PL100481B1 - Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym - Google Patents

Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym Download PDF

Info

Publication number
PL100481B1
PL100481B1 PL1974176076A PL17607674A PL100481B1 PL 100481 B1 PL100481 B1 PL 100481B1 PL 1974176076 A PL1974176076 A PL 1974176076A PL 17607674 A PL17607674 A PL 17607674A PL 100481 B1 PL100481 B1 PL 100481B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
screen
tube
shape
perforated electrode
internal
Prior art date
Application number
PL1974176076A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Rca Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rca Corporation filed Critical Rca Corporation
Publication of PL100481B1 publication Critical patent/PL100481B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/02Electrodes; Screens; Mounting, supporting, spacing or insulating thereof
    • H01J29/06Screens for shielding; Masks interposed in the electron stream
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/003Arrangements for eliminating unwanted electromagnetic effects, e.g. demagnetisation arrangements, shielding coils
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J29/00Details of cathode-ray tubes or of electron-beam tubes of the types covered by group H01J31/00
    • H01J29/86Vessels; Containers; Vacuum locks
    • H01J29/867Means associated with the outside of the vessel for shielding, e.g. magnetic shields
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J2229/00Details of cathode ray tubes or electron beam tubes
    • H01J2229/0007Elimination of unwanted or stray electromagnetic effects
    • H01J2229/003Preventing or cancelling fields entering the enclosure
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01JELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
    • H01J2229/00Details of cathode ray tubes or electron beam tubes
    • H01J2229/0007Elimination of unwanted or stray electromagnetic effects
    • H01J2229/0046Preventing or cancelling fields within the enclosure
    • H01J2229/0053Demagnetisation

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • Electrodes For Cathode-Ray Tubes (AREA)
  • Video Image Reproduction Devices For Color Tv Systems (AREA)
  • Shielding Devices Or Components To Electric Or Magnetic Fields (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym.
Obecnie w odbiornikach telewizyjnych, przeznaczonych do odbioru programu w kolorze, szeroko stosowane sa tak zwane kineskopy maskowe W maskowym kineskopie kolorowym zespól zbieznych wiazek elektronowych jest kierowany poprzez wielootworowa elektrode — zwana maska — na ekran, na którego powierzchni sa nalozone krazki luminoforu. Wiazki elektronów sa tak uksztaltowane, ze kazda wiazka trafia i pobudza tylko krazki luminoforu jednego rodzaju, swiecacego sie tylko kolorem, przyporzadkowanym danej wiazce. Zazwyczaj maska w kineskopie jest przymocowana do sztywnej ramy, która z kolei jest umieszczona wewnatrz banki kineskopu.
Na pracujacy kineskop oddzialuja zewnetrzne pola magnetyczne, takie jak pole magnetyczne ziemi lub pola magnetyczne, wytwarzane zespolami, wchodzacymi w sklad odbiornika telewizyjnego, które to pola magnetyczne wywoluja znieksztalcenia torów przelotu elektronów w wiazce. Wynikiem tego sa znieksztalcenia obrazu kolorowego, odtwarzanego na ekranie telewizora, poniewaz wiazka elektronów, przyporzadkowana okreslonemu kolorowi, nie trafia dokladnie na odpowiedni krazek luminoforu. Przy tym znieksztalcenia torów przelotu elektronów, powodowane polem magnetycznym ziemi, sa zalezne od polozenia geograficznego.
Rozpatrywano mozliwosc calkowitego ekranowania, majacego wyeliminowac wplyw magnetycznego pola ziemi na dzialanie kineskopu maskowego. Jednakze takie ekranowanie w przypadku masowego odbiorcy programu telewizyjnego praktycznie jest nie do zrealizowania. Skuteczne ekranowanie moze byc osiagniete dopiero wówczas, gdy odbiornik telewizyjny bedzie umieszczony wewnatrz zaekranowanej przestrzeni, to znaczy równiez i plyta czolowa kineskopu powinna byc zabezpieczona przed przenikaniem pola magnetycznego przez te plyte do wewnatrz kineskopu. Poza tym, w przypadku zastosowania ekranów magnetycznych o wymiarach, praktyc¬ znie mozliwych do zrealizowania znieksztalcenia i skupianie sie pola magnetycznego ziemi w poszczególnych punktach w przestrzeni wewnatrz kineskopu moga byc wieksze niz skutek zmniejszenia sredniej wartosci natezenia pola magnetycznego.
Problem wplywu pola magnetycznego na znieksztalcenia torów przelotu elektronów wewnatrz kineskopu moze byc rozwiazany poprzez zastosowanie masek i ich konstrukcji wsporczych, wykonanych z metali o bardzo2 100 481 duzej przenikaf-nb&r ekranu stalowego, wytwarzajacego demagnesujqce'po^ Wz, powodujace takie same zmniejszenie wplywu statycznego pola magnetycznego, jakim jest pole magnetyczne ziemi, jakie powoduje zastosowanie materialów o bardzo duzej przenikalnosci magnetycznej. Wymienione pole magnesujace zmniejsza równiez magnetyzacje szczatkowa w elementach kineskopu lub w elementach metalowych, przymocowanych do kineskopu.
Pole demagnesujace jest wytwarzane przez cewke, zamocowana na zewnatrz kineskopu, zasilana napieciem sinusoidalnym. Zostalo stwierdzone, ze znane rozwiazanie, podajace na zastosowaniu cewki zewnetrznej, wytwarzajacej demagnesujace pole magnetyczne, nie odznacza sie taka skutecznoscia, jakiej oczekiwano, a poza tym taka cewka musiala miec bardzo duzo zwojów, co, z kolei, zwiazane bylo z duzym zuzyciem drogiego drutu miedzianego.
Celem wynalazku jest wyeliminowanie wskazanych niedogodnosci, natomiast zadaniem wynalazku jest zaprojektowanie kineskopu z zewnetrznym i wewnetrznym ekranowaniem magnetycznym, zapewniajacym ograniczenie wplywu zewnetrznych i wewnetrznych pól magnetycznych la dzialanie kineskopu maskowego, a zwlaszcza zmniejszenie znieksztalcenia toru przelotu elektronów wewnatrz kineskopu maskowego i w ten sposób zmniejszenie znieksztalcen zbieznosci kolorów.
Zadanie zostalo rozwiazane w wyniku zaprojektowania kineskopu maskowego, skladajacego sie z banki szklanej, wyrzutni elektronowejA umieszczonej wewnatrz banki szklanej, ekranu, umieszczonego wewnatrz banki szklanej i w pewnej odleglosci od wyrzutni elektronowej, elektrody perforowanej (maski), umieszczonej wewnatrz banki szklanej miedzy wyrzutnia elektronowa a ekranem. Zgodnie z wynalazkiem kineskop zawiera wewnetrzny ekran magentycznyf polaczony z elektroda perforowana. W sciance przedniej ekranu wewnetrznego, zwróconej ku elektrodzie perforowanej wykonany jest otwór, majacy ksztalt, odpowiadajacy zasadniczo ksztaltowi czesci czynnej elektrody perforowanej, natomiast powierzchnia boczna ekranu, której ksztalt odpowiada zasadniczo ksztaltowi powierzchni bocznej banki szklanej ma wyciecie, którego rzut na plyte czolowa kineskopu ma ksztaltowalny o osi podluznej pokrywajacej sie z pozioma osia symetrii ekranu kineskopu i osi poprzecznej, pokrywajacej sie z pionowa osia symetrii ekranu kineskopu i którego to wyciecia rzut na plaszczyzne równolegla do osi podluznej kineskopu ma ksztalt litery V, skierowanej rozwarciem w kierunku wyrzutni elektronowej kineskopu. Poza tym kineskop wedlug wynalazku zawiera zewnetrzny zespól, wytwarzajacy demagnesujace pole magnetyczne, którego strumien magnetyczny zamyka sie przez ekran wewnetrzny. Zespól, wytwarzajacy demagnesujace pole magnetyczne, sklada sie z dwóch pasków materialu magnetycznego, umieszczonych z dwóch stron na zewnatrz banki szklanej kineskopu, oraz dwóch uzwojen, wytwarzajacych pole demagnesujace, z których to uzwojen kazde jest nawiniete na pasku materialu magnetycznego. Paski materialu magnetycznego sa umieszczone naprzeciwlegle ekranu wewnetrznego z dwóch stron wyciecia w ekranie wewnetrznym majacego ksztalt litery V.
Korzystne jest, gdy kazdy z pasków zewnetrznych z materialu magnetycznego ma taka szerokosc i jest tak umieszczony, ze zakrywa wyciecie w ksztalcie litery V w ekranie wewnetrznym.
Istota rozwiazania technicznego wedlug wynalazku jest objasniona na przykladzie przykladu realizacji wynalazku w oparciu o zalaczony rysunek, na którym fig. 1 przedstawia kineskop maskowy wedlug wynalazku w widoku z boku, fig. 2 — kineskop maskowy wedlug wynalazku w przekroju wzdluznym; fig. 3 — wewnetrzny ekran magnetyczny, w widoku od tylu, fig. 4 — ekran wewnetrzny w widoku z boku; fig. 5 — ekran wewnetrzny w widoku od dolu, fig. 6 i 7 dwie czesci tworzace czesc obwodu magnetycznego zespolu zewnetrznego; fig. 8 — przekrój poprzeczny kineskopu w miejscu przymocowania ekranu wewnetrznego; a fig. 9 przedstawia przekrój poprzeczny kineskopu w miejscu przymocowania ekranu wewnetrznego w powiekszeniu.
Na figurze 1 i fig. 2, przedstawiony jest kineskop maskowy z ekranem prostokatnym, przeznaczony do zastosowania w telewizyjnych odbiornikach kolorowych. Kineskop 10 sklada sie z banki szklanej 12, majacej plyte czolowa 14, czesc lejkowata 16 i szyjke 18. Od strony wezszej czesc lejkowata ma przewezenie stozkowe polaczone z szyjka 18, a od strony szerszej czesc lejkowata przechodzi w zakonczenie 22 majace ksztelt scietego graniastoslupa o zaokraglonych krawedziach bocznych, z którym to zakonczeniem 22 polaczona jest plyta czolowa 14. Plyta czolowa 14 z czesci ekranowej 24 o zasadniczo prostokatnym ksztalcie oraz scianki 26.
Jak pokazano na fig. 2 na wewnetrznej powierzchni czesci ekranowej 24 plyty czolowej 14 nalozony jest ekran luminoforowy 28, przedstawiajacy soba mozaike skladajaca sie z wielkiej liczby krazków luminoforu. Kineskop zawiera zespól odchylania 32, zapewniajacy odchylenie pionowe i poziome wiazek elektronów w granicach czesci ekranowej plyty czolowej. Perforowana elektroda 34 jest umieszczona w uprzednio ustalonej odleglosci od ekranu 28. Elektroda perforowana 34 jest przymocowana do ramy 36 za pomoca sprezyn 38. Kazda ze100 481 3 sprezyn 38 ma jeden koniec przyspawany,f}o ramy, natomiast na drugim koncu sprezyny 38 przewidziany jest otwór, przez który przechodzi kolek metalowy, w który wyposazona jest scianka 26 plyty czolowej 14.
Zewnetrzny ekran magnetyczny 40, nalozony na kineskop 10, przedstawiony jest na fig. 1. Ekran 40 sklada sie z dwóch czesci zainstalowanych z dwóch stron kineskopu kolorowego. Kazda z czesci ekranu zewnetrznego 40 obejmuje prawie polowe powierzchni bocznej kineskopu. Przy tym kazda z tych czesci ma ksztalt, zasadniczo odwzorowujacy ksztalt powierzchni bocznej czesci lejkowatej kineskopu jak to zostalo uwidocznione na fig. 3.Na fig. 2, przedstawiajacej kineskop kolorowy w przekroju podluznym, uwidoczniony jest ekran wewnetrzny 44, którego przeznaczeniem jest wyeliminowanie wplywu rozmaitych pól magnetycznych na elektrony w wiazkach.
Cewka 42 wytwarzajaca demagnesujace pole magnetyczne jest nawinieta dokola czesci srodkowej kazdej czesci ekranu zewnetrznego 40. W przykladzie realizacji wynalazku, przedstawionym na zalaczonym, rysunku, zewnetrzny ekran 40 zawiera rdzen metalowy z materialu magnetycznego, w którym cewka 42 wytwarza zmienne pole magnetyczne którego linie sil zamykaja sie przez obwód: górna czesc rdzenia metalowego 40 —szczelina niemagnetyczna miedzy górnym zakonczeniem rdzenia 40 stykajacym sie z banka szklana a ekranem wewnetrznym 44 — ekran wewnetrzny 44 i maska 34—szczelina niemagnetyczna miedzy ekranem wewnetrznym 44 a dolnym zakonczeniem rdzenia 40 stykajacym sie z banka szklana -dolna czesc rdzenia40.
Zaleta takiego rozwiazania polega na tym, ze linie sil pola magnetycznego zamykaja sie w obwodzie, skladajacym sie przewaznie z czesci metalowych, majacym bardzo male szczeliny niemagnetyczne.
Figury 3, 4, 5 przedstawiaja niektóre szczególy ekranu wewnetrznego 44. Ekran wewnetrzny wykonany jest z dwóch czesci 46 i 48, uksztaltowanych w ten sposób, ze od strony, zwróconej w kierunku ku wyrzutni elektronowej 30 tworzy sie otwór 50, umozliwiajacy przelot elektronów w kierunku ekranu 28. Rzut tego otworu na plaszczyzne prostopadla do osi podluznej kineskopu ma ksztalt zasadniczo owalny. Przy tym os podluzna tego owalu pokrywa sie z pozioma osia symetrii ekranu kineskopu a os poprzeczna —z pionowa osia symetrii ekranu kineskopu. Natomiast rzut tego otworu ma plaszczyzne równolegla do osi podluznej kineskopu ma ksztalt litery V skierowanej rozwarciem ku wyrzutni elektronowej 30. W sciance przedniej ekranu wewnetrznego wykonany jest otwór, którego ksztalt odwzorowuje zasadniczo ksztalt czesci czynnej elektrody perforowanej. Ekran wewnetrzny 44 zapewna sprzezenie magnetyczne dla polademagnesujacego miedzy ekranem zewnetrznym 40, elektroda perforowana 34 i rama 36. Odleglosc miedzy przeciwleglymi punktami otworu 50, utworzonego wycieciami w obydwu czesciach 46 i 48 ekranu wewnetrznego 44, lezacymi na osi wzdluznej tego otworu, jest prawie równa odleglosci miedzy naprzeciwleglymi punktami scianki czolowej ekranu wewnetrzne¬ go, lezacymi na osi wzdluznej otworu w sciance czolowej tego ekranu. W ten sposób ekran wewnetrzny 44 w miejscu, znajdujacym sie naprzeciwko cewki 42, wytwarzajacej demagnesujace pole magnetyczne, ma przewezenia, na skutek czego czesc strumienia magnetycznego zamyka sie przez ramie 36 i elektrode perforowana 34 (fig. 2).
Celem zapewnienia calkowitego zaekranowania przestrzeni wewnatrz kineskopu ekran zewnetrzny 40 przykrywa przestrzen odslonieta wycieciem 50 w ekranie wewnetrznym 44. W ten sposób zapewnia sie skuteczne ekranowanie wiazek elektronów przed wplywem zewnetrznych pól magnetycznych. Poza tym opisane rozwiazanie zapewnia równiez skuteczne demagnesowanie elementów, znajdujacych sie w przestrzeni, w której obserwuje sie oddzialywanie pola magnetycznego, wytworzonego przez opisane zespoly kineskopu wedlug wynalazku.
Na figurach 6 i 7 przedstawiono szczególowo przyklad wykonania elementów skladowych 52 i 54, z których sklada sie kazda z czesci ekranu zewnetrznego 40. Takie rozwiazanie obwodu magnetycznego czesci zewnetrznej zespolu umozliwia osobne wykonanie uzwojenia 42, a nastepnie nasuniecie cewki na przewezajaca sie czesc 58, jednej blaszki 54 i wsuniecie drugiej blaszki 52. Wystepy obydwu blaszek beda utrzymywac cewke w zadanym polozeniu. Linie kreskowane 60 wskazuja miejsca zagiecia tych blaszek. Zagiecia sa wykonywane w tym celu, aby powierzchnia tych blaszek odwzorowywala zasadniczo powierzchnie boczna banki szklanej kineskopu.
Ekran zewnetrzny 44 nie tylko eliminuje wplyw róznych pól magnetycznych na wiazki elektronów lecz równiez, z tego powodu, ze jest on polaczony z maska, zabezpiecza przed przechodzeniem wiazek elektronów z pominieciem otworów w masce, to znaczy ponad górna krawedzia maski, i przed trafianiem tych wiazek w ekran 28. Gdyby takiego zabezpieczenia nie bylo, wiazki elektronów, przelatujacych ponad maska moglyby wywolac wtórna emisje elektronów z ekranu 28.
Na fig. 8 i 9 przedstawiono nowe rozwiazanie pulapki, wychwytujacej elektrony, które moga spowodowac emisje wtórna przed ich trafieniem w ekran, pokryty luminoforem.
Pulapka 60 sklada sie z trzech czesci*: czesci pierscieniowej 62, stykajacej sie z powierzchnia boczna4 100 481 ekranu wewnetrznego 44, czesci czolowej 64/ prostopadlej do pierwszej czesci 62 i stvkajaeej sie z powierzchnia ramy mocujacej 36, oraz drugiej czesci pierscieniowej 66, której powierzchnia boczna jest powierzchnia stozkowa skierowana w kierunku ku wyrzutni elektronowej pod takim katem do osi podluznej kineskopu, ze elektrony w wiazkach, tworzacych z osia pionowa kat mniejszy od granicznego kata a, sa wychwytywane przez pulapke 60. Na fig. 9 pokazano wiazke 68, która jest skierowana pod bardziej ostrym katem do ekranu kineskopu niz wiazka 70. Wiazka 68 zostala przed tym odbita od wewnetrznej powierzchni ekranu wewnetrznego 44. Odbite elektrony tej wiazki trafiaja na powierzchnie pierscienia stozkowego 66 i nie trafiaja na ekran 28.
Opisane wyzej rozwiazanie moze byc zmodyfikowane w zaleznosci od rodzaju kineskopu — bez wykracza¬ nia poza zakres wynalazku. Tak na przyklad opisane rozwiazanie, przedstawione na zalaczonym rysunku, jest przeznaczone dla kineskopu maskowego z szeregowa wyrzutnia elektronowa. W przypadku kineskopu maskowe¬ go z wyrzutnia delta wzajemne usytuowanie cewek 42 i ekranu wewnetrznego powinne byc inne, niz w opisanym przykladzie realizacji wynalazku.
W przykladzie realizacji wynalazku opisany jest kineskop, w którym sa zastosowane wszystkie elementy skladowe rozwiazania wedlug wynalazku, jednakze nalezy miec na uwadze, ze w poszczególnych przypadkach w celu rozwiazania niektórych szczególnych problemów moga byc stosowane tylko niektóre elementy tego rozwiazania.

Claims (3)

Zastrzezenia patentowe s *
1. Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym, skladajacy sie z banki szklanej, wyrzutni elektronowej, umieszczonej wewnatrz banki szklanej i w pewnej odleglosci od wyrzutni elektronowej, elektrody perforowanej, umieszczonej wewnatrz banki szklanej miedzy wyrzutnia elektronowa a ekranem, znamienny tym, ze zawiera wewnetrzny ekran (44) polaczony z elektroda perforowana (34) oraz zespól zewnetrzny (40, 42) wytwrzajacy demagnesujace pole magnetyczne, skladajacy sie z dwóch pasków (40) materialu magnetycznego i cewki (42) wytwarzajacej zmienne pole magnetyczne, którego linii sil zamykaja sie przez paski (4), ekran wewnetrzny (44), rame wsporcza (36) i elektrode perforowana (34),przy czym w sciance przedniej ekranu wewnetrznego (44) zwróconej ku elektrodzie perforowanej (34) wykonany jest otwór, którego ksztalt odwzorowuje zasadniczo ksztalt powierzchni czynnej elektrody perforowanej (34), natomiast powierz¬ chnia boczna ekranu, której ksztalt odpowiada zasadniczo ksztaltowi powierzchni bocznej czesci lejkowatej banki szklanej kineskopu, ma wyciecie, którego rzut na plaszczyzne, prostopadla do osi wzdluznej kineskopu ma ksztalt owalny o osi podluznej, pokrywajacej sie z pozioma osia symetrii ekranu kineskopu i osi poprzecznej, pokrywajacej sie z pionowa osia symetrii ekranu kineskopu i którego to wyciecia rzut na plaszczyzne równolegla do osi podluznej kineskopu ma ksztalt litery V, skierowanej rozwarciem ku wyrzutni elektronowej kineskopu, a paski materialu magnetycznego (40) sa umieszczone naprzeciwlegle ekranu wewnetrznego (44) z dwóch stron wyciecia w ekranie wewnetrznym, majacego ksztalt litery V.
2. Kineskop wedlug zastrz. 1,znamJenny tym, ze kazdy z pasków zewnetrznych (40) z materialu magnetycznego ma taka szerokosc i jest tak umieszczony ze zakrywa wyciecie (50) w Ksztalcie litery V w ekranie wewnetrznym (44).100 481 I8 20 L^M M 22 ^4 U 24 x m \. ^^.i. Jia.S-100 481 44 12 34 -ZFEf.S. JZHBf.B. -ZFEj.B. " 58, 60 Att \ v\ ) P ¦,;.. ll^\ :/ 54 J^_2. jm.
3. • Poligraf. UP PRL naklad 120+18 Cena<15zl
PL1974176076A 1973-11-29 1974-11-29 Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym PL100481B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US420324A US3867668A (en) 1973-11-29 1973-11-29 Cathode-ray tube having an internal-external magnetic shield and degaussing combination

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL100481B1 true PL100481B1 (pl) 1978-10-31

Family

ID=23665997

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1974176076A PL100481B1 (pl) 1973-11-29 1974-11-29 Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym

Country Status (12)

Country Link
US (1) US3867668A (pl)
JP (1) JPS5426418B2 (pl)
BE (1) BE822727A (pl)
BR (1) BR7409924A (pl)
CA (1) CA1017400A (pl)
DE (1) DE2456315A1 (pl)
ES (1) ES432172A1 (pl)
FR (1) FR2253267B1 (pl)
GB (1) GB1459656A (pl)
IT (1) IT1027576B (pl)
NL (1) NL7415534A (pl)
PL (1) PL100481B1 (pl)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5527957Y2 (pl) * 1974-05-20 1980-07-04
JPS52120518U (pl) * 1976-03-02 1977-09-13
JPS5413253A (en) * 1977-07-01 1979-01-31 Hitachi Ltd Color receiving tube
JPS5569938A (en) * 1978-11-21 1980-05-27 Toshiba Corp Color picture tube device
US4243913A (en) * 1979-08-29 1981-01-06 Rca Corporation Color picture tube magnetic shielding and degaussing structure
US4556821A (en) * 1984-03-15 1985-12-03 Rca Corporation Color image display system having an improved external magnetic shield
US4943755A (en) * 1985-05-20 1990-07-24 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Magnetic shielding with constant-current coils for CRT
JPH07107831B2 (ja) * 1986-12-26 1995-11-15 ソニー株式会社 陰極線管
JPS63221790A (ja) * 1987-03-11 1988-09-14 Sony Corp 陰極線管
US4767969A (en) * 1987-05-26 1988-08-30 Honeywell, Inc. RF emission shield for CRT displays
US4996461A (en) * 1989-09-07 1991-02-26 Hughes Aircraft Company Closed loop bucking field system
US5081392A (en) * 1990-09-11 1992-01-14 Rca Thomson Licensing Corporation Color picture tube having an internal magnetic shield
US5097174A (en) * 1990-11-23 1992-03-17 Thomson Consumer Electronics, Inc. Color picture tube having an improved internal magnetic shield
ATE142047T1 (de) * 1991-03-08 1996-09-15 Philips Electronics Nv Farbbildwiedergaberöhre mit innerer magnetischer abschirmkappe
US5180947A (en) * 1991-04-23 1993-01-19 Alliant Techsystems Inc. Shielded cathode ray tube
US5229689A (en) * 1991-05-14 1993-07-20 Apple Computer, Inc. Electrostatic shield for nearfield alternating electrical field emission reduction in a CRT display
KR100234168B1 (ko) * 1997-06-28 1999-12-15 손욱 칼라 음극선관용 인너실드
KR20030010096A (ko) * 2001-07-25 2003-02-05 엘지.필립스디스플레이(주) 칼라 음극선관의 외부 자계 차폐구조체
US6686695B2 (en) * 2001-10-16 2004-02-03 Samsung Sdi Co., Ltd. Cathode ray tube having degaussing coil for minimizing variations in landing of electron beam
US11177114B1 (en) * 2020-09-15 2021-11-16 ICT Integrated Circuit Testing Gesellschaft für Halbleiterprüftechnik mbH Electrode arrangement, contact assembly for an electrode arrangement, charged particle beam device, and method of reducing an electrical field strength in an electrode arrangement

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3317781A (en) * 1963-12-19 1967-05-02 Rca Corp Television degaussing apparatus
US3322998A (en) * 1964-08-31 1967-05-30 Rca Corp Color purity correcting apparatus for colored television picture tubes
US3431454A (en) * 1967-07-31 1969-03-04 Zenith Radio Corp Cathode-ray tube magnetic shield and tube mount
US3564329A (en) * 1968-10-28 1971-02-16 Philco Ford Corp Shielding apparatus of metal plates strap-mounted on cathode ray tube for shielding against external magnetic fields
US3549932A (en) * 1969-04-04 1970-12-22 Motorola Inc Color television tube with shadow mask assembly provided with shield for reducing x-ray radiation and the effect of stray magnetic fields
US3571652A (en) * 1969-04-14 1971-03-23 Sony Corp Degaussing device for color picture tube having parallel-slitted beam-selecting grid
US3576395A (en) * 1969-05-21 1971-04-27 Sylvania Electric Prod Integral support and magentic shielding means for cathode-ray

Also Published As

Publication number Publication date
NL7415534A (nl) 1975-06-02
DE2456315A1 (de) 1975-06-05
FR2253267A1 (pl) 1975-06-27
JPS50114927A (pl) 1975-09-09
GB1459656A (en) 1976-12-22
FR2253267B1 (pl) 1979-07-06
CA1017400A (en) 1977-09-13
ES432172A1 (es) 1976-09-16
US3867668A (en) 1975-02-18
BR7409924A (pt) 1976-05-25
BE822727A (fr) 1975-03-14
JPS5426418B2 (pl) 1979-09-04
IT1027576B (it) 1978-12-20
AU7567874A (en) 1976-05-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL100481B1 (pl) Kineskop z wewnetrznym i zewnetrznym ekranowaniem magnetycznym
EP0090643B1 (en) Colour cathode ray tube
US4339688A (en) Cathode-ray tube having a magnetic quadrupole shadow mask
US4135111A (en) Shadow mask having magnetic quadrupoles around each mask aperture
US2890362A (en) Cathode-ray tube for the reproduction of colour television images
US4694216A (en) Cathode-ray tube having an internal magnetic shield
EP0013041B1 (en) Magnetic electron lens for cathode-ray tube
PL124306B1 (en) Colour picture tube
CA1143773A (en) Color picture tube magnetic shielding and degaussing structure
US5644191A (en) Color display tube having an external magnetic shield
CA1193644A (en) Cathode ray tube
JPH0338934Y2 (pl)
EP0283904B1 (en) Color cathode ray tube apparatus
US4876479A (en) Deflection yoke for a color cathode ray tube
KR910010100B1 (ko) 컬러음극선관
US4604547A (en) Deflection system for a two electron beam cathode ray tube
JPS6097533A (ja) カラー表示管
US6369500B1 (en) Shield from earth magnetic field, for neck of cathode ray tube
JP3153915B2 (ja) カラー陰極線管
US6686695B2 (en) Cathode ray tube having degaussing coil for minimizing variations in landing of electron beam
JPS6214784Y2 (pl)
GB2068164A (en) Post focusing cathode ray colour tube
KR970005075Y1 (ko) 음극수상관의 지자계 차폐장치
US20070108883A1 (en) Unified magnetic shielding of tensioned mask/frame assembly and internal magnetic shield
JP2001196015A (ja) 陰極線管