NL2000407C2 - Openbare watervoorziening. - Google Patents
Openbare watervoorziening. Download PDFInfo
- Publication number
- NL2000407C2 NL2000407C2 NL2000407A NL2000407A NL2000407C2 NL 2000407 C2 NL2000407 C2 NL 2000407C2 NL 2000407 A NL2000407 A NL 2000407A NL 2000407 A NL2000407 A NL 2000407A NL 2000407 C2 NL2000407 C2 NL 2000407C2
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- water
- housing
- public
- water supply
- support
- Prior art date
Links
- XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N water Substances O XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N 0.000 title claims abstract description 122
- 238000000926 separation method Methods 0.000 abstract description 3
- 230000007246 mechanism Effects 0.000 description 7
- 239000002351 wastewater Substances 0.000 description 4
- 238000005192 partition Methods 0.000 description 3
- 230000000284 resting effect Effects 0.000 description 3
- 230000004888 barrier function Effects 0.000 description 2
- 239000003651 drinking water Substances 0.000 description 2
- 235000020188 drinking water Nutrition 0.000 description 2
- JEIPFZHSYJVQDO-UHFFFAOYSA-N iron(III) oxide Inorganic materials O=[Fe]O[Fe]=O JEIPFZHSYJVQDO-UHFFFAOYSA-N 0.000 description 2
- 239000000463 material Substances 0.000 description 2
- 241000881711 Acipenser sturio Species 0.000 description 1
- 238000010276 construction Methods 0.000 description 1
- 230000008878 coupling Effects 0.000 description 1
- 238000010168 coupling process Methods 0.000 description 1
- 238000005859 coupling reaction Methods 0.000 description 1
- 230000008014 freezing Effects 0.000 description 1
- 238000007710 freezing Methods 0.000 description 1
- 238000009434 installation Methods 0.000 description 1
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 1
- 230000000149 penetrating effect Effects 0.000 description 1
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E03—WATER SUPPLY; SEWERAGE
- E03B—INSTALLATIONS OR METHODS FOR OBTAINING, COLLECTING, OR DISTRIBUTING WATER
- E03B9/00—Methods or installations for drawing-off water
- E03B9/02—Hydrants; Arrangements of valves therein; Keys for hydrants
- E03B9/20—Pillar fountains or like apparatus for dispensing drinking water
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Hydrology & Water Resources (AREA)
- Public Health (AREA)
- Water Supply & Treatment (AREA)
- Measuring Volume Flow (AREA)
Description
OPENBARE WATERVOORZIENING
De onderhavige uitvinding heeft betrekking op een openbare watervoorziening omvattende een behuizing voor opname van één of meerdere watertappunten op een 5 steun, welke behuizing is bestemd voor plaatsing onder de grond in de openbare ruimte, waarbij de watertappunten beweegbaar zijn tussen een ondergrondse en bovengrondse positie en waarin de behuizing is voorzien van aansluitmiddelen voor aansluiting op een ondergrondse waterleiding.
Een dergelijke openbare watervoorziening staat bekend op het vakgebied als een 10 watertapputkast of ondergrondse watertappunt. Een watertapputkast wordt voornamelijk gebruikt om een vaste ondergrondse watervoorziening te creëren op plaatsen waar op regelmatige basis een watervoorziening nodig is. Goede voorbeelden van dergelijke plaatsen zijn markten en evenementen.
Op dit moment zijn er verschillende ondergrondse watervoorzieningen in de 15 handel verkrijgbaar. Er is bijvoorbeeld een watertapputkast bekend waarin de watertappunten gemonteerd zijn op een scharnierend frame, dat tevens onderdeel vormt van de waterleiding. Om de watertappunten bovengronds op een goede werkhoogte te krijgen dient het scharnier als het ware te worden uitgeklapt. In de praktijk blijkt dit scharnierpunt storingsgevoelig te zijn .
20 De onderhavige uitvinding heeft als doel om te voorzien in een openbare watervoorziening van de in de aanhef genoemde soort die dit nadeel opheft.
De openbare watervoorziening volgens de uitvinding heeft daartoe het kenmerk, dat de steun schuifbaar in de behuizing is aangebracht voor het verschuiven van de £ ί t* . - ' ** t*· *· v * / watertappunten tussen de ondergrondse positie en de'bovengrondse positie en dat de 25 behuizing is voorzien van een deksel met een doorgang voor althans een deel van de steun.
Doordat de watertappunten schuifbaar zijn is de openbare watervoorziening volgens de uitvinding minder storingsgevoelig. De doorgang in het deksel is bestemd voor de steur* bij afsluiting van de behuizing in bovengrondse (gebruiks)positie, maar biedt 30 daarnaast de mogelijkheid om ook gebruiksleidingen op de watertappunten aan te sluiten terwijl de openbare watervoorziening in de ruststand is.
In een eerste voorkeursuitvoeringsvorm is de steun voorzien van een uitschuifbare kraag voor plaatsing in de doorgang van het deksel in de bovengrondse positie van de watertappunten. Alle bekende openbare watervoorzieningen hebben het 35 probleem dat er tijdens gebruik vuil water de behuizing binnenstroomt. Hierdoor ontstaat 2 de kans dat de watertappunten in hun ondergrondse (rust) positie in contact komen met vuil water en besmet raken. In deze uitvoeringsvorm zorgt de kraag rond de doorgang ervoor dat de hoeveelheid vuil water die de behuizing via de doorgang kan binnenstromen op effectieve wijze wordt beperkt. De kraag is op elegante wijze bevestigd aan de steun, 5 zodat deze gelijktijdig met de watertappunten gebruiksklaar kan worden gezet.
In een tweede voorkeursuitvoeringsvorm is de behuizing middels een vloeistofdichte scheidingsplaat verdeeld in een onderste compartiment, waarin de watertappunten zich in het bovenste compartiment bevinden. De vloeistofdichte scheidingsplaat voorkomt dat eventueel binnengestroomd vuil water verder de behuizing 10 van de openbare watervoorziening binnen kan dringen en in aanraking kan komen met de drinkwateraansluiting.
In een nadere uitwerking van de voorkeursuitvoeringsvorm is een opstaande rand rondom de scheidingsplaat aangebracht. De opstaande rand vormt een additionele barrière tegen binnendringend vuil water.
15 In een verdere praktische uitvoeringsvorm is het bovenste compartiment van de openbare watervoorziening voorzien van middelen voor het afvoeren van water. Hierdoor wordt al het vuile water dat de behuizing desondanks binnendringt op een praktische manier afgevoerd.
Om het waterverbruik te bepalen, is het gebruikelijk een watermeter in de 20 openbare watervoorziening van de in de aanhef genoemde soort te plaatsen. In een verdere praktische uitvoeringsvorm bevindt de watermeter zich in het onderste compartiment van de^ehuizing. Door middel van de vloeistofdichte scheidingsplaat wordt > een natuurlijke vorstbescherming gecreëerd om te voorkomen dat de watermeter kan bevriezen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van het feit dat de minimale temperatuur op 1 25 meter diepte 4° Celsius is. In een voordelige uitvoeringsvorm is de watermeter bevestigd aan de steun. Bij voorkeur is de watermeter zodanig bevestigd aan de steun dat de watermeter zich onder de scheidingsplaat bevindt, wanneer de watertappunten in de bovenste positie staan.
In een nog verdere praktische uitvoeringsvorm is de steun hol en bestemd om 30 het water aan de watertappunten toe te voeren. In deze uitvoeringsvorm is de steun een gedeelte van de watertransportleiding. Dit heeft als belangrijk voordeel dat er geen aparte watertransportleiding vervaardigd hoeft te worden.
3
Figuurbeschrijving
Figuur 1: openbare watervoorziening ruststand dicht opengewerkt Figuur 2; opengewerkte openbare watervoorziening in eerste bedrijfsstand 5 Figuur 3: Detail uitschuifbare steun met kraag
Figuur 4: openbare watervoorziening in tweede bedrijfsstand
Figuur 1 toont een opengewerkte voorkeursuitvoeringsvorm van de openbare 10 watervoorziening 1 in ondergrondse positie, ook wel ruststand genoemd. De openbare watervoorziening 1 voorziet de gebruikers in 1 of meerdere watertappunten 7.
De behuizing 2 van openbare watervoorziening 1 is bestemd voor ondergrondse plaatsing en is daardoor bij voorkeur gemaakt van een roestwerend materiaal. Na plaatsing in de openbare ruimte, zoals op marktpleinen e.o. evenemententerreinen, is van de openbare 15 watervoorziening 1 in ruststand alleen deksel 3 en rand 4 te zien. Het deksel 3 is voor de duidelijkheid gedeeltelijk transparant gemaakt, zodat een gedeelte van het binnenwerk van de openbare watervoorziening 1 zichtbaar is en de watertappunten 7 te zien zijn. Het deksel 3 is bij voorkeur gemaakt van een roestwerend materiaal en kan eventueel bedekt zijn met bestrating.
20 De openbare watervoorziening 1 heeft een aansluiting 11 voor een ondergrondse waterleiding en een aansluiting 10 voor de afvoer van vuilwater.
De openbare watervoorziening 1 is door de vloeistofdichte scheidingsplaat 14 verdeeld in twee compartimenten A en B. In ruststand bevinden de watertappunten 7 zich in het ™ bovenste compartiment A. Hetondérsfe compartiment B is bestemd vooreen eventuele 25 watermeter 12 voor de opname van het waterverbruik. De watermeter 12 is via een drager 17 aan steun 5 bevestigd. De scheidingsplaat 14 zorgt ervoor dat compartiment B vorstvrij blijft en een barrière vormt voor vuilwater. De scheidingsplaat 14 is losneembaar bevestigd op een omliggende drager 13 met een opstaande rand 15. De drager 13 is aangesloten op de aansluiting 10 door middel van een goot 16, waardoor het water dat 30 via de openingen tussen deksel 3 en rand 4 naar binnen kan stromen, kan worden afgevoerd. Door deze constructie wordt voorkomen dat vuilwater in compartiment B kan stromen. Scheidingsplaat 14 is bij voorkeur gemaakt van kunststof en kan eventueel transparant zijn.
De openbare watervoorziening 1 heeft tevens een aansluiting 18, die gebruikt kan worden 35 voor het koppelen van de wateraansluitingen van meerdere openbare watervoorzieningen 4 1. In een dergelijke opstelling hoeft maar één openbare watervoorziening 1 te worden voorzien van een watermeter 12, die het verbruik van alle aangesloten openbare watervoorzieningen opneemt.
Als extra zekerheid zijn op diverse plaatsen in de leidingen van de openbare 5 watervoorzieningen 1 keerkleppen gemonteerd om te voorkomen dat vuilwater in de waterleidingen kan komen.
Figuur 2 toont een opengewerkte voorkeursuitvoeringsvorm van de openbare watervoorziening 1 in bovengrondse positie in een eerste bedrijfsstand. In de eerste 10 bedrijfsstand is de steun 5 volledig naar boven geschoven, waardoor de watertappunten 7 zich bovengronds bevinden en voor de gebruiker gemakkelijk te bereiken zijn. Bij voorkeur wordt een collector 6 gebruikt om de watertappunten 7 te verdelen. Het deksel 3 is voor de duidelijkheid transparant gemaakt, zodat het binnenwerk van de openbare watervoorziening zichtbaar is.
15 De openbare watervoorziening wordt in de eerste bedrijfsstand gezet door het deksel 3 te verwijderen, bij voorkeur open te klappen, en vervolgens door middel van handgreep 8 steun 5 uit te schuiven van het aan de behuizing bevestigde frame 19, waarbij de watertappunten 7 die op steun 5 zijn gemonteerd van een ondergrondse positie naar een bovengrondse positie worden gebracht. Het deksel 3 is voorzien van een afsluitbare gleuf 20 20, die doorgang biedt voor steun 5 nadat het deksel 3 weer is teruggeplaatst of neergeklapt.
De steun 5 wordt door een vergrendelmechanisme in frame 19 vergrendeld in de eerste bedrijfsstand. Bij voorkeur kan de steun 5 op verschillende hoogtes vergrendeld worden. !: - «5·
Voor dit doel geschikte vergrendelmechanismen zijn békend op het vakgebied.
25 Door het uitschuiven van steun 5 wordt tevens de watermeter 12 die is gekoppeld aan de steun 5 door drager 17 naar boven gebracht. Om die reden is de watermeter 12 door middel van een flexibele slang van voldoende lengte gekoppeld aan aansluiting 11. In de eerste bedrijfsstand bevindt de watermeter 12 zich vlak onder de scheidingsplaat 14. Na verwijdering van de scheidingsplaat 14 kan de stand van de watermeter 12 worden 30 afgelezen.
In de eerste bedrijfsstand vormt een kraag 9 een afscheiding tussen deksel 3 en steun 5. Hiermee wordt voorkomen dat er teveel water de behuizing in kan stromen en op die manier mogelijk het drinkwater kan vervuilen. Deze kraag 9 beweegt mee bij het verschuiven van steun 5 en bevindt zich bij ruststand van de openbare watervoorziening 35 in de behuizing 2.
5
De steun 5 is bij voorkeur hol en vormt een gedeelte van de watertransportleiding.
Figuur 3 toont een gedetailleerde uitwerking van het schuifmechanisme van de voorkeursuitvoeringsvorm van de uitvinding. In deze figuur wordt de werking van het 5 schuifmechanisme en de werking van de kraag verduidelijkt. Het schuifmechanisme is in de eerste bedrijfstand afgebeeld, waarbij de watertappunten 7 zich in de bovenste positie bevinden. De watertappunten 7 zijn via een collector 6 verbonden aan steun 5, die tevens onderdeel vormt van de watertransportleiding. Steun 5 wordt door frame 19 ondersteunt. Aan de onderkant van steun 5 is een drager 17 bevestigd die watermeter 12 ondersteunt. 10 Kraag 9 is aan steun 5 gekoppeld, zodanig dat kraag 9 zich op de positie van gleuf 20 bevindt als het schuifmechanisme volledig is uitgeschoven.
Figuur 4 toont een bovenaanzicht van de voorkeursuitvoeringsvorm van de uitvinding, waarbij een tweede bedrijfsstand van de uitvinding wordt getoond. In deze bedrijfsstand is 15 het schuifmechanisme volledig ingeschoven en bevinden de watertappunten 7 zich onder 5 & het'deksel en zijn de gebruikersleidingen aan deze watertappunten 7 aangesloten. De gebruikersleidingen worden via gleuf 20 de watervoorziening 1 ingevoerd.
20
Claims (8)
1. Openbare watervoorziening omvattende een behuizing voorzien van één of meer 5 watertappunten op een steun, welke behuizing is bestemd voor plaatsing onder de grond in de openbare ruimte, waarbij de watertappunten beweegbaar zijn tussen een ondergrondse en bovengrondse positie en waarin de behuizing is voorzien van aansluitmiddelen voor aansluiting op een ondergrondse waterleiding voor toevoer van water naar de watertappunten, met het kenmerk, dat de steun schuifbaar in de behuizing 10 is aangebracht voor het verschuiven van de watertappunten tussen de ondergrondse positie en de bovengrondse positie en dat de behuizing is voorzien van een deksel met een doorgang voor althans een deel van de steun.
2. Openbare watervoorziening volgens conclusie 1, waarin de steun is voorzien van een 15 uitschuifbare kraag voor plaatsing in de doorgang van het deksel in de bovengrondse positie van de watertappunten.
3. Openbare watervoorziening volgens conclusie 1 en 2, waarin de behuizing middels een vloeistofdichte scheidingsplaat is verdeeld in een onderste compartiment en een bovenste 20 compartiment, waarin de watertappunten zich in het bovenste compartiment bevinden.
4. Openbare watervoorziening volgens conclusie 3, waarin een opstaande rand rondom de scheidingsplaat is aangebracht.
5. Openbare watervoorziening volgens conclusie 3 en 4, waarin het bovenste compartiment is voorzien van middelen voor het afvoeren van water.
6. Openbare watervoorziening volgens conclusie 3,4 of 5, waarin zich in het onderste compartiment een watermeter bevindt. 30
7. Openbare watervoorziening volgens conclusie 6, waarin de watermeter is bevestigd aan de steun.
8. Openbare watervoorziening volgens conclusie 1 tot en met 6, waarin de steun hol is en 35 bestemd is om het water aan de watertappunten toe te voeren.
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2000407A NL2000407C2 (nl) | 2006-12-22 | 2006-12-22 | Openbare watervoorziening. |
Applications Claiming Priority (2)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2000407A NL2000407C2 (nl) | 2006-12-22 | 2006-12-22 | Openbare watervoorziening. |
| NL2000407 | 2006-12-22 |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NL2000407C2 true NL2000407C2 (nl) | 2008-06-24 |
Family
ID=38199960
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NL2000407A NL2000407C2 (nl) | 2006-12-22 | 2006-12-22 | Openbare watervoorziening. |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| NL (1) | NL2000407C2 (nl) |
Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE8424199U1 (de) * | 1984-08-16 | 1984-11-15 | Elektro-Bauelemente GmbH, 4670 Lünen | Bausatz für eine Anlage zur Versorgung von mobilen Abnehmern mit elektrischer Energie, insbesondere für Wochenmärkte, Festplätze und dgl. |
| DE29600430U1 (de) * | 1996-01-12 | 1996-03-14 | Schneckenleitner, Georg, 78112 St Georgen | Ausziehbarer Medienanschluß |
| FR2772801A1 (fr) * | 1997-12-23 | 1999-06-25 | Barat Sa | Dispositif d'extraction d'un boitier contenu dans une chambre souterraine |
-
2006
- 2006-12-22 NL NL2000407A patent/NL2000407C2/nl not_active IP Right Cessation
Patent Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| DE8424199U1 (de) * | 1984-08-16 | 1984-11-15 | Elektro-Bauelemente GmbH, 4670 Lünen | Bausatz für eine Anlage zur Versorgung von mobilen Abnehmern mit elektrischer Energie, insbesondere für Wochenmärkte, Festplätze und dgl. |
| DE29600430U1 (de) * | 1996-01-12 | 1996-03-14 | Schneckenleitner, Georg, 78112 St Georgen | Ausziehbarer Medienanschluß |
| FR2772801A1 (fr) * | 1997-12-23 | 1999-06-25 | Barat Sa | Dispositif d'extraction d'un boitier contenu dans une chambre souterraine |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| NL2000407C2 (nl) | Openbare watervoorziening. | |
| KR101136508B1 (ko) | 안전을 고려한 하수도 빗물받이 | |
| KR101391076B1 (ko) | 컨테이너 하우스 출입구용 발판 | |
| US6910230B1 (en) | Submergible public sanitary device | |
| NL2013846B1 (nl) | Verzinkbare openbare sanitaire voorziening met ten minste een afsluitbare instapplaats. | |
| US20180153350A1 (en) | Portable Campground Sink | |
| KR102185257B1 (ko) | 자동 살균 건조 신발장 | |
| NL2002612C2 (nl) | Stankafsluiter. | |
| AU2017225003B2 (en) | Water diverter | |
| GB2468838A (en) | Hinged gully grating | |
| BE1012199A3 (nl) | Drainage-inrichting en brandkraan voorzien van een dergelijke drainage-inrichting. | |
| BE1026419B1 (nl) | Inrichting voor vloerbescherming in een sanitair lokaal | |
| GB2536666A (en) | A rainwater collection container | |
| KR20110077134A (ko) | 도로용 빗물받이 | |
| NL2002053C (nl) | Zwenkbare openbare sanitaire voorziening. | |
| KR200416033Y1 (ko) | 물받이가 구비된 화분 | |
| WO2015015257A1 (en) | Disappearing shower box with integrated washbasin | |
| NL1032083C2 (nl) | Platte afvoer. | |
| KR20110040318A (ko) | 밖에서 청소하는 여닫이형 여과장치가 달린 수족관 | |
| NL2029108B1 (nl) | Draagbare vuilwaterank en werkwijze voor het afvoeren van vuilwater | |
| NL1024910C2 (nl) | Toiletruimte. | |
| NL1032131C2 (nl) | Openbare sanitaire voorziening met neerlaatbare urinoirwand. | |
| CN114040675B (zh) | 用于宠物的小便器 | |
| KR102199527B1 (ko) | 원터치 서랍형 물받이를 구비한 화분 | |
| KR200225439Y1 (ko) | 구이판 보관대 |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| PD2B | A search report has been drawn up | ||
| SD | Assignments of patents |
Owner name: PUTKAST B.V. Effective date: 20080627 |
|
| MA | Patent totally renounced (lapsed due to resignation by the proprietor) |
Free format text: AFSTAND, VOLLEDIG - VERZAKING, INDIENING GEHELE AFSTAND 10 NOVEMBER 2015 DOOR PATENT FORWARD TE ALMELO. OP VERZOEK VAN MARCO EKELMANS, DIRECTEUR VAN PUTKAST B.V. TE WORMERVEER. ZIE VERDER DE AKTE. Effective date: 20151110 |