PL157017B1 - Movably centered toy - Google Patents

Movably centered toy

Info

Publication number
PL157017B1
PL157017B1 PL1987265916A PL26591687A PL157017B1 PL 157017 B1 PL157017 B1 PL 157017B1 PL 1987265916 A PL1987265916 A PL 1987265916A PL 26591687 A PL26591687 A PL 26591687A PL 157017 B1 PL157017 B1 PL 157017B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
base plate
plate
toy
locking
toy according
Prior art date
Application number
PL1987265916A
Other languages
English (en)
Other versions
PL265916A1 (en
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL265916A1 publication Critical patent/PL265916A1/xx
Publication of PL157017B1 publication Critical patent/PL157017B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63FCARD, BOARD, OR ROULETTE GAMES; INDOOR GAMES USING SMALL MOVING PLAYING BODIES; VIDEO GAMES; GAMES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • A63F9/00Games not otherwise provided for
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/06Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements
    • A63H33/08Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements provided with complementary holes, grooves, or protuberances, e.g. dovetails
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63HTOYS, e.g. TOPS, DOLLS, HOOPS OR BUILDING BLOCKS
    • A63H33/00Other toys
    • A63H33/04Building blocks, strips, or similar building parts
    • A63H33/06Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements
    • A63H33/08Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements provided with complementary holes, grooves, or protuberances, e.g. dovetails
    • A63H33/086Building blocks, strips, or similar building parts to be assembled without the use of additional elements provided with complementary holes, grooves, or protuberances, e.g. dovetails with primary projections fitting by friction in complementary spaces between secondary projections, e.g. sidewalls

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Toys (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zabawka rozwijająca aktywność.
Znane są, przeznaczone przede wszystkim dla bardzo małych dzieci zabawki tego rodzaju, zawierające podstawową płytę z przednią powierzchnią i rozmieszczonymi na niej usuwalnymi, zwłaszcza wymienialnymi jednostkami ruchomymi.
Określony zestaw ma dopasowane mechanicznie jednostki ruchome, które uruchamia się za pośrednictwem, korzystnie nieskomplikowanego ruchu wywołującego reakcje wizualną i akustyczną stanowiącą odpowiedź na to uruchomienie.
Znane zabawki tego rodzaju charakteryzują się niedogodnością polegającą na tym, że dziecko stosunkowo szybko wyrasta, a jego zainteresowanie zabawką z upływem czasu maleje, ponieważ oczekuje innej, nowej, bardziej złożonej zabawki.
Rozwiązanie według wynalazku stanowi nowe opracowanie zabawki rozwijającej aktywność i pobudzającej małe dzieci do zabawy niezależnie od ich rozwijania się oraz upływu czasu.
Zabawka według wynalazku rozwijająca aktywność, zawiera podstawową płytę z powierzchnią przednią i rozmieszczonymi na niej jednostkami ruchomymi. Jednostki te zawierają pierwsze i
157 017 drugie elementy sprzęgające rozmieszczone w stałych odległościach pomiędzy sobą z zapewnieniem ich dowolnego łączenia. Podstawowa płyta i sprzęgana z nią płyta sylwetkowa mają rozmieszczone na swoich powierzchniach w stałych odległościach pomiędzy sobą, co najmniej jedne z rodzajów elementów sprzęgających.
Jednostki ruchome mają postać prostopadłościanu z rozmieszczonymi na jego powierzchni górnej i dolnej elementami sprzęgającymi stanowiącymi wystające kołeczki, lub wgłębienia sprzęgające sąsiednie jednostki.
Na jednej stronie podstawowej płyty ma zamontowany rozłączony element blokujący, a na jej drugiej stronie ma płytę sylwetkową z gniazdami i języczkami ryglującymi. Element blokujący zawiera część gwintowaną, kołnierzową i łączącą nakrętkę, które współpracują z elementami sprzęgającymi jednostek ruchomych.
Zabawka według wynalazku ma układy blokujące stanowiące element blokujący z częścią kołnierzową i języczek ryglujący zawierający obrzeża rozszerzające się w kierunku do dołu wzdłuż strony górnej płytki sylwetkowej, który zamyka rozmieszczone w niej gniazda po osadzeniu w nich jednostki ruchomej w niej gniazda po osadzeniu w nich jednostki ruchomej z dwoma rzędami, wystających, sprzęgających kołeczków, przy czym języczek ryglujący usytuowany w gniazdach w pobliżu ich spodniej powierzchni na płycie sylwetkowej.
Część kołnierzowa jest stykowo sprzęgana z częścią grzbietową podstawowej płyty posiadającej na swojej spodniej powierzchni rozmieszczone w stałych odległościach pomiędzy sobą, rzędowo ustawione, sprzęgające wgłębienia. W obrzeżu pomiędzy rzędami, sprzęgających wgłębień ma usytuowaną część ścianki układu blokującego. Część kołnierzowa elementu blokującego jest usytuowana na powierzchni płyty podstawowej, z którą styka się jego powierzchnia posiadająca zarys ząbków.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schematycznie jedną z postaci wykonania zabawki rozwijającej aktywność w widoku z przodu, fig. 2-zabawkę z fig. 1w widoku z tyłu, fig. 3 - zabawkę z fig. 1, z usuniętymi z płyty podstawowej jednostkami ruchomymi i środkami nieruchomymi, a fig. 4 - schematycznie w widoku perspektywicznym jednostkę ruchomą.
Przedstawiona na fig. 3 w przykładzie wykonania zabawka według wynalazku zapewnia bardzo małym dzieciom uruchamianie jednostek ruchomych 1 - 6 w sposób mechaniczny, w wyniku którego dziecko słyszy, lub widzi odpowiedź i reakcje tych jednostek.
Jednostkę ruchomą 1 zawierającą oczy 21, 22, lub usta 23 uruchamia się za pośrednictwem oddzielnego wciśnięcia, lub odłączenia. Jednostka ruchoma 2 zawiera klapkę 24, która podnosi się i odsłania oczy 21, 22, kiedy naciśnie się nos 25. Jednostka ruchoma 3 zawiera tarczkę 26 z rozmaitymi rysami twarzy, które można zmieniać przez obracanie tarczki 26. Jednostka ruchoma 4 zawiera tarczkę obrotową 27 z kulką 28, zaś jednostka ruchoma 5 przykładowo ma tarczkę wycinkową 29, która za pośrednictwem ruchu obrotowego uruchamia przycisk środkowy 30. Natomiast jednostka ruchoma 6 posiada tarczkę 31, którą wprowadza się w ruch obrotowy w jednym kierunku odpowiednio do przesunięcia przycisku 32 dookoła tarczki.
Jednostki ruchome 1-6 stanowią określony przykład wykonania, natomiast każdy inny przykład stanowi wykorzystanie tej samej zasady. Zabawkę według wynalazku można użytkować w opisany powyżej sposób, który wzbudza zainteresowanie dziecka, nie tylko w ciągu stosunkowo krótkiego okresu jego rozwoju, lecz również znacznie dłużej, bowiem zabawka pobudza dziecko do podejmowania nowych zadań.
Zabawka rozwijająca aktywność zawiera podstawową płytę 7, której powierzchnia przednia ma sześć wgłębień do osadzania jednostek ruchomych 1 - 6. Podstawową płytę 7 wytwarza się korzystnie w formie wtryskowej, a podobnie i płytę sylwetkową 8, której trzy kontury są podobne do sylwetki ciała ludzkiego, lub zwierzęcego. Jednostki ruchome 1,2,3 stanowią głowę, natomiast jednostki ruchome 4, 5, 6 są przeznaczone do współdziałania i odpowiadają korpusowi ciała.
Dopóki dziecko jest zupełnie małe, dopóty jednostki ruchome 1 - 6 są rozmieszczone na płycie podstawowej 7 tak, iż dziecko nie może ich obrócić. W tym stadium użytkowania korzystnie zamocowuje się jednostki ruchome na drążkach kojca dziecięcego, co może następować za pomocą środków mocujących, uwidocznionych np. na fig. 2.
157 017
Jak to wynika z fig. 2, spodnia strona płyty podstawowej 7 jest zaopatrzona w wiele elementów sprzęgających stanowiących wgłębienia 9, a ponadto w układ blokujący zawierający element blokujący 10, część gwintowaną 11 (fig. 3) i kołnierzową 12 oraz łączącą nakrętkę 13. Część gwintowana 11 posiada zwoje gwintu, które wchodzą w odpowiedni nagwintowany otwór podstawowej płyty 7. W połączeniu tym uzyskuje się zaciśnięcie łączącej nakrętki 13 zapewniającej zamocowanie zabawki na drążku dziecięcego kojca. Zamocowanie to jest szczególnie niezawodne, ponieważ drążki kojca wchodzą pomiędzy rzędy sprzęgających wgłębień 9, stąd nie można obrócić podstawowej płyty 7 względem drążków. Korzystnie, jeśli obrzeże kołnierza 12 zawiera powierzchnie zwiększające tarcie względem sprzęgających wgłębień 9, np. o zarysie ząbków 14, aby zapobiec ruchowi kołnierza 12 względem drążków kojca.
Gdy dziecko staje się starsze, wówczas można usunąć jednostki ruchome 1 - 6 z płyty podstawowej 7 (fig. 3). Rozwiązanie takie umożliwia dziecku mechanicznie łączyć jednostki ruchome 1-6. Jednostki te są zaopatrzone w sprzęgające kołeczki, lub komplementarne środki sprzęgające. Na fig. 4 uwidocznione są sprzęgające kołeczki 15, dające się sprzęgać z wgłębieniami 9, które stanowią zwykle środki sprzęgające w układzie klocków. Komplementarne środki sprzęgające na spodniej powierzchni jednostek ruchomych 1 - 6 nie są widoczne na fig. 4, są to jednak znane środki w połączeniu z podobnymi klockami.
Małe dzieci muszą mieć takie rozwiązanie, które nie pozwala na usunięcie jednostek ruchomych 1 - 6, z płyty podstawowej. Rozwiązanie według wynalazku stanowi podstawową płytę 7 zawierającą na jej jednej stronie zamontowany rozłączny element blokujący, a na jej drugiej stronie ma płytę sylwetkową 8 z rozmieszczonymi w niej gniazdami dla osadzenia w nich jednostek ruchomych 1-6, które zabezpieczone są języczkami ryglującymi 16. W korzystnej postaci wykonania wynalazku górne krawędzie otworów w płytce sylwetkowej 8 wydłużają dystans w kierunku do dołu poniżej górnej krawędzi otworów w płycie podstawowej 7. Języczek ryglujący 16, jest odpowiednio dopasowany dla zapewnienia współpracy z dolną powierzchnią jednostki ruchomej 1 - 6, stąd jej usunięcie wymaga pewnego wysiłku.
Gdy zainteresowanie dziecka poszczególnymi jednostkami ruchomymi słabnie, może ono zacząć łączyć te jednostki ze sobą w rozmaity sposób. Możliwe jest także, aby dziecko posiadające zwykłe klocki, mogło je łączyć z opisanymi jednostkami ruchomymi, stąd może ono rozpocząć zestawianie wielu jednostek, a nawet więcej niż to wynika z przedstawionych jednostek 1 - 6. W związku z tym istotne jest to, aby spodnia powierzchnia płyty podstawowej 7 była zaopatrzona w sprzęgające wgłębienia 9, gdyż można usunąć płytę 7 z kojca i użytkować ją jako podstawę konstrukcyjną dla klocków po odkręceniu elementu nagwintowanego 11 z płyty 7.
Zabawka według wynalazku zwiększa ilość możliwych układów, stąd wzmaga zainteresowanie dziecka znacznie powyżej wieku, w którym normalnie słabnie zainteresowanie takimi blokami zabawkowymi.
©©©©©©©©©©© ©©©©©©©© ©©©©©©©©©© @©©@®®©®© @®®®®®@®@, © © © © © © © © © © © © © ® © © ® © ® © © © ® © © © © © ® ® © © © ©©©©©©©©
© © © © © © © © © © © © © © © © © © © '©©©©©©© ©©©Ο©©©© ®©©©©©©©© ©®©@©©©@© ©©©©©©©©©©
Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 5000 zł.

Claims (7)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Zabawka rozwijająca aktywność, zawierająca podstawową płytę, z powierzchnią przednią i rozmieszczonymi na niej usuwalnymi, zwłaszcza wymienialnymi jednostkami ruchomymi, znamienna tym, że jednostki ruchome (1 - 6) zawierają pierwsze i drugie elementy sprzęgające (9 i 15) rozmieszczone w stałych odległościach pomiędzy sobą z zapewnieniem ich dowolnego łączenia, zaś podstawowa płyta (7) i sprzęgana z nią płyta sylwetkowa (8) mają rozmieszczone na swoich powierzchniach, w stałych odległościach pomiędzy sobą, co najmniej jedne z rodzajów elementów sprzęgających (9 i 15).
  2. 2. Zabawka, według zastrz. 1, znamienna tym, że jednostki ruchome (11 - 6) mają postać prostopadłościanu z rozmieszczonymi na jego powierzchni górnej i dolnej elementami sprzęgającymi stanowiącymi wystające kołeczki (15), lub wgłębienia (9) sprzęgające sąsiednie jednostki.
  3. 3. Zabawka, według zastrz. 1, znamienna tym, że ma zamontowany na jednej stronie podstawowej płyty (7) rozłączny element blokujący (10), a na jej drugiej stronie ma płytę sylwetkową (8) z rozmieszczonymi w niej gniazdami i języczkami ryglującymi (16).
  4. 4. Zabawka, według zastrz. 3, znamienna tym, że element blokujący (10) zawiera część gwintowaną (11), kołnierzową (12) i łączącą nakrętkę (13), które współpracują z elementami sprzęgającymi (9 i 15) jednostek ruchomych (1 - 6).
  5. 5. Zabawka według zastrz. 3, znamienna tym, że ma układy blokujące stanowiące element blokujący (10) z częścią kołnierzową (12) i języczek ryglujący (16) zawierający obrzeża rozszerzające się w kierunku do dołu wzdłuż strony górnej płytki sylwetkowej (8), który zamyka rozmieszczone w niej gniazda po osadzeniu w nich jednostki ruchomej (1 - 6) z dwoma rzędami wystających sprzęgających kołeczków (15), przy czym języczek ryglujący (16) usytuowany jest w gniazdach w pobliżu ich spodniej powierzchni na płycie sylwetkowej (8).
  6. 6. Zabawka, według zastrz. 5, znamienna tym, że część kołnierzowa (12) jest stykowo sprzęgana z częścią grzbietową podstawowej płyty (7) posiadającej na swojej spodniej powierzchni, rozmieszczone w stałych odległościach pomiędzy sobą, rzędowo ustawione, sprzęgające wgłębienia (9), przy czym w obrzeżu pomiędzy rzędami, sprzęgających wgłębień (9) ma usytuowaną część ścianki układu blokującego.
  7. 7. Zabawka, według zastrz. 6, znamienna tym, że część kołnierzowa (12) elementu blokującego (10) jest usytuowana na powierzchni płyty podstawowej (7), z którą styka się jego powierzchnia posiadająca zarys ząbków (14).
PL1987265916A 1986-05-29 1987-05-27 Movably centered toy PL157017B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DK251686A DK160859C (da) 1986-05-29 1986-05-29 Legetoejsaktivitetscenter

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL265916A1 PL265916A1 (en) 1988-06-09
PL157017B1 true PL157017B1 (en) 1992-04-30

Family

ID=8112924

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1987265916A PL157017B1 (en) 1986-05-29 1987-05-27 Movably centered toy

Country Status (35)

Country Link
US (1) US4897066A (pl)
EP (1) EP0247515B1 (pl)
JP (1) JP2512508B2 (pl)
KR (1) KR970000433B1 (pl)
CN (1) CN1012559B (pl)
AR (1) AR243090A1 (pl)
AT (1) ATE71550T1 (pl)
AU (1) AU601444B2 (pl)
BG (1) BG49375A3 (pl)
BR (1) BR8707322A (pl)
CA (1) CA1278189C (pl)
CZ (1) CZ394487A3 (pl)
DD (1) DD259568A5 (pl)
DE (1) DE3775984D1 (pl)
DK (1) DK160859C (pl)
ES (1) ES2029810T3 (pl)
FI (1) FI91600C (pl)
GR (1) GR3004075T3 (pl)
HK (1) HK196296A (pl)
HU (1) HU207461B (pl)
IE (1) IE60200B1 (pl)
IL (1) IL82494A0 (pl)
IN (1) IN166725B (pl)
MA (1) MA20990A1 (pl)
MX (1) MX168752B (pl)
MY (1) MY100937A (pl)
NZ (1) NZ220402A (pl)
PH (1) PH24816A (pl)
PL (1) PL157017B1 (pl)
PT (1) PT84967B (pl)
SU (1) SU1685254A3 (pl)
TN (1) TNSN87073A1 (pl)
TR (1) TR23289A (pl)
WO (1) WO1987007171A1 (pl)
ZA (1) ZA873437B (pl)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2211103A (en) * 1987-12-18 1989-06-28 Flaxman Binns Frances Julia Toy or games equipment
DK173398B1 (da) * 1994-09-29 2000-09-18 Lego As Emballage til et konstruktionsbyggesæt
WO1997026961A1 (en) * 1996-01-26 1997-07-31 Irwin Toy Limited Stacking block game and game blocks therefor
US6129605A (en) * 1997-09-24 2000-10-10 Parvia Corporation Modular base units for a toy building set
US5951356A (en) * 1997-10-27 1999-09-14 Parvia Corporation Modular lattice substructure for a toy building set having columns and foundations
US5924905A (en) * 1997-09-24 1999-07-20 Parvia Corporation Modular terrain for a toy building set
US5947787A (en) * 1997-09-24 1999-09-07 Parvia Corporation Modular lattice substructure for a toy building set
US5993283A (en) * 1997-09-30 1999-11-30 Parvia Corporation Modular buildings for a toy building set
US6007401A (en) * 1997-10-03 1999-12-28 Parvia Corporation Optoelectric remote control apparatus for guiding toy vehicles
US5865661A (en) * 1997-10-03 1999-02-02 Parvia Corporation Toy vehicular drive apparatus
US6102770A (en) * 1997-10-03 2000-08-15 Parvia Corporation Toy vehicular electromechanical guidance apparatus
US6012957A (en) * 1997-10-27 2000-01-11 Parvia Corporation Single beam optoelectric remote control apparatus for control of toys
CN1206013C (zh) 2000-01-07 2005-06-15 帕克诺比合作公司 由活动引导的叠片游戏
WO2001051145A1 (en) 2000-01-07 2001-07-19 Pokonobe Associates Stacking block game
US6659777B1 (en) 2000-09-05 2003-12-09 Tammy Rondeau Automobile activity screen
US20040198140A1 (en) * 2003-02-12 2004-10-07 Earl Barber Building block play system
US6893316B2 (en) * 2003-05-08 2005-05-17 Mattel, Inc. Toys with mechanical interaction and method of using the same
GB0424645D0 (en) * 2004-11-08 2004-12-08 Genie Toys Plc Reconfigurable toy
CA2544919A1 (en) * 2005-12-29 2007-06-29 Mattel, Inc. Entertainment device with soft goods play implements and housing
US7669551B2 (en) * 2007-01-26 2010-03-02 Worldwise, Inc. Pet activity system
KR101579630B1 (ko) * 2008-02-05 2015-12-22 레고 에이/에스 게임 주사위
US8920207B2 (en) * 2009-09-30 2014-12-30 Mattel, Inc. Block toy playset with dynamic building surface
EP3055041A4 (en) * 2013-09-11 2017-07-26 Patrick Lafleche Display for toy building elements
RU182612U1 (ru) * 2017-06-20 2018-08-23 Юрий Сергеевич Пефтиев Набор конструкторских элементов "мего"
CN109529373A (zh) * 2018-10-22 2019-03-29 独山县教育局 一种幼儿玩具及使用方法
CN114430694A (zh) * 2019-09-17 2022-05-03 蒙蒂儿童股份有限公司 具有标准化组件并符合教育方法、安全要求的互动玩具和儿童积木
US20230294010A1 (en) * 2022-03-18 2023-09-21 Troy Hyde Portable Activity Board Device

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US176144A (en) * 1876-04-18 Improvement in combined alphabet and building blocks and game-boards
US1531542A (en) * 1924-02-21 1925-03-31 Morry L Cogshall Toy block
DE808211C (de) * 1948-10-02 1951-07-12 Grossdruckerei Schilling G M B Plastisches Szenenbild mit einer Grundplatte als Spielzeug
US2731766A (en) * 1954-04-05 1956-01-24 Rubin Barbara Blair Picture with figure forming cutouts
US3422563A (en) * 1964-10-19 1969-01-21 Renee S Kiley Elements with base having recesses for storing or standing same
US3767203A (en) * 1972-08-11 1973-10-23 C Eaker Combination jigsaw puzzle and container set
US3993313A (en) * 1974-09-26 1976-11-23 Richard Tillotson Jig-saw puzzle educational game device
US4052074A (en) * 1975-12-12 1977-10-04 James Oliver Fogle Two-side viewable kaleidosymmetric morphological puzzle game
DE2641903C3 (de) * 1976-06-21 1980-12-18 Leisure Dynamics., Inc., Minneapolis, Minn. (V.St.A.) Spielvorrichtung für ein Zusammensetzspiel
IT1164079B (it) * 1978-12-11 1987-04-08 Johnson & Johnson Baby Prod Perfezionamento nei blocchi incernierati componibili utilizzabili come giocattoli mobili scenofrafie e simili
US4606732A (en) * 1984-06-15 1986-08-19 Ronald Lyman Interlocking toy building blocks with interconnecting, releasable hinges
DK156504C (da) * 1984-11-30 1990-01-22 Lego As Byggebund til et legetoejsbyggesaet

Also Published As

Publication number Publication date
DK251686D0 (da) 1986-05-29
ZA873437B (en) 1987-11-06
TNSN87073A1 (fr) 1990-01-01
US4897066A (en) 1990-01-30
BG49375A3 (en) 1991-10-15
EP0247515A1 (en) 1987-12-02
NZ220402A (en) 1990-09-26
JP2512508B2 (ja) 1996-07-03
DE3775984D1 (de) 1992-02-27
FI91600B (fi) 1994-04-15
HU207461B (en) 1993-04-28
PH24816A (en) 1990-10-30
FI880339A0 (fi) 1988-01-26
FI880339A (fi) 1988-01-26
HUT60932A (en) 1992-11-30
MY100937A (en) 1991-05-31
CZ394487A3 (en) 1995-09-13
AU601444B2 (en) 1990-09-13
KR970000433B1 (ko) 1997-01-11
CN1012559B (zh) 1991-05-08
BR8707322A (pt) 1988-09-13
FI91600C (fi) 1994-07-25
SU1685254A3 (ru) 1991-10-15
MX168752B (es) 1993-06-07
AR243090A1 (es) 1993-07-30
AU7519387A (en) 1987-12-22
DK251686A (da) 1987-11-30
PL265916A1 (en) 1988-06-09
TR23289A (tr) 1989-09-06
ATE71550T1 (de) 1992-02-15
ES2029810T3 (es) 1992-10-01
WO1987007171A1 (en) 1987-12-03
IE60200B1 (en) 1994-06-15
EP0247515B1 (en) 1992-01-15
PT84967A (en) 1987-06-01
DK160859C (da) 1991-10-21
IL82494A0 (en) 1987-11-30
JPS63503367A (ja) 1988-12-08
KR880013594A (ko) 1988-12-21
CN87103883A (zh) 1987-12-16
CA1278189C (en) 1990-12-27
DK160859B (da) 1991-04-29
PT84967B (pt) 1990-02-08
MA20990A1 (fr) 1987-12-31
HK196296A (en) 1996-11-01
IE871394L (en) 1987-11-29
DD259568A5 (de) 1988-08-31
GR3004075T3 (pl) 1993-03-31
IN166725B (pl) 1990-07-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL157017B1 (en) Movably centered toy
US4301766A (en) Furniture device for cats
KR930003624B1 (ko) 장난감 조립 세트용 조립 기부
Weininger “What if” and “as if”: imagination and pretend play in early childhood
US4249337A (en) Breast feeding doll set
US4921461A (en) Hairdressing toy
US5927715A (en) Toy having selectively engageable pieces
KR101698498B1 (ko) 창의적 놀이학습교구
US5820124A (en) Display puzzle
RU197299U1 (ru) Игра-головоломка для сборки-разборки плоской заданной картинки с элементами пазла
WO1991000127A1 (en) Amusement apparatus
GB2219216A (en) Plaything puzzle
McKenzie et al. Do neonatal infants imitate? A reply to Metlzoff and Moore.
JPH022387Y2 (pl)
JPS5933327Y2 (ja) マツトベ−ス
JPH0151275B2 (pl)
JPS5933328Y2 (ja) マツトベ−ス
Kaiser Clintons to discuss kids and neuroscience
JPS62295684A (ja) 組立体
JPS62116471U (pl)
GIANINO INDIVIDUAL DIFFERENCES IN INFANT RESPONSE TO AN INTERPERSONAL STRESS AT 6 MONTHS (COPING, STABILITY)
Miller et al. All's fair in toyland, USA
KR20070090742A (ko) 장난감 구성 소자
JPS5993357U (ja) 受皿付きおろし器
JPS62145695U (pl)