PL166720B1 - Parasol, zwlaszcza duzy parasol PL PL PL PL PL PL PL - Google Patents
Parasol, zwlaszcza duzy parasol PL PL PL PL PL PL PLInfo
- Publication number
- PL166720B1 PL166720B1 PL92297837A PL29783792A PL166720B1 PL 166720 B1 PL166720 B1 PL 166720B1 PL 92297837 A PL92297837 A PL 92297837A PL 29783792 A PL29783792 A PL 29783792A PL 166720 B1 PL166720 B1 PL 166720B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- umbrella
- pole
- crown
- rods
- canopy
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A45—HAND OR TRAVELLING ARTICLES
- A45B—WALKING STICKS; UMBRELLAS; LADIES' OR LIKE FANS
- A45B25/00—Details of umbrellas
- A45B25/02—Umbrella frames
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A45—HAND OR TRAVELLING ARTICLES
- A45B—WALKING STICKS; UMBRELLAS; LADIES' OR LIKE FANS
- A45B23/00—Other umbrellas
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A45—HAND OR TRAVELLING ARTICLES
- A45B—WALKING STICKS; UMBRELLAS; LADIES' OR LIKE FANS
- A45B25/00—Details of umbrellas
- A45B25/14—Devices for opening and for closing umbrellas
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A45—HAND OR TRAVELLING ARTICLES
- A45B—WALKING STICKS; UMBRELLAS; LADIES' OR LIKE FANS
- A45B25/00—Details of umbrellas
- A45B25/22—Devices for increasing the resistance of umbrellas to wind
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A45—HAND OR TRAVELLING ARTICLES
- A45B—WALKING STICKS; UMBRELLAS; LADIES' OR LIKE FANS
- A45B23/00—Other umbrellas
- A45B2023/0012—Ground supported umbrellas or sunshades on a single post, e.g. resting in or on a surface there below
Landscapes
- Walking Sticks, Umbrellas, And Fans (AREA)
- Tents Or Canopies (AREA)
- Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)
- Illuminated Signs And Luminous Advertising (AREA)
- Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
- Overhead Projectors And Projection Screens (AREA)
- Devices For Indicating Variable Information By Combining Individual Elements (AREA)
- Building Awnings And Sunshades (AREA)
- Fats And Perfumes (AREA)
- Photoreceptors In Electrophotography (AREA)
- Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
- Holders For Apparel And Elements Relating To Apparel (AREA)
Abstract
1. Parasol, zwlaszcza duzy parasol, ogrodowy parasol, parasol stojakowy itp., z drazkiem parasola, z czescia drazka przesuwana teleskopowo w drazku pa- rasola, do której za pomoca koronki umocowane sa przegubowo prety czasy oraz z wspornikami ukosny- mi pomiedzy suwakiem przesuwanym wzdluz drazka parasola i pretami czaszy, a takze z pokryciem, przy czym przesuwana czesc polaczona jest z gwintowa- nym trzpieniem ulozyskowanym w drazku parasola a suwak polaczony jest z czescia drazka za pomoca gietkiego ciegla przechodzacego przez krazek zwrot- ny, znamienny tym, ze ma dodatkowa, przesuwana wzdluz czesci drazka (3) koronke (20) jako nadko- ronke, do której przymocowane jest pokrycie umoco- wane do pretów czaszy, a nadkoronka (20) posiada prety naciskowe (22), których dolne konce przeprowa- dzone sa przez wspólna czesc prowadzaca (23), wzdluz czesci drazka (3), przy czym przy drazku parasola (2) znajduje sie pierscieniowa podpora (25) jako podparcie dla czesci prowadzacej (23). Fig.2 PL PL PL PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest parasol, zwłaszcza duży parasol, ogrodowy parasol, parasol stojakowy itp. z drążkiem parasola, z częścią drążka przesuwaną teleskopowo w drążku parasola. do której za pomocą koronki umocowane są przegubowo pręty czaszy, oraz z wspornikami ukośnymi pomiędzy suwakiem przesuwanym wzdłuż drążka parasola i prętami czaszy, a także z pokryciem. Przesuwana część drążka połączona jest z gwintowanym trzpieniem ułożyskowanym w drążku parasola, a suwak połączony jest z częścią drążka za pomocą giętkiego cięgła przechodzącego przez krążek zwrotny.
Tego rodzaju parasol znany jest na przykład z amerykańskiego opisu patentowego nr 4 424 824. Przy takim wykonaniu parasola możliwym jest przy użyciu niewielkiej siły, przesuwanie w drążku parasola ułożyskowanej części drążka, która podtrzymuje pręty czaszy, podnosząc przy tym suwak i za pomocą skośnych wsporników przemieszczając pręty czaszy w położenie otwarte i w tym położeniu je podpierając. Ola otwarcia parasola część drążka opuszczana jest za pomocą gwintowanego trzpienia, podczas gdy suwak podnoszony jest przez giętkie cięgło. Ola zamknięcia parasola teleskopowa część drążka wysuwana jest do góry, natomiast suwak ślizga się po drążku parasola, do dołu. Przesuwanie suwaka do dołu następuje pod jego własnym ciężarem oraz współdziałającego ciężaru ukośnych wsporników i prętów czaszy. Mechanizm ręcznego uruchamiania stosowany jest przeważnie dla parasoli których rozpiętość ma średnicę od 4 do 8 m. Istotnym jest przy tym, że uzyskuje się parasol, którego pokrycie czaszy, przy otwartym parasolu może być bardzo silnie napięte.
Z innego opisu patentowego amerykańskiego nr 38 70 062 znany jest parasol mający pokrycie napięte na kształt pagody, a który posiada nadkoronkę. Jest ona związana sztywno z przesuwną częścią drążka, przy czym pręty czaszy są wykonane teleskopowo.
166 720
Zadaniem wynalazku jest dalszy rozwój parasola wspomnianego rodzaju w taki sposób, że uzyskuje się parasol, którego pokrycie czaszy od wierzchołka- parasola, aż do końców prętów czaszy przebiega mniej lub więcej wklęsło tak, że powstaje kształt w rodzaju .pagody. Ważnym jest przy tym, że pokrycie czaszy od wierzchołka parasola aż do końców prętów czaszy jest napięte.
Wynalazek oznacza się tym, że przewidziana jest dodatkowa koronka przesuwana wzdłuż części drążka, jako nadkoronka, do której pryymoowwaee jeet ppkrrcie umooooane dd prrtów czaszy, a nadkoronka posiada pręty naciskowe, których dolne końce przeprowadzone są przez wspólną część prowadzącą, wzdłuż części drążka, przy czym przy drążku parasola znajduje się pierścieniowa podpora jako podparcie dla części prowadzącej.
Przez takie wykonanie parasola uzyskuje się to, że prostymi środkami można otrzymać parasol, który przy kształcie pogodowym posiada silnie nappęte pokrycie cczszy bbz fałd, przy czym parasol pagodowy posiada wysoką stabilność mechaniczną i aerodynamiczną. Parasol posiada własną sztywność i stabilność bez konieczności wprowadzania dodatkowych sił nających. Przy pomocy normalnego aaritoia czaszy parasola uzyskuje się w pełni jednakowe napięcie pokrycia parasola. Środki do tego celu są konstrukcyjnie proste. Wystarcza niewiele dodatkowych części. Otwieranie i zamykanie parasola, tak jak w zwykłych tego rodzaju parasolach, przeprowadza się łatwo.
Według dalszych cech wynalazku, nad^^nka, pręty naciskowe i część prowadząca stanowią sztywny, stabilny zespół. Pręty naciskowe mogą być przeprowadzone przez przelotowe otwory lub itp. w koronce prętów czaszy tak, że nie powstają przeszkody przy otwieraniu i zamykaniu parasola.
Pierścieniowa podpora umieszczona jest celowo na górnym końcu drążka parasola. Może ona posiadać elementy ustalające dla końców prętów naciskowych, przy czym elementy ustalające przestawne są w pionie. Dla ograniczenia przesuwu nadkopmakl pręty naciskowe posiadają opory. Opory te wykonane są korzystnie w postaci zgrubień na prętach.
Wynalazek zostanie wyjaśniony bliżej na podstawie przykładu wykonania przedstawionego na rysunku; na którym fig. 1 przedstawia parasol według wynalazku, schematycznie, w położeniu zamkniętym, fig. 2 przedstawia parasol z fig. 1, schematycznie, w położeniu otwartym, fig. 3, 4, 5 i 6 przedstawiają urządzenie napędowe dla parasola według wynalazku, schematycznie w widoku i w widoku z boku, przy czym figury 3 i 4 przedstawiają części przy otwartym parasolu a figury 5 i 6 odpowiednie części napędu przy zamkniętym parasolu, fig 7 przedstawia schematycznie układ konstrukcji i nad^^nki w powiększonej skali, fig. 8 daje przegląd faz ruchu aadrmpmarl od zamkniętego do otwartego parasola, w schematycznym widoku.
Np fig. 1, przedstawiającej podstawę wynalazku, znajduje się drążek 2 parasola, w którym znajduje się przesuwna teleskopowo część drążka 3, na której górnym końcu umieszczona jest koronka 4, do której umocowane są przegubowo pręty 5 czaszy. Wzdłuż drążka 2 parasola umieszczony jest przesuwnie suwak 6, do którego zamocowane są przegubowo wsporniki ukośne 7, które swymi drugimi końcami 8 zahaczają przegubowo o pręty czaszy.
Do upuchoyiea-α stelaża parasola służy gwintowany trzpień 10, który swym dolnym końcem ułożyskowany jest alerrzesuwaie w przekładni kątowej 11. Korzystnie trzpień gwintowany 10 wykonany jest jako pręt z gwintem trapezowym. Przekładnia kątowa 11 ułożyskowana jest na stałe przy zamocowaniu 12 w drążku parasola 1. Przekładnia kątowa może składać się na przykład ze ślimaka i koła ślimakowego, które połączone jest z trzpieniem gwintowanym 10. Na gwintowanym trzpieniu 10 znajduje się gwintowana nakrętka 13, która umocowana jest do części drążka 3. Za pomocą ręcznej korby 14 można obracać gwintowanym trzpieniem. Część drążka 3 oraz suwak 6 połączone są ze sobą za pomocą giętkiego cięgła 15, przechodzącego przez krążek zwrotny 16. Cięgło zawiera korzystnie linkę drucianą, lecz można zastosować również łańcuch lub tp. Jeden koniec cięgła 15 umocowany jest trwale do części drążka 3 za pomocą elementu mocującego 17, np. śruby lub tp., natomiast drugi koniec cięgła 15 połączony jest trwale z suwakiem 6.
166 720
Dla otwarcia parasola trzpień 10 zostaje uprawiony w obrót za pomocą ręcznej korby 14 poprzez przekładnię kątową 11. Wskutek tego gwintowana nakrętka 13 przesuwa się do dołu i pociąga przesuwną część drążka 3 w kierunku drążka parasola 1, do dołu. Jednocześnie suwak 6, za pomocą cięgła 15, przesuwa się do góry po drążku parasola 1, przez co rozparte pręty czaszy 5 zostają podparte za pomocą ukośnych wsporników 7. Koronka 4 prętów czaszy zostaje opuszczona.
W parasolu 1 znajduje się drrga koronka, t.zn. nakkoronka 20 , pryy któóej umoccoaae względnie zawieszone jest tylko pokrycie 21, podczas, gdy dolny brzeg pokrycia 21 połączony jest z końcami prętów czaszy 5. Przy nnrkoroncj 20 znajdują się pręty naciskowe 22 np. cztery, które połączone są trwale z naarkooknk i jjkk konstrukcjjaz ca^ś, wraz z nndrkrpknt i z umocowanym do niej pokryciem, przesuwane są pionowo. Dolne końce prętów naciskowych 22 prowadzą do płytkowego elementu połączonego z nimi na stałe. Nadkoronkk 20, pręty naciskowe 22 i element płytkowy, część prowadząca 23 jako płyta stabilizująca, tworzą powiązaną w sobie stabilnie część, która jako całość przesuwna jest pionowo. Element płytkowy, część prowadząca 23 posiada pewien rodzaj nóżek 24. Na górnymkońzu a 2 parasoóa umieszozαna jest pierścieniowa podpora 22. Ppddora 25 poośada eeeraenty ustalaajce 22 dla końców prętów naciskowych, przy czym elementy ustalające 26 przestawne są w pionie. Elementy ustalające 26 są korzystnie centrującymi swe wejście, elastycznie tłumiącymi, otwartymi ku górze podporami ustalającymi. Wchodzą w nie dolne końce prętów naciskowych i osadzają się miękko przy otwieraniu parasola. Dolne końce prętów naciskowych są z jednej strony tak wykonane, że przy wchodzeniu w podpory ustalające 26 centrowane są na nich i prowadzone w sposób wymuszony, a z drugiej strony mogą być przestawiane w pionie w obszarze ustalania dokładnego. Przestawność końców w pionie służy optymalizacji kształtu otwartego parasola. Pręty naciskowe 22 przechodzą przez otwory 27 koronki prętów czaszy 4.
Pręty naciskowe 22 na odpowiedniej wysokości posiadają elementy oporowe 28, które ograniczają przesuwność koronki 4 prętów czaszy. Korzystnie oporowe elementy 28 stanowią zgrubienia samych prętów w odpowiednim miejscu.
Przez mechanizm korbowo-przekładniowy 14 we wnętrzu zewnętrznego, nie poruszającego się drążka parasola, gwintowany trzpień 10 umieszczony na przekładni 11, ściąga wewnętrzną część 3 drążka dalej do dołu, w zewnętrzny drążek 2 parasola. Wskutek tego obie koronki przesuwają się do dołu najpierw wspólnie, tzn. o tę samą wielkość drogi. Ponieważ suwak 6 związany jest linką 15 z dolnym końcem wewnętrznej ruchomej części 3 drążka, która to linka 15 przeprowadzona jest przez krążek linowy 16 umieszczony trwale przy górnym końcu zewnętrznego, nieruchomego drążka 2 parasola, opuszczanie wewnętrznej części drążka powoduje przesuwanie się do góry oprócz koronki również suwaka 6. Koronka i suwak wykonują więc przeciwsobny ruch.
Skutkiem tego jest rozpieranie wsporników ukośnych 7 oraz ruch do góry suwaka 6 i jednoczesne rozpieranie prętów czaszy 5 przez ruch do dołu koronki prętów czaszy. Gdy tylko, podczas wspólnego ruchu do dołu obu koronek 4 i 20, dolne końce prętów naciskowych 22 przez osadzenie na płycie części prowadzącej 23 zostaną zatrzymane w swym ruchu do dołu, nadkoronka 20 zatrzymuje się, a więc nie opuszcza się już dalej, natomiast koronka 4 prętów czaszy przesuwa się nadal do dołu tzn. kontynuowane jest zbliżanie koronki 4 prętów czyszy i suwaka 6. Przy tym, w odniesieniu do obu koronek, dalszym opuszczaniu się wyłącznie koronki 4 prętów czaszy i jednoczesnym podnoszeniu się i .rozpieraniu zewnętrznych końców prętów czaszy 5, w obu przypadkach w odniesieniu do stacjonarnie pozostającej w przestrzeni nαrkoronki, widoczna najpierw za duża odległość pokrycia 21 pomiędzy zewnętrznymi końcami prętów czaszy i odpowiadającymi im promieniowo punktami mocującymi na nαdkooonce 20, zmniejsza się bezstopnioao. Gdy podczas dalszego przebiegu otwierania promieniowa długość łuku pokrycia 21 odpowiada odpowiedniej linii siecznej /linia prosta w powietrzu pomiędzy końcami prętów czaszy i przeciwległym punktem na nadkrrrncj/.oiiągnięty jest wprawdzie kształt pokrycia parasola podobny do pagody, lecz parasol nie jest jeszcze napięty, lecz tylko wstępnie napięty. Można to rozpoznać z tego, że widoczne jest iż droga korby nie została wyczerpana /określony dystans pomiędzy górną krawędzią suwaka i mechanicznym oporem umieszczonym trwale przy zewnętrznym drążku parasola/, względnie nie odczuwa się jeszcze znaczącego oporu ręcznej korby.
166 720
Powierzchnia czaszy, mimo wyraźnego kształtu, posiada jeszcze dużo mniejszych fałd. Łuki krawędzi czaszy, pomiędzy sąsiednimi końcami prętów pokrycia czaszy, tak jak i osadzone przy tych łukach elementy tekstylne lub przesłony boczne, nie są jeszcze napięte. Podczas końcowej fazy otwierania przy pomocy korby, odczuwa się progresywnie wzrastający opór korby. Zmieniająca się jeszcze nadal geometria konstrukcji czaszy względem pozostającej stacjonarnie w przestrzeni nadkoronkl 20, powoduje całkowite, pozbawione fałd napięcie pokrycia, zupełne rozciągnięcie łukowych krawędzi czaszy i tekstylnych przesłon bocznych przy widocznym znacznym napięciu materiału /obwodowe napięcie/, wyraźnie widoczne a nawet słyszalne: wyraźne zjawisko Halla, gdy mówi się pod parasolem, napięcie materiału wzdłuż promieniowej linii krzywizny do nadkoronki /promieniowe napięcie/ oraz wyraźnie widoczny idealny wzgl. optymalny kształt całej czaszy parasola /pagoda/.
Przy zamykaniu parasola czasza odpręża się coraz bardziej z każdym obrotem korby. Powstaje nadmiar długości na odcinkach materiału pokrycia pomiędzy końcami prętów czaszy i przeciwległymi im punktami mocującymi na nadkoronce. Nadkoronka 20, oraz pręty naciskowe 22 i płytka prowadząca 23 nie poruszają się najpierw do góry, dopiero gdy koronka prętów czaszy z umieszczonymi w niej przelotowymi otworami, oprze się o dolną krawędź górnych zgrubień 28 prętów naciskowych 22, podnosi się również nadkoronka. Oznacza to, że koronka 4 prętów czaszy pociąga za sobą do góry nadkoronkę 20. Obie części, w jednakowej pionowej odległości od siebie, poruszają się wspólnie dalej do góry. W odpowiednim punkcie wspomniany nadmiar długości materiału pokrycia zaczyna ponownie systematycznie zanikać. Znika zupełnie gdy tylko parasol zostanie zamknięty. Wspomniane nadmiary długości powstają tylko przejściowo podczas otwierania i zamykania.
Promieniowe segmenty tekstylne parasola, który /względnie jego pokrycie/ w swym końcowym, otwartym położeniu ma kształt pagody, w swym płaskim rozwinięciu nie są wycięte w kształcie trójkąta i razem złożone, lecz wszystkie trzy boki pomyślanego równoramiennego trójkąta są wycięte jako wklęsłe w porównaniu do płaskiego trójkąta. Wycięte jako wklęsłe jedno ramię trójkątnego z grubsza segmentu promieniowego, położone jest więc naprzeciw lustrzanie wklęsło wyciętego ramienia przyległego, również z grubsza trójkątnego, promieniowego segmentu pokrycia. Wymuszone mechaniczne połączenie ze sobą tych diametralnie wklęsło wyciętych bocznych ramion, oraz połączenie w zamknięte pokrycie wszystkich tak wyciętych promieniowych segmentów, w kompleksowym współdziałaniu z konstrukcją czaszy i zamierzonym mechanicznym wpływem sił napinających w kierunku promieniowym i obwodowym, tworzy geometrycznie idealny kształt pagody, przy w pełni otwartym i napiętym stelażu parasola.
166 720
166 720
166 720
166 720
Fig .8
166 720
Fig.1
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 1,00 zł.
Claims (6)
- Zastrzeżenia patentowe1. Parasol, zwłaszcza duży parasol, ogrodowy parasol, parasol stojakowy itp., z drążkiem parasola, z częścią drążka przesuwaną teleskopowo w drążku parasola, do której za pomocą koronki umocowane są przegubowo pręty czasy, oraz z wspornikami ukośnymi pomiędzy suwakiem przesuwanym wzdłuż drążka parasola i prętami czaszy, a także z pokryciem, przy czym przesuwana część połączona jest z gwintowanym trzpieniem ułożyskowanym w drążku parasola a suwak połączony jest z częścią drążka za pomocą giętkiego cięgła przechodzącego przez krążek zwrotny, znamienny tym, że ma dodatkową, przesuwaną wzdłuż części drążka /3/ koronkę /20/ jako nadkoronkę, do której przymocowane jest pokrycie umocowane do prętów czaszy, a nadkoronka /20/ posiada pręty naciskowe /22/, których dolne końce przeprowadzone są przez wspólną część prowadzącą /23/, wzdłuż części drążka /3/, przy czym przy drążku parasola /2/ znajduje się pierścieniowa podpora /25/ jako podparcie dla części prowadzącej /23/.
- 2. Parasol według zastrz. 1, znamienny tym, że nadkoronka /20/, pręty naciskowe /22/ i część prowadząca /23/ stanowią sztywny, stabilny zespół.
- 3. Parasol według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że pręty naciskowe /22/ przechodzą przez przelotowe otwory /27/ w koronce /4/ prętów czaszy.
- 4. Parasol według zastrz. 1, znamienny tym, że pierścieniowa podpora /25/ umieszczona jest na górnym końcu drążka /2/ parasola, i posiada elementy ustalające /26/ końce prętów naciskowych, przy czym elementy ustalające przestawne są w pionie.
- 5. Parasol według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że pręty naciskowe /22/, dla ograniczenia przesuwu nadkoronki /20/ posiadają opory /28/, które wykonane są w postaci zgrubień na prętach naciskowych /22/.
- 6. Parasol według zastrz. 1, znamienny tym, że promieniowe segmenty tekstylnego pokrycia po wzdłużnych bokach trójkątnego ukształtowania mają wklęsły kształt wycięcia.* * *
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4106221A DE4106221C1 (pl) | 1991-02-27 | 1991-02-27 | |
PCT/DE1992/000153 WO1992015217A2 (de) | 1991-02-27 | 1992-02-25 | Schirm, insbesondere grosschirm |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL297837A1 PL297837A1 (en) | 1993-07-26 |
PL166720B1 true PL166720B1 (pl) | 1995-06-30 |
Family
ID=6426034
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL92297837A PL166720B1 (pl) | 1991-02-27 | 1992-02-25 | Parasol, zwlaszcza duzy parasol PL PL PL PL PL PL PL |
Country Status (17)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5386842A (pl) |
EP (1) | EP0526615B1 (pl) |
JP (1) | JP2531914B2 (pl) |
KR (1) | KR950008302B1 (pl) |
AT (1) | ATE110237T1 (pl) |
AU (1) | AU646936B2 (pl) |
CA (1) | CA2081311C (pl) |
CZ (1) | CZ278789B6 (pl) |
DE (3) | DE4106221C1 (pl) |
DK (1) | DK0526615T3 (pl) |
ES (1) | ES2061338T3 (pl) |
GE (1) | GEP19971075B (pl) |
HU (1) | HU212402B (pl) |
PL (1) | PL166720B1 (pl) |
RU (1) | RU2088129C1 (pl) |
UA (1) | UA25966C2 (pl) |
WO (1) | WO1992015217A2 (pl) |
Families Citing this family (27)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO1995023532A1 (de) * | 1994-03-03 | 1995-09-08 | Glatz Ag | Standschirm |
FR2778194B1 (fr) * | 1998-04-30 | 2000-07-21 | Crealigne | Parasol autonome |
KR100365016B1 (ko) * | 1999-10-09 | 2002-12-16 | 주식회사 이드림텍 | 절첩식 텐트 |
FR2842401A1 (fr) * | 2002-07-17 | 2004-01-23 | Gerard Bregler | Parasol geant |
BE1015236A3 (nl) * | 2002-12-05 | 2004-11-09 | Brutsaert Trading Bv Met Beper | Inrichting voor het bedienen van een zonnescherm, regenscherm of dergelijke. |
US7481232B2 (en) * | 2003-08-28 | 2009-01-27 | American Holtzkraft, Inc | Main event umbrella |
EP1510145B1 (en) * | 2003-08-29 | 2011-05-11 | Dougan Clarke | Height adjustable umbrella assembly |
US20060151019A1 (en) * | 2005-01-07 | 2006-07-13 | Chong-Yi Lo | Electric spreading device for a parasol |
DE202005011579U1 (de) * | 2005-06-08 | 2006-07-20 | Kaltenbach, Günter | Schirm mit auf einem Standrohr angebrachtem Spanngestell für eine Bespannung |
WO2007018492A1 (en) * | 2005-07-22 | 2007-02-15 | Lenahan David G | Mechanism for opening and closing a canopy |
US7318443B1 (en) * | 2006-06-12 | 2008-01-15 | Joen-Shen Ma | Pagoda-shaped umbrella |
US7562666B2 (en) * | 2006-07-27 | 2009-07-21 | Chiaphua Components Limited | Motorized umbrella |
SI2048983T1 (sl) * | 2006-08-11 | 2016-05-31 | Sada S.A.S. Di Pirlo Alessandra & C. | Dežnik |
US7406976B1 (en) * | 2007-03-29 | 2008-08-05 | Chiaphua Components Limited | Winch-actuated umbrella |
TWM357222U (en) * | 2009-01-06 | 2009-05-21 | chuan-jin Yang | Transmission device for opening or closing umbrella |
CA2698206A1 (en) * | 2010-02-19 | 2011-08-19 | Robert F. Wise | Patio umbrella with air pump |
CN101836786B (zh) * | 2010-04-23 | 2011-09-21 | 陈进才 | 一种自动开合伞具 |
ES2375232A1 (es) * | 2011-12-16 | 2012-02-28 | Francisco Membrive Martínez | Parasol. |
US9655416B1 (en) | 2014-05-13 | 2017-05-23 | Dougan H. Clarke | Crank handle positioning assembly for an umbrella |
US10039353B2 (en) * | 2015-10-09 | 2018-08-07 | Current Products Corp. | Umbrella system |
US11910891B2 (en) | 2015-10-09 | 2024-02-27 | Current Products Corp. | Umbrella system |
US10716373B2 (en) * | 2016-08-23 | 2020-07-21 | Hedgehog Products Inc. | Foldable umbrella with dynamic rib structure |
WO2018068492A1 (zh) * | 2016-10-16 | 2018-04-19 | 宁波万汇休闲用品有限公司 | 遮蔽物结构 |
UA119682U (uk) * | 2016-12-27 | 2017-10-10 | Оу Юбісі Холдінг Груп | Розкладний навіс |
CN110271398A (zh) * | 2018-03-13 | 2019-09-24 | 唐旭 | 小型汽车轻便车伞 |
GB2585498B (en) * | 2018-12-31 | 2022-07-20 | Zhejiang Weige Arts & Crafts Co Ltd | Beach Umbrella for Facilitating Folding of Umbrella Surface |
US11910890B2 (en) | 2020-07-16 | 2024-02-27 | Current Products Corp. | Umbrella system |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2819725A (en) * | 1956-03-19 | 1958-01-14 | Troy Sunshade Company | Umbrella |
US3150671A (en) * | 1963-01-14 | 1964-09-29 | Robert C Hatcher | Tiltable umbrella |
US3870062A (en) * | 1974-04-22 | 1975-03-11 | Richard Larry Medlin | Illuminated pavilion umbrella |
DE2803857C3 (de) * | 1978-01-30 | 1980-08-28 | Kortenbach & Rauh Kg, 5650 Solingen | Schirm |
US4319600A (en) * | 1980-08-21 | 1982-03-16 | Hugo Roche | Umbrella |
US4424824A (en) * | 1982-07-20 | 1984-01-10 | Becher Textil- Und Stahlbau Gmbh | Garden and market umbrella |
FR2557909B1 (fr) * | 1984-01-06 | 1988-08-12 | Dalo Jean | Abri leger en forme de tente. |
-
1991
- 1991-02-27 DE DE4106221A patent/DE4106221C1/de not_active Expired - Fee Related
- 1991-02-27 DE DE9113212U patent/DE9113212U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1992
- 1992-02-25 RU RU9292016413A patent/RU2088129C1/ru active
- 1992-02-25 CA CA002081311A patent/CA2081311C/en not_active Expired - Fee Related
- 1992-02-25 WO PCT/DE1992/000153 patent/WO1992015217A2/de active IP Right Grant
- 1992-02-25 DE DE59200411T patent/DE59200411D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1992-02-25 DK DK92905553.1T patent/DK0526615T3/da active
- 1992-02-25 JP JP4504867A patent/JP2531914B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-25 AU AU13268/92A patent/AU646936B2/en not_active Ceased
- 1992-02-25 EP EP92905553A patent/EP0526615B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-25 AT AT92905553T patent/ATE110237T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-02-25 UA UA93003693A patent/UA25966C2/uk unknown
- 1992-02-25 HU HU9203228A patent/HU212402B/hu not_active IP Right Cessation
- 1992-02-25 US US07/940,896 patent/US5386842A/en not_active Expired - Fee Related
- 1992-02-25 PL PL92297837A patent/PL166720B1/pl unknown
- 1992-02-25 ES ES92905553T patent/ES2061338T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-25 GE GEAP19922371A patent/GEP19971075B/en unknown
- 1992-02-25 CZ CS923132A patent/CZ278789B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-10-27 KR KR92702676A patent/KR950008302B1/ko not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2081311A1 (en) | 1992-08-28 |
EP0526615B1 (de) | 1994-08-24 |
DE59200411D1 (de) | 1994-09-29 |
US5386842A (en) | 1995-02-07 |
HU9203228D0 (en) | 1993-03-01 |
DK0526615T3 (da) | 1995-02-20 |
UA25966C2 (uk) | 1999-02-26 |
EP0526615A1 (de) | 1993-02-10 |
HU212402B (en) | 1996-06-28 |
WO1992015217A2 (de) | 1992-09-17 |
DE4106221C1 (pl) | 1992-08-20 |
CA2081311C (en) | 1996-06-04 |
KR950008302B1 (en) | 1995-07-27 |
CZ278789B6 (en) | 1994-06-15 |
AU646936B2 (en) | 1994-03-10 |
PL297837A1 (en) | 1993-07-26 |
CZ313292A3 (en) | 1993-01-13 |
ES2061338T3 (es) | 1994-12-01 |
WO1992015217A3 (de) | 1992-11-26 |
RU2088129C1 (ru) | 1997-08-27 |
HUT67433A (en) | 1995-04-28 |
GEP19971075B (en) | 1997-10-27 |
DE9113212U1 (de) | 1992-04-02 |
AU1326892A (en) | 1992-10-06 |
JP2531914B2 (ja) | 1996-09-04 |
JPH05505135A (ja) | 1993-08-05 |
KR937000027A (ko) | 1993-03-13 |
ATE110237T1 (de) | 1994-09-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL166720B1 (pl) | Parasol, zwlaszcza duzy parasol PL PL PL PL PL PL PL | |
US5806547A (en) | Combination umbrella and gazebo | |
EP3930530B1 (en) | Wind-lift-eliminating umbrella | |
PL166648B1 (pl) | Parasol, zwlaszcza parasol stojacy PL PL PL PL PL PL PL | |
US6014980A (en) | Free-arm canopy | |
KR100186658B1 (ko) | 우산, 특히 직립우산 | |
US5579797A (en) | Foldable canopy support | |
EP0200571B1 (en) | Garden or sun umbrellas | |
US8156952B2 (en) | Portable tent | |
US10426234B1 (en) | Multi-angle multi-function umbrella | |
RU2754657C2 (ru) | Складная палатка, содержащая две зонтовые конструкции | |
CN216627699U (zh) | 一种遮阳伞 | |
US20110088735A1 (en) | Weather-resistant umbrella or parasol having extensible compartmented and independent openings | |
PT888071E (pt) | Guarda-sol com base de apoio | |
US7513267B2 (en) | Umbrella | |
GB2054002A (en) | Tent | |
CN210299841U (zh) | 便于调节的吊伞 | |
US4638827A (en) | Folding umbrella | |
KR20130063602A (ko) | 우산 | |
KR101089253B1 (ko) | 파라솔장치 | |
EP2159350A1 (en) | Collapsible shelter | |
RU68026U1 (ru) | Складное тентово-стержневое укрытие (варианты) | |
JP2022024485A (ja) | 自立式日除け | |
RU19297U1 (ru) | Складной зонтичный навес | |
CN116249463A (zh) | 遮蔽结构 |