PL160853B1 - nie do prowadzenia tasmy w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowejktóry jest polaczony z silnikiem odbierajacym syg- PL PL PL - Google Patents

nie do prowadzenia tasmy w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowejktóry jest polaczony z silnikiem odbierajacym syg- PL PL PL

Info

Publication number
PL160853B1
PL160853B1 PL1988274711A PL27471188A PL160853B1 PL 160853 B1 PL160853 B1 PL 160853B1 PL 1988274711 A PL1988274711 A PL 1988274711A PL 27471188 A PL27471188 A PL 27471188A PL 160853 B1 PL160853 B1 PL 160853B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
belt
slider
press
loop
elongated
Prior art date
Application number
PL1988274711A
Other languages
English (en)
Other versions
PL274711A1 (en
Inventor
David V Lange
Arnold J Roerig
Dale A Brown
Original Assignee
Beloit Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beloit Corp filed Critical Beloit Corp
Publication of PL274711A1 publication Critical patent/PL274711A1/xx
Publication of PL160853B1 publication Critical patent/PL160853B1/pl

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F3/00Press section of machines for making continuous webs of paper
    • D21F3/02Wet presses
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F3/00Press section of machines for making continuous webs of paper
    • D21F3/02Wet presses
    • D21F3/0209Wet presses with extended press nip
    • D21F3/0218Shoe presses
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21FPAPER-MAKING MACHINES; METHODS OF PRODUCING PAPER THEREON
    • D21F1/00Wet end of machines for making continuous webs of paper
    • D21F1/36Guiding mechanisms
    • D21F1/365Guiding mechanisms for controlling the lateral position of the screen

Landscapes

  • Paper (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)

Abstract

1 Urzadzenie do prowadzenia tasm y w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowej, zawierajace rame, obrotowy walec oporowy z wzdluzna osia obrotu i ruchom a powierzchnia dociskowa, przy czym walec oporowy zamontowany jest w ramie, a w obszarze wy- dluzonego chwytu sa ulozone filc, tasm a i wstega papie- rowa, uksztaltowane w postac petli, zas wewnatrz petli utworzonej przez tasm e jest umieszczony slizgacz oraz belka podporowa slizgacza usytuowana po przeciwnej stronie wzgledem walca oporowego, znamienne tym, ze zawiera czujnik (4 8) polozenia krawedzi tasmy (4 4), który jest polaczony z silnikiem (5 4) odbierajacym syg- naly z czujnika ( 4 8), przy czym silnik (5 4) j est polaczo- ny z b e lk a podporow a (3 0) slizg a cza ( 4 0) za posrednictwem sruby (5 6) do nadaw ania skosnego ustawienia slizgacza (4 0) wzgledem walca oporowego ( 10) i zmieniania toru przesuwu tasmy ( 4 4) w obszarze wydluzonego chwytu 5. Sposób prowadzenia tasmy w prasie z wydlu- zonym chwytem wstegi papierowej, w którym tasme uformowana w postac petli prowadzi sie pomiedzy wal- cem oporowym i slizgaczem umieszczonym wewnatrz petli tej tasmy, znamienny tym, ze kontroluje sie po- przeczne polozenie tasmy podczas jej wzdluznego prze- suwu w prasie i wytwarza sie sygnal wskazujacy jej poprzeczne polozenie, po czym na podstawie otrzyma- nego sygnalu ustawia sie skosnie slizgacz wzgledem walca oporowego i przesuwa sie tasme, przechodzaca przez chwyt prasy, w kierunku do jej srodka. FIG . 1 PL PL PL

Description

Przedmiotem oynalazku jest sposób prooadzenia taśmy o prasie z oydłużonym choytem wostęgi papierooej i urządzenie do prooadzenia taśmy o prasie z oydłużonym choytem ostęgi papierooej.
Przedstaoione rozwiązanie odnosi się do prasy typu, znanego o przemyśle papieΓniccym jako prasa z oydłużonym ch^^tem, o którym ostęga papieru jest prze160 853 suwana przez obszar styku między powierzchniami ruchomymi, stanowiącymi powierzchnie obracającego się walca oraz filcu i powierzchnią taśmy, dociskaną za pośredniciwem ślizgacza, którego powierzchnia czołowa jest wyprofilowana odpowiednio do łukowego wycinka powierzchni tego walca obrotowego.
Prasy tego typu z wydłużonym chwytem mimo, ze są w przemyśle papierniczym stosunkowo nowe, to jednak dość często są włączane do różnych instalacji i układów. Na wszystkich prasach tego typu jest stosowana co najmniej jedna elastyczna taśma uformowana w postać pętli, przechodząca przez obszar chwytu ze wstęgą papierową i z co najmiej jednym filcem. Jedna strona taśmy styka się ze wstęgą papierową lub ficcem, a druga strona jest przesuwana ślizgowo po elemencie niendomym, zwykle stanowiącym ślizgacz, stanowiącym powierzchnię dociskową.
Ze względu na to, że elementy maszyny papierniczej nie są ustawione dokładnie wzdłuż jednej osi i w związku z nieuniknionymi odchyleniami, nawet niewielkimi, wzdłuż kierunku poprzecznego maszyny papierniczej oraz innych niewielkich odchyleń od tolerancji konstrukcyjnych lub w działaniu maszyny, taśma, w trakcie pracy maszyny ma tendencję do przesuwania się w jedną lub drugą stronę urządzenia. W przeszłości tę wadę korygowano przy użyciu różnych środków, na przykład przez stosowanie ruchomych rolek prowadzących, które usytuowano wewnątrz uformowanej pętli taśmy. W innym rozwiązaniu prowadzenia taśmy za stosowano podniesienie krawędzi taśmy poprzez obrotową tarczę umieszczoną na obu końcach prasy, która utrzymuje krawędzie taśmy w wymaganym położeniu względem wydłużonego chwytu prasy w trakcie jej pracy. Stosowano również płyty prowadzące wewwnąrz uformowanej pętli taśmy dla utrzymania jej w odpowiednim położeniu względem chwytu.
Znane rozwiązania utrzymywania taśmy w żądanym położeniu w trakcie cyklu roboczego prasy z wydłużonym chwytem posiadają poważne niedogodności. Przykładowo rolki lub płyty prowadzące umieszczone wewinąrz uformowanej pętli taśmy wymggją dodatkowego oprzyrządowania i wytwarzają dodatkowe tanie lub naciąg taśmy w trakcie jej prowadzenia.
Prowadnica taśmy zawierająca tarczę obrotową po jednej ze stron taśmy, chociaż zapewnia jej najkorzystniejsze prowadzenie, to jednak posiada mankament, ponieważ, w celu zapewnienia efektywnej pracy tarcza musi być odchylona osiowo na zewnątrz przykładowo za pośredniciwem sprężyn, tak że taśma jest napięta w kierunku poprzecznym maszyny. Rozwiązanie to powoduje naprężenie taśmy i zwiększa jej zuzycie, gdyż taśma jest wyginana w chwycie w kierunku osi wzdłużnej, będąc jednocześnie odchylana na zewnątrz przez obracające się tarcze.
Sposób taśmy w prasie z wydłużonym chwytem wstęgi papierowej, według wynalazku, w którym taśmę uformowaną w postać pętli prowadzi się pom^dzy walcem oporowym i ślizgaizem umeszczonjm ^^e^nnirz pętli tej taśmy charakteryzuje się tym, ze kontroluje się poprzeczne położenie taśmy podczas jej wzdłużnego przesuwu w prasie 1 wytwarza się sygnał wskazujący jej poprzeczne położenie, po czym na podstawie otrzymanego sygnału ustawia się skośnie ślizgacz względem walca oporowego i przesuwa się taśmę, przechodzącą przez chwyt prasy, w kierunku do jej środka.
Urządzenie do prowadzenia taśmy w prasie z wydłużonym chwytem wstęgi papierowej , według wynalazku, zawiera ramę, obrotowy oporowy z wzdłużną osią obrotu i ruchomą powierzchnię dociskową, przy czym walec oporowy zamontowany jest w ramie, a w obszarze wydłużonego chwytu są ułożone filc, taśma 1 wstęga papierowa, uksztaHowane w postać pętli, zaś wewnnąrz pętli utworzo4
160 853 nej przez taśmę jest umeazczony ślizgacz oraz belka podporowa ślizgacza usytuowana po przeciwnej stronie względem walca oporowego. Urządzenie charakteryzuje się tym, że zawiera czujnik położenia krawędzi taśmy, który jest połączony z silnikiem odbierającym sygnały z czujnika, przy czym silnik jest połączony z belką podporową ślizgacza za pośrednictwem śruby do nadawania skośnego ustawienia ślizgacza względem walca oporowego i zmeniania toru przesuwu taśmy w obszarze wydłużonego chwytu.
Korzystnie na belce podporowej ślizgacza osadzony jest blok tłokowy, przy czym blok tłokowy ma szerokość równą długości wzdłużnej osi walca oporowego.
Korzystnie po obu stronach belki podporowej ślizgacza są usytuowane pręty podtrzymujące, łączące belkę podporową z ramą, w której zamontowany jest walec oporowy, przy czym pręty podtrzymujące mają strzemlączka do skośnego ustawienia ślizgacza względem powierzchni walca oporowego.
Korzystnie czujnik zawiera wodzik płytkowy stykający się z krawędzią taśmy, połączony z zespołem kontrolnym i poprzez przewód z silnikeem sprzężonym ze śrubą, połączoną z belką podporową ślizgacza, do poprzecznego przemieszczania belki podporowej i ślizgacza i zmiany położenia ułożonej wzdłuż niego taśmy.
Sposób prowadzenia taśmy, według wynalazku, oraz zastosowanie urządzenia według wynalazku umożżiwia utrzymanie taśmy w ó:r<^<^l£t¥^e położeniu względem osi wzdłużnej maszyny papierniczej, bez w;cfftOywtnia dodatkowego tarcia i naciągu tej taśmy. Sprzyja to bardziej równomiernemu odwoomeniu wstęgi papierowej i minejszemu zużyciu taśmy.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia prasę z wydłużonym chwytem, w widoku od końca z uwidocznionym ślizgaczem zamontowanym do wykonywaiHa ruchu ukośnego względem powierzchni walca oporowego, fig. 2 - ślizgacz w widoku z góry, schematycznie ukazujący jego Masowane położenie względem osi obrotu walca oporowego.
Przedstawiony na fig. 1 walec oporowy 10 prasy z wydłużonym chwytem zamontowany jest wraz z obudową nośną 12 poprzez skręcenie na obu jej końcach do krótkiej belki 14 walca oporowego 12, która z kolei jest przymocowana do odpowtadającego jej boku ramy 16 prasy papierniczej. Krótka belka 14 usytuowana jest w tak zwanym kierunku maszyny, to jest kierunku przemieszczania taśmy papieru w trakcie jej formowania w maszynie papierniczej. Na obu końcach walca oporowego 10, na krótkiej belce 14 zamontowana jest para strzemiączek 18 po jednym po każdej stronie obu końców walca oporowego 10 zaś z każdym z tych strzemiączek 18 połączony jest przegubowo pręt podpierający 20, skieżotalc w dół. Drugi koniec pręta podpierającego 20 jest przegubowo połączony ze strzemi^ą^cs^k^im 22 usytuwwanym na odpowiednim końcu dolnej belki 24 po każdej stronie ramy 16 prasy.
Strzemlączka 18, 22 zapewniają ruch obrotowy prętów 20 w kierunku poprzecznym maszyny, prostopadłym do kierunku maszyny. Górne i dolne końce prętów podpierających 20 są z kolei osadzone przegubowo w strzemlączkach 18, 22 za pośredlictwem odpowwadających im górnych nasad sprzęgających 26 i dolnych nasadek sprzęgających 28, dla iapewnienia obrotowego ruchu prętów 20 w kierunku maszyny.
Na obu końcach dolnej belki 24 jest zamontowana belka podporowa 30, usytuowana wzdłuż kierunku poprzecznego m^zyny, przy czym jej wzdłużna oś 32 jest równoległa do wzdłużnej osi 34 obrotu walca podporowego 10. Na belce podporowej 30 osadzony jest blok tłokowy 36, który ma równy z nią zasięg
160 853 w kierunku poprzecznym maszyny. Jak to jest znane w prasach z wzdłużnym chwytem blok tłokowy 36 zawiera otwarte wgłębienie skieoowane do chwytu prasy, w którym osadzony jeat tłok 38 wykonu jący ruch posuwisto-zwrotny wskutek działania płynu pod ciśnieniem na jego dolną powierzchnię we wgłębieniu. Boki tłoka 38 są uszczelnione w ruchu śizggowym tak, że znajdujący Bię pod ciśnieniem płyn nie wydootaje się poza boki pracującego tłoka 38.
Na wierzchołku tłoka 38 osadzony jest nieuuchomy ślizgacz 40. Górna jego powierzchnia ma kształt wklęsły odpowwadający zakrzywionej powierzchni przylegającego do niego walca podporowego 10, albo ma zarys powierzchni o proMeniu minimalnie większym, zapewniającym powstanie niewielkiej szczeliny przy jago krawędzi przedniej lub tylnej względem przesuwu taśmy, umozżiwOającij wprowadzenie płynu smarującego pomiędzy taśmę i powierzchnię ślizgacza 40.
V swoim zwykłym położeniu roboczym, ślizgacz 40 w kierunku poprzecznym mszyny ma szerokość równą osi obrotu 34 walca oporowego 10 i osi wzdłuż nej belki podporowej 30. W korzystnym przykładzie wykonania, ślizgacz 40 jest obrotowo zamontowany na tłoku 38 przy pomocy małego cylindrycznego pręta 42, którego oś w^d^itutna ma także długość równą osi obrotu 34 walca oporowego 10 oraz wzdłużnej osi 32 belki podporowej 30.
Nad górną powwerzchnią ślizgacza 40 i dokoła belki podporowej 30 jest ułożona w postaci pętli giętka taśma 44.
Zwwkle taśma 44 jest ukształtwana z tkanej maty pokrytej składnikim elastemeΓycznym, na przykład gumą. Taśma 44, belka podporowa 33, pręty podpierające 20, blok tłokowy 36 i ślizgacz 40 łącznie stanowią zespół obciążający 46 prasy z wydłużonym chwytem. Taśma 44 z wydłużonym chwytem jest ułożona w kierunku poprzecznym maszyny pomiędzy dolnymi belkami 24 prasy, po obu jej stronach zasadniczo wzdłuz całej długości ślizgacza 40. Na obwodzie uformowanej pętli taśmy 44 usytuowany jest czujnik 48 położenia krawędzi taśmy, który zawiera, na przykład, wodzik płytkowy lub łopatkę 50 osadzoną w zespole kontronnym 52, który przekazuje sygnały przewodem 53 do uruchomiania silnika 54 przesuwającego pętlę taśmy 44 w jedną lub drugą stronę, w zależności od położenia krawędzi taśmy 44 w stosunku do wcześniej ustalonego, środkowego położenia taśmy 44 w prasie. Silnik 54 jest przymocowany do pionowej belki ramy 16 prasy, a jego wał napędowy połączony jest ze śrubą 56, której jeden koniec połączony jest ze wspornikiem 58 przymocowanym do ramy 16. Drugi koniec śruby 56 połączony jest z dolną belką 24 prasy. Połączenie dolnej belki 24 z belką pionową ramy 16 poprzez silnik 54, śrubę 56 i wspornik 58 stabilizuje zespół obciążający 46 wydłużonego chwytu względem walca oporowego 10.
W czasie działania tłok 38 jest uruchamiany przez płyn hydrauliczny podawany na przykład przez pompę /nie pokazaną/ dla dociśnięcia ślizgacza 40 do powwerzchni walca oporowego 10 poprzez wstęgę papierową W i filc P, umeszczone pomiędzy taśmą 44 i powierzchnią walca oporowego 10. W trakcie przechodzenia wstęgi papieru W, filcu P i taśmy 44 przez obszar chwytu, utworzonego pomiędzy wklęsłym zarysem ślizgacza 40 i powwerzchnią walca oporowego 10, woda ze wstęgi papierowej W jest wyciskana do filcu P. Wstęga papierowa W zostaje więc sprasowana i osuszona w dalszym etopniu w trakcie przechodzenia taśmy 44, filcu P i wstęgi W przez wydłużony chwyt, który jest utworzony przez łukową powwerzchnię, zawartą w kącie Jj ślizgacza 40 i walca oporowego 10. Kierunek przesuwu taśmy 44, filcu P i wstęgi papierowej W odpowiada kierunkowi strzałki 60 na walcu oporowym 10. Siła dociskająca taśmę 44, filc P
160 853 i wstęgę papierową W do powierzchni walca oporowego 10 poprzez działanie dociskowe ślizgacza 40 wytwarza siłę napędową przesuwającą taśmę 44 wzdłuz jej toru pętlowego.
Jeśli, w trakcie przesuwu, taśma 44 zaczyna przemieszczać się w kierunku wzdłużnym poza ^^i^i^eiczone miejsce po obu stronach prasy z wydłużonym chwytem, /tzn. w kierunku poprzecznym maszyny/ ruch taki zostaje wykryty przez wodzik płytkowy 50 zespołu kontrolnego 52, którego sygnał jest przekazany do silnika 54 wprawiającego śiubę 56 w ruch obrotowy w takim kierunku, ze koniec ślizgacza 40 jest przemieszczany w położenie ukośne wskutek połączeń przegubowych prętów podpierających 20 w takim kierunku, że przemieszczająca się taśma 44 dzięki sioom tarcia wynikającym ze styku z powierzchnią ślizgacza 40 jest zmuszana do przesunięcia do wewnątrz w kierunku środka maszyny papierniczej, to znaczy środka prasy z wydłużonym chwytem.
To zukosowane przesunięcie jest przedstawione w powiększeniu na fig. 2 jako kąt Ji pomiędzy wzdłużną osią 34 walca oporowego 10 oraz wzdłużną osią ślizgacza 40. Ukosujący ruch przed stawiony jest dwustronną strzałką 43.
W odniesieniu do fig. 1, ruch ukosujący jest dokonywany w płaszczyźnie poziomej, stycznej do walca oporowego 10 w punkcie, w którym płaszczyzna przechodząca przez jego wzdłużną oś 34 obrotu i wzdłużną oś 32 belki podporowej 30 przecina jego powwerzchnię. Jednakże, wskutek ruchu przegubowego prętów podtrzymujących 20 w połączeniu z obracaniem wklęsłej powierzchni ślizgacza 40 względem poiww^Jrzchni malca oporowego 10, rzeczywisty ruch ukosujący może nie występować w dokładnie poziomej płaszczyźnie.
Sposób prowadzenia taśmy w prasie z wydłużonym chwytem wstęgi papierowej polega na tym, że kontroluje się za pomocą czujnika 48 poprzeczne położenie taśmy 44 podczas jej przemieszczania wzdłuż mszyny papierniczej· Czujnik 48 wykrywa położenie krawędzi taśmy 44 w kierunku poprzecznym.
Sygnał z czujnika przekazuje się do zespołu kontrolnego 52, a następnie poprzez przewód 53 do silnika 54. Uruchamia się silnik 54, a za jego pośrednictwem śrubę 56 i ustawia się skośnie ślizgacz 40 względem walca oporowego 10. Poprzez takie wzajemne usytuowanie ślizgacza 40 i walca oporowego 10 przesuwa się taśmę 44, przemieszczającą się w obszarze wydłużonego chwytu maszyny, w kierunku do środka, ustawiając ją wzdłuż osi przesuwu w maszynie.
Możliwe są różne mooyyfkacje rozwiązania według wynalazku, bez odchodzenia od jego istoty i wychodzenia poza jego zakres. Ha przykład silnik 54. śruba 56 i wspornik 58 mogą być zamontowane po obu stronach zespołu kontrolnego 52 dla zwiększenia stabilności i sterowania operacyjnego. Także dla ruchomego podpierania zespołu obciążającego 46 można zastosować inne środki niż pręty podpierające 20 i przegubowe strzemiączka 18, 22. można zukosować powierzchnię walca oporowego 10 względem poiww^rzchni ślizgacza.

Claims (5)

1. Urządzenie dt prtoadzenia taśmy o prasie z oydłużonym choytem ostęgi papierooej, zawierające ramę, tbrttooy oalec tptrooy z ozdłużną teią tbrttu i ruchomą ptwOerzchnią dtciskooą, przy czym oalec optrooy zamonttoany jest o ramie, a o tbszarze oydłużonego choytu są ułożone filc, taśma i ostęga papierooa, ukształtOTane o postać pętli, zaś oerantrz pętli utoorztnej przez taśmę jest umieszczony ślizgacz traz belka ptdptrooa ślizgacza usytuooana po przecionej stronie ozględem oalca tptrtwegt, znamienne tym, że zaoiera czujnik /48/ ptłtżenia kraoędzi taśmy /44/, który jest ptłączony z silnikiem /54/ tdbierającym sygnały z czujnika /48/, przy czym silnik /54/ jeBt połączony z belką ptdptrooą /30/ ślizgacza /40/ za pośrednictwem śruby /56/ dt nadaoania skośnego ustaoienia ślizgacza /40/ ozględem oalca oporooigt /10/ i zmeniania ttru przesuou taśmy /44/ o tbszarze oydłużonego choytu.
2. Urządzenie oedług zastrz. 1,znamienne tym, że na belce podporooej /30/ ślizgacza /40/ osadzony jest blok tłokooy /36/, przy czym bltk tłokooy /36/ ma szerokość róoną długości ozdłużnej osi oalca tporooegt /10/.
3. Urządzenie oedług zastrz. 2, znamienne tym, żept obu stronach belki ptdptrooej /30/ ślizgacza /40/ są usytuooane pręty podtrzymujące /20/, łączące belkę podptrooą /30/ z ramą /16/, o której zamontooany jest oalec oporooy /10/, przy czym pręty podtrzymujące /20/ mają strzemiączka /18, 22/ dt skośnego ustaoienia ślizgacza /40/ względem powierzchni oalca tptrooego /10/.
4. Urządzenie oedług zastrz. 1, znamienne tym, że czujnik /48/ zawiera oodzik płytkooy /50/ styka jący się z kraoędzią taśmy /44/, połączony z zespołem kontrolnym /52/ i poprzez przeoód /53/ z silnikeem /54/, sprzężonym ze śrubą /56/, połączoną z belką ptdptrooą /30/ ślizgacza /40/, dt poprzecznego przemieszczania belki podporooej /30/ i ślizgacza /4-0/ i 2tó.any położenia ułożonej ozdłuz niego taśmy /44/.
5. Sposób prooadzenia taśmy o prasie z oydłużonym choytem ostęgi papierooej, o którym taśmę uformtoaną o postać pętli prtoadzi się pomiędzy oalcem oporooym i ślizgaczmm umieszczonym oewoątrz pętli tej taśmy, znamienny tym, że kontroluje się poprzeczne położenie taśmy podczas jej ozdłużnego przesuou o prasie i oytwoarza się sygnał oskazujący jej poprzeczne położenie, pt czym na podstaoie otrzymanego sygnału ustaoia się skośnie ślizgacz ozględem woalca oporooego i przesuoa się taśmę, przechodzącą przez chwyt prasy, o kierunku do jej środka.
PL1988274711A 1988-02-19 1988-09-16 nie do prowadzenia tasmy w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowejktóry jest polaczony z silnikiem odbierajacym syg- PL PL PL PL160853B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/157,674 US4790908A (en) 1988-02-19 1988-02-19 Extended nip press belt guide and method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL274711A1 PL274711A1 (en) 1989-09-18
PL160853B1 true PL160853B1 (pl) 1993-04-30

Family

ID=22564766

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1988274711A PL160853B1 (pl) 1988-02-19 1988-09-16 nie do prowadzenia tasmy w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowejktóry jest polaczony z silnikiem odbierajacym syg- PL PL PL

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4790908A (pl)
EP (1) EP0328844B1 (pl)
JP (1) JPH01213495A (pl)
KR (1) KR930007861B1 (pl)
CN (1) CN1011797B (pl)
BR (1) BR8804790A (pl)
CA (1) CA1317808C (pl)
DE (2) DE328844T1 (pl)
IN (1) IN170033B (pl)
MX (1) MX173208B (pl)
PL (1) PL160853B1 (pl)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI82274C (fi) * 1989-03-30 1991-02-11 Valmet Paper Machinery Inc Foerfarande foer varmpressning och torkningsanordning.
DE4102356C1 (pl) * 1991-01-26 1992-01-23 J.M. Voith Gmbh, 7920 Heidenheim, De
DE4110205C2 (de) * 1991-03-28 2000-09-21 Voith Gmbh J M Walzenpresse
DE4140876C2 (de) * 1991-12-11 1994-04-21 Voith Gmbh J M Walzenpresse
DE4140879A1 (de) * 1991-12-11 1993-06-17 Voith Gmbh J M Pressenpartie
DE59205598D1 (de) * 1992-01-28 1996-04-11 Voith Sulzer Papiermasch Gmbh Supportverbindungen zwischen zwei Walzen
SE502125C2 (sv) * 1993-12-02 1995-08-28 Valmet Karlstad Ab Kompakt stativering för en press i en pappers- eller kartongmaskin
FI101633B (fi) * 1994-02-04 1998-07-31 Valmet Paper Machinery Inc Pitkänippitelojen välinen kytkentärakenne ja menetelmä pitkänippiteloj en yhteenliittämisessä
DE4417760C2 (de) * 1994-05-20 1999-03-25 Voith Sulzer Papiermasch Gmbh Preßvorrichtung
FI107463B (fi) * 1996-06-05 2001-08-15 Metso Paper Inc Pitkänippitelan ja sen vastatelan välinen kytkentärakenne
US6085646A (en) * 1998-08-04 2000-07-11 Beloit Technologies, Inc. Multiple nip calender for a paper making machine
US6752908B2 (en) 2001-06-01 2004-06-22 Stowe Woodward, Llc Shoe press belt with system for detecting operational parameters
CA2469666A1 (en) * 2002-01-29 2003-08-07 Metso Paper, Inc. Processing device and method of operating the device for processing a coated or uncoated fibrous web
US7014733B2 (en) 2002-05-14 2006-03-21 Stowe Woodward L.L.C. Belt for shoe press and shoe calender and method for forming same
DE102005040722A1 (de) * 2005-08-27 2007-03-01 Voith Patent Gmbh Pressanordnung
DE102007005395A1 (de) 2007-02-03 2008-08-07 Voith Patent Gmbh Pressanordnung
FR2926823B1 (fr) * 2008-01-24 2010-06-11 Superba Sa Dispositif de positionnement du tapis transporteur en defilement dans des machines de traitement thermique de fils
FI123251B (fi) * 2011-10-14 2013-01-15 Metso Paper Inc Menetelmä ja sovitelma kuiturainakoneella sekä ohjelmistotuote
CN105002769B (zh) * 2015-08-11 2017-05-31 平湖荣成环保科技有限公司 一种造纸脱水装置

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA620276A (en) * 1961-05-16 D. Beachler Edward Guide palm oscillating device
DE267607C (pl) *
US2635475A (en) * 1950-08-17 1953-04-21 Beloit Iron Works Air-operated felt guide
US2777331A (en) * 1951-10-29 1957-01-15 Bertrams Ltd Automatic guides for travelling bands or belts
US2869866A (en) * 1955-12-27 1959-01-20 United States Steel Corp Self-centering roll
US3750920A (en) * 1971-04-05 1973-08-07 Gilbert & Nash Co Inc Web guide
US3775241A (en) * 1971-07-21 1973-11-27 Beloit Corp Device and method for finishing the contour of paper making rolls
US4173904A (en) * 1975-09-03 1979-11-13 S.P.A. Luigi Rizzi & C. Apparatus for automatically centering an endless band trained over two rolls
US4272317A (en) * 1979-11-01 1981-06-09 Beloit Corporation Roll bearing alignment
NL8001509A (nl) * 1980-03-13 1981-10-01 Arenco Pmb Bv Stuurinrichting.
FI65103C (fi) * 1982-05-05 1984-03-12 Tampella Oy Ab Laongzonspress foer en pappersmaskin
US4629061A (en) * 1983-10-11 1986-12-16 Rexnord Inc. Belt steering control system
DE3503819A1 (de) * 1984-12-21 1986-06-26 Sulzer-Escher Wyss GmbH, 7980 Ravensburg Hydraulischer pressschuh sowie dessen verwendung und betrieb

Also Published As

Publication number Publication date
DE3867830D1 (de) 1992-02-27
JPH01213495A (ja) 1989-08-28
MX173208B (es) 1994-02-09
KR930007861B1 (ko) 1993-08-20
US4790908A (en) 1988-12-13
CA1317808C (en) 1993-05-18
CN1035334A (zh) 1989-09-06
KR890013283A (ko) 1989-09-22
EP0328844B1 (en) 1992-01-15
JPH0364637B2 (pl) 1991-10-07
EP0328844A1 (en) 1989-08-23
DE328844T1 (de) 1990-03-22
BR8804790A (pt) 1990-05-08
IN170033B (pl) 1992-02-01
CN1011797B (zh) 1991-02-27
PL274711A1 (en) 1989-09-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL160853B1 (pl) nie do prowadzenia tasmy w prasie z wydluzonym chwytem wstegi papierowejktóry jest polaczony z silnikiem odbierajacym syg- PL PL PL
SU1072821A3 (ru) Пресс с удлиненным захватом дл прессовой части бумагоделательной машины
CA2102380C (en) Cutter assembly
CA1069551A (en) Material treating apparatus
US5554262A (en) Laser curtain edge tracking systems for papermaking machines
EP0259017B1 (en) Doctoring apparatus
US3870214A (en) Web tensioning device
JP3138929B2 (ja) ブランケットを備えた広巾ニッププレス及び同ブランケットの寿命延長方法
US4658615A (en) Roller flanging machine for metal strips and the like
MX2011009570A (es) Prensa de dos alambres.
CA2160479A1 (en) Device for releasing a product from a continuously circulating belt
US4662042A (en) Methods and apparatus for lubricating a cheek plate of a textile crimping mechanism
JP3488199B2 (ja) ウェブフォーミングワイヤの脱水ブレードバー用負荷要素
RU2287436C2 (ru) Устройство тянущего типа для подачи полотна материала в ролевую ротационную печатную машину
DE19642401A1 (de) Pressenanordnung
KR100742876B1 (ko) 강판절단기의 상부나이프위치 가변장치
CA2367178A1 (en) Process and device for continuous reeling of pulp sheet
CN217798099U (zh) 一种适应不同辊径的导卫固定装置
EP0009294A1 (en) Method and device for stretching webs of reticulate material
US4372106A (en) Drive system for yarn false twisting apparatus
CZ298590B6 (cs) Zarízení na zpracovávání pásu materiálu
GB1572859A (en) Seam rubbing machine
FI78947C (fi) Mekanisk avskaerningsanordning foer pappersbana.
KR100205647B1 (ko) 팩시밀리의 기록지 절단장치
CS203021B2 (en) Weaving loom