LV15329B - Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem - Google Patents

Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem Download PDF

Info

Publication number
LV15329B
LV15329B LVP-17-45A LV170045A LV15329B LV 15329 B LV15329 B LV 15329B LV 170045 A LV170045 A LV 170045A LV 15329 B LV15329 B LV 15329B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
zone
slab
transition
layer
reinforced concrete
Prior art date
Application number
LVP-17-45A
Other languages
English (en)
Other versions
LV15329A (lv
Inventor
Aldis PUTNIŅŠ
PUTNIŅŠ Aldis
Ingus PĒTERSONS
PĒTERSONS Ingus
Edvards PAVLOVSKIS
PAVLOVSKIS Edvards
Oskars RIKMANIS
RIKMANIS Oskars
Original Assignee
BINDERS, Ceļu būves firma SIA
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by BINDERS, Ceļu būves firma SIA filed Critical BINDERS, Ceļu būves firma SIA
Priority to LVP-17-45A priority Critical patent/LV15329B/lv
Publication of LV15329A publication Critical patent/LV15329A/lv
Publication of LV15329B publication Critical patent/LV15329B/lv

Links

Landscapes

  • Road Paving Structures (AREA)

Abstract

1. Dzelzsbetona pārejas plātnes (E) konstrukcija starp dažāda veida ceļa segumiem no betona un stiegrojuma, kas raksturīga ar to, ka: - tā sastāv no priekšējās zonas (a), vidējās zonas (b) un gala zonas (c), kuras savstarpēji saista stiegrojums (F), kas sastāv no plakana stiegrojuma režģa (f ’), kas izvērsts praktiski visā pārejas plātnes garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā, un kastveida stiegrojošā režģa (f ”), kas izvērsts pārejas plātnes zonā (c) praktiski visā zonas (c) garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā, kā arī praktiski visā zonas (c) augstumā; - tās virsma ir plakanu virsmu (a’, b’, c’, c”) trepjveida kopums, turklāt virsma (c”), iebūvējot plātni ceļa segumā (A) un (D), ir ceļa seguma virsmas posms. 2. Dzelzsbetona pārejas plātnes konstrukcija saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka zonu (a, b, c) dimensijas B1, B2, C1, C2 un plakano virsmu (a’) un (c’) slīpuma leņķi L1 un L2, ir sekojošās robežās: B1 ir robežās no 2 līdz 3 m, B2 ir lielāks par vai vienāds ar 1/2 no C2, C1 ir robežās no 0,1 līdz 1 m, C2 ir robežās no 20 līdz 40 cm, L1 ir robežās no 30° līdz 45°, L2 ir robežās no 30° līdz 45°, kur B1 un B2 ir zonas (b) garums ceļa garenass virzienā un biezums, C1 un C2 ir zonas (c) garums (c”) un biezums, L1 ir plaknes (a’) slīpuma leņķis, L2 ir plaknes (c’) slīpuma leņķis turklāt zonas (a) slīpās plaknes (a’) garumu braukšanas virzienā nosaka zonas (b) biezums B2 un izvēlētais leņķis L1, bet zonas (c) garumu nosaka zonas (c) biezums C2 un leņķis L2. 3. Paņēmiens ceļa seguma veidošanai pārejas zonā no viena seguma veida uz otru veidu, kas raksturīgs ar to, ka: - uz iepriekš sagatavotas ceļa pamatnes (B) un (C) pārejas zonā no hidrauliski nesaistītas seguma kārtas (A) uz hidrauliski saistītu seguma kārtu (D) izveido dzelzsbetona pārejas plātni (E) saskaņā ar 1. vai 2. pretenziju, secīgi veicot sekojošas darbības: - veidņu uzstādīšanu būvlaukumā vajadzīgajā vietā, - stiegrojuma režģa (F) montāžu uz vietas būvlaukumā un/vai iepriekš samontēta, un/vai rūpnieciski izgatavota stiegrojuma režģa sagādāšanu, - veidņu ar tajos iemontētu stiegrojuma režģi (F) aizpildīšanu ar betona sastāvu, noblietēšanu un monolītas plātnes veidošanu uz iepriekš sagatavota nesošo šķembu pamata (B), - ieklātā betona cietināšanu un plātnes atveidņošanu, - ceļa seguma virskārtas (A), (E) un (D) galīgu noformēšanu, uzklājot hidrauliski nesaistīta grants seguma kārtu (A) uz nesošās šķembu kārtas (B) pirms dzelzsbetona pārejas plātnes (E), kā arī uz plātnes (E) zonās (a) un (b), uzklājot asfalta seguma kārtu (D) uz nesošās šķembu kārtas (B) aiz dzelzsbetona pārejas plātnes zonas (c). 4. Paņēmiens saskaņā ar 3. pretenziju, turklāt uz dzelzsbetona pārejas plātnes virsmām, kuras ceļa segumā atradīsies zem hidrauliski nesaistītā seguma kārtas (A), plātnes garenvirzienā veido gropes, kā arī plātnes virsmu (c”), kas paliek nenosegta ar ceļa seguma kārtas (A) un (D) veidojošo materiālu, veido ar raupju tekstūru.

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS [001] Izgudrojums attiecas uz betona konstrukcijām sabiedriskas nozīmes objektiem, to izmanto jebkuru sacīkšu trašu un ceļu būvniecībā ar dažādiem seguma tipiem, t.i., savienojuma vietā starp hidrauliski nesaistītām un saistītām kārtām, lai nodrošinātu vienmērīgu pāreju starp dažāda veida segumiem.
Zināmā tehnikas līmeņa analīze [002] Šobrīd sacīkšu trašu būvniecībā tiek izmantots ceļa seguma risinājums, kas šķērsgriezumā parādīts 1. zīmējumā; ar pārejas zonu (H) no hidrauliski nesaistītās kārtas (A) uz hidrauliski saistītu kārtu (D). Apzīmējumi: A- Grants segums (hidrauliski nesaistītā kārta);
В - Šķembu nesošais pamats;
C - Salizturīgā materiāla slānis;
D - Asfalta segums (hidrauliski saistītā kārta);
H - Mainīga biezuma pārejas zona ar grants segumu (hidrauliski nesaistītā kārta) virskārtā.
Šis konstruktīvais risinājums pārejai vienā līmenī no hidrauliski nesaistītas kārtas (A) (grants seguma) uz hidrauliski saistītu kārtu (D) (asfalta segumu) un otrādi dažādo segumu salaiduma vietā izraisa defektu rašanos. Automašīnai šķērsojot asfalta (D) un grants seguma (A) salaiduma vietu ar dažādām slodžu pārnešanas īpašībām, nestingā seguma pusē pārejas zonā (E) veidojas paliekošās deformācijas un materiāla zudumi, kā rezultātā ceļa segums (А, В, C, D), kur ar В ir apzīmēts šķembu nesošais pamats, bet ar C ir apzīmēta salizturīgā materiāla kārta, kopumā zaudē savas slodzi uzņemošās īpašības līdz 3 m platā defektu zonā. Tādā veidā tiek radīti papildu uzturēšanas darbi, kas var kļūt par iemeslu sacīkšu pārtraukšanai, rodoties braucējiem bīstamām seguma deformācijām.
Izgudrojuma mērķis un būtība [003] Izgudrojuma mērķis ir nodrošināt stabilu, vienmērīgu pāreju dzelzsbetona pārejas plātnes (E) formā no viena seguma veida uz citu, respektīvi, no hidrauliski nesaistītas seguma kārtas (A) uz hidrauliski saistītu kārtu (D), lai izvairītos no braucējiem bīstamām seguma deformācijām (4. zīm.). Galvenā izgudrojuma priekšrocība ir tāda, ka samazinās uzturēšanas izdevumi un darbu apjomi ekspluatācijas laikā, nepieciešamības gadījumā nodrošinot iespēju atjaunot savienojuma vietu minimālā apjomā, nedeformējot, neaizskarot un nebojājot asfaltbetona segumu un tā pamatni veidojošās kārtas (B un C).
[004] Izgudrojums ir dzelzsbetona pārejas plātnes konstrukcija starp dažāda veida ceļa segumiem un tās pielietojums ceļa seguma veidošanai, kas satur betonu (sākot no C25/30 un augstākas stiprības klases) un stiegrojumu, kas var būt siets vai rūpnieciski sametināts stiegrojuma režģis. Izgudrojums ir raksturīgs ar to, ka piedāvātās betona plātnes (E) konstrukcija, kas shematiski šķērsgriezumā garenvirzienā ir parādīta 3. zīmējumā, un nosacīti sastāv no priekšējās zonas (a), vidējās zonas (b) un beigu zonas (c), kuras monolītbetona konstrukcijā saista stiegrojums (F), kas shematiski ir parādīts 2. zīmējumā un sastāv no plakana stiegrojuma režģa (f), kas izvērsts praktiski visā pārejas plātnes garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā; kastveida stiegrojums režģa (f), kas izvērsts pārejas plātnes zonā (c) praktiski visā zonas (c) garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā, kā arī praktiski izvērsts visā zonas (c) augstumā. Piedāvātā dzelzsbetona pārejas plātne ir raksturīga ar plakanu virsmu (a’, b’, c’, c”) trepjveida kopumu (a’- b’-c’-c”), turklāt virsma c”, iebūvējot plātni ceļa segumā, kalpo kā seguma virsmas posms, kur:
А - Hidrauliski nesaistīts segums;
В - Nesošais šķembu pamats;
C - Salizturīgais slānis;
D - Asfalta segums (hidrauliski saistīta kārta);
E - Dzelzsbetona pārejas plātne saskaņā ar izgudrojumu;
F - Kombinēts stiegrojums.
[005] Betona pārejas plātnes konstrukcijas (3. zīm.) parametri raksturīgi ar to, ka zonu (a), (b) un (c) dimensijas B1, B2, C1, C2 un plakano virsmu (a’) un (c’) slīpuma leņķi (L1) un (L2) ir sekojošās robežās:
B1 ir robežās no 2 līdz 3 m,
B2 ir lielāks par vai vienāds ar 1/2 no C2,
C1 ir robežās no 0,1 līdz 1 m,
C2 ir robežās no 20 līdz 40 cm,
L1 ir robežās no 30° līdz 45°,
L2 ir robežās no 30° līdz 45° kur: B1 un B2 zonas (b) garums (ceļa garenass virzienā) un biezums,
C1 un C2 ir zonas (c) garums (с”) un biezums,
L1 ir plaknes (a’) slīpuma leņķis,
L2 ir plaknes (c’) slīpuma leņķis, turklāt zonas (a) slīpās plaknes (a’) garumu braukšanas virzienā nosaka zonas (b) biezums (B2) un izvēlētais leņķis L1, bet zonas (c) garumu nosaka zonas (c) biezums (C2) un leņķis L2.
Zīmējumu saraksts [0061 1. zīm. - būvniecībā izmantotais ceļa seguma risinājums šķērsgriezumā;
2. zīm. - kombinēts stiegrojums (F);
3. zīm. - betona pārejas plātnes konstrukcija;
4. zīm. - ceļa segums ar iebūvētu pārejas plātni šķērsgriezumā;
Izgudrojuma realizācijas piemērs [007] Betona pārejas plātne var tikt izgatavota rūpnieciski, vai objektā uz vietas, izmantojot saliekamu veidņu konstrukciju, darbu veicējam atbilstoši projekta risinājumam un rasējumiem izvēloties veidņu tehnisko un ģeometrisko risinājumu, lai būvlaukumā izgatavotu pārejas plātni (E) ar mainīgu augstumu tās garenvirzienā, un divām slīpām pārejas virsmām (a1) un (c’) attiecīgi no grants seguma (A) uz pārejas plātnes zonu (a), un no zonas (b) uz zonu (c).
[008] Sākotnēji veic veidņu un stiegrojuma režģa montāžu vai iepriekš sagatavota stiegrojuma uzstādīšanu plātnes pamatnes visā garumā (a+b+c), stiegrojumu veidojot plakana režģa formā, bet zonā (c) to papildus izvēršot kā dubultklājumu kastes formā.
[009] Stiegrojumu var izveidot, piemēram, sasienot uz vietas, vai arī var pielietot rūpnieciski sametinātu sietveida režģi. Stiegrojumam ir jāatbilst LVS EN 1910080:200592-LVS EN - “Betona konstrukciju projektēšana. Pielietojamajam tēraudam ir jāatbilst LVS EN 10080:2005.
[010] Uz iepriekš sagatavota nesošo šķembu pamata (B) tiek izveidota veidņu konstrukcija ar projektam atbilstošām slīpumu dimensijām, tad seko stiegrojuma režģa (F) montāža uz vietas būvlaukumā un/vai iepriekš samontēta stiegrojuma režģa uzstādīšana. Pēc tam tiek veikta veidņu aizpildīšana ar betonu un minētās trepjveida virsmas (a’- b’-c’-c”) veidošana vienlaikus, turklāt betona iebūves laikā uz plātnes apakšējās virsmas un/vai augšējām virsmām (a’-b’-c’), kuras attiecīgi atradīsies virs nesošās šķembu seguma kārtas (B), un/vai zem hidrauliski nesaistītās ceļa seguma kārtas (A), tiek neobligāti veidotas garenvirziena un/vai šķērsvirziena gropes vai rievas, piemēram, ar izmēriem 20x20 mm, kuru platums var mainīties atkarībā no seguma platuma ar soli 300 mm, kurš savukārt var mainīties atkarībā no ceļa seguma kopējā biezuma, lai nodrošinātu labāku plātnes saķēri un sajūgumu ar ceļa seguma kārtām.
[011] Pārejas plātnes veidošanai ir jāpielieto betons, kas ražots atbilstoši standartam LVS EN 206-1.2001 Betons - 1. daļa: Tehniskie noteikumi, darbu izpildījums, ražošana un atbilstība. Izmantotā betona stiprības klasei ir jābūt ne vājākai par C25/30 (ārējās iedarbības klases ХС4, XF1 - atbilstoši LVS EN 206:2014 LVS EN, 13670:2012L LVS EN, 12620+A1:2009L).
[012] Plātnes konstrukcijas virsma (c”), kas, to iestrādājot ceļa segumā, paliek nenosegta, ir jāveido ar raupju tekstūru, lai novērstu tās slīdamību.
[013] Pārejas plātnes betonēšanas darbi ir jāveic, ņemot vērā nosacījumu, ka gaisa temperatūra ir augstāka par +5 °C vai arī ir vismaz +2 °C un tā paaugstinās. Nav pieļaujama izbūve uz sasalušas virsmas. Nedrīkst uzsākt darbus, ja tuvāko 24 stundu laikā ir paredzams spēcīgs lietus, lielāks par 5 mm/h.
[014] Iestrādājot betonu, ir jāizmanto vibrogremdētāji. Pēc tam tiek veikta klājuma līdzināšana ar darbam piemērotu latu.
[015] Ir jānodrošina elementa apsegšana vismaz 7 kalendārās dienas un kopšana 28 kalendārās dienas. Var pielietot arī speciāli piemērotas piedevas vai vielas, piemēram, vaska pienu, šādā veidā apstrādātu virsmu var nesegt.
[016] Ceļa seguma virskārtas (А), (E) un (D) galīgu noformēšanu pēc betona pārejas plātnes izbūves veic, uzklājot hidrauliski nesaistīta seguma kārtu (A) uz nesošās šķembu kārtas (B), pirms pārejas plātnes (E), kā arī uz pašas plātnes (E) zonās (a) un (b), visā garumā nodrošinot to savstarpēju saistību, kā arī uzklājot asfalta seguma kārtu (D) uz nesošās šķembu kārtas (B) aiz betona pārejas plātnes zonas (c).

Claims (4)

  1. PRETENZIJAS
    1. Dzelzsbetona pārejas plātnes (E) konstrukcija starp dažāda veida ceļa segumiem no betona un stiegrojuma, kas raksturīga arto, ka:
    - tā sastāv no priekšējās zonas (a), vidējās zonas (b) un gala zonas (c), kuras savstarpēji saista stiegrojums (F), kas sastāv no plakana stiegrojuma režģa (f), kas izvērsts praktiski visā pārejas plātnes garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā, un kastveida stiegrojošā režģa (f), kas izvērsts pārejas plātnes zonā (c) praktiski visā zonas (c) garumā tās garenvirzienā un platumā tās šķērsvirzienā, kā arī praktiski visā zonas (c) augstumā;
    - tās virsma ir plakanu virsmu (a’, b’, c’, c”) trepjveida kopums, turklāt virsma (c”), iebūvējot plātni ceļa segumā (A) un (D), ir ceļa seguma virsmas posms.
  2. 2. Dzelzsbetona pārejas plātnes konstrukcija saskaņā ar 1. pretenziju, kas raksturīga ar to, ka zonu (a, b, c) dimensijas B1, B2, C1, C2 un plakano virsmu (a’) un (c’) slīpuma leņķi L1 un L2, ir sekojošās robežās:
    B1 ir robežās no 2 līdz 3 m,
    B2 ir lielāks par vai vienāds ar 1/2 no C2,
    C1 ir robežās no 0,1 līdz 1 m,
    C2 ir robežās no 20 līdz 40 cm,
    L1 ir robežās no 30° līdz 45°,
    L2 ir robežās no 30° līdz 45°, kur B1 un B2 ir zonas (b) garums ceļa garenass virzienā un biezums,
    C1 un C2 ir zonas (c) garums (c”) un biezums,
    L1 ir plaknes (a’) slīpuma leņķis,
    L2 ir plaknes (c’) slīpuma leņķis, turklāt zonas (a) slīpās plaknes (a’) garumu braukšanas virzienā nosaka zonas (b) biezums B2 un izvēlētais leņķis L1, bet zonas (c) garumu nosaka zonas (c) biezums C2 un leņķis L2.
    J )
  3. 3. Paņēmiens ceļa seguma veidošanai pārejas zonā no viena seguma veida uz otru veidu, kas raksturīgs ar to, ka:
    - uz iepriekš sagatavotas ceļa pamatnes (B) un (C) pārejas zonā no hidrauliski nesaistītas seguma kārtas (A) uz hidrauliski saistītu seguma kārtu (D) izveido dzelzsbetona pārejas plātni (E) saskaņā ar 1. vai 2. pretenziju, secīgi veicot sekojošas darbības:
    g
    - veidņu uzstādīšanu būvlaukumā vajadzīgajā vietā,
    - stiegrojuma režģa (F) montāžu uz vietas būvlaukumā un/vai iepriekš samontēta, un/vai rūpnieciski izgatavota stiegrojuma režģa sagādāšanu,
    - veidņu ar tajos iemontētu stiegrojuma režģi (F) aizpildīšanu ar betona sastāvu, noblietēšanu un monolītas plātnes veidošanu uz iepriekš sagatavota nesošo šķembu pamata (B),
    - ieklātā betona cietināšanu un plātnes atveidņošanu,
    - ceļa seguma virskārtas (A), (E) un (D) galīgu noformēšanu, uzklājot hidrauliski nesaistīta grants seguma kārtu (A) uz nesošās šķembu kārtas (B) pirms dzelzsbetona pārejas plātnes (E), kā arī uz plātnes (E) zonās (a) un (b), uzklājot asfalta seguma kārtu (D) uz nesošās šķembu kārtas (B) aiz dzelzsbetona pārejas plātnes zonas (c).
  4. 4. Paņēmiens saskaņā ar 3. pretenziju, turklāt uz dzelzsbetona pārejas plātnes virsmām, kuras ceļa segumā atradīsies zem hidrauliski nesaistītā seguma kārtas (A), plātnes garenvirzienā veido gropes, kā arī plātnes virsmu (c”), kas paliek nenosegta ar ceļa seguma kārtas (A) un (D) veidojošo materiālu, veido ar raupju tekstūru.
LVP-17-45A 2017-06-30 2017-06-30 Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem LV15329B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-17-45A LV15329B (lv) 2017-06-30 2017-06-30 Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-17-45A LV15329B (lv) 2017-06-30 2017-06-30 Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV15329A LV15329A (lv) 2018-05-20
LV15329B true LV15329B (lv) 2020-04-20

Family

ID=62134777

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-17-45A LV15329B (lv) 2017-06-30 2017-06-30 Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV15329B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV15329A (lv) 2018-05-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Roesler et al. Continuously reinforced concrete pavement manual, guidelines for design, construction, maintenance, and rehabilitation
RU2407847C2 (ru) Способ получения дорожных покрытий из бетонных плит
US8667752B2 (en) Interlocking construction systems and methods
Novak et al. Precast concrete pavement–systems and performance review
RU2381324C2 (ru) Способ реконструкции и укрепления дорог
CN109338885A (zh) 有应力过渡层的钢桥面铺装结构及其施工方法
CN102635104A (zh) 用于路桥连接的楔形土工格室水泥加筋土结构及施工方法
LV15329B (lv) Dzelzsbetona pārejas plātne starp dažāda veida ceļa segumiem
JP5728048B2 (ja) 橋梁の埋設型ジョイント部構造及びその施工方法
RU2318947C2 (ru) Способ устройства дорожного покрытия
DE102010037873A1 (de) Verfahren zum Herstellen eines Stützelementes zum Einbau in Beton- oder Asphaltdecken von Fahrbahn- oder Brückenübergängen sowie damit ausgestatteter Fahrbahn- oder Brückenübergang
RU84857U1 (ru) Автомобильная дорога
CN209703228U (zh) 嵌合式沥青路面结构
RU2691041C1 (ru) Способ возведения сборного дорожного покрытия
RU2509841C2 (ru) Монолитная система основания со стойким составным покрытием из гомополимера, имеющим полунепрерывную конфигурацию
CN113089410A (zh) 用于高速公路预制梁场路面永临结构转换的沥青路面结构
AU2002217375B2 (en) The construction of roads
CN106758653B (zh) 拼装式抗剪沥青路面结构层模块、工厂化预制方法及现场铺设方法
CN111074762A (zh) 一种碳纤维布复合型混凝土桥面无缝伸缩缝
CN110846970A (zh) 碾压混凝土及其制备的调头道路结构
Authority Manual for Low Volume Roads
AU2022221468B2 (en) Support Product
RU2812390C1 (ru) Способ обустройства железобетонного дорожного покрытия из железобетонных шпал и железобетонное дорожное покрытие из железобетонных шпал, уложенное данным способом (варианты)
RU106258U1 (ru) Дощато-клееное пролетное строение моста заводского изготовления
CN108824121A (zh) 一种雨天沥青路面施工方法