PL149989B1 - Method of distinguishing foreign matter contained in harvested material before it leaves a harvesting machine - Google Patents

Method of distinguishing foreign matter contained in harvested material before it leaves a harvesting machine

Info

Publication number
PL149989B1
PL149989B1 PL1986261662A PL26166286A PL149989B1 PL 149989 B1 PL149989 B1 PL 149989B1 PL 1986261662 A PL1986261662 A PL 1986261662A PL 26166286 A PL26166286 A PL 26166286A PL 149989 B1 PL149989 B1 PL 149989B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
acceleration
crop
response threshold
voltage
acceleration values
Prior art date
Application number
PL1986261662A
Other languages
English (en)
Other versions
PL261662A1 (en
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Publication of PL261662A1 publication Critical patent/PL261662A1/xx
Publication of PL149989B1 publication Critical patent/PL149989B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D75/00Accessories for harvesters or mowers
    • A01D75/18Safety devices for parts of the machines
    • A01D75/187Removing foreign objects
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S56/00Harvesters
    • Y10S56/15Condition responsive

Landscapes

  • Environmental Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Harvesting Machines For Root Crops (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Geophysics And Detection Of Objects (AREA)
  • Safety Devices And Accessories For Harvesting Machines (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Sorting Of Articles (AREA)
  • Preparing Plates And Mask In Photomechanical Process (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Threshing Machine Elements (AREA)
  • Guiding Agricultural Machines (AREA)
  • General Factory Administration (AREA)
  • Injection Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Combines (AREA)
  • Investigating Materials By The Use Of Optical Means Adapted For Particular Applications (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)

Description

OPIS PATENTOWY
POLSKA
RZECZPOSPOLITA
LUDOWA
Patent dodatkowy do patentu nr-Zgłoszono: 86 10 01 Pierwszeństwo: 85 10 /P. 261662/
Niemiecka Republika Demokratyczna
URZĄD
PATENTOWY
PRL
08 24
Zgłoszenie ogłoszono:
Opis patentowy opublikowano: 1990 08 31
149 989
Czytelnia *
UrFędw Patentowego
Int. Cl.4 A01D 75/18 A01F 29/16
Twórca wynalazku Uprawniony z patentu: Veb Kombinat Fortschritt Landmaschlnen Neustadt in Sachsen, Neustadt in Sachsen /Niemiecka Republika Demokratyczna/
SPOSÓB ROZPOZNAWANIA CIAŁ OBCYCH W ROLNICZYCH MASZYNACH DO ZBIORU ZIEMIOPŁODÓW
Przedmiotem wynalazku jest sposób rozpoznawania ciał obcych w rolniczych maszynach do zbioru ziemiopłodów, jak na przykład w kombajnach zbożowych, lub sieczkarniach polowych, w których materiał żniwny jest doprowadzany poprzez urządzenie przenośnikowe do zespołu roboczego, przy czym służy on do zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacyjnego.
Odnośnie sieczkami polowych znane jest, na przykład z opisów patentowych RFN nr 2 252 595 i 2 552 805, oznaczenie umiejscowienia metalicznych ciał obcych, w którym urządzenie przenośnikowe poddawane jest działaniu specjalnego pola magnetycznego. Podczas przejścia metalowego ciała obcego dochodzi do zmiany pola magnetycznego. Zmiana ta zostaje wykryta, opracowana i w postaci sygnału urządzenia zatrzymującego doprowadzona do urządzenia przenośnikowego, lub dalej przesyłana do urządzenia ostrzegawczego.
Wadą tego urządzenia jest to, że pomimo tego umiejscowienia może dochodzić do awarii przez niemetaliczne ciała obce, zwłaszcza kamienie. Z tego też powodu rozwinięte zostały rozmaite sposoby mechaniczne, na przykład według opisu patentowego NRD nr 110 413, w których w urządzeniu przenośnikowym zbiór ziemiopłodów zostaje rozeznany względem ciał obcych. Rozwiązania te mają jednak duże funkcjonalne wady odnośnie przepływu materiału żniwnego przez maszynę i zostały stąd nie zastosowane w praktyce.
Wady te powinny być usunięte dzięki rozwiązaniu według opisu patentowego RFN DOS nr 2 312 713. Jest tutaj w ułożyskowanym na stałe walcu doprowadzającym urządzenia przenośnikowego wykrywany poziom ciśnienia akustycznego, przetwarzany w impulsy elektryczne, oraz przekazywany do stałej jednostki odbierania i przetwarzania danych, która następnie nasterowuje urządzenie zatrzymujące.
149 989
Przy pomocy tego urządzenia zostają wykryte niemetaliczne ciała obce, jednak w przypadku, gdy ciało obce jest zawarte w ciągu materiału żniwnego i nie dochodzi do jego kontaktu z walcem doprowadzającym, sygnał ostrzegawczy pozostaje nierozpoznany, co z kolei może doprowadzić do uszkodzenia zespołów roboczych. Jednocześnie w praktycznym zastosowaniu sposób ten jest trudny do opanowania, kosztowny, ponieważ maszynowo uwarunkowane drgania akustyczne muszą byó utrzymywane daleko od miejsca wykrywania głosu, a przenoszenie sygnału w agresywnym otoczeniu musi następować z obracającego się elementu na stałe urządzenie nadążne.
Celem wynalazku jest opracowanie sposobu rozpoznawania ciał obcych w maszynach rolniczych do zbioru ziemiopłodów, który w prosty sposób oraz w warunkach rolniczych jest pewny eksploatacyjnie, przy czym pewność rozpoznawania ciał obcych powinna być szczególnie wysoka.
Zadaniem podstawowym wynalazku jest opracowanie wyżej wspomnianego sposobu rozpoznawania ciał obcych w maszynach rolniczych do zbioru ziemiopłodów, posiadających urządzenie przenośnikowe, które doprowadza materiał żniwny do zespołu roboczego I w których Jest wykorzystany sygnał do sterowania urządzenia zatrzymującego urządzenie przenośnikowe, lub też urządzenie ostrzegawcze, oraz któremu wystarczy niewiele etapów postępowania a także który jest nieczuły na impulsy zakłócające od strony maszyny i otoczenia, jak również w sposób pewny rozpoznaje ciała obce, znajdujące się w ciągu materiału żniwnego.
Zostało to osiągnięte dzięki temu, że zbiór ziemiopłodów zagęszcza się pionowo do jego kierunku przenoszenia, w którym na ten zbiór ziemiopłodów wywiera nacisk przesuwny element, przy czym wykrywa się wartości przyspieszenia przesuwnego elementu w kierunku zagęszczania, zaś wielkości przyspieszenia, które są mniejsze, aniżeli próg reagowania, wygasza się, natomiast próg reagowania jest utworzony przez największe wartości przyspieszenia, które przy nierównomiernym przechodzeniu materiału żniwnego bez zawartego w nim ciała obcego powstają pod przesuwnym elementem, zaś pozostałe wielkości przyspieszenia, które są większe, niż próg reagowania i występują od ciał obcych zawartych w materiale żniwnym, doprowadza się jako sygnał sterowania urządzenia zatrzymującego, lub ostrzegawczego.
Materiał żniwny zostaje wymłócony, lub ujęty w pokosy i przy pomocy urządzenia transportującego doprowadzony w jednolitej formie do zespołu roboczego. Podczas tego procesu przenoszenia materiał żniwny zostaje zagęszczony prostopadle do jego kierunku przenoszenia, na przykład przy pomocy walca prasującego.
Ponieważ zbiór ziemiopłodów nie Jest przekazywany równomiernie z mechanizmu tnącego, względnie chwytaka do urządzenia przenośnikowego, przesuwny element każdorazowo po pewnej ilości materiału żniwnego odchyla się, przy czym jednak równocześnie następuje zagęszczenie tego materiału żniwnego. W następstwie tego wynikają różne niewielkie wartości przyspieszenia dla przesuwanego elementu. Jeżeli obce ciało znajdzie się w materiale żniwnym, wtedy nie zostaje ono zagęszczone elementem przesuwnym i element ten musi się w krótkim czasie silnie odchylić. Tym samym powstaje szczyt przyspieszenia, który znajduje się ponad normalnymi wielkościami przyspieszenia przy materiale żniwnym bez ciał obcych. Ta różnica przyspieszenia jest zupełnie pewnym oznakowaniem przejścia ciała obcego i zostaje wykorzystana jako sygnał do sterowania urządzenia zatrzymującego przenośnik lub urządzenia ostrzegawczego tak, jak to jest znane przy umiejscowieniu metali.
Do tego zgodnie z wynalazkiem wykrywa się tylko te sygnały, które są większe od progu reagowania i przetwarza się Je w elektryczne impulsy napięciowe. Jest to możliwe, gdy odbiornik przyspieszenia jest tak skonstruowany, że reaguje on dopiero od wartości przyspieszenia powyżej progu reagowania. Dla prostej dalszej obróbki sygnału Jeat zalecane, ażeby został on natychmiast przetworzony na napięcie elektryczne, na przykład przy pomocy systemu indukcyjnego.
149 989
Zgodnie z wynalazkiem jest jednak także możliwe, że w mierniku przyspieszenia wytwarza się elektryczne napięcie proporcjonalne każdorazowo do tego przyspieszenia i porównuje się je z progiem reagowania, który posiada postać stałego napięcia o określo nej wielkości. Wielkość tego stałego napięcia odpowiada przy tym napięciu miernika przyspieszenia, które zostaje przez niego nadawane przy największych przyspieszeniach elementu przesuwanego podczas przejścia materiału żniwnego bez ciał obcych. Zgodnie ze sposobem według wynalazku przedstawione Jest proste, łatwe do zrealizowania rozwiązanie do rozpoznawania ciał obcych wszelkiego rodzaju w maszynach rolniczych do zbioru ziemiopłodów.
Sposób ten może być zrealizowany z dobrze okapturzonymi urządzeniami, ekranowanymi przeciwko wpływom maszyn i otoczenia, jak na przykład miernik przyspieszenia i umiejscowiona trwale jednostka przetwarzająca. Uzyskana jest przy tym wysoka pewność, że zostaną wykryte wszystkie ciała obce, które mogą uszkodzić zespół roboczy niezależnie od ich umiejscowienia w materiale żniwnym.
Dalszy pozytywny efekt polega na tym, że sposób według wynalazku może być kombinowany łatwo ze znanymi sposobami umiejscawiania metali, w których sygnały obydwóch urządzeń wykrywających zostają wspólnie przetworzone, dalej przerobione i doprowadzone do układu sterowniczego urządzenia zatrzymującego. Przy pomocy tej kombinacji zostaje zrealizowana wszechstronna ochrona zespołu roboczego, przy której dodatkowo zostają wykryte także najmniejsze elementy metalowe.
Poniżej wynalazek jest bliżej wyjaśniony w oparciu o przykład wykonania.
W sieczkami połowęj ziemiopłody zostają ścięte mechanizmem koszącym, prowadzone wspólnie poprzez poprzeczny przenośnik ślimakowy oraz przekazane do kolejnego urządzenia przenośnikowego, które składa się z wielu dolnych, ułożyskowanych trwale walców doprowadzających i górnych walców doprowadzających, poruszających się pionowo względem urządzenia przenośnikowego. Górne walce doprowadzające zostają przy tym wstępnie naprężone w kierunku do dolnych walców doprowadzających tak, że materiał żniwny zostaje zagęszczony między górnymi i dolnymi walcami doprowadzającymi. Każdorazowo po przekazaniu pewnej ilości materiału żniwnego górne walce doprowadzające odchylają się do góry, a docisk prasujący pozostaje w przybliżeniu stały. Ten ruch odchylający następuje względnie powoli, ponieważ materiał żniwny może być silnie zagęszczony. Jeżeli ciało obce, na przykład kamień, dostanie się do mechanizmu tnącego, zastanie on umieszczony w materiale żniwnym. Jeżeli ten odcinek materiału żniwnego znajdzie się w obszarze pod pierwszym górnym walcem, odchyla się on w sposób gwałtowny, ponieważ ciało obce nie może być zagęszczone.
Do rozpoznania ciała obcego zostaje wykryta wielkość przyspieszenia tego pierwszego górnego walca doprowadzającego w kierunku zagęszczania. W przypadku przejścia ciała obcego wielkość przyspieszenia jest większa, aniżeli przy przejściu odpowiedniej ilości czystego materiału żniwnego. Urządzenie wykrywające jest przy tym tak wyeksponowane, że reaguje dopiero wtedy, kiedy ta większa wartość przyspieszenia przekracza wartość przyspieszenia czystego materiału żniwnego. Wykryte wartości przyspieszenia, które charakteryzują ciało obce, zostają przetworzone w sygnał elektryczny, na przykład poprzez zmianę pola w układzie indukcyjnym. Ten elektryczny sygnał zostaje przekazany dalej do jednostki wykrywania i przetwarzania danych, przy której równolegle sygnałem tym wykrywa się metale. Sygnał wyjściowy tej jednostki do wykrywania i przetwarzania danych steruje następnie urządzenie zatrzymujące zespołu przenośnikowego.
Istnieje jednak także możliwość, że wszystkie wielkości przyspieszenia mogą być natychmiast przetworzone w odpowiadające im napięcia elektryczne, które są doprowadzane do jednostki wykrywania i przetwarzania danych. W jednostce do wykrywania i przetwarzania danych zostaje wytworzone napięcie zastępcze, które jest odpowiednikiem największej wielkości przyspieszenia przy czystym materiale żniwnym bez ciał obcych.
149 989
Wszystkie wchodzące i leżące poniżej impulsy napięciowe zostają wygaszone, natomiast pozostałe są dalej przerabiane do sterowania urządzenia zatrzymującego i do niego kierowane ·
Jeżeli urządzenie zatrzymujące unieruchamia zespół przenośnikowy, ciało obce może byó usunięte, lub też urządzenie przenośnikowe zostaje sprawdzone tak, że częśó materiału żniwnego razem z ciałem obcym zostaje wypchana z tego urządzenia przenośnikowego. .

Claims (3)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Sposób rozpoznawania ciał obcych w rolniczych maszynach żniwnych z urządzeniem przenośnikowym, które doprowadza zbiór ziemiopłodów do zespołu roboczego, a przy tym zostaje wykorzystany sygnał do sterowania urządzenia zatrzymującego, lub urządzenia ostrzegawczego, znamienny tym, że zbiór ziemiopłodów zagęszcza się pionowo do jego kierunku przenoszenia, w którym na ten zbiór ziemiopłodów wywiera nacisk przesuwny element, przy czym wykrywa się wartości przyspieszenia przesuwnego elementu w kierunku zagęszczania, zaś wielkości przyspieszenia, które są mniejsze, aniżeli próg reagowania, wygasza się, natomiast próg reagowania jest utworzony przez największe wartości przyspieszenia, które przy nierównomiernym przechodzeniu materiału żniwnego bez zawartego w nim ciała obcego powstają pod przesuwnym elementem, a pozostałe wielkości przyspieszenia, które są większe, niż próg reagowania i występują od ciał obcych zawartych w materiale żniwnym, doprowadza się jako sygnał sterowania urządzenia zatrzymującego, lub ostrzegawczego.
  2. 2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że wykrywa się tylko te sygnały, które są większe, aniżeli próg reagowania i przetwarza się je w elektryczne impulsy napięciowe.
  3. 3. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że w mierniku przyspieszenia wytwarza się elektryczne napięcie, proporcjonalne każdorazowo do przyspieszenia, po czym napięcie to porównuje się z progiem reagowania, który występuje w postaci stałego napięcia o określonej wielkości.
    Pracownia Poligraficzna UP RP. Nakład 100 egz.
    Cena 1500 zł
PL1986261662A 1985-10-04 1986-10-01 Method of distinguishing foreign matter contained in harvested material before it leaves a harvesting machine PL149989B1 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DD85281453A DD247117A3 (de) 1985-10-04 1985-10-04 Verfahren zum erkennen von fremdkoerpern in landwirtschaftlichen erntemaschinen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL261662A1 PL261662A1 (en) 1987-08-24
PL149989B1 true PL149989B1 (en) 1990-04-30

Family

ID=5571937

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1986261662A PL149989B1 (en) 1985-10-04 1986-10-01 Method of distinguishing foreign matter contained in harvested material before it leaves a harvesting machine

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4720963A (pl)
EP (1) EP0217417B1 (pl)
AT (1) ATE58276T1 (pl)
CA (1) CA1270926A (pl)
CS (1) CS266500B1 (pl)
DD (1) DD247117A3 (pl)
DE (1) DE3675618D1 (pl)
DK (1) DK164250C (pl)
FI (1) FI864024A (pl)
HU (1) HU196872B (pl)
PL (1) PL149989B1 (pl)
SU (1) SU1704681A1 (pl)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5078645A (en) * 1990-10-26 1992-01-07 Ford New Holland, Inc. Method and apparatus for hard object detection
DE4301611C5 (de) * 1991-09-02 2008-09-25 Claas Kgaa Mbh Fremdkörpererkennungsvorrichtung einer Erntemaschine
DE4129113C2 (de) * 1991-09-02 2001-06-07 Claas Kgaa Mbh Fremdkörpererkennungsvorrichtung einer Erntemaschine
DE19742060B4 (de) * 1997-09-24 2005-02-03 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Fremdkörperrückführvorrichtung an Erntemaschinen o. dgl.
DE19854562A1 (de) 1998-11-26 2000-05-31 Claas Saulgau Gmbh Einrichtung zur Überwachung der Einzugsbaugruppe einer landwirtschaftlichen Erntemaschine
DE19904626C2 (de) * 1999-02-05 2001-05-17 Case Harvesting Sys Gmbh Verfahren zum Erkennen von Fremdkörpern in Erntemaschinen
FR2791224B1 (fr) 1999-03-24 2001-05-25 Kuhn Sa Dispositif de coupe d'une machine de coupe, par exemple faucheuse comportant un dispositif d'entrainement du produit coupe
US6430903B1 (en) * 2000-07-14 2002-08-13 Neil Christiansen Nonmetallic debris detector for harvester equipment
DE102006042373A1 (de) 2006-09-08 2008-03-27 Deere & Company, Moline Fremdkörpernachweiseinrichtung für eine landwirtschaftliche Erntemaschine
DE102007025310A1 (de) 2007-05-30 2008-12-04 Claas Selbstfahrende Erntemaschinen Gmbh Landwirtschaftliche Erntemaschine mit einer Fremdkörpererkennungsvorrichtung
DE102008054488B4 (de) * 2008-12-10 2020-10-22 Deere & Company Einrichtung zum Nachweis eines in eine Erntemaschine eingedrungenen Fremdkörpers
DE102011007843A1 (de) * 2011-04-21 2012-10-25 Deere & Company Einrichtung zum Nachweis eines in eine Erntemaschine eingedrungenen Fremdkörpers
BE1021124B1 (nl) 2013-01-18 2016-01-11 Cnh Industrial Belgium Nv Detectietoestel voor het detecteren van een vreemd voorwerp voor een oogstmachine.
RU204084U1 (ru) * 2020-08-18 2021-05-05 Дмитрий Андреевич Лозин Устройство для обнаружения инородных тел в убираемом сельскохозяйственной уборочной машиной материале

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3889249A (en) * 1971-10-29 1975-06-10 Sperry Rand Corp Static magnetic field metal detector
GB1602475A (en) * 1972-05-19 1981-11-11 Nat Res Dev Improvements in and relating to anagricultural implement for harvesting crop
DD110413A1 (pl) * 1973-03-28 1974-12-20
US3896608A (en) * 1973-06-25 1975-07-29 Sperry Rand Corp Static magnetic field metal detector
DD114893A1 (pl) * 1974-10-11 1975-09-05
US3959953A (en) * 1974-12-04 1976-06-01 Sperry Rand Corporation Apparatus to detect the passage of ferrous material in crop harvesting machines
DE2940201A1 (de) * 1979-10-04 1981-05-07 Claas Ohg, 4834 Harsewinkel Feldhaecksler mit metalldetektor
US4290255A (en) * 1980-10-01 1981-09-22 Sperry Corporation Feed roll apparatus
US4353199A (en) * 1981-04-15 1982-10-12 Sperry Corporation Stone detector for harvesting machines
US4433528A (en) * 1982-08-30 1984-02-28 Sperry Corporation Metal detector apparatus
DE3341071A1 (de) * 1982-11-18 1984-05-24 Hesston Corp., Hesston, Kan. Verfahren und vorrichtung zur feststellung von metallischen fremdkoerpern im erntegutstrom einer erntemaschine
US4573849A (en) * 1983-04-06 1986-03-04 Deere & Company Spout aimer with feed roll rotation sensing
EP0152291B1 (en) * 1984-02-14 1990-05-16 National Research Development Corporation Apparatus for picking up and conveying crop or other material
US4639666A (en) * 1984-08-27 1987-01-27 New Holland, Inc. Metal detector sensitivity adjustment and test assembly

Also Published As

Publication number Publication date
CA1270926A (en) 1990-06-26
DK164250C (da) 1992-10-19
SU1704681A1 (ru) 1992-01-15
HU196872B (en) 1989-02-28
FI864024A0 (fi) 1986-10-03
CS654986A1 (en) 1989-01-12
EP0217417B1 (de) 1990-11-14
FI864024A (fi) 1987-04-05
DE3675618D1 (de) 1990-12-20
DD247117A3 (de) 1987-07-01
PL261662A1 (en) 1987-08-24
EP0217417A3 (en) 1987-06-24
US4720963A (en) 1988-01-26
CS266500B1 (en) 1990-01-12
DK469286A (da) 1987-04-05
ATE58276T1 (de) 1990-11-15
DK469286D0 (da) 1986-10-02
EP0217417A2 (de) 1987-04-08
HUT43460A (en) 1987-11-30
DK164250B (da) 1992-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL149989B1 (en) Method of distinguishing foreign matter contained in harvested material before it leaves a harvesting machine
US3757501A (en) Static magnetic field metal detector
US5600942A (en) Adaptive thresholding for metal detection
EP1344444A1 (de) Einrichtung zur Erfassung des Vorhandenseins eines Gutstroms in einer Erntemaschine
EP1442652B1 (de) Einrichtung zur Messung und/oder Überprüfung des Abstands zwischen einer Gegenschneide und einem Häckselmesser
EP0904684B1 (de) Fremdkörperrückführvorrichtung an Erntemaschinen oder dergleichen
EP1905292B1 (de) Messvorrichtung zur Messung von Parametern
RU1801303C (ru) Устройство дл обнаружени инородных тел в убираемом сельскохоз йственной уборочной машиной материале
EP1762134B1 (en) Metal detector arrangement
US5444966A (en) Metal detection apparatus for agricultural harvester
US4805385A (en) Variable sensitivity metal detection system
US5600941A (en) Compensation for start-up transients
US20060046799A1 (en) Method and device for adjusting the sensitivity of a foreign-object detection device
EP1523876B1 (de) Förderer mit einer Metalldetektionseinrichtung
EP3706546B1 (de) Pick-up mit metalldetektor
DE19850062C2 (de) Schutzeinrichtung für Erntemaschinen
DE29616473U1 (de) Steindetektor für landwirtschaftliche Geräte
EP0735385B1 (en) Compensation for start-up transients
RU80306U1 (ru) Устройство для обнаружения инородных тел в убираемом сельскохозяйственной уборочной машиной материале
DE10116676B4 (de) Erntemaschine
DE202020003733U1 (de) Alarmwertbildung mit Arrayfeld
JPS63222615A (ja) 脱穀装置の受け網詰まり検出装置
RU1808251C (ru) Способ обнаружени посторонних предметов в потоке технологического продукта уборочной сельскохоз йственной машины и устройство дл его осуществлени
DE202004021440U1 (de) Vorrichtung zur Einstellung der Empfindlichkeit einer Fremdkörpererkennungseinrichtung
GB1589723A (en) Method of distinguishing between the body and the shoot of a carrot