 (en) 2000-12-13
DK0637290T3 (da) 1999-03-08
HU216602B (hu) 1999-07-28
EP0637290B2 (en) 2002-10-02
HU9402738D0 (en) 1995-02-28
DE69410183D1 (de) 1998-06-18
CA2149655A1 (en) 1994-08-04
EP0637290A1 (en) 1995-02-08
GB9301497D0 (en) 1993-03-17
DE69410183T3 (de) 2003-04-30
WO1994016929A1 (en) 1994-08-04
EP0637290B1 (en) 1998-05-13
AU677034B2 (en) 1997-04-10
CZ234594A3 (en) 1995-01-18
ES2120011T3 (es) 1998-10-16
AU5888894A (en) 1994-08-15
HUT68815A (en) 1995-07-28
GR3027637T3 (en) 1998-11-30
PL305437A1 (en) 1995-01-09
SK115894A3 (en) 1995-02-08
DK0637290T4 (da) 2003-02-10
DE69410183T2 (de) 1998-10-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL172367B1 (pl) Wózek spacerowy PL
PL202718B1 (pl) Wózek
AU2017346934B2 (en) Combination luggage and child carrier
US5290049A (en) Push chair/shopping trolley
US8894089B2 (en) Multi-purpose wheeled conveyance
US4586721A (en) Convertible stroller
US5722594A (en) Convertible child stroller/package carrier
AU7641281A (en) Carrier for a baby or a child
US20020084628A1 (en) Multipurpose carrier
US7011316B1 (en) Infant car seat stroller
AU2011214117B2 (en) Multi-purpose wheeled conveyance
GB2507573A (en) A bag having a compartment for storing straps