PL104127B1 - Podajnik wibracyjny - Google Patents

Podajnik wibracyjny Download PDF

Info

Publication number
PL104127B1
PL104127B1 PL1976193051A PL19305176A PL104127B1 PL 104127 B1 PL104127 B1 PL 104127B1 PL 1976193051 A PL1976193051 A PL 1976193051A PL 19305176 A PL19305176 A PL 19305176A PL 104127 B1 PL104127 B1 PL 104127B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
gutter
transport
feeder according
feeder
girders
Prior art date
Application number
PL1976193051A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Centralny Osrodek Projektowokonstrukcyjny Maszyn Gorniczych "Komag" Te Gliwice Polen
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Centralny Osrodek Projektowokonstrukcyjny Maszyn Gorniczych "Komag" Te Gliwice Polen filed Critical Centralny Osrodek Projektowokonstrukcyjny Maszyn Gorniczych "Komag" Te Gliwice Polen
Priority to PL1976193051A priority Critical patent/PL104127B1/pl
Priority to AU29568/77A priority patent/AU500488B1/en
Priority to DE19772746354 priority patent/DE2746354A1/de
Priority to NL7711313A priority patent/NL7711313A/xx
Priority to IN1543/CAL/77A priority patent/IN148498B/en
Priority to US06/031,481 priority patent/US4327827A/en
Publication of PL104127B1 publication Critical patent/PL104127B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G27/00Jigging conveyors
    • B65G27/04Load carriers other than helical or spiral channels or conduits

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Jigging Conveyors (AREA)
  • Chutes (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest podajnik wibracyjny przeznaczony do odbioru i transportu produktów sypkich, a w szczególnosci z urzadzen waskich na urzadzenia szerokie ! odwrotnie.
Znany jest z opisu patentowego USA nr 3400728 podajnik wibracyjny posiadajacy rynne trapezowa o plaskim i gladkim dnie zwezajaca s;e lub rozszerzajaca, przy czym pochylenie dna rynny jest na calej dlugosci jednakowe. Dno rynny jest usztywnione zebrami poprzecznymi oraz jedna skrzynkowa konstrukcja umieszczona wzdluz osi. Do tej skrzynkowej konstrukcji przymocowane sa sprezyny i ciegna z napedu wibracyjnego.
Podajnik ten posiada naped wibracyjny odiganiach liniowych i kolowych. Podajnik jest przeznaczony do transportu sproszkowanych materialów na mokro i posiada przewód doprowadzajacy wode do rozmywania tego materialu.
Znany jest równiez z opisu patentowego USA nr 3338385 podajnik posiadajacy rynne transportowa w ksztalcie trapezowym rozszerzajacym sie lub zwezajacym w kierunku ruchu materialu. Dno rynny transportowej jest plaskie i o jednakowym pochyleniu. Do dna rynny na calej jej szerokosci przymocowany jest jeden lub wiecej progów i stopni o powierzchni posiadajacej mniejsze pochylenie niz dno rynny. W innym, alternatywnym wykonaniu w podajniku moga byc stopnie lub progi o dlugosci mniejszej niz szerokosci podajnika. Przymocowane sa one wówczas do dna rynny w poblizu jej scian bocanych, przy czym sa tak rozmieszczone, ze tworza na plaskim dnie rynny wolny pas w postaci zygzaka. Podajnik ten przewidzany jest do transportu gruboziarnowych produktów z urzadzen szerokich na waskie.
Celem wynalazku jest zapewnienie równomiernego zasilania surowcem urzadzen o bardzo duzych szerokosciach, obnizenie kruszenia transportowanych produktów, obnizenie zuzycia materialów konstrukcyjnych i ich ciezaru oraz zmniejszenie halasliwosci pracy.
Zgodnie z wynalazkiem, podajnik wibracyjny posiadajacy w widoku z góry prostokatna albo trapezowa rynne transportowa zwezajaca sie lub rozszerzajaca sie w kierunku transportu materialu sypkiego posiada dno rynny transportowej uksztaltowane w przekroju pionowym podluznym w postaci zblizonej do lezacej stylizowanej litery S. Powierzchnia wklesla rynny umieszczona jest w poblizu miejsca nadawania materialu na2 104 127 podajnik, a powierzchnia wypukla w poblizu zejscia materialu z podajnika. Przejscie miedzy powierzchnia wklesla i wypukla ma charakter powierzchni ciaglej. Korzystne jest wykonanie czesci wypuklej rynny transportowej oraz czesci wkleslej z odcinka powierzchni walcowej. Do bocznych krawedzi dna rynny przymocowane sa sciany boczne.
Oczywiscie w pewnych warunkach moze sie okazac korzystne wykonanie podajnika wedlug wynalazku z dnem majacym kstalt prostokata w widoku z góry, albo tez majacym ksztalt trapezu z dolaczonymi do podstawy wezszej i szerszej trapezu odcinkami prostokatnymi.
Na dno rynny transpotowej nalozona jest profilowa wykladzina z tworzywa o niewielkim wspólczynniku tarcia i odporna na scieranie, najkorzystniej o powierzchni falistej. Moga byc zastosowane równiez z dobrym skutkiem wykladziny o innym przekroju poprzecznym, na przvklad w postaci niesymetrycznej pily, przy czym wysokosc fali jest zalezna od wielkosci ziarn transportowanego materialu. Wykladzina ulozona jest po obu stronach plaszczyzny symetrii rynny transportowej w ten sposób, ze grzbiet fali tworzy kat 0 przynajmniej równy katowi a utworzonemu przez sciany boczne rynny, a wierzcholek kata 0 zwrócony jest w strone wezszego konca rynny trapezowej. Dla zapobiezenia zakleszczeniu ziarn podczas transpotu materialów gruboziarnistych, do boków rynny trapezowej zwezajacej sie przytwierdzone sa plyty ochylajace przemieszczajace ziarna w kierunku srodka rynny. Plyty te sa rozmieszczone na bokach rynny niesymetrycznie i tworza swobodny, zygzakowaty, zwezajacy sie pas przeplywu ziarn.
Rynna transportowa wraz ze scianami bocznymi przymocowana jest do umieszczonej ood jej dnem osmiowspomikowej ramy nosnej, poprzez która przenoszony jest ruch drgajacy z napedu na rynne. Rama ta sklada sie z dwóch dzwigarów podluznych i z dwóch dzwigarów poprzecznych, przy czym odleglosc miedzy dzwigarami podluznymi przy szerszym koncu rynny jest przynajmniej równa po polowie szerokosci tego konca.
Podajnik wibracyjny wedlug wynalazku w którym stosunek szerokosci szerszego konca rynny do wezsego konca nie przekracza 2, posiada rame w ksztalcie prostokata, natomiast gdy stosunek ten jest wiekszy od 2 rama ma ksztal trapezu.Rama w ksztalcie prostokata wygodniejsza jest w montazu, natomiast rama w ksztalcie trapezu zapewnia bardziej równomierny rozklad obciazen na poszczególne element, ramy i rynny transportowej.
Podajnik w odmianie wykonania, w szczególnosci podajnik z rynna transportowa rozszerzajaca, ma zabudowany ruszt na czesci wypuklej rynny w poblizu wysypu.
Najkorzystniejszy uklad rusztowin jest wówczas, gdy kat y utworzony miedzy skrajnymi rusztowinami, to jest umieszczonymi w poblizu scian bocznych rynny jest równy katowi a utworzonemu przez te boczne sciany.
Oczywisci? w rynnie moze byc równiez zabudowany ruszt którego kat y jest wiekszy lub mniejszy od kata a.
Poszczególne rusztowiny, poprzez belki poprzeczne, przymocowane sa do dzwigarów wzdluznych ramy nosnej i do wzdluznych usztywnien rynny oraz do scian bocznych rynny.
Podajnik wedlug wynalazku wsparty jest na konstrukcji budynku poprzez elementy sprezyste przymocowane do dzwigarów podluznych i poprzecznych ramy. Najkorzystniejszy uklad w zakresie obciazenia konstrukcji podajnika jest wówczas gdy elementy sprezyste umieszczone sa w poblizu polaczenia dzwigarów podluznych z dzwigarami poprzecznymi.
Zastosowanie w podajniku wibracyjnym rynny trapezowej o przekroju podluznym w ksztalcie lezacej litery „S" daje szereg korzysci technicznych i uzytkowych szczególnie w urzadzeniach o duzych szerokosciach.
Jako najistotniejsze nalezy uznac osiagniecie znacznej sztywnosci rynny, która uzyskuje sie w wyniku zastosowania wkleslej i wypuklej powierzchni dna rynny transportowej. Pozwala to zmniejszyc grubosc plyty z której wykonane jest dno oraz zmniejszyc ilosc usztywnien podluznych na jednostke szerokosci, tym samym z tej samej ilosci stali i przy zastosowaniu napedu o tej samej mocy umozliwia budowe podajnika o znacznie \ . wiekszej szerokosci i wydajnosci. Jednoczesnie w znacznej mierze krzywe powierzchnie powoduja zwiekszenie czestotliwosci drgan wlasnych rynny, dzieki czemu zmniejsza sie obciazenie dynamiczne jej elementów - i zwieksza sie trwalosc rynny. Wystepuja równiez dalsze korzysci o charakterze uzytkowym. I tak na przyklad zastosowanie wkleslej powierzchni w poblizu niejsca doprowadzenia materialu na rynne, zwieksza szybkosc transportu materialu co korzystne jest przy nadawaniu materialu ze zbiornika o malym przekroju wylotu.
Jednoczesnie wklesla powierzchnia rynny zapewnia lagodne przyjmowanie duzych ziarn, dzieki wyhamowaniu spadajacych ziarn na dlugiej drodze, co jest istotne dla materialów kruchych oraz materialowo duzej masie, na przyklad wegla i rud metali. Korzysci techniczne uzyskuje sie równiez dzieki zastosowaniu powierzchni wypuklej, opadajacej na koncu wysypowym. Zwiekszajace sie nachylenie czesci wypuklej rynny zwieksza predkosc ruchu transportowanego materialu w wyniku dzialania grawitacji co ma wplyw na zmniejszenie grubosci warstwy, i tym samym zmniejsza ciezar materialu na rynnie. Wynika z tego obnizenie zuzycia energii na , transport i obnizenie obciazen rynny. Jest to szczególnie istotne w podajnikach o szerokim koncu wysypowym oraz w podajnikach majacych w koncowej czesci ruszt lub sito.
Zastosowanie sztywnej osmiowspomikowej ramy z odpowiednim rozmieszczeniem dzwigarów wzdluznych i poprzecznych zapewnia równomierne przeniesienie sil z napedu na rynne transportowa oraz umozliwia104 127 3 utrzymanie na tym samym poziomie obciazen dzwigarów jak w podajnikach znanych mimo znacznego zwiekszenia ich szerokosci. Podobnie jak dzwigary wzdluzne, równiez dzwigary poprzeczne moga miec zmniejszone przekroje dobrane proporcjonalnie do wielkosci przenoszonych momentów gnacych. Stanowi to mozliwosc dalszego obnizenia ciezaru podajnika. Równiez umocowanie elementów sprezystych podpierajacych podajnik do dzwigarów wzdluznych i poprzecznych ramy nosnej rynny eliminuje potrzebe stosowania dodatkowych uchwytów lub umocnien oraz ogranicza wielkosc dodatkowych momentów gnacych wynikajacych z rakcji sil statycznych i dynamicznych konstrukcji wsporczej.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykladach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia podajnik w przekroju pionowym plaszczyzna B—B przechodzaca przez os wzdluzna uwidoczniona na fig. 3, fig. 2 - podajnik w takim samym przekroju jak na fig. 1, majacy do rynny transportowej w ksztalcie dwóch wycinków walcowych polaczonych czescia plaska, fig. 3 — podajnik posiadajacy trapezowa rynne v widoku z góry, przy czym z prawej polowy podajnika usunieto dno i sciane boczna, fig. 4 — podajnik z rusztem nad koncem wsypowym w widoku z boku i czesciowo w przekroju pionowym, fig. 5 - koniec wysypowy podajnika z sitem w widoku z boku, fig. 6 — podajnik z rusztem i wykladzina profilowa w widoku z góry, przy czym prawa polowa podajnika ma zdjete rusztowiny i wykladzine, fig. 7- podajnik w przekroju A-\ plaszczyznami prostopadlymi do plaszczyzny symetrii, uwidocznionymi na fig. 6, fig. 8 — rozszerzajaca sie rynne transportowa wylozona wykladzina profilowa w widoku góry, fig. 9 — zwezajaca sie rynne transportowa z inna wykladzina w widoku z góry, fig. 10 — dno rynny transportowej z wykladzina w przekroju pionowym C—C uwidocznionym na fig. 8, fig. 11-dno rynny transportowej z wykladzina w przekroju pionowym C-C, fig. 12- przyklad ksztaltu rozszerzajacej sie rynny transportowej w widoku góry, fig. 13 — przyklad ksztaltu zwezajacej sie rynny transportowej w widoku z góry, fig. 14 — przyklad ksztaltu rynny transportowej w widoku z góry.
Podajnik wibracyjny jak na fig. 1 sklada sie rynny transportowej zamocowanej na ramie nosnej. Podajnik wprawiany jest w ruch drgajacy za pomoca napedu polaczonego z rama nosna. Dno rynny transportowej utworzone jest z trzech polaczonych ze soba plyt w ten sposób, ze w przekroju pionowym ma one ksztalt zblizony do lezacej, stylizowanej litery S. Na wklesla czesc 1 dna rynny doprowadzany jest material ze zbiornika lub innego urzadzenia. Wypukla czesc 2 dna rynny stanowi koniec wysypowy o ustalonym doswiadczalnie nachyleniu. Wklesla czesc 1 i wypukla czesc 2 polaczone sa ze soba plaska czescia 3. Do krawedzi bocznych dna 1,2,3 rynny przymocowane sa sciany boczne 5.
Rynna transportowa przymocowana jest do osmiowspornikowej, prostokatnej ramy, utworzonej przez sztywne polacenie dzwigarów wzdluznych 8, 9 zporzecznymi dzwigarami 10, 11. Odleglosc a miedzy osiami dzwigarów podluznych 8, 9 jest co najmniej równa polowie szerokosci b szerszego konca rynny transportowej.
Rama 8, 9 i 10, 11 stanowi konstrukcje nosna podajnika do której oprócz rynny 1, 2, 3 przymocoway jest równiez naped 7 i sprezyste elementy 17. Dno rynny transportowej usztywnione jest wzdluznymi plytkami 12 i poprzecznymi 13, glównie dla zmniejszenia halasliwosci i dla zapobiezenia deformacjom w wyniku uderzenia ziarnami o duzej masie jednostkowej.
Podajnik w odmianie wykonania przedstawiony na fig. 2 ma rynne transportowa której wklesla czesc 1 oraz wypukla czesc 2 utworzone sa z wycinków powierzchni walcowej.
Na fig. 4, fig. 6 i fig. 7 przedstawiono podajnik wedlug wynalazku w którym nad wypukla czescia 2 i nad plaska czescia 3 dna rynny transportowej rozszerzajacej sie zabudowano ruszt szczelinowy. Rusztowiny 14 tworzace miedzy soba szczeliny rozszerzajace sie w kierunku ruchu materialu, przymocowane sa poprzez belki do wzdluznych dzwigarów 8, 9 i wzdluznych plyt usztywniajacych 12 wprowadzonych nad dno 2, 3.
Podajnik ten posiada trapezowa rame nosna zlozona z dzwigarów podluznych 8, 9 i poprzecznych 10, 11 oraz usztywnienie wzdluzne 12 i poprzeczne 13.
Na fig. 5 pokazano podajnik z zabudowanym sitem 16 zamiast rusztowin 14.
Na fig. 8 i fig. 9 przedstawiono rynny trapezowe rozszerzajace sie i zwezajace sie z zalozona profilowa wykladzina 4,[przy czym na poszczególnych polowach rynien uwidoczniono wykladziny profilowe o róznych katach;j3 utworzonych przez grzbiety faj. Itak na lewej polowie rynny na fig.8 pokazano wykladzine dla materialu grubego gdzie kat 0 jest wiekszy od kata a utworzonego przez boczne sciany 5. Wykladzina ta na rynnie rozszerzajacej sie ulozona jest w odleglosci c od bocznej sciany 5. Podobnie na rynnie zwezajacej sie pokazanej na fig. 9. Wzdluz osi rynny |pozostawiono bez wykladziny profilowej wolny pas o szerokosci d.
Na fig. 10 i 11 uwidoczniono przyklady wykonania wykladziny profilowej 4 przymocowanej do dna rynny 2,3.
Na fig. 12 przedstawiono podajnik wibracyjny z rynna rozszerzajaca sie której czesc poczatkowa i koncowa ma boczne sciany 5 równolegle do osi podajnika.
Na fig. 13 przedstawiono podajnik z rynna zwezajaca sie, której czesc szersza ma boczne sciany 5 równolegle do osi podajnika, a do scian bocznych wzdluz calej rynny przymocowane sa odchylajace plyty 6.4 104 127 Plyty 6 rozmieszczone sa niesymetrycznie, przez co wytyczaja swobodny, zygzakowaty zwezajacy sie pas dla przymieszczania sie ziarn transportowanego materialu. Poza tym wedlug wynalazku w razie potrzeby moze byc wykonana rynna transportowa prostokatna. Jak to uwidoczniono na fig. 14, prostokatna rynna ma szerokosc wieksza niz dlugosc i korzystne jest jej stosowanie dla transportu materialu ze zbiornika o wylocie szczelinowym do urzadzenia o bardzo duzej szerokosci.
Rynna trapezowa podajnika wibracyjnego, jak równiez rynna prostokatna sa rozlaczalne wzdluz osi symetrii.

Claims (11)

Zastrzezenia patentowe
1. Podajnik wibracyjny posiadajacy prostokatna lub trapezowa rynne transportowa zwezajaca sie lub rozszerzajaca sie w kierunku transportu materialu sypkiego, naped wibracyjny polaczony sztywno lub elastycznie do belek nosnych umieszczonych pod dnem rynny i sprezyste elementy wsporcze, znamienny tym, ze dno rynny transportowej w przekroju pionowym podluznym ma ksztalt zblizony do lezacej stylizowanej litery (S), przy czym wklesla czesc (1) umieszczona jest w poblizu doprowadzenia nadawy a wypukla czesc (2) rynny w poblizu wysypu.
2. Podajnik wedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze wklesla czesc (1) oraz wypukla czesc (2) dna rynny transportowej ma ksztalt wycinka powierchni walcowej.
3. Podajnik wedlug zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, ze przynajmniej czesc wypukla (2) powierzchni roboczej dna rynny transportowe} wylozona jest profilowa wykladzina (4).
4. Podajnik wedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze do scian bocznych (5) rynny transportowej zwezajacej sie, przytwierdzone sa plyty odchylajace (6) przy czym sa one rozmieszczone przy scianach asymetrycznie.
5. Podajnik wedlug zastrz. 1 albo 2, z n a m i e n n y t y m, ze przynajmniej czesc wypukla (2) dna rynny transportowej wykonana jest w postaci rusztu o szczelinach rozszerzajacych sie w kierunku transportu materialu.
6. Podajnik wedlug zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, ze przynajmniej czesc wypukla (2) rynny transportowej wykonana jest w postaci sita (16), przymocowanego do poziomych poprzecznych belek (15).
7. Podajnik wedlug zastrz. 1, znamienny tym, ze dno rynny transportowej (1, 2r 3) wraz ze scianami bocznymi (5) przymocowane jest do osmiowspornikowej ramy nosnej, która utworzona jest z dwóch dzwigarów podluzych (8), (9) i dwóch dzwigarów poprzecznych (10), (11), przy czym odleglosc (a) miedzy osiami dzwigarów podluznych jest co najmniej równa polowic szerokosci (b) szerszego konca (b) rynny.
8. Podajnik wedlug zastrz. 7, znamienny tym, ze rama utworzona z dzwigarów (8), (9) i (10), (11) posiada ksztalt trapezu.
9. Podajnik wedlug zastrz^ 7, z n a m i e n n y t y m, ze rama utworzona z dzwigarów (8), (9) i (10), (11) posiada ksztalt prostokata.
10. Podajnik wedlug zastrz. 7, z n a m i e n n y t y m, ze do osmiowspornikowej ramy przymocowane sa sprezyste elementy (17) w poblizu polaczenia podluznych dzwigarów (8), (9) z poprzecznymi dzwigarami (10), (11).
11. Podajnik wedlug zastrz. 7, znamienny tym, ze dno rynny transportowej (1, 2, 3) usztywnione jest dodatkowo wzdluznymi plytkami (12) i poprzecznymi plytami (13).104 127 Rg.1 77 i/ij-H JOI af J_ nr* ' u 4 5 ' //#£ ^ /?#/# ^ Figli 5 O Fig. 12 Fig 13 FigU
PL1976193051A 1976-10-14 1976-10-14 Podajnik wibracyjny PL104127B1 (pl)

Priority Applications (6)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL1976193051A PL104127B1 (pl) 1976-10-14 1976-10-14 Podajnik wibracyjny
AU29568/77A AU500488B1 (en) 1976-10-14 1977-10-11 Vibratory feeder
DE19772746354 DE2746354A1 (de) 1976-10-14 1977-10-14 Vibrationsfoerderer
NL7711313A NL7711313A (nl) 1976-10-14 1977-10-14 Trilvoedingsinrichting.
IN1543/CAL/77A IN148498B (pl) 1976-10-14 1977-10-28
US06/031,481 US4327827A (en) 1976-10-14 1979-04-19 Vibratory feeder

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL1976193051A PL104127B1 (pl) 1976-10-14 1976-10-14 Podajnik wibracyjny

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL104127B1 true PL104127B1 (pl) 1979-07-31

Family

ID=19978950

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1976193051A PL104127B1 (pl) 1976-10-14 1976-10-14 Podajnik wibracyjny

Country Status (6)

Country Link
US (1) US4327827A (pl)
AU (1) AU500488B1 (pl)
DE (1) DE2746354A1 (pl)
IN (1) IN148498B (pl)
NL (1) NL7711313A (pl)
PL (1) PL104127B1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5409101A (en) * 1994-02-03 1995-04-25 Allen Fruit Co., Inc. Variably-controlled vibratory conveyor
DE4407789A1 (de) * 1994-03-09 1995-09-14 Hauni Werke Koerber & Co Kg Schwingförderrinne zum Transportieren von Schüttgut, insbesondere Tabak
CN103126068B (zh) * 2013-03-06 2015-04-29 湖北中烟工业有限责任公司 一种烟草及其制品物流的环形或半环形供料方法和装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1383281A (en) * 1919-12-15 1921-07-05 Bailey John James Device for distributing seed and the like
US2713415A (en) * 1953-12-09 1955-07-19 Hugh E Wurzbach Vibratory conveyor for hot materials
US2873555A (en) * 1954-01-27 1959-02-17 Owens Illinois Glass Co Chute for conveying molten glass
GB1122596A (en) * 1965-07-20 1968-08-07 Wharton Engs Elstree Ltd Improvements relating to vibratory and oscillatory conveyors
US3469672A (en) * 1967-09-27 1969-09-30 Lynch Corp Vibratory grouping apparatus
US3648828A (en) * 1970-12-31 1972-03-14 Horace Mccaffrey Jr Vibratory conveyor

Also Published As

Publication number Publication date
AU500488B1 (en) 1979-05-24
DE2746354A1 (de) 1978-04-20
IN148498B (pl) 1981-03-14
US4327827A (en) 1982-05-04
NL7711313A (nl) 1978-04-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2432214C2 (ru) Просеивающее устройство
US20220002178A1 (en) Device for drying sewage sludge
FI111835B (fi) Tärysyöttimen välppämoduuli
KR20230032912A (ko) 벌크 재료용 진동 컨베이어
PL104127B1 (pl) Podajnik wibracyjny
US4892151A (en) Ballast cleaning machine
US3796296A (en) Conveyor with angularly adjustable transition section
US3246754A (en) Screen classifier with brush cleaners
JP4183440B2 (ja) 土砂等の定量供給装置
RU2174877C2 (ru) Безрешетчатый вибрационный сепаратор
CN212424321U (zh) 一种骨料布料装置
US6755307B1 (en) Separating device comprising a screen lining
RU2153453C2 (ru) Вибрационный конвейер-питатель
JPS6341362Y2 (pl)
US1949847A (en) Coal conveyer
DK152029B (da) Transportoer konstrueret til at transportere tilfoert materiale i opdelte materialestroemme
PL63382Y1 (pl) Stacja przesypowa dla krzyżujących się przenośników, zwłaszcza przenośników zgrzebłowych górniczych
SU1335515A1 (ru) Конвейерна лента
US3318436A (en) Bulk material feeder
JP3606935B2 (ja) グリズリ型振動篩
SU1411060A1 (ru) Устройство дл грохочени
JP2022072692A (ja) 原料投入用シュート
US3191752A (en) Bulk material distributor
RU2314162C1 (ru) Виброконцентратор
US3608752A (en) Storage facility for particulate material