NL9100194A - Gegevensverwerkingsstelsel. - Google Patents

Gegevensverwerkingsstelsel. Download PDF

Info

Publication number
NL9100194A
NL9100194A NL9100194A NL9100194A NL9100194A NL 9100194 A NL9100194 A NL 9100194A NL 9100194 A NL9100194 A NL 9100194A NL 9100194 A NL9100194 A NL 9100194A NL 9100194 A NL9100194 A NL 9100194A
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
processing activities
data
software
activities
communication
Prior art date
Application number
NL9100194A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Jupiter Technology Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jupiter Technology Inc filed Critical Jupiter Technology Inc
Publication of NL9100194A publication Critical patent/NL9100194A/nl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F13/00Interconnection of, or transfer of information or other signals between, memories, input/output devices or central processing units
    • G06F13/38Information transfer, e.g. on bus
    • G06F13/382Information transfer, e.g. on bus using universal interface adapter
    • G06F13/387Information transfer, e.g. on bus using universal interface adapter for adaptation of different data processing systems to different peripheral devices, e.g. protocol converters for incompatible systems, open system
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L25/00Baseband systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Computer And Data Communications (AREA)
  • Communication Control (AREA)

Description

UITTREKSEL
Een gegevenscommunicatiesysteem voor het selecteerbaar controleren van gegevenscommunicatie tussen een veelvoud van gegevenscommunicatie-inrichtingen. Een primaire software-supervisor verschaft software-overzichtdiensten aan een eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten. Het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten omvat ten minste twee communicatieactiviteiten voor het verschaffen van communicatiefuncties tussen ten minste twee gegevenscommunicatie-inrichtingen. Bovendien omvat het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten ten minste één secundaire software-supervisor voor het verschaffen van software-overzichtdiensten aan een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten die werkzaam zijn onder besturing van de secundaire overzichtactivi-teit met als doel het verschaffen van controle over de resterende verwerkingsactiviteiten van het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten.
Figure NL9100194AD00021
Titel: Gegevensverwerkingsstelsel.
De onderhavige uitvinding heeft betrekking op gegevens-communicatiestelsels, en meer in het bijzonder op communica-tiestelsels voor het verschaffen van een gegevensstroom tussen niet-compatibele gegevenscommunicatie-inrichtingen.
Er bestaan verschillende netwerken en communicatiestel-sels met verschillend formaat- en protocol-standaarden. Elke fabrikant wenst de onderscheiding en het aparte van zijn eigen standaarden te handhaven, en de verbruiker aan te moedigen binnen die structuur te blijven. De gebruiker van een systeem dat meerdere standaards kan hebben, of dat communiceert met andere stelsels die verschillende communicatiestandaards of protocollen hebben, zou echter in ideale zin wensen de verschillen tussen de standaards en protocollen te elimineren om vrij gegevens binnen en tussen alle systemen en elementen over te dragen. Aangezien elke technische vooruitgang extra veranderingen in communicatiestandaards met zich meebrengt, lijkt het bovendien onwaarschijnlijk te zijn, dat een standaardprotocol en -formaat van gegevensoverdracht kan of zal worden aangenomen. Het is daarom voor de gebruiker van elk gegevens-systeem, of de koper in spé van een dergelijk systeem, belangrijk zoveel mogelijk flexibiliteit in gegevensoverdracht als mogelijk te handhaven, en om niet tot een bepaald formaat beperkt te worden. Daarom zou het bijzonder voordelig voor de gebruiker zijn om te worden voorzien van een systeem met een flexibel onderling verbindingssysteem om protocol- en formaat-aanpassing te verschaffen voor gegevensoverdracht over een groot scala van media en tussen een groot scala van gegevens-overdrachtapparatuur. Bovendien is het wenselijk, dat het verbinden en losmaken van een dergelijke gegevensoverdracht tussen elementen en systemen met een minimum aan tussenkomst en vakmanschap van een bedienend persoon kan worden gemaakt, en zonder de op dat moment in gang zijnde gegevensoverdracht te interrumperen. Bovendien zou het voordelig zijn, te beschikken over een dergelijk communicatiestelsel dat minder kostbaar is dan grote, krachtige communicatiesystemen.
De onderhavige uitvinding verschaft een gegevenscommuni-catiesysteem voor het selectief besturen van gegevenscommunicatie tussen een veelvoud van gegevenscommunicatie-inrich-tingen. Een primaire software-supervisor verschaft software-overzichtdiensten naar een eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten. Het eerste veelvoud van verwerkings-activiteiten omvat communicatieactiviteiten voor het verschaffen van communicatie tussen ten minste twee gegevens-communicatie-inrichtingen. Het eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten omvat ook ten minste één secundaire software-overzichtactiviteit, voor het verschaffen van overzichtdiensten aan een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten die werkzaam zijn onder besturing van de secundaire overzichtactiviteit, met het doel om controle te verschaffen over de resterende verwerkingsactiviteiten van het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten.
In een voorkeursuitvoeringsvorm omvatten de communicatieactiviteiten een gegevensomzetfunctie voor het omzetten van gegevensprotocollen en het verschaffen van gegevenscommunica-ties tussen ten minste twee gegevenscommunicatie-inrichtingen welke niet-compatibele gegevenscommunicatie-protocolstelsels hebben. Het tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten omvat taken als dossier-bediening, inloggen van het systeem, operateurcommando's die worden doorgegeven via een met een consol-terminal verbonden operateur-interface, en schijf-toegang.
Deze en andere aspecten van de onderhavige uitvinding zullen nader worden verduidelijkt door de hiernavolgende gedetailleerde beschrijving onder verwijzing naar de tekening, waarin fig. 1 een blokdiagram is van het universele programmeerbare gegevenscommunicatieverbindingssysteem volgens de onderhavige uitvinding, welke primaire en secundaire over-zichtactiviteiten toont waarvan de belangrijkste functies zijn het verschaffen van overzichtdiensten aan ondergeschikte verwerkingsactiviteiten.
In fig. 1 omvat het communicatiesysteem 10 volgens de onderhavige uitvinding de primaire software-overzichtlaag 12 en de verwerkingsactiviteitlaag 14 van het systeem. De primaire software-overzichtlaag 12 verschaft software-over-zichtdiensten aan het veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten. of "softblokken" 28a tot 28n. Zowel de primaire software-supervisor als het veelvoud van selecteerbare softblokken en geassocieerde processorapparatuur kunnen zich bevinden binnen één, onafhankelijk, processorbord.
De primaire software-overzichtlaag 12 is werkzaam op apparatuur zoals een niet weergegeven processor en geassocieerd geheugen. De primaire software-overzichtlaag 12 controleert de initialisatie van het communicatiestelsel 10 door de processor te dirigeren een in een initialisatie-segment 20 aanwezige code uit te voeren. Het initialisatie-segment 20 wijst een blok van door kernei 22 te gebruiken processorgeheugen toe. De in kernei 22 aanwezige code voorziet in een continuatie van de inititalisatiehandelingen omvattende het initialiseren van het interprocessorcommunicatiesegment 24 (IPC) en het opstarten van de daadwerkelijke primaire software-surpervisor 18. Het interprocessorcommunica-tiesegment 24 verschaft een baan waardoor de primaire software-supervisor 18 kan communiceren met andere systeem-processors 26 evenals met een secundaire software-supervisor-activiteit 28a. Een meer gedetailleerde beschrijving en functionele definitie van de systeemprocessor en geheugen, primaire software-supervisor 18, initialisatiecode 20, kernei 22, IPC 24 en softblokken 28b t/m 28n, kan gevonden worden in de Amerikaanse octrooiaanvrage 06/819.884, getiteld Universal Programmable Data Communication Connection System, welke geacht wordt door deze verwijzing te zijn opgenomen in de onderhavige aanvrage.
De verwerkingsactiviteitlaag 14 omvat een veelvoud van verwerkingsactiviteiten zoals softblokken 28a t/m 28n. De softblokken 28b t/m 28n verschaffen software en hardware voor het tot stand brengen van gegevenscommunicatie met communica-tie-inrichtingen 30. Het programmeerbare communicatiesysteem volgens de onderhavige uitvinding kan een groot aantal verwerkingsactiviteiten en communicatie-inrichtingen ondersteunen. De softblokken 28b t/m 28n koppelen de communicatie-inrichtingen 30 met de secundaire software-overzichtactivi-teit 28a via de primaire software-overzichtlaag 12.
De secundaire software-overzichtactiviteit 28a is zelf een verwerkingsactiviteit die werkzaam is onder besturing van de primaire software-overzichtlaag 12. Daarbij verschaft de secundaire software-overzichtactiviteit 28a extra software-overzichtfuncties aan de resterende softblokken 28b t/m 28n, evenals aan een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten of taken 32a-32c. De secundaire software-overzichtactiviteit 28a ontvangt commando's van en deelt commando's uit aan de primaire software-supervisor 18, de kernei 22 en het inter-processorcommunicatiesegment 24.
Zoals in het voorgaande vermeld, is een belangrijk aspect van de onderhavige uitvinding het verschaffen van een betrouwbaar en goedkoper communicatiesysteem, waarbij een primaire software-supervisor een eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten controleert, waarbij één van de verwerkingsactiviteiten een secundaire software-supervisor is die zelf de resterende verwerkingsactiviteiten controleert en daar indirect extra overzichtdiensten aan verschaft, alsook extra overzicht-functies verschaft voor een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten of taken. Om dit tot stand te brengen stelt de primaire software-overzichtlaag 12, nadat deze het communicatiesysteem 10 geïnitialiseerd heeft, de secundaire software-supervisor 28a in als een onder zijn besturing werkzaam zijnde verwerkingsactiviteit. De primaire software-overzichtlaag 12 stelt ook een andere van de verwerkingsactiviteiten, zoals verwerkingsactiviteit 28b, in als een communicatieactiviteit-werker voor het communiceren met één van de communicatie-inrichtingen 30 welke gedefinieerd is als de operateur- besturingsterminal. Het operateurbesturingssoftblok 28b kan een asynchrone communicatieprotocolverwerkingsactiviteit zijn.
De primaire software-overzichtlaag 12 stelt ook een communicatieverbinding in tussen het operateurbesturingssoftblok 28b en de secundaire software-supervisor 28a, voor het verschaffen van een gegevensbaan van softblok 28b naar de secundaire software-supervisor 28a. Op deze manier wordt een gegevensingang door een operateur doorgegeven naar de secundaire software-supervisor 28a via softblok 28b en de primaire software-supervisor 18.
De secundaire software-supervisor 28a verschaft extra software-overzichtfuncties volgens standaardconventies van het opererende systeem welk, in de voorkeursuitvoeringsvorm, in overeenstemming is met een Unix-implementatie. De secundaire software-supervisor 28a begint zijn werkzaamheden door het opstarten van de gastheerbaanbesturingsondertaak 32a. De gastheerbaanbesturingsondertaak 32a dient, behalve voor het controleren van de gegevensbaan of bedrading tussen de verschillende softblokken 28a t/m 28n, als controlerende systeem-autoriteit die constant de activiteiten van het communicatiesysteem 10 bewaakt. De secundaire software-supervisor 28a start ook de softwaretaaltolkondertaak 32b (SLI) op, welke systeemoperatiecommando's interpreteert of decodeert die zich kunnen bevinden in een dossier dat huist op een externe schijf 36, of die ontvangen kunnen worden van een operateur-ingangsterminal door het operateurterminalsoftblok zoals softblok 28b.
Andere onder besturing van de secundaire software-supervisor 28a werkzame taken omvatten schaaltaak 32c die dient als een tolk voor operateurcommando's en een algemene standaard ünix-schaal is welke standaard Unix-commando-interpretaties verschaft aan het communicatiesysteem 10. Daarenboven verschaft de secundaire-software-supervisor 28a ook een extra controle over gegevensingang en systeemhulp-bronnen.
Modificaties en vervangingen van de onderhavige uitvinding door een gemiddeld deskundige worden beschouwd als vallend binnen de omvang van de onderhavige uitvinding en de hierna volgende conclusies.

Claims (10)

1. Gegevensverwerkingssysteem, voor het uitvoeren van gegevensverwerkingsactiviteiten, omvattende: een primaire software-supervisor, voor het verschaffen van software-overzichtdiensten aan een eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten die werkzaam zijn onder besturing van genoemde primaire software-supervisor; en waarbij genoemde eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten ten minste één secundaire software-overzichtactiviteit omvat, die responsief is naar genoemde primaire overzichtactiviteit, voor het verschaffen van software-overzichtdiensten aan een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten die werkzaam zijn onder besturing van genoemde secundaire software-supervisor en voor het verschaffen van extra controlefuncties voor de resterende verwerkingsactiviteiten van het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten.
2. Gegevenscommunicatiesysteem omvattende een gegevens-protocolomzetter, voor het selectief controleren van gegevenscommunicatie tussen ten minste twee communicatie-inrichtingen met eerste en tweede gegevenscommunicatie-protocollen, omvattende: een primaire software-supervisor voor het verschaffen van software-overzichtdiensten aan een eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten; waarbij genoemde eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten ten minste eerste en tweede communicatieactiviteiten omvatten, voor het verschaffen van een gegevensbaanbesturings-functie en een gegevensprotocolomzetfunctie tussen ten minste eerste en tweede gegevenscommunicatie-inrichtingen; en waarbij genoemde eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten ten minste één secundaire software-overzichtactiviteit omvat voor het verschaffen van software-overzichtdiensten voor een tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten die werkzaam zijn onder besturing van genoemde secundaire software-over- zichtactiviteit en voor het verschaffen van extra besturingsfuncties voor de resterende verwerkingsactiviteiten van het eerste veelvoud van verwerkingsactiviteiten.
3. Systeem volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat de communicatieactiviteiten gegevens ontvangen in een eerste formaat en gegevens uitzenden in een tweede formaat.
4. Systeem volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat de eerste en tweede communicatie-inrichtingen verschillende communicatieprotocollen hebben.
5. Systeem volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat het tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten interpretatie en uitvoering verschaft van door middel van een operateur-interface ontvangen operateurcommando's.
6. Systeem volgens conclusie 5, gekenmerkt door een met genoemde operateur-interface gekoppelde ingang-/uitgang-inrichting.
7. Systeem volgens conclusie 5, met het kenmerk, dat de operateurcommando's het eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten besturen.
8. Systeem volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat het tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten omvat het verkrijgen van toegang tot op opslagmedium opgeslagen gegevens.
9. Systeem volgens conclusie 8, met het kenmerk, dat het opslagmedium een schijfaandrijving (disk drive) omvat.
10. Systeem volgens conclusie 2, met het kenmerk, dat het tweede veelvoud van verwerkingsactiviteiten een gegevensbaan-besturingsactiviteit omvat voor het besturen van de baan van gegevens die worden overgedragen tussen twee of meer communicatieactiviteiten gekozen uit genoemde eerste veelvoud van selecteerbare verwerkingsactiviteiten.
NL9100194A 1990-02-05 1991-02-04 Gegevensverwerkingsstelsel. NL9100194A (nl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US47519290A 1990-02-05 1990-02-05
US47519290 1990-02-05

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL9100194A true NL9100194A (nl) 1991-09-02

Family

ID=23886581

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL9100194A NL9100194A (nl) 1990-02-05 1991-02-04 Gegevensverwerkingsstelsel.

Country Status (4)

Country Link
KR (1) KR910016169A (nl)
DE (1) DE4103428A1 (nl)
GB (1) GB2241360A (nl)
NL (1) NL9100194A (nl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4140571C2 (de) * 1991-12-10 1994-05-05 Telefunken Microelectron Schaltungsanordnung
GB2264374A (en) * 1992-02-24 1993-08-25 Systems Limited Kk Programmable protocol converter.
DE19514275C2 (de) * 1994-04-22 2000-11-30 Deutsche Telekom Ag Verfahren und Einrichtung zur Übertragung von Daten

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4075691A (en) * 1975-11-06 1978-02-21 Bunker Ramo Corporation Communication control unit
JPS5876938A (ja) * 1981-10-15 1983-05-10 コンバ−ジエント・テクノロジ−ズ・インコ−ポレ−テツド 異なる入出力プロトコル間の入出力デイジタル回路を構成するための装置と方法
US4494194A (en) * 1982-09-30 1985-01-15 Burroughs Corporation Line support processor for data transfer system

Also Published As

Publication number Publication date
DE4103428A1 (de) 1991-09-05
GB2241360A (en) 1991-08-28
KR910016169A (ko) 1991-09-30
GB9102361D0 (en) 1991-03-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6704824B1 (en) Universal serial bus adapter with automatic installation
US5752254A (en) Method and system for controlling clipboards in a shared application progam
CA1302586C (en) Apparatus and method for interconnecting an application of a transparent services access facility to a remote source
US6098120A (en) Peripheral sharing system using a bus bridge to emulate peripherals on a first bus to a host on a second bus
EP1705563A1 (en) Server operating system for supporting multiple client-server sessions and dynamic reconnection of users to previous sessions
McFadyen Systems network architecture: An overview
JPH0542024B2 (nl)
WO1999003098A3 (en) Improved interfaces for an open systems server providing tape drive emulation
WO1992006436A3 (en) Parallel computer system
JP5124779B2 (ja) デバイス共有システム、デバイス共有クライアント、及びデバイス共有方法
JPH01200467A (ja) 複数の中央処理装置間が対等の関係を有するデータ処理システム用の装置および方法
NL9100194A (nl) Gegevensverwerkingsstelsel.
JP2003274096A (ja) スキャナシステム
JP5348576B2 (ja) デバイス共有クライアント及びデバイス共有方法
JP3502122B2 (ja) リモート印刷システム
CA2417040A1 (en) Universal serial bus adapter with automatic installation
WO2004088522A1 (ja) バスブリッジ装置、バスブリッジ方法および入出力制御装置
US12095608B2 (en) Passthrough mode control
CN100378673C (zh) 操控远端计算机的方法与系统
GB9827138D0 (en) An inter-computer communications apparatus
JP2856526B2 (ja) 計算機装置
JPH0719312B2 (ja) 電子式金銭登録機の精算処理方法
JPS63269664A (ja) 電子現像式プリンタ
JPS6295621A (ja) 計算機システムの遠隔操作方式
JPH0675758A (ja) プロトコル開発装置,プロトコル開発方法及びプロトコル変換器

Legal Events

Date Code Title Description
BV The patent application has lapsed