PL171056B1 - Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL - Google Patents

Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL

Info

Publication number
PL171056B1
PL171056B1 PL93304905A PL30490593A PL171056B1 PL 171056 B1 PL171056 B1 PL 171056B1 PL 93304905 A PL93304905 A PL 93304905A PL 30490593 A PL30490593 A PL 30490593A PL 171056 B1 PL171056 B1 PL 171056B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
cap
flange
container
tube
circumferential
Prior art date
Application number
PL93304905A
Other languages
English (en)
Other versions
PL304905A1 (en
Inventor
Hugo Nilsson
Karl-Eric Johnsson
Original Assignee
Johnsson Karl Eric
Hugo Nilsson
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from SE9200434A external-priority patent/SE469751B/sv
Priority claimed from SE9202233A external-priority patent/SE9202233D0/xx
Priority claimed from SE9202342A external-priority patent/SE9202342D0/xx
Priority claimed from SE9203360A external-priority patent/SE9203360D0/xx
Application filed by Johnsson Karl Eric, Hugo Nilsson filed Critical Johnsson Karl Eric
Publication of PL304905A1 publication Critical patent/PL304905A1/xx
Publication of PL171056B1 publication Critical patent/PL171056B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D83/00Containers or packages with special means for dispensing contents
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D83/00Containers or packages with special means for dispensing contents
    • B65D83/0005Containers or packages provided with a piston or with a movable bottom or partition having approximately the same section as the container

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Closures For Containers (AREA)
  • Containers And Packaging Bodies Having A Special Means To Remove Contents (AREA)
  • Tubes (AREA)

Abstract

1, znamienny tym, ze kolnierz zewnetrzny (40) nasadki dolnej (31) jest zaopatrzony przynajmniej w jedno wyciecie osiowe IntCl6: B65D 83/76 B65D 43/10 ( 5 4 ) Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest pojemnik, zwłaszcza do smaru lub innej substancji o dużej lepkości, wykonany korzystnie z tworzywa sztucznego i złożony z cylindrycznej rury, z nasadki górnej, zamykającej tę rurę od góry i z nasadki dolnej, zamykającą ją od dołu, przy czym nasadka
171 056 dolna składa się z dna i ze stanowiącego z nim jedną całość, obwodowego kołnierza wewnętrznego, uszczelniającego dolny koniec rury i zaopatrzoną w miejscu połączenia kołnierza wewnęατυλ naroJVi rnu/Al· π łattizi oi rri7aruinia nz Τχζτύλ
Cl 11 HCŁCłVXtU-I\.l V» VU »» Vuv t* j Ł V VT UlUt »» 1 CłJ l \_/ZjV/± w CA i 11L· w lii izuego z pozio iy ni miejscu - obydwu części nasadki, przy czym jej część złożona z dna i kołnierza wewnętrznego, zaopatrzonego korzystnie w obwodowy występ pełniący funkcję tłoka, służy do wytłaczania zawartości pojemnika za pomocą tłoczyska znanego narzędzia pistoletowego.
Obecnie zwraca się uwagę na ochronę środowiska, wobec czego pojemniki do substancji szkodliwych dla środowiska, zwłaszcza smarów, muszą spełniać wymagania bezpieczeństwa.
Ponadto tego rodzaju pojemniki powinny być tanie, łatwe w wytwarzaniu, a operowanie nimi podczas napełniania lub opróżniania powinno być łatwe i proste i zapewniać bezpieczeństwo, nawet przy wielokrotnym otwieraniu i zamykaniu pojemnika. Wobec tego element zamykający pojemnik powinien być odporny na odkształcenia, zabezpieczając przed wyciekami i w sposób niezawodny umożliwiając dozowanie zawartości pojemnika..
Znane pojemniki i ich elementy zamykające nie spełniają niestety tych wymagań.
Znane nasadki służą do uszczelniania wkładu jedynie do chwili jego pierwszego wykorzystania, kiedy nasadkę zdejmuje się i wyrzuca.
Ponadto nasadki znanych pojemników mają tę wadę, że nie zapewniają pełnej szczelności pojemnika, powodując przecieki, przy czym pełny ale przeciekający pojemnik, często wyrzuca się, aby nie zabrudził rąk, odzieży itp.
Nasadki znanych pojemników, zwłaszcza te, które nie są odkręcane, są także trudne do zdjęcia, zaś nasadki odkręcane wymagają materiału o większej grubości, jak i stosowania dodatkowych operacji do wykonania gwintu wewnętrznego nasadki oraz wkładu z gwintowanym końcem.
Z opisu patentowego Stanów Zjedn. AP nr 4605129 znany jest pojemnik, którego dolna nasadka jest zaopatrzona, w miejscu przejścia kołnierza wewnętrznego w kołnierz zewnętrzny, w obwodowy rowek, ułatwiający oderwanie kołnierza wewnętrznego nasadki od jej kołnierza zewnętrznego, celem użycia pozostałej części nasadki (czyli dna i kołnierza wewnętrznego) jako tłoka, służącego do wyciskania zawartości pojemnika. Do przesuwania tego tłoka służy znane narzędzie typu pistoletowego z tłoczyskiem, wchodzącym w odpowiednie zagłębienie dna nasadki. Zasadniczą niedogodnością tego rozwiązania jest fakt, że siła przerywająca kołnierz nasadki działa w kierunku osi pojemnika, wobec czego oderwanie kołnierza wzdłuż rowka następuje wskutek naprężeń ścinających, będących wynikiem sił stycznych, z jaką na przewężenie kołnierza działa obrzeże rury tworzącej pojemnik. W efekcie powyższych oddziaływań następują znaczne odkształcenia (na przykład wybrzuszenia) dolnego obrzeża rury, powodujące wyciekanie zawartości pojemnika. Z tych względów opisany pojemnik nie nadaje się dla substancji szkodliwych dla środowiska.
Z opisu patentowego Stanów Zjedn. AP nr 4934570 znana jest nasadka, służąca do uszczelniania dolnego końca pojemnika stosownego do przechowywania gotowej żywności w postaci pasty, zaopatrzona w środkowej części jej wewnętrznego kołnierza w obwodowy rowek, ułatwiający oderwanie tej części nasadki od dna w wyniku oddziaływania na nie znacznej siły, wywieranej na przykład przez tłoczysko, po czym dno, wraz z częścią kołnierza wewnętrznego spełnia rolę tłoka służącego do wypychania żywności (pasty) z pojemnika Wadą tej konstrukcji jest stosunkowo trudne i wymagające użycia znacznej siły - rozerwanie kołnierza, który ulega przy tym odkształceniu, wobec czego dla utrzymania jego kołowego kształtu występuje potrzeba znacznego zwiększenia grubości materiału powyżej rowka. Ponadto, nasadka tego typu nie jest wystarczająco trwale przymocowana do pojemnika, wskutek czego powstające w nim, na przykład podczas ściskania, ciśnienie może łatwo spowodować zsunięcie się nasadki i wylanie całej zawartości pojemnika. Również podczas wyciskania zawartości pojemnika, część kołnierza wewnętrznego, która łącznie z dnem stanowi tłok, doznaje takich odkształceń, że zawartość pojemnika wnika między kołnierz wewnętrzny a jego ściankę i wycieka wzdłuż powierzchni kołnierza.
Z tych względów, opisana konstrukcja pojemnika z nasadką, spełniającą rolę tłoka, nadaje się wyłącznie do substancji nieszkodliwych, naprzykład żywności, natomiast z uwagi na wycieki nie nadaje się do substancji szkodliwych dla środowiska, na przykład smarów itp.
171 056
Jednym z celów niniejszego wynalazku jest opracowanie konstrukcji pojemnika, zaopatrzonego w takie elementy zamykające, które nie miałyby wspomnianych wyżej wad i spełniałyby wymagania dotyczące ochrony środowiska.
Celem wynalazku jest również taka konstrukcja nasadek pojemnika, które pozostawałyby w położeniu nasadzonym na pojemnik nawet przy występowaniu znacznych ciśnień, na przykład przy nacisku pojemnika, lecz w razie potrzeby umożliwiałyby szybkie i łatwe ich zdejmowanie.
Pojemnik według wynalazku, przeznaczony zwłaszcza do smaru lub innej substancji o dużej lepkości jest wykonany korzystnie z tworzywa sztucznego i składa się z cylindrycznej rury i zamykającej ją z jednej strony nasadki górnej i z drugiej - nasadki dolnej, przy czym jego dolna nasadka jest zaopatrzona w stożkowy kołnierz zewnętrzny, współśrodkowy względem kołnierza wewnętrznego i połączony z nim za pośrednictwem poziomego odcinka nasadki, mającego postać płaskiego pierścienia, zaopatrzonego w miejscu połączenia z kołnierzem wewnętrznym w rowek. Rura pojemnika według wynalazku jest zaopatrzona na swym dolnym końcu w wytłoczenie, natomiast kołnierz wewnętrzny nasadki dolnej jest zaopatrzony w znany obwodowy występ, tworzący z częścią wewnętrzną tego wytłoczenia sprężysty zatrzask, zaś kołnierz zewnętrzny nasadki dolnej jest zaopatrzony w pierścieniowy występ, tworzący sprężysty zatrzask z zewnętrzną częścią wytłoczenia. Natomiast kołnierz zewnętrzny nasadki dolnej jest zaopatrzony przynajmniej w jedno wycięcie osiowe, stanowiące rowek o szerokości około 1 mm i cienkim dnie, korzystnie łączący się z obwodowym rowkiem poziomego odcinka nasadki.
Zewnętrzna strona dna nasadki jest zaopatrzona w środku w stożkowy występ, współpracujący z tłoczyskiem służącym do wytłaczania zawartości pojemnika, przy czym występ jest korzystnie otoczony współśrodkowym rowkiem, wewnątrz którego znajduje się kołowe wgłębienie dna nasadki, połączone z częścią obwodową dna za pomocą przęsełka przerywającego promieniowo rowek. Kołnierz wewnętrzny dolnej nasadki stanowi stożek ścięty o niewielkim kącie zbieżności, przy czym szerokość kołnierza wynosi od kilku do kilkudziesięciu milimetrów, korzystnie około 10 mm, a grubość około 1 mm, zaś grubość dna rowka wynosi około 0,1 mm, natomiast kołnierz zewnętrzny ma grubość równą lub nieco mniejszą od grubości kołnierza wewnętrznego, a większą od grubości poziomego odcinka nasadki, zaś dno ma grubość, korzystnie, dwukrotnie większą od grubości kołnierza zewnętrznego. Natomiast zewnętrzna część kołnierza zewnętrznego jest odgięta stożkowo na zewnątrz. Ponadto kołnierz zewnętrzny jest zaopatrzony w wystający z jego obrzeza języczek, sąsiadujący z wycięciem i wyposażony na końcu w występ stanowiący uchwyt.
Inne rozwiązanie wynalazku przewiduje, że kołnierz zewnętrzny jest zaopatrzony w kilka osiowych wycięć, rozmieszczonych na obwodzie, ewentualnie na części obwodu tego kołnierza i oddzielonych od siebie wzajemnie przęsełkami.
Dzięki opisanej konstrukcji uzyskuje się nie tylko znaczne oszczędności materiałowe, ale również możliwość szybkiego, niezawodnego spełniania przez dolną nasadkę dwóch różnych funkcji, a mianowicie, dzięki zatrzaskowi utworzonemu z pierścieniowego występu kołnierza zewnętrznego, i współpracującej z nim części zewnętrznej wytłoczenia w dolnej części rury funkcji uszczelniającej, zaś po zerwaniu kołnierza zewnętrznego - funkcji tłoka, wytłaczającego zawartość pojemnika za pomocą znanego narzędzia typu pistoletowego. Złożona z nieodkształconego denka i kołnierza wewnętrznego część nasadki umożliwia niezawodne i szczelne prowadzenie tłoka w rurze pojemnika, zabezpieczając równocześnie zawarty w pojemniku smar przed wyciekami.
Wynalazek jest przykładowo wyjaśniony na rysunku, na którym:
fig. 1 - przedstawia cylindryczny pojemnik według wynalazku - w przekroju osiowym;
fig. 2 - inne rozwiązanie elementu zamykającego pojemnik według wynalazku - w przekroju osiowym;
fig. 3 i 4 - cylindryczny pojemnik według wynalazku, uszczelniony na jednym końcu za pomocą nasadki przedstawionej na fig. 2, a na drugim końcu za pomocą innej nasadki - w przekroju osiowym;
fig. 5 - pojemnik przedstawiony na fig 1 - w widoku z boku;
fig. 6 - rurę pojemnika przedstawionego na fig. 1 i 5 - w widoku z boku;
171 056 fig. 8 r: ~ n ug. e fig. 10 fig. 11 fig. 12 fig. 13 fig. 14 fig. 15 fig. 16 fig. 17 fig. 18 fig. 19 fig. 20 fig. 21 fig. 22 fig. 23 fig. 24 fig. 25 fig. 26 fig. 7 - rurę pojemnika przedstawionego na fig. 6 - w przekroju osiowym;
- powiększony ksatett (a brzze^kt rury według gi gi 6 i 7 - w p rrue^iauu;
- inne rozwyązame pojemnika według wynalazku - w widoku 7^ boku;
- pneemaik według fig. 9 - p pregkrney nsinikm;
- jeszcze iaak rnewiąeaaik pneemaika według wkaalaeky - w wiUnku e buku;
- pneemaik według fig. 11 - w preekrneu nsinwkm;
- aasaUkę tłnSnwą pneemaika według fig. 1,4, 5 nrae 9 Un 12 - w przekrneu nsinwym;
- góraą aasaUkę pneemaika według fig. 12 - w pregSrneu nsinwkm;
- nasadkę Otokow ą wedUug Ofg. 13 - w widoku perspektywicznym;
s aasę dkę tjpkowk wed fug fig . O w - w wiU okg z góry;
- aasędku fokowe ά^^01ο^05 fig . O w - w wiUokz z Uoku;
s aasędku tjρkowg według fig . O w - w w^SUoRu z dołu;
- ieeg rnzwiąeaaie aasaUki tłnSnwge - w wiUnku perspekakwiceakm;
- aasaUkę wgUług fig. 14 - w wiUnku z Unłu;
- aasaUkę wgUług fig. 14 - w wiUnku z bnku;
- aasaUkę wgUług fig. 14 - w widoku perspekrywicznym;
- aasaUkę wgUług fig. 10 - w wiUnku z Unłu;
- aasaUkę wgUłuo fig. 10 - w wiUnku z bnku;
- aasaUkę weUług fig. 10 - w wiUnku z górk; a
- aasaUkę wgUług fig. 10 - w widoku perspektywicznym.
Pneemaik 1 wgUłuo wkaalaZku (fig. 1 i 5) skłaUa się z części walcnwej, saaanwiącej rurę 2, wkSnaaaą knrzksaaie z plasakceaggn twnrzkwa seauczekgn, aa prekkłaU z pnligaklkau HD 7028 za pnmncą warksau z aasaUSi 3, eąmykąjącke rurę 2 nU górk i wkknaaege knrzysaaik z pnlietkleau LD + HD nraz z easaUkl 31 zamkkaeącee tę rurę 2 nU Unłu.
Rura 2 eest knrzkstaig zanpatrenaa w anłaigre 5 (fig. 2) ntaczaeąck górae nbrzeże 4 rurk, mąeące pnstać płaskigon pigrścigaia, wkstaeącggn zarówau Un wewaątre wgwaętzeage pnpikrzchai walcnwge 7, eak i aa ζηορ.ΐ7. - egwaęareege puwigrechai wąlcuwge 8 ścinaSI 6 rurk 2, twnreąc nUpnwieUain część wkwaętrzaą 9 i część zgwaętzeeą 10 knłaigrzą 5 rurk 2. Wkweętrzaą część 9 ^(ώ4™ eest knrzkstaig Ułużsea aiż zkwaętreaa 10. Wkweęarzaa część 9 knłaierea 5 przkkłaUnwn wkstaee weglęciem pnwigrechai wkwaętrzege 7 ściaaki 6 aa 1 Un 3 mm, knrzksaeig aa nanin 2 mm, zaś eegn część ekweętreea wkstąeg wzglęUgm pnwigzzchai zgpaętrzeke 8 ściąeki 6 aa 0,5 Un 2,5 mm, anzzkstaig aa nknłn 1 mm. W wkaiku tegn część wgwaętreea knłaigrza slleige pueytrekmuek aasaUkę 3, aiż eggu część zgweęazeea, przy czkm aasaUka zamkkaeąca poegmeik mnże wktrzkmywąć stnsuaknwn eeączeg ciśaigaia, zwłaszcza wskutek wkcisaaaią zawartnści pnegmaiką, albn też prek upaUku p^ema^a lub uchwkcgeiu gn za pnmncą kleseczk lub nbcęgów.
Rówancegśalk stnsuaknpn łatwe eest eUeęcie aasaUki. W tkm celu chwkta się za swnbnUeą zgweętrzaą krąwęUź aasaUki 3 i uansi się eą i eUkemueg z n^zeża 4 rurk 2, atórkgn zewaętrzaa część anłaigrza ma maigeseą seernknść i stawia nUpnwigUain ma^sek npór.
Część pgwaętreną9 i część egwaętrzaa 10knłaierza5 twnreą wspó^ą góraa pnwierzchaię 11 nUzeża 4 rurk 2, prek czkm część wkwaętzeea 9 knłaierea 5 ma knrzkstaie maieeszą grubnść aiż eegn część egwaętreaą 10, wkanseącą 1 Un 3 mm, a knzzkstalg uknłn 2 mm, pnUczas gUk anłaikre ekwaętreak ma grubnść 2-4 mm, anrekstalg nanln 2,5 mm. Na pnwierechmach wąlcnwkch części wgpaętreake 9 i części ekweętreake 10 knłalgzzą 5 pnwstąją nUpnwieUmn: wgweęarzaa puwlgrzchala uszczglalaeącą 12 i współnslwwa weglęclem aiee egwaęareaą pnwierzchaia uszczglaiąjąca 14. OU Unłu część zgwaętrzaa 10 kułaigrzą 5 zamkaiętaeest pikrśclgelnwą pnwigrzchaią 15, aatnmiast część wewaętrzaa 9 knłaierza - płaską bąUź wklęsłą, pierścieainwą pnwlgrechaią pnUcięcia 13, któree SrawęUź 18, współprac^ąca e nUpnwIeUaim, plgrścigainwkm wkwaętreaym wkstępem aasaUki 3, UnUątknwu uszczelam pneemaik 1. Kąt, zawartk mięUek pnwlgrechaiąmi 12 a 13 części 9 knłaigrza 5 wkansi uU 30° Un 85°. knrzkstaie nSnłn 70° (fig. 8). Rówaież kąt zawartk mięUzk góraą pnpikrechmą 11 a wgwaętreaą, nZpnUnwą pnnerechaią 12 knłaierea 5 eest różak nU 90°. Knrzystek eest stnsnwąalg kątów zawartkch w graaicach nU 90° Un 130°, aaeknreksteike nSnłn 110°. Na fig. 8 prekUstąwlnen rnzwląeamk knastruSceI
171 056 kołnierza, w którym między tymi powierzchniami 11 i 12 znajduje się skośna powierzchnia przejściowa 56, która ułatwia nasadzanie nasadki 3 na rurę 2.
Nasadka 3 jest oczywiście swym kształtem i wymiarami odpowiednio dopasowana do kształtu i wymiarów obizeża4 ruty 2. Nasadka 3 składa się z wklęsłego denka 19 i górnej, płaskiej części pierścieniowej 16, połączonej z denkiem 19 za pomocą walcowej części pierścieniowej 17. Płaska część pierścieniowa 16 nasadki 3 jest od zewnątrz połączona z zewnętrzną walcową częścią pierścieniową 20, nieco dłuższą w kierunku osiowym od walcowej wewnętrznej części pierścieniowej 17. Część pierścieniowa 16 nie powinna przy tym wystawać poza zewnętrzną część 10 kołnierza 5.
Wszystkie części 16, 17 i 19 nasadki 3 są wykonane z materiału o tej samej grubości, na przykład około 1 mm. Między częściami 16, 17 i 20 nasadki 3 utworzony jest wewnętrzny, pierścieniowy rowek 21 do osadzenia w nim górnego obrzeża 4 rury 2. W celu zatrzaśnięcia połączenia nasadki 3 z rurą 2, walcowe części 17 i 20 nasadki zaopatrzone są w obwodowe występy 24 i 28, zwrócone częścią wystającą do siebie. Występ 28 na zewnętrznej części walcowej 20, który współpracuje z krawędzią 18 utworzoną przez zewnętrzną powierzchnię 14 i spodnią powierzchnię 15, zewnętrznej części 10 kołnierza 5, jest umieszczony nieco niżej w kierunku osiowym w stosunku do występu 24 na wewnętrznej części walcowej 17, która współpracuje z krawędzią utworzoną przez wewnętrzną powierzchnię 121 spodnią powierzchnię 13, wewnętrznej części 9 kołnierza 5. Po zamknięciu nasadki, występy 24 i 28 znajdują się bezpośrednio poniżej spodnich powierzchni 13 i 15, tworząc rodzaj zatrzasku, który uniemożliwia zdjęcie nasadki 3 z rury 2 bez użycia znacznej siły.
Dolny segment 27 zewnętrznej walcowej części 20 nasadki 3 jest korzystnie nieco odgięty na zewnątrz lub zaopatrzony od wewnątrz w obudowę stożkową powierzchnią 29, ułatwiającą nasadzanie nasadki 3 na rurę 2. W tym samym celu wewnętrzna powierzchnia wewnętrznej walcowej części 17 nasadki jest w miejscu połączenia z denkiem 19, zaopatrzona w stożkową ukośną powierzchnię 25.
Zewnętrzna walcowa część 20 nasadki 3 jest korzystnie nieco cieńsza od przeciętnej grubości nasadki 3 i ma na przykład grubość 0,7 mm, podczas gdy pozostałe części nasadki mają grubość około 1 mm, co zapobiega mimowolnemu zdjęciu nasadki.
Dzięki opisanej konstrukcji pojemnik 1 według fig. 1 i 5 wykazuje doskonałą szczelność na całym obwodzie górnego obrzeza 4 rury 2. Pierścieniowy rowek 21, utworzony wewnątrz nasadki 3 można korzystnie wypełnić przed zamknięciem pojemnika masą uszczelniającą, na przykład silikonem, uzyskując dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie przed cieknięciem pojemnika 1.
Jeżeli wzrośnie ciśnienie wewnątrz napełnionego pojemnika, zamkniętego szczelnie nasadką, to wzrost ciśnienia spowoduje przede wszystkim wzrost parcia na denko 19 nasadki 3, które nada mu bardziej płaski kształt, dociskając równocześnie silniej wewnętrzną, walcową część 17 nasadki 3 do ścianki 6 rury 2. Tym samym nastąpi silniejszy docisk obwodowego występu 24 do współpracującej z nim krawędzi 18. Ostry kształt tej krawędzi 18 uniemożliwia zsunięcie się nasadki przy małych wartościach ciśnienia wewnątrz pojemnika 1.
W przypadku gdy wzrost ciśnienia w pojemniku 1 następuje w wyniku działania sił zewnętrznych (na przykład na dno nasadki w kierunku osiowym) części 16, 17 i 20 nasadki nie ulegną widocznemu odkształceniu, natomiast występ 28 będzie zazębiony z krawędzią 15 zewnętrznej części 10 kołnierza 5 co zapobiega ześlizgnięciu się nasadki z obrzeża 4 rury 2.
W razie potrzeby zdjęcia nasadki 3, można tego łatwo dokonać przez uchwycenie dolnego segmentu 27 zewnętrznej części 20 nasadki 3 i pociągnięcie ku górze (fig. 2), wskutek czego występ 28 elastycznej, cienkiej, zewnętrznej części 20 nasadki ześlizgnie się z krawędzi 15 zewnętrznej części 10 kołnierza 5.
Równocześnie przy dalszym ciągnięciu nasadki 3 do góry, występ 24 ześlizguje się z dolnej krawędzi 18 wewnętrznej części 9 kołnierza 5 umożliwiając całkowite zdjęcie nasadki 3.
W razie potrzeby ponownego szczelnego zamknięcia pojemnika 1, nasadkę 3 nakłada się luźno na obrzeże 4 rury 2, a następnie dociska się ją. Wówczas rozciągane występy 24, 28 nasadki 3 zostaną przepchnięte przez krawędzie 15 i 18 kołnierza 5 rury 2 i dzięki elastycznemu
171 056 odkształceniu części 17 i 20 nasadki 3, zaskoczą za te krawędzie 15 i 18 unieruchamiając i uszczelniając nasadkę 3 w położeniu zamkniętym.
Rozwiązanie nasadki 3 przedstawione na fig. 3 tymi rożni się od rozwiązań według fig. 1 i 2, że występy 24 i 28 zastąpione są przez klinowe zatrzaski 24' i 28', a ponadto zwiększone są stożkowe skośne powierzchnie 25' i 29'.
Pojemnik 1 przedstawiony na fig. 1, 5, 10 oraz 23 do 26 ma górną nasadkę 3 zaopatrzoną w zwężającą się stożkowo końcówkę wylotową 44. Końcówka wylotowa 44 jest zaopatrzona na swym końcu w pierścieniowe grubienie 45, służące do zatrzaśnięcia nasadzonej na me nasadki 46 Nasadka 46 składa się z dna 47 i części obwodowej 48, zaopatrzonej na swym obrzezu w wewnętrzny obwodowy występ 49.
Górne nasadki 3' przedstawione na fig. 11, 12, 14 oraz na fig. 20 do 26 są zaopatrzone w obwodowy pierścieniowy występ 24, wystający ze ścianki bocznej nasadki 3'. Występ ten przechodzi skośną powierzchnią 25 w miseczkowe, wklęsłe dno 19' nasadki 3' (fig. 14). Skośna powierzchnia 25 jest korzystnie nachylona pod kątem 30° do 45° w stosunku do powierzchni wewnętrznej części 17 nasadki, natomiast górna część pierścieniowego występu 24 łączy się z tą powierzchnią części 17 nasadki, tworząc w miejscu zetknięcia się z nią kąt 40° do 90°. Górne obrzeże 4 rury 2, w przypadku stosowania takiej nasadki, jest korzystnie ukształtowane w sposób przedstawiony na fig. 8 i 14, co zapobiega rozlewaniu się zawartości pojemnika i umożliwia trwałe zamocowanie nasadki 3' na rurze 2.
Figura 22 przedstawia nasadkę 3' w widoku perspektywicznym od góry, zaopatrzoną we wnękę, w której jest umieszczony, stanowiący z jedną z nim całość, trójkątny uchwyt 52 ułatwiający zdejmowanie nasadki. Uchwyt 52 jest połączony z nasadką za pośrednictwem wąskiego przęsła 53. przytwierdzonego do wewnętrznej walcowej części kołnierza nasadki. U góry nasadka jest zaopatrzona w płaski, szeroki kołnierz 16 zapobiegający wepchnięciu nasadki 3 do rury 2. Nasadka jest korzystnie wykonana z PCV za pomocą wtrysku.
Ponieważ uchwyt 52 (fig. 22 i 14) jest umieszczony wewnątrz nasadki i punktowo połączony z jej wewnętrzną częścią walcową 17, siła ciągnąca, jaka jest przyłożona przy zdejmowaniu nakładki na kierunek prostopadły do występu 24, powoduje jego odkształcenie i ułatwia wyjęcie go z kołnierza 5 rury 2. Oczywiście nasadki zaopatrzone w końcówkę wylotową są pozbawione uchwytu 52.
Jak już wyżej wspomniano, obrzeże 4 rury ma, w przypadku stosowania nasadki 3 korzystnie kształt kołnierza 5, przedstawiony na fig. 8 i 14 ograniczony powierzchniami 15, 14, 11, 56, 12, 55, 13, przy czym dwie ostatnie powierzchnie 55 i 13, nachylone wzajemnie pod kątem ostrym, tworzą krawędź 18.
Powierzchnia stożkowa 55 tworzy z powierzchnią walcową 12 kąt 100° do 160°, korzystnie około 140°, zaś jej szerokość wynosi od 0,5 mm do 5 mm, korzystnie około 1 mm, natomiast powierzchnia stożkowa 13 tworzy z płaszczyzną poziomą kąt ostry, wynoszący korzystnie około 30°, wskutek tego obydwie te powierzchnie 55 i 13 mają postać pierścieniowej zaostrzonej listwy, zakończonej krawędzią 18.
Na fig. 14 przedstawiono w jaki sposób zaostrzona listwa z krawędzią 18 wchodzi w pierścieniowy obszar zawarty między walcową ścianką 17 nasadki 3', a sąsiadującym z nią obwodowym występem 24. Elastyczna, dzięki swemu kształtowi, listwa wnika w ten otwór, kompensuje niewielkie odkształcenia i ruchy nasadki, związane na przykład z termicznymi skurczami materiału, utrzymując ją w położeniu zamkniętym, a tym samym zwiększając skuteczność uszczelnienia nasadki w pojemniku.
Kołnierz 5 obrzeza 4 rury 2 jest zaopatrzony w stożkową, skośną powierzchnię 56, znajdującą się między górną powierzchnią 11 obrzeża 5 i jego walcową powierzchnią 12, co ułatwia nakładanie nasadki 3, zaopatrzonej w tym celu w stożkową powierzchnię 25 przejścia.
Przedstawiona na fig. 1 i 4, dolna nasadka 31 jest zaopatrzona w płaskie dno 32, korzystnie ze znajdującym się w środku wgłębieniem 33. Wgłębienie 33 ma środkowy występ 34 i jest otoczone obwodowym rowkiem 35. Wgłębienie 33, połączone z dnem 32 za pomocą przęsełka 63 (fig 15 do 19) może być wypchnięte z dna 32, pozostając w połączeniu z obrzeżem dna za pośrednictwem tego przęsełka 63. W otwór w dnie 32. ,uzyskany po wypchnięciu wgłębienia
171 056
33, może być wstawiona końcówka wylotowa 44 w celu napełnienia lub uzupełnienia zawartości pojemnika.
juhu JL uOukj naaau.ivi -J a , pu^v£um/ ^anum<|vpn 1114 J^^*4 ναιυζυ m/wu^^iyiu obwodowym kołnierzem 36 (fig. 4), który u dołu jest wygięty na zewnątrz, tworząc krótki, poziomy odcinek 39, oddzielony od dna 32 przez osłabiający to połączenie rowek 38, a następnie odgięty jest do góry w postaci stożkowego zewnętrznego kołnierza 40, przy czym części 36, 39, 40 tworzą w przekroju osiowym otwarty klin, w którym zaciśnięty jest dolny koniec rury 50, opierający się o wewnętrzną powierzchnię poziomego odcinka 39. Kołnierz 36 jest zaopatrzony, w przybliżeniu w środku swej wysokości, w pierścieniowy obwodowy występ 37, wchodzący w rowek 51 wytłoczenia 43, znajdującego się w pobliżu końca 50 rury 2. Natomiast stożkowy kołnierz 40 jest zaopatrzony, w miejscu lezącym nieco powyżej wytłoczenia 43, w obwodowy, pierścieniowy występ wewnętrzny 41, zatrzaskujący się na wytłoczeniu 43. Końcowa część stożkowego kołnierza 40 jest nieco rozchylona na zewnątrz, tworząc część odgiętą 42, ułatwiającą zakładanie nasadki 31 na dolny koniec 50 rury 2.
Nasadka 31 może pełnić również funkcję tłoka. W tym celu kołnierz zewnętrzny 40 nasadki 31 musi zostać oderwany albo odcięty, wraz z poziomym odcinkiem 38 nasadki, od kołnierza wewnętrznego 36, co jest możliwe dzięki niewielkiej grubości tego odcinka 38. Dzięki temu tłoczysko smarownicy, nie przedstawione na rysunku, może wepchnąć po umieszczeniu w niej pojemnika 1, dno 32 nasadki 31, jako właściwy element tłoczący, w głąb rury 2 po pokonaniu siły niezbędnej do odkształcenia tego występu 37 wytłoczenia 43 i rowka 51, które umożliwi zwolnienie zatrzasku utworzonego przez te elementy. W tym przypadku kołnierz zewnętrzny 40 pozostaje osadzony na rurze 2, przy czym jego występ wewnętrzny 41 nadal znajduje się w położeniu zatrzaśniętym względem utworzonego przez wytłoczenie obwodowego występu 43 końca 50 rury 2. Wartość nacisku tłoczyska smarownicy na dno 32 nasadki 31, niezbędna dla wyjścia obwodowego występu 37 z wytłoczonego rowka 51 dolnego końca 50 rury 2 oraz udarowego oderwania rowka 38 wokół poziomego odcinka 39 nasadki 31, zabezpiecza przed nie zamierzonym przerwaniem tego rowka, które mogłoby doprowadzić do wylania zawartości pojemnika
Figura 19 przedstawia inne rozwiązanie dolnej nasadki 31, której stożkowy kołnierz zewnętrzny 40 jest zaopatrzony w osiowe wycięcie 57, stanowiące w przekroju promieniowy rowek o szerokości około 1 mm. Wycięcie 57 biegnie korzystnie przez całą szerokość kołnierza zewnętrznego 40 oraz przez poziomy odcinek 39 nasadki 31. Dno 58 wycięcia stanowi cienką warstwę materiału o grubości około 0,1 mm, utrzymującą ciągłość wewnętrznej powierzchni kołnierza zewnętrznego 40. Wycięcie 57 przechodzi przez poziomy odcinek 39 i łączy się z rowkiem 38 biegnącym wokół tego odcinka, stanowiąc razem z nim element łatwy do rozerwania. Dla właściwego działania pojemnika niezbędne jest zachowanie odpowiednich stosunków wymiarowych. Korzystnie szerokość kołnierza wewnętrznego 36 wynosi od kilku do kilkudziesięciu mm, najkorzystniej około 10 mm, a jego grubość około 1 mm, natomiast grubość dna rowka 38 - około 0,1 mm, natomiast kołnierz zewnętrzny 40 ma grubość równą lub nieco mniejszą od kołnierza wewnętrznego 36, ale większą od grubości poziomego odcinka 39 nasadki, zaś dno 32 ma na obrzeżu grubość korzystnie dwukrotnie większą od grubości kołnierza zewnętrznego 40.
Kołnierz zewnętrzny 40 nasadki 31, przedstawionej na fig. 19 jest ponadto zaopatrzony w sąsiadujący z wycięciem 57 promieniowy języczek 59, wystający względem kołnierza 4, ze znajdującą się na jego końcu wypukłością, stanowiącą uchwyt 60. Uchwycenie i pociągnięcie tego języczka 59 powoduje rozerwanie kołnierza zewnętrznego 40 i poziomego odcinka 39 nasadki 31 wzdłuż rowków 57 i 38.
W rozwiązaniu przedstawionym na fig. 19 dolna nasadka 31 jest ponadto zaopatrzona w wycięcie 61, równoległe do wycięcia 57, oddalone od niego o szerokość przęsełka 62, wynoszącą kilka milimetrów.
Możliwe jest także rozwiązanie, w którym kołnierz zewnętrzny 40 nasadki 31 jest zaopatrzony w kilka dodatkowych wycięć, równoległych do wycięcia 61 i rozmieszczonych na jego obwodzie, dzięki czemu kołnierz zewnętrzny 40 uzyskuje pewną rozciągliwość, korzystną zwłaszcza przy zakładaniu nasadki 31. Możliwe jest również stosowanie, przy zakładaniu
171 056 nasadki, spoiwa lub kleju wprowadzanego do szczeliny utworzonej między kołnierzem wewnętrznym 36, kołnierzem zewnętrznym 40 i poziomym odcinkiem 39 nasadki, dzięki czemu uzyskuje się dodatkowe zabezpieczenie przed wyciekami. Zakładanie nasadki na pojemnik według wynalazku może być proste i możliwe do wykonania za pomocą znanych maszyn.
Górny koniec pojemnika, zawierającego na przykład smar, może być dodatkowo uszczelniony przez laminowanie folią z materiału plastycznego, folią metalową lub nasadzanie tekturowego kaptura, przy czym folię można z łatwością przekłuć za pomocą zaostrzonej nasadki końcówki wylotowej.
Uszczelniony w ten sposób pojemnik 1 według wynalazku jest całkowicie zabezpieczony przed wyciekami.
W celu wyciśnięcia smaru z pojemnika, należy uchwycić języczek 59 i pociągając go oderwać kołnierz zewnętrzny 40 wraz z odcinkiem poziomym 39 nasadki 31. Pozostałe z nasadki 31 dno 32 wraz z kołnierzem wewnętrznym 36 znajdują się wewnątrz rury 2 1 mogą być wykorzystywane, przy zastosowaniu tłoczyska lub podobnego elementu, jako tłok do wytłaczania zawartości pojemnika. Tłok ten może być przesuwany (za pomocą oddzielnego tłoczyska) wzdłuż całej długości rury, aż do zupełnego opróżnienia pojemnika z jego zawartości. Kołnierz wewnętrzny 36 winien być korzystnie ukształtowany nieco zbieżnie od dna 32, wskutek czego jego obrzeże, ukształtowane po oderwaniu poziomego odcinka 39 nasadki, w czasie ruchu tłoka wywiera pewien nacisk na wewnętrzną powierzchnię rury, uniemożliwiając wnikanie i pozostawanie zawartości pojemnika między kołnierzem wewnętrznym i ścianką rury.
Również pierścieniowy, obwodowy występ 37 kołnierza wewnętrznego 36 zbiera, z wewnętrznej powierzchni ścianki 6 rury 2, w przejściowym obszarze między dnem 32 nasadki i kołnierzem wewnętrznym 36, pozostałości smaru przyczyniając się do całkowitego opróżnienia pojemnika 1.
Pojemnik według wynalazku zapewnia bardzo korzystne, podwójne działanie dolnej nasadki jako szczelnego zamknięcia i jako tłoka, dzięki czemu operacja smarowania, dzięki wynalazkowi, może odbywać się bardzo prosto, bez przecieków oraz w sposób nieszkodliwy dla środowiska.
Wynalazek nie jest ograniczony przedstawionymi przykładowo rozwiązaniami, które można odpowiednio modyfikować i uzupełniać, zachowując istotę wynalazku.
171 056
22 16 23 17 3 12 9 11 4
FIG.4
-u
34 35 31
39
171 056
171 056
FIG.10
171 056 , FIG.11 3 \L
171 056
FIG .18
FIG.19
171 056
FIG.20 FIG.23
FIG.22
171 056
FIG.5
/ I 40 31
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 4,00 zł

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Pojemnik, zwłaszcza do smaru lub innej substancji o dużej lepkości, wykonany korzystnie z tworzywa sztucznego i złożony z cylindrycznej rury, z nasadki górnej, zamykającej tę rurę od góry i z nasadki dolnej, zamykającej ją od dołu i złożonej z dna i ze stanowiącego z nim jedną całość, obwodowego kołnierza wewnętrznego, uszczelniającego dolny koniec rury i połączonego za pomocą poziomego odcinka mającego postać płaskiego pierścienia ze stożkowym kołnierzem zewnętrznym, współśrodkowym w stosunku do kołnierza wewnętrznego, przy czym w miejscu połączenia kołnierza wewnętrznego z odcinkiem poziomym nasadka jest zaopatrzona w obwodowy rowek, ułatwiający jej rozerwanie w tym miejscu, przy czym jej część złożona z dna i kołnierza wewnętrznego, zaopatrzonego korzystnie w obwodowy występ pełni funkcję tłoka, służącego do wytłaczania zawartości pojemnika za pomocą tłoczyska znanego narzędzia pistoletowego, znamienny tym, że jego rura (2) jest zaopatrzona na swym dolnym końcu (50) w wytłoczenie (51,43), natomiast kołnierz wewnętrzny (36) nasadki dolnej (31) jest zaopatrzony w znany obwodowy występ (37), tworzący z częścią wewnętrzną (51) tego wytłoczenia sprężysty zatrzask, zaś kołnierz zewnętrzny (40) nasadki dolnej (31) jest zaopatrzony w pierścieniowy występ (41), tworzący sprężysty zatrzask z zewnętrzną częścią (43) wytłoczenia (51, 43).
  2. 2. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że kołnierz zewnętrzny (40) nasadki dolnej (31) jest zaopatrzony przynajmniej w jedno wycięcie osiowe (57), stanowiące rowek o szerokości około 1 mm i cienkim dnie, korzystnie łączący się z obwodowym rowkiem (38) poziomego odcinka (39) nasadki (31).
  3. 3 Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że zewnętrzna strona dna (32) nasadki (31) jest zaopatrzona w środku w stożkowy występ (34), współpracujący z tłoczyskiem służącym do wytłaczania zawartości pojemnika, przy czym występ (34) jest korzystnie otoczony współśrodkowym rowkiem (35), wewnątrz którego znajduje się kołowe wgłębienie (33) dna (32) nasadki (31), połączone z częścią obwodową dna (32) za pomocą przęsełka (63) przerywającego promieniowo rowek (35).
  4. 4. Pojemnik według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że kołnierz wewnętrzny (36) dolnej nasadki (31) stanowi stożek ścięty o niewielkim kącie zbieżności, przy czym szerokość kołnierza (36) wynosi od kilku do kilkudziesięciu milimetrów, korzystnie około 10 mm, a grubość około 1 mm, zaś grubość dna rowka (38) wynosi około 0,1 mm, natomiast kołnierz zewnętrzny (40) ma grubość równą lub nieco mniejszą od grubości kołnierza wewnętrznego (36), a większą od grubości poziomego odcinka (39) nasadki, zaś dno (32) ma grubość, korzystnie, dwukrotnie większą od grubości kołnierza zewnętrznego (40).
  5. 5. Pojemnik według zastrz. 3, znamienny a tym, że zewnętrzna część (42) kołnierza zewnętrznego (40) jest odgięta stożkowo na zewnątrz
  6. 6. Pojemnik według zastrz. 2, znamienny tym, że jego kołnierz zewnętrzny (40) jest zaopatrzony w wystający z jego obrzeża języczek (59), sąsiadujący z wycięciem (57) i wyposażony na końcu w występ (60) stanowiący uchwyt.
  7. 7. Pojemnik według zastrz. 2, znamienny tym, ze jego kołnierz zewnętrzny (40) jest zaopatrzony w kilka osiowych wycięć (61), rozmieszczonych na obwodzie, lub na części obwodu tego kołnierza i oddzielonych od siebie wzajemnie przęsełkami (63).
    * * *
PL93304905A 1992-02-14 1993-02-08 Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL PL171056B1 (pl)

Applications Claiming Priority (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9200434A SE469751B (sv) 1992-02-14 1992-02-14 Lock, foer tillslutning av patroner, avsett att ha dubbelfunktion, naemligen med en andra funktion som kolv foer utmatning av t.ex. smoerjmedel
SE9202233A SE9202233D0 (sv) 1992-07-27 1992-07-27 Cap for sealing off an open end of in particular a conventional grease cartridge
SE9202342A SE9202342D0 (sv) 1992-08-12 1992-08-12 Foerslutningsanordning hos i synnerhet en cirkulaercylindrisk tub
SE9203360A SE9203360D0 (sv) 1992-11-09 1992-11-09 Anordning med ett lock foer tillslutning av burkar och liknande
PCT/SE1993/000096 WO1993015977A1 (en) 1992-02-14 1993-02-08 A tubular container provided at one end with a first cap, which has both a sealing function and a plunger function, and at the other end with a second cap with a spout

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL304905A1 PL304905A1 (en) 1995-01-09
PL171056B1 true PL171056B1 (pl) 1997-02-28

Family

ID=27484745

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL93304905A PL171056B1 (pl) 1992-02-14 1993-02-08 Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5535924A (pl)
EP (1) EP0625116B1 (pl)
JP (1) JPH07503686A (pl)
KR (1) KR950700203A (pl)
CN (1) CN1043871C (pl)
AP (1) AP409A (pl)
AT (1) ATE153301T1 (pl)
AU (1) AU673820B2 (pl)
CA (1) CA2129341A1 (pl)
CZ (1) CZ285790B6 (pl)
DE (1) DE69310896T2 (pl)
DK (1) DK0625116T3 (pl)
ES (1) ES2104129T3 (pl)
FI (1) FI943740A (pl)
HU (1) HUT69095A (pl)
MX (1) MX9300794A (pl)
NO (1) NO306547B1 (pl)
NZ (1) NZ249256A (pl)
PL (1) PL171056B1 (pl)
RU (1) RU2095299C1 (pl)
SK (1) SK94894A3 (pl)
WO (1) WO1993015977A1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AUPO601297A0 (en) 1997-04-04 1997-05-01 Geartech Pty Ltd Cartridge for holding a supply of a flowable substance
US6283660B1 (en) * 1999-06-22 2001-09-04 Patrick J. Furlong Pen dispensing and cartridge system
US6899028B2 (en) * 1999-12-15 2005-05-31 Riso Kagaku Corporation Container
US6192797B1 (en) 1999-12-23 2001-02-27 Sonoco Development, Inc. Ink cartridge for automated dispensing systems
BRPI0402934A (pt) * 2004-07-08 2006-02-21 Sonoco For Plas S A aperfeiçoamento em tampa de fechamento de embalagens descartáveis tipo dispenser
NL2000634C2 (nl) * 2007-05-07 2008-11-10 Bema Kunststoffen B V Houder en systeem voor het bewaren van een vloeistof.
IT1393142B1 (it) * 2009-02-09 2012-04-11 Lameplast Spa Cannula per l'erogazione di prodotti fluidi, particolarmente per applicazioni vaginali e rettali
IT1393383B1 (it) * 2009-02-09 2012-04-20 Lameplast Spa Cannula per l'erogazione di prodotti fluidi, particolarmente per applicazioni vaginali e rettali
US20120091171A1 (en) * 2010-10-13 2012-04-19 Lovelace Iii Clyde Bahnson Dust cap for a bottle pour spout
JP5652766B2 (ja) * 2011-03-29 2015-01-14 株式会社吉野工業所 合成樹脂製容器
WO2014022420A1 (en) 2012-07-30 2014-02-06 Sashay Beauty Products, Inc. Pen dispensers with cartridges and interchangeable tip applicators
WO2014054971A1 (ru) * 2012-10-01 2014-04-10 Общество с ограниченной ответственностью "ВЕНДМАШ" Контейнер для пищевых продуктов
EP2868392A1 (de) 2013-10-29 2015-05-06 Sulzer Mixpac AG Hülse, Austragseinrichtung umfassend die Hülse und Verfahren
CN107107093A (zh) * 2014-09-23 2017-08-29 Sika技术股份公司 顶板装置、存储容器装置、筒装置、分配设备以及它们的用途
WO2016113186A1 (de) * 2015-01-15 2016-07-21 Enzo Ferrarin Behälter für fliessfähige stoffe
KR101695803B1 (ko) * 2015-12-15 2017-01-23 이중배 스탠딩 가능한 화장품 튜브 용기 제조방법
CN105668035A (zh) * 2016-02-03 2016-06-15 黄延庆 一种高密封性玻璃胶瓶
CN106073097A (zh) * 2016-07-30 2016-11-09 徐华林 一种可重复使用的牙膏盒
CN106956855B (zh) * 2017-05-05 2018-07-10 余佩佩 一种化妆品原料桶提升机构
RU194930U1 (ru) * 2019-03-29 2019-12-30 Андрей Рудольфович Гольдберг Контейнер для пищевых продуктов

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2478078A (en) * 1945-05-14 1949-08-02 Battenfeld Grease Oil Reservoir and applicator for calking compound
US2887253A (en) * 1956-11-07 1959-05-19 R C Can Co Slip cover and plunger for cartridge-container
US2941699A (en) * 1957-04-08 1960-06-21 R C Can Co Flexible closure and plunger for cartridge-container
US3831798A (en) * 1972-07-18 1974-08-27 Dorn Co V Container sealing lid
DK142275B (da) * 1978-03-14 1980-10-06 Ole Simonni Mundeling Nielsen Stempel til udpresning af en viskos eller plastisk masse fra en cylindrisk beholder eller emballage.
US4326650A (en) * 1979-11-07 1982-04-27 Voplex Corporation Dispensing system using cartridge with interlocking plunger
US4331267A (en) * 1980-08-15 1982-05-25 Tri-Made Products, Inc. Caulking tube plunger and enclosure assembly
SE455190B (sv) * 1981-04-27 1988-06-27 Axel Crone Huvenhet
US4513889A (en) * 1982-12-27 1985-04-30 Beard Walter C Reclosable valve with removable hermetic external seal means
DE3345802C2 (de) * 1983-12-17 1986-04-03 Unilever N.V., Rotterdam Zylindrischer Behälter
US4669630A (en) * 1986-05-14 1987-06-02 General Foods Corporation Container and cap assembly
US4934570A (en) * 1988-07-22 1990-06-19 Kardon Industries, Inc. Container closure with breakaway plunger and diffusing container incorporating the same
US4966292A (en) * 1989-10-23 1990-10-30 West Penn Plastics, Inc. Cap and neck finish for a wide mouth container

Also Published As

Publication number Publication date
HUT69095A (en) 1995-08-28
AU673820B2 (en) 1996-11-28
EP0625116A1 (en) 1994-11-23
CZ285790B6 (cs) 1999-11-17
KR950700203A (ko) 1995-01-16
MX9300794A (es) 1993-12-01
CN1043871C (zh) 1999-06-30
NO942890D0 (pl) 1994-08-04
CN1075689A (zh) 1993-09-01
DE69310896T2 (de) 1997-12-18
CA2129341A1 (en) 1993-08-19
AP9300488A0 (en) 1993-04-30
DK0625116T3 (da) 1997-12-15
RU2095299C1 (ru) 1997-11-10
JPH07503686A (ja) 1995-04-20
US5535924A (en) 1996-07-16
EP0625116B1 (en) 1997-05-21
PL304905A1 (en) 1995-01-09
NZ249256A (en) 1996-07-26
AU3579493A (en) 1993-09-03
RU94045837A (ru) 1996-12-10
WO1993015977A1 (en) 1993-08-19
FI943740A (fi) 1994-10-12
SK94894A3 (en) 1995-06-07
DE69310896D1 (de) 1997-06-26
HU9402323D0 (en) 1994-10-28
NO942890L (no) 1994-08-04
AP409A (en) 1995-09-28
CZ195994A3 (en) 1995-02-15
NO306547B1 (no) 1999-11-22
ES2104129T3 (es) 1997-10-01
ATE153301T1 (de) 1997-06-15
FI943740A0 (fi) 1994-08-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL171056B1 (pl) Pojemnik, zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL
EP3271260B1 (en) Dispensing systems for containers
US4971193A (en) System for introducing additive into a container
US5421470A (en) Cap for sealing a container
US4844250A (en) Tamper-evident container assembly
US4461406A (en) Container with reciprocable dispensing tube
US3188056A (en) Cartridge type plural component mixing and dispensing device
US5127550A (en) Device for dispensing flowable material from a flexible bag
EP1980498A1 (en) One-piece dispensing spout with a cap attached to a tube with a breakable web of material
CA1123383A (en) Frangible closure for containers and method
EP3717375B1 (en) Pouring spout fitment for flexible container
US10589908B2 (en) Pouring spout fitment for flexible container
PL172887B1 (pl) Pojemnik zwlaszcza do smaru lub innej substancji o duzej lepkosci PL PL PL
EP1334045B1 (en) Foil cover with slanting tear line
US3152727A (en) Reclosable dispensing package
WO2019108872A1 (en) System comprising a flexible pour spout for containers
WO1995029853A1 (en) Cartridge dispenser with interior bag and interlocking lid
JP5309308B2 (ja) 注出具
US5348196A (en) Dispensing canister
EP3717374B1 (en) Pouring spout fitment for flexible container
US20080296300A1 (en) Pouring Package and Pouring Member
EP0124669A2 (en) An improved tamper-resistant fitment for a container
GB2208640A (en) Introducing additive into a container
GB2208639A (en) Capsule for introducing additive into a container
GB2208637A (en) Introducing additive into a closed container

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20080208