PL153479B1 - Apparatus for making multi-layer wafer blocks - Google Patents
Apparatus for making multi-layer wafer blocksInfo
- Publication number
- PL153479B1 PL153479B1 PL27318788A PL27318788A PL153479B1 PL 153479 B1 PL153479 B1 PL 153479B1 PL 27318788 A PL27318788 A PL 27318788A PL 27318788 A PL27318788 A PL 27318788A PL 153479 B1 PL153479 B1 PL 153479B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- pallet
- turntable
- channels
- wafer
- conduit
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A21—BAKING; EDIBLE DOUGHS
- A21C—MACHINES OR EQUIPMENT FOR MAKING OR PROCESSING DOUGHS; HANDLING BAKED ARTICLES MADE FROM DOUGH
- A21C15/00—Apparatus for handling baked articles
- A21C15/02—Apparatus for shaping or moulding baked wafers; Making multi-layer wafer sheets
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Food Science & Technology (AREA)
- Container, Conveyance, Adherence, Positioning, Of Wafer (AREA)
- Manufacturing And Processing Devices For Dough (AREA)
- Bakery Products And Manufacturing Methods Therefor (AREA)
Description
RZECZPOSPOLITA OPIS PATENTOWY 153 479 POLSKA
URZĄD
PATENTOWY
RP
Patent dodatkowy do patentu nrZgłoszono: 88 06 17 (P. 273187)
Pierwszeństwo Int. Cl.5 A21C15/02
Zgłoszenie ogłoszono: 89 12 27
Opis patentowy opublikowano: 1991 11 29
Twórca wynalazku: Jen Stępkowski
Uprawniony z patentu: Spółdzielczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Mechanizacji i Automatyzacji Procesów Wytwarzania „Belmte, Koszalin (Polska)
Urządzenie do wytwarzania wielowarstwowych bloków waflowych
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do wytwarzanie wielowarstwowych bloków waflowych.
W celu wytwarzania bloku waflowego, kilka arkuszy waflowych wypieka się w piecach, schładza się je, powleka kremem metodą kontaktową lub filmem, układa się powleczone arkusze w stos, jeden na drugim i tworzy się blok waflowy, który po schłodzeniu tnie się na małe kawałki jak kostki, graniastosłupy i tym podobnie.
Znane jest z opisu patentowego polskiego nr 145 533 urządzenie, przy pomocy którego wytwarza się bloki walfowe.
Urządzenie przedstawione w tym opisie zbudowane jest ze zwrotnicy, głowicy powlekającej, transportera podającego arkusze waflowe pod głowicę powlekającą i spod niej na stanowisko sztaplowania, zespołu szteplującego głowicy prasującej i ciągu transportowego, którym podaje się arkusze waflowe nie podlegające powleczeniu na stanowisko szteplowenia i którym gotowe bloki waflowe ze stanowiska sztaplowania podaje się pod głowicę prasującą i do tunelu chłodniczego w celu schłodzenia, albo bezpośrednio do tunelu chłodniczego.
Ciąg transportowy realizowany jest w kilku wariantach z jednym, dwoma, lub trzema transporterami.
Zespół sztaplujący stenowi obrotnica podciśnieniowa, dwie pionowe prowadnice i część ciągu transportowego usytuowana pod obrotnicą, oraz zespół blokady ruchu układanego w stos bloku waflowego.
Ponadto urządzenie wyposażone jest w fotoelementy sterujące pracą zwrotnicy, obrotem obrotnicy, pracą zespołu blokady i przesuwem transporterów, a fotoelementy sprzężone są z zespołem napędu i sterowania usytuowanym w korpusie, na którym usytuowane są wymienione zespoły i elementy.
Bloki waflowe ze pomocą opisanego urządzenie ukłede się w ten sposób, że arkusz waflowy niepodlegejący powlekaniu kremem, przy pomocy zwrotnicy i ciągu transportowego kieruje się na stanowisko szteplowenic, gdzie zostaje on zatrzymany przez zespół blokady.
153 479
Arkusze podlegające powleczeniu kremem transporterem podającym, przemieszcza się pod głowicą powlekającą i powleczone kremem podaje się na obrotnicę, która obraca arkusze waflowe tak, aby warstwa kremu znalazła się od spodu, a następnie opuszcza się je po prowadnicach oczekujący arkusz niepowleczony.
Po ułożeniu bloku waflowego zwalnia się zespół blokady i blok waflowy przemieszczany jest przez ciąg transportowy do sprasowania, które może być przeprowadzone przez głowicę prasującą, albo przez elementy tunelu chłodniczego, wówczas głowica prasująca nie musi występować, a po sprasowaniu, blok waflowy podaje się do dalszej obróbki technologicznej.
Znane jest z kolei z opisu patentowego polskiego nr 145 242 urządzenie do obracania arkuszy waflowych, przy pomocy którego układa się arkusze waflowe w blok, poprzez obrót arkusza powleczonego i opuszczenie go na arkusz niepowleczony. Urządzenie to ma obrotnicę, sprzężoną z zespołem napędowym i połączoną z zespołem próżniowym. Obrotnica ma kształt płyty, w której po obu stronach, wykonane są otwory, które kanałami i przewodem, połączone są z ssawą, napędzaną silnikiem. Ponadto urządzenie wyposażone jest w zawór odcinający i tarczę sterującą zaworem, a sprzężoną z obrotnicą.
Arkusz waflowy powleczony kremem złożony na płytę, zostaje przyssany do niej dzięki wytworzeniu podciśnienia przy pomocy zespołu próżniowego i utrzymywany jest na powierzchni płyty przez czas jej obrotu o kąt 180°, a następnie po odcięciu ssania przez zawór odcinający, arkusz waflowy obrócony, opada w dół na arkusz waflowy niepowleczony kremem.
Rozwiązanie to znalazło między innymi zastosowanie w urządzeniu do wytwarzania bloków waflowych opisanym w pierwszej kolejności.
Wadą opisanych urządzeń jest to, że arkusze waflowe powleczone kremem po przyssaniu do płyty obrotnicy, obróceniu i wyłączeniu ssania, opadają z dość znacznej wysokości, podyktowanej konstrukcją obrotnicy i często ulegają uszkodzeniom.
Arkusze waflowy z istoty swej budowy jest bardzo kruchy, a powleczony kremem ma dość znaczny ciężar i jest bardzo wiotki tak, że opadając w dół nie zawsze opada w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny składania go na arkusz niepowleczony, a wówczas wskutek zwichrowań ulega połamaniu.
Kolejną wadą opisanych urządzeń jest fakt zastosowania prowadnic do prowadzenia arkusza waflowego podczas opadania, które ulegają zanieczyszczeniom przez krem pozostający na krawędziach arkusza waflowego.
Zasychający na powierzchniach prowadnic krem, powoduje utrudnione opadanie kolejnych arkuszy waflowych, co również jest powodem zwichrowań arkusza waflowego i w następstwie, uszkodzeń tego arkusza, a to jest powodem braków i przestojów urządzenia w celu jego oczyszczenia, co zmniejsza jego wydajność i zwiększa koszty produkcji wyrobów waflowych. Zanieczyszczeniem kremem ulega również obrotnica, a ze względu na jej płytową konstrukcję nie ma możliwości wprowadzenia zespołu czyszczącego i trzeba wyłączać urządzenie w celu oczyszczenia powierzchni płyty, co również pwoduje przestoje urządzenia i jego mniejszą wydajność. Postawiono sobie za cel elimincję wymienionych wad, a cel ten osiągnięto przez zbudowanie urządzenia według wynalazku.
Istota rozwiązania według wynalazku polega na zbudowaniu urządzenia, w którym obrotnica ma paletę, której nadano budową pojemnika, z co najmniej czterema powierzchniami roboczymi, a każda powierzchnia ma otwory ssawne, przy czym paletę podzielono na komory, wyposażone w kanały, poprzez które paleta łączy się z kolektorem, również wyposażonym w odpowiednio ukształtowane kanały, którymi z kolei kolektor, oddzielenie, połączony jest z zespołem próżniowym, w zależności od stanu pracy urządzenia. Paleta może mieć więcej powierzchni roboczych: pięć, sześć i tym podobnie w zależności od kształtu.
Ponadto urzdzenie wyposażono w co najmniej jeden zderzak do ustalania położenia arkusza walfowego na powierzchni roboczej palety, przy czym mogą też być dwa zderzaki, z których każdy usytuowany jest w obszarze działania sąsiadujących ze sobą powierzchni roboczych. Jeden zderzak usytuowany jest nad paletą, a ewentualnie drugi zderzak usytuowany jest z boku palety.
Zderzak, lub zderzaki, napędzane są przez tarczę z krzywkami, sprzężoną z paletą stanowiącą element obrotnicy, lub przez siłownik albo siłowniki ciśnieniowe, wówczas tarcza z krzywkami nie występuje. Dodatkowo urządzenie wyposażono w nóż czyszczący, którego ostrze wsparte jst i współpracuje z jedną z powierzchni roboczych palety.
153 479
Zaletą rozwiązania według wynalazku jest przede wszystkich możliwość zapewnienia płynnej, bezbrakowej produkcji wyrobów waflowych, przy jednoczesnym wyeliminowaniu przestojów związanych z czyszczeniem zespołów urządzenia, a co za tym idzie jest to urządzenie o znacznie większej wydajności niż dotychczas stosowane rozwiązania.
Urządzenie według wynalazku przedstawione jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia urządzenie schematycznie w widoku z boku, fig. 2 -fragment urządzenia dotyczący palety i kolektora w połączeniu z zespołem próżniowym w widoku z boku, a fig. 3 -fragment palety, kolektor i impulsator w widoku z przodu.
Urządzenie według wynalazku zbudowane jest z korpusu 1, na którym usytuowana jest głowica powlekająca 2, zespół sztaplujący w postaci obrotnicy 4, zespołu blokady 34 i transportera 15, głowica prasująca 3, transporter 11, wprowadzający arkusze waflowe Ai i A2 z pieca na zwrotnicę 12, zwrotnica 12, transporter 13, podający arkusze waflowe Ai pod głowicę powlekającą 2 i spod tej głowicy na obrotnicę 4.
W korpusie 1 usytuowany jest ciąg transportowy, w postaci transportera 14, na który podaje się arkusze waflowe A2 ze zwrotnicy 12, transportera 15, usytuowanego pod obrotnicą 4, na który podaje się arkusze waflowe A2 z transportera 14, oraz transportera 16, na który podaje się blok waflowy z transportera 15, a usytuowanego pod głowicą prasującą 3. Transporter 15 jest elementem ciągu transportowego i zespołu sztaplującego, a w obszarze działania transportera 15 urządzenie ma wspomniany zespół blokady 34, który zapobiega przedwczesnemu przemieszczaniu bloku waflowego, z transportera 15 na transporter 16.
Pomiędzy transporterem 11 a zwrotnicą 12, nad tymi elementami urządzenia, usytuowany jest czujnik 38, sterujący pracą zwrotnicy 12.
Nad głowicą powlekającą 2 usytuowany jest czujnik 39, sterujący pracą głowicy, a pomiędzy transporterem 13 i obrotnicą 4 usytuowany jest czujnik 37 sterujący pracą obrotnicy 4, oraz przyspieszacz 20 z zabierakami 21. Wymienione czujniki 37, 38, 39 połączone są elektrycznie z zespołem 40 napędu i sterowania, który napędza wszystkie elementy urządzenia i steruje ich pracą.
Obrotnica 4 ma paletę 5, która ma budowę pojemnika z czterema powierzchniami roboczymi a, b, c, d. Paleta 5 ułożyskowana jest na osi 41 wspartej na korpusie 1 i podzielona jest na cztery komory 29, oddzielone od siebie przegrodami 30 tak, że każdej komorze 29 odpowiada jedna z czterech powierzchni roboczych a, b, c, d, a każda powierzchnia robocza a, b, c, d ma otwory ssawne 31, rozmieszczone na całej powierzchni i łączące się z komorą 29. Każda komora 29 ma kanał 7, który łączy komorę 29 z kolektorem 22, a tym samym łączy otwory ssawne 31 z kolektorem 22. Kolektor 22 usytuowany jest na korpusie 1 urządzenia i ma on dwa kanały 23 i 24, z których kanał 23 ma kształt półpanwi i połączony jest bezpośrednio przewodem 25 z pompą próżniową 27, a kanał 24 ma kształt prostopadlościenny i przewodem 26, pośrednio, poprzez zawór 28 połączony jest z pompą próżniową 27. Pompa próżniowa 27, zawór 28 i przewody 25, 26 stanowią zespół próżniowy Zp urządzenia.
Kolektor 22 usytuowany jest w stosunku do palety 5 i dociskany do jej powierzchni czołowej tak, aby kanał 7 jednej z powierzchni roboczych a, b, c, d łączył się z kanałem 23 kolektora 22, a drugi kanał 7, drugiej z powierzchni roboczych a, b, c, d, był połączony z kanałem 24 kolektora tak, że w rezultacie otwory ssawne 31 poprzez komory 29, kanały 7 w palecie 5 i kanały 23, 24 w kolektorze 22 połączone są z zespołem próżniowym Zp.
Paleta 5 wyposażona jest w impulsator 33, który stanowi element obrotnicy 4, a który współpracuje z czujnikiem 32, w który wyposażono urządzenie, a czujnik 32 sprzężony jest elektrycznie z zaworem 28, sterując pracą zaworu 28 i powodując stan ssania w jednej z powierzchni roboczych a, b, c, d, a stan dekompresji w drugiej z powierzchni roboczych a, b, c, d.
W obszarze działania palety 5 urządzenie wyposażone jest w dwa zderzaki 8,9 z dźwigniami 18 i 19, które współpracują z krzywkami 17 wykonanymi na tarczy 6. Tarcza 6 sprzężona jest z paletą 5 i tak jak impulsator 33 stanowi element obrotnicy 4.
Zderzaki 8, 9 służą do pozycjonowania położenia arkusza waflowego A1 na powierzchniach roboczych a, b, c, d i w rozwiązaniu alternatywnym sprzężone są z siłownikami ciśnieniowymi 35, 36, a wówczas tarcza 6 z krzywkami 17 i dźwignie 18,19 nie występują.
W obszarze działania palety 5, urządzenie, dodatkowo wyposażone jest w nóż 10 czyszczący, którego ostrze 10' wsparte jest na jednej z powierzchni roboczych a, b, c, d.
153 479
Działanie urządzenia według wynalazku jest następujące. Arkusze waflowe Ai i I2 podane są z pieca niewidocznego na rysunku na transporter 11, który pod czujnikiem 38 wprowadza arkusze waflowe A1 A2 na zwrotnicę 12.
Zwrotnica 12, na sygnał podany parzez czujnik 38, opuszcza jeden arkusz waflowy A2 , nie podlegający powleczeniu kremem, na transporter 14, którym podany on zostaje na transporter 15 i tam zatrzymany przez zderzak zespołu blokady 34. Zwrotnica 12, kolejne arkusze waflowe A1 , podlegające powleczeniu kremem, podaje na transporter 13, który przemieszcza arkusze waflowe Ai pod głowicę powlekającą 2, skąd po nałożeniu na nie warstwy kremu, podawane są pod czujnikiem 37, po przyspieszaczu 20, na powierzchnię roboczą a palety 5, gdzie arkusz waflowy zostaje zatrzymany i wypozycjonowany przez zderzak 8.
Czujnik 37 z ustawioną zwłoką czasową, po minięciu go przez arkusz waflowy A1, powoduje uruchomienie napędu obrotnicy 4 i obrót palety 5 z tarczą 6 o kąt 90°.
W trakcie obrotu palety 5 i tarczy 6 następuje, poprzez krzywkę 17 odchylenie zderzaka 8, a jednocześnie następuje połączenie komory 29 z pompą próżniową 27, poprzez kanał 7 palety 5, kanał 23 kolektora 22 i przewód 25. W wyniku czego następuje przyssanie arkusza waflowego Ai do powierzchni a palety 5, poprzez otwory ssawne 31 i pozostaje on przyssany w pozycji pionowej, a ewentualnie jest on podtrzymywany przez zderzak 9. W tym czasie, na kolejną powierzchnię roboczą b palety 5, zostaje podany następny arkusz waflowy A1 i następuje kolejny obrót obrotnicy 4 o kąt 90°, analogicznie do poprzedniego obrotu.
W trakcie kolejnego obrotu arkusz waflowy A1 , podtrzymywany w pozycji pionowej, przechodzi w pozycję poziomą, odwrócony o kąt 180° od pierwotnego położenia, a na powierzchnię roboczą c palety 5 zostaje podany kolejny arkusz waflowy Ai .
Podczas przechodzenia arkusza waflowego A1 z pozycji pionowej w pozycję poziomą odwróconą, komora 29, poprzez kanał 7, łączy się z kanałem 24 kolektora 22 i dalej poprzez przewód 26 i zawór 28 z pompą 27.
Po osiągnięciu przez arkusz waflowy A1 pozycji obróconej o 180°, inicjator 33 poprzez czujnik 32 powoduje zadziałanie zaworu 28, w wyniku czego następuje zamknięcie ssania i dekompresja komory 29, a arkusz waflowy A1 zostaje złożony na arkusz waflowy A2, oczekujący na transporterze 15.
Po złożeniu bloku waflowego zostaje zwolniony zderzak zespołu blokady 34 i blok waflowy przemieszczony zostaje na transporter 16, na nim pod głowicę 3 w celu sprasowania i dalej do dalszej obróbki technologicznej, na przykład do schłodzenia.
Urządzenie według wynalazku znajduje zastosowanie w liniach technologicznych wytwarzania bloków waflowych w zakładach cukierniczych.
Claims (9)
- Zastrzeżenia patentowe1. Urządzenie do wytwarzania wielowarstwowych bloków waflowych, zbudowane ze zwrotnicy, transportera podającego, głowicy powlekającej, zespołu sztaplującego, oraz ciągu transportowego, a całość umieszczona jest na korpusie, ewentualnie wspólnym dla wymienionych elementów, wyposażonym w zespół napędu i sterowania i ewentualnie wyposażonym w głowicę prasującą, a zespół sztaplowania stanowi obrotnica, zespół blokady i część ciągu transportowego usytuowana pod obrotnicą, przy czym obrotnica wyposażona jest w otwory ssawne, którymi połączona ona jest z zespołem próżniowym, znamienne tym, że obrotnica (4) ma paletę (5), z co najmniej czterema powierzchniami roboczymi (a, b, c, d), z których każda ma kanały ssawne (31), a paleta (5) wyposażona jest w kanały (7), połączone z kanałami ssawnymi (31) i jednocześnie poprzez które paleta (5) połączona jest z kolektorem (22), posiadającym kanały (23 i 24), z których każdy, oddzielnie, połączony jest z zespołem próżniowym (Zp).
- 2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że w obszarze działania palety (5) usytuowany jest co najmniej jeden zderzak (8), korzystnie gdy zderzak (8) usytuowany jest na paletą (5).
- 3. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że paleta (5) ma budowę pojemnika, podzielonego na komory (29), co najmniej cztery, oddzielone od siebie przegrodami (30), a każda komora153 479 5 (29) ma jedną ze wspomnianych powierzchni roboczych (a, b, c, d) z kanałami ssawnymi (31) i jeden kanał (7).
- 4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że kolektor (22) usytuowany jest na korpusie (1) urządzenia, a kanały (23 i 24) są kanałami komorowymi, przy czym kanał (23) ma kształt półpanwii, a kanał (24) ma kształt prostopadłościenny.
- 5. Urządzenie według zastrz. 1 albo 4, znamienne tym, że kanał (23) połączony jest bezpośrednio, przewodem (25) z pompą próżniową (27), a kanał (24) połączony jest pośrednio, przez zawór (28), przewodem z pompą próżniową (27), przy czym przewody (25 i 26), zawór (28) i pompa próżniowa (27) stanowią zespół próżniowy (Zp).
- 6. Urządzenie według zastrz. 1 albo 3, znamienne tym, że paleta (5) dodatkowo sprzężona jest z impulsatorem (33), korzystnie tarczowym, w którego obszarze działania usytuowany jest czujnik (32), korzystnie fotoelement, sprzężony z zaworem (28).
- 7. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6, znamienne tym, że wyposażone jest w nóż czyszczący (10), którego ostrze (10') wsparte jest na jednej z powierzchni roboczych (a, b, c, d) palety (5).
- 8. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zderzak (8) napędzany jest przez tarczę (6) z krzywką (17) poprzez dźwignię (18), a tarcza (6) sprzężona jest z paletą (5).
- 9. Urządzenie według zastrz. 2, znamienne tym, że zderzak (8) sprzężony jest z siłownikiem (35), korzystnie ciśnieniowym.J9Fig.1Zakład Wydawnictw UP RP. Nakład 100 egi.Cena 3000 zł
Priority Applications (4)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL27318788A PL153479B1 (en) | 1988-06-17 | 1988-06-17 | Apparatus for making multi-layer wafer blocks |
HU278689A HUT50593A (en) | 1988-06-17 | 1989-05-31 | Device for producing multi-layer waffle blocks |
DD32964189A DD283919A5 (de) | 1988-06-17 | 1989-06-15 | Anlage zur herstellung von mehrschichtigen waffelbloecken |
DE19893919794 DE3919794A1 (de) | 1988-06-17 | 1989-06-16 | Anlage zur herstellung von mehrschichtigen waffelbloecken |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL27318788A PL153479B1 (en) | 1988-06-17 | 1988-06-17 | Apparatus for making multi-layer wafer blocks |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL273187A1 PL273187A1 (en) | 1989-12-27 |
PL153479B1 true PL153479B1 (en) | 1991-04-30 |
Family
ID=20042794
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL27318788A PL153479B1 (en) | 1988-06-17 | 1988-06-17 | Apparatus for making multi-layer wafer blocks |
Country Status (4)
Country | Link |
---|---|
DD (1) | DD283919A5 (pl) |
DE (1) | DE3919794A1 (pl) |
HU (1) | HUT50593A (pl) |
PL (1) | PL153479B1 (pl) |
Families Citing this family (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP3371083B1 (en) * | 2015-11-04 | 2019-08-07 | Lohia, Siddharth | Apparatus and method for regulating winding tension as function of bobbin diameter |
WO2021056819A1 (zh) * | 2019-09-23 | 2021-04-01 | 广东嘉士利食品集团有限公司 | 一种饼干成型机 |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE1297972B (de) * | 1964-06-23 | 1969-06-19 | Bahlsen Werner | Vorrichtung zum Herstellen von mit einer Fuellschicht versehenem Gebaeck |
DE2816648A1 (de) * | 1978-04-17 | 1979-10-25 | Danger Kg H | Verfahren zum betrieb einer gebaeckstreichmaschine und vorrichtung zur durchfuehrung dieses verfahrens |
AT391244B (de) * | 1985-04-03 | 1990-09-10 | Haas Franz Waffelmasch | Vorrichtung zum einlegen von waffelstuecken in die vertiefungen von giessformen, insbesondere von schokoladetafelgiessformen |
-
1988
- 1988-06-17 PL PL27318788A patent/PL153479B1/pl unknown
-
1989
- 1989-05-31 HU HU278689A patent/HUT50593A/hu unknown
- 1989-06-15 DD DD32964189A patent/DD283919A5/de not_active IP Right Cessation
- 1989-06-16 DE DE19893919794 patent/DE3919794A1/de not_active Ceased
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL273187A1 (en) | 1989-12-27 |
DE3919794A1 (de) | 1989-12-21 |
DD283919A5 (de) | 1990-10-31 |
HUT50593A (en) | 1990-03-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US3602963A (en) | Apparatus for producing bricks | |
US2813637A (en) | Shingle take off and stacker | |
US6061996A (en) | Device for introducing filled flat bags into cartons | |
US4316565A (en) | Sheet transfer apparatus | |
US3522890A (en) | Can palletizer | |
US5054994A (en) | Apparatus for stacking unfired brick | |
GB2201405A (en) | Unstacking metal sheets | |
US3834298A (en) | Brick unloader-stacker apparatus | |
US20080178748A1 (en) | Apparatus and Method for Movement and Rotation of Dough Sheets to Produce a Bakery Products | |
EP0319251B1 (en) | Method and apparatus for manufacturing laminated glass | |
US4765452A (en) | Device in a machine handling package units | |
US6415698B1 (en) | Apparatus for cutting wafer sandwiches | |
PL153479B1 (en) | Apparatus for making multi-layer wafer blocks | |
US4934112A (en) | Multiple head abrasive cutting of glass | |
US4424092A (en) | Feed and discharge apparatus for a laminate press | |
US5123807A (en) | System for stacking veneer sheets conveyed from two different directions | |
US4326439A (en) | Apparatus and method for stacking and facing uncured brick | |
US4144977A (en) | Selective edge or flat setting of brick | |
EP1974610A2 (en) | Device for manipulating oven-baked foodstuff products, such as rusks and the like | |
US4205742A (en) | Cubing system | |
US4157408A (en) | Production of split tile | |
JPH04350060A (ja) | 板状シートの積層方法および装置 | |
CN114873262A (zh) | 一种板料揭开分离物料的装置及方法 | |
US8496102B2 (en) | Collecting conveyor | |
US5216963A (en) | Arrangement for cutting slugs of unfired brick |